2018-2019 - 1. Dönem YILI HABERLERİ

GKV ÖZEL LİSELERİ 9.SINIFLAR- OKULUNA HOŞ GELDİN PARTİSİ - GARDEN PARTY DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri'ne bu yıl başlayan 9. sınıf öğrencilerimize yönelik "Garden Party" temalı Okuluna Hoş geldin Partisi düzenlendi.

9. sınıf öğrencilerimizin doyasıya eğlendiği etkinliğimize GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, müdür yardımcılarımız ve 9.sınıflardan sorumlu öğretmenlerimiz katıldı.

Garden Party temalı etkinliğimiz öğrencilerimizin karaoke alanında söylediği şarkılar eşliğinde devam etti. Gecenin sonunda tüm öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin katılımıyla pasta kesim töreni ile son buldu.


12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YKS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerimiz için YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde 12. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Engin Biba ve 12. Sınıflardan Sorumlu Rehber Öğretmen Bilge Bozgeyik Kılıç YKS (Yükseöğretim Kurumları Sınavı) içeriği hakkında öğrencilerimizi aydınlattı.

Bilge Bozgeyik Kılıç yaptığı sunumda soru dağılımları, sınav süresi, puan değerlendirmeleri, bölümlere göre başarı sıralamaları, sınav takvimi, güncel bilgiler ile ilgili bilgi verirken Müdür Yardımcısı Engin Biba özellikle sınav sistemiyle ilgili değişim sürecinin yakından takipçisi olduklarının altını çizdi. Seminer soru cevap bölümü ile son buldu.


YABANCI DİLLER DİREKTÖRLÜĞÜ DİJİTAL ÇAĞDA MEDYA OKURYAZARLIĞI SEMİNERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Yabancı Diller Direktörlüğü tarafından “A Healthy Suspicion of the Text: Critical Media Literacy in the Digital Age” “Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı” semineri düzenlendi.

GKV Mesleki Gelişim Seminerleri kapsamında düzenlenen etkinliğe okullarımızda görevli tüm İngilizce öğretmenlerimiz ve GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan David Fay yaptığı konuşmada dijital çağda eleştirel medya okuryazarlığı konusunda dikkat edilmesi gerekenler konusunda değerlendirmelerde bulundu. Örnek metin ve görseller üzerinden açıklamalar yapan Fay seminer sonunda öğretmenlerimizin sorularını yanıtladı.


‘ALT SINIFA MEKTUP VAR’

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Rehberlik Servisi koordinatörlüğünde “Alt Sınıfa Mektup” etkinliği düzenlendi. 

İlkokul Rehberlik Servisi tarafından yapılan çalışmada öğrencilerimiz bitirdikleri sınıf seviyesi ile ilgili tecrübelerini, duygu ve düşüncelerini yazıya dökerek alt sınıflarındaki arkadaşlarına verdi.

Kendilerine yazılan mektuplarla, 2018-2019 eğitim öğretim yılında onları bekleyen yeniliklerden, arkadaşlarının deneyimlerinden haberdar olan öğrencilerimizin oryantasyon sürecinin bir parçası olan etkinlik kapsamında açıklama yapan GKV Özel İlkokulu Rehberlik Servisi öğretmenlerimiz Fatma Hekim, Gökçe Bekar ve Murat Demir; “Öğrencilerimiz bir yandan sınıf seviyesini bitirmenin gururunu diğer yandan da bir üst sınıfa geçmenin heyecanını yaşıyorlar. Bu süreçte öğrencileri yeni döneme hazırlamak, çocuğun sosyal-duygusal açıdan hazır olması ve iç dünyalarını dışa vurmaları çok önemlidir. Öğrencilere önceden neler yaşayacağını anlatmak, konuşmak süreci daha rahat geçirmelerini sağlayacaktır. Bu uygulamayla çocuklar hem duygularını hem de kendilerini yazı yoluyla ifade etmeyi öğrenmekte hem de bir üst sınıf seviyesi hakkında bilgi edinmektedirler. Özellikle 1. sınıf öğrencilerimizin oryantasyon sürecini hızlandıran bu etkinlik ile akran iletişimini de arttırmayı planlamaktayız. Tüm öğrencilerimize keyifli, sağlıklı bir yıl geçirmelerini diliyoruz.” dedi.


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA İLK SEÇİM HEYECANI

Okulumuzda, Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, hoşgörü, saygı ve adalet bilincinin geliştirilmesi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünü anaokulundan itibaren her kademedeki öğrencimizin kazanması yönünde çalışmalar yapıyoruz.

Bu çalışmalarımız kapsamında ilk olarak GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz seçim heyecanını yaşadı. İzleyecekleri sinema filmini verdikleri oylarla belirleyen öğrencilerimiz ilk kez oy kullanma heyecanını ve mutluluğunu öğretmenleriyle paylaştı.


GKV ÖZEL LİSELERİ REHBERLİK SERVİSİ SİBER ZORBALIĞI ANLATTI

Siber zorbalık okullarda ve gençler arasında yaygınlaşan ciddi bir tehlike olarak ele alınıyor. GKV Özel Okulları olarak özellikle sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte her yıl öğrencilerimize yönelik siber zorbalık ve bilişim suçları konusunda farkındalık yaratan seminerler düzenliyoruz.

GKV Özel Liseleri Rehberlik Servisi koordinatörlüğünde yapılan çalışmalar doğrultusunda ilk etapta 9. sınıf öğrencilerimiz için Siber Zorbalık ve Bilişim Suçları semineri düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Rehber Öğretmenleri Didem Peri Dalkılıç ve Fatma Zehra Doğan tarafından yapılan sunumda internet kullanımının hayatımızın bir parçası olduğu fakat bu kullanımın yasal sakıncaları ve internetin fazla kullanılmasının öğrencilerimize verdiği zararlar aktarıldı.

Siber zorbalığın görülme biçimlerini online kavga, zarar verme, iftira, başka kimliğe bürünme, öfke dolu kırıcı mesajlarla alay etme, başkasının bilgilerini internet ortamında izinsiz kullanma, dışlama, siber tehdit ve siber taciz olarak sıralayan öğretmenlerimiz TCK’da bilişim suçları ile ilgili maddeler, bilişim suçu istatistikleri gibi bilgilere de değindi.

Çağımızın dijital tehdidi siber zorbalık konusu önümüzdeki günlerde 10. Ve 11. sınıf öğrencilerimiz için de ele alınacak.

 

SİBER ZORBALIĞA KARŞI AİLELERİN ALACAĞI ÖNLEMLER

-      Siber zorbalara karşı çocuklarınızı sürekli gözetim altında tutmaya özen gösterin.

-      Çocuklarınızın vücut mahremiyetini açıkça gösteren fotoğraflarını paylaşmaktan kaçının.

-      Kullandığı sosyal medya hesaplarını sürekli gözetim altında tutun.

-      Çocuğunuza ait her bilgiyi sosyal medya platformlarından paylaşmayın.

-      Çocuğunuzla arkadaş olun.

-     Sosyal medya kullanımını sınırlandırarak çocukların ilgisini farklı mecralara yönlendirin. Bu ilgi alanları müzik, spor, edebiyat, sanat olarak çeşitlendirilebilir.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU GELECEĞİ İNŞA EDİYOR: EĞİTİM 4.0'A HAZIRLIK YAPIYOR

Öğrencilerimizin 21.yüzyıl becerileri ile donanımlı, üretken, bilgi ve iletişim teknolojilerine hakim bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için GKV Özel Okulları olarak kodluyoruz.

Avrupa’nın belirli ülkelerinde, 6-21 Ekim tarihleri arasında her yıl kutlanan “Avrupa Kodlama Haftası”na (EU Code Week) dikkat çekmek amacıyla ilkokul öğrencilerimiz tarafından #gkvkodluyor adlı sergi açılışı yapıldı.

Öğrencilerimizin kodlamanın önemini anlatan sloganlarından oluşan sergiye GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, İlkokul Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Özeren katıldı.

KODLAMA ETKİNLİKLERİMİZLE www.codeweek.eu HARİTASINDAYIZ

Aynı zamanda öğrencilerimiz haftaya dikkat çekmek için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde gördükleri eğlenceli kodlama etkinliklerini codeweek.eu haritasına ekledi.

Sergi açılışında konuya dair bir açıklama yapan GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel öğrencilerimizin bilişsel ve algoritmik düşünme becerisini geliştirmek, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olmalarını sağlamak için kodlama eğitimlerine ayrıca önem verdiklerini belirtti.

Şenel: “Yeni sanayi devrimi” Endüstri 4.0’da yer alabilmek için en temel becerilerden biri kodlama olarak öne çıkmaktadır. Kodlama becerilerini erken yaşta edinen öğrencilerimiz, gelecekte üretim şekilleri başta olmak üzere hayatın her alanında kendini hissettirecek Endüstri 4.0’a hazır olarak yetişiyorlar. Kodlama yeni bir okuryazarlık türüdür. Erken çocuklukta kodlama eğitimi ile çocukların aritmetik ve okuryazarlık gelişimleri desteklenmektedir. Bu güzel çalışmada emeği geçen İlkokul Müdür Yardımcısı Uğur Özeren, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenlerimiz Fatoş Hanedan, Bahar Başar ve Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Serpil Ertem ve Şeyma Aslantaş’a teşekkür ediyorum.” dedi.


GKV’NİN GURURU TÜRK BİLİM KADINI DOÇ. DR. BURCU ÖZSOY’A ULUSLARARASI GÖREV

GKV Özel Okullarının 55 yıldan bu yana yetiştirdiği mezunları ülkemizin gururu olmaya devam ediyor.

GKV’87 mezunlarımızdan, İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları UYG-AR Merkezi Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy, Dünya İklim Araştırma Programı’nın (WCRP) 20 yıldır devam eden İklim ve Okyanus: Değişkenlik, Öngörülebilirlik ve Değişim Projesi’nin (CLIVAR) Türkiye Temsilcisi seçildi.

Türk bilim kadını Doç. Dr. Burcu Özsoy, geçtiğimiz yıllarda da Antarktika'da ay yıldızlı bayrağı dalgalandıran araştırma ekibinin liderliğini üstlenerek yürüttüğü çalışmalarla hem Türkiye'nin hem kadınların hem de okulumuzun gururu oldu.

GKV’87 Doç. Dr. Burcu Özsoy’a yeni görevinde başarılar dileriz.


'CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT' SERTİFİKA TÖRENİ

2017-2018 eğitim yılında Cambridge ESOL sınavlarında yüksek başarı gösteren öğrencilerimizin sertifikaları Gaziantep Kolej Vakfı Yabancı Diller Direktörlüğü tarafından düzenlenen törenle takdim edildi. Törene GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Hoşcan, GKV Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, okul müdürleri, İngilizce Öğretmenleri, öğrenciler ve velilerimiz katıldı.

GKV Yabancı Diller Direktörü Cristina Gültekin yaptığı açıklamada: “ Gaziantep Kolej Vakfı Özel okulları olarak her yıl Cambridge Üniversitesi Sınav Değerlendirme kuruluşu işbirliği ile yapılan Cambridge sınavlarına farklı seviye gruplarında katılmaktayız. İngilizce öğrenimi uzun ve önemli bir süreçtir. Çocuklarımızın bu eğitime erken yaşta başlaması büyük bir şanstır. Bu süreçte her seviyede ölçme ve değerlendirmenin yapılabilmesi çok önemli bir ayrıcalıktır. Bu sınavlar yabancı dil eğitiminde esas olan dinleme-konuşma/okuma-yazma gibi dört temel beceriyi ölçmektedir.

Sınavlar bizim dışımızda Cambridge Üniversitesi’nin Türkiye yetkilisi olan kuruluşların görevlendirdiği gözetmenler tarafından uygulanmaktadır. Yine Cambridge Üniversitesi tarafından yetkilendirilmiş bağımsız öğretmenler tarafından konuşma becerileri ölçülmektedir. İngiltere’ye gönderilerek değerlendirmeleri yapılmaktadır. Bugün burada dünyanın dört bir yanında düzenlenen Cambridge English sınavlarına giren ve kendi yaş grupları içinde başarılar elde eden öğrencilerimizi kutlamak için bulunuyoruz. İngilizce eğitiminde başarıyı teşvik eden, öğrencilerimizin uluslararası platformda seviyeleri gösteren ve yine uluslararası geçerliliği olan bu sınavlara geçtiğimiz yıl üç kategoride katıldık. Bu seviyeler Starters/ Movers ve Flyers düzeyleridir. 2017-2018 Eğitim öğretim yılında bu seviyelerin devamı olan Ket ve Pet düzeylerinde de katılım sağlanacaktır.Bu çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmenlerime teşekkür ediyor ve tüm öğrencilerimize başarılı bir yıl diliyorum”dedi.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesinin bir departmanı olan “Cambridge English Language Assessment” tarafından ilkokul ve ortaokul düzeyinde uygulanan Cambridge English: Key (KET), Cambridge English: Preliminary (PET) ve Young Learners (YLE) sınavlarına hazırlanan GKV Özel İlkokul ve Ortaokul öğrencileri başarılarını aldıkları sertifikalar ile taçlandırdı.

GKV Özel Ortaokulu öğrencilerinin modern dans gösterileri ile renklendirdiği törende emeklerinden dolayı tüm ilkokul ve ortaokul İngilizce öğretmenlerimize Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Hoşcan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Uluslararası alanda önem taşıyan Cambridge sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


GKV ÖZEL LİSELERİ 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi, Cemil Alevli Koleji (IB) ve Anadolu Lisesi yönetici ve eğitim kadrosu 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili tüm akademik hazırlıklarını Veli & Öğretmen Buluşmaları kapsamında düzenlenen toplantılarda tüm lise velilerimizle paylaşıyor.

Buluşmalar, yöneticiler ve tüm lise eğitim kadrosu tarafından düzenlenen toplantılarda yeni eğitim-öğretim yılı için yapılan tüm hazırlıklar veplanlamalar hakkında 9.10.11. ve 12. sınıf velilerinin bilgilendirilmesini amaçlıyor.

İlk etapta 9. sınıf velilerimiz, düzenlenen toplantıda GKV Özel Liseleri yönetici ve eğitim kadrosu ile bir araya geldi. GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir tüm velilere hitaben yaptığı konuşmasında 2018-2019 eğitim-öğretim yılı GKV Özel Fen Lisesi, Cemil Alevli Koleji (IB) ve Anadolu Lisesi akademik takvimi, izlenecek akademik süreç, yaz süresince yapılan hazırlıklar, uygulamalar ve etkinlik planlamaları hakkında bilgi verirken Lise Müdür Baş Yardımcısı Mevlüt Duman ve 9. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı Nöfer Çiftçioğlu okul kuralları ile ilgili bilgileri velilerimizle paylaştı.

GKV Özel Liselerinde uygulanan yabancı dil eğitim modelinin GKV Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin tarafından anlatıldığı veli buluşmalarında 9. sınıflardan sorumlu branş öğretmenlerimiz ders içerikleri ve 9. sınıf boyunca izleyecekleri yol haritasını tüm velilerimize yaptıkları sunumlarla paylaştı.

Düzenlenen toplantılarda lisede görevli eğitim kadrosuyla tanışma ve birebir görüşme fırsatı yakalayan velilerimiz önümüzdeki süreçte de çeşitli organizasyonlarda yönetici ve öğretmenlerimizle bir araya gelecek. Veli&Öğretmen Buluşmaları 10.11.ve 12.sınıf velilerimiz için de devam edecek.


OKUL MÜDÜRLERİ ve ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİNDEN SAYIN ERSOY'A ZİYARET

GKV Özel Okulları müdür ve öğrenci temsilcileri GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy ve Celal Ersoy'a iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarete GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Mehtap Özdemir ve lise öğrenci temsilcileri, GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı ve ortaokul öğrenci temsilcileri, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel ve ilkokul öğrenci temsilcileri, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut ve anaokulu öğrenci temsilcileri katıldı.


BİRİNCİ SINIFLAR İÇİN ‘OKULA MERHABA-SONBAHAR PARTİSİ’

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencilerimizin okulumuza adaptasyonunu kolaylaştırmak ve bir arada eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlamak amacıyla Sonbahar temalı “Okula Merhaba Partisi” düzenlendi.

Öğretmenlerimizin de en az öğrencilerimiz kadar heyecanlı olduğu etkinlikte GKV Özel İlkokulu Sanat Zümresi desteğiyle öğrencilerimiz resim, müzik, dans ve tiyatronun bütünleştiği sanat ve eğlence dolu bir gece geçirdiler. Görsel sanatlar standında el baskısı, pastel resim atölyelerine katılan öğrencilerimiz dans öğretmenleri eşliğinde doğada dans etmenin mutluluğunu yaşadı.

Programın son bölümünde GKV Özel Okulları Drama Öğretmeni Ayşe Sevil Kılıç’ın yazıp yönettiği “Kıskanç Prenses” adlı tiyatro gösterisi Ayşe Sevil Kılıç ve tiyatro ekibi tarafından öğrencilerimiz için sahnelendi.


GKV ÖZEL İLKOKULU 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI VELİ & ÖĞRETMEN BULUŞMALARI BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Veli & Öğretmen Buluşmaları başladı.

Buluşmalar, idareciler ve tüm ilkokul eğitim kadrosu tarafından düzenlenen toplantılarda yeni eğitim-öğretim yılı için yapılan tüm hazırlıklar ve planlamalar hakkında 1.2.3.4. sınıf velilerinin bilgilendirilmesini amaçlıyor.

İlk etapta 1. sınıf velilerimiz düzenlenen bilgilendirme toplantısında GKV Özel İlkokulu idareci ve 1. sınıf eğitim kadrosuyla bir araya geldi. Toplantı kapsamında 1. sınıf velilerimiz hem sınıf öğretmenleri ile birebir görüşme fırsatı yakaladı hem de 1. sınıf süresince derslerin işleyiş süreçleri hakkında bilgi edindi. Toplantılarda ayrıca İlkokul Rehberlik Servisi, Yabancı Diller Zümresi, Sanat Zümresi, Spor Zümresi dahil tüm branş öğretmenlerimiz akademik çalışmaları konusunda velilerimizi aydınlattı.


CEMİL ALEVLİ KOLEJİ (IB) OKTOBERFEST ETKİNLİĞİ \\ HEUTE OKTOBERFEST İN CEMİL ALEVLİ İB COLEGE GAZİANTEP/TÜRKEİ

Almanya’nın Münih kentinde sonbaharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen Oktoberfest ruhu GKV Özel Cemil Alevli Koleji’ndeydi. Almanca dilini ve Alman kültürünü öğrencilerimize daha yakından tanıtmak için sonbaharın gelişini müjdeleyen Oktoberfest bu yıl GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) 10. sınıf öğrencilerimizin düzenlediği etkinlikte büyük bir coşkuyla kutlandı.
Her yıl ortalama 6 milyon kişinin katıldığı ve bu yıl 185.’si düzenlenen festival Oktoberfest için geleneksel Alman kıyafetleri içerisindeki GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) öğrencilerimiz gün boyu Alman halk şarkıları dinleyip, Alman kültürü hakkında fikir edinmeyi amaçlayan araştırmalarını arkadaşları ile paylaştılar.

HEUTE OKTOBERFEST İN CEMİL ALEVLİ İB COLEGE GAZİNTEP/TÜRKEİ

Das Oktoberfest ist ein zweihundert jähriges, weltberühmtes, traditionelles Volksfest von Deutschland. Dieses Fest wird jedes Jahr in Deutschland im September von 6 Millionen Gästen aus aller Welt besucht. 
Die Schülerinnen und Schüler der Cemil Alevli IB College haben heute in der Schule ein Oktoberfest veranstaltet und haben somit auch diese traditionelle Kultur an andere Schüler vermittelt und bekannt gemacht.


TÜRK DİL BAYRAMI KUTLU OLSUN

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Türk Dil Bayramı'nın 86. yılını “Askıdaki Kelimeler” teması ile kutladı.

1932’de, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün katılımıyla Dolmabahçe Sarayı'nda toplanan ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde her yıl “Türk Dil Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile okulumuzda düzenlenen "Askıdaki Kelimeler Sergisi" nin açılışına katılan GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa Şenel: “Okul olarak bu yıl “Askıdaki Kelimeler” teması ile bir sergi hazırladık. Bu çalışmaya 4. sınıf öğrencilerimiz unutulmaya yüz tutan kelimelerden oluşan posterlerle katkı verdiler. Öğrencilerimizin kelime hazinelerini geliştirmek için de bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu çalışmada emeği geçen müdür yardımcımız Uğur Özeren, görsel sanatlar öğretmenlerimiz Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem’e teşekkür ediyorum. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Türk dilini ve kültürünü öğrencilerine bir değer olarak kazandırmayı her zaman amaç edinmiş bir kurumdur. Öğrencilerimizin bu değerlerle yetişmesi için Türk Dil Bayramı gibi ulusumuza özgü bu türden etkinliklerin önemli bir vesile olduğunu düşünüyorum.”dedi


8. SINIF VELİLERİ İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

GKV Özel Ortaokulu Veli & Öğretmen Buluşmaları 8. sınıf velilerimiz için de düzenlendi. Düzenlenen toplantıda GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı LGS 2019 hazırlık süreci, akademik takvim ve yenilikler, 8. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Korkut Özkeleş uyulması zorunlu kurallar ve okul-veli iletişimi, 8. Sınıflar Koordinatörü Sayın Fuat Kozanoğlu uygulanan etüt sistemi ve deneme sınavları, 8. sınıf branş öğretmenlerimiz de yıl boyunca uygulanacak derslerin işleyiş süreçleri hakkında velilerimizi aydınlattı.


7. SINIFLAR VELİ&ÖĞRETMEN BULUŞMASI

GKV Özel Ortaokulu 7. sınıf velileri, idareci ve eğitim kadrosuyla geçtiğimiz hafta düzenlenen toplantı ile bir araya geldi. GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI velilere hitaben yaptığı konuşmada 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ortaokul akademik takvimi, izlenecek akademik süreç, yaz süresince yapılan hazırlıklar ve etkinlik planlamaları hakkında bilgi verirken ortaokulda hayata geçirilecek yeniliklerden de bahsetti. 7. – 8. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Korkut Özkeleş’in okul kuralları ile ilgili bilgi verdiği toplantıda sorumlu Rehber Öğretmen Nurten Tosun 1 yıl boyunca uygulanacak rehberlik uygulamaları, 7. sınıf branş öğretmenleri ders işleyiş süreçleri hakkında velileri aydınlattı.


5. SINIFLAR “OKULUNA HOŞ GELDİN \ KOSTÜM PARTİSİ”NDE

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk haftasını GKV Özel Ortaokulu 5.sınıf öğrencilerimiz için düzenlenen “Okuluna Hoş Geldin Partisi” ile sonlandırdık. Öğrencilerimizin rengarenk kostümlerle katıldığı parti aynı zamanda GKV Özel Liseleri ve Ortaokulu öğrencilerimiz ve müzik öğretmenlerimizden oluşan müzik grubunun canlı performansıyla eğlenceli dakikalara sahne oldu. Çeşitli oyunların da dahil edildiği geceye GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, Müdür Yardımcıları Sayın Yeliz Bircan, Sayın Korkut Özkeleş ve 5. sınıf branş öğretmenlerimiz de katıldı.


12. SINIFLAR BİLGİLENDİRME ve MOTİVASYON TOPLANTISI

GKV Özel Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Cemil Alevli Koleji (IB)12. sınıf öğrencilerimiz için sınav hazırlık süreci, motivasyon ve okul kuralları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir açılış konuşmasını yaptığı bilgilendirme toplantısında disiplin kuralları hakkında bilgiler verdi. Çeşitli kararların öğrencilerle paylaşıldığı toplantının ikinci bölümünde Müdür Yardımcısı Engin Biba ve 12.sınıflardan sorumlu Rehber Öğretmen Bilge Kılıç ise sınav sistemi, verimli ders çalışma teknikleri, zaman yönetimi, motivasyon konularında öğrencilerimizi aydınlattı.


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ ‘OKULUMDA İLK ÇADIR KAMPIM’ ETKİNLİĞİNDE

GKV Özel Anaokulu öğrencilerine sanatı ve eğlenceği doğada deneyimletmeği amaçlayan "Okulumda İlk Çadır Kampım" etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Gece boyunca ateş etrafında müzik öğretmenleri ile gitar eşliğinde çocuk şarkıları söyleyen GKV'li minikler, dans öğretmenleri ile açık havada dans etmenin mutluluğunu yaşadı. Açık hava film kuşağı ile en sevdikleri animasyon filmleri izleyen öğrencilerimize gecenin sonunda çadırlarında sınıf öğretmenleri en sevdikleri masal kitaplarını okudu.


BARIŞ GÜVERCİNLERİ DÜNYA BARIŞ GÜNÜ İÇİN UÇTU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri beyaz barış güvercinleri uçurarak Dünya Barış Günü’nü kutladı. Her sınıftan bir öğrencinin barış elçisi olarak seçildiği ilkokulda düzenlenen törenle Dünya Barış Günü kutlandı.

Törende barış elçileri dünya barışına dair mesajlarını arkadaşlarıyla paylaştı. GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa ŞENEL ilkokulda barış ve hoşgörü ortamının sağlanmasında öncü çalışmalar yürütecek olan minik barış elçilerini kutlayarak bu sürece tüm öğrencilerin aktif katılım sağlayacaklarını ifade etti.

Törene Barış Elçileri Projesi yürütücüleri olan GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi ve Müdür Yardımcıları da katıldı.


GKV ÖZEL ORTAOKULU 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI VELİ & ÖĞRETMEN BULUŞMALARI BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Veli & Öğretmen Buluşmaları başladı.

Buluşmalar, idareciler ve tüm ortaokul eğitim kadrosu tarafından düzenlenen toplantılarda yeni eğitim-öğretim yılı için yapılan tüm hazırlıklar ve planlamalar hakkında 5.6.7.8. sınıf velilerinin bilgilendirilmesini amaçlıyor.

İlk etapta 5. sınıf velilerimiz için düzenlenen toplantının ardından 6. sınıf velileri de GKV Özel Ortaokulu idareci ve tüm eğitim kadrosuyla bir araya geldi. GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI velilere hitaben yaptığı konuşmada 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ortaokul akademik takvimi, izlenecek akademik süreç, yaz süresince yapılan hazırlıklar, uygulamalar ve etkinlik planlamaları hakkında bilgi verirken hayata geçirilecek yeniliklerden de bahsetti.

Ortaokulda görevli eğitim kadrosu da 6. sınıf ders içerikleri ve 6. sınıf boyunca izleyecekleri yol haritasını tüm velilerimize yaptıkları sunumlarla paylaştı.

Düzenlenen toplantılarda ortaokulda görevli eğitim kadrosuyla tanışma ve birebir görüşme fırsatı yakalayan velilerimiz önümüzdeki süreçte de çeşitli organizasyonlarda idareci ve öğretmenlerimizle bir araya gelecek. Ortaokul Veli & Öğretmen Buluşmaları 7. ve 8. sınıf velilerimiz için de devam edecek.


GKV ÖZEL İLKOKULU 1.SINIF ÖĞRENCİLERİNİN 'İLK OKUL GÜNÜ HATIRASINA'NA İLHAM VERDİ

Yeni harflerin kabulü günlerinde, yani 1928 yılında Türk milletinin Başöğretmeni Atatürk’ün yurt gezilerinde halka yeni Türk harflerini öğretirken çekilen fotoğrafı, GKV Özel İlkokulu 1.sınıf öğrencilerinin “İlk Okul Günü Hatırası”na ilham verdi.

GKV Özel İlkokulu 1. sınıflar İlköğretim Haftası’nda sınıf öğretmenleri ile birlikte Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk alfabe dersinde.


GKV MÜTEVELLİ-YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. NÜKET ERSOY'DAN ÖZDEMİR'E ZİYARET

Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, GKV Özel Liseler Müdürü olarak yeni eğitim-öğretim yılında göreve başlayan Sayın Mehtap Özdemir'i ziyaret etti. Sayın Ersoy Özdemir'e yeni görevinde başarılar dilerken 55 yıl önce kurulan GKV Özel Okullarının vizyonuyla öğrenciler yetiştirilmesini temenni etti.

GKV Özel Liseleri Baş Müdür Yardımcısı Mevlüt Duman, Müdür Yardımcıları Nöfer Çiftçioğlu ve Engin Biba'nın da yer aldığı ziyarette GKV Özel Liseler Müdürü Mehtap Özdemir 55 yıllık bir tarihe sahip olan GKV Özel Okulları ailesinin bir parçası olmaktan onur duyduğunu ve göreve layık olacağını ifade etti.


YABANCI DİL ÖĞRETMENLERİMİZ “THE ART OF WRITING” SEMİNERİNE KATILDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında 2018-2019 eğitim - öğretim dönemi Eylül ayı Mesleki Çalışma Programı devam ediyor.

GKV Özel Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde eğitim veren tüm yabancı dil öğretmenleri Unlimited Educational Services (UES) Eğitim Danışmanı Sam Whittam tarafından verilen “The Art of Writing” (yazma sanatı) konulu eğitim seminerine katıldı.

GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörlüğü organizasyonunda düzenlenen seminere ayrıca GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Cristina Gültekin de katıldı. Unlimited Educational Services (UES) Eğitim Danışmanı Sam Whittam yaptığı sunumda , öğrencilerin yaratıcı yazma becerilerinin gelişimini sağlayacak çeşitli yöntem ve teknikleri öğretmenlerimizle paylaştı.


AKADEMİSYEN İLETİŞİM UZMANI VE EĞİTİM DANIŞMANI ZAİM BAŞASLAN TÜM GKV AİLESİNE 'ETKİLİ EĞİTİM İLETİŞİMİ VE FARKINDALIK' KONUSUNU ANLATTI

“Doğru ve etkili eğitim iletişiminin yanında öğrencileri başarılı ve mutlu bireyler olarak yarınlara hazırlamak için öğretmen-öğrenci iletişimine aile de dahil olmak zorundadır”

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi Mesleki Çalışma Programı kapsamında düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerlerinde Eğitim Danışmanı ve İletişim Uzmanı Gaziantep Üniversitesi Öğretim Görevlisi Zaim BAŞASLAN “Etkili Eğitim İletişimi ve Farkındalık” konusunda tüm Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları akademik kadrosuna seminer verdi.

Aynı zamanda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri mezunu olan İletişim Uzmanı Zaim BAŞASLAN eğitim zemininde doğru iletişimin önemi, öğretmen-öğrenci-idareci-personel iletişimi ve farkındalık konularında öğretmenleri aydınlattı.
Başaslan dikkat çekici konulara da değindiği konferansında; “Eğitim kavramı doğru ve etkili bir iletişimci olmayı mecbur kılar. Ancak öğrenci ile öğretmen iletişimine velinin dahil olmaması halinde akademik başarı sağlansa da öğrenci açısından manevi tatmin söz konusu olamaz. Bu durumda öğrenciyi üzerine çok fazla ağırlığın yüklendiği üç ayaklı bir sehpa gibi düşünebilirsiniz; içinde ailenin, velinin olmadığı bir eğitim iletişimi sürecinin öğrenci açısından verimli olma ihtimali söz konusu değildir. Kendisinden hem okulda, hem ailede hem de toplumda sadece başarılı olması beklenen çocuğun bu yükün altından başarılı ve mutlu kalkabilmesi bu üç ayağın sağlam ve tutarlı olmasına bağlıdır. Salt başarı endeksli yetiştirilen ve etkin iletişim kurulmayan öğrenciler sınavlarda başarılı olsalar da mutlu olamazlar. Bu konuda öğrenci velileri kendi çocuklarının başarıları kadar gerçek mutlulukları için de çaba sarfetmeli koordineli bir şekilde çocuk-öğretmen-aile iletişimini mutlaka önemsemelidir.”dedi.


GKV AİLESİNE YENİ KATILAN İDARECİ VE ÖĞRETMENLERDEN SAYIN NÜKET ERSOY’A ZİYARET

“En önemli varlıklarımız öğrencilerimize Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyet değerlerini, erdemli ve onurlu olmanın, gerçek yurtseverliğin önemini iyi kavratınız.”

GKV Özel Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerinde 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde başlayan idareci ve öğretmenler Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY’u makamında ziyaret etti. Ziyarete GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can HOŞCAN, Sayın İsmet TİRYAKİ ve idarecilerimiz de katıldı.

GKV ailesine yeni katılan idareci ve öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan GKV Mütevelli – Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Kendini sürekli yenilemeyi, insanları sevmeyi ve eğitmeyi, özveri, paylaşım ve liderlik gibi birçok üstün özelliğe sahip olmayı gerektiren kısaca toplum mimarlığı olarak nitelenen öğretmenlik mesleğini en ideal şekilde icra eden siz değerli öğretmenlerimize öncelikle okulumuza hoş geldiniz demek istiyorum. 
Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz aydın, çağdaş ve bilinçli nesiller yetiştiren, yarınlarımızın güvencesi olan ve bu topluma çok büyük hizmetlerde bulunan sizler hem ülkemiz hem de GKV Özel Okulları için çok değerlisiniz. 
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Atatürk ilke ve devrimleri ışığında 55 yıldan bu yana öğretmenlerin özverili çalışmaları ve gayretleri sonucu on binlerce öğrenciyi ülkemizin geleceğine, yarınlara hazırladı. Bundan sonra da sizler gibi kıymetli idareci ve öğretmenlerin de desteğiyle varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

En önemli varlıklarımız öğrencilerimize Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyet değerlerini, erdemli ve onurlu olmanın, gerçek yurtseverliğin önemini iyi kavratınız.

2018-2019 eğitim-öğretim döneminin GKV ailesine ve tüm eğitim camiasına başarılar getirmesini temenni ederim.”dedi.


GKV AİLESİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının idareci, öğretmenleri ve çalışanlarından oluşan tüm kadrosu yeni dönem açılış kahvaltısında bir araya geldi.

Her yıl geleneksel olarak tüm GKV ailesinin katılımı ile gerçekleşen kahvaltıya GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit TAŞLIYAR, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can HOŞCAN, Sayın İsmet TİRYAKİ, idareciler, öğretmenler ve tüm çalışanlar katıldı.


GKV ÖZEL ORTAOKULU ABDULLAH DAĞLI’YA EMANET

Akademik başarısının yanı sıra spor ve sanat alanında da başarı geleneğini 55 yıldan bu yana devam ettiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Ortaokul Müdürü Abdullah DAĞLI oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan DAĞLI; “55 yıl önce Cemil ALEVLİ’nin vizyonu ile kurulan GKV Özel Okulları bugün Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY’un eğitim ışığında ilerleyen köklü ve başarılı bir kurumdur. 55 yıldan bu yana olduğu gibi akademik başarısının yanı sıra çağdaş ve ulusal değerleri benimsemiş, toplumsal sorumluluk bilinci gelişmiş, Gaziantep’in ve ülkemizin aydınlanması uğruna katkı sağlayacak dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek ve yarınlara armağan etmek en büyük hedefimizdir. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açtığı yolda bugün binlerce mezunu, öğrencisi ve öğretmeni ile güçlü, başarılı ve köklü bir kurum olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ailesine katılmaktan ve burada bulunmaktan onur duyuyorum. Yeni eğitim-öğretim döneminin tüm eğitim camiasına başarı getirmesini diliyorum.”dedi.

Abdullah DAĞLI 1967 yılında Gaziantep,Oğuzeli’nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve lise eğitimini Malatya’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Hatay Eğitim Yüksekokulu Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunu olup, lisansını Sosyal Bilgiler alanında tamamladı.

1986 yılında Adıyaman’da başlayan öğretmenlik hayatı; Gaziantep’in çeşitli okullarında öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü görevleriyle devam etti.2001 yılından itibaren Gaziantep’in Nizip ve Şehitkâmil ilçelerinde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Abdullah DAĞLI, Ağustos 2018’ den itibaren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulunda Okul Müdürü olarak göreve başladı.

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi itibariyle GKV Özel Ortaokul Müdürü olarak göreve başlayan Sayın Abdullah DAĞLI’ya başarılar dileriz.


GKV ÖZEL LİSELERİ MÜDÜRÜ MEHTAP ÖZDEMİR OLDU

GKV Özel Liselerinde gerçekleştirilen yeni görevlendirmeye göre GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap ÖZDEMİR oldu.

Yeni görevi nedeniyle bir açıklama yapan Özdemir; “Kuruluşunun 55.yılında olan GKV Özel Okulları ailesinin bir ferdi olarak ekip arkadaşlarım ve öğretmenlerimizle birlikte GKV Özel Liselerinin başarılarına nicelerini ekleyeceğiz. Bundan 55 yıl önce okullarımızın kurucusu Merhum Cemil ALEVLİ önderliğinde başlayan eğitim kıvılcımının bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Yeni eğitim-öğretim döneminin şimdiden başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Mehtap ÖZDEMİR hakkında: 1977 Gaziantep doğumlu olan Mehtap Özdemir Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Ekonomisi Teftiş ve Planlama bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Özdemir 2001 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak İngilizce Öğretmenliği görevine başladı. 2009-2013 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda Projeler Koordinatörü olarak çalıştı. MEB tarafından düzenlenen birçok ulusal ve uluslararası projede aktif olarak yer aldı. Eğitim gönüllüsü olarak sivil toplum kuruluşlarında Girişimcilik , Yabancı Dil, Erasmus alanlarında proje eğitimleri düzenledi. 2014 yılı itibariyle Avukat Mahmut Düşün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü olarak görev aldığı kurumda yöneticilik kariyeri başlamış oldu.

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi itibariyle GKV Özel Liseleri Müdürü olarak göreve başlayan Sayın Mehtap ÖZDEMİR’e başarılar dileriz.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI 55. YILA MERHABA DEDİ

Kuruluşunun 55. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2018-2019 eğitim öğretim yılının startını verdi.

GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit TAŞLIYAR’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda aynı zamanda GKV ailesine 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde katılan öğretmen ve idarecilerin de tanıtımı yapıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının çeşitli kademelerinde bu yıl ilk kez göreve başlayacak olan öğretmenler için oryantasyon eğitimi start alırken 2018-2019 eğitim öğretim yılında görev yapacak olan bütün idareci ve öğretmenlere yönelikte hizmet içi eğitim programları uygulanmaya başlandı. 2018-2019 eğitim öğretim yılıyla ilgili gerekli her türlü hazırlıklarını tamamlayan GKV Özel Okulları yeni eğitim öğretim yılının ilk eğitimini göreve ilk kez bu yıl başlayacak olan öğretmenlerle gerçekleştirdi.

GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit TAŞLIYAR’ın göreve yeni başlayacak olan öğretmenlere, tüm öğretmen ve idarecilere yeni döneme dair dilek, temenni ve hedeflerini ilettiği toplantıda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının kuruluşundan bu yana verdiği eğitim hizmetleri ve kurum kültürü ile ilgili de bilgiler verildi. Sayın TAŞLIYAR GKV Özel Okullarından mezun olan öğrencilerin Türkiye'nin en prestijli üniversitelerine girebilme şansı yakaladıklarını sözlerine ekledi.

Program TC Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un tüm öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmaları ile son buldu.


GKV ÖZEL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ İNGİLTERE YAZ KAMPINDAN DÖNDÜ

GKV Özel Ortaokulundan yurtdışı yaz kamplarına katılan 2. grup da ülkeye döndü.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz İngiltere Chester University’de düzenlenen yabancı dil eğitim kampına katıldı. 

Cambridge sertifikalı Chester University’de asil eğitimi alan öğrencilerimiz İngilizce eğitimi ve sosyal aktivitelerin yer aldığı toplam 40 saatlik programı tamamlamış oldu.

GKV Özel Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Esin Hoylu liderliğinde eğitim kampına katılan öğrencilerimiz aynı zamanda Chester, Manchester, Liverpool, Galler, Alton Towers ve Londra’da önemli tarihi ve kültürel yerleri gezme şansını da yakaladı.

Her yıl GEO Global Eğitim Organizasyonu işbirliği ile düzenlenen yabancı dil eğitim kampları öğrencilerimize Ingilizce pratik yapma şansı sunmasının yanı sıra farklı kültürleri keşfetmek, farklı tarihi bölgeleri öğrenmek açısından da avantaj sağlıyor. @geo_turkey


GKV ÖZEL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ TRINITY COLLEGE (İRLANDA) YAZ KAMPI’NA KATILDI

2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulundan ilk grup (6.7. sınıflar) 24 Haziran - 08 Temmuz 2018 tarihleri arasında İrlanda Dublin’de düzenlenen yabancı dil yaz kampına katıldı.

Dünyanın en prestijli üniversitelerinden olan Trinity College’da asil eğitimi alan öğrencilerimiz İngilizce dil eğitiminin yanı sıra kültür, sanat ve sporla harmanlanmış, grup çalışmalarından oluşan 30 saatlik kapsamlı bir programa dahil oldular.

GKV Özel Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Meliha Bolat liderliğinde kamplara katılan öğrencilerimiz aynı zamanda Dublina, EPIC The Irish Emigration Museum, Wax Museum, Butler’s Chocolate Work Shop, Malahide Castle, Sience Museum, Glendalough, St. Patrick Cathedral gibi tarihi ve kültürel yerleri de görme şansı elde etti.

GEO Global Eğitim Organizasyonu işbirliği ile düzenlenen eğitim kampları öğrencilerimize İngilizce pratik yapma şansı sunmasının yanı sıra farklı kültürleri keşfetmek, dünya vatandaşı olmak için ilk adımı atmak, tarihi yerleri gezmek gibi avantajları da beraberinde getiriyor.


GKV ÖZEL OKULLARINDA 55. EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Yarım asrı aşkın süredir binlerce öğrenciyi geleceğe hazırlayan ve Merhum Cemil ALEVLİ’nin vizyonuyla kurulan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında 55. eğitim-öğretim yılı tüm birimlerde düzenlenen törenlerle başladı.

GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY, Sayın Celal ERSOY, GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit TAŞLIYAR, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can HOŞCAN, Sayın İsmet TİRYAKİ, birim müdürleri, tüm öğretmenler, veliler ve tüm öğrencilerimizin katıldığı törenler 55. yıl heyecanı ve coşkusu ile düzenlendi.

GKV Özel İlkokulunda düzenlenen açılış töreninde tüm ilkokul öğrencilerine hitaben bir konuşma yapan GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa ŞENEL; “55 yıldır büyük işler başaran okulumuzda tüm paydaşlarımızın azmi, hedefleri ve hayalleri ile asırlar sürecek yeni başarılara imza atmanın kararlılığı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılına hep beraber hazırız. Biz öğretmenler için her yıl yeni bir heyecan ve yeni bir umuttur. Atamızdan bize miras kalan vatanımız, bağımsızlığımız, bayrağımız, cumhuriyetimiz ve siz sevgili öğrenciler yeni nesillerimiz her şeyden ve herkesten önce biz öğretmenlere emanettir. Okuyan, düşünen, anlayan, anlamlandıran, yaratıcı, yenilikçi, dizayn eden ve inşa eden bir toplum olma yolunda büyük bir adım atarak başlıyoruz yeni yıla. Daha bugünden biliyorum ki senenin sonu geldiğinde hedeflerimizin ve amaçlarımızın tamamına ulaşmış olacağız. Yeni eğitim öğretim yılımız hepimize hayırlı uğurlu olsun. Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından GKV Özel İlkokulunda 20 yıl boyunca yüzlerce öğrenciye sınıf öğretmenliği yapan Sayın Gülistan SALICI’ya gösterdiği özveri ve emekten dolayı GKV Mütevelli Kurulu Üyesi Sayın Osman KIRATLI tarafından hizmet plaketi takdim edildi. Sayın Salıcı yaptığı konuşmasında GKV ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu dile getirerek Gaziantep Kolej Vakfı kültürü ile yüzlerce öğrenciyi yetiştirme fırsatı tanıyan başta GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY olmak üzere tüm GKV ailesine teşekkürlerini sundu.

GKV Özel İlkokul öğrencilerinin ilköğretim haftasına dair şiirleri ile renklenen törende öğrencilerimiz ayrıca GKV Özel Okulları marşını seslendirdi. GKV Özel Okulları Müzik Öğretmenleri ve öğrencileri ile oluşturulan orkestra tarafından seslendirilen parçalar eşliğinde devam eden törende GKV Özel Okulları mezunu, velisi ve aynı zamanda GKV Özel İlkokulu İngilizce Öğretmeni olan Müge TEYMUR tüm ilkokul öğrencilerine duygu ve düşüncelerini dile getirdiği bir konuşma yaptı.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışında ayrıca Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS 2018) derece yapan öğrencilerimize başarı belgeleri ve ödülleri GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi. Açılış töreni GKV Özel Anaokulu öğrencilerinin GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı ve değerli üyelerine çiçek takdimleri ile son buldu.

GKV Özel Ortaokulunda düzenlenen törende de 55. eğitim-öğretim yılı açılışının coşkusu hakimdi. Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI; "55 yıl önce Merhum Cemil Alevli'nin vizyonu ile kurulan ve Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nüket Ersoy’un önderliğinde eğitimde tarih yazan GKV Özel Okullarının siz değerli velilerine şahsım ve meslektaşlarım adına teşekkür ederim. Değerli Velilerimiz, emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, çağdaş, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, cumhuriyete inancı sonsuz, kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden; bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen, sevgi dolu bireyler olarak yetiştireceğimizden kuşkunuz olmasın. Sevgili Öğrenciler, unutmayalım ki eğitimde feda edilebilecek tek bir fert dahi yoktur. Bu sözlerden hareketle okulumuza yakışır yıllar geçirmeniz gayesindeyiz. Biz öğretmenlere ve velilere düşen görev; öğrencilerimizin daha iyi eğitim almasını sağlamak ve evrensel değerlere ulaşmaları için gerekli koşulları oluşturmaktır. Hedefimiz, ülkemizi büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği gibi uygar medeniyetlerin seviyesine çıkarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Bu öğretim yılının başarılı, huzurlu geçmesi dileklerimle, yuvanıza hoş geldiniz diyorum”dedi.
GKV Özel Ortaokulu öğrencilerinin şiirleri ile devam eden tören GKV Özel Okulları mezunu ve aynı zamanda GKV Özel Ortaokulu Matematik Öğretmeni olan Selin ÜNVERDİ’nin öğrencilere hitaben yaptığı konuşması ile son buldu.

GKV Özel Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Cemil Alevli Koleji (IB) öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve velilerinin katılımları ile düzenlen açılış töreninde GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Mehtap ÖZDEMİR açılış konuşmasını yaptı.Özdemir tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik yaptığı konuşmasında;“Sayın Velilerimiz,Kıymetli Öğretmenlerimiz ve Sevgili Öğrenciler, kuruluşunun 55.yılında olan GKV Özel Okulları ailesinin bir ferdi olarak öğretmenlerimiz ve sizlerle birlikte GKV Özel Liselerinin başarılarına nicelerini ekleyeceğiz. Bundan 55 yıl önce okullarımızın kurucusu Merhum Cemil ALEVLİ önderliğinde başlayan GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY ile taçlanan eğitim kıvılcımının Atatürk ilke ve devrimleri ışığında büyük başarılarla bugünlere gelmesi kuşkusuz sizlerin varlığı ve azmi sayesinde. Yeni başarılarla 55. eğitim-öğretim döneminin şimdiden mutluluk ve huzur getirmesini gönülden diliyorum”dedi.

GKV Özel Liselerinde düzenlenen açılış töreninde YKS 2018’de derece yapan öğrencilerimize GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Mehtap ÖZDEMİR tarafından başarı belgeleri takdim edildi.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRETMENLERİ XYZ ve ALFA KUŞAĞI ile DEMOKRATİK ETKİLEŞİM ve SINIF YÖNETİMİ KONULU ATÖLYE ÇALIŞMASINA KATILDI

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi Mesleki Çalışma Programı kapsamında GKV Özel İlkokulu öğretmenleri XYZ ve Alfa Kuşağı ile Demokratik Etkileşim ve Sınıf Yönetimi konulu atölye çalışmasına katıldı. GKV Özel İlkokulu Müdür Yardımcısı Sayın Uğur ÖZEREN tarafından düzenlenen atölye çalışmasında öğretmenlerimiz çeşitli gruplara ayrılarak aynı zamanda interaktif bir seminere dahil oldular.

GKV Özel İlkokulu Müdür Yardımcısı Uğur ÖZEREN konuşmalarıyla desteklediği atölye çalışmasında, kuşakları belli tarih aralıklarında doğmuş, sosyalleşme sürecinde ortak sosyal, politik, ekonomik vb. olaylardan etkilenmiş, ortak değer, inanç, beklenti ve davranışlara sahip gruplar olarak açıkladı.

Özeren; “Tüm bu düşünceleri analiz ettiğimizde X kuşağı döneminde eğitim, sağlık ve teknoloji olanaklarında iyileşmelerin olduğu görülmektedir. X kuşağının teknoloji ile geç tanışmaları, onların teknolojiyi bünyelerine katmada engel teşkil etmemiştir.

Y kuşağı ise her yönden gelişme gösteren bir dünyanın daha rahat şartlarında dünyaya gelmişler, teknoloji dostu, bireysel, rahat ve küreselleşmeye başlayan dünyanın çocukları olarak adlandırılmışlardır. Y kuşağı akabinde dünyaya gelen Z kuşakları ise dijital kuşaklar olarak adlandırılmışlar, teknoloji dostu olmalarının ötesinde, teknolojik, bireysel, zor beğenen, küresel dünya vatandaşları olmaları yönüyle dikkat çekmektedirler. Bu yıl ile eğitim-öğretim yaşamına katılan Alfa kuşağının teknolojinin içine doğduğu düşünülürse, gerek öğretim süreci gerekse eğitim süreçlerinde bu kuşağa hitap edecek yöntemlerin kişiselleştirilmiş, kullanıcı dostu ve görsel yönü ağır basan yöntemler olması gerektiği görürüz. Eğer kuşakların sahip olduğu farklı değer yargılarını tanıyabilirsek öğrencilerimizle doğru iletişim kurarak süreci kolaylaştırabiliriz. Eğitimciler olarak, iletişim becerilerine önem veririz. Sürecin bu şekilde yönetilmesi kuşakların birbirleriyle uyum içerisinde öğrenmelerini sağlayacaktır.” dedi

Atölye çalışması izleyici ve uygulayıcı olarak öğretmenlerimizin aktif katılımları ile dahil olduğu uygulamalı etkinlikler, takım çalışmasını ve etkili iletişimi esas alan grup çalışmaları ile son buldu.


GKV ÖZEL ORTAOKULU 5. SINIF TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

GKV Özel Ortaokulu tarafından 5. sınıf velilerinin katılımları ile tanıtım toplantısı düzenlendi. GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, Müdür Yardımcıları Sayın Yeliz Bircan ve Korkut Özkeleş’in katılımları ile gerçekleşen toplantıda velilerimiz 5. sınıf öğretmenleri ve idarecilerle tanışma şansını yakaladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu olarak 5. sınıf velileri ile bir araya gelmenin verdiği mutluluğu dile getirerek konuşmasına başladı. Dağlı; ”GKV’li olmaktan gurur duyan, akademik yönden başarılı, çevresine duyarlı, sanata ve spora ilgi duyan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, evrensel değerlere saygılı bireyler yetiştirmek en önemli hedefimiz olacaktır. Unutmayalım ki eğitimde feda edilebilecek tek bir fert dahi yoktur. Bu sözlerden hareketle okulumuza yakışır yıllar geçirmek gayesindeyiz.

Biz öğretmenlere ve siz velilere düşen görev; öğrencilerimizin daha iyi eğitim almasını sağlamak ve evrensel değerlere ulaşmaları için gerekli koşulları oluşturmaktır. Hedefimiz, ülkemizi büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği gibi uygar medeniyetlerin seviyesine çıkarmaktır. Unutmayalım ki, “İnsan olma, ulus olma davasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılımızın hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını diler saygılar sunarım.”dedi.

EĞLENCELİ BİLİM ve MATEMATİK DERSLERİ ARTIK İNGİLİZCE OLARAK DA İŞLENECEK

Sayın Dağlı ayrıca konuşmasında geçen yıldan farklı olarak GKV Özel Ortaokulunda haftada bir saat İngilizce Eğlenceli Bilim ve İngilizce Matematik dersi uygulanacağının, haftada 1 saat yaratıcı drama dersinin artık ortaokulda da hayata geçeceğini ilk kez velilerle paylaştı. Müzik derslerinde de farklı uygulamalar getirildiğinin altını çizen Abdullah Dağlı öğrencilerin en az 1 alanda yetişmeleri yönünde çaba sarf edeceklerini dile getirdi.

Tanıtım toplantısı kapsamında GKV Özel Ortaokul Müdür Yardımcısı Yeliz Bircan 5. sınıf velilerine okula uyum konusunda çeşitli bilgiler vererek ortaokuldaki işleyiş, okul kuralları, uygulanan akademik çalışmalar, ders içerikleri, sınavlar, sosyal faaliyetler, kulüpler hakkında detaylı bilgileri paylaştı.

GKV Özel Ortaokulunda 5. sınıf derslerini verecek olan toplam 15 öğretmenle tek tek tanışma fırsatı yakalayan velilerimiz uygulanacak yabancı dil eğitimi hakkında da detaylı bilgi sahibi oldu. GKV Yabancı Diller Direktörü Cristina Gültekin ortaokulda 5.sınıftan itibaren uygulanacak yabancı dil eğitim programları hakkında velileri aydınlatırken öğrencilerimizin yabancı dil eğitimini destekleyecek yeni dijital uygulamaların ortaokulda hayata geçeceğini vurguladı. Gültekin ayrıca İngilizce’nin dışında Fransızca, Almanca ve Rusça kulüpleri hakkında velileri aydınlattı.


GKV ÖZEL OKULLARI ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK GÜNCEL ÖĞRETİM PROGRAMLARI ve ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME UYGULAMALARI SEMİNERİ

2018 - 2019 eğitim - öğretim yılı için Talim Terbiye Kurulu tarafından güncellenen ve eğitimin tüm kademelerinde uygulanacak olan öğretim programlarındaki değişiklikler hakkında öğretmenlerimizi bilgilendirmek amacıyla Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Melike ÖZYURT tüm GKV Özel Okulları öğretmenleri ile bir araya geldi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdür Yrd. Sayın İsmet TİRYAKİ’nin katılımlarıyla, 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı mesleki çalışma programı kapsamında gerçekleştirilen seminerde Dr. Melike ÖZYURT güncellenen öğretim programlarının hedeflerinden amacına, amacından içeriğine ve sınama durumlarına kadar bütün önemli noktalara değindi. Dr. ÖZYURT aynı zamanda öğretmenlerimizin eğitim - öğretim faaliyetlerini şekillendirirken göz önünde bulundurmaları gereken önemli püf noktaları üzerinde durdu.

GKV Özel İlkokulu’ndan GKV Özel Liseleri’ne kadar tüm birimlerimizdeki öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşen seminer programının ikinci bölümü GKV Özel Okulları Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı Dr. Çiğdem REYHANLIOĞLU’nun Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları ve ABİDE (Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi) Projesi hakkındaki sunumu ile devam etti.

GKV Özel Okulları Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı Dr. Çiğdem REYHANLIOĞLU tüm GKV Özel Okulları öğretmenlerine yönelik yaptığı sunumda dünyada ve ülkemizde uygulanan ulusal (ABİDE) ve uluslararası uygulamaların (PISA ve TIMSS) ortak özellikleri ile bu uygulamaları birbirinden ayıran önemli farklılıklar üzerinde durdu. Özellikle de Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından 2016 yılında hayata geçirilen Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) projesinin Fen Bilimleri, Matematik ve Türkçe kazanımlarının yanı sıra Sosyal Bilimler beceri ve kazanımlarının da işe koşularak öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerinin ölçülebildiği yerli ve milli bir uygulama olduğunu ifade etti. Yapılan bu uygulamalardan elde edilen sonuçlar doğrultusunda 21. Yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırmanın ve bu becerilerin ölçülmesinin önemine dikkat çeken Dr. Reyhanlıoğlu, öğretmenlerimizle öğrencilerimizin üst düzey düşünme becerilerini ölçebilecekleri ve sınıf içinde rahatlıkla kullanabilecekleri ölçme ve değerlendirme metotlarını paylaştı.


GKV ÖZEL ANAOKULU VELİLERİ ANAOKULU İDARECİ VE ÖĞRETMEN KADROSU İLE BİR ARAYA GELDİ

GKV Özel Anaokulunda düzenlenen tanıtım toplantısında velilerimiz 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi açılışı öncesinde tüm anaokulu eğitim kadrosu ile tanışma fırsatı yakaladı.

Okula uyum sürecinin bir parçası olan tanıtım toplantısına GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen BULUT, anaokulunda görev yapan tüm sınıf öğretmenleri, Yabancı Dil, Spor, Sanat, Rehberlik alanındaki eğitim kadrosu yer aldı.

Öğretmenlerimiz yeni dönemde uygulanacak eğitim-öğretim programları, sosyal faaliyetler, uyulması gereken okul kuralları konusunda tüm katılan velileri aydınlattı.
GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut velilere yönelik yaptığı konuşmasında yeni döneme yönelik yaz boyunca yaptıkları hazırlıklardan, akademik hedeflerden ve anaokulunda uygulanan eğitim yaklaşımlarından bahsederek tüm eğitim kadrosunu tanıttı.

ANAOKULUNDA YENİ DÖNEM MONTESSORI, GEMS, PRESCHOOL PRODIGIES, SOSYAL ve DUYUŞSAL ÖĞRENME PROGRAMLARI İLE BAŞLIYOR

Bulut yaptığı konuşmasında; “GKV Özel Okulları olarak öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin anaokulundan itibaren ele alınması gerektiğine inanıyoruz.

Dolayısıyla GKV Özel Anaokulunda hayata geçirdiğimiz eğitim yaklaşımları ve uygulamalar ile öğrencilerimizi bir sonraki eğitim basamağı olan ilköğretim basamağına en doğru şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda çocukların daha bağımsız ve liderlik becerileri ile öne çıkması, sakin ve özgür bir ortamda öğrenmenin gerçekleşmesi ve çocukların bireysel farklılıklarına odaklanmak amacıyla Montessori yaklaşımını hayata geçirdik. Bu yaklaşımda Matematikle ilgili kavramları Montesorri metaryalleriyle eğlenceli hale getirerek daha somut bir öğrenme gerçekleştirmeyi sağlıyoruz. Anaokulu öğrencimizi bu sayede bir sonraki eğitim basamağı olan ilköğretime hazırlıyoruz. Diğer hayata geçirdiğimiz model olan GEMS (Great Explorations in Math and Science) Eğitimi ile çocukların küçük yaşlarda bilim ve deneylere ilgi duymasını sağlıyoruz.

21. yüzyıl çocuklarının eğitimcileri olarak yeni dünya bizden akademik başarıya odaklanmamızı beklese de geleceğin yetişkinlerini yetiştirmek esas odak noktamız. Sosyal ve Duygusal Öğrenme programıyla amacımız öğrencilerimizin empati kurma, şefkat gösterme, akranlarıyla iyi geçinme, zorbalıktan kaçınma, öfke yönetimi, kendini sakinleştirme gibi özelliklerini geliştirmektedir.

Bu derste, öğretmenlerin öğrencileri ile kuracakları ilişkilerde ve sınıflarında sosyal duygusal öğrenme becerileri ve duygusal zekayı içeren teknikleri uygulayacağız.

Öğrencilerimizin sanat alanındaki gelişimlerini desteklemek amacıyla PreSchool Prodigies sistemini uygulayacağız. 4-13 yaş çocuk grubunu kapsayan program ile çocuklarımıza müziğin eğlenceli yanını göstererek müzikal becerileri ve öğretileri kazandırmayı hedefliyoruz.

Dönem içerisinde sizlerle tekrar bir araya gelerek, sizlerle koordineli bir şekilde sürdüreceğimiz eğitim döneminin başlamasını heyecanla bekliyoruz. Tüm bu çalışmaları elbette desteğinizle hayata geçireceğiz. 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin hepimize başarı ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.


 


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır