2021-2022 - 1 Dönem YILI HABERLERİ

SATRANÇ TURNUVASI ŞAMPİYONLARIMIZA ÖDÜL

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 27 Ağustos-03 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında GKV Fen Lisesi Öğrencimiz Dila BALOĞLU, 14 yaş kızlar kategorisinde Türkiye Birincisi, Ortaokul öğrencimiz Beren KALYONCU’ da 10 yaş kızlar kategorisinde Türkiye 12.si olmuş olmuş ve her iki öğrencimizde Milli Takıma girerek Ülkemizi ve Okulumuzu Dünya ve Avrupa Yaş Grupları turnuvalarında temsile hak kazanmıştır. Dereceye giren öğrencilerimize plaketleri, hediyeleri ve madalyaları GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki tarafından takdim edildi. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

#SatrançBaşarımız

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GKV ÖZEL CEMİL ALEVLİ KOLEJİ (IB) ÖĞRENCİLERİNDEN “DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ”

GKV Özel Cemil Alevli Koleji öğrencileri, 18 Eylül Dünya Temizlik günü dolayısıyla temiz çevre bilincinin önemine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenledi. 9., 10. Ve 11. Sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikte Gaziantep Burç Göleti alanında çevre temizliği yapıldı. IB CAS etkinlikleri kapsamında yapılan aktivitede, öğrenciler gölet alanının çevresine yayılarak plastik, cam ve kağıt atıkları toplayarak saha temizliği yaptılar. Yaşadığı çevreye saygılı bireyler olmak amacıyla bir araya gelen öğrenciler etkinlik sonunda onlarca poşet çöp topladılar. 

“WORLD CLEAN UP DAY EVENT” BY GKV PRIVATE CEMIL ALEVLI COLLEGE (IB) STUDENTS

GKV Private Cemil Alevli College students organized an awareness event to draw attention to the importance of clean environment awareness on 18th September World Cleanup Day. In the event attended by 9th, 10th and 11th grade students, environmental cleaning was carried out in the Gaziantep Burç Pond area. In the activity held within the scope of IB CAS activities, the students spread around the pond area and collected plastic, glass and paper wastes and cleaned the field. The students, who came together to be individuals who respect the environment they live in, collected dozens of bags of garbage at the end of the event. 

#GaziantepKolejVakfıÖzelCemilAlevliKoleji

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


TEKNOFEST 2021 YARIŞMASINDA OKULUMUZ TÜRKİYE 3. OLDU

Türkiye’nin en büyük festivali Teknofeste, 2021 yılında 81 il, 111 ülke, 44.912 takım, 200.000 genç başvurmuş ve 13.000 proje finale kalmıştır. Biyoteknolojik İnovasyon kategorisinde 750 başvurudan, 85 proje kabul görmüş ve Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları BİYOMEDİKAL takımı lise fikir seviyesinde 3. olmuştur. “Fıstıktan Maskeye” adlı projeleriyle, atık fıstık kırmızı kabuklarıyla maske elde eden takımımızı, proje danışmanımız Şule Kozanoğlunu, öğrencilerimiz, Umut Kozanoğlu, Tolga Tiryaki, Berke Şekeroğlunu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

#teknofest2021

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI TEKNOFEST2021 YARIŞMASINDA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri, Teknofest2021 yarışmasında Biyoteknik İnovasyon Kategorisinde 21 projeden 3. olan “FISTIKTAN MASKEYE” projesi ile finalde. Danışman Öğretmenimiz   Şule Kozanoğlu eşliğinde öğrencilerimiz Umut Kozanoğlu, Berke Şekeroğlu ve Tolga Tiryaki, ayrıca Cemil Alevli Koleji öğrencimiz Efe İsmail Yıldırım, İHA yarışması Döner Kanat kategorisinde finalistler arasında yer almıştır. 21-26 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan yarışmada okulumuzu temsil edeceklerdir. Öğrencilerimize yarışmada başarılar dileriz.

#TEKNOFEST2021
#GaziantepKolejVakfıÖzelLiseleri
#CemilAlevliKoleji
#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİNDE ALZHEİMER FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencilerine Alzheimer farkındalık semineri gerçekleştirildi.

Tüm dünyada ve ülkemizde Alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve erken dönem tepsinin öneminde farkındalık yaratmak için 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü olarak kutlanmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Alzheimer hastalarına yönelik kurulmuş olan Moral Evi Alzheimer Merkezi Tanıtımı ve Alzheimer Hastalığı bilgilendirme semineri Gerontolog Bilge BALCI ve Psikolog Gizem Aysuda YILMAZ tarafından gerçekleştirilmiştir. Alzheimer hastalığına ve erken tanının önemine değinilen seminer öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi görmüş olup, seminer soru-cevap ile son buldu.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU TANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda 2021-2022 eğitim öğretim yılında yeni öğrencilerimizin hem öğretmenleri hem de sınıf arkadaşlarıyla tanışmalarını ve birlikte iyi vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla tanışma kokteyli düzenlendi. Etkinlikte öğrencilerimiz öğretmenleriyle küçük gruplar halinde drama, resim, beden eğitimi, müzik ve İngilizce’ ye yönelik hazırlanmış olan etkinliklerle ve oyunlarla keyifli zaman geçirdiler. 

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


“YENİ NESİL SORULAR/ ÜST DÜZEY DÜŞÜNME BECERİLERİ GEREKTİREN SORU HAZIRLAMA TEKNİKLERİ” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı’nın son gününde” Yeni Nesil Sorular/ Üst Düzey Düşünme Becerileri Gerektiren Soru Hazırlama Teknikleri " konulu seminer düzenlendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, Okul Müdürleri, Bölüm Başkanı ve Öğretmenlerimizin katılımları ile pandemi önlemleri dikkate alınarak yapılan seminere, konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doç. Dr. Recep KAHRAMANOĞLU yer aldı. Sayın Kahramanoğlu “Yeni Nesil Sorular/ Üst Düzey Düşünme Becerileri Gerektiren Soru Hazırlama Teknikleri" konulu sunumda bilgilerini katılımcılarla paylaştı. 

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


“UZAKTAN EĞİTİMDE GERİ BİLDİRİM VE ETKİLİ DERS TASARIMI” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı’nın 2. haftasında “Uzaktan Eğitimde Geri Bildirim ve Etkili Ders Tasarımı" konulu seminer düzenlendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, Okul Müdürleri, Bölüm Başkanı ve Öğretmenlerimizin katılımları ile pandemi önlemleri dikkate alınarak yapılan seminere, konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doç. Dr. Recep KAHRAMANOĞLU yer aldı. Sayın Kahramanoğlu “Uzaktan Eğitimde Geri Bildirim ve Etkili Ders Tasarımı" konulu sunumda bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU 1. SINIFLAR TANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulunda 2021-2022 eğitim öğretim yılında 1. sınıfa başlayacak minik öğrencilerimizin hem öğretmenleri hem de sınıf arkadaşlarıyla tanışmalarını ve birlikte iyi vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla 21 Ağustos Cumartesi günü tanışma kokteyli düzenlendi. Etkinlikte öğrencilerimiz öğretmenleriyle tanışmanın ardından küçük gruplar halinde robotik kodlama, akıl oyunları, beden eğitimi, görsel sanatlar, yoga, müzik, İngilizce drama, modern dans istasyonlarında eğitsel oyunlarla keyifli zaman geçirdiler. 

#GaziantepKolejVakfıÖzelİlkokulu

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


“MATEMATİK OKURYAZARLIĞI” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı’nın 4. gününde “Matematik Okuryazarlığı " konulu seminer düzenlendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu ve İlkokulu Sınıf Öğretmenleri, Ortaokul Matematik Öğretmenlerinin katılımları ile pandemi önlemleri dikkate alınarak yapılan seminere, konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü Başkanı Prof.Dr.Ali BOZKURT yer aldı. Sayın Bozkurt “Matematik Okuryazarlığı” konulu sunumda bilgilerini katılımcılarla paylaştı. 

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


“CLIL (Content And Language Integrated Learning-İçerik Temelli Öğretim Modeli)” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı’nın 3. gününde “CLIL (Content And Language Integrated Learning- İçerik Temelli Öğretim Modeli)” konulu seminer düzenlendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu ve İlkokulu İngilizce Öğretmenleri, Sınıf Öğretmenleri ve İlkokul Branş Öğretmenlerinin katılımları ile pandemi önlemleri dikkate alınarak yapılan seminere, konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümünden Doç.Dr.Emrah CİNKARA yer aldı. Sayın Cinkara “Content And Language Integrated Learning-İçerik Temelli Öğretim Modeli” konulu sunumda bilgilerini katılımcılarla paylaştı. 

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


“DRAMA VE ETKİLİ İLETİŞİM” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı’nın 2. gününde “Drama ve Etkili İletişim” konulu seminer düzenlendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, Okul Müdürleri, Bölüm Başkanı ve Öğretmenlerimizin katılımları ile pandemi önlemleri dikkate alınarak yapılan seminere, konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kaan BÜYÜKİKİZ yer aldı. Sayın Büyükikiz “Drama ve Etkili İletişim” konulu sunumda bilgilerini katılımcılarla paylaştı. 

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


“STEM EĞİTİMİ-PROJE TABANLI ÖĞRETİM” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı açılış töreni Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, Okul Müdürleri, Bölüm Başkanı ve Öğretmenlerimizin katılımları ile pandemi önlemleri dikkate alınarak düzenlendi.

17-27 Ağustos tarihlerini kapsayan eğitim planının ilk gününde konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet BAŞARAN yer aldı. Sayın Başaran  “Stem Eğitimi-Proje Tabanlı Öğretim” konulu sunumda bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARINDA 58. EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Kurucumuz merhum Cemil ALEVLİ’nin vizyonuyla Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında 2021-2022 eğitim-öğretim yılı törenle başladı. Törene GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY, Sayın Celal ERSOY, GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet TİRYAKİ, müdürler, bölüm başkanı, müdür yardımcıları, zümre başkanları ve öğretmenlerimizin katılımları ile düzenlendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulunda düzenlenen törende açılış konuşması Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Talya Serenada ONAN tarafından yapıldı. Törende YKS 2021'de Türkiye genelinde ilk 1.000 öğrenci arasında yer alan öğrencilerimize plaketleri ve hediyeleri; LGS 2021’de Türkiye genelinde %1’lik dilimde yer alan öğrencilerimize plaketleri ve 2021 yılında düzenlenen İpana Müzik Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize plaketleri GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi.

Açılış töreni Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencilerinin şiir ve dans gösterileri ile son buldu.

#YeniEğitimÖğretimYılı 

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


TEKNOFEST 2021 YARIŞMASINDA 3.OLAN TAKIMIMIZA ÖDÜL

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları BİYOMEDİKAL takımı lise fikir seviyesinde 3.olan takımımıza hediye ve sertifikaları Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Müdürü Engin BİBA tarafından takdim edildi. Bu projede emeği geçen proje danışmanımızı ve tüm öğrencilerimizi tekrar kutlar, başarılarının devamını dileriz.

#teknofest2021

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI FEN LİSESİ ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE SATRANÇ ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ OLDU

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 27 Ağustos-03 Eylül 2021 tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi / Konya ‘da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasına 1.370 sporcu katılmıştır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi Öğrencimiz Dila BALOĞLU 14 yaş kızlar kategorisinde Türkiye Birincisi olmuş ve Milli Takıma girerek Ülkemizi ve Okulumuzu Dünya ve Avrupa Yaş Grupları turnuvalarında temsile hak kazanmıştır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencimiz Beren KALYONCU’ da 10 yaş kızlar kategorisinde Türkiye 12.si olmuş ve Milli Takıma girmiştir. 

Dereceye giren öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

#SatrançBaşarımız

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı açılış programı Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Mütevelli Kurulu Üyeleri ve tüm akademik kadronun katılımları ile düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında GKV Özel Okullarına yeni katılan öğretmenlerimiz için hazırlanan tanıtım filmi gösterimi yapıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, bu yıl, dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan pandemi nedeniyle çok uzun ve zorlu geçen uzaktan eğitim sürecinden sonra tekrar yüz yüze kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ve 58. yılını kutlama onurunu ve mutluluğunu yaşadığımız Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarını, bugünkü konumuna taşıyan, birlikte çok güçlü bir ekip olmaktan büyük gurur duyduğumuz tüm yönetici ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarı dilekleri okundu.

Ardından GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki GKV Özel Okullarının tüm akademik kadrosuna hitaben yaptığı konuşmasında, 58 yıllık geçmişi ve en güçlü eğitim kurumu kimliğiyle herkesin saygısını ve takdirini kazanan okullarımızda çağdaş, ülkesini ve insanlığı seven, ulusal değerlerimizi benimsemiş, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, uluslararası platformlarda şehrimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek öğrenciler yetiştiren kurum olarak birlikte çalışıldığını ve kurucumuz merhum Cemil Alevli’nin açtığı uygarlık yolunda geleceğe emin adımlarla ilerlemeye devam edileceğini ifade etti. Konuşmanın sonunda,

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının başarılarının temelinde başta 58 yıllık misyonuyla GKV ruhuna inanmış ve bu ruhu yaşatan Yönetim ve Mütevelli Kurulu Başkanımız Sayın Nüket Ersoy ve Celal Ersoy, yönetim kurulumuz ve mütevelli kuruluna; yöneticilere ve güçlü eğitim kadromuza teşekkürlerini sundu.

2021-2022 eğitim-öğretim yılı açılış programı GKV Ailesine yeni katılan öğretmenlerimize rozet takdimi, sonrasında 2020-2021 eğitim-öğretim yılında pandemi dolayısı ile kıdem plaketleri verilemeyen öğretmen ve çalışanlara plaket takdimi ile son buldu.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


2021 CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH SINAVLARI SERTİFİKA TÖRENİ

Uluslararası geçerliliği olan ve 130 farklı ülkede birçok merkez tarafından uygulanan Cambridge Assessment English Sınavlarına 5 milyonun üzerinde öğrenci katılım sağlamaktadır. Bu sınavlar 812 yıllık bir geçmişi ve uluslararası geçerliliği olan Cambridge Üniversitesi tarafından, 1858 yılından beri yani 163 yıldır adayların dili nasıl kullanabildiğini değerlendirmekte ve bunu uluslararası belgelemektedir.

12 Haziran 2021 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilen Cambridge Assessment English sınavlarından STARTERS, MOVERS, KET, PET VE FCE kategorilerinde sınava giren tüm öğrencilerimiz uluslararası geçerliliği olan önemli bir sertifika almaya hak kazanmış bulunuyorlar.

Bu yıl öğrencilerimiz Cambridge Assessment English sınavlarının son basamağı olan FCE kategorisinde de ilk kez sınava girdiler. B2 First olarak da bilinen FCE yeterliği, İngilizce konuşulan bir ülkede kendi başınıza yaşamak, çalışmak veya İngilizce öğretilen dersler için eğitim almak için yeterli dil seviyesinde olduğunuzu gösterir.

Öğrencilerimiz, başarıları ile okulumuzu ve ailelerinizi gururlandırdılar. Her birini ayrı ayrı kutluyor, bundan sonraki akademik yolculuklarında daha nice başarılar diliyoruz.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


 


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır