Arşivimiz

GKV ÖZEL İLKOKULU “YAZAR-ÖĞRENCİ BULUŞMALARI” KAPSAMINDA GÖNÜL SIMPSON’I AĞIRLADIK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Yazar-Öğrenci Buluşmaları kapsamında çocuk kitapları yazarı Gönül Simpson’ı ağırladı. Günümüz çocuk kitapları yazarlarını atölye çalışmaları ile öğrencilerimizle bir araya getirerek yazarlık eğitimi de almalarını sağlayan GKV Özel İlkokulu, öğrencilere çocuk kitaplarının büyülü dünyasını sunuyor.

İki gün süren ‘’Hayallerinin Peşinden Uç’’ ve ‘’ Astronot Kutup Ayısı’’ kitapları ile ilgili söyleşi ve atölye çalışmalarının ardından öğrencilerimiz Yazar Gönül Simpson’a kitaplarını imzalatma şansına sahip oldular.

İlkokulu öğrencileri, okudukları kitaplarla ilgili merak ettikleri soruları sordular. Öyküleri nasıl yazdıklarını öğrendiler. Kitaptaki kahramanları dramatize ederek, canlandırdılar.
Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu müdürü Uğur Özeren kitap dostu olmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında "Kendimizi tanıyarak hayatta başarılı olabilmenin en önemli yolu okumaktır. Kitap okuma, düşüncelerimizi olgunlaştırır. Kitaplar, öğrencilerde teknolojiye merak uyandıran, araştırma yapmaya sevk eden, sadık dostlarımızdır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak öğrencilerimizi okuyan, anlayan ve en önemlisi muhakeme eden öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz yaptığımız bu etkinlikler sayesinde okumayı daha çok sevecekler. Yaptığımız yazar etkinlikleri ile öğrencilerimizin çevresindeki hayata duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, kendi kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgisinden memnun olan Çocuk Kitapları Yazarı Gönül Simpson, Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğretmen ve idarecilerine teşekkür etti.


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır