2020-2021 - 1 Dönem YILI HABERLERİ

GKV ÖZEL OKULLARI 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI “OKULA DÖNÜŞ PLANI ve AKADEMİK PROGRAM REHBERİ”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararlar ve yönlendirmeler doğrultusunda kıymetli velilerimizi bilgilendirmek amacıyla “2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Okula Dönüş Planı ve Akademik Program” rehberini hazırlamış bulunmaktayız.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet TİRYAKİ; 

“Covid-19 pandemisi  dünya genelinde yaşamın her alanında olduğu gibi eğitim alanında da etkisini göstermekte ve bu durum eğitimin farklı modellerinin eş zamanlı olarak planlanmasını kaçınılmaz kılmaktadır.  Bu kapsamda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, vizyonu, misyonu ve temel değerleri  çerçevesinde, bilimsel yaklaşımlardan ödün vermeden her türlü değişime ayak uyduran bir yapıya imkan sağlayan yaklaşımlara öncelik vermiştir.  T.C. Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamada okulların 3 farklı senaryo doğrultusunda açılması durumu dikkate alınarak  2020-2021 eğitim-öğretim yılında tüm akademik süreçlerin;

1-   Okulların açılması\ yüz yüze eğitim (yeni normal),

2-   Hibrit Eğitim Modeli,

3-   Uzaktan \ online eğitim modellerinin bir arada kullanılması stratejik planlarımızda yerini almıştır.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı bu 3 farklı senaryoya göre kurgulanmış tüm akademik programlarımız da bu 3 senaryoya uyarlanabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Akademik programın yanı sıra öğrencilerimizin evden başlayıp okula geliş yolculuğunu da kapsayacak her aşamanın yer aldığı  ve hastalığın okullarımızda yayılmasının önlenmesi amacıyla gerekli önlem ve uygulamaların da yer aldığı kapsamlı kitapçığımız; servis araçları, okul girişleri, sınıfların içleri, derslik alanlarımız, yemekhane, kantin, tuvalet, bahçe ve açık alanlar, ortak kullanım alanları, kütüphane, spor salonu, öğretmenler odası, ofisler gibi okuldaki her fiziki ortama özel tedbirleri kapsamaktadır.  

2020 – 2021 eğitim-öğretim yılına yönelik planlamalarımızı oluştururken;

  • Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız için sağlık güvenliği ile ilgili önlemlerin üst düzeyde uygulanması,
  • Yüz yüze eğitim, Hibrit eğitim ve uzaktan eğitim süreçlerinin bir arada yürütülmesi için gerekli strateji, tasarım ve altyapı çalışmalarının tasarlanması,
  • Olası senaryolara göre yüz yüze eğitime ara verilmesi durumunda yeni şartlara uyum sağlayabilecek  esnek ve çevik yönetim modellerinin uygulanması,
  • Fiziksel mesafenin sağlanması için günlük pratiklerimizi standardize edecek şekilde gerekli düzenlemelerin yapılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almıştır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid–19 salgını sürecinde başlattığımız GKV Smart Class  uzaktan eğitim sisteminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde büyük emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bu olağanüstü dönemi başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi kutluyorum.

Yapacağımız yeniliklerle yeni eğitim–öğretim yılında da öğrencilerimize en güvenli ve en verimli eğitim–öğretim ortamını sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.  Tüm veli, öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı günler diliyorum”  dedi.


GKV ÖZEL OKULLARI KURULUŞUNUN 57. YILINDA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA MERHABA DEDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları kuruluşunun 57.yılında 2020-2021 eğitim öğretim yılına merhaba dedi.

GKV Özel Anaokulu ve GKV Özel İlkokulu 1. sınıf öğrencilerimizin katılımlarıyla Covid-19 önlemleri dikkate alınarak düzenlenen açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış törenine GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet, GKV Özel İlkokulu Müdürü Talya Serenada Onan, GKV Özel Anaokulu Müdürü Selda Bozkurt ve GKV Özel Okulları Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman katıldı. İlkokul tören alanında düzenlenen açılış töreninde GKV Özel İlkokul Müdürü Talya Serenada Onan yaptığı açılış konuşmasında GKV Özel Okulları çatısı altındaki tüm çalışanlarla tüm öğrencilerimizin sağlığını korumanın birinci öncelikleri olduğunu ifade ederek 2020-2021 eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini temenni etti.

GKV Özel Ortaokulu ve GKV Özel Liselerinde online olarak eğitim gören öğrencilerimiz için de ayrı bir tören düzenlendi. Evlerinden canlı bağlantıyla törene katılan öğrencilerimize yönelik GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet ve GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba yaptıkları konuşmalarla 2020-2021 eğitim-öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlerimiz için sağlık ve başarı diledi.

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelOkulları

 


2020-2021 YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA UMUTLA VE HEYECANLA BAŞLIYORUZ

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk töreninde İstiklal Marşı’mızı 12. ve 8.sınıf öğrencilerimizle okulumuzda, diğer öğrencilerimizle de online sınıflarımızda söyledik.Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir öğretim yılı diliyoruz. 

#GKVÖzelOkulları


GKV ÖZEL LİSELERİ VELİ- ÖĞRENCİ- ÖĞRETMEN BULUŞMALARI

GKV Özel Liselerinde Covid-19 tedbirleri kapsamında rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisiyle danışman öğretmenler veli ve öğrenci görüşmeleri gerçekleştirdi. 

Toplantı öğrenci ve velilerimize yönelik olarak yönetici, danışman öğretmen ve rehberlik ve psikolojik danışman tarafından yapıldı. Toplantıda 9. sınıf öğrenci ve velileri ile tanışmanın yanı sıra 9, 10 ve 11. sınıf görüşmelerinde öğrenci ve velilere uzaktan eğitim detayları verildi ve sınıf bazında akademik bilgilendirmeler gerçekleştirildi. 

Veli ve öğrencilerimize rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi ve danışman öğretmen çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılırken yöneticiler tarafından da süreç değerlendirmesi yapıldı. 

#GKVÖzelLiseleri

#GKV


GKV ÖZEL İLKOKULU AKADEMİK DESTEK TOPLANTISI DÜZENLENDİ

GKV Özel İlkokulu Akademik Destek Toplantısı Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak velilerimizin ve öğrencilerimizin katılımları ile gerçekleşti.

Veliler ve öğrenciler belli aralıklarla davet edilerek öğretmenleriyle bire bir görüşme sağladılar.

Toplantıda öğrencilerin hem akademik gelişimi değerlendirildi hem de uzaktan eğitimini desteklemek amacıyla her bir öğrencimize çalışma programı, okuma kitabı önerileri, Ders Çalışma Takip Formu, Çalışma Davranışını Değerlendirme Ölçeği teslim edildi. Aynı zamanda velilerimize özel olarak hazırlanan ve rehber niteliği taşıyan ebeveyn kılavuzları verildi.

GKV Özel İlkokulu öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılında sağlıklı ve başarı dolu bir yıl dileriz.

#GKVÖzelİlkokulu

#GKV


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN YKS BAŞARISI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden 2019-2020 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrencilerden 36’sı Tıp Fakülteleri, 14’ü Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerine, 29’u Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri, 3’ü Hukuk Fakülteleri, 9’u Fen Edebiyat Fakülteleri, 16’sı İktisat ve İşletme Fakülteleri, 7 öğrenci de yurt dışında dünyanın en prestijli üniversitelerinde yükseköğrenim hakkı kazandı.

YKS şampiyonu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin LGS başarılarından sonra YKS’de elde ettikleri başarılar da eğitim-öğretimde 57. yılını kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının başarılarına yeni başarılar ekledi.

Sonuçlarla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, “Kuruluşunun 57. yılını kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda bu yıl da üstün bir başarı elde etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yoğun akademik çalışmaları sonucunda öğrencilerimiz Türkiye’nin ve dünyanın prestijli üniversitelerine yerleşerek başarımızı taçlandırmışlardır. Emek ve çabalarından ötürü tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder özverilerinden dolayı velilerimize teşekkür ederim” dedi.

#YKS2020

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelOkulları

#GKVÖzelLiseleri

#Gaziantep

#SınavBaşarısı


GKV ÖZEL İLKOKULU 1. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ COVİD-19 TEDBİRLERİ DİKKATE ALINARAK ÖĞRETMENLERİYLE TANIŞTI

GKV Özel İlkokulu 1. sınıf öğrencilerimiz Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak öğretmenleriyle tanıştı. 

Öğrencilerimiz belli aralıklarla davet edilerek öğretmenleriyle bire bir görüşme sağladılar.

Tanışma etkinliğinde öğrencilerimize isimlerine özel olarak hazırlanan ve kahramanın bizzat kendisi olduğu kitap hediye edildi.

Yaşam yolculuğunda kılavuz niteliği taşıyan hediye kitapları öğrencilerimiz için güzel bir anı oldu. 

GKV Özel İlkokulu öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılında sağlıklı ve başarı dolu bir yıl dileriz. 

#GKVÖzelİlkokulu

#GKV


GKV ÖZEL ANAOKULU’NDA ALINAN TÜM ÖNLEMLER İLE YAZ OKULU PROGRAMIMIZ BAŞLAMIŞTIR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesinde yer alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu’nda alınan tüm önlemler ile Yaz Okulu kapsamında, oryantasyon /uyum programımız başlamıştır. 

Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarı dolu bir eğitim öğretim yılı dileriz. 

#GKVÖzelAnaokulu

#GKVÖzelOkulları


12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAPSAMINDA DERSLERİNE BAŞLADI

YKS’ye hazırlanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerimiz Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak YKS hazırlık derslerine başladı. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize sağlık ve başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı dileriz.

#GKVÖzelLiseleri

#YKS


8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ LGS HAZIRLIK DERSLERİNE BAŞLADI

LGS’ye hazırlanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 8. sınıf hazırlık grubu öğrencilerimiz Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak LGS hazırlık derslerine başladı. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize sağlık ve başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı dileriz.

#GKVÖzelOrtaokulu

#LGS


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN 17 ÖĞRENCİ 61 DERECE İLE YKS’de İLK 5.000’de

GKV ÖZEL LİSELERİNDEN 17 ÖĞRENCİ 61 DERECE İLE YKS’de İLK 5.000’de 

ÖĞRENCİLERİMİZE ANLAMLI ÖDÜL 

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) koordinasyonunda düzenlenen törende Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 2020’de Türkiye’de ilk 5 bin arasında yer alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden 17 öğrencimiz elde ettikleri 61 derece karşısında başarı bursu ile ödüllendirildi. 

Düzenlenen törene Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, saygıdeğer milletvekilleri ve oda başkanları katıldı. 

Öğrencilerimizi ve YKS 2020’de başarılarıyla Gaziantep’in gururu olan tüm gençlerimizi kutlarız. 

#YKS2020

#Gaziantep

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelLiseleri


GKV ÖZEL İLKOKULU AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR

GKV ÖZEL İLKOKULU AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ

2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel İlkokulu Akademik Müdür Yardımcısı N.Esin EKİNCİ ve İdari Müdür Yardımcısı Ebru AKGÜL olmuştur.

İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamlayan N.Esin EKİNCİ, 2004 yılında Celal Bayar Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdi. Pedagojik formasyonunu Gaziantep Üniversitesinde tamamladı. 2012 yılında kazandığı Gaziantep Üniversitesi İngilizce Makine Mühendisliği bölümünü derece ile tamamladı. Çeşitli kurumlarda matematik ve makine teknolojisi öğretmeni olarak görev yaptı. Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 50 saatlik Robotik Kodlama eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra 2020 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Tübitak işbirliği ile kurulan DENEYAP atölyelerinde Üretim, Tasarım ve Robotik Kodlama eğitmeni oldu. 2020 yılında GKV Özel İlkokulu Akademik Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

 İlk ve orta öğrenimini farklı İllerde tamamlayan Ebru AKGÜL, Harran Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası aynı yıl GKV Özel Okullarında Beden Eğitimi öğretmeni olarak göreve başlamıştır.2012 yılında Beden Eğitimi ve Spor Zümre Başkanı olarak görevine devam etmiştir.2020 yılında GKV Özel İlkokulu İdari Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 

GKV Özel İlkokulu Müdür Yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelİlkokulu


GKV ÖZEL ORTAOKULU AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR

GKV ÖZEL ORTAOKULU AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ

2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Ortaokulu Akademik Müdür Yardımcısı Korkut ÖZKELEŞ İdari Müdür Yardımcısı Meliha BOLAT ve LGS Sınav Koordinatörü ve Müdür Yardımcısı Fuat KOZANOĞLU görevlerine devam etmektedir.

İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Korkut ÖZKELEŞ, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden mezun oldu. Pedagojik formasyon eğitimini İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi'nde aldı ve 2002 yılına kadar İstanbul’da çalıştı.2002 yılında Gaziantep’e dönen Korkut Özkeleş o tarihten itibaren Gaziantep’in çeşitli özel okullarında Matematik Öğretmenliği, Matematik Zümre Başkanlığı, Akademik Koordinatörlük, Müdür Yardımcılığı ve Kurum Müdürlüğü yapmıştır.2017 yılında GKV Özel Ortaokulunda Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış olup, 2019 yılında Akademik Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

İlk ve orta öğrenimini Adana'da tamamlayan Meliha BOLAT, Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur.1 yıl İngiltere’de eğitim almış ve sonrasında 1 yıl devlet okulunda İngilizce öğretmenliği yapmıştır.2000 yılında GKV Özel Ortaokul’unda İngilizce öğretmeni olarak göreve başlamıştır.2019 yılında İdari Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

İlk ve orta öğrenimini Adana'da tamamlayan Fuat KOZANOĞLU, KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Üniversite eğitiminden sonra 2 yıl MEB'e bağlı devlet okullarında kadrolu Edebiyat öğretmenliği, ardından Gaziantep' te farklı dershanelerde Türkçe ve Edebiyat öğretmenliği yapmıştır. 2007 yılında GKV Özel Ortaokul’unda Türkçe öğretmeni olarak göreve başlamış ve 2018 yılında LGS Sınav Koordinatörü ve Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 

GKV Özel Ortaokulu Müdür Yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelOrtaokulu


GKV ÖZEL LİSELERİ AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

GKV ÖZEL LİSELERİ AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ 

2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel Liseleri Akademik Müdür Yardımcısı Özge ATAKER, Müdür Yardımcısı ve Sınav Hazırlık Koordinatörü Murat ÖNGEN olmuştur. Ali DİRGEN, 2006 yılından bugüne GKV Özel Liseleri İdari Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlayan Özge ATEKER, 2006’da Celal Bayar Üniversitesi, biyoloji bölümünü kazandı. 2008 yılında Türkiye Biyoloji Öğrencileri Platformu’nda (BİYOP) Eş Başkanlık yapıp, Türkiye çapında birçok üniversitede kongreler ve çalıştaylar düzenledi. 2010 yılında dereceyle mezun oldu. İzmir’de Sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı ve İzmir Belediyesinin başlattığı Abla-Abi-Kardeş Projesinde 2 yıl sahada çalıştı. 2011 yılında Pedagojik Formasyonunu tamamlayıp, 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. DNA İzolasyon Laboratuvar sorumlusu olarak çalışıp, kanser üzerine çalışmalarını tamamladı. 2010 yılından beri çeşitli kurumlarda başta biyoloji olmak üzere, mikrobiyoloji, biyokimya, biyoistatistik gibi alan eğitimlerinin yanı sıra müdür ve müdür yardımcılığı gibi yöneticilik görevlerini de üstlendi. Öğrenim hayatı boyunca aldığı İngilizce eğitimini İrlanda’da tamamlayan Özge Ataker, 2015 yılında GKV Cemil Alevli Kolejinde IB biyoloji öğretmeni olarak işe başlayan Özge Ataker, 2020 yılında Akademik Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Gaziantep doğumlu Murat Sadık ÖNGEN, eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olduktan sonra Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisansını Gaziantep Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı'nda yaptı. Gaziantep Üniversitesindeki görevinden ayrılarak özel bir lisede matematik öğretmeni olarak çalıştı. 2006 yılından bu yana Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde Matematik Öğretmeni, Matematik zümre başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2020 yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerine Müdür Yardımcısı ve Sınav Hazırlık Koordinatörü olarak atandı. 

Gaziantep doğumlu Ali DİRGEN, eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2001 yılında Almanya'da tüm kademelerde stajını tamamladıktan sonra 2002 yılından itibaren özel okullarda öğretmen, Zümre Başkanı ve Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur.2006 yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış olup, halen okulumuzda görevine devam etmektedir. 

GKV Özel Liseleri Akademik ve İdari Müdür Yardımcılarımıza görevlerinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelLiseleri


GKV ÖZEL OKULLARI YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANI SELİN YAMAN

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

GKV ÖZEL OKULLARI YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANI SELİN YAMAN 

Akademik başarılarının yanı sıra spor ve sanat alanlarında da elde ettiği başarılarıyla 57 yıldan bu yana bölgenin ve ilimizin gururu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları güçlü ve donanımlı öğretmen ve idareci kadrosuyla 2020 -2021 eğitim-öğretim yılına hazır. 

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Gaziantep Kolej Vakfı Yönetim Kurulu kararı ile GKV Özel Okulları Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevine Selin YAMAN atandı. Yaman, 2000 yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden (burslu) mezun oldu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Pedagojik formasyon eğitimi aldı. Fırat Üniversitesi “Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı” nda yüksek lisans eğitimini tamamlayan Yaman, halen Gaziantep Üniversitesi “Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı”nda doktora eğitimini sürdürmektedir. 

Çeşitli Avrupa Birliği projelerinin (ErasmusPlus, Comenius, Grundtvig vb.) Türkiye ve Avrupa koordinatörlüğü görevini yürüten Selin Yaman 2019 yılı itibariyle GKV Özel Fen Lisesi adına STEAM Modelinin Genel Eğitime Entegrasyonu (AB ErasmusPlus Projesi) Türkiye Koordinatörü olmuştur. Ulusal ve uluslararası projelerin yurt dışı proje toplantılarında Türkiye Temsilcisi ve Moderatör olarak yer alan Yaman ayrıca AB destekli okul ortaklığı projelerinin de Türkiye Koordinatörlüğü görevlerini başarıyla yerine getirmiştir. Ayrıca ulusal ve uluslararası konferans ve kongrelere delege olarak katılmış, yabancı dil eğitimi alanında yayınları ve bildirileri bulunmaktadır. 

Selin Yaman çeşitli devlet kurumlarında İngilizce Öğretmenliği ve Müdür Yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, mezun olduğu GKV Özel Liselerinde İngilizce öğretmeni olarak görev aldı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren GKV Özel Okulları Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 

2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Okulları Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin YAMAN’a başarılar dileriz. 

#GKVYabancıDiller

#GaziantepKolejVakfı


GAZİANTEP’İN GURURU OLAN BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

GAZİANTEP’İN GURURU OLAN BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ 

2020 LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİMİZ MERVE NİDA EKİN’E ANLAMLI ÖDÜL 

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) koordinasyonunda düzenlenen törende LGS ve YKS’de elde ettikleri başarılarıyla Gaziantep’in gururu olan öğrenciler başarı bursu ile ödüllendirildi. 

2020 LGS Türkiye birincisi olan GKV Özel Ortaokulu öğrencisi Merve Nida EKİN’in de davetli olduğu ödül töreninde Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, saygıdeğer milletvekilleri ve oda başkanları yer aldı. 

2020 LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan GKV Özel Ortaokulu öğrencisi Merve Nida EKİN’e başarı belgesi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin tarafından takdim edildi. 

#LGS2020

#Gaziantep


GKV ÖZEL ANAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE SELDA BOZKURT ATANDI

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

GKV ÖZEL ANAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE SELDA BOZKURT ATANDI 

Akademik başarılarının yanı sıra spor ve sanat alanlarında da elde ettiği başarılarıyla 57 yıldan bu yana bölgenin ve ilimizin gururu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları güçlü ve donanımlı öğretmen ve idareci kadrosuyla 2020 -2021 eğitim-öğretim yılına hazır. 

Yeni eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel Anaokulu Müdürü olarak atanan Selda BOZKURT göreve başladı.

Akademik donanımı ile okullarımızın anaokulu bölümüne okul müdürü olarak katkı sunacak olan Bozkurt, lisans eğitimini Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Teftiş ve Planlama bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Gaziantep’te birçok eğitim kurumunda Okul Öncesi Öğretmenliği ve Eğitim Koordinatörlüğü görevinde bulunan Bozkurt 2014 yılından bu yana Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda Okul Öncesi Öğretmeni ve Eğitim Koordinatörü olarak görev yaptı. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Anaokulu Müdürü olarak atandı. 

GKV Özel Anaokulu Müdürü Selda BOZKURT’a yeni görevinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelAnaokulu


GKV ÖZEL LİSELERİ MÜDÜRLÜĞÜNE ENGİN BİBA ATANDI

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

GKV ÖZEL LİSELERİ MÜDÜRLÜĞÜNE ENGİN BİBA ATANDI 

Akademik başarılarının yanı sıra spor ve sanat alanlarında da elde ettiği başarılarıyla 57 yıldan bu yana bölgenin ve ilimizin gururu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları güçlü ve donanımlı öğretmen ve idareci kadrosuyla 2020 -2021 eğitim-öğretim yılına hazır. 

Yeni eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel Liseleri Müdürü olarak atanan Engin BİBA göreve başladı.

Akademik donanımı ile okullarımızın liseler bölümüne okul müdürü olarak katkı sunacak olan Biba, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2004-2005 yıllarında Kosova Topluluklar ve Geri Dönüş Bakanlığı’nda Koordinatör olarak görev yapan Biba, Yeni Dönem Gazetesi’nde psikoloji içerikli köşe yazıları yazdı. Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nde lise son sınıf öğrencilerine yönelik rehberlik etkinlikleri ve dernek faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen kurultaylarda çeşitli sunumlar düzenledi. Biba aynı zamanda Ankara’da bulunan bir özel okulda Rehber öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür ve Eğitim Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2017-2019 yılları arasında GKV Özel Liselerinde Müdür Yardımcısı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Sınav Hazırlık Koordinatörü olarak görev yapan Engin BİBA, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Liseleri Müdürü olarak atandı. 

GKV Özel Liseleri Müdürü Engin BİBA’ya yeni görevinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelLiseleri


GKV ÖZEL İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE TALYA SERENADA ONAN ATANDI

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

GKV ÖZEL İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE TALYA SERENADA ONAN ATANDI 

57 yıllık eğitim tecrübesine sahip olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları güçlü ve donanımlı öğretmen ve idareci kadrosuyla 2020 -2021 eğitim-öğretim yılına hazır. 

Yeni eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel İlkokulu Müdürü olarak atanan Talya Serenada ONAN göreve başladı. 

Yılların verdiği tecrübesi, donanımı ve bilgisini bundan böyle okullarımızın ilkokul bölümünde okul müdürü olarak devam ettirecek olan Onan, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Ankara’da çeşitli özel kurumlarda Türkçe öğretmenliği yaptıktan sonra 2010 yılında Gaziantep’e dönerek GKV Özel Okullarında Türkçe öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Talya Serenada ONAN, GKV Özel Okullarında 10 hizmet yılını doldurduktan sonra GKV Özel İlkokulu Müdürü olarak atandı. 

Sayın Onan aynı zamanda 2005 yılından bu yana Palme Yayınları’nın Türkçe yazar ekibinde yer alarak çeşitli sınıf seviyelerine Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı alanında 30’a yakın ders kitabı yazdı. 

GKV Özel İlkokulu Müdürü Talya Serenada ONAN’a yeni görevinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelİlkokulu


GKV ÖZEL ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE SEÇİL GÜLDEMET ATANDI

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR

GKV ÖZEL ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE SEÇİL GÜLDEMET ATANDI

57 yıllık eğitim tecrübesine sahip olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları güçlü ve donanımlı öğretmen ve idareci kadrosuyla 2020 -2021 eğitim-öğretim yılına hazır.

Yeni eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel Ortaokulu Müdürü olarak atanan Seçil GÜLDEMET göreve başladı.

Yılların verdiği tecrübesi, donanımı ve bilgisini bundan böyle okullarımızın ortaokul bölümünde okul müdürü olarak devam ettirecek olan Güldemet ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra GKV ailesine Matematik Öğretmeni olarak dahil oldu. GKV Özel Ortaokulunda 20 yıldan bu yana Matematik Öğretmeni olarak görev aldıktan sonra 2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Ortaokul Müdürü olarak yeni görevine başladı.

 GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil GÜLDEMET’e yeni görevinde başarılar dileriz.

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelOrtaokulu


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARINDA UZAKTAN EĞİTİMLE TELAFİ DERSLERİ BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında uzaktan eğitimle telafi dersleri başladı.

#uzaktaneğitim

#GKVÖzelOkulları


GKV ÖZEL OKULLARINDA MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMININ 1. ETABI TAMAMLANDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi akademisyenlerinin katılımıyla mesleki çalışma programının 1. etabı Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak 10-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tamamlandı.

GKV Özel Okullarının tüm akademik birimleri, idari çalışanları ve hizmet personelini de kapsayan mesleki çalışma programı 6 Ağustos 2020 Pazartesi günü akademik birimlerin 2019-2020 eğitim-öğretim yıl sonu değerlendirmesi ile başladı. 

Online eğitim, dijital yenilikler, etkili öğretim teknolojileri, pandemi psikolojisi yönetimi ve Covid-19 ile tüm kademelerde mücadele yollarının anlatıldığı eğitim programı kapsamında düzenlenen eğitimler: 

Konu: Sosyal İzolasyon Sürecinde Öğretmen Olarak Denge Arayışları

Konuşmacı: Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu

Katılımcılar: Tüm akademik birimler

 

Konu: Covid-19 ile Mücadele ve Hijyen Yönetimi Eğitimi

Konuşmacı: Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzman Dr. Ayşe Özlem Mete

Katılımcılar: Tüm akademik ve idari birimler

 

Konu: Teknoloji ile Zenginleştirilmiş Öğretim Tasarımı

Konuşmacı: Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Metin Özkan

Katılımcılar: Tüm akademik birimler

 

Konu: Etkili Öğretim Teknolojileri Yönetimi

Konuşmacı: Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Metin Özkan

Katılımcılar: Tüm akademik birimler


GKV ÖZEL OKULLARINDA 17 AĞUSTOS'TA TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLIYOR

2020-2021 Eğitim Öğretim yılına dair Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda 17 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim ile telafi eğitimimiz başlıyor.


23. ALTIN GÜVERCİN GKV’07 MEZUNU DENİZ ÖZÇELİK’İN

Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan ve 23. kez düzenlenen Altın Güvercin Beste Yarışması’nda birinciliği “Kokun Şehir Değiştirdiğinde” isimli bestesi ile GKV’07 mezunu Deniz Özçelik kazandı. Hem besteci hem söz yazarı hem de şarkıcı kimliğiyle büyük bir başarıya imza atan mezunumuz Deniz Özçelik aynı zamanda En Başarılı Yorumcu ödülüne de layık görüldü. Özçelik dün akşam düzenlenen final gecesinde sanatın önemine dikkat çekerek “Dünya sanatla iyileşecek. Bizlerin sanatımızı, şarkılarımızı paylaşmamıza yardımcı olun" dedi. 

Elde ettiği bu büyük başarıdan dolayı aynı zamanda Berklee College of Music mezunu müzisyen Deniz Özçelik’i kutlarız.

#AltınGüvercin

#DenizÖzçelik

#GKVÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı


GKV ÖZEL CEMİL ALEVLİ KOLEJİ (IB) ÖĞRENCİSİ LEYLA AKYÜZ’ÜN İLK KİTABI ÇIKTI: “HAYATA HOŞ GELDİN”

GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) 10.sınıf öğrencisi Leyla Akyüz’ün yazdığı ilk kitap “Hayata Hoş Geldin” çıktı. Öğrencimizin genç yaşta olmasına rağmen hayatta yaşadığı bazı iyi ve kötü olayları ve onların üstesinden nasıl geldiğini, nasıl yorumladığını anlatan ilk kitabı “Welcome to Life” - “Hayata Hoş Geldin” İngilizce - Türkçe olarak yayımlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan IB öğrencimiz Leyla Akyüz: “Lise 9. sınıftayken yazmaya başladığım ilk kitabımda her zaman pozitif olmanın önemini ve küçük şeylerden bile mutlu olmanın mümkün olduğunu anlatmak istedim. Kitabı orijinalinde İngilizce dilinde yazdım ve sonra Türkçeye çevrildi. Çocukluğumdan bu yana hem okumayı hem de okuduklarımdan yola çıkarak yazmayı çok seviyorum. Artık bu yazdıklarımı kitap haline getirmem konusunda ailem ve öğretmenlerim bana çok destek oldular. Kitap yazmaktan vazgeçmeyeceğim. Şu anda ikinci kitabımı yazma çalışmalarına başladım. Ayrıca resim yapmayı da çok seviyorum. İleride kendi kişisel resim sergimi açmayı hayal ediyorum.” dedi. 

Sevgili öğrencimiz Leyla'ya yazarlık kariyerinde başarılar diliyor ve kendisini kutluyoruz. 

#IBWorldSchool

#GKVÖzelOkulları

#InternationalBaccalaureate

#GaziantepKolejVakfı


GKV ÖZEL ORTAOKULU 5. SINIFLAR VELİ TANIŞMA TOPLANTILARI BAŞLADI

2020-2021 eğitim-öğretim yılı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 5. Sınıflar Veli Tanışma Toplantıları kapsamında okulumuzun eğitim anlayışı, işleyişi, akademik programlar, branş dersleri ve öğretmenleri tanıtıldı. 

Her gün 1 şubenin velilerinin kabul edildiği ve Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak düzenlenen toplantılar GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet’in açılış konuşmasıyla başladı. Toplantı açılış konuşmalarının ardından GKV Özel Ortaokulu Akademik Müdür Yardımcısı Korkut Özkeleş, GKV Özel Ortaokulu PDR Öğretmeni Tuğçe Gürer, sınıf danışman öğretmenleri Derya Özdinç, Fulden Taşkın ve Ömer Cengiz, GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Hayal Bazoğlu ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehmet Kılıç’ın açıklamaları ile son buldu. Toplantılar öncesinde 5. sınıf öğrencilerimizin adına özel olarak hazırlanan hediyeleri GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet tarafından takdim edildi. 5. Sınıflar Veli Tanışma Toplantıları 7 Ağustos Pazartesi gününe kadar devam edecektir.

#GKVÖzelOrtaokulu

#GKVÖzelOkulları

#GaziantepKolejVakfı


 


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır