2018-2019 - 2. Dönem YILI HABERLERİ

GKV ÖZEL İLKOKULU “İSTİKLAL MARŞI ORATORYOSU”NU SAHNELEDİ

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 98.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı(GKV) Özel İlkokulu 2. sınıf öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu İstiklal Marşı Oratoryosu sahnelendi. Düzenlenen törene GKV Özel Okulları Mütevelli – Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nükhet ERSOY, GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap ÖZDEMİR, GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, veliler, öğretmen ve idarecilerin yanı sıra öğrenciler katıldı. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programında GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasında: “12 Mart 1921’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmada Mehmet Akif ERSOY’un yazdığı İstiklal Marşı 724 eser arasında en beğenilen eser olarak milli marşımız olarak kabul edildi. Çok beğenilen İstiklal Marşı mecliste üç kez okunarak dakikalarca ayakta alkışlandı. Mehmet Akif bir ufuk insanıydı ve gerçek bir vatanperverdi. İstiklal Marşı için verilen 500 liralık ödülü çok ihtiyacı olmasına rağmen kabul etmemiş; bu parayı kimsesiz çocuklara ve kadınlara meslek öğreten bir hayır vakfına ve şehit ailelerine bağışlamıştır. Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’i şükran ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin anlatıldığı kısa oyunun ardından oratoryoya katılan öğrenciler İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını seslendirerek izleyenleri adeta büyülediler.


İSTİKLAL MARŞI’NIN HER KITASI TUVALLERE YANSIDI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı etkinlikleri kapsamında GKV Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimiz İstiklal Marşı’nın her kıtasını yaptıkları resimlerle sentezleyerek ifade ettiler. Öğrencilerimiz yaptıkları resimlerde karma resim tekniğini kullanarak kelimelerin kendilerinde bıraktığı hisleri aktarmaya çalıştı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Şeyma Aslantaş önderliğinde oluşturulan sergi 1 hafta boyunca okulumuzda gezilebilecektir.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN ORYANTIRING BAŞARISI

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından düzenlenen “Okullar Arası Gençler Oryantiring Müsabakaları”nda GKV Özel Liseleri öğrencimiz Senay Bozduman il 3.’sü oldu. GKV Özel Liseleri Oryantiring Takımı da aynı zamanda Genç Kız B kategorisinde il 3’lüğü elde etti.

Müsabakaya katılan tüm sporcularımızı ve Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Tarhan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.


U14 BASKETBOL TAKIMIMIZ İL ŞAMPİYONU OLDU

2018-2019 eğitim-öğretim yılı Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği tarafından U14 kategorisinde düzenlenen turnuvada GKV Özel Okulları U14 Basketbol Erkek Takımı İL ŞAMPİYONU oldu.

Yaklaşık 10 spor kulübünün katıldığı ligde öğrencilerimiz bu sezon aldıkları birincilik kupasına bir yenisini daha eklediler. Takımımız 2018-2019 sezonunda Cumhuriyet Kupası İl Şampiyonluğu, Okullar Arası Yıldız Erkekler İl Şampiyonluğu ve son olarak Kulüpler Arası U14 Erkekler Basketbol İl Şampiyonluğuna sahip oldu.

Takımımız 19 Şubat - 23 Şubat 2019 tarihleri arasında Kayseri’de yapılacak bölge şampiyonasına katılarak ilimizi ve okulumuz spor kulübünü temsil edecektir.

Ayrıca okullar arası düzenlen “Yıldız Erkekler” kategorisinde şampiyon olan takımımız 27 Şubat -2 Mart 2019 tarihleri arasında Kilis ilinde yapılacak olan Okullar Arası Bölge Şampiyonası hazırlıklarına devam etmektedir. Bu kategoride takımız 3 şampiyonluk alarak çok büyük bir başarıya imza atmıştır. Öğrencilerimizi ve Basketbol Antrenörleri Vedat Oğuzcan ve Mahmut Şahinler’i kutlar başarılar dileriz.


“ZORBALIĞA MARUZ KALMA!”

GKV Özel Ortaokulu 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimiz için GKV Özel Ortaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi tarafından “Akran Zorbalığına” dikkat çekmek amacıyla seminer düzenlendi.

GKV Özel Ortaokulu Rehber Öğretmenleri Nurten Tosun, Suzan Bağcı ve Aslı Sertkaya tarafından verilen seminerde akran zorbalığı, akran zorbalığının nedenleri, akran zorbalığında karşılaşılan davranışlar ve roller üzerinde duruldu. Aynı zamanda akran zorbalığıyla karşılaşıldığı takdirde nasıl baş edilmesi ve neler yapılması gerektiği hakkında da rehber öğretmenlerimiz tarafından ayrıntılı bilgi verildi.

GKV Özel Ortaokul Rehber Öğretmenlerinin sunumuyla zenginleşen seminer soru-cevap bölümü ile son buldu.


OKULUMUZDA “DÜNYA OKUL OYUN GÜNÜ”NÜ KUTLADIK

Okullardaki yapılandırılmamış oyunun önemini destekleyen ve çocukların 21. yüzyıl becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacını taşıyan Dünya Okul Oyun Günü’nü (Global School Play Day) GKV Özel İlkokulu öğrencilerimizin katılımı ile kutladık.

Dünya genelinde ilk olarak 4 Şubat 2015’ te kutlanan bu önemli gün 65.000’lik bir katılımla yolculuğuna başladı. 2018 yılında ise 58 ulustan 385.000 kişinin dahil olduğu bir çoğunluğa ulaştı. Bugün ise 70 ulustan 500.000 den fazla çocuk oyun oynayarak gelişmeye devam ettiler.

GKV Özel İlkokulu öğrencilerimizin İngilizce derslerinde, İngilizce konuşarak oyunlara dahil olduğu etkinlikte öğretmenlerimiz sadece izleyici konumundaydı. Öğrencilerin özgürce, kendi iradeleriyle takım olarak oyun oynadığı Dünya Okul Oyun Günü’nde özellikle tahta oyuncak, bebek, lego, blok, kamyon, araba, oyun kartları, boş karton kutular, puzzle gibi elektriksiz oyuncaklar tercih edildi.


ÖĞRENCİLERİMİZ HER GÜN "SANAT MASASI"NDA YETENEKLERİNİ SERGİLİYOR

GKV Özel Ortaokulu öğrencileri “Sanat Masası” adını verdikleri etkinlikte yeteneklerini sergilediler.

Öğrencilerimize çeşitli sanat dallarını tanıtmak, öğrencilerin bireysel yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak ve estetik bir ürün yaratmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü.

GKV Ortaokulu Sergi Alanı’nda kurulan sanat masasında, her gün farklı bir etkinlikte sanat becerilerini sunan 5, 6, ve 7. sınıf öğrencilerimizin çalışmaları beğeniyle izlendi.

Karikatür, karakalem, filografi, keçe sanatı, suluboya, origami alanında yeteneklerini sanata dönüştüren öğrencilerimiz canlı performans sonrasında, oluşturdukları eserleri sanatsever arkadaşlarına hediye ettiler. Önümüzdeki hafta da devam edecek olan bu etkinliğe tüm sanatseverleri bekleriz.


GKV ÖZEL OKULLARI ROCK GRUBU HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR

Türkiye genelinde yaklaşık 500 okulun katılacağı 22. Fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nın elemelerine katılacak olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Rock Grubu hazırlıklarına devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda aynı yarışmada 2 farklı kategoride Türkiye Birinciliği elde eden GKV Özel Okulları olarak öğrencilerimizin sanat alanında gelişimlerini 55 yıldan bu yana desteklemekte ve önem vermekteyiz.

29-30 Mart tarihlerinde Ankara MEB Şura Salonu’nda düzenlenecek elemeler için büyük bir heyecanla hazırlanan grubumuza başarılar dileriz.


“TEKNOLOJİYE BAĞIMLI YAŞAMA!”

GKV Özel Fen Lisesi, Cemil Alevli Koleji (IBDP) ve Anadolu Lisesi 9.10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz için GKV Özel Liseleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla seminer düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Rehber Öğretmenleri Didem Peri Dalkılınç, Duygu Yıldız ve Zeynep Kavsara tarafından verilen seminerlerde öğretmenlerimiz teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydanın yanı sıra kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolmasının ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanmasının çok ciddi zararlara sebep olabileceğine değindi. GKV Özel Liseleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi ayrıca bağımlılığın tanımını yaparak internet ve teknoloji bağımlılığının diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak ifade etti.

Teknoloji bağımlılığının en sık rastlanılan belirtileri; Yalnızca birkaç dakika diyerek saatler harcamak, çevrenizdekilere ekran karşısında geçirdiğiniz zaman hakkında yalan söylemek, uzun süre bilgisayar kullanmaktan dolayı fiziksel sorunlardan şikâyet etmek, insanlarla internet üzerinden konuşmayı yüz yüze konuşmaya tercih etmek, internete girmek için yemek öğünlerinden, derslerden ya da randevulardan ödün vermek, bilgisayarınızın başında çok fazla zaman geçirdiğiniz için suçluluk duyuyorken bir yandan da büyük bir zevk almak ve bu iki duygu arasında gidip gelmek, bilgisayarınızdan uzak kaldığınız zaman gergin ve boşluktaymış gibi hissetmek.

Bağımlılığı kontrol altına alma yöntemleri; Günlük internet kullanım saatlerini değiştirin. Haftalık internet kullanımı çizelgeleri hazırlayın. Yapmayı isteyip de fırsat bulamadığınız faaliyetleri bir deftere yazın ve internet kullanmak için yoğun istek duyduğunuzda yazdıklarınızdan birini yapın.


ÖĞRENCİLERİMİZDEN BİLİM VE GEZEGENLERİN DÜNYASINA YOLCULUK

GKV Özel İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, Türkiye'nin en büyük planetaryumu olma özelliğini taşıyan Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi’ni ziyaret etti.

Geziye katılan öğrencilerimiz 2.sınıf seviyelerine uygun atölyelere katıldılar. Uygulamalı katıldıkları deneyler sayesinde edindikleri kazanımları yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı buldular.

Birbirinden farklı hazırlanan düzeneklerde çeşitli bilgiler elde eden öğrencilerimiz robot tiyatrosunu ilgiyle izledi ve gezi boyunca farklı etkinliklere katıldılar.


GKV ÖZEL CEMİL ALEVLİ KOLEJİ (IBDP) ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK “TOPLUM HİZMETİ” PROJESİ

GKV Özel Liseleri bünyesinde bulunan GKV Özel Cemil Alevli Koleji tarafından yürütülen IB-CAS (Yaratıcılık+Etkinlik+Toplum Hizmeti) Programı, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra, kendilerini daha iyi tanıyarak yerel ve uluslararası sorunlara karşı duyarlılık geliştirmelerini, başkalarıyla işbirliği içinde çalışmalarını, özel yeteneklerini paylaşmalarını hedeflemektedir.

Öğrencilerimiz bu zamana kadar CAS’in üç alanında da birçok çalışma gerçekleştirmiştir. CAS kapsamında yer alan “Toplum Hizmeti” çalışmalarının amacı ise öğrencilerin kendi kapasitelerinin farkına vararak, sorumluluk alma yeteneklerinin geliştirilmesi, yerel ve/veya uluslararası topluma yararlı birer birey olmalarını sağlamaktır. Hizmet aktiviteleri başkaları için ve başkaları ile beraber işler yapmak ve buna kendini adamayı gerektirir.

Geçtiğimiz yıllarda CAS’in “Toplum Hizmeti” alanına destek vermek amacıyla Mehmet Emin - Zekiye Üstünel İlköğretim Okulu ile bir işbirliği yaptık. Bu işbirliği ile okulumuzun öğrencileri, Mehmet Emin-Zekiye Üstünel İÖO öğrencilerine gönüllü olarak ders vermektedirler. Dün gerçekleştirilen haftalık İngilizce, Kimya ve Türkçe Yaratıcı Okuma alanlarında verilen bu gönüllü derslerde GKV Özel Cemil Alevli Koleji öğrencileri “Toplum Hizmeti” çalışmalarını gönülden ve başarıyla gerçekleştirmektedirler.


GKV ÖZEL LİSELERİ ÖĞRENCİLERİ KOÇ EYP FORUM 2019’A KATILDI

Koç Lisesi Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Kulübü tarafından organize edilen “Koç EYP Forum’19” VKV Koç Özel Lisesinde 14-17 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlendi. GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IBDP) EYP (Avrupa Gençlik Parlamentosu) kulübünün oluşturduğu delegasyon toplam 11 öğrenci ile resmi dili İngilizce olan forumda okulumuzu başarı ile temsil etti.

“Koç EYP Forum’19”a Türkiye genelinde aralarında Üsküdar Amerikan Koleji, Robert Koleji, Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul TED Okulları, Ankara TED Okulları, ODTÜ Koleji, Bursa Emine Örnek, İstanbul Ermeni Lisesi, İstanbul Alman Lisesi, Enka Okulları gibi seçkin okulların kulüp delegasyonlarından toplam 300 öğrenci katıldı.

Güvenlik ve savunma politikaları , adalet ve özgürlük kavramı , insan hakları, ırk ve cinsiyet çatışmaları, ekonomi ve bütçe yönetimi gibi konuların tartışıldığı gençlik forumunda GKV Özel Cemil Alevli Koleji delegasyonu komite çalışmalarında gösterdikleri başarılı takım çalışmaları, komite konularına ait bilgileri ve konulara yaklaşımları ile örnek bir performans sergilediler.

Toplam 4 gün süren konferansın akademik dilinin İngilizce olması sebebiyle evrensel konular üzerinde dili etkin ve doğru olarak anlama dinleme ve yazma becerilerini ortaya koyan öğrencilerimiz konferansın başarısında etkin rol oynadılar. Konferans süresince akademik oturumların yanı sıra sosyal etkinliklerle müzik yeteneklerini başarı ile sergileyen öğrencilerimiz konferansın ilgi odağı oldular. Gösterdikleri titiz akademik çalışmaları ve öz güvenlerinden dolayı tüm öğrencilerimizi kutlar başarılar dileriz.

*EYP (Avrupa Gençlik Parlamentosu) uluslararası anlayış ve diyaloğu yaymak, lise düzeyindeki öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, gençlerin kendi düşüncelerini ifade edebileceği bir platform oluşturmak amacını taşımaktadır.

GKV Özel Cemil Alevli Koleji delegasyon grubu temsilcileri: C11 IBDP öğrencimiz Bilge Temel Komite Başkanı. Üyeler: Rüveyda Deniz Kaplan, Doğa Güner, Leyla Akyüz, Janisha Premanand, Ece Özbirecikli, Yosun Akdağ, Gülsu Çelik, Nil Hamavioğlu, Burcu Asiltürk, Nehir Sönmez


TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI’NDA BÖLGEDEYİZ

GKV Özel Liseleri Kimya Öğretmeni Mustafa KÖSELER danışmanlığında, GKV Özel Liseleri Fen10A sınıfı öğrencimiz Muhammet Umut Dinç tarafından hazırlanan proje TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Biyoloji dalında bölge projeleri arasına seçildi.

Micromeria Congesta (halk dilinde kaya yarpuzu) bitkisinin kanser hücrelerine karşı etkisini inceleyen proje 25-28 Şubat 2019 tarihlerinde “2019 Yılı Bölge Sergisi”ne katılacak.

Proje Adı: Micromeria Congesta Bitkisi Uçucu Yağ Ekstraktının İnvitro Kanser Hücreleri Üzerindeki Antikanser ve Apoptosize Etkisinin Ölçülmesi ve İlgili Genlerin Expresyonlarının RealTime PCR ile Analizleri.


GKV ÖZEL İLKOKULU 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ SINIF TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel İlkokulu 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. Sınıf Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

GKV Özel Anaokulunda okulöncesi dönemlerini tamamlayarak ilkokula doğru adım atacak olan öğrenci velilerimizin katılımları ile noter huzurunda, kayıt süreci ve birinci sınıf öğretmen tanıtımlarına yönelik düzenlenen toplantı büyük bir ilgi ile karşılandı.

Tanıtım toplantısına GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel İlkokul ve Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut ve GKV Özel Anaokulunun değerli velileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmalarını yapan GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı ve GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut uyguladıkları eğitim-öğretim programlarından bahsederek kayıt süreci ile ilgili de velileri bilgilendirdi. Sayın Dağlı ve Bulut 2019-2020 eğitim- öğretim yılının tüm öğrencilere başarı ve mutluluk getirmesini diledi.

Noter huzurunda düzenlenen toplantıda 2019-2020 eğitim-öğretim yılında birinci sınıf öğrencilerini okutacak olan GKV Özel İlkokulu Sınıf Öğretmenleri; Fidan Yanık, Gülnur Şimşek, Hilal Yıldız, Serpil Katı, Sevdal Dağlı ve Suzan Özaslan’a özverili çalışmaları ve emeklerinden dolayı çiçek takdim edildi. Ardından GKV Özel İlkokulu Kayıt Komisyon Üyeleri’nin yerlerini alması ile birlikte Gaziantep 3. Noteri Sayın Ali Polat huzurunda kayıt süreci başladı.


GKV’DE KARNE HEYECANI

werewr werewr


TÜRKİYE KÜÇÜKLER ve YILDIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASI'NDA BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİK

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 19 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ve zorlu maçlara sahne olan küçükler, yıldızlar ve emektarlar satranç şampiyonasında okulumuzdan 2 öğrenci büyük bir başarıya imza attı.

2.636 sporcunun yarıştığı şampiyonada Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Çağan Tütüncüler Türkiye birincisi ile eş puan alarak 9 yaş genel kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

12 yaş kızlar kategorisinde ise Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Dila Baloglu Türkiye beşincisi oldu.

Şampiyonada büyük başarı elde eden öğrencilerimiz Türkiye satranç milli takımına girerek milli takım sporcusu oldular. Öğrencilerimizi kutlarız.


LGS’YE UYUM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu tarafından LGS’ye (Liseye Geçiş Sistemi) uyum programı kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize yönelik okulumuzda hayata geçirilen çalışmalar verimli bir programla devam etmektedir.

Program kapsamında Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yaptığımız işbirliği sonucu Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Bozkurt ve Matematikçi Akif Ayhan’ın konuşmacı olarak katıldığı LGS'ye Uyum Süreci konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

GKV Özel Ortaokulu Matematik Zümresi’ne yönelik düzenlenen toplantıda Sayın Bozkurt ve Sayın Ayhan LGS’de (Liseye Geçiş Sistemi) yer alan yeni tip Matematik sorularının hazırlanış teknikleri, soruların analizi, öğrencilere verilebilecek beceriler ve kazanımlar hakkındaki bilgileri öğretmenlerimizle paylaştı.

Üniversite ile yaptığımız işbirliği kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantıları farklı branşlar için de önümüzdeki günlerde devam edecek.

Katılımlarından dolayı Prof. Dr. Ali Bozkurt ve Akif Ayhan’a kurumumuz adına teşekkür ederiz.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN ÜNİVERSİTE SİMÜLASYON SINAVI

GKV Özel Liseleri tarafından 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için gerçeğini aratmayan simülasyon sınavı bugün gerçekleşti.

Toplam 162 öğrencinin katılımıyla Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi amfisinde gerçekleşen sınav ile YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) öncesinde öğrencilerimiz gerçek bir sınav deneyimi yaşama fırsatı elde etti.

Öğrencilerimizin stres, kaygı ve heyecanlarını dengelemeyi amaçlayan, salon yerleşimi ve kitapçık türleri gibi en ince detayların bile düşünüldüğü etkinlik GKV Özel Liseleri 12. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Engin Biba liderliğinde düzenlendi.

ÖSYM'nin tüm kurallarının eksiksiz uygulandığı sınava, öğrenciler kendi imkanları geldi. Gerçek sınavdaki gibi kimliksiz ve sınav başlama saatinden sonra gelen öğrenciler binaya alınmadı.

Zamanlama sınırlamasının olduğu, sınav kitapçıklarının poşet içerisinde teslim edildiği sınavda öğrencilere uyulması gereken kurallar da hatırlatıldı. Sınavda ayrıca 7 öğretmen de gönüllü olarak görev aldı.


 


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır