Arşivimiz

10 KASIM’DA ATA’MIZI SAYGI ve ÖZLEMLE ANDIK

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılı anısına GKV Özel Okullarında anma töreni düzenlendi.

Anma törenine Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, idarecilerimiz, tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve mezunlarımız katıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Gamze Aşnük ve GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki tarafından büste çelenk bırakılması ile başlayan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı’nın günün anlamına dair açılış konuşmaları ile devam etti. Sayın Dağlı yaptığı konuşmasında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasım 1938 günü saat 9’u 5 geçe ebediyete uğurladık. Atamızın hayata gözlerini yumduğu andan başlayarak, her zaman ve her yerde milletimizin kalbindeki yeri daha da sağlamlaştı. Tüm ömrünü milletinin kurtuluşu, refahı, aydınlığı ve özgürlüğüne adayan atamızı derin bir saygıyla anıyoruz. 10 Kasım bir yas günü değil. Atamızı anma, onun ilkelerine ve Cumhuriyete bağlılığımızı gösterme günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” diyerek gerekli mesajı vermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Törende ayrıca GKV Özel Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz yaptıkları konuşmalar ve okudukları şiirleri ile Ata’mıza olan özlemlerini dile getirdiler. Tören, tüm öğrencilerimizin büste çiçek bırakması ile sona erdi.


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır