2019-2020 - 1. Dönem YILI HABERLERİ

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI 1. DÖNEM EĞİTİM PLANI KAPSAMINDA ALANINDA UZMAN KONUŞMACILARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTURDU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı koordinasyonunda GKV Özel Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liseler   İngilizce öğretmenlerine yönelik 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı çerçevesinde eğitim düzenlendi.

Eğitim planı kapsamında ilk olarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Anaokulunda hayata geçecek olan “International Early Years”  eğitim programının eğitimi Anaokulu öğretmenlerimiz için verildi.

Oxford University Press Türkiye’den Sorumlu İş Geliştirme Uzmanı \  Okulöncesi ve İlkokul İngilizce Eğitim Programları Geliştirme Uzmanı Irene Canca tarafından verilen eğitimde ayrıca sınıf yönetimi, CLIL  ( İçerik Temelli Yabancı Dil Öğretim Modeli) ve değerlendirme stratejileri konuları da anlatıldı.

GKV Özel İlkokulu İngilizce öğretmenlerine yönelik düzenlenen eğitimde  ise Irene Canca  “How to Teach English to Young Learners” ve  “Inquiry-based Learning” konularında öğretmenlerimizi aydınlattı.

GKV Özel Ortaokulu İngilizce öğretmenlerimiz ise Cambridge University Press Sürekli Mesleki Gelişim (CPD) Uzmanı Elena Bolel tarafından verilen eğitimde “Active Learning” konusunda eğitim aldı.

Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimler kapsamında GKV Özel Liseleri  İngilizce öğretmenleri Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) hakkında bilgileri ve İngilizce Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Değerlendirme Stratejileri konularını  Elena Bolel tarafından verilen eğitimle almış oldu.

Ayrıca tüm İngilizce öğretmenlerimiz  yeni akademik yılda kullanılacak yayın, yardımcı kaynak ve dijital programlar ile ilgili bilgilendirildi.


GKV ÖZEL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN “VERİMLİ DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu Rehberlik Servisi tarafından öğrencilerimize “Verimli Ders Çalışma Teknikleri” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

GKV Özel Ortaokulu Rehber Öğretmenleri Suzan Bağcı ve Gökçe Bekar’ın sunumuyla zenginleşen seminerde verimli çalışmanın başarıyı arttırmaya yarayan önemli bir beceri olduğu üzerinde duruldu. Öğrenilen bilgilerin tekrar edilmesi, önemli notlara göz atılması, temiz ve düzenli bir odada yeterince ışığın ve temiz havanın bulunduğu bir ortamda çalışma alışkanlığı oluşturmanın önemine değinen öğretmenlerimiz her gün çok vakit harcayarak yapılan çalışmalar yerine konunun kazanımlarına odaklanarak az zamanda daha fazla verim elde edilebileceğinin altını çizdi. Seminer soru-cevap bölümü ile son buldu.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ GÜNE SABAH DANSI İLE BAŞLIYOR

GKV Özel İlkokulu öğrencileri her sabah dans ederek yeni güne zinde ve eğlenerek başlıyor. Her sabah büyük coşku ve enerjiyle yapılan dans ilkokul öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla eğlenceli bir şekilde devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren "Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı koordinesinde yaptığımız bu etkinlik ile öğrencilerimiz güne zinde ve enerjik başlıyor. Öğrencilerimizin severek yaptığı bu çalışma ile güne motive oluyoruz. Öğrencilerimiz birlikte hareket etmesini, ortak davranma ve sosyalleşmesine katkı sağlayan bu uygulama ile özgüvenlerini arttırırken, öğrendiklerini sergileyerek kendini ifade gücünü geliştiriyor. Aynı zamanda öğrencilerimizin, sağlam kararlar alma sürecini yönetirken, koordinasyon yeteneğini geliştirip, kontrol yeteneğini de arttırmak istiyoruz’’ dedi.


GKV’Lİ MİNİKLER KAMP ETKİNLİĞİNDE

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri için 27 Eylül Cuma akşamı birbirinden eğlenceli aktivitelerle dolu dolu gerçekleştirdiğimiz “Geleneksel Anaokulu Çadır Kampı” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Gece boyunca ateş etrafında müzik öğretmenleri ile çocuk şarkıları söyleyen GKV'li minikler, dans öğretmenleri ile açık havada dans etmenin, sıcak çikolata eşliğinde açık hava film kuşağı ile en sevdikleri animasyon filmleri izlemenin mutluluğunu yaşadı.


TÜRK DİL BAYRAMI’NIN 87. YILI “YAŞAMIMIZDAKİ İZLER” TEMASI İLE KUTLANDI

Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında GKV Özel İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri tarafından “Yaşamımızdaki İzler” konulu sergi açılışı yapıldı.

GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimizin kelime hazinelerini geliştirmek ve doğru kullanmalarını sağlamak için de bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu çalışmada emeği geçen Görsel Sanatlar Zümre Başkanımız Şeyma Aslantaş ve Bilgisayar Öğretmenimiz Fatoş Hanedan’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize düzenlediğimiz etkinliklerle Türkçe'nin ne kadar yaygın ve köklü bir dil olduğunu etkinliklerimizde anlatıyor ve uygulamalarla gösteriyoruz.” dedi.

“Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Türk dilini ve kültürünü öğrencilerine bir değer olarak kazandırmayı her zaman amaç edinmiş bir kurumdur. Öğrencilerimizin doğru değerlerle yetişmesi için ‘'Türk Dil Bayramı’’ gibi ulusumuzun yaşam değerlerini hatırlatan bu etkinliklerin önemli bir vesile olduğunu düşünüyorum. Bir milletin bağımsızlığının, özgürlüğünün, kültürel birikimin en büyük göstergesi dilidir. Türk Dil Bayramı okulumuzda çocuklarımızın dil farkındalığını arttırmak için etkinliklerle kutlandı. Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem öğrendiler. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak eğitim hayatında Türkçe hassasiyetini, çocuklarımıza en etkili şekilde verebilmemiz gerektiğine inanıyoruz. Dilimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur.” ifadelerini kullandı.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN “ALT SINIFA MEKTUP” PROJESİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Rehberlik servisi tarafından düzenlenen “Alt Sınıfa Mektup“ projesi kapsamında öğrencilerimiz bitirdikleri sınıf dönemi ile ilgili tecrübelerini, duygu ve düşüncelerini mektupla yazıya dökerek arkadaşlarıyla paylaştılar. Öğrencilerin okul içi sosyal iletişimini ve paylaşımını kuvvetlendirmenin amaçlandığı etkinlikte ayrıca yeni sınıf seviyelerine başlayan öğrenciler bir üst sınıftaki öğrencilerin deneyimlerinden ve önerilerinden yararlanarak yeni sınıf seviyeleri hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.


GKV ÖZEL İLKOKULUNDA GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI KAPSAMINDA ‘’YAKAN TOP’’ TURNUVASI DÜZENLENDİ

GKV Özel İlkokulu 3. sınıflar arasında geleneksel çocuk oyunları kapsamında “Yakan Top Turnuvası” düzenlendi.

Turnuva ödül töreninde bir konuşma yapan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren; ‘’Oyun çocuğa sorumluluk almayı, işbirliğini öğretir. Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı ile organize edilen bu etkinliklerle, öğrencilerimizin kendine güvenini geliştirme, karar verme, girişimci olma, problem çözme yeteneklerinin gelişmesine, birey olarak gelişimine ve sosyalleşmesine yardımcı olacaktır. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı, sağlıklı bireyler olarak yarınlara hazırlamak öncelikli hedefimizdir. Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı ile birlikte yıl içinde organize edilen etkinliklerde öğrencilerimizin gelişimini destekleyecek oyunları çoğaltacağız."dedi.

Sınıfların kıyasıya mücadele ettiği turnuvanın finalinde 3G ve 3E sınıfları karşı karşıya geldi. Toplam 7 sınıfın yer aldığı turnuvayı 3G sınıfı öğrencilerimiz şampiyon olarak tamamladı.


GKV ÖZEL İLKOKUL MÜDÜRÜ UĞUR ÖZEREN OLDU

2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibariyle GKV Özel İlkokul Müdürü olarak göreve başlayan Uğur Özeren yeni sorumluluk alanına dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

Özeren yaptığı açıklamada; “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ailesinin bir bireyi olmak, kurumun misyon ve vizyonuna uygun bir şekilde eğitim alanında hizmet vermek benim için büyük bir onurdur. Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nüket Ersoy ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Akademik başarısının yanı sıra çağdaş ve ulusal değerleri benimsemiş, toplumsal sorumluluk bilinci gelişmiş, Gaziantep'in ve ülkemizin aydınlanması uğruna katkı sağlayacak dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek ve yarınlara armağan etmek en büyük hedefimizdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda bugün binlerce mezunu, öğrencisi ve öğretmeni ile güçlü, başarılı ve köklü bir kurum olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ailesinde bulunmaktan onur duyuyorum.

“Eğitim, çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen, tecrübe ve birikimler ışığında yenilenen bir süreçtir. Bu süreç bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donanmış, bireyler yetiştirmek Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak en önemli hedeflerimizden birisidir. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Atatürk ilke ve devrimlerinin evrensel ışığında; ulusal ve uluslararası düzeyde akademik ve sosyal alanlarda başarılı, millî kültür unsurlarına sadık, akıl ve bilimin ışığında yol alan ve ülkesine faydalı bireyler yetiştiren, çağdaş bir eğitim kurumudur. Nitelikli bir eğitimin, toplumumuzun her bireyine en üst seviyede verilmesi amacıyla öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş bireyler olarak da yetiştirmeyi önceliklerimiz arasında görüyoruz.

Yeni eğitim-öğretim döneminin tüm eğitim camiasına başarı getirmesini diliyorum” dedi.


GKV ÖZEL İLKOKULU 1. SINIF VELİLERİYLE BULUŞTU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulunda gerçekleştirilen birinci dönem ilk veli toplantısında velilerimiz sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri ile bir araya gelerek öğrencilerinin gelişimi, uygulanmakta olan eğitim programları ve okul sonrası gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar hakkında öğretmenlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Başarılı bir eğitim için velinin çocukta meydana gelen değişimi takip etmesi ve okulla sürekli temas halinde bulunması gerektiğini ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Uğur ÖZEREN "Öğrencilerimiz okulun ilk gününden itibaren düzenlenen etkinliklerle uyum konusunda hiçbir problem yaşamadan okullarına, sınıflarına ve öğretmenleriyle arkadaşlarına uyum içinde eğitim-öğretim hayatlarına başlamıştır.

Öğrencilerimizin her alanda yeteneklerinin belirlenmesi ve desteklenmesi için bütün öğretmenlerimiz tarafından dikkatle takip edilmekte, elde edilen sonuçlar doğrultusunda öğrencinin ilgi alanları ve özel yetenekleri rehberlik servisimiz tarafından belirlenerek konuyla ilgili ailelerimize bilgi verilmektedir." dedi.


GKV ÖZEL ANAOKULU VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 5 ve 6 yaş öğrenci velilerinin katılımı ile GKV Özel Anaokulunda “Veli Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut düzenlenen veli toplantısında 2019-2020 eğitim - öğretim yılında uygulanacak okul Öncesi Eğitim Programı, Ingilizce Eğitim Programı, etkinlikler ve projeler hakkında velilere bilgiler verdi. Öğrencilerin derslerine giren okul öncesi öğretmenleri, İngilizce öğretmenleri, Rehberlik öğretmenleri ve diğer branş öğretmenleri de çocuklarla ilgili gelişimeler hakkında velileri bilgilendirerek velilerin sorularını yanıtladı.


GKV ÖZEL LİSELERİ 9.SINIFLAR OKULUNA HOŞ GELDİN PARTİSİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerine bu yıl başlayan 9. sınıf öğrencilerimize yönelik “Okuluna Hoş Geldin Partisi” düzenlendi.

9. sınıf öğrencilerimizin doyasıya eğlendiği etkinliğimize GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı, müdür yardımcılarımız ve 9.sınıflardan sorumlu öğretmenlerimiz katıldı.

Parti öğrencilerimizin karaoke alanında söylediği şarkılar eşliğinde devam etti. Gecenin sonunda tüm öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin katılımıyla pasta kesim töreni ile son buldu.


GKV ÖZEL ORTAOKULU VELİLERLE BULUŞTU

16-19 Eylül 2019 tarihleri arasında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu akademik kadrosu Veli Bilgilendirme Toplantıları kapsamında 5.6.7. ve 8. sınıf velileriyle bir araya geldi. GKV Özel Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantılar GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından GKV Özel Ortaokulu müdür yardımcıları, bölüm başkanları, zümre başkanları ve sınıf düzeyinde derse giren öğretmenler velilere tanıtıldı. Okul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı velilerimize okul zaman çizelgesi, ders programları, kulüp ve etütler ve “Danışman Öğretmen” uygulaması hakkında bilgileri paylaştı.  Soru-cevap bölümünün ardından velilerimiz danışman öğretmenleriyle tanışarak öğrencilerin genel durumlarını değerlendirme fırsatı yakaladı.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARINDA GÜVERCİNLER BARIŞ İÇİN UÇTU

Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri düzenlenen törende beyaz barış güvercinleri uçurarak dünya barışına katkı mesajları yolladı. Her sınıftan bir öğrencinin Barış Elçisi olarak seçildiği ilkokulda düzenlenen törenle Dünya Barış Günü kutlandı.

Törende barış elçileri dünya barışına dair mesajlarını arkadaşlarıyla paylaştı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Uğur ÖZEREN yaptığı konuşmada; “Barışı seçmek hayatı ve güzellikleri seçmektir. Toplumsal barış ve uzlaşma iyi yaşamanın şartıdır. Barışın getirdiği huzur ruhunuzu besler, tüm yüklerinizi alır. Kendinizle ve çevreyle barışık olun, hayvanları sevip, ağaçları koruyun. Doğayla barışın. Farklılıklara saygı gösterin, arkadaşlarınızı incitmeyin. Her zaman Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış’’ ilkesini merkeze alarak yaşamaya özen gösterin” dedi.


5. SINIFLAR “OKULUNA HOŞ GELDİN” PARTİSİ RENKLİ ANLARA SAHNE OLDU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri için düzenlenen “Okuluna Hoş Geldin” partisi renkli anlara sahne oldu. Dans gösterileri ile başlayan etkinlikte öğrencilerimiz eğitsel oyunlar, drama gösterileri ve jazz konseri eşliğinde birbirleri ile kaynaşma fırsatı yakaladı.


2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ İLK HAFTASINI DÜZENLENEN ‘ANAOKULUNA HOŞ GELDİN’ PARTİSİ İLE SONLANDIRDIK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Okula Hoş Geldin’ partisi bu yıl da anaokulu öğrencilerinin okula uyum sürecini keyifli bir hale getirdi.

Eğitim hayatlarına Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda ‘merhaba’ diyen anaokulu öğrencileri düzenlenen ‘Okula Hoş Geldin’ partisinde yeni öğretmenleri ve arkadaşlarıyla kaynaşma fırsatı buldu. Minik GKV’lilerin okula alışma dönemlerini eğlenceli bir şekilde geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Anaokulu oyun alanında düzenlenen partide öğrenciler, okulun ilk haftası öğrendikleri okul şarkılarını Müzik öğretmenleri eşliğinde coşku içinde seslendirdi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI 56 YAŞINDA

Ziller GKV’de 2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılı için Çaldı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle 2019-2020 eğitim öğretim yılı resmen başladı. GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy’un da katıldığı tören coşkulu geçti. Kuruluşunun 56.yılını kutlayan Anadolu’nun eğitim çınarı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Cemil Alevli Koleji (IB) ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında da eğitim alanında yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

Düzenlenen törene Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy Mütevelli ve Yönetim Kurulu üyeleri Ali Küçükkınacı ve Mehmet Göksel, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseler Müdürü Mehtap Özdemir , GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren, GKV Özel Anaokulu Müdür Gökçen Bulut’un yanı sıra idareci ve öğretmenler ile çok sayıda davetli katıldı.

GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy’un 2019-2020 eğitim-öğretim yılı mesajının okunması ile başlayan törenin açılış konuşması GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren tarafından yapıldı. Sayın Özeren; “ Geleceğin teminatı, değerli öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin ancak bilgi ile mümkün olacağının bilinciyle 2019-2020 öğretim yılına başlıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘’İlköğretim meselesi demek: vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi, bir millet için bağımsızlık ve var olma meselesidir. Bu anlamlı sözler ile içinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözüleceğine ve ülkemizin aklın ve bilimin ışığında aydınlık mutlu yarınlara ancak eğitimle ulaşılacağına olan inancımız tamdır.” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN NÜKET ERSOY'A TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış töreninde GKV Özel İlkokulu Öğrenci Meclis Başkanı İdil Karuserci bütün öğrenciler adına GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy’a eğitime katkıları ve hizmetlerinden dolayı bir çiçek verdi. Törende GKV Özel İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve aynı zamanda bir GKV mezunu olan İmren Yüncü tarafından yapılan İlköğretim Haftası’nın önemine dair konuşmanın ardından GKV Özel İlkokulu Öğrenci Temsilcisi İdil Karuserci 2019-2020 eğitim-öğretim yılı mesajını okudu. Okul öğrencilerinden Elif Yaman Biz Atatürk Olduk ve Mustafa Efe Çamlıoğlu İlköğretim Haftası şiirlerini seslendirirken 2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı YKS ve LGS’de Türkiye derecesi elde eden öğrencilere Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli Kurulu üyeleri Ali Küçükkınacı ve Mehmet Göksel tarafından plaket verildi. Okul orkestrası tarafından seslendirilen çocuk şarkılarının ardından bütün öğrenciler 10. yıl marşını seslendirerek öğretmenleri eşliğinde sınıflarına ilk ders için gitti. İlköğretim Haftası etkinlikleri okullarımızda hafta boyunca devam edecektir.


“KİŞİSEL VE ÖRGÜTSEL İLETİŞİM” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2019-2020 eğitim - öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı kapsamında tüm idareci ve öğretmenlerimize yönelik Gaziantep Ticaret Odası Protokol ve Organizasyon Müdürü Ozan Emre Emrağ’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Kişisel ve Örgütsel İletişim” konulu seminer düzenlendi.

Bir dönem Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Ar-Ge ve özel büro birimlerinde görev yaptıktan sonra, Gaziantep Valiliği Protokol Şube Müdürlüğü görevini de üstlenen Sayın Emrağ iletişim becerilerine yönelik değerli bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

Sayın Emrağ yapmış olduğu sunumda; İletişim Kavramı ve Anlamı, İletişimin Amacı ve Önemi, İletişim Süreci, Organizasyonlarda İletişim Kanalları, Geri Bildirim (Feed-Back) Örgütlerde İletişim ve Fonksiyonları, Örgütsel İletişimin Tanımı ve Örgütsel İletişim Yöntemleri konularında tüm idareci ve öğretmenlerimizi aydınlattı.


GKV ÖZEL ORTAOKULU LGS HAZIRLIK KURSU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 2019-2020 eğitim –öğretim yılı 8.sınıflar için LGS hazırlık kursları tüm hızıyla devam ediyor. GKV Özel Ortaokulu Müdürü Abdullah Dağlı konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada; “Mayıs ayında ilk etabına başlamış olduğumuz LGS ön hazırlık kursumuz, 3. etabıyla devam ediyor. LGS 2020'nin tüm konu ve kazanımlarını eksiksiz olarak kavratmak amacıyla düzenlediğimiz kursumuzda 10 kişi olarak seviye gruplarımızla titiz bir eğitim sürdürmekteyiz. Alanının uzman öğretim kadrosu ile uyguladığımız programımızla öğrencilerimizi ulaşabilecekleri en yüksek seviyeye taşıyacağımızdan eminiz.” dedi.


MICROSOFT’UN YENİLİKÇİ UZMAN EĞİTİMCİSİ (MIE) ARİF KAZANCI’DAN İNTERAKTİF SEMİNER

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2019-2020 eğitim - öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı kapsamında tüm idareci ve öğretmenlerimize yönelik Microsoft’un yenilikçi uzman eğitimcisi (Master Trainer\MIE) Arif Kazancı tarafından 2 günlük teknoloji eğitimi verildi.

1. gün “Öğretme ve Öğrenme Sürecinde Sunum Araçları” konulu seminerinde Sayın Kazancı süreç odaklı değerlendirme yapmak için gerekli olan dijital araçlar hakkındaki bilgileri idareci ve öğretmenlerimizle paylaştı.

2. gün ise “Öğrenci Değerlendirme Sürecini Geliştirmek için Teknolojik Araçlardan Faydalanma” konulu interaktif seminerde Arif Kazancı öğretmenlerimize sunumları daha etkili yapabilmeleri için kullanabilecekleri sunum araçlarından bahsetti.


GKV ÖZEL OKULLARINDA RAPOR YAZMA TEKNİKLERİ SEMİNERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı kapsamında tüm idareci ve öğretmenlerimize yönelik Rapor Yazma Teknikleri konulu seminer düzenlendi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki tarafından verilen seminere GKV Özel Okullarının tüm idareci ve öğretmenleri katıldı.

Sayın Tiryaki GKV Özel Okulları akademik kadrosundaki kurumsal işleyiş ve hiyerarşiyi göz önünde bulundurarak rapor yazma tekniklerine ait detayları, rapor düzeni ve analizi gibi konuları, çeşitli örneklerle katılımcılara sunarak Rapor Nedir? Rapor Nasıl ve Neden Yazılır? Raporun Hedefleri ve Dayanak Noktaları, Rapor Formatı konularında değerli bilgilerini paylaştı.


PROF. DR. TANIL KILINÇ’TAN VELİ ve ÖĞRENCİ İLİŞKİLERİ (CRM) YÖNETİMİ SEMİNERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı kapsamında tüm idareci ve öğretmenlerimize yönelik Veli ve Öğrenci İlişkileri (CRM) Yönetimi Semineri düzenlendi.

Profesyonel Yönetim ve İnsan Kaynakları Sistemleri Danışmanı Prof. Dr. Tanıl Kılınç’ın konuşmacı olarak yer aldığı sunuma GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren, GKV Özel Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman, Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı Hayal Bazoğlu, Rehberlik Bölüm Başkanı Fatma Harbiye Hekim, GKV Özel Okulları Veli Destek Birimi (CRM) Sorumlusu Tuğba Yüzbaşı, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

Sayın Kılınç yaptığı sunumda veli ilişkileri anlayışının gelişimi, günümüz pazarlama anlayışını etkileyen temel öğeler, veli tatmini - veli memnuniyeti modeli, kurum ve çalışan sorumlulukları konularında tüm idareci ve öğretmenlerimizi aydınlattı.


*Prof. Dr. Tanıl Kılınç, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Kürsüsü Emekli Öğretim Üyesidir.


GKV ÖZEL LİSELERİNDE YENİ DÖNEM 11. ve 12. SINIF YKS HAZIRLIK KURSU BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Okul Müdürlüğümüzce Haziran 2020'de üniversite sınavlarına girecek olan 12. sınıf öğrencilerimiz ile 11. sınıf öğrencilerimiz için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Hazırlık Kursu başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir; “Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Hazırlık Kursu ile temel amacımız uzman ve deneyimli öğretmen kadromuz ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasına rehberlik etmek, öğrencilerimizin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını karşılamak, YKS’ye en iyi ortamda hazırlanmalarını sağlamak, akademik başarılarını artırmak, hayal ettikleri üniversiteyi kazanmalarını sağlamaktır.

Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına da hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Umut ediyoruz ki 56 yıldan bu yana olduğu gibi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında da üstün akademik başarıları okulumuza kazandıracağız. Emeği geçen tüm GKV Özel Liseleri akademik kadrosuna sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI REHBERLİK ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK SOSYAL-DUYGUSAL GELİŞİM PROGRAMI EĞİTİMİ VERİLDİ

GKV Özel Okulları 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Eğitim Planı kapsamında GKV Özel Okulları Rehberlik Bölüm Başkanlığı’na bağlı Rehberlik ögretmenlerinin mesleki gelişimlerine yönelik “Sosyal-Duygusal Gelişim Programı” adlı eğitim düzenlendi. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fulya Türk tarafından verilen eğitimde;

Kapsamlı Gelişimsel Rehberlik Anlayışı

Gardner’in Çoklu Zeka Kuramı

Duygusal Zeka Kavramı

Sosyal Duygusal Öğrenmenin Bileşenleri konuları üzerinde durulmuştur.

Oldukça verimli geçen eğitimde Doç. Dr. Fulya Türk, rehberlik öğretmenlerinin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi almış ve mesleki deneyimleriyle katkıda bulunmuştur.


EĞİTİMDE PROGRAM GELİŞTİRME KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

GKV Özel Okulları 2019-2020 eğitim-öğretim yılı \\ 1. Dönem Eğitim Planı alanında uzman akademisyenlerin katılımları ile geniş bir yelpazede ele alınmaya devam ediyor.

GKV Özel Okulları Eğitim Planı’nın 3. gününde “Eğitimde Program Geliştirme” konusunda değerli bilgilerini paylaşmak üzere Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birsen Bağçeci konuşmacı olarak katıldı.

Sayın Bağçeci “Eğitimde Program Geliştirme” konulu sunumunda; bir eğitim programında bulunması gereken belli başlı özellikler, öğretim tasarımının temelleri, program tasarımı yaklaşım ve modelleri, program geliştirme sürecinin ilkeleri, program geliştirme sürecinde ihtiyaç belirleme ve değerlendirme konularında değerli bilgilerini Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları idareci ve öğretmenleri ile paylaştı.

GKV Özel Okullarının tüm akademik kadrosunun yer aldığı sunuma GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren, GKV Özel Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman, Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı Hayal Bazoğlu, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

*Prof. Dr. Birsen Bağçeci hakkında: 1990 yılında Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünden mezun olan Bağçeci 1993 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamlamış 2002 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri alanında Doktora ünvanını almıştır. Doçentliğini 2014 yılında Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme alanında tamamlayan Bağçeci Profesörlüğünü 2019 yılında Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda almıştır.


1. DÖNEM EĞİTİM PLANI (2019-2020) SINIF YÖNETİMİ SUNUMUYLA DEVAM ETTİ

GKV Özel Okulları 2019-2020 eğitim-öğretim yılı \\ 1. Dönem Eğitim Planı’nın 2. gününde “Sınıf Yönetimi” konusu ele alındı. Konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Habib Özkan’ın katıldığı sunuma GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, birim müdürleri, bölüm başkanları ve öğretmenler katıldı.

Sayın Özkan yaptığı konuşmasında sınıfı niçin yönetiriz? sınıfta neyi yönetiriz? sınıf yönetim modelleri, istenilen davranışın yönetimi, sınıfta kural koyma ve sınır belirleme konularında değerli bilgilerini katılımcılarla paylaştı.


KURUMSALLAŞMA PERSPEKTİFİNDE EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ

GKV Özel Okulları 2019-2020 eğitim-öğretim yılı \\ 1. Dönem Eğitim Planı açılış töreni GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, birim müdürleri, bölüm başkanları ve öğretmenlerimizin katılımları ile düzenlendi.

GKV Özel Okulları Genel Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Departmanı koordinasyonunda hazırlanan ve 19-29 Ağustos tarihlerini kapsayan eğitim planının ilk gününde konuşmacı olarak Profesyonel Yönetim ve İnsan Kaynakları Sistemleri Danışmanı Prof. Dr. Tanıl Kılınç yer aldı.

Sayın Kılınç “Kurumsallaşma Perspektifinde Eğitim Yönetim Sistemi” konulu sunumunda kurumsal firmalarda düzenlenen kurum içi eğitim türleri, eğitim yönetimi süreci, eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, eğitim ihtiyacı doğuran değişme ve gelişmeler, eğitim bütçesinin planlanması, eğitimin planlanması, eğitimin yürütülmesi, öğretmenler için mesleki ve teknik eğitimler, yönetsel eğitimler, kişisel gelişim eğitimleri, oryantasyon eğitimleri ve iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri konularında değerli bilgilerini katılımcılarla paylaştı.


GKV ÖZEL OKULLARINDA 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında 2019-2020 eğitim-öğretim yılı oryantasyon programı eğlenceli ve eğitici etkinlikler çerçevesinde gerçekleşti.

GKV Özel Anaokulu 5-6 yaş grubu, GKV Özel İlkokulu 1. sınıf, GKV Özel Ortaokulu 5. sınıf, GKV Özel Liseleri 9. sınıf öğrencilerimizin katılımları ile gerçekleşen ve bundan sonraki eğitim süreçlerinin önemli bir adımı olan oryantasyon programında öğrencilerimiz GKV Özel Okullarının Atatürk ilke ve inkılapları ışığında sürdürülen eğitim anlayışı, GKV’li olmak kültürü ve kimliği, öğretmenleri, sosyal ve kültürel imkanları ve yerleşkelerini tanıma fırsatı yakaladı.


BİR TABAK MAMA, BİR KUCAK MUTLULUK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri 4 Ekim Hayvanları ve Canlıları Koruma günü etkinlikleri kapsamında “Bir Tabak Mama, Bir Kucak Mutluluk” adlı projeyi hayata geçirdi. Öğrencilerimiz harçlıklarıyla aldıkları hayvan mamalarını CAHİDE’yi (Canlı Hayatını İyileştirme Derneği) derneğine bağışladı.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler beraber yaşadığımız dünyanın tüm canlılar ile anlamlı olduğunu ve her canlının dünyada yaşama hakkı bulunduğunu daha iyi kavradılar. Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencilerinin harçlıklarını biriktirip aldıkları Evcil hayvan mamalarını teslim ettikleri CAHİDE’de hayvan dostlarıyla keyifli vakit geçirdi.

Konuya dair açıklamalarda bulunan GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, çevremizdeki canlılara dikkat çekmek adına ve yıl boyu yapılan çalışmalara örnek olması açısından öğrencilerimizin farkındalık düzeyini artıran bir çalışma olmuştur. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak öğrencilerimizde çevresindeki canlıları seven ve koruyan bir anlayış geliştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin canlılara saygı duygusunu geliştirmek için bir fırsat olan bu çalışmada emeği geçen 3. Sınıf zümremize teşekkür ediyorum. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları canlılara saygı ve sevgiyi öğrencilerine bir değer olarak kazandırmayı her zaman amaç edinmiş bir kurumdur. Öğrencilerimizin bu değerlerle yetişmesi için bu türden etkinliklerin önemli bir görev üslendiğini düşünüyorum.” dedi.


VERİMLİ DERS ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ VE TEST TEKNİKLERİ

Öğrencilerimizin var olan ilgi ve yeteneklerini üst düzeyde kullanabilmesi ve akademik başarısı yüksek bireyler olarak yetişmesi okulumuzun en büyük hedefleri arasındadır. Bu kapsamda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise Rehberlik Servisi tarafından 9.,10. ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik “Verimli Ders Çalışma Yöntemleri ve Test Teknikleri” konulu seminer düzenlendi. GKV Özel Liseleri Rehberlik Öğretmenleri Duygu Yıldız, Zehra Doğan ve Merve Çoban tarafından düzenlenen seminerde öğrencilerin motivasyon düzeylerini arttırmaya yönelik teknikler paylaşılarak, etkili ders çalışma yöntemleri ve doğru test çözme basamakları detaylı olarak anlatıldı.


12. SINIFLAR “YKS BİLGİLENDİRME VE MOTİVASYON” SEMİNERİ

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerine yönelik “YKS Bilgilendirme ve Motivasyon” semineri düzenlendi. GKV Özel Liseleri Sınav Hazırlık Koordinatörü Engin BİBA ve Rehberlik Öğretmeni Bilge KILIÇ tarafından verilen seminerde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili puan hesaplamaları, ders dağılımları, sınav içeriği, tarihi ile ilgili detaylı bilgiler öğrencilerle paylaşıldı. Ayrıca seminer kapsamında etüt sistemi ve Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde sınava hazırlık sürecinde faydalanabilecekleri imkanlar hakkında bilgiler de verildi. Sınava hazırlık sürecinin başında olan öğrencilerin içsel motivasyonunu arttırmayı amaçlayan seminerde dışsal motivasyonu arttırmaya yönelik olarak GKV Özel Liseleri Rehberlik Servisi’nden nasıl yararlanabilecekleri detaylı olarak anlatıldı.


GKV ÖZEL OKULLARI 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış programı tüm akademik kadroyu oluşturan birim müdürleri, bölüm başkanları, idareci ve öğretmenlerimizin katılımları ile düzenlendi.

GKV Özel Okulları birim müdürleri ve bölüm başkanlarının 2019-2020 eğitim-öğretim yılına dair mesajları ve ardından GKV Ailesine yeni katılan öğretmenlerimiz için hazırlanan tanıtım filmi gösterimi ile başlayan açılış programına;
Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokulu Müdürü Uğur Özeren, GKV Özel Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman, Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı Hayal Bazoğlu, Rehberlik Bölüm Başkanı Fatma Harbiye Hekim, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki GKV Özel Okullarının tüm akademik kadrosuna hitaben yaptığı konuşmasında geçen yıllarda olduğu gibi aynı şevk, heyecan, azim ve başarı ile eğitim ve öğretim verilmeye devam edeceğine dair inancının tam olduğunu belirtti. Sayın Tiryaki; “GKV Özel Okulları Cumhuriyet değerlerine bağlı, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda gençlik yetiştirmek için kurulmuştur. Gaziantep Kolej Vakfı Türk Milli Eğitiminin vazgeçilmez parçasıdır. Gaziantep Kolej Vakfı Türkiye ve Gaziantep’te her zaman büyük bir başarı yakalamıştır. Bu başarının sahibi ve mimarı kurucumuz Merhum Cemil Alevli ve Nüket Ersoy’dur. Yeni bir eğitim ve öğretim yılında da hep beraber güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Oldukça iddialı olduğumuz bu eğitim sürecinde hedefimiz öğrencilerimize ve velilerimize, olumlu ve onları güvenle geleceğe taşıyacak bir yol sunmaktır. Kurumumuzun misyon ve vizyonu; tüm öğretmenlerimizin öğrencilerimize entelektüel anlamda, dünyaya açılan kusursuz bir eğitim verme konusunda ortak isteğini yansıtır. Bu düşüncelerle okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, çalışanlarımıza, velilerimize, öğrencilerimize ve bütün eğitim camiasına; 2019- 2020 eğitim öğretim yılında sağlıklı, başarılı ve huzur dolu çalışmalar dilerken, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi. Sayın Tiryaki konuşmasının sonunda GKV Özel Okullarındaki kurumsallaşma süreci ve kurum organizasyon şeması hakkında tüm katılımcıları aydınlattı.

Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy tüm idareci, öğretmen ve çalışanlara yönelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Gaziantep ve Gazianteplilerin ortak eseridir. Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, aydın, çağdaş ve ulusal değerlerimizi özümsemiş, laik ve demokratik cumhuriyeti savunan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca pozitif düşünen, kişisel ve toplumsal sorumluluk bilinci gelişmiş, Türkçemizi ve en az bir yabancı dili mükemmel kullanan, yetenekli, özgüven sahibi, gelenek ve göreneklerine bağlı iyi eğitimli, çok yönlü bireyler yetiştirmek için 56 yıldır sürekli çalışıyoruz. Bu uğurda en kaliteli eğitim ve öğretimi verebilmek için çaba gösteriyoruz. 56 yıl önce çıktığımız çağdaş uygarlık yolunda birlikte büyük aşama katettik ve emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. İnanıyoruz ki sizlerden aldığımız güç ve sahip olduğumuz inançla okullarımız varlığını ilk günkü heyecanla sonsuza dek sürdürecektir. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarını bugünkü konumuna taşıyan ve 56 yıldır birlikte çok güçlü bir ekip olmaktan büyük gurur duyduğumuz tüm yönetici ve öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dilerim.” dedi.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış programı GKV Ailesine yeni katılan öğretmen ve çalışanlarımıza GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki tarafından rozet takdimi ile son buldu.


GKV ÖZEL LİSELERİ ALMAN GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

GKV Özel Liseleri 9. ve 10. sınıf öğrencileri Almanca Öğretmeni Özgül Besler rehberliğinde Alman Günü etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında öğrencilerimiz Alman kültürünü yansıtan şarkılar, oyunlar, yiyecekler ve drama gösterisi eşliğinde adeta görsel bir şölen sundular. Lise Konferans Salonu’nda açılışı yapılan Alman Günü etkinliğine GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman da katıldı.

Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman konuya dair yaptığı açıklamada kültür günlerinin öğrencilerimizin yabancı dil ve sosyal becerilerinin gelişimine katkı sağlayacağını belirterek farklı kültürler ile ilgili farkındalıklarını arttıracağına değindi.
----------------------------------------
GKV Privat Schulen feierte “Deutscher Tag” Unsere Schülerinnen und Schuler haben mit Hilfe ihrer Deutschlehrerin Özgül Besler euch den heutigen schon lange geplanten und organisierten “Deutscher Tag” mit der dazu gehörenden Deutschen Kultur vorgestellt. Um die Deutsche Kultur besser darzustellen haben unsere Schülerinnen und Schüler passend zum Thema Essen und Trinken, Spiele, Lieder und Theaterstücke für euch vorbeiratet.

GKV Privat Schulen Schulleiterin Fatma Mehtap Özdemir und Fremdsprache Abteilung Direktorin Selin Yaman sorgt dafür, dass Kultur-Tage, Sprache und Soziales wissen jedes Jahr an höchster Prioritât stehen und mit viel spaß und Kreativitât gelernt werden.


 


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır