2019-2020 - 2. Dönem YILI HABERLERİ

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI SPOR KULÜBÜ U16 BASKETBOL TAKIMI YENİLGİSİZ İL ŞAMPİYONU OLARAK DÖRDÜNCÜ ŞAMPİYONLUĞUNU İLAN ETTİ

Gaziantep Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ilimizde düzenlenen U 16 Erkekler Basketbol sezonunda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları U16 Erkek Basketbol Takımımız yenilgisiz il şampiyonu oldu.

Takımımız 25-29 Şubat tarihleri arasında Hatay’da yapılacak bölge şampiyonasında ilimizi ve okulumuzu temsil edeceklerdir.

LİSE GENC ERKEKLER BASKETBOL TAKIMIMIZIN BU YILKİ BAŞARILARI:

Şehitkâmil Belediyesi 25 Aralık Liseler Turnuvası İL ŞAMPİYONU

Lise Genç Erkek Basketbol (B) Yenilgisiz İL ŞAMPİYONU

Lise Genç Erkek Basketbol (B) Bölge Şampiyonu Türkiye yarı finallerine kaldı.


GKV ÖZEL İLKOKULU 1.SINIFLAR TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel İlkokulu 2020-2021 eğitim-öğretim yılı birinci sınıf ön kayıtları için tanıtım toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda GKV Özel Anaokulu velilerimiz 2020-2021 eğitim- öğretim yılında birinci sınıfı okutacak öğretmenlerimizle tanışma fırsatı yakaladı.

GKV Özel İlkokulunda uygulanan eğitim-öğretim programlarının da anlatıldığı toplantıya GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, okul müdürleri, bölüm başkanları ve çok sayıda veli katıldı.

Toplantıda ayrıca GKV Özel İlkokulu ve Anaokulu öğretmenlerimize emeklerinden dolayı çiçek takdim edildi.


GKV ÖZEL LİSELERİ GENÇ ERKEKLER BASKETBOL TAKIMI BÖLGE ŞAMPİYONASINDA YARI FİNALE KALDI

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 10 ilin katılımı ile düzenlenen bölge şampiyonasında okulumuz kendi grubunda Mardin il birincisi ile yaptığı maçı 103/ 30 skor ile kazanarak Türkiye yarı finallerinde Gaziantep ilimizi temsil edecektir.


GKV YENİDEN ŞAMPİYON

Gaziantep Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası'nda

GKV Özel Okulları Yıldız Erkek Basketbol Takımı İl Şampiyonu oldu.


GKV CEMİL ALEVLİ KOLEJİ IBELLEK KÜLTÜR-EDEBİYAT DERGİSİNİN İLK SAYISI ÇIKTI

GKV Cemil Alevli Koleji (IBDP) Turkish A1 Literature öğretmenleri Burcu Altınbaş ve Demet Tekerekoğlu rehberliğinde IB öğrencileri ile etkin ve eleştirel yöntemlerle yapılan akademik çalışmalar “IBellek” adı altında bir Kültür-Edebiyat dergisi haline geldi.

Turkish A1 Literature Öğretmenleri Burcu Altınbaş ve Demet Tekerekoğlu IBellek dergisinin yeni bir soluk olduğunu belirterek öykü ve şiir alanında yeni düşüncelere ve tartışmalara zemin olmak gibi bir amacı olduğunu söyledi. Öğretmenlerimiz yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Aslolan edebiyattır.” anlayışı içinde estetik kaygıyı ön planda tutarak güncel ve bireysel olandan kopmadan evrensel ve toplumsal olanla ilişkiye girmeyi önceliyoruz. IBellek öykü-şiiir dergisi uzun soluklu olabilmek için gerekli altyapı çalışmalarını yapmıştır. Yine de dergi, dergiyi çıkartanlardan çok onu yaşatanlarındır. Bu nedenle okurlarımızın duyarlılığı derginin yaşaması açısından önemlidir. Yeni sayılarda buluşmak dileğiyle.

IBellek Kültür- Edebiyat Dergisi yılda 2 kez okurlarıyla buluşacaktır.

IBellek Kültür- Edebiyat Dergisi'ni okumak için:

http://gkv.k12.tr/cemilalevli/ib_dergi/01012020/index.html…


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI 15. GKVELT KONFERANSI 21 MART 2020’DE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Yabancı Diller Bölümü tarafından düzenlenen bu yılki ELT (İngilizce Dili Öğretimi) konferansının amacı, 21. yüzyıl İngilizce Dil Öğretimi hedeflerindeki değişiklikler üzerinde durarak sürekli yenilenen İngilizce öğretimi yöntem ve teknikleri ile ilgili yeniliklerin paylaşılması ve yaşanan zorluklar ve fırsatların gözden geçirilmesidir.

Yurt içi ve yurt dışından katılan uzman konuşmacıların yer aldığı GKVELT Konferans; İngilizce dil öğretimindeki farklı ve yeni stratejileri, uygulamaları, yöntem ve teknikleri; akademisyenler, uzmanlar ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan katılımcılarla buluşturacak.

Detaylı bilgi için: elt.gkv.k12.tr

GAZİANTEP COLLEGE FOUNDATION PRIVATE SCHOOLS is HOLDING 15TH GKVELT CONFERENCE THIS YEAR ON 21 ST MARCH 2020!

The conference program is designed to address the latest trends and common challenges in the field it aims to make participants share the new methods and techniques and review challenges and opportunities with a focus on changes in goals of English Language Teaching in the 21st Century.

With the speakers from academia, researchers, and scholars from nationwide and global arena, GKVELT Conference will make the participants from academia,scholars and English teachers meet new and distinctive strategies, practices, methods and techniques in ELT.

for details: elt.gkv.k12.tr


GKV REHBERLİK SERVİSİ - ÖĞRENCİ SEMİNERİ: “KİŞİSEL SINIRLARIMIZI BELİRLEME VE İHMAL-İSTİSMAR”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu Rehberlik Servisi tarafından öğrencilerimize “Kişisel Sınırlarımızı Belirleme ve İhmal-İstismar” konulu bilgilendirme sunumu düzenlendi.

GKV Özel Ortaokulu Rehber Öğretmenleri Suzan Bağcı ve Tuğçe Gürer’in sunumuyla gerçekleşen seminerde “İhmal nedir? İstismar nedir? İhmal-istismarın çeşitleri nelerdir? İhmal ve istismarı önlemek için neler yapılması gerekir?” konu başlıkları hakkında bilgi verildi. Aynı zamanda “Kişisel sınırlar ve kişisel sınırlarımızı belirlemenin önemi” üzerinde duruldu. Kişisel sınırlar ile ilgili etkinlik de yapılarak sunum rehber öğretmenlerimiz tarafından zenginleştirildi. Öğrencilerimize hayır diyebilmenin kişisel sınırlarımızı belirleme konusundaki önemi aktarıldı ve hayır diyebilmenin yöntemleri anlatıldı.


VELİ SEMİNERİ: ERGENLİK DÖNEMİNDE SAĞLIKLI EBEVEYN YAKLAŞIMLARI

GKV Özel Ortaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Gökçe Bekar tarafından ortaokul velilerimize yönelik “Ergenlik Döneminde Sağlıklı Ebeveyn Yaklaşımları” konulu veli semineri düzenlendi. Ergenlik döneminde yaşanan sorunlar, gençlerin yaşadıkları kaygılar ve anne-babaların yaklaşımları hakkında bilgiler verilen sunumda, anne-babalardan gelen sorular yanıtlandı. Bilişsel, sosyal, bedensel ve psikolojik açıdan pek çok değişimin yaşandığı bu dönemde velilerimize destekleyici öneriler ve yöntemler aktarıldı.


GKV ÖZEL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZE UKRAYNA’DAKİ MYKOLAOVKA ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN İLK MEKTUPLARI GELDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Yabancı Diller Bölümü tarafından geçtiğimiz aylarda başlayan PenPal Projesi (Mektup Arkadaşlığı) kapsamında 6. sınıf öğrencilerimize Ukrayna Mykolaovka Ortaokul öğrencilerinden ilk mektupları geldi. Proje ilk olarak öğrencilerimizin kendilerini ve ailelerini tanıtan mektupları ile başladı. Ardından Ukrayna’da yer alan okuldan gelen mektuplar karşısında oldukça heyecanlanan öğrencilerimiz ilk cevaplarını heyecanla okuyarak yeni arkadaşlarını tanıdıkları için çok mutlu oldular.

Gaziantep College Foundation Private Schools Foreign Languages Department has been running the PenPal Project for a few months now. 6th grades’ students participating in the PenPal project have exchanged letters with the Mykolaovka Secondary School students starting December 2019. This project started with GKV students’ letters that were about introducing themselves and their families. They received their first replies coming from the Ukrainian School and they were really happy to get to know their new friends. Their communication and exchange of letters will continue via this project. #PenPal #GaziantepCollegeFoundation


GKV CEMIL ALEVLI KOLEJI IB DIPLOMA PROGRAMI 2. VELI ÇALIŞTAYI YAPILDI

GKV Cemil Alevli Koleji (IBDP) 11. sınıf ve aynı zamanda 2020 Kasım IB sınav adayı öğrencilerimiz ve velilerine yönelik 2. IB Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştay, programa katılan tüm veli ve öğretmenlerimize katılım ve desteklerinden ötürü GKV Cemil Alevli Koleji Müdürü Mehtap Özdemir’in teşekkür konuşması ile açıldı.
Çalıştayın 1. oturumunda GKV Cemil Alevli Koleji IB Diploma Program Koordinatörü Özlem Kara’nın “2020 Kasım Dönemi Sınav Süreci” ve “Akademik Dürüstlük Politikamız” konulu sunumlarına yer verildi.

Sunumda, “Bakalorya 2020 Kasım IB Sınav Programı”na yönelik uygulamalardan, iç değerlendirme, ödev sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar, akademik dürüstlük, intihal önleme ve kaynak gösterme gibi konu başlıkları interaktif sunumla velilerimizle paylaşıldı. GKV Özel Liseleri djital kütüphane kaynakları tanıtılarak TURNITIN (İntihal Belirleme Programı) ve JSTOR (veri tabanı) kullanımları ve öğrencilerimize sağladıkları destek vurgulandı. Okul politikalarımızın yer aldığı kitapçık, rehberlik servisi bilgilendirme kaynakları velilerimizle paylaşıldı. 2020 Kasım dönemi öğrencilerimize yönelik akademik çalışma takvimi değerlendirilerek sınav sürecinde veli desteğinin önemi vurgulandı.

Çalıştayın 2. oturumunda IB ders öğretmenleri sınava yönelik yapılan sözlü ve yazılı çalışmalar hakkında paylaşımlarda bulundular. Kasım 2020 sınav öğrencilerine çalışma takvimine sadık kalarak, zamanlarını doğru planlama ve kullanmalarına yönelik tavsiyelerde bulundular. IB Diploma müfredatında ilerleme süreçlerinin değerlendirildiği çalıştayın son bölümünde ise 1. dönem hazırlanan IB öğrenci karneleri ve öğretmen görüşlerine yer verildi. Çalıştay, öğrenci velilerimizin sorularının cevaplanması ve bireysel görüşmeler ile sona erdi.


GKV ÖZEL OKULLARI YILDIZ ERKEK BASKETBOL TAKIMI TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

Gaziantep Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 17-20 Şubat 2020 tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta düzenlenen bölge şampiyonluğunda okulumuz kendi grubunda şampiyon olmuş ve Türkiye yarı finallerinde Gaziantep İlimizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Bu güzel günde takımımızı yalnız bırakmayan velilerimize de ayrıca teşekkür ederiz.


GKV ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İÇİN 100. GÜN ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Anaokulu öğrencileri için 100. gün etkinliği düzenlendi. GKV’li minikler okulların açıldığı ilk günden itibaren geçen 100. güne özel matematik ve sanat etkinlikleri ile dolu bir gün geçirdi. Özellikle arkadaşlık ve sevgi temalarının öne çıktığı etkinlikler kapsamında öğrencilerimiz 100 nesne kullanarak hazırladıkları t-shirtleri giydiler. Anaokulunda geçen 100. gün etkinlikleri sonunda günün anısına pasta kesim töreni düzenlendi.


GKV ÖZEL İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN DEPREM ve TEMEL AFET BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

GKV Özel İlkokulu 2 ve 3. sınıf öğrencilerimize yönelik “AKUT Deprem ve Temel Afet Bilinçlendirme Eğitimi” düzenlendi. AKUT Gaziantep gönüllüsü ve aynı zamanda öğrenci velimiz Melih Neyal ve beraberinde 3 AKUT gönüllüsü tarafından düzenlenen eğitimde öğrencilerimiz ülkemizin deprem gerçeği konusunda bilgilendirilirken deprem felaketine karşı alınması gereken önlemler, afet sırasında ve sonrasında hayati önem taşıyan hususlar teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.


SPORDA YENİ BAŞARILAR ELDE ETTİK

Türkiye satranç federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası’nda GKV Özel Ortaokul Öğrencisi Dila Baloğlu Türkiye 4.’sü olurken Çağan Tütüncüler ve Hasan Demir çeşitli dereceler elde etmiştir.
Türkiye 4.’sü Dila Baloğlu 01-08 Mart 2020 tarihinde Ankara’da yapılacak kadınlar şampiyonasında okulumuzu ve ilimizi temsil edecek.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün okullar arası düzenlemiş olduğu yüzme yarışmalarında ise Yıldız Yüzme Kız Takımı il 2.’si oldu.

Öğrencilerimize başarı belgeleri ve madalyaları GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki ve okul müdürleri tarafından takdim edildi.


GKV CEMİL ALEVLİ KOLEJİ KOÇ LİSESİ – KOÇ EYP’20’YE KATILDI

GKV Cemil Alevli Koleji Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Kulübü 13-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Koç Lisesinde gerçekleştirilen “KOÇ EYP”20’ye IB Hazırlık ve 10IB sınıfından 6 öğrenci ve IB Rehberlik Öğretmeni ile katılmıştır. Eğitim forumunun amacı dünyadaki politik, ekonomik ve teknolojik gelişmeleri öğrenciler ile tartışmak, irdelemek, sebep sonuç ilişkilerini kurmak, ilgili konularda komitelerin ortak akıl ile buldukları sonuçları geniş kitlelere ulaştırmaktır. Öğrenciler bu yıl farklı komitelerde “Avrupa’nın yapay zekâ konusunda Çin ve Amerika’dan geri kalması, siber saldırı ve siber güvenlik, nükleer enerjinin güvenlik standartlarının en aza indirgenmesi, Amerika ve Çin’in ticaret savaşı ve birbirlerine bir anda uyguladıkları gümrük vergileri Avrupa Birliği’nin bu savaşta konumu ve Çin’e nasıl destek olabileceği? Kadınların taciz ve hırpalanmalarını rapor etmemeleri, şikâyetçi olmamaları, Afrika’ya yardım” gibi çeşitli konulardaki sorunlara çözümler aradılar. 12 Komitenin yer aldığı ve akademik dilin İngilizce olduğu 4 günlük forum yaklaşık 140 delegeden oluşan, komite çalışmalarında öğrencilerimiz konuya olan yaklaşımları ve soruları ile büyük dikkat çekerken komite çalışmalarında çok yönlü akademik tartışmalar gerçekleştirdiler.


GKV ÖZEL OKULLARI GENÇ KIZLAR VOLEYBOL TAKIMI YARI FİNALDE

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 13-16 Şubat 2020 tarihleri arasında 12 ilin katılımı ile Diyarbakır’da düzenlenen bölge şampiyonluğunda GKV Özel Okulları Genç Kızlar Voleybol Takımı kendi grubunda şampiyon olmuş ve Türkiye yarı finallerinde okulumuzu ve ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır.


GKV ÖZEL OKULLARI ROBERT KOLEJ'İN DÜZENLEDİGİ RCMAKERS ETKİNLİGİNDE YER ALDI

GKV Özel Okulları Yapay Zeka ve Robotik Kulübü temsilcileri Robert Kolej'de düzenlenen RCMakers etkinliğinde Yapay Zeka, Maker, Lego Robotik, Kodlama atölyelerine katıldı.


GKV CEMİL ALEVLİ KOLEJİ IB DİPLOMA PROGRAMI 1. VELİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

2021 Kasım IB Sınav Adayı öğrenci velilerine yönelik GKV Cemil Alevli Konferans Salonu’nda çalıştay düzenlendi.

Çalıştayın 1. oturumu GKV Cemil Alevli Koleji IB Diploma Program Koordinatörü Özlem Kara’nın “IB Programını Anlamak” sunumu ile başladı. Sunumda Bakalorya eğitim hedefleri ve eğitim felsefesi -diploma programı - IB öğrenen profili, IB diploma programının amaçlarına yer verildi. IB DP programının uluslararası ve Türkiye üniversitelerinde tanınırlığı istatistiklerle velilere anlatılarak soruları yanıtlandı. 2021 Kasım dönemi öğrencilerimize yönelik hazırlanan akademik çalışma takvimi velilerimizle paylaşılarak veli desteğinin önemi vurgulandı.

2. oturumda IB ders öğretmenlerinin derslerini tanıtarak, ders kazanımlarını, derslerinin Türk müfredat programına entegrasyonlarını ve derslerin gerekliliklerini içeren interaktif sunumları ile devam etti.

Çalıştayın son bölümünde öğrenci velilerimizin soruları cevaplanarak bireysel görüşmeler yapıldı. Çalıştay, katılan tüm veli ve destek veren öğretmenlerimize yönelik GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir’in teşekkür konuşması ile sona erdi.

---------------------------------------------------------
IB PARENT FORUM HAS BEEN HELD AT GKV CEMİL ALEVLİ COLLEGE

On Wednesday, February 12 2020, GKV Cemil Alevli College hosted the IB DP Parent Forum at GKV Private School Campus.

Parent Forum with the theme “ Understanding the IB” addressed to GKV IB parents is intended for parents and students who are in 10th grades and have recently started DP Year 1 in the English-speaking International Baccalaureate Diploma Programme.

IB Forum was held in two sessions involving a full presentation on the IB philosophy and syllabus with the IB Diploma program requirements by the diploma program Coordinator of GKV Cemil Alevli College. Also the IB DP group subjects were oriented to the parents by IB teachers. IB Diploma program Coordinator Ms. Kara informed parents about 2021 Academic Calendar for assessments by emphasizing the impact of parent’s support and care on student’s academic success. 2021 IB DP November Exam candidates were also involved in the DP Forum sessions to share their learning experiences throughout their pre-diploma years.

The Forum providing opportunities for parents to meet and discuss items with IB Team Staff ended by a Q&A session.


GKV ÖZEL OKULLARI YAPAY ZEKA ve ROBOTİK KULÜBÜ TEMSİLCİLERİ FLORYA KOLEJİ'NDE

GKV Özel Okulları Yapay Zeka ve Robotik Kulübü temsilcileri İstanbul Florya Koleji'nde düzenlenen disiplinlerarasi calışma atölyelerine katıldı.

Atölyeler kapsamında iki okulun kulüp temsilcileri karşılıklı örnek projeler üzerine paylaşımlarda bulundu.


 


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır