Arşivimiz

ÖĞRENCİLERİMİZ AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU (EYP) TÜRKİYE 24.ULUSAL SEÇİM KONFERANSI’NA KATILMAYA HAK KAZANDI

GKV Özel Liseleri’nde IB programını uygulayan Cemil Alevli Koleji yıllardır seçimlere katılarak başarılar kazandığı ulusal konferanslarda bir kez daha okulumuzu temsil hakkını elde ettiler.

Avrupa Gençlik Kulübü üyesi öğrencilerimiz C10 Ece Özbirecikli, C10 Yosun Akdağ, C10 Doğa Güner, C10 Burcu Asiltürk, C10 Janisha Premanand Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Türkiye 24.Ulusal Seçim Konferansı’na katılmak üzere büyük bir heves ve motivasyonla çalışarak bireysel ve grup makalelerini tamamlamış, ön elemeleri büyük bir başarı göstererek geçmişlerdir. Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Türkiye 24.Ulusal Seçim Konferansı 13-16 Aralık 2019 tarihleri arasında TED Kayseri Koleji’nde düzenlenecektir.
Konferansa delege olarak katılacak öğrenciler jüri değerlendirmesine tabi tutulacaklardır. Bu değerlendirmede, öğrencilerin konferansın ana dili olan İngilizce’yi kullanma becerileri, komite konusu üzerine yapmış oldukları araştırma ve akademik yeterlilik, liderlik vasıfları, diğer katılımcılarla iletişim düzeyleri ana kriterler olarak dikkate alınacaktır. Seçim konferansına katılma hakkı kazanan öğrencilerimize başarılar dileriz.

*1987’de Fontainebleau’da (Fransa) kurulan Avrupa Gençlik Parlamentosu, asıl ismiyle “European Youth Parliament” (EYP) geleceğin toplumunun şekillenmesinde gençlerin aktif şekilde yer almasını sağlamak amacıyla tasarlanmış bir forumdur. EYP’nin amaçları; gençleri aktif Avrupa vatandaşlığına teşvik etmek, uluslararası anlayış ve diyaloğu yaymak, öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak ve gençlerin kendi düşüncelerini ifade edebileceği bir platform oluşturmaktır. Senede 100’den fazla etkinlikle yüzbinlerce gence ulaşan Avrupa Gençlik Parlamentosu’nun Türkiye’deki ulusal komitesi Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği’dir.


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır