TARİHÇEMİZGaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları - 1970

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV)·Özel·Okulları 1963 yılında, sanayici ve işadamı merhum Cemil ALEVLİ öncülüğünde bir gurup hayırsever eğitim gönüllüsü tarafından Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda eğitim vermek üzere kurulmuştur. Kar amacı gütmeyen, karşılıksız hizmet kuruluşu olan ve Gaziantep halkına mal edilen Gaziantep Kolej Vakfı kamu yararına çalışan, öğrenci ücretleri ve bağışlarla yaşayan bir sivil toplum örgütüdür. Kuruluş aşamasında Gaziantep Koleji Açma ve Yaşatma Derneği’nin desteğiyle Gaziantep Koleji adı altında faaliyet gösteren okul; ilkokul, ortaokul ve lise bölümünde toplam 129 öğrenci ile bir Antep evinde hizmet vermiştir. Gaziantep Koleji Açma ve Yaşatma Derneği, Bakanlar Kurulu’nun 6.6.1973 tarih ve 6657 sayılı kararıyla vakıf statüsü kazanmış ve Gaziantep Kolej Vakfı adını almıştır.

Okullarımız 1996 yılından itibaren yeniden yapılanma sürecine girmiş ve 1996’da GKV Ortaokul ve Lisesi yirmi yıl aradan sonra tekrar açılmıştır. 1998’de, halen ilköğretim I. kademe binası olarak kullanılan 44 derslikli ana bina ve idari blok hizmete girmiştir. Bundan sonraki aşamada hız kazanan GKV yatırımları sonucunda 2004 yılında 16 derslikli GKV Özel Anaokulu binası ve 2006 yılında 37 derslikli yeni lise binası açılarak toplam 120 dersliği bulunan tam donanımlı bir eğitim kampüsü oluşturulmuştur.

1963 yılından bu yana ülkemizin gereksinim duyduğu çağdaş, demokratik ve laik cumhuriyet değerlerine içten bağlı, iyi eğitilmiş ve nitelikli insan gücü yetiştirme hedefini gerçekleştirmek için yoğun çaba gösteren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, bugün 7.000 m² açık ve 23.100 m² kapalı alana sahip· modern eğitim kampüsünde deneyimli ve uzman yönetici ve öğretmen kadrosuyla 1.800 öğrenciye hizmet vermektedir. Binlerce mezun veren ve ülkemize sayısız değerli ve başarılı genç yetiştiren okullarımız sürekli gelişime açık yönetim anlayışıyla ve uygulamalarıyla çağdaş Türkiye’nin yükselen değeri olmaya devam edecektir. 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır