2020-2021 - 2 Dönem YILI HABERLERİ

100. YILI ANISINA “HAKKIDIR MİLLETİMİN İSTİKLAL“

Resim ve İstiklal Marşı’nı Güzel Seslendirme Yarışması Sonuçlandı

İstiklal Marşımızın 100. Yılı anısına düzenlenen “Hakkıdır Milletimin İstiklal” başlıklı resim ve İstiklal Marşı’nı güzel seslendirme yarışması sonuçlandı.

GKV Özel Ortaokulu öğrencilerimizin katılımıyla düzenlenen yarışma sonuçlarına göre;

Resim yarışmasında birinci 5E sınıfından Neva Erdem olurken ikinci 7A sınıfından Duru Güzel ve üçüncü 5E sınıfından Sultan Nisa Gözüağ olmuştur. İstiklal Marşı’nı güzel seslendirme yarışmasında ise birinci 7D sınıfından Melisa Subaşı, ikinci 5C sınıfından Tuna Yıldırım ve üçüncü 5C sınıfından Candan Düzen olmuştur. Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Hayal Bazoğlu ve Müzik Zümre Başkanı Tuğba Saçılık’ın organizasyonunda düzenlenen yarışmalarda başarı elde eden öğrencilerimize başarı belgeleri ve hediyeleri GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki tarafından takdim edildi.

#2021MehmetAkifveİstiklalMarşıYılı

#IstiklalMarşı100Yaşında

#GaziantepKolejVakfı

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


RAZ-PLUS FOTO ALBÜM YARIŞMASI DÜZENLEDİK

GKV Özel İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimizin İngilizce kitap okumaya teşvik etmek ve öğrencilerimizin yabancı dil okuryazarlığını arttırmak amacıyla düzenlediğimiz Raz-Plus Foto Albüm Yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz.

Yarışma kapsamında öğrencilerimiz dijital kitaplarını okuduktan sonra,kitaptaki olay örgüsü ve bilgilere dayanarak bir fotoğraf albümü hazırlayıp kullandıkları resim ve görsellerle birlikte kendi cümleleriyle kitaplardaki hikayeleri yeniden yazdılar.

Congratulations to all our Primary and Secondary students who participated in Raz-Plus Photo Album Contest designed to encourage a love of reading and boost their literacy.

After reading their digital books, students made photo albums with visuals,drawing related to the scenes from their books and re-wrote the stories in their own words.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı


GKV ÖZEL OKULLARI GELECEĞİN ULUSLARARASI BİLİM İNSANLARINI YETİŞTİRİYOR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Cemil Alevli Koleji (IB) öğrencilerimizden uluslararası başarılar gelmeye devam ediyor.

IB ÖĞRENCİMİZ YAREN İLASLAN DÜNYANIN EN PRESTİJLİ ÜNİVERSİTELERİNDEN KABUL ALDI

Dünya çapında seçkin okullara direkt kabul sağlayan, dünya okulu vizyonuyla hareket eden GKV Özel Cemil Alevli Koleji \ IB diploma programı 12. sınıf öğrencilerimizden Yaren İlaslan İtalya’da bulunan University of Sapienza \ Uygulamalı Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka bölümü ve University of Sapienza Padua \ Bilgi Teknolojileri Mühendisliği bölümlerinden kabul aldı.

Emeği geçen IB diploma programı öğretmenlerimizi tebrik eder, öğrencimize yükseköğrenim hayatında başarılar dileriz.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı

#IBWorldSchool

#UluslararasıBakalorya

#InternationalBaccalaureate


GKV ÖZEL CEMİL ALEVLİ KOLEJİ(IB) ÖĞRENCİLERİ SACMUN 2021 ONLINE MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSINA KATILDI

5-6-7 Mart tarihlerinde düzenlenen Model Birleşmiş Milletler konferansına GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) 9 ve 10. öğrencilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz İnsan Hakları, Çevre Programı, Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik, Güvenlik Konseyi gibi komitelerde yer alırken; delege olarak temsil ettikleri ülkelerin bakış açılarını benimseyerek küresel ve güncel konuları tartışarak dünya meselelerine diplomatik bir bakış açısıyla çözümler ürettiler. Konferansa Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden katılım gösterilirken öğrencilerimiz okulumuzu başarılı bir şekilde temsil ettiler.

THIMUN prosedüründe gerçekleşen konferansta ilk iki gün komite içerisinde yapılan tartışmalar sonrasında son gün ortaya çıkan çözüm tasarısını diğer ülke delegelerine sunarak tartıştılar.

Öğrencilerimiz, sergiledikleri örnek davranışlar sonrasında sertifika almaya hak kazandılar.

Kulüp öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlarız.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı

#IBWorldSchool


IB ÖĞRENCİMİZ ANIL MUMBUÇ DÜNYANIN EN PRESTİJLİ ÜNİVERSİTELERİNDEN KABUL ALDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Cemil Alevli Koleji (IB) 12. sınıf öğrencimiz Anıl Mumbuç dünyanın en prestijli üniversitelerinden kabul aldı. GKVIB’20 öğrencimiz Amerika’nın en iyi eğitim veren üniversitelerinden University of South Florida\Bilgisayar Mühendisliği bölümü ve İtalya'daki Sapienza University\ Uygulamalı Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka bölümünden kabul alarak büyük bir başarıya imza attı. Öğrencimiz ayrıca girdiği sınavlarda göstermiş olduğu üstün performanstan ötürü University of South Florida’da %75 akademik başarı bursu almaya hak kazandı. Emeği geçen IB öğretmenlerimizi tebrik eder, öğrencimize yükseköğrenim hayatında başarılar dileriz.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı

#IBWorldSchool

#UluslararasıBakalorya

#InternationalBaccalaureate


ÖZDEBİR TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVINDA ŞAMPİYONLAR GKV’DEN

ÖZDEBİR Yayınları tarafından 25-27 Şubat 2021 tarihlerinde 12.sınıflar düzeyinde yapılan Türkiye Geneli Deneme Sınavı sonuçlarına göre Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi Selver Yağmur Bezgincan ve Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencisi Mithatcan Albayram İL BİRİNCİSİ olarak bizleri gururlandırdı. Hem bölgede hem de Türkiye çapında elde ettikleri başarılardan dolayı GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba tarafından öğrencilerimize üstün başarı belgeleri takdim edildi. Öğrencilerimizi kutlarız.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı

#GKVŞampiyon


57.KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLU OLSUN

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 57. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, kütüphaneyi kullanarak en çok kitap okuyan öğrencilerimiz:

2-D Veronika TOĞUZ,

3-A Asya Aynur GÖKTEKİN,

4-D İzem BİBA,

5-C Candan DÜZEN,

6-E Özge UYGUR,

8-C Ali Emir ASLAN,

11- A Esma UTANIR ,

12-F Mehmet Safa ATA'ya GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet TİRYAKİ tarafından ödülleri takdim edildi.

GKV Özel Okulları öğrencileri, kitap okuma alışkanlığını sürdürmeye ve bunu bir yaşam felsefesi haline getirmeye devam edecektir. Öğrencilerimizi kutlar kitaplarla inşa edilmiş yarınlar dileriz.

57.Kütüphane Haftası kutlu olsun.

#KütüphaneHaftası

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ İÇİN ROBOTİK KODLAMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 1. ve 3. sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlenen robotik kodlama etkinliğimizde kodlama programı ve kodlamanın nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi verildi. Daha sonra öğrencilerimiz, el-göz koordinasyonlarını güçlendiren ve motor becerilerini geliştiren farklı robotlarla oyunlar oynayarak keyifli zaman geçirdiler.

#RobotikKodlama

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı


TÜRKİYE GENELİNDE UYGULANAN DENEME SINAVINA GKV ÖZEL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ DAMGA VURDU

“BAŞARI BİZİM İÇİN GELENEKTİR”

Karekök Yayınları’nın Türkiye genelinde uygulamış olduğu deneme sınavında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokul öğrencilerimiz gösterdikleri üstün başarılarla bizleri gururlandırdı. Başarılı öğrencilerimize üstün başarı belgeleri ve hediyeleri GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki ve GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet tarafından takdim edildi.

5. sınıflar kategorisinde, 7.416 kişi arasında derece elde eden öğrencilerimiz:

Yağmur Yenice \ İL BİRİNCİSİ

Begüm Mira Özdikici \ İL İKİNCİSİ

Alaz Toprak Dereli\ İL ÜÇÜNCÜSÜ

Doruk Savcı \ İL DÖRDÜNCÜSÜ oldu.

6. sınıflar kategorisinde, 6.171 kişi arasında derece elde eden öğrencilerimiz:

Zeynep Moschini \ İL BEŞİNCİSİ oldu.

7. sınıflar kategorisinde, 6.637 kişi arasında derece elde eden öğrencilerimiz:

İlkehan Kıymık \ İL BİRİNCİSİ

Meltem Durdu \ İL ÜÇÜNCÜSÜ

Ayda Akçayöz \ İL BEŞİNCİSİ oldu.

#GaziantepKolejVakfı

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GKVÖzelOrtaokulu


DÜNYA SU GÜNÜ’NÜ KUTLADIK

Dünya Su Günü nedeniyle Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencilerimiz ile birlikte birçok etkinlikle farkındalık çalışmaları gerçekleşti.

“Bir su damlası olsan nereye düşmek isterdin? sorusu ile sınıflarda beyin fırtınası yapıldı. Öğrencilerimiz ile birlikte canlılar için suyun önemi, su tüketimi ve suda yaşayan hayvanlar hakkında sohbet edildi.

Dünya Su Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğimiz su dansı ile son buldu.

#DünyaSuGünü

#GaziantepKolejVakfı

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulu


ÖĞRENCİLERİMİZ IB CAS FUARI' NDA

GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) öğrencileri 20 Mart 2021 Cumartesi günü Türkiye çapında düzenlenen online IB CAS Fuarı’na katıldılar. “CAS yolculuğumuzda yeni normalleri deneyimlemek” temalı IB CAS Fuarı’nda açılış konuşmasını CAS programından sorumlu Diploma Programı Müfredat Yöneticisi Jamie Barnes yaptı. Jamie Barnes’ın ardından bir IB okulu mezunu olan Stanford Üniversitesi İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü Doçent Colin Ong da uzmanlığını ve CAS konusundaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Türk IB okulları öğrencilerinin CAS projelerini 5 ayrı oturumda eş zamanlı olarak sundukları etkinlikte okulumuzu GKV Özel Cemil Alevli IB Koleji CAS Koordinatörü Berkay Tahtacı rehberliğinde C10/A sınıfı öğrencimiz Öykü Sönmez, World Youth Activism (Dünya Gençlik Aktivizm Hareketi) projesini başarıyla sunarak temsil etti. C10/A sınıfı öğrencileri Ege Abul, Bekir Burak Bayrak, C11/A öğrencileri Ceren Annaç ve Burcu Asiltürk de CAS proje sunumlarına katılarak Türk IB okulları öğrencileriyle CAS projeleri hakkında fikir alışverişlerinde bulunup, ortak projelerde birlikte yer alma kararı aldılar.

@iborganization

#IBWorldSchool

#GaziantepKolejVakfı


GKV ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 106. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yılı törenlerle kutlandı.

#18MartÇanakkaleZaferi

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı


2020 CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH SINAVLARI SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Dünya çapında 20.000’den fazla üniversite, işveren, bakanlık ve diğer organizasyonlar adayların İngilizcede yeterliliklerinin kanıtı olarak Cambridge Assessment English sertifikalarını kabul etmektedir. Tüm sınavlar, dil yeteneğinin tanımlanmasında kullanılan uluslararası standart olan Avrupa Ortak Dil Çerçevesine (CEFR) uygundur. Cambridge English, benzersiz bir İngilizce öğretme, öğrenme ve değerlendirme sistemidir.

2020 Cambridge Assessment English sınavlarını, geçtiğimiz yıl Gaziantep’te gerçekleştiren tek okul olarak, 24 Ekim 2020 tarihinde STARTERS, MOVERS, FLYERS (YLE), A2 Key for Schools (KET) ve B1 Preliminary for Schools (PET) kategorilerinde öğrencilerimiz sınavlara katılma şansı buldular.

GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman, tüm idarecilerimizin ve velilerimizin katılımıyla, 2 farklı oturumda gerçekleştirilen sertifika törenleriyle bugün öğrencilerimizin sertifikaları takdim edildi.

Çok iyi skorlarla sınav sürecini tamamlayıp uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını almaya hak kazanan; okulumuzu ve ailelerini bu başarı ile gururlandıran bütün öğrencilerimizi kutluyoruz.

#GaziantepKolejVakfı

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GKVYabancıDillerBölümü

#CambridgeExams


“MİNİ KİTAP FUARI” İLK GÜNÜNDE ÖĞRENCİLERİMİZDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

14 farklı yayınevine ait kitapların yer aldığı fuarda anaokulundan liseye kadar her kademedeki öğrencilerimiz kitaplarla buluştu.

Kitap okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlik Covid-19 tedbirleri kapsamında 15-19 Mart tarihleri süresince devam edecektir.

#GaziantepKolejVakfı

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#MiniKitapFuarı


ÖĞRENCİMİZİN MÜZİKTE BÜYÜK BAŞARISI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 3/D sınıfı öğrencimiz Meriç Demircioğlu piyano’da büyük başarılara imza attı. İspanya Stars at Tenerife yarışması 1. lik ödülü, Rusya İnternational Art Competıtıon yarışması 2. lik ödülü,Amerika South Florida İnternational Piano Competıtıon 2. lik ödülü,Rusya Savshinsky İnternational Music Competition 2. lik ödülü almıştır. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Macaristan 3. Wıener Klassıker music competition ve Almanya Baden Württemberg yarışmasına hazırlanan öğrencimize şimdiden başarılar dileriz. Öğrencimize bu başarılarından dolayı GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet TİRYAKİ tarafından başarı belgesi ve hediye takdim edildi.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı


 


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır