TÜM HABERLER

GKV ÖZEL İLKOKULU “YAZAR-ÖĞRENCİ BULUŞMALARI” KAPSAMINDA GÖNÜL SIMPSON’I AĞIRLADIK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Yazar-Öğrenci Buluşmaları kapsamında çocuk kitapları yazarı Gönül Simpson’ı ağırladı. Günümüz çocuk kitapları yazarlarını atölye çalışmaları ile öğrencilerimizle bir araya getirerek yazarlık eğitimi de almalarını sağlayan GKV Özel İlkokulu, öğrencilere çocuk kitaplarının büyülü dünyasını sunuyor.

İki gün süren ‘’Hayallerinin Peşinden Uç’’ ve ‘’ Astronot Kutup Ayısı’’ kitapları ile ilgili söyleşi ve atölye çalışmalarının ardından öğrencilerimiz Yazar Gönül Simpson’a kitaplarını imzalatma şansına sahip oldular.

İlkokulu öğrencileri, okudukları kitaplarla ilgili merak ettikleri soruları sordular. Öyküleri nasıl yazdıklarını öğrendiler. Kitaptaki kahramanları dramatize ederek, canlandırdılar.
Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu müdürü Uğur Özeren kitap dostu olmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında "Kendimizi tanıyarak hayatta başarılı olabilmenin en önemli yolu okumaktır. Kitap okuma, düşüncelerimizi olgunlaştırır. Kitaplar, öğrencilerde teknolojiye merak uyandıran, araştırma yapmaya sevk eden, sadık dostlarımızdır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak öğrencilerimizi okuyan, anlayan ve en önemlisi muhakeme eden öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz yaptığımız bu etkinlikler sayesinde okumayı daha çok sevecekler. Yaptığımız yazar etkinlikleri ile öğrencilerimizin çevresindeki hayata duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, kendi kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgisinden memnun olan Çocuk Kitapları Yazarı Gönül Simpson, Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğretmen ve idarecilerine teşekkür etti.


GKV’Lİ BERİL DÖRTKOL’UN BİNİCİLİK BAŞARISI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul öğrencisi Beril Dörtkol Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından Adana Atlı Spor Kulübü’nde düzenlenen Türkiye Ligi 4.Ayak Resmi müsabakalarında PII kategorisinde 1.’lik kupası alarak spor kariyerine yeni bir başarı ekledi. Öğrencimize başarısından dolayı GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Uğur Özeren tarafından hediye takdim edildi. Öğrencimiz Beril Dörtkol'u başarısından dolayı kutlarız.


GKV ÖZEL İLKOKULU 1.SINIFLAR TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel İlkokulu 2020-2021 eğitim-öğretim yılı birinci sınıf ön kayıtları için tanıtım toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda GKV Özel Anaokulu velilerimiz 2020-2021 eğitim- öğretim yılında birinci sınıfı okutacak öğretmenlerimizle tanışma fırsatı yakaladı.

GKV Özel İlkokulunda uygulanan eğitim-öğretim programlarının da anlatıldığı toplantıya GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, okul müdürleri, bölüm başkanları ve çok sayıda veli katıldı.

Toplantıda ayrıca GKV Özel İlkokulu ve Anaokulu öğretmenlerimize emeklerinden dolayı çiçek takdim edildi.


GKV ÖZEL İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN DEPREM ve TEMEL AFET BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

GKV Özel İlkokulu 2 ve 3. sınıf öğrencilerimize yönelik “AKUT Deprem ve Temel Afet Bilinçlendirme Eğitimi” düzenlendi. AKUT Gaziantep gönüllüsü ve aynı zamanda öğrenci velimiz Melih Neyal ve beraberinde 3 AKUT gönüllüsü tarafından düzenlenen eğitimde öğrencilerimiz ülkemizin deprem gerçeği konusunda bilgilendirilirken deprem felaketine karşı alınması gereken önlemler, afet sırasında ve sonrasında hayati önem taşıyan hususlar teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MEHMETÇİK VAKFI’NA DESTEK OLDU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencileri Mehmetçik Vakfı'na destek olmak için örnek bir projeye imza attılar.

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu, birinci sınıf öğrencileri, velileri ve Sınıf Öğretmenlerimiz Serpil Katı, Hilal Yıldız, Fidan Yanık, Sevdal Dağlı, Suzan Özaslan ve Gülnur Şimşek‘in rehberlik yaptığı etkinlik ile toplanan para Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı.

Yapılan bağış ile ilgili okulumuzu ziyaret eden Mehmetçik Vakfı temsilcisi Sayın Albay Aykut Eroğlu tarafından GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki’ye plaket ve şilt takdim edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu Müdürü Uğur Özeren “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bağımsızlığımızın korunması, bölgemizde barış ve huzurun sağlanması için gecelerini gündüzlerine katarak günün 24 saati vatan hizmetini başarıyla yerine getiren Mehmetçiklerimizi seviyoruz ve elimizden gelenleri yapmak istiyoruz. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu, her zaman olduğu gibi barışa, kardeşliğe, insanlığa hizmet etmeye devam edecektir. Mutlu ve gururluyuz.” dedi.


“DESENLERİMLE BEN" ADLI SERGİ” AÇILDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinin katkılarıyla baskı tekniği uygulanarak oluşturulan toplam 234 adet eserin yer aldığı “Desenlerimle Ben” adlı resim sergisi açıldı. Arzu edenler sergiyi 17 Ocak 2020 Cuma gününe kadar ziyaret edebilirler.


GKV’DE 25 ARALIK KURTULUŞ COŞKUSU

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı anısına GKV Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimiz tarafından 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu Töreni düzenlendi. GKV Özel Okulları Konferans Salonu’nda düzenlenen törene GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri Esin İncioğlu, Osman Kıratlı, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, Ayıntap’ın Kuvvacıları adlı eserin yazarı emekli Albay Yaşar Aladağ, imalat-ı harbiye ustası Tüfekçi Yusuf’un torunu Birsen Yıldırımdemir Uzun, Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak, idareciler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren Gaziantep savunmasının, Ulusal Kurtuluş Savaşı tarihimizde yiğitlik, kahramanlık ve fedakârlığın ulaşılmaz abidesi olduğunu vurguladı. Özeren: “Savunma süresince Fransızlar şehre 70.000 mermi atmış, 6.317 Antepli şehit olmuştur. Gaziantep Savunması, eşsiz kahramanlığı ile hem kendini, hem de Anadolu'yu düşman işgalinden kurtaran bir halk hareketi, Milli birliğin ve benliğin bir şahlanışı olarak tarihteki yerini almıştır. Ülkemizin kaderini değiştiren Şehitlerin, Şahinbey'in, Şehitkamil'in ve Karayılan'ın hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından GKV Özel İlkokulu Drama Kulübü tarafından “Bir Şehrin Kurtuluş Öyküsü\Oratoryo” ve “Antep’in Hikayesi” drama gösterisi, ilkokul çocuk korosu ve orkestra eşliğinde “Antep Türküleri” ve ilkokul halk oyunları gösterisi sahnelendi. Tören sonunda GKV Özel Liseleri Antep Harbi temalı bilgi yarışmasının kazanan takımına GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyesi Osman Kıratlı, Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen 25 Aralık Kurtuluş Kupası’nın sahibi şampiyon takımımız GKV Özel Liseleri Genç Erkekler Basketbol Takımı’na başarı madalyaları ve sertifikaları GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyesi Esin İncioğlu tarafından takdim edildi. Program 10. yıl marşı ile son buldu.


GELENEKSEL EL SANATLARI USTALARI ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 98. yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu tarafından Gaziantep’e özgü geleneksel el sanatları atölyeleri düzenlendi. Düzenlenen atölyeler kapsamında kutnu kumaş dokumacılığını öğrencilerimize anlatmak üzere Kutnu Ustası Abdülkadir Mekki, bakır işlemenin detayları için Bakır Ustası Mesut Keklik ve cam işleme sanatının tanıtımı için de Harun Veysel Gümüş’ü okulumuzda ağırladık.


KİTAPLARI AYDINLATAN ATEŞ BÖCEKLERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2. sınıf öğrencileri için “Kitapları Aydınlatan Ateş Böcekleri” yaratıcı drama ve masal anlatımı atölyesi düzenlendi. Yaratıcı Drama öğretmenlerimiz Serra Yazaroğlu ve Ayşe Sevil Atıcı tarafından düzenlenen atölye çalışmasına öğrencilerimiz doğaçlama, rol oynama, tiyatro ve drama teknikleriyle olayları ve konuları kendi duygu ve düşünceleriyle ifade edebilmeyi deneyimlediler.

Eğlenceli ve öğretici geçen atölyenin çocukları dinlendirme ve eğlendirme açısından önemli olduğunu vurgulayan Yaratıcı Drama öğretmenleri Serra Yazaroğlu ve Ayşe Sevil Atıcı; “Drama etkinlikleri, öğrencilerimiz açısından bir çeşit oyun olarak da değerlendiriliyor. Çocuklar bu etkinliklere katıldıklarında kendi iç dünyalarını ifade ettikleri için dinlendirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip oluyorlar. Bu etkinlik aynı zamanda öğrencilerimizi neşelendiriyor, güldürüyor ve eğlendiriyor.” dediler.


YENİ NESİL ÇOCUKLARLA ETKİLİ AİLE İLETİŞİMİ

GKV Özel Okulları Rehberlik Bölümü veli eğitimleri kapsamında Okul Psikoloğumuz Klinik Psikolog Didem Peri Dalkılınç tarafından GKV Özel İlkokul velilerine yönelik “Yeni Nesil Çocuklarla Etkili Aile İletişimi” konulu söyleşi düzenlendi. Sayın Dalkılınç yaptığı sunumda yeni nesil çocukların özelliklerini, gelişim dönemlerini, aile içi iletişimi güçlendirmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini örnekler üzerinden anlattı. GKV Özel İlkokulu velilerinin büyük ilgiyle dinlediği söyleşi soru-cevap bölümüyle son buldu.


İSTİKLAL MARŞI’NIN HER KITASI TUVALLERE YANSIDI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı etkinlikleri kapsamında GKV Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimiz İstiklal Marşı’nın her kıtasını yaptıkları resimlerle sentezleyerek ifade ettiler. Öğrencilerimiz yaptıkları resimlerde karma resim tekniğini kullanarak kelimelerin kendilerinde bıraktığı hisleri aktarmaya çalıştı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Şeyma Aslantaş önderliğinde oluşturulan sergi 1 hafta boyunca okulumuzda gezilebilecektir.


GKV ÖZEL İLKOKULU “İSTİKLAL MARŞI ORATORYOSU”NU SAHNELEDİ

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 98.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı(GKV) Özel İlkokulu 2. sınıf öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu İstiklal Marşı Oratoryosu sahnelendi. Düzenlenen törene GKV Özel Okulları Mütevelli – Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nükhet ERSOY, GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap ÖZDEMİR, GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, veliler, öğretmen ve idarecilerin yanı sıra öğrenciler katıldı. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programında GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasında: “12 Mart 1921’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmada Mehmet Akif ERSOY’un yazdığı İstiklal Marşı 724 eser arasında en beğenilen eser olarak milli marşımız olarak kabul edildi. Çok beğenilen İstiklal Marşı mecliste üç kez okunarak dakikalarca ayakta alkışlandı. Mehmet Akif bir ufuk insanıydı ve gerçek bir vatanperverdi. İstiklal Marşı için verilen 500 liralık ödülü çok ihtiyacı olmasına rağmen kabul etmemiş; bu parayı kimsesiz çocuklara ve kadınlara meslek öğreten bir hayır vakfına ve şehit ailelerine bağışlamıştır. Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’i şükran ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin anlatıldığı kısa oyunun ardından oratoryoya katılan öğrenciler İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını seslendirerek izleyenleri adeta büyülediler.


PANTOMİM GÖSTERİSİ İLE DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ'NE DİKKAT ÇEKTİLER

GKV Özel İlkokulu öğrencilerimiz 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ne dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

İlkokul Drama Kulübü üyesi öğrencilerimiz Drama Öğretmeni Serra Yazaroğlu rehberliğinde düzenledikleri Pantomim (söze hiç yer verilmeden yapılan evrensel bir tiyatro dili) gösterisi ile Dünya Çocuk Hakları Günü’ne dair mesajlar verdi. Okul bahçesinde düzenlenen gösteri ayrıca bir alışveriş merkezinde de düzenlenerek büyük bir ilgiyle karşılandı. İlkokul öğrencilerimiz ayrıca hazırladıkları pankartlarla da bu anlamlı günün önemine değindi.


“YARATICI YAZARLIK ATÖLYESİ” KAPSAMINDA ÇOCUK KİTAPLARI YAZARI İLKAY MARANGOZ’U AĞIRLADIK

Çocuk kitapları Yazarı İlkay Marangoz Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileriyle "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”nde bir araya geldi. İlkokul öğrencilerimiz atölye çalışması kapsamında okudukları kitaplar ile ilgili merak ettikleri soruları sorarken program sonunda Sayın Marangoz’a kitaplarını imzalatma şansı yakaladılar. Yazar İlkay Marangoz atölye kapsamında ilkokul öğrencilerimizle “ yaratıcı yazma, duygu ve düşüncelerimizi betimlemenin hikâyedeki önemi” gibi konu başlıklarını içeren uygulamalı bir çalışma gerçekleştirdi. Canlandırma etkinliklerine de yer verilen çalışmanın sonunda öğrencilerimiz okudukları kitaplar ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu "Yazar Buluşmaları" etkinliği kapsamında çocuk kitapları yazarı İlkay Marangoz “Işık Kafası Karışık” ve "Bunlar Onlar mı?" adlı kitaplarıyla ilgili yaptığı ve interaktif sunumunu birleştirdiği söyleşide öğrencilerimiz ayrıca yazarlıkla ilgili merak ettikleri soruları sordular. Öğrencilerin yoğun ilgisinden memnun olan Çocuk Kitapları Yazarı İlkay Marangoz Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğretmen ve idarecilerine teşekkür etti.


ÖĞRENCİLERİMİZE BREZİLYA BAŞKONSOLOSLUĞU'NDAN BARIŞ ve KARDEŞLİK DOLU MEKTUP

GKV Özel İlkokulu Şubat Ayı Barış Elçileri, “Barış Takvimi” kapsamında 7 farklı ülke başkonsolosluklarına 21 tane Barış Mektubu göndermişlerdi. Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu da bu gönderilen konsolosluklardan biriydi ve GKV’li miniklere cevap olarak Barış Mektubu gönderdi. Brezilya Başkonsolosluğu’na mektup yazan Asya Açıkgöz, Selim Mutafoğlu ve Alya Güner; çok mutlu olduklarını ve böyle bir geri dönüşün ardından şaşkın olduklarını da dile getirdiler. Bu barış mektubunda Brezilya ile ilgili çocuklarımıza bilgi veren başkonsolosluk, mektubunu barış dolu mesajlarla noktaladı.

Etkinlikle ilgili İlkokul PDR Biriminden Fatma Hekim, Gökçe Bekar ve Murat Demir’in yaptıkları ortak açıklamada şunları belirttiler:

“Çocukların ilerde Dünya Barışına bir tuğla daha koymasını istiyorsak, Barış olgusunu çok küçük yaşlardan itibaren onlara vermeliyiz. Barış olgusunu anlatmak elbette önemli ancak onların yaşantısında kalıcı bir iz bırakamazsanız onlardan da dünya barışına katkılarını beklemek de zor olacaktır. Bizim yapmaya çalıştığımız onların bizzat yaşayarak ve içinde bulunarak bu yetiyi kazanmalarına yardımcı olmaktır. Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu’na da çocuklarımızın mektuplarına dönüt sağladıkları için çok teşekkür ederiz.”


MİNİK GKV’LİLER MEHMETÇİK VAKFI İÇİN KOLLARI SIVADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencileri Mehmetçik Vakfı’na destek olmak hazırlıklara başladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencileri ve velileri geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak bir kermes düzenliyor. Minik öğrenciler kermesten elde edilecek gelirle Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulunacak. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Okul Temsilcisi Arin Mavigök ve Temsilci Yardımcısı Nas Benlier de kermesin başarılı geçmesi için çalışmalara başladı.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ SANDIK BAŞINA GİTTİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2019-2020 eğitim - öğretim yılı Öğrenci Temsilcisi ve Yardımcısı için seçimler büyük bir heyecan ve demokratik bir ortamda tamamlandı.

Demokratik ve şeffaf bir seçim sürecinin ardından ilkokul öğrencilerimiz verdikleri oylarla yeni başkan ve başkan yardımcılarını seçtiler.

Toplam 7 başkan,7 başkan yardımcısı adayının yer aldığı seçimlerde tüm ilkokul öğrencileri oy kullandı. Seçim sonucuna göre GKV Özel İlkokulu Öğrenci Temsilcisi 4G sınıfı öğrencisi Arin Mavigök olurken Temsilci Yardımcılığı görevine GKV Özel İlkokulu 3C sınıfı öğrencisi Nas Benlier seçildi.

GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Uğur Özeren yaptığı açıklamada; “Demokrasinin tam olarak öğrenilmesi, yaşanması için öğrenci merkezli \ işbirlikçi öğrenmeyi teşvik ediyor; öğrencilerimizin uygulamasına fırsat veriyor; felsefemizi, müfredatımızı yöntemlerimizi, sınıf yönetimini bu amaca yönelik geliştiriyoruz” dedi.


GKV ÖZEL İLKOKULUNDA SEÇİM HEYECANI BAŞLADI

Başkanlık için aday olan öğrenciler 14-17 Ekim tarihleri arasında propaganda çalışmalarını yürütüyorlar. Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüslerde ve öğle aralarında seçim gezilerine çıkan öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları poster ve el broşürlerini okulun çeşitli yerlerinde dağıtma fırsatı buldular.

İlkokul okul meclisi seçimleri 3. ve 4. sınıflarımızdan bir sınıf temsilcisi seçilmesiyle başladı. Kapalı oyla yapılan seçim sonucunda sınıf temsilcileri belirlendi.

Oy çokluğuyla seçilen 4. sınıflarımızdan 7 sınıf temsilcisi, 3. sınıflarımızdan 7 öğrenci, okul temsilcisi ve temsilci yardımcısı için adaylıklarını koydular.

17 Ekim Perşembe günü tüm öğrenciler hazırlanan oy kullanma merkezlerinde oylarını kullanacaklar. Öğretmenleri gözetiminde gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleşecek oylama sonucunda İlkokul temsilcisi ve yardımcısı seçimi tamamlanmış olacak.


GKV ÖZEL İLKOKULU 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. 3. ve 4 . SINIF VELİ & ÖĞRETMEN BULUŞMALARI

GKV Özel İlkokulu 1. Sınıf veli buluşmalarının ardından 2. 3. ve 4. sınıf velilerimiz için düzenlenen toplantılar da tamamlandı.

Düzenlenen bilgilendirme toplantıları kapsamında idareciler ve tüm ilkokul eğitim kadrosu tarafından yeni eğitim-öğretim yılı için yapılan tüm hazırlıklar ve planlamalar hakkındaki bilgiler velilerimizle paylaşıldı.

Toplantılarda ayrıca GKV Özel İlkokulu Rehberlik bölümü, Yabancı Diller bölümü, Uygulamalı Dersler bölümü dahil tüm branş öğretmenlerimiz akademik çalışmaları konusunda velilerimizi aydınlattı.

Başarılı bir eğitim için velinin çocukta meydana gelen değişimi takip etmesi ve okulla sürekli temas halinde bulunması gerektiğini ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Uğur ÖZEREN " Öğrencilerimizin her alanda yeteneklerinin belirlenmesi ve desteklenmesi için bütün öğretmenlerimiz tarafından dikkatle takip edilmekte, elde edilen sonuçlar doğrultusunda öğrencinin ilgi alanları özel yetenekleri rehberlik servisimiz ve uygulamalı dersler öğretmenlerimiz tarafından belirlenerek konuyla ilgili ailelerimize bilgi verilmektedir." dedi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ GÜNE SABAH DANSI İLE BAŞLIYOR

GKV Özel İlkokulu öğrencileri her sabah dans ederek yeni güne zinde ve eğlenerek başlıyor. Her sabah büyük coşku ve enerjiyle yapılan dans ilkokul öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla eğlenceli bir şekilde devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren "Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı koordinesinde yaptığımız bu etkinlik ile öğrencilerimiz güne zinde ve enerjik başlıyor. Öğrencilerimizin severek yaptığı bu çalışma ile güne motive oluyoruz. Öğrencilerimiz birlikte hareket etmesini, ortak davranma ve sosyalleşmesine katkı sağlayan bu uygulama ile özgüvenlerini arttırırken, öğrendiklerini sergileyerek kendini ifade gücünü geliştiriyor. Aynı zamanda öğrencilerimizin, sağlam kararlar alma sürecini yönetirken, koordinasyon yeteneğini geliştirip, kontrol yeteneğini de arttırmak istiyoruz’’ dedi.


TÜRK DİL BAYRAMI’NIN 87. YILI “YAŞAMIMIZDAKİ İZLER” TEMASI İLE KUTLANDI

Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında GKV Özel İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri tarafından “Yaşamımızdaki İzler” konulu sergi açılışı yapıldı.

GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimizin kelime hazinelerini geliştirmek ve doğru kullanmalarını sağlamak için de bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu çalışmada emeği geçen Görsel Sanatlar Zümre Başkanımız Şeyma Aslantaş ve Bilgisayar Öğretmenimiz Fatoş Hanedan’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize düzenlediğimiz etkinliklerle Türkçe'nin ne kadar yaygın ve köklü bir dil olduğunu etkinliklerimizde anlatıyor ve uygulamalarla gösteriyoruz.” dedi.

“Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Türk dilini ve kültürünü öğrencilerine bir değer olarak kazandırmayı her zaman amaç edinmiş bir kurumdur. Öğrencilerimizin doğru değerlerle yetişmesi için ‘'Türk Dil Bayramı’’ gibi ulusumuzun yaşam değerlerini hatırlatan bu etkinliklerin önemli bir vesile olduğunu düşünüyorum. Bir milletin bağımsızlığının, özgürlüğünün, kültürel birikimin en büyük göstergesi dilidir. Türk Dil Bayramı okulumuzda çocuklarımızın dil farkındalığını arttırmak için etkinliklerle kutlandı. Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem öğrendiler. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak eğitim hayatında Türkçe hassasiyetini, çocuklarımıza en etkili şekilde verebilmemiz gerektiğine inanıyoruz. Dilimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur.” ifadelerini kullandı.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN “ALT SINIFA MEKTUP” PROJESİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Rehberlik servisi tarafından düzenlenen “Alt Sınıfa Mektup“ projesi kapsamında öğrencilerimiz bitirdikleri sınıf dönemi ile ilgili tecrübelerini, duygu ve düşüncelerini mektupla yazıya dökerek arkadaşlarıyla paylaştılar. Öğrencilerin okul içi sosyal iletişimini ve paylaşımını kuvvetlendirmenin amaçlandığı etkinlikte ayrıca yeni sınıf seviyelerine başlayan öğrenciler bir üst sınıftaki öğrencilerin deneyimlerinden ve önerilerinden yararlanarak yeni sınıf seviyeleri hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.


GKV ÖZEL İLKOKULUNDA GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI KAPSAMINDA "YAKAN TOP" TURNUVASI DÜZENLENDİ

GKV Özel İlkokulu 3. sınıflar arasında geleneksel çocuk oyunları kapsamında “Yakan Top Turnuvası” düzenlendi.

Turnuva ödül töreninde bir konuşma yapan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren; ‘’Oyun çocuğa sorumluluk almayı, işbirliğini öğretir. Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı ile organize edilen bu etkinliklerle, öğrencilerimizin kendine güvenini geliştirme, karar verme, girişimci olma, problem çözme yeteneklerinin gelişmesine, birey olarak gelişimine ve sosyalleşmesine yardımcı olacaktır. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı, sağlıklı bireyler olarak yarınlara hazırlamak öncelikli hedefimizdir. Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı ile birlikte yıl içinde organize edilen etkinliklerde öğrencilerimizin gelişimini destekleyecek oyunları çoğaltacağız" dedi.

Sınıfların kıyasıya mücadele ettiği turnuvanın finalinde 3G ve 3E sınıfları karşı karşıya geldi. Toplam 7 sınıfın yer aldığı turnuvayı 3G sınıfı öğrencilerimiz şampiyon olarak tamamladı.


GKV ÖZEL İLKOKULU 1. SINIF VELİLERİYLE BULUŞTU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulunda gerçekleştirilen birinci dönem ilk veli toplantısında velilerimiz sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri ile bir araya gelerek öğrencilerinin gelişimi, uygulanmakta olan eğitim programları ve okul sonrası gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar hakkında öğretmenlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Başarılı bir eğitim için velinin çocukta meydana gelen değişimi takip etmesi ve okulla sürekli temas halinde bulunması gerektiğini ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Uğur ÖZEREN "Öğrencilerimiz okulun ilk gününden itibaren düzenlenen etkinliklerle uyum konusunda hiçbir problem yaşamadan okullarına, sınıflarına ve öğretmenleriyle arkadaşlarına uyum içinde eğitim-öğretim hayatlarına başlamıştır.

Öğrencilerimizin her alanda yeteneklerinin belirlenmesi ve desteklenmesi için bütün öğretmenlerimiz tarafından dikkatle takip edilmekte, elde edilen sonuçlar doğrultusunda öğrencinin ilgi alanları ve özel yetenekleri rehberlik servisimiz tarafından belirlenerek konuyla ilgili ailelerimize bilgi verilmektedir." dedi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARINDA GÜVERCİNLER BARIŞ İÇİN UÇTU

Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri düzenlenen törende beyaz barış güvercinleri uçurarak dünya barışına katkı mesajları yolladı. Her sınıftan bir öğrencinin Barış Elçisi olarak seçildiği ilkokulda düzenlenen törenle Dünya Barış Günü kutlandı.

Törende barış elçileri dünya barışına dair mesajlarını arkadaşlarıyla paylaştı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Uğur ÖZEREN yaptığı konuşmada; “Barışı seçmek hayatı ve güzellikleri seçmektir. Toplumsal barış ve uzlaşma iyi yaşamanın şartıdır. Barışın getirdiği huzur ruhunuzu besler, tüm yüklerinizi alır. Kendinizle ve çevreyle barışık olun, hayvanları sevip, ağaçları koruyun. Doğayla barışın. Farklılıklara saygı gösterin, arkadaşlarınızı incitmeyin. Her zaman Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış’’ ilkesini merkeze alarak yaşamaya özen gösterin” dedi.


ÖĞRENCİMİZDEN BİNİCİLİK SPORUNDA BÜYÜK BAŞARI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul öğrencisi Beril Dörtkol Ankara Atlı Spor Kulübünün düzenlediği Anadolu ligi 2. Ayak Pony Equifin Yarışmaları'nda Üçüncülük kupasını kazanarak mutluluğunu okul arkadaşları ve ailesiyle paylaştı.

Dört yaşında at sevgisiyle başladığı Binicilik sporunu son üç yıldır aldığı profesyonel eğitimle destekleyen Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencisi Beril Dörtkol katıldığı Anadolu ligi 1.Ayak Pony Equifin Yarışmalarında daha önce Birincilik kupasını kazanmıştı. Türkiye Binicilik Federasyonuna bağlı Ankara Atlı Spor Kulübünün düzenlediği Anadolu ligi 2.Ayak Pony Equifin Yarışmaları'nda 3.'lük kupasını kazanan öğrencimizi kutlayan GKV Özel İlkokulu Müdürü Abdullah Dağlı günün anısına şampiyona kupasını verirken, “Öğrencilerimiz için hem fiziksel hem de ruhsal gelişimlerini destekleyen spor, sağlıklı olmanın yanı sıra sosyal açıdan yani yeni çevre edinmeleri ve arkadaşlık konularında da bir araç olduğu gibi çocukların öz güvenlerinin de bu yolla artmasını sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.


OKULUMUZDA “DÜNYA OKUL OYUN GÜNÜ”NÜ KUTLADIK

Okullardaki yapılandırılmamış oyunun önemini destekleyen ve çocukların 21. yüzyıl becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacını taşıyan Dünya Okul Oyun Günü’nü (Global School Play Day) GKV Özel İlkokulu öğrencilerimizin katılımı ile kutladık.

Dünya genelinde ilk olarak 4 Şubat 2015’ te kutlanan bu önemli gün 65.000’lik bir katılımla yolculuğuna başladı. 2018 yılında ise 58 ulustan 385.000 kişinin dahil olduğu bir çoğunluğa ulaştı. Bugün ise 70 ulustan 500.000 den fazla çocuk oyun oynayarak gelişmeye devam ettiler.

GKV Özel İlkokulu öğrencilerimizin İngilizce derslerinde, İngilizce konuşarak oyunlara dahil olduğu etkinlikte öğretmenlerimiz sadece izleyici konumundaydı. Öğrencilerin özgürce, kendi iradeleriyle takım olarak oyun oynadığı Dünya Okul Oyun Günü’nde özellikle tahta oyuncak, bebek, lego, blok, kamyon, araba, oyun kartları, boş karton kutular, puzzle gibi elektriksiz oyuncaklar tercih edildi.


GKV ÖZEL İLKOKULU 1. SINIFLAR ANNELER GÜNÜ ŞENLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 1.sınıf öğrencilerimiz tarafından "Anneler Günü" teması ile dans ve koro performanslarının yer aldığı şenlik düzenlendi. Anne ve babaların büyük ilgi ile izlediği gösterilerde öğrencilerimizin hem dans hem de koro performansları oldukça beğenildi.


GKV ÖZEL İLKOKULU KEP TÖRENİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunları için kep atma töreni düzenlendi.


GKV ÖZEL İLKOKULU İNGİLİZCE DRAMA KULÜBÜ 3. OYUNUNU TAMAMLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu İngilizce Drama Kulübü tarafından hazırlanan İngilizce drama serileri bugün 3. sınıfların oyunu ile sona erdi.

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz tarafından İngilizce olarak olarak sahnelenen "Mumyayı Uyandırma - Don't Wake up the Mummy" oyunu bugün büyük bir ilgi ile izlendi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU YIL SONU MODELAJ SERGİSİ AÇILIŞI YAPILDI

Eserlerini sergileyen öğrenciler ‘’Önce tasarladık sonra yoğurduk, şekillendirip renklendirdik. Çamura hayallerimizi verdik, yoğrulduk, eğlendik. Bu çalışmada özgür olduğumuzu hissettik‘’dediler.

Öğrencilerin; ‘’Hayallerimiz, Çocukluğumuzun Düşleri İle Yoğruldu, Bize Düş, Size Eser Oldu’’ ismini verdiği serginin açılışında Akademik Genel Müdür Yardımcısı İsmet Tiryaki, Liseler Müdürü Mehtap Özdemir, Ortaokul ve İlkokul Müdürü Abdullah Dağlı, Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut katıldılar.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Abdullah Dağlı emeklerinden dolayı Görsel Sanatlar Öğretmeni Serpil Ertem’i ve öğrencileri kutladı.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Serpil Ertem , ‘’Öğrencilerimizin hayallerinin yaratıcılık potansiyelleri ile birleştirerek, yarın için umutlarını bugün için duygularını yansıttıklarını söyledi. Öğrencilerinin yeteneklerinin gelişimi için her zaman destek olacağını belirtti.


GKV ÖZEL İLKOKULU İNGİLİZCE DRAMA KULÜBÜ GURURLA SUNAR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu İngilizce Drama Kulübü tarafından ilkokul 2. ve 4. sınıf öğrencilerimizin İngilizce sahnelediği “Taş Çorbası – The Stone Soup ve Bencil Dev- The Selfish Giant” adlı çocuk oyunları izleyiciyle buluştu.

GKV Özel Okullarında sahnelenen oyunlara Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Sayın Celal Ersoy, GKV Özel Okulları Akademik Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Hoşcan, Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, okul müdürlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

İlkokul İngilizce Drama Kulübü tarafından uzun uğraşlar sonucu hazırlanan İngilizce çocuk oyunları serisi yarın 3. Sınıfların sahneleyeceği “Mumyayı Uyandırma-Don’t wake up the Mummy” adlı oyun ile devam edecek.

GKV PRIMARY SCHOOL ENGLISH DRAMA CLUB PROUDLY PRESENTS
“The Stone Soup” and “The Selfish Giant” 
The plays for kids performed by the 2nd and the 4th graders of Gaziantep College Foundation Primary School Drama Club met the audience.
The esteemeed chairs of Board of Truestees Nuhket ERSOY and Celal ERSOY, Academic Vice Manager Ismet TIRYAKI, Vice Manager Can HOSCAN, Head of Foreign Languages Department Cristina GULTEKIN, Primary School Principal Abdullah DAGLI, vice principals, our esteemed parents and beloved students all attended these great shows.
The English Plays for Kids series prepared by Primary Drama Club after countless hours of hard work are going to continue with the “Don’t Wake Up the Mummy” play performed by the 3rd graders.


“BARIŞ ELÇİLERİ”NDEN ÖRNEK AKTİVİTE

Gaziantep Kolej Vakfı Özel ilkokulu Barış Elçileri 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılında ‘’Yurtta Barış, Dünyada Barış’’ ilkesini canlı tutmak amacıyla koşu etkinliği düzenledi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdür Yardımcısı Uğur Özeren ile PDR Öğretmenleri Fatma Hekim, Gökçe Bekar ve Murat Demir, Beden Eğitimi Öğretmenleri Recep Öztürk ve Funda Aşık ile beraber hazırlanan etkinlikte öğrencilerimiz koşu yarışları ile beraber açık alanda çeşitli oyunlar oynadılar. Hazırlanan etkinlikte eğlenceli vakit geçiren öğrenciler öğretmenlerine teşekkür etti. Etkinliğe katılan öğrencileri kutlayan GKV Özel İlkokulu Müdürü Abdullah Dağlı günün anısına öğrencilere madalyalarını verirken, “Öğrencilerimiz için hem fiziksel hem de ruhsal gelişimlerini destekleyen spor, sağlıklı olmanın yanı sıra sosyal açıdan öğrencilerimizin öz güvenlerinin de bu yolla artmasını sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.


TEKNOLOJİ KULLANIMI

Günümüzde çocukların bebeklikten itibaren kullanmaya başladıkları teknolojik aletlerin yararlarının yanında olumsuz etkilerine de dikkat çekmek amacıyla GKV Özel Ilkokulu öğrencilerine “Teknoloji Kullanımı” konulu sınıf içi rehberlik seminerleri düzenlenmiştir. Özellikle son zamanlarda sosyal medya aracılığı ile yayılan tehlike içeren ve talimat veren oyunlar hakkında öğrencilerimiz bilgilendirilmiş ve konu ile ilgili farkındalık oluşturulmuştur. Bağımlılık ile alışkanlık arasındaki farkı ve bağımlı kişilerin özellikleri konuşularak öğrencilerin kendilerini değerlendirmeleri hedeflenmiştir.


ÇOCUK ŞENLİKLERİ

GKV Özel Okulları Çocuk Şenlikleri GKV Özel İlkokulu etkinlikleri ile devam ediyor. Şenlik kapsamında öğrencilerimiz dans gösterileri ve spor turnuvaları ile dolu bir hafta geçiriyor.


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI RESMİ TÖRENİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi töreni düzenlendi. İdareci, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı etkinlik; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve İlkokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı’nın konuşmasıyla devam etti. Öğrenci Meclis Başkanı Zeynep Poyraz'ın bütün dünya çocuklarına ithafen yaptığı konuşması büyük beğeni topladı. 3.Sınıflar zümresinin hazırlamış olduğu şiir etkinliğinin ardından program sona erdi.


OKULUMUZDA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSU

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu'nda düzenlenen coşkulu programla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programında öğrenciler şiirler okudu, dans gösterileri sahneledi ve hazırladıkları 23 Nisan oratoryosunu sundular.

Öğrencilerden oluşan koronun söylediği çocuk şarkıları ayıca büyük beğeni topladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul’unda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı gelecek hafta yapılacak 23 Nisan panayırı, kermes, çeşitli yarışmalar, dans gösterileri ve görsel sanatlar etkinlikleri ile devam edecek.


GKV ÖZEL OKULLARI MİNİK KIZLAR (B) ARTİSTİK CİMNASTİK TAKIMI'NDAN BÜYÜK BAŞARI

Okul Sporları ve Cimnastik İl Temsilciliği’nin düzenlediği ‘’ Okullar arası Küçükler, Minikler A ve Minikler B Artistik Cimnastik il Birinciliği yarışmalarında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları sporcuları katıldıkları kategoride 2.'lik kupasını okullarına taşımayı başardı.

Okulumuz şampiyona iki takım halinde 9 sporcu ile katılarak üç ayrı kategoride mücadele etti. Minik B Kızlar kategorisinde Serra SAVRUN, Asya GÖKTEKİN, Nil BULGUROĞLU ve Neva BACAKSIZ takım halinde il ikincisi oldu. GKV Özel İlkokulu'ndan Defne SAVAŞCI, Deniz Eylül SEVER, Ece ÖZTURAN, Gülce GİRAY ve GKV Özel Ortaokulu'ndan Mina ALEVLİ adlı öğrenciler katılım sağladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI derece alan öğrencileri kutlayarak başarı belgelerini takdim etti.


KENDİMİ SEVİYORUM SERGİSİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2. sınıf öğrencilerinin yıl sonu gösterisi için hazırladıkları "Kendimi Seviyorum" konulu sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


GKV ÖZEL İLKOKULU 2. SINIF YILSONU GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2. sınıf öğrencileri yılsonu gösterisi coşkuyla izlendi.

2018-2019 eğitim - öğretim yılı Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2. sınıf yılsonu gösterisi velilerin katılımları ile düzenlendi. Öğrenciler yılsonu etkinliğinde İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezbere söyleyerek İstiklal Marşı Oratoryosu’nu sahnelediler. Daha sonra halk oyunları, koro ve danslarla izleyicileri büyülediler. Yılsonu gösterisi ile ilgili olarak açıklama yapan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI; “2. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı yılsonu gösterisi büyük beğeni toplamıştır, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


BİR TABAK MAMA, BİR KUCAK MUTLULUK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri 4 Ekim Hayvanları ve Canlıları Koruma günü etkinlikleri kapsamında “Bir Tabak Mama, Bir Kucak Mutluluk” adlı projeyi hayata geçirdi. Öğrencilerimiz harçlıklarıyla aldıkları hayvan mamalarını CAHİDE’yi (Canlı Hayatını İyileştirme Derneği) derneğine bağışladı.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler beraber yaşadığımız dünyanın tüm canlılar ile anlamlı olduğunu ve her canlının dünyada yaşama hakkı bulunduğunu daha iyi kavradılar. Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencilerinin harçlıklarını biriktirip aldıkları Evcil hayvan mamalarını teslim ettikleri CAHİDE’de hayvan dostlarıyla keyifli vakit geçirdi.

Konuya dair açıklamalarda bulunan GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, çevremizdeki canlılara dikkat çekmek adına ve yıl boyu yapılan çalışmalara örnek olması açısından öğrencilerimizin farkındalık düzeyini artıran bir çalışma olmuştur. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak öğrencilerimizde çevresindeki canlıları seven ve koruyan bir anlayış geliştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin canlılara saygı duygusunu geliştirmek için bir fırsat olan bu çalışmada emeği geçen 3. Sınıf zümremize teşekkür ediyorum. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları canlılara saygı ve sevgiyi öğrencilerine bir değer olarak kazandırmayı her zaman amaç edinmiş bir kurumdur. Öğrencilerimizin bu değerlerle yetişmesi için bu türden etkinliklerin önemli bir görev üslendiğini düşünüyorum.” dedi.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MODERN PENTATLON BİATLON YARIŞMASI’NDA GAZİANTEP 1.Sİ OLDU

Öğrencilerimiz Okul Sporları ve Modern Pentatlon İl Temsilciliği’nin düzenlediği “Okullar Arası Minikler A ve Minikler B Modern Pentatlon Biatlon Yarışması”nda Gaziantep 1.’si oldu. Öğrencilerimizden Ömer Ayhan, Yaşar Cevizli, Nilay Şimşek, Hazal Ece Demir, Naz Oral, Polat Çupurbaş, Doruk Ceydeli, Mehmet Utku Karataş, Mehmet Çınar Moroğlu Ve Gökberk Özkeçeci’nin katıldığı yarışmada takım halinde Minikler Modern Pentatlon Biatlon Yarışması’nda Gaziantep 1.’si olarak büyük bir başarıya imza attı. Minikler A kategori Kızlarda Nilay Şimşek 1. , Hazal Ece Demir ise 4. olmuştur. Minikler A kategori Erkeklerde Gökberk Özkeçeci 1. , Polat Çupurbaş ise 4. Olmuştur. “Minikler B Kategori Erkekler” de Ömer Ayhan 2. oldu. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI öğrencilerimizi kutlayarak başarılarının devamını dilediler.


ANADOLU LİGİ 1. AYAK PONY EQUIFIN YARIŞMALARI'NDA ÖĞRENCİMİZ BERİL DÖRTKOL BİRİNCİ OLDU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 3-D sınıfı öğrencisi Beril DÖRTKOL Anadolu Ligi 1.Ayak Pony Equifin Yarışmaları'nda 1. oldu.

4 yaşında at sevgisi ile başladığı bu spora 3 yıldır profesyonel eğitim alarak, lisanslı sporcu olarak devam eden Beril DÖRTKOL çalışmalarının karşılığını turnuva birincisi olarak aldı.

Türkiye Binicilik Federasyonu'na bağlı olarak Adana Atlı Spor Kulübü'nün düzenlediği Anadolu Ligi 1.Ayak Pony Equifin Yarışmaları'nda 1.lik derecesi alan öğrencimiz 
Beril DÖRTKOL 27 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da düzenlenecek Anadolu Ligi 2. Ayak Yarışmaları'na hazırlanıyor.

Çalışmalarını Gaziantep Gazi Atlı Spor Kulübü'nde sürdüren Beril DÖRTKOL 27 Nisan 2019 tarihinde Ankara' da düzenlenecek Anadolu Ligi 2. Ayak Yarışmaları'ndan da birincilik ile dönmeyi hedefliyor. Öğrencimize yarışmalarda başarılar diliyoruz.


GKV’DE TİYATRO GÜNLERİ DEVAM EDİYOR: ÖĞRENCİLERİMİZ KİTAPLARIN KANATLARI ADLI OYUNU SAHNELEDİ

GKV Özel Okullarında “Tiyatro Günleri” devam ediyor. Kütüphane Haftası ve Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında bu kez GKV Özel İlkokulu Drama Kulübü tarafından “Kitapların Kanatları” adlı oyun sahnelendi. GKV Özel İlkokulu ve Ortaokulu Drama Öğretmeni Ayşe Sevil Atıcı yönetmenliğinde 2. sınıf öğrencilerimizin performanslarıyla sahnelenen oyun izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı.


UĞURCA İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ OKULUMUZDA DÜZENLENEN YARATICI YAZARLIK ATÖLYESİNE KATILDI ve "KİTAPLARIN KANATLARI" ADLI OYUNU İZLEDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu’nun Hami Projesi'nde yer alan Uğurca İlkokulu 1. sınıf öğretmeni ve öğrencileri Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Abdullah Dağlı’yı ziyaret etti. Uğurca İlkokulu öğrencileri daha sonra Yaratıcı Yazarlık Atölyesinde Yazar İlkay Marangoz’un ‘’Rengarenk Kasabası’’ ve ‘’Bunlar Onlar Mı’’ ‘’ atölye çalışmasına katıldılar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2.sınıf drama öğrencilerinin Drama Öğretmeni Sevil Atıcı yönetiminde hazırladıkları ‘’Kitapların Kanatlar’’ı oyunu izleyen öğrenciler çok etkilendiler.

Okullar arası kaynaşmayı ve okullar arası dayanışmayı artırmak amacıyla Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu’nun Hami olarak seçtiği Uğurca İlkokulu'ndan Okul Müdürü ,2 öğretmen ile 24 öğrenci Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu’na geldi. Okulumuzda gün boyunca çeşitli atölye çalışmaları ve etkinliklere katılan öğrenciler yapılan etkinliklerden büyük keyif aldılar.

Okullar arası kaynaşmayı önemsediklerini belirterek öğrencilerle sohbet eden Okul müdürü Abdullah Dağlı, “Okullar arası iletişim çok önemli. Karşılıklı olarak birbirimizi tanıyoruz. Bunun Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu için de önemli olduğunu düşünüyorum. Okulumuzu yakından tanımaları, Köylerine döndüklerinde de yaşadıkları ve yeni öğrenme ortamlarını anlatmaları çok önemli” dedi.

Uğurca İlkokul Müdürü Hamza Şahin de Okullar arası ilişkilerin önemli olduğunu vurgulayarak, “Hami projesi çok önemli bir projedir. Öğrencilerimizin kuracakları bu bağların ileride sürdüreceklerini düşünüyorum. Biz burada çok sıcak karşılandık ve sizleri yakından tanıdık. Gösterilen sıcak ilgi ve katıldığımız atölye çalışmaları bizleri çok memnun etti” diye konuştu.

Gün boyu süren etkinlikler Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu ve Uğurca İlkokulu öğretmen ve öğrencileri ile yapılan toplu fotoğraflar ile ayrı bir anlam kazandı. Hami Projesi kapsamında bu tür ziyaret ve etkinliklerin artırılması için ortak çalışma kararı alındı.


GKV’NİN MİNİK KULAÇLARI KUPALARI OKULLARINA TAŞIMAYI BAŞARDI

Okul Sporları ve Yüzme İl Temsilciliği’nin düzenlediği ‘’ Okullararası Küçükler, Minikler A ve Minikler B Yüzme il Birinciliği yarışmalarında Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu sporcuları katıldıkları kategorilerde iki 2.'lik kupası, bir 3'.lük kupası okullarına taşımayı başardı.

Alleben Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya GKV Özel İlkokulu üç ayrı takım halinde 25 sporcu ile katılarak üç ayrı kategoride mücadele etti. Minik A Kızlar Kategorisinde 4 X 50 Serbest Bayrak yarışında İl 2.'si ve 4 X 50 Karışık Bayrak Yarışında İl 2'si olmuştur. Minik A erkekler 4 X 50 Serbest Bayrak Yarışında İl 3.sü olmuştur. Minik B Erkekler 4 X 50 Serbest Bayrak Yarışında İl 2.'si olmuştur. Minik B Erkekler 50 Metre Kurbağa Yarışında Rüzgar ASLAN İl 2.'si olmuştur.

Özel GKV İlkokuluna kupaları kazandıran Minik B Kızlar Yüzme Takımında Defne TEYMUR, Zeynep MOSCHINI, Duru ZENCİDİ, Derin ÖZÖNEL, Almina Döne POTUK, Ekin BAYDİLEK. Minik A Erkekler Yüzme Takımında Ata ÇELİKKALKAN, Arda GÜLEÇ, Fethi Buğra KAHRAMAN, Can İnan OKTAY, Utku ÖZYILMAZ. Minik B Erkekler Yüzme Takımında Alp ÇELİKKALKAN, Kayra Alp BOZGEYİK, Rüzgar ASLAN, Ali Rıza Can derece almışlardır. Öğrencilerimizi kutlarız.


ÖĞRENCİLERİMİZDEN BİLİM VE GEZEGENLERİN DÜNYASINA YOLCULUK

GKV Özel İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, Türkiye'nin en büyük planetaryumu olma özelliğini taşıyan Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi’ni ziyaret etti.

Geziye katılan öğrencilerimiz 2.sınıf seviyelerine uygun atölyelere katıldılar. Uygulamalı katıldıkları deneyler sayesinde edindikleri kazanımları yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı buldular.

Birbirinden farklı hazırlanan düzeneklerde çeşitli bilgiler elde eden öğrencilerimiz robot tiyatrosunu ilgiyle izledi ve gezi boyunca farklı etkinliklere katıldılar.


GKV ÖZEL İLKOKULU 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ SINIF TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel İlkokulu 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. Sınıf Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

GKV Özel Anaokulunda okulöncesi dönemlerini tamamlayarak ilkokula doğru adım atacak olan öğrenci velilerimizin katılımları ile noter huzurunda, kayıt süreci ve birinci sınıf öğretmen tanıtımlarına yönelik düzenlenen toplantı büyük bir ilgi ile karşılandı.

Tanıtım toplantısına GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel İlkokul ve Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut ve GKV Özel Anaokulunun değerli velileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmalarını yapan GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı ve GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut uyguladıkları eğitim-öğretim programlarından bahsederek kayıt süreci ile ilgili de velileri bilgilendirdi. Sayın Dağlı ve Bulut 2019-2020 eğitim- öğretim yılının tüm öğrencilere başarı ve mutluluk getirmesini diledi.

Noter huzurunda düzenlenen toplantıda 2019-2020 eğitim-öğretim yılında birinci sınıf öğrencilerini okutacak olan GKV Özel İlkokulu Sınıf Öğretmenleri; Fidan Yanık, Gülnur Şimşek, Hilal Yıldız, Serpil Katı, Sevdal Dağlı ve Suzan Özaslan’a özverili çalışmaları ve emeklerinden dolayı çiçek takdim edildi. Ardından GKV Özel İlkokulu Kayıt Komisyon Üyeleri’nin yerlerini alması ile birlikte Gaziantep 3. Noteri Sayın Ali Polat huzurunda kayıt süreci başladı.


31.ULUSLARARASI ÇOCUK RESİM YARIŞMASI’NDA ÖNEMLİ DERECELER ELDE ETTİK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz Mizyal Galeri Müze ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından uluslararası kategoride düzenlenen 31. Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’nda önemli dereceler elde etti. İlkokul 4. sınıf öğrencimiz Derin Özönel yarışmada Mansiyon ödülü kazanırken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 6. sınıf öğrencimiz Mina Alevli “Bronz” madalya, 7. sınıf öğrencimiz Eylül Ece Kalendergil “Gümüş” madalya ile ödüllendirildi. Öğrencilerimizi kutlarız.


BARIŞ ELÇİLERİ OKULDA YARATICILIK RÜZGARLARI ESTİRDİ

GKV Özel İlkokulu Barış Takvimi kapsamında “Aralık Ayı Barış Elçileri” Problem Çözme Becerileri konusuna yaratıcı drama atölye çalışması ile farklı bir boyut kazandırdılar. GKV Özel İlkokulu 2.,3. ve 4. sınıf “Barış Elçileri” bu sayede eğlenirken aynı zamanda problem çözmenin etkili yolarını deneyimleme fırsatı buldular. Bu konuda GKV Özel İlkokulu PDR Zümresi, okulumuzun Drama Öğretmeni Ayşe Sevil Atıcı ile işbirliği yaptı. İlkokul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenleri Fatma Hekim, Gökçe Bekar ve Murat Demir yaptıkları ortak açıklamada şunları belirtti: “Barış Elçileri, okulumuz için önemli bir kavram. Bu sene de bu kavramı daha geliştirerek her ay öğrencilerimize yararlı olabilecek bir etkinlik planladık. Bu ayın Barış Elçileri de yaratıcı drama atölye çalışmasıyla aslında kendilerini her anlamda ifade etme olanağı buldular. Gerekli ortamlar sağlandığında aslında problem çözme konusunda ne kadar yetenekli olduklarını görme fırsatımız oldu. Hem bizim hem de öğrencilerimizin farkındalığı için önemli bir etkinlikti. Drama Öğretmenimiz Ayşe Sevil Atıcı’ya teşekkür ederiz.” diye belirttiler.


GKV ÖZEL İLKOKULU PDR ZÜMRESİ - KİŞİSEL SINIRLAR - MAHREMİYET EĞİTİMİ

GKV Özel İlkokulu PDR etkinlikleri kapsamında Rehber Öğretmenleri Fatma Harbiye Hekim,Gökçe Bekar ve Murat Demir tarafından ilkokul öğrencilerimize sınıflar bazında Kişisel Sınırlar-Mahremiyet eğitimi verildi. Rehberlik servisi tarafından yaşlarına uygun şekilde kişisel sınırlarını ve mahremiyet kavramını bilmesi konusunda yapılan detaylı çalışmalar sonucunda 4. sınıf öğrencilerimize ek olarak ön ergenlik sunumu yapıldı. Öğrencilerimize yaş gruplarına uygun olan bir takım video ve resimli materyallerin de kullanıldığı eğitimler görsellerle desteklendi.


“GÖRME ENGELLİ ARKADAŞLARIMIN EĞİTİMİNE BİR DESTEK DE BENDEN”

Geçtiğimiz günlerde GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Zümresi aracılığıyla “Barış Elçisi” olan ilkokul öğrencilerimizin sosyal farkındalık çalışmaları kapsamında “GAP Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu”na destek olmak için büyük bir yardım kampanyası başlatılmıştı. GKV Özel İlkokulu PDR Zümresi tarafından yapılan ziyaretlerde tespit edilen eğitim materyali ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik başlatılan kampanya tamamlandı ve alınan materyaller okula teslim edildi.

GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenleri Fatma Harbiye Hekim, Gökçe Bekar ve Murat Demir konuya dair yaptıkları açıklamada; “GKV Özel İlkokulunda her sınıf seviyesinden 7 barış elçisi öğrencinin, gönüllü velilerimizin ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile yürütülen kampanya “Görme Engelli Arkadaşlarımın Eğitimine Bir Destek de Benden” sloganı hayata geçti. Kampanya okulumuzun tüm birimlerindeki öğrencilerinden ve velilerimizden büyük destek gördü. Herkese çok teşekkür ederiz. Kampanya kapsamında GAP Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin öncelikli ihtiyaç duydukları materyaller Braille alfabesi, abaküs, beyaz baston, Brailline (sayı alfabesi), Braille tablet (metal yazı tableti) gibi eğitim materyallerini okul müdürü Mehmet Yıldız’ı ziyaret ederek teslim etmiş bulunmaktayız. Barış köşesi projemiz her yıl biraz daha sevgiyle, hoşgörüyle, yardımlaşmayla, işbirliğiyle büyüyor. Şunu biliyoruz ki; Bu dünyada gerçek barışa ulaşmak istiyorsak, işe çocuklarla başlamalıyız.” diye belirttiler.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİSİ ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER İL İKİNCİSİ

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Gaziantep Satranç İl Temsilciliği ve Şehitkâmil Belediyesi tarafından 260 öğrencinin katılımı ile düzenlenen Küçükler Gaziantep Satranç İl Birinciliği satranç turnuvasında GKV Özel İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Çağan Tütüncüler “9 Yaş Genel Kategorisi”nde İL İKİNCİSİ oldu. Öğrencimizi kutlarız.


24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİNDE “BEN ÖĞRETMEN OLMALIYIM” ORATORYOSU SAHNELENDİ

GKV Özel İlkokulu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına tören düzenlendi. Törene GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy’un 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajının okunması ile devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından BAŞÖĞRETMEN ünvanının verilmesi vesilesi ile 1981 yılında meclis tarafından alınan bir kararla 24 Kasım tarihinin Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlandığını belirtti. Atatürk’ün eğitim alanında yaptığı çalışmalara da değinen Şenel öğretmenlik mesleğini icra ederek kutsal bir görevi yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü töreninde 3B sınıfı öğretmenimiz Fatma Besnili günün anlam ve önemine dair duygu ve düşüncelerini dile getirirken 3A sınıfı öğretmenimiz Seray Boyno “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiiri okudu. Törende ayrıca okullarımızda 20. hizmet yılını tamamlayan Hasan Bayoğlu ve Mustafa Taşçılar’a Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan ve Sayın İsmet Tiryaki tarafından kıdem plaketleri takdim edildi.

“Ben Öğretmen Olmalıyım” oratoryosunun GKV Özel İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerimiz tarafından sahnelendiği tören “Atatürk’ü Duymak” şiiri, bayrak geçişi, Öğretmen Marşı ve 10. Yıl Marşı’nın okunması ile son buldu.


“BAŞ ÖĞRETMEN ATATÜRK” SERGİSİ AÇILDI

Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 'Baş Öğretmen Atatürk' konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Açılışa GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, GKV Özel İlkokulu Müdür Yardımcıları Sayın Uğur Özeren ve Sayın Ali Dirgen, GKV Özel İlkokulu 4. Sınıf Öğretmeni Suzan Özaslan ve öğrencileri, serginin hazırlanmasında emek veren GKV Özel İlkokulu Görsel Sanatlar Öğretmenleri Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem katıldılar. Siyah beyaz fotoğraflardan oluşan sergide Atatürk’ün yurt gezilerinde kullandığı trenin maketi de sergileniyor.

Sergi 30 Kasım Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.


ÖĞRENCİLERİMİZ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER BARIŞ ELÇİLERİNİ TANITTI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulunda Rehberlik Zümresi koordinasyonunda hayata geçirilen 'Barış Elçileri' projesi kapsamında Ekim Ayı Barış Elçileri, aralarında Muhammed Ali, Malala Yusufzai, Midori Goto, Leonardo Di Caprio gibi isimlerin de yer aldığı dünyaca ünlü Birleşmiş Milletler barış elçilerini arkadaşlarına tanıttılar.

Öğrencilerimiz, dünya barışına katkı sağlamak, insanlar arasındaki sorunlara çözümler üretmek ve barışın öneminin kavranması yönünde birçok sosyal sorumluluk projesini geliştirmek ve uygulamak üzere seçilen “Barış Elçileri”nin görevlerinin neler olduğunu arkadaşlarıyla paylaştılar.

GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenleri Fatma Harbiye Hekim, Gökçe Bekar ve Murat Demir yaptıkları açıklamada; “ Kendileri çok küçük ama yürekleri kocaman olan barış elçisi çocuklar, onlar barışın çocukları; Barışa gönül vermiş gönüllüler, dünyanın hiçbir yerinde bir tane bile insanın acı çekmesini, şiddete maruz kalmasını istemeyen ve artık bütün dünya ülkelerinin buna dur diyebileceğini düşünen dünya barış elçileri. Bir gün mutlaka bütün dünyada barışın sağlanacağına yürekten inanan yirmi bir barış elçisi çocuk. Bu çocuklar dünyada barışı sağlayamasalar bile okullarında barışı sağlamak, arkadaşlarının yaşadığı problemlerde onlara uygulanan "Barış Köşesi Projesi”ni kullanarak destek oluyorlar." diye belirttiler.


ÖĞRENCİLERİMİZİN İNGİLİZCE POSTER SUNUMLARI

GKV Özel İlkokulu 2. ve 4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersi için hazırladıkları posterleri önce sınıflarında arkadaşlarına İngilizce olarak sundu ardından bu çalışmalarını okul panosuna asarak diğer arkadaşlarıyla paylaştı.

Öğrencilerimiz hazırladıkları panolarda ve sunumlarda rutin olarak yaptıkları eylemlerin yanı sıra güvenlik, sağlık, küresel ısınma gibi farkındalık uyandıracak konuları da İngilizce olarak ifade etti.

GKV Özel Okulları Yabancı Diller koordinasyonu ve GKV Özel İlkokulu İngilizce Zümresi desteğiyle sunumlara hazırlanan öğrencilerimiz için bu çalışma hem yabancı dil gelişimlerine katkı sundu hem de toplumsal duyarlılık yaratacak mesajların hazırlanması takım çalışmasıyla desteklendi.


İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZDEN ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

Atatürk'ü Anma Haftası etkinliklerimiz kapsamında Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80. yılında minnet, saygı ve özlemle GKV Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı bir törenle anıldı. Velilerimiz, öğrenci ve öğretmenlerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen tören büyük bir ilgi ile izlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan tören, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel’in konuşması ile devam etti. Sayın Şenel yaptığı konuşmasında; “Bundan 80 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti bizlere ve gelecek nesillere emanet ederek aramızdan ayrıldı. O ulusumuzun tüm tarih boyunca yetiştirmiş olduğu en büyük Türk’tür. İdealleri bu milletinin yüreğinde yaşadığı sürece Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk hep yaşayacaktır. Atatürk’ü anlamak ve anlatmak, onun kurduğu cumhuriyete ilelebet sahip çıkmak bizim birincil onur meselemizdir. ATA’mızı büyük bir sevgi, özlem, minnet ve saygı ile anıyoruz.” dedi.

“80. Anma Yılında, 80 Kelime ile Atatürk” konulu kısa bir videodan sonra öğrencilerimizin ‘’Karanlıktan Aydınlığa’’ oratoryosu seyircilerle buluştu. GKV Özel İlkokulu Çocuk Korosu’nun Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiği tören ilgiyle izlendi.


GKV ÖZEL İLKOKULU STREETBALL TURNUVASI 95. YIL CUMHURİYET KUPASI

GKV Özel Okulları Cumhuriyet Bayramı 95. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen GKV Özel İlkokulu 3. ve 4. Sınıflar arası StreetBall Turnuvası’nda;4. sınıflar arasında yapılan turnuvada 4D sınıfı şampiyon oldu.

Şampiyon Takımın Öğrencileri:

Kerem Bayel

Utku Karakaş

Polat Çupurbaş

Gökberk Özkeçeçi

Ali Rüzgar Bala

Semih Kılıçarslan

Engin Erbağcı

Arda Bozkurt

Kamil Yiğit Düzgün

Çağan Çankaya

Ayberk Marangoz

3. sınıflar arasında yapılan turnuvada 3A sınıfı öğrencileri şampiyon oldu.

Şampiyon Takımın Öğrencileri:

Doruk Ceydeli

Kuzey Oral

Kemal Teymur

Umut Yozgat

Kaan Çelemler

Mustafa Oral

Damla Petek

Mina Alagöz

Berra Efendioğlu

Kaan Demirci

Öğrencilerimizi kutlarız.


ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİ ADAYLARI KÜRSÜ KONUŞMALARIYLA SEÇİM VAATLERİNİ AÇIKLADI

55 yıldan bu yana demokrasinin okulumuzdaki önemini anaokulundan liseye kadar tüm kademedeki öğrencilerimize aktarmak amacıyla öğrenci temsilcilerimiz öğrencilerimizin oylarıyla adil ve şeffaf bir seçim ortamında belirlenmektedir.

GKV Özel Anaokulu ve Ortaokulunda tamamladığımız seçim sürecinin ardından GKV Özel İlkokulu öğrencilerimiz de propaganda sürecini geçtiğimiz günlerde yaşadılar.

Adaylarımızın genel tanıtımlarının ardından düzenlenen toplantıyla GKV Özel İlkokulu Öğrenci Temsilcisi seçimi kapsamında 7 Başkan ve 7 Başkan Yardımcısı üye adaylarımız bu kez kürsü konuşmalarıyla kendilerini tanıtarak vaatlerini açıkladı.

Öğrencilerimizin kendi hazırladıkları pankartlarla katıldıkları toplantı oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti.

GKV Özel İlkokulu öğrencilerimiz 22 Ekim Pazartesi günü oy verdikten sonra sonuçlar 26 Ekim Cuma günü düzenlenecek törende ilan edilecek.


GKV'DE SEÇİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI: GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİ ADAY TANITIM TOPLANTISI

Demokrasinin okulumuzdaki yerleşik önemini öğrencilerimize aktarmak amacıyla anaokulundan liseye kadar tüm birimlerde “Öğrenci Temsilcileri” demokratik seçim yolu ile öğrencilerimizin oylarıyla belirlenmektedir.

Bu doğrultuda ilk olarak GKV Özel İlkokulunda yaklaşan seçim heyecanını yaşayan öğrencilerimiz için temsilciliğe “Aday Öğrenci”lerin tanıtımları yapıldı.

Aday tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan GKV Özel İlkokulu Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Özeren yaptığı konuşmasında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında demokratik kültürün yaşayarak öğrenilmesinin önemine değinerek, “1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan Türk milli eğitiminin genel amaçları da bu doğrultudadır. Bireylerin saygılı, hür ve bilimsel düşünen, yaratıcı, verimli, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hayata hazırlanan bireyler olmaları hedeflenmiştir. Ülkemizde dersler, projeler (Demokrasi ve Okul Meclisleri) aracılığıyla öğrencilere demokrasi, vatandaşlık, insan hakları gibi kavramlarla ilgili bilgi, beceri ve tutumların kazandırılmasına çalışılmıştır.’’ dedi.

Okul Müdürü Mustafa Şenel, ‘'Demokratik toplumların demokratik okullarında öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı hâkimdir. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulunda yetişerek demokratik kültürle donanan öğrencilerimiz;

 Başkalarının fikirlerine saygı,

 Takım çalışması,

 Hoşgörü,

 Görev bilinci,

 Fikirlerini özgürce ifade etmek gibi yetkinliklere de sahip olacaklar.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa Şenel konuya dair yaptığı açıklamada; “Bu güzel çalışmada emeği geçen İlkokul müdür yardımcımız Uğur Özeren, Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmenlerimiz Fatma Hekim, Gökçe Bekar, Gökçen Bindal, Murat Demir’e teşekkür ederim. Demokrasinin kalıcılığı, gelecek nesillere aktarılması öğrencilere yaşatılarak öğretilmesiyle mümkün olur. Öğrenciler, okulla ilgili önemli konularda karar alınırken katılmalıdırlar. Gerçek katılımcılığın sorumluluğunu da ancak böyle öğrenirler” dedi.

Süreç yarın yapılacak propaganda toplantıları ile devam edecek.


‘ALT SINIFA MEKTUP VAR’

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Rehberlik Servisi koordinatörlüğünde “Alt Sınıfa Mektup” etkinliği düzenlendi. 

İlkokul Rehberlik Servisi tarafından yapılan çalışmada öğrencilerimiz bitirdikleri sınıf seviyesi ile ilgili tecrübelerini, duygu ve düşüncelerini yazıya dökerek alt sınıflarındaki arkadaşlarına verdi.

Kendilerine yazılan mektuplarla, 2018-2019 eğitim öğretim yılında onları bekleyen yeniliklerden, arkadaşlarının deneyimlerinden haberdar olan öğrencilerimizin oryantasyon sürecinin bir parçası olan etkinlik kapsamında açıklama yapan GKV Özel İlkokulu Rehberlik Servisi öğretmenlerimiz Fatma Hekim, Gökçe Bekar ve Murat Demir; “Öğrencilerimiz bir yandan sınıf seviyesini bitirmenin gururunu diğer yandan da bir üst sınıfa geçmenin heyecanını yaşıyorlar. Bu süreçte öğrencileri yeni döneme hazırlamak, çocuğun sosyal-duygusal açıdan hazır olması ve iç dünyalarını dışa vurmaları çok önemlidir. Öğrencilere önceden neler yaşayacağını anlatmak, konuşmak süreci daha rahat geçirmelerini sağlayacaktır. Bu uygulamayla çocuklar hem duygularını hem de kendilerini yazı yoluyla ifade etmeyi öğrenmekte hem de bir üst sınıf seviyesi hakkında bilgi edinmektedirler. Özellikle 1. sınıf öğrencilerimizin oryantasyon sürecini hızlandıran bu etkinlik ile akran iletişimini de arttırmayı planlamaktayız. Tüm öğrencilerimize keyifli, sağlıklı bir yıl geçirmelerini diliyoruz.” dedi.


ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BARIŞ ve DOĞA TEMALI ÇOCUK ŞARKILARI KONSERİ

Barış, doğa, ekoloji gibi konuları çocuk şarkılarıyla buluşturan Şubadap Çocuk Şarkıları Orkestrası çıktıkları turne kapsamında okulumuzdaydı. GKV Özel İlkokulu ve Anaokulu öğrencilerimize yönelik konser veren grup Irmaklar Özgür Akacak, Zeytin Ağacı, Bilmiş Çocuğun Şarkıları, Dino’nun Şarkıları, Gözyüzü Kimin? adlı çocuk şarkıları ve albümlerine sahip.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU GELECEĞİ İNŞA EDİYOR: EĞİTİM 4.0'A HAZIRLIK YAPIYOR

Öğrencilerimizin 21.yüzyıl becerileri ile donanımlı, üretken, bilgi ve iletişim teknolojilerine hakim bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için GKV Özel Okulları olarak kodluyoruz.

Avrupa’nın belirli ülkelerinde, 6-21 Ekim tarihleri arasında her yıl kutlanan “Avrupa Kodlama Haftası”na (EU Code Week) dikkat çekmek amacıyla ilkokul öğrencilerimiz tarafından #gkvkodluyor adlı sergi açılışı yapıldı.

Öğrencilerimizin kodlamanın önemini anlatan sloganlarından oluşan sergiye GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, İlkokul Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Özeren katıldı.

KODLAMA ETKİNLİKLERİMİZLE www.codeweek.eu HARİTASINDAYIZ

Aynı zamanda öğrencilerimiz haftaya dikkat çekmek için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde gördükleri eğlenceli kodlama etkinliklerini codeweek.eu haritasına ekledi.

Sergi açılışında konuya dair bir açıklama yapan GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel öğrencilerimizin bilişsel ve algoritmik düşünme becerisini geliştirmek, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olmalarını sağlamak için kodlama eğitimlerine ayrıca önem verdiklerini belirtti.

Şenel: “Yeni sanayi devrimi” Endüstri 4.0’da yer alabilmek için en temel becerilerden biri kodlama olarak öne çıkmaktadır. Kodlama becerilerini erken yaşta edinen öğrencilerimiz, gelecekte üretim şekilleri başta olmak üzere hayatın her alanında kendini hissettirecek Endüstri 4.0’a hazır olarak yetişiyorlar. Kodlama yeni bir okuryazarlık türüdür. Erken çocuklukta kodlama eğitimi ile çocukların aritmetik ve okuryazarlık gelişimleri desteklenmektedir. Bu güzel çalışmada emeği geçen İlkokul Müdür Yardımcısı Uğur Özeren, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenlerimiz Fatoş Hanedan, Bahar Başar ve Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Serpil Ertem ve Şeyma Aslantaş’a teşekkür ediyorum.” dedi.


“CAN DOSTLARIMIZ” FOTOĞRAF SERGİSİ 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE AÇILDI

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 3. sınıflar tarafından "Can Dostlarımız" adlı resim sergisinin açılışı yapıldı.

Açılışa GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Özeren, GKV Özel İlkokulu Rehber Öğretmenleri Fatma Okuyucu, Gökçe Uslu, Murat Demir, Görsel Sanatlar Öğretmeni Serpil Ertem katıldı.

Öğrencilerimizin evcil hayvanları ile beraber çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi dünyada yalnız yaşamadığımızı ve hayvanların doğada en az bizim kadar yaşam hakları olduğunun bilincini öğrencilerimize erken yaşta vermenin önemini vurguluyor.

Arzu edenler “Can Dostlarımız” adlı fotoğraf sergisini 12 Ekim Cuma gününe kadar GKV Özel İlkokulu 3. katta ziyaret edebilirler.


CANLI HAYATINI İYİLEŞTİRME DERNEĞİ'NE ZİYARET

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri harçlıklarını biriktirip aldıkları evcil hayvan mamalarını teslim etmek üzere CAHİDE’yi (Canlı Hayatını İyileştirme Derneği) ziyaret etti.

Sokak hayvanlarının haklarının korunması ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi, barınaklardaki sorunların çözümüne katkı sağlamaya yönelik çalışma ve projeleri gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş gönüllü bir grup olan CAHİDE’de öğrencilerimiz tedavi gören ve sahiplenmeği bekleyen can dostlarıyla bir araya geldi.

Konu ile ilgili açıklama yapan GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, çevremizdeki canlılara dikkat çekmek adına ve yıl boyu yapılan çalışmalara örnek olması açısından öğrencilerimizin farkındalık düzeyini artıran bir çalışma olmuştur. Bizler öğrencilerimizin çevresindeki canlıları seven ve koruyan bir anlayış geliştirmek istiyoruz" dedi.


BİRİNCİ SINIFLAR İÇİN ‘OKULA MERHABA-SONBAHAR PARTİSİ’

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencilerimizin okulumuza adaptasyonunu kolaylaştırmak ve bir arada eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlamak amacıyla Sonbahar temalı “Okula Merhaba Partisi” düzenlendi.

Öğretmenlerimizin de en az öğrencilerimiz kadar heyecanlı olduğu etkinlikte GKV Özel İlkokulu Sanat Zümresi desteğiyle öğrencilerimiz resim, müzik, dans ve tiyatronun bütünleştiği sanat ve eğlence dolu bir gece geçirdiler. Görsel sanatlar standında el baskısı, pastel resim atölyelerine katılan öğrencilerimiz dans öğretmenleri eşliğinde doğada dans etmenin mutluluğunu yaşadı.

Programın son bölümünde GKV Özel Okulları Drama Öğretmeni Ayşe Sevil Kılıç’ın yazıp yönettiği “Kıskanç Prenses” adlı tiyatro gösterisi Ayşe Sevil Kılıç ve tiyatro ekibi tarafından öğrencilerimiz için sahnelendi.


GKV ÖZEL İLKOKULU 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI VELİ & ÖĞRETMEN BULUŞMALARI BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Veli & Öğretmen Buluşmaları başladı.

Buluşmalar, idareciler ve tüm ilkokul eğitim kadrosu tarafından düzenlenen toplantılarda yeni eğitim-öğretim yılı için yapılan tüm hazırlıklar ve planlamalar hakkında 1.2.3.4. sınıf velilerinin bilgilendirilmesini amaçlıyor.

İlk etapta 1. sınıf velilerimiz düzenlenen bilgilendirme toplantısında GKV Özel İlkokulu idareci ve 1. sınıf eğitim kadrosuyla bir araya geldi. Toplantı kapsamında 1. sınıf velilerimiz hem sınıf öğretmenleri ile birebir görüşme fırsatı yakaladı hem de 1. sınıf süresince derslerin işleyiş süreçleri hakkında bilgi edindi. Toplantılarda ayrıca İlkokul Rehberlik Servisi, Yabancı Diller Zümresi, Sanat Zümresi, Spor Zümresi dahil tüm branş öğretmenlerimiz akademik çalışmaları konusunda velilerimizi aydınlattı.


TÜRK DİL BAYRAMI KUTLU OLSUN

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Türk Dil Bayramı'nın 86. yılını “Askıdaki Kelimeler” teması ile kutladı.

1932’de, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün katılımıyla Dolmabahçe Sarayı'nda toplanan ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde her yıl “Türk Dil Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile okulumuzda düzenlenen "Askıdaki Kelimeler Sergisi" nin açılışına katılan GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa Şenel: “Okul olarak bu yıl “Askıdaki Kelimeler” teması ile bir sergi hazırladık. Bu çalışmaya 4. sınıf öğrencilerimiz unutulmaya yüz tutan kelimelerden oluşan posterlerle katkı verdiler. Öğrencilerimizin kelime hazinelerini geliştirmek için de bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu çalışmada emeği geçen müdür yardımcımız Uğur Özeren, görsel sanatlar öğretmenlerimiz Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem’e teşekkür ediyorum. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Türk dilini ve kültürünü öğrencilerine bir değer olarak kazandırmayı her zaman amaç edinmiş bir kurumdur. Öğrencilerimizin bu değerlerle yetişmesi için Türk Dil Bayramı gibi ulusumuza özgü bu türden etkinliklerin önemli bir vesile olduğunu düşünüyorum.”dedi


BARIŞ GÜVERCİNLERİ DÜNYA BARIŞ GÜNÜ İÇİN UÇTU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri beyaz barış güvercinleri uçurarak Dünya Barış Günü’nü kutladı. Her sınıftan bir öğrencinin barış elçisi olarak seçildiği ilkokulda düzenlenen törenle Dünya Barış Günü kutlandı.

Törende barış elçileri dünya barışına dair mesajlarını arkadaşlarıyla paylaştı. GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa ŞENEL ilkokulda barış ve hoşgörü ortamının sağlanmasında öncü çalışmalar yürütecek olan minik barış elçilerini kutlayarak bu sürece tüm öğrencilerin aktif katılım sağlayacaklarını ifade etti.

Törene Barış Elçileri Projesi yürütücüleri olan GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi ve Müdür Yardımcıları da katıldı.


GKV ÖZEL İLKOKULU 1.SINIF ÖĞRENCİLERİNİN 'İLK OKUL GÜNÜ HATIRASINA'NA İLHAM VERDİ

Yeni harflerin kabulü günlerinde, yani 1928 yılında Türk milletinin Başöğretmeni Atatürk’ün yurt gezilerinde halka yeni Türk harflerini öğretirken çekilen fotoğrafı, GKV Özel İlkokulu 1.sınıf öğrencilerinin “İlk Okul Günü Hatırası”na ilham verdi.

GKV Özel İlkokulu 1. sınıflar İlköğretim Haftası’nda sınıf öğretmenleri ile birlikte Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk alfabe dersinde.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRETMENLERİ XYZ ve ALFA KUŞAĞI ile DEMOKRATİK ETKİLEŞİM ve SINIF YÖNETİMİ KONULU ATÖLYE ÇALIŞMASINA KATILDI

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi Mesleki Çalışma Programı kapsamında GKV Özel İlkokulu öğretmenleri XYZ ve Alfa Kuşağı ile Demokratik Etkileşim ve Sınıf Yönetimi konulu atölye çalışmasına katıldı. GKV Özel İlkokulu Müdür Yardımcısı Sayın Uğur ÖZEREN tarafından düzenlenen atölye çalışmasında öğretmenlerimiz çeşitli gruplara ayrılarak aynı zamanda interaktif bir seminere dahil oldular.

GKV Özel İlkokulu Müdür Yardımcısı Uğur ÖZEREN konuşmalarıyla desteklediği atölye çalışmasında, kuşakları belli tarih aralıklarında doğmuş, sosyalleşme sürecinde ortak sosyal, politik, ekonomik vb. olaylardan etkilenmiş, ortak değer, inanç, beklenti ve davranışlara sahip gruplar olarak açıkladı.

Özeren; “Tüm bu düşünceleri analiz ettiğimizde X kuşağı döneminde eğitim, sağlık ve teknoloji olanaklarında iyileşmelerin olduğu görülmektedir. X kuşağının teknoloji ile geç tanışmaları, onların teknolojiyi bünyelerine katmada engel teşkil etmemiştir.

Y kuşağı ise her yönden gelişme gösteren bir dünyanın daha rahat şartlarında dünyaya gelmişler, teknoloji dostu, bireysel, rahat ve küreselleşmeye başlayan dünyanın çocukları olarak adlandırılmışlardır. Y kuşağı akabinde dünyaya gelen Z kuşakları ise dijital kuşaklar olarak adlandırılmışlar, teknoloji dostu olmalarının ötesinde, teknolojik, bireysel, zor beğenen, küresel dünya vatandaşları olmaları yönüyle dikkat çekmektedirler. Bu yıl ile eğitim-öğretim yaşamına katılan Alfa kuşağının teknolojinin içine doğduğu düşünülürse, gerek öğretim süreci gerekse eğitim süreçlerinde bu kuşağa hitap edecek yöntemlerin kişiselleştirilmiş, kullanıcı dostu ve görsel yönü ağır basan yöntemler olması gerektiği görürüz. Eğer kuşakların sahip olduğu farklı değer yargılarını tanıyabilirsek öğrencilerimizle doğru iletişim kurarak süreci kolaylaştırabiliriz. Eğitimciler olarak, iletişim becerilerine önem veririz. Sürecin bu şekilde yönetilmesi kuşakların birbirleriyle uyum içerisinde öğrenmelerini sağlayacaktır.” dedi

Atölye çalışması izleyici ve uygulayıcı olarak öğretmenlerimizin aktif katılımları ile dahil olduğu uygulamalı etkinlikler, takım çalışmasını ve etkili iletişimi esas alan grup çalışmaları ile son buldu.


DANSIN RENKLERİ GÖSTERİSİ BU YIL “7 BÖLGE 7 RENK” TEMASIYLA SAHNELENDİ

GKV Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin performanslarından oluşan “Dansın Renkleri Gösterisi” geçtiğimiz Cumartesi günü Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Gösteriye Gaziantep Vali Yardımcısı Sayın Hüseyin Yılmaz, GKV Mütevelli Kurulu Üyesi Sayın Osman Kıratlı, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, idarecilerimiz, GKV Özel İlkokulu 4. sınıf öğretmenlerimiz ve çok sayıda veli katıldı.

Açılış konuşmasını GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel’in, danışmanlığını Halk Dansları Öğretmenleri Sayın Tülay Kıratlı ve Sayın Ayşe Güner'in yaptığı gösteride toplam 150 ilkokul 4. sınıf öğrencisi performans sergiledi.

Ülkemizin her bölgesinden yöresel dansların 150 ayrı kıvılcımla izleyicilere ulaştığı gösterinin hazırlıkları yaklaşık 1 yıl sürdü.

Topraklarımızın renkliliğini ve zenginliğini dansla bütünleştiren Anadolu'yu ve medeniyetleri sanatla, her bir öğrencimizin ayrı bir kıvılcımla bizlere yansıttığı gösteri bu yıl 7 Bölge, 7 Renk temasıyla 5. kez sahnelendi.

Gösteri 10. Yıl Marşı ve emek veren tüm öğretmenlerimize çiçek takdim töreni ile son buldu.


GKV ÖZEL İLKOKULU 2. SINIFLAR YILSONU GÖSTERİSİ

GKV Özel İlkokulu geleneksel 2. sınıflar yılsonu gösterileri tamamlandı. Toplam 146 öğrencinin 1 yıl boyunca hazırlandığı gösterilerde öğrencilerimizin Türkçe ve İngilizce koro, halk oyunları, modern dans ve İstiklal Marşı Oratoryosu performansları büyük beğeni topladı. Gösterilere ayrıca GKV Özel İlkokulu 2. sınıf velilerimiz de yoğun ilgi gösterdi.


GKV ÖZEL İLKOKULU KEP TÖRENİ 2018

GKV Özel İlkokulu 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi mezunları için kep atma töreni düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene Gaziantep Vali Yrd. Sayın Hüseyin Yılmaz, Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Sayın Celal Ersoy, Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Okulları idarecileri, GKV Özel İlkokulu öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı.

Toplam 141 öğrencimizin mezuniyet sevinci yaşadığı tören, GKV Özel Liseleri Dans Kulübü öğrencilerinin gösterileriyle başladı. Törenin devamında mezun öğrencilerimizin İngilizce – Türkçe koro performansları izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Açılış konuşmalarını GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel’in yaptığı törende GKV Özel İlkokulu mezun öğrencilerimiz üzerinde emeği geçen saygıdeğer sınıf öğretmenlerimiz; Gülistan Salıcı, Semra Rastgeldi, Canan Canbolat, Dürdane Kurt, Selver Karadağ, Özlem Nida Yılmaz ve İbrahim Özalp’e özverili çalışmalarından dolayı GKV Mütevelli Kurulu Üyesi Sayın Esin İncioğlu tarafından çiçek takdim edildi. Bayrak-flama devir-teslim tören sonrasında öğrencilerimiz temsili diplomalarını sınıf öğretmenlerinden aldılar.

Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANNELER GÜNÜ ŞENLİĞİ

GKV Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencileri Anneler Günü Şenliği düzenledi.

Halk oyunları gösterisi, modern dans gösterisi, GKV Çocuk Korosu ile Türkçe-İngilizce şarkılar, oratoryolar, şiirlerle adeta sanat şöleni haline gelen GKV Özel İlkokulu Anneler Günü Şenliği’nde anne-çocuk oyun alanları ve resim atölyeleri de yer aldı.

Programın sonunda öğrencilerimizin günün anısına annelerine armağan etmek üzere yaptıkları portreler de “Annem için” adlı resim sergisi ile ziyarete açıldı.


ÖĞRENCİLERİMİZ ATA'NIN MANEVİ HUZURUNDA

GKV Özel İlkokulu 4. sınıf C şubesi öğrencileri, öğretmenleri Canan CANBOLAT rehberliğinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü manevi huzurunda ziyaret etti.

Anıtkabir Komutanlığı'ndan alınan özel izinle Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan öğrencilerimiz ayrıca Türkiye Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün evi olarak bilinen Pembe Köşk’ü ziyaret etti.

Pembe Köşk ziyaretinde öğrencilerimiz İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker ile tanışma ve Atatürk ile olan anılarını dinleme şansına sahip oldular.

Gezi kapsamında I. ve II. TBMM binalarını da ziyaret eden öğrencilerimizin Ankara ziyareti MTA Müzesi, Hatipoğlu Konağı ve Rahmi Koç Müzesi ziyaretleri ile son buldu.


GKV’Lİ MİNİKLERİN YÜZMEDEKİ BAŞARISI

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Okullar Arası Minikler Yüzme Yarışması düzenlendi. İl genelinde 56 okul, 230 sporcunun katıldığı yarışmaya okulumuz 35 sporcu ile katıldı.

Yarışma sonuçlarına göre GKV Özel İlkokulu öğrencileri Ata Çelikkalkan-Arda Güleç, Ali Kazım Zer ve Fethi Buğra Kahraman 4 x 50 metre karışık bayrak kategorisinde erkekler il üçüncülüğü,

Ata Çelikkalkan-Arda Güleç- Ali Kazım Zer Ve Fethi Buğra Kahraman 4 x 50 metre serbest bayrak kategorisinde erkekler il dördüncülüğü,

Ali Kazım Zer 100 metre sırt erkekler kategorisinde il dördüncülüğü,

GKV Özel İlkokulu Erkekler Takımı il dördüncülüğü, GKV Özel İlkokulu Kızlar Takımı il altıncılığı elde etti. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimiz Recep Öztürk ve Zeynep Funda Aşık’ı kutlarız.


GKV’DE DÜNYANIN İLK VE RESMEN KUTLANAN TEK ÇOCUK BAYRAMI 23 NİSAN COŞKUSU

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünyanın ilk ve resmen kutlanan tek çocuk bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 95. yılında GKV Özel İlkokulu 3. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan programla coşkuyla kutlandı.

Aynı zamanda “çocuklara ve kadınlara” değer veren bir yapı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM’nin de açılışı olan 23 Nisan için okulumuzda düzenlenen program GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa ŞENEL’in açılış konuşmaları ile başladı.

GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit TAŞLIYAR, Genel Müdür Yardımcıları Sayın İsmet TİRYAKİ ve Sayın Can HOŞCAN, idareciler ve velilerin katılımları ile gerçekleşen program açılış konuşmalarının ardından şöyle devam etti: “23 Nisan TBMM’nin Kuruluşu” Drama, Modern Dans Gösterisi, GKV Özel İlkokulu Çocuk Korosu ile 7 farklı dilde şarkı, 23 Nisan Oratoryo’su, Modern Dans Gösterisi, video gösterimi: Atatürk ve 23 Nisan, GKV Özel İlkokulu Çocuk Korosu ile Ata’m Marşı, Ritmik Cimnastik Gösterisi, Halk Oyunları, İzmir ve Onuncu Yıl Marşı ile kapanış.


ÖĞRENCİMİZ RESFEBE İL BİRİNCİSİ OLDU

Şahinbey Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’nin beraber düzenlemiş olduğu RESFEBE yarışmasına Gaziantep genelinden 210 okul ve toplam 2.796 öğrenci katıldı.

İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere 3 kategoride düzenlenen yarışmada İlkokul kategorisinde GKV Özel İlkokulu 3A sınıfı öğrencimiz Zeynep MOSCHINI “Gaziantep Birincisi” oldu.

Öğrencimizi kutlarız.

*Resfebe Nedir?

Resfebe; harf, sayı ve resimlerin bir arada kullanılarak bir kelimeyi bulmaya dayanan zeka oyunudur. Resfebe ismi, “resim” ve “alfabe” kelimelerinden türetilmiştir.

Resfebe oyunları, zeka gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Harfler ve rakamlar ya da resimlerle bağ kurulmasını teşvik eden resfebe, aktif düşünme süreçlerini de hızlandırmaktadır.

Resfebe Örnekleri

En bilinen resfebe örneklerinden biri C1’dir. Bir harf ve bir rakamdan oluşan bu resfebe, yalnızca harf ile yazıldığında, ortaya “cebir” çıkar.


GKV VELİ SEMİNERLERİ'NDE BU HAFTA: 'EKRAN BAĞIMLILIĞI'

“Ekran bağımlılığı madde bağımlılığı kadar tehlikelidir”

GKV Özel İlkokulu, Veli Seminerleri kapsamında günümüzde "madde bağımlılığı kadar tehlikeli" olarak nitelendirilen "ekran bağımlılığı"nı ele aldı.

Konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi PDR Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erhan Tunç’un katıldığı seminerde;
- Teknoloji bağımlılığı nedir?
- Teknoloji bağımlılığını nasıl anlarız?
- Teknoloji bağımlılığından korunmak ve çocuklarımızı korumak amacıyla neler yapılmalıdır? sorularına yanıt arandı.

TEKNOLOJİ KAÇINILMAZDIR, FAKAT TEKNOLOJİ ÇAĞINDA BAĞIMLILIK KAÇINILMAZ MIDIR?

Günümüzde her iki kişiden birinin teknoloji bağımlılığına yatkınlığının olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Erhan Tunç; “Teknoloji aletlerinin bağımlılık yapıcı etkileri çok güçlüdür. Çünkü ihtiyaçlarımızı karşılar (iletişim kurma, bilgi edinme, alışveriş yapmak, arkadaşlık kurmak vs.) ve kolaylaştırıcı yönü vardır. İnternet ve sosyal medyalarda; olduğu gibi değil olmak istediği gibi yansıtma imkânının olması, ödül/pekiştirme mekanizmasının olması, kendini güvende zannetme gibi düşüncelerin olması teknoloji aletlerinin öğrenilmesini kolaylaştırmaktadır. İnternet ortamı denetimsizdir ve hızlı teknolojik gelişmeler ciddi düzeyde kuşaklar arası farka neden olmaktadır. Bu aradaki farkın uçurum olmaması adına yasaklamamak ve çocuklarınızla birlikte yaşına uygun düzeyde sınır (zaman, yer, içerik) koymak gerekir. Çocuklara rol model olmak ve internet sınırını birlikte koymak faydalı olacaktır. Çocuğunuzla işbirliği yaparak ortak bir kural koymanız, o kurala herkesin uymasını kolaylaştıracaktır. Çocuğunuzun bilgisayar kullanımını kontrol edin ve gerçek hayatta tanımadıklarıyla sanal ortamda arkadaşlık etmesini onaylamayın. Çocuğunuzu, arkadaşlarıyla bir araya getirecek aktiviteler için destekleyin. Spor, sanat, drama gibi etkinlikler aracılığıyla akran grupları içerisinde yüz yüze sosyalleşmesini sağlayın” dedi.


ÖĞRENCİLERİMİZ ATA'NIN MANEVİ HUZURUNDA

GKV Özel İlkokul 4. sınıf öğrencileri, öğretmenleri Özlem Nida Yılmaz rehberliğinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü manevi huzurunda ziyaret etti. Anıtkabir Komutanlığı'ndan alınan özel izinle Atatürk'ün mozolesine çelenk koyan öğrencilerimiz 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Anıtkabir Anı Defteri’ne Ata’mıza duydukları şükran, sevgi ve özlemi yazdılar.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DANS ETTİ

Sağlıklı Yaşam Haftası etkinlikleri kapsamında GKV Özel İlkokulu öğrencileri 1 hafta boyunca güne dans ederek başladı.

Sağlıklı yaşam hareketi adı altında tüm öğrencilerde farkındalık yaratmayı amaçlayan dans etkinliği GKV Özel İlkokulu Beden Eğitimi Öğretmenleri koordinasyonunda ve tüm ilkokul öğretmenlerimizin katılımları ile düzenlendi.


SAĞLIKLI YAŞAM HAFTASI’NDA 'BESLENME – OBEZİTE – KANSER' İLİŞKİSİ ELE ALINDI

“Son yapılan çalışmalara göre her 10 çocuktan 2’sinde obezite görülmektedir”

Sağlıklı Yaşam Haftası ve Dünya Sağlık Günü nedeniyle GKV Özel İlkokulu öğrencileri için Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği işbirliği ile “Beslenme – Obezite – Kanser” ilişkisini anlatan eğitim semineri düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Erhan HORUZ’un konuşmacı olarak katıldığı seminere Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Gaziantep Şube Başkanı Sayın Dr. Mustafa ÖZGÜN, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve GKV Mütevelli Kurulu Üyeleri de katıldı.

Konuşmasına öncelikle sağlıklı yaşamanın birincil koşulu olan“Yeterli ve Dengeli Beslenme”ye dair açıklamalarla başlayan Dr. Erhan HORUZ, vücudun büyümesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması durumunun “yeterli ve dengeli beslenme” olarak açıklandığını söyledi.

HORUZ’un konuşmasında öne çıkan başlıklar:

BESLENME İLKELERİ 

• Besin çeşitliliği artırılmalıdır.
• Öğün atlanmamalıdır.
– Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.
• Üç ana ve 1-2 ara öğünde besinler tüketilmelidir. 
• Abur cubur besinler tüketilmemeli, sürekli atıştırılmamalıdır.

YETERİNCE PROTEİN ALMAZSAK NE OLUR?

• Büyüme ve gelişme yavaşlar.
• Kolay hasta oluruz.
• Hastalıklar daha uzun sürer.
• Saç, deri, tırnak gibi dokularımızın sağlığı bozulur.
• Organlarımızın çalışması aksar.

YAĞLAR

• En fazla enerji sağlayan besin öğesidir.

VİTAMİNLER

• Besinlerde az miktarda bulunan, vücutta üretilmeyen, yağda ve suda eriyebilme özelliği bulunan, eksikliği çeşitli hastalıklara yol açan maddelerdir. Vitaminler, hastalıklardan korunabilmek ve vücudumuzun düzenli çalışabilmesi için gereklidir.

OBEZİTE

• Dünya Sağlık Örgütü (WHO); obeziteyi; “sağlığı bozacak ölçüde yağ dokularında anormal ve aşırı miktarda yağ birikmesidir” şeklinde tanımlamaktadır.
• Çocukların büyük kısmında gelişen obezitenin nedeni enerji alım fazlalığıdır. 
•  Son yapılan çalışmalara göre her 10 çocuktan 2’sinde obezite görülmektedir.

OBEZİTE – KANSER İLİŞKİSİ
• Obez bireylerde, yağ hücreleri tarafından kana salınan çeşitli hormonlar ve bazı büyüme faktörlerinin çok fazla miktarlarda ve sürekli olması, hücreleri daha fazla büyümeleri ve bölünmeleri yönünde uyarmakta ve bu durum kanser oluşumunu tetiklemektedir.

KANSERE NEDEN OLAN ETMENLER
• Dengesiz beslenme ve obezite: % 35
• Sigara: % 30
• Enfeksiyon hastalıkları: % 10
• Mesleki nedenler: 
• %Alkol: % 3
• Çalışma yerinin tozlu ve pis olması: % 2
• Gıdalara konan katkı maddeleri: % 1
• Genetik, çevresel ve diğer: % 15


PENTATLON'DAKİ BAŞARILARIMIZ

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, il genelinde 10 okul ve 67 öğrencinin katıldığı Pentatlon Müsabaları'na GKV Özel İlkokulu olarak 13 öğrenci ile katıldık.

Müsabaka sonuçlarına göre büyük başarı elde eden öğrencilerimiz:

Nehir Naz TUTAR \ İl 2.'si,
Ufuk AÇIKGÖZ \ İl 3.'sü,
Nilay ŞİMŞEK \ İl 3.'sü,
Hazal Ece DEMİR \ iL 3.'sü oldu.

Öğrencilerimizi elde ettikleri başarıdan dolayı kutlarız.


Kütüphaneler Haftası'nda Kitaplardan Hayallere adlı resim sergisi açıldı

54. Kütüphaneler Haftası'nda GKV Özel İlkokulu öğrencilerinin kitap okumanın hayal gücüne katkısı ve hayatımızdaki önemini vurgulayan resimlerinin yer aldığı "Kitaplardan Hayallere" adlı resim sergisi açıldı. Sergide ayrıca öğrencilerimiz tarafından yazılan hikayelerin baş kahramanlarının da resimleri yer alıyor.


GKV Özel Okulları ‘81 İlde Kitap Okuyoruz’ sloganıyla herkesi kitap okumaya davet etti

2012 yılında "81 İlde Kitap Okuyoruz "sloganıyla Türk Kütüphaneciler Derneği'nin başlatmış olduğu okuma seferberliğinin bu yıl 7.'si tüm ülke genelinde gerçekleşti. GKV Özel Okulları olarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte 12.30-13.30 saatleri arasında gerçekleşen bu seferberliğe ortak olduk.


Uluslararası Dünya Su Günü'nde öğrencilerimizden mesaj

GKV Özel İlkokulu ve GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz Uluslararası Dünya Su Günü'ne dikkat çekmek amacıyla okul içinde çeşitli etkinlikler düzenledi.

İlkokul 2. sınıf öğrencilerimiz hazırladıkları t-shirtleri giyerek öğretmenleri eşliğinde tek tek sınıfları ziyaret etti ve suyun hayati önemine dair mesajları arkadaşlarıyla paylaştı.

Anaokulu öğrencilerimizin de kendi hazırladıkları t-shirtlerle yaptıkları Su Dansı gösterisi büyük beğeni topladı.


GKV Özel Okullarından çevreci yaklaşım: Uygulamalı doğa eğitimi

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrencilerimizde çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla GKV Özel İlkokul öğrencileri için uygulamalı doğa eğitimi düzenlendi.

Uygulamalı eğitim için Gaziantep Ağaçlandırma Derneği ve Gaziantep Fidan Şefliği’ni ziyaret eden öğrencilerimize Gaziantep Ağaçlandırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda okulumuzun (GKV 1966-1967) mezunlarından Kemal Çetindağ, fidan dikme, tohum ekme ve ağaç yetiştirme ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Etkileşimli uygulamalarla, öğrencilerimizde doğaya karşı bakış açısının olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen gezide öğrencilerimiz öğrendikleri tekniklerle tohum ekip fidan dikti.


GKV Özel İlkokulu Orman Haftası'nı kutluyor

GKV Özel İlkokulu 2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz 21-26 Mart Orman Haftası kapsamında hazırladıkları resim sergisi ile serbest çalışmalarını sergiledi.


Adım adım “Teknoloji Bağımlılığı”

“Hayatımızdaki gerçekler yerini sanallığa bıraktıkça, anı yaşama isteğimizi kaybederiz.”

GKV Özel İlkokulu hizmet içi eğitimleri kapsamında tüm ilkokul sınıf ve branş öğretmenleri için “Teknoloji Bağımlılığı” konusunda eğitim düzenledi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Klinik Psikoloji) Araştırma Görevlisi ve Yazar Mahmut Yay’ın sunumu ile gerçekleşen hizmet içi eğitimde teknoloji bağımlılığı nedir?, belirtileri, sebepleri, riskler, bağımlılıktan kurtulmanın yolları ele alındı.

“Teknoloji Bağımlılığı ile Mücadele Eğitimi” kapsamında aynı zamanda Yeşilay’ın İl Formatörü olan Sayın YAY yaptığı konuşmasında şu konulara değindi: “Teknoloji bağımlılığı, teknolojiyi kullanmada ve onunla ilişkide kişinin iradesini kaybetmesi, kendini denetleyememesi ve onsuz bir yaşam sürememeye başlaması hâlidir. Bağımlılığın belirtilerine değinecek olursak teknoloji başında harcanan vaktin giderek artması, Ruhsal, sosyal, adli ya da bedensel bir sorun oluşturmasına rağmen teknolojinin kullanılmaya devam edilmesi, Teknolojiden uzak kalınca huzursuzluk, uykusuzluk, öfke gibi yoksunluk belirtilerinin ortaya çıkması, planlanandan daha fazla teknoloji karşısında kalınması, zamanın büyük çoğunluğunun fiilen ya da zihnen teknolojiyle geçirilmesi olarak sıralayabiliriz.

Teknolojik bağımlılıklar; İnternet ve sosyal medya, telefon ve tablet, oyun konsolları, bilgisayar ve televizyon.

Kimler risk altında?

 • Spordan uzak duran ve hareketsiz yaşamı tercih edenler.
 • Olumsuz ve bağımlı arkadaş çevresi bulunanlar.
 • Ders başarısı sürekli düşük olan ya da okul dışı faaliyetlere karşı isteksiz olanlar.
 • Arkadaş edinme, iletişim kurma ve iletişimi devam ettirme becerileri az olanlar.
 • Aile içi çatışmalar yaşayan, sağlıklı iletişimi olmayan aile üyeleri.
 • Hayatlarında kaliteli vakit geçirebileceği aktiviteler bulunmayanlar.
 • Sosyal ilişkilerinde kendini ifade etmekte güçlük yaşayanlar.
 • Aileleri teknolojiyi olumsuz ve bilinçsiz kullanan bireyler.

Kurtulmak için öneriler: 

 • Yavaş yavaş ama kararlı olarak azaltın.
 • Oyunun yerini doldurun (Spor, hobi, vb.)
 • Düşünün! Sanal ortamdaki başarı ve saygınlık mı daha değerli, gerçek hayattaki mi?
 • Zararlarını, sizden aldıklarını değerlendirin.
 • Gerekirse uzman yardımı alın.

İlkbahar Satranç Turnuvası'nda GKV başarısı

Gaziantep Satranç İl Temsilciliği ve özel bir okul işbirliği ile düzenlenen İlkbahar Satranç Turnuvası'nda 550 öğrenci arasından 2 il birinciliği, 1 il üçüncülüğü ve 1 il altıncılığı ile GKV'li öğrenciler büyük başarı gösterdi. Öğrencilerimizi kutlarız.

OKULUMUZUN DERECESİ

12 YAŞ BAYAN KATEGORİSİ

İL BİRİNCİSİ: DİLA BALOĞLU 5/D

8 YAŞ BAYAN KATEGORİSİ

İL BİRİNCİSİ: NAZ AYALP 2/D

8 YAŞ GENEL KATEGORİSİ

İL ÜÇÜNCÜSÜ: HASAN DEMİR GEDİKKAYA 1/F

12 YAŞ GENEL KATEGORİSİ

İL ALTINCISI: ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER 2/D


'İstiklal Marşı ve Atatürk' sergisi açıldı

GKV Özel İlkokulu öğrencileri tarafından marşımızın her bir kıtasının özel bir teknikle kartonlara aktarılmasıyla hazırlanan "İstiklal Marşı ve Atatürk" konulu serginin açılışı GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet TİRYAKİ, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve ilkokul öğrencilerimizin katılımlarıyla yapıldı. Arzu edenler sergiyi GKV Özel Okulları fuaye alanında 15 Mart Perşembe gününe kadar gezebilirler.


GKV Özel Okullarında İstiklal Marşı Oratoryosu sahnelendi

İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 97.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında GKV Özel İlkokulu tarafından İstiklal Marşı Oratoryosu sahnelendi.

Program kapsamında GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa ŞENEL açılış konuşmalarını yaptı. Ardından 4. Sınıf Çocuk Korosu tarafından Atam ve Uyanış Marşları seslendirildi. "İstiklal Marşı Oratoryosu"nda görev alan her ilkokul öğrencisi İstiklal Marş'nın 1 kıtasını sahneledikleri dramalarla izleyiciye aktardı.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıldönümü hafta boyunca okulumuzda farklı etkinliklerle kutlanacak.


GKV’li 3 öğrenci Türkiye Satranç Milli Takımı’na seçildi

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 2.810 sporcunun katıldığı dev şampiyonada 3 öğrencimiz milli takıma seçildi.

8 yaş genel kategorisinde GKV Özel İlkokulu öğrencileri Çağan Tütüncüler, Hasan Demir Gedikkaya ve 11 yaş kızlar kategorisinde GKV Özel Ortaokulu öğrencisi Dila Baloğlu Türkiye Satranç Milli Takımı’na seçilerek büyük bir başarı elde ettiler.

Türkiye 11 yaş kızlar kategorisinin şampiyonu;

Dila Baloğlu Türkiye 1.’si,

Türkiye 8 yaş genel kategorisi;

Çağan Tütüncüler Türkiye 3.’lüğü ile eş Türkiye 6.’sı,

Hasan Demir Gedikkaya Türkiye 8.’liği ile eş Türkiye 14.’sü oldu.

Öğrencilerimize başarı plaketleri ve GKV Spor Kulübü madalyaları GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel ve GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Can Hoşcan tarafından Satranç Öğretmeni Süleyman Okan’ın da katılımları ile takdim edildi. Öğrencilerimizi kutlarız.


Öğrencilerimiz yaratıcı drama ve okuma atölyeleri ile masalların büyülü dünyasında

Yaratıcı drama ve okuma atölye çalışmalarında bu hafta Christine Mellich ve Maren Barber tarafından kaleme alınan “Charlotte’nin Müzikli Maceraları” ve Gillian Shields'in yazdığı “Kitapkurdu Lily” 1. ve 3. sınıf öğrencilerimiz için sahnelendi.

Programın ilk bölümünde dünyaca ünlü 15 bestecinin çok renkli ve keyifli portrelerini anlatan "Charlotte’nin Müzikli Maceraları"nı pandomim sanatı ile Yaratıcı Drama Lideri İrem Dilaver masalsı bir anlatımla, sahne üzerinde müzikli pandomim oyunu ve projeksiyon eşliğinde sundu.

Öğrencilerimiz bu sayede maceracı bir hikâye ile müziğin türleri ve bestecileriyle tanışma fırsatı buldu.

“Charlotte’nin Müzikli Maceraları” hakkında; 

*Küçük bir kız olan kitabın kahramanı Charlotte, çan kulesinde her saat başı yeni bir besteciyle karşılaşıyor. 

*Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Robert Schumann, Peter Tchaikowsky, Claude Debussy ya da Charles Ives… mi? 

*Bu karşılaşma esnasında müzisyenlerin hayatlarını, yapıtlarını, müziğin türlerini bestecilerden dinliyor.

*Çok sayıda resimle donatılan bu kitap, ortaçağdan günümüze 15 bestecinin çok renkli, çok keyifli portrelerini sunuyor.

*Yazarları: Christine Mellich, Maren Barber 

Programın ikinci bölümde Yaratıcı Drama Lideri Aslı Özcan, Gillian Shields'in yazdığı "Kitapkurdu Lily"i öğrencilerimizle buluşturdu.

“Kitapkurdu Lilly” hakkında;

*Lily; bahar, yaz, güz, kış; sabah, öğlen, akşam demeden okuyor.

*Onu sadece kitapların içindeki maceralar ilgilendiriyor.

*Ta ki bir gün okumayı hiç ama hiç sevmeyen; ancak gerçek maceralara bayılan Milly ile tanışana kadar! 

*Bir kitap kurdu ve bir maceraperest ayrı dünyaların insanları olabilirler. Peki, birbirlerinin en yakın arkadaşı olabilirler mi?

*Yazar: Gillian Shields


Artistik Cimnastik Müsabakaları'nda GKV başarısı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Artistik Cimnastik Minikler Müsabakaları'nda GKV Minik Erkekler A Takımı il ikincisi, B Takımı il üçüncüsü oldu.

İl genelinde 30 okul ve 200 sporcunun katıldığı müsabakaya okulumuz 25 sporcu ile katıldı.

İkinci olan takımımızda yer alan öğrencilerimiz; Mete Kundak, Ünal Bakışgan, Yiğit UğurÜçüncü olan takımımızda yer alan öğrencilerimiz; Aras Toprak Dereli, Kaan Efe Kale, Erdem Can Yılmaz, Deniz Eren Kılınç

Öğrencilerimizi ve turnuvaya katılan tüm öğrencileri kutlarız.


Kültür Bakanlığı cam üfleme sanatçılarından Harun Veysel Gümüş okulumuzdaydı

GKV Özel Okulları olarak 2 gün boyunca Cam Üfleme Sanatçısı Harun Veysel Gümüş'ü ağırladık. GKV'li minik sanatçılar, Gümüş'ün 35 yıllık tecrübesinden yansıyan cam sanatı uygulamalarını atölye çalışmalarına katılarak deneyimleme şansı yakaladılar.


GKV’li minik barış elçileri görevlerini başarıyla tamamladı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu tarafından yürütülmekte olan Barış Elçileri Projesi kapsamında dönem sonu barış elçiliği görevi üstlenen öğrenciler görevlerini başarıyla tamamladı. Düzenlenen törenle Barış Elçiliği sertifikaları almaya hak kazanan öğrencilerin belgeleri okul idarecileri ve rehber öğretmenleri tarafından verildi.


GKV'de Yeni sınıf yönetimi yaklaşımlarından 'demokratik kültür' detaylarıyla anlatıldı

GKV'de Yeni sınıf yönetimi yaklaşımlarından 'demokratik kültür' detaylarıyla anlatıldı.

“Demokratik sınıf yönetimini hayata geçirmek öğrencilerin demokratik eğitime duyduğu ihtiyaca yanıt verebilmenin yanı sıra topluma demokratik bireyler yetiştirebilmeyi de sağlar.”

GKV Mesleki Gelişim Aktiviteleri kapsamında ilkokul branş öğretmenlerimiz için İletişim Çözümlemeleri ve Demokratik Sınıf Yönetimi konulu hizmet içi eğitim düzenlendi.

GKV Özel İlkokulu Müdür Yrd. Uğur ÖZEREN tarafından verilen ve 3 gün süren eğitimlerde, yeni sınıf yönetimi yaklaşımlarından “demokratik kültür” ve “öğrenci ile iletişim” kurmanın önemine dair konular farklı takım oyunları ile ele alındı.

Eğitimlerde Sayın ÖZEREN’in öğretmenlerimiz için özellikle vurguladığı bölümler özetle şöyle:

*Sınıfta demokrasi kültürünün bir yaşam biçimi haline gelmesi, öğretmenin demokrasi kültürünü içselleştirmesine bağlıdır.

*Öğretmenin sınıfta demokrasi kültürünü yaşatacak bir yönetim tarzı sergileyebilmesi aynı zamanda öğrenciler arası adaletin sağlanması açısından kritik öneme sahiptir.

*Çağımızın öğrencileri kendi ilgi ve yeteneklerine göre eğitim almak istiyor. Dolayısıyla kendi isteklerini kendileri belirliyorlar. Bunu doğru okumamız ve hayata geçirmemiz gerekiyor.

*Demokratik sınıf yönetimini hayata geçirmek öğrencilerin demokratik eğitime duyduğu ihtiyaca yanıt verebilmenin yanı sıra topluma demokratik bireyler yetiştirebilmeyi de sağlar.

*Bu kültür aynı zamanda bizlere bir arada yaşama ve farklılıklara saygı kültürünü de öğretir. Her takım ancak farklılıklarıyla bir bütündür.

*Olumlu öğretmen davranışları olarak da tanımlanan sınıf yönetiminde demokratik öğretmen davranışları; -Öğrencileri ile birlikte olmaktan haz duyar ve bu birlikteliği sevgiyle olumlu davranışlara yöneltir. -Öğrencileri değerlendirmede nesnel davranır. -Sakin ve hoşgörülüdür. -Öğrenciler arası bireysel farklılıkların olabileceğinin bilincindedir. -Farklılıklardan kaynaklanan sorunların çözümünde tarafsız, nesnel ve kararlıdır. -Öğrencilerin bireysel farklılıklarını tanıma ve onları anlama yetisine sahiptir. -Her konuda olduğu gibi öğretim konularında da öğrenci görüş ve önerilerine açık ve bu görüşlere saygılıdır.

*Öğrenci-öğretmen ilişkileri öğrencinin yaşamdaki davranışlarının olgunlaşmasında büyük öneme sahiptir. Ve unutmayın “gülümsemek en büyük iletişimdir.”


GKV ÖZEL İLKOKULU 4. SINIF ÖĞRENCİLERİ KÜLTÜR GEZİLERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencileri kültür gezileri kapsamında Atatürk Anı Müzesi, Kendirli Gazi Kültür Merkezi ve Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi'ni gezdi.

Atatürk Anı Müzesi hakkında:

* 26 Ocak 1933 tarihinde Gaziantep’e gelen Mustafa Kemal Atatürk, 10 ay 9 gün boyunca Fransızlara karşı verdikleri mücadelenin sonunda düşmana boyun eğmeyen kahraman Gaziantepliler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

* Mustafa Kemal Paşa, Öğretmen evinde kahvesini içerek dinlendi. Şenlikler sabaha kadar sürdü. Şehri tetkik eden, dönemin Belediye Başkanı Hamdi Kutlar’a önerilerde bulundu ve şehrin gelişmesi konusunda desteklerde bulundu.

* Belediye Meclisi kararıyla Atatürk’e fahri hemşerilik beratı verildi. Aslen Selanik doğumlu olmasına rağmen Atatürk, Gaziantep ili Bey mahallesi nüfusuna kaydedildi.

* Uzun yıllar Atatürk’ün Gaziantep’e gelişi büyük bir sevinçle bayram havasında kutlandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan vefa borcunu ve bağlılığını göstermek amacıyla Gaziantep’e ona layık bir Atatürk Anı Müzesi yapmaya karar verdi.

Kendirli Gazi Kültür Merkezi hakkında:

Şanlı Antep Savunması'nın kurşun izlerini madalya gibi taşıyan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Gazianteplilere balkonundan seslendiği, Gaziantepli için çok değerli olan bu bina kültürel, sanatsal ve eğitmsel boyutu olan çalışmaların yapıldığı, bir kültür merkezidir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Merkez, Kurtuluş Savaşı'nda ve Cumhuriyet'in kurulduğu yıllarda Gaziantep’i anlatan hologram gösterimi ve animatronik Atatürk heykelinin halka seslendiği bir kültür merkezi olarak ziyaretçilerini kabul ediyor.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi hakkında:Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği tarihi bir Antep evine ve Gaziantep’in en eski mahallelerinden biri olan Bey Mahallesi’nde bulunuyor.

Bu masalsı ev, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010-2011 yılı aralığında restorasyonu yapılarak, müzenin kuruluşuna öncülük eden Yazar ve Şair Sunay Akın'ın küratörlüğünde, 6 Nisan 2013 yılında Türkiye'nin 4. Oyun ve Oyuncak müzesi olarak, kapılarını oyuncak tutkunlarının ziyaretine açtı.


GKV’DE “ZAMANIN ESİR OLDUĞU ŞEHİR” SERGİSİ AÇILDI

“Zamanın Esir Olduğu Şehir Gaziantep” konulu fotoğraf sergisi okulumuzda açıldı. GKV Özel İlkokulu Sanat Zümresi organizasyonunda gerçekleştirilen sergide yer alan fotoğraflar kentin yakın tarihini gözler önüne seriyor.

Saklı Konak Bakır Eserler Müzesinden getirilen etnografik kültürün en önemli öğeleri olan bakır ve el sanatlarının da  yer aldığı sergiyi 29 Aralık Cuma gününe kadar okulumuzda ziyaret edebilirsiniz.


GKV ÖZEL İLKOKULU, 'MÜKEMMEL EBEVEYNLİK VE ANNE-BABA TUTUMLARI' KONUSUNDA SEMİNER DÜZENLEDİ

"Anne ve baba olmak, çocukların fiziksel gereksinimlerini karşılamaktan daha fazlasıdır.

"Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Doç. Dr. Cem Gökçen'in konuşmacı olarak katıldığı seminerde Sayın Gökçen anne ve babalara çocukları ile iletişimlerine yönelik çeşitli mesajlar verdi:

Gökçen'in açıklamaları:

"Anne ve baba olmak çocukların fiziksel gereksinimlerini karşılamaktan daha fazlasıdır.Başarılı ebeveynlik, onların kişilik gelişimlerine ve yaşamdaki başarılarına katkıda bulunmaktır.

Her yaş basamağında çocuğun aşması gereken engeller ve tamamlaması gereken görevler var.

Bu basamakların bilinmesi, o dönemlerde çocukla kurulacak ilişkinin sağlıklı olması ve ebeveyn - çocuk arası ilişkinin hayatın ilerleyen dönemlerinde de uyumlu gidebilmesi açısından önemli.

Bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde,

Çocukların birer yetişkin olduklarında mutlu ve huzurlu bireyler olabilmesinin temelinde anne ve babasıyla kurduğu sağlıklı ilişki yatmaktadır."


KUTUP ARAŞTIRMALARINA DİKKAT ÇEKEN RESİM YARIŞMASINDAN OKULLARIMIZA BİR DERECE DAHA

APECS Türkiye(Association of Polar Early Career Scientists) olarak düzenlenen ilkokul ve ortaokullar arası düzenlenen resim yarışmasın da İlkokul öğrencilerimiz de derece aldı.

GKV Özel İlkokulu öğrencilerimizden Bersun Karagülle Türkiye 3.'sü, Çınar Özyaşar ise Dünya Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Öğrencilerimizi kutlarız.


MICROSOFT ÖRNEK OKULU OLARAK EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ'NE KATILDIK

Microsoft Örnek Okulu olarak Microsoft Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde 2 yıldır uyguladığımız kodlama derslerimiz hakkında GKV Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmenleri tarafından tüm katılımcılara bir sunum yapıldı.

Türkiye’nin çeşitli okullarından yaklaşık 1300 katılımcının yer aldığı organizasyonda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmenlerimiz Fatoş Hanedan ve Bahar Birimoğlu Başar ders içi uygulamalarından bir demo yaparak okulumuzu başarıyla temsil ettiler.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

GKV Özel İlkokulu İdarecileri tarafından ilkokul sınıf öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimiz için 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına kutlama düzenlendi. Kutlamada aynı zamanda İlkokul Resim Öğretmeni Serpil Ertem tarafından hazırlanan, tüm ilkokul öğretmenlerimizin resimlerinin yer aldığı Origami sanatında hasır örgü tekniği ile dizayn edilen çalışmalar da sergilendi.


TÜM ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARI İÇİN GKV'Lİ ÖĞRENCİLER İŞ BAŞINDA

Çocuk haklarını yasal zemine oturtan ve tarihte en geniş kabul gören insan hakları belgesi olan çocuk hakları ve çocuk haklarına dair sözleşmenin 1989 yılında onaylanması nedeniyle, her yıl 20 Kasım, tüm dünyada Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul öğrencileri “Biz Geleceğiz, Gelecek Bizim” sloganıyla yola çıkarak 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'ne dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için bir dizi etkinlik düzenledi:

-Gün boyunca hazırlanan sunular ve filmler ilkokul öğrencilerine gösterildi.

-4. Sınıf öğrencilerimiz çocuk haklarıyla ilgili “Eğer bir çocuğu mutlu etmek istiyorsan onu sevindir” sözlerinin de geçtiği şiirleri arkadaşları ile paylaştılar.

-“Çocuk Hakları Nelerdir?” başlığında ilkokul sınıf temsilcileri ve yardımcıları arkadaşlarına tek tek haklarını okudular, bilgilendirdiler.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU KOROSU ‘ATATÜRK’ İÇİN SÖYLÜYOR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu müzik öğretmenleri Tuğba Boyunsuz, Behnan Ersoy ve İrem Erenler rehberliğinde öğrencilerden oluşturulan dev koro okulun değişik yerlerinde mini konserler vererek Atatürk Haftası etkinliklerine farklı bir renk katarak büyük ilgi görüyor. Etkinliklerin hafta boyunca devam edeceği belirtilirken öğrencilerin mini orkestra eşliğinde dev bir kadroya sahip olduğu da açıklandı.

Atatürk Haftası etkinliklerinin yoğun olarak gerçekleştirildiği Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında bir birinden farklı faaliyetle Atatürk'ün yaşamı gözler önüne seriliyor. Etkinlikte ayrıca Kurtuluş Savaşının büyük komutanı ve Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği parçalar GKV Özel İlkokulunun dev korosu tarafından farklı mekanlarda seslendirildi. Okulun birçok bölümünde gerçekleştirilen mini konserler büyük ilgi görünken koroya eşlik eden diğer öğrencilerin heyecanları da gözlerinden okunuyordu. GKV Özel Okulları Müzik öğretmenleri Tuğba Boyunsuz, Behnan Ersoy ve İrem Erenler, "Okullarımız bünyesinde kutlanan Atatürk haftası etkinliklerine bizlerde oluşturduğumuz korolarla katkı sağlıyoruz. Koromuz bütün öğrencilerimizi kapsayacak şekilde dizayn edildi ve Orkestramıza metalafon Marakas ve melodika ile eşlik ediyoruz. Cumhuriyet Marşı ve Atatürk Marşını seslendiriyoruz. Hafta boyunca etkinliğimiz bütün öğrencileri kapsayacak şekilde devam edecektir" dedi.

GKV Özel Okulları öğrencilerinden oluşan dev koroda görev alan öğrenciler marşların yanı sıra Atatürk'ün sevdiği parçaları da seslendirerek faaliyetlerini sürdürüyor. Etkinliklerin hafta boyunca devam edeceği de açıklandı.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ, ÖĞRETMENLERİ VE VELİLERİ ANITKABİR’DE SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR

Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu 3. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve velileri Anıtkabir ziyaretinde bulundular. Ata’ya olan saygılarını yerinde göstermek için yapılan ziyarette öğrenciler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda duygulu anlar yaşadılar. Başkent Ankara’yı rehberler eşliğinde gezen öğrenciler Cumhuriyet’in ilk meclis binası olan birinci TBMM binasını da ziyaret ettiler. Maden Tetkik Arama Müzesi’nde ayrıca öğrenciler güneş sistemi ile ilgili bilgi aldılar ve gök taşı, uzaydan getirilen taş parçası, dinozor iskeleti, Türkiye’nin flora ve faunası sergisini gezdiler. İsmet İnönü’nün yaşadığı ev olan Pembe Köşk’ü ziyaret eden öğrenciler İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker ile sohbet etme şansı buldular.

Gezinin ikinci gününde Ankara turu yapan öğrenciler başkent ile ilgili detaylı bilgi sahibi oldular. Yağan yağmura rağmen hayatlarında güzel bir iz bırakacak olan gezi sonunda öğrenciler mutlu bir şekilde Gaziantep’e döndüler.


GKV'DE BARIŞ ELÇİLERİ SEÇİMİ YAPILDI

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri 2017-2018 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen “Barış Elçisi” uygulamasında ikinci aşamaya geçti. Barış Elçisi olarak seçilen öğrenciler, arabuluculuk görevi ile Barış Köşesinin doğru şekilde kullanımına katkı sağlıyorlar.  Barış Elçileri, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, öfke yönetimini sağlayabilen bireyler arasından seçiliyor.  Her sınıftan ayda bir kez olmak üzere değişen bir öğrenci yeni barış elçisi seçiliyor. Geçtiğimiz Eylül-Ekim ayında ilk kez Barış Elçilerini seçen öğrenciler bu kez Kasım ayı için ikinci Barış Elçilerini seçtiler. Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel ilk seçilen Eylül-Ekim ayı Barış Elçilerine görevi başarıyla tamamlamaları sebebiyle Barış Elçisi Sertifikalarını takdim etti. Eylül-Ekim ayı Barış Elçileri ise Kasım ayında görev yapacak olan Barış Elçilerine başarılar dileyerek devir teslim töreniyle Barış Elçisi Yaka Kartlarını devrettiler.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ YÜZMEDE DE BAŞARILILAR

İlimizde bu yıl altıncısı düzenlenen Cumhuriyet Kupası yüzme yarışları 28-29 Ekim 2017 tarihlerinde yapıldı. Bu yarışlarda Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri kazandıkları derecelerle hem ailelerine hem de okullarına gurur yaşattılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel GKV İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, “3. sınıf öğrencilerimizden Ata Çelikkalkan bayrak yüzme yarışında il birincisi, Arda Güleç ve Ata Çelikkalkan takım olarak il ikincisi,  Selin Erturhan ve Defne Teymur takım halinde katıldıkları yarışta il ikincisi olmuştur. Yüzme, üst düzey özdisiplin gerektiren bir spordur. Öğrencilerimiz kazandıkları bu başarı ile özverili bir şekilde yaptıkları yoğun antrenmanların karşılığını almıştır. Spordaki başarılarının devamını diliyorum. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği çok büyük olan saygıdeğer velilerimize de bilhassa teşekkür ediyorum.” dedi.


GKV ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM BİR CUMHURİYET KORTEJİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu ve İlkokulu öğrencileri hafta boyunca yaptıkları etkinliklerle Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşku ile kutladı. GKV eğitim kampüsünde gerçekleştirilen Cumhuriyet yürüyüşünde miniklerin coşkusu izleyenleri adeta büyüledi.

Cumhuriyet'in 94'üncü yılı kutlamaları münasebetiyle Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri hazırlanan etkinliklerle büyük bir coşku yaşadı. Düzenlenen Cumhuriyet yürüyüşüne katılan anaokulu ve ilkokul öğrencileri bando eşliğinde marşlar seslendirerek Cumhuriyet coşkusunu yaşarken izleyenler adeta büyülendi. Konu ile ilgili açıklama yapan Özel GKV İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, "Öğrencilerimiz için Cumhuriyet balosu düzenledik. Şık kıyafetlerle öğrencilerimiz, Cumhuriyet'in esası olan çağdaş yaşama yakışır bir şekilde baloya katıldılar. Okul korosu söylediği marşlarla güzel bir dinleti sundu. Okul öğrenci temsilcisi seçimleri yapıldı. Öğrencilerimiz daha küçük yaşlarda aday olma, oy kullanma, seçme ve seçilme duygusunu yaşayarak cumhuriyet ve demokrasi ruhunu hissettiler. Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bando takımının önderliğinde okul bahçesinde çok güzel bir kortejimiz oldu. Bayrakların dalgalandığı bu programda bilhassa Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bando takımına eğitim programımıza sundukları bu eşsiz katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.


GKV ÖZEL İLKOKULU CUMHURİYET'İMİZİN 94. YIL KUTLAMALARI TÜM COŞKUSUYLA BAŞLADI

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri hafta boyunca yaptıkları etkinliklerle Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşku ile kutladılar.

Cumhuriyetimizin 94.yılı kutlamaları münasebetiyle Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri hazırlanan etkinliklerle büyük bir coşku yaşadılar. Konu ile ilgili açıklama yapan Özel GKV İlkokulu müdürü Mustafa Şenel “Öğrencilerimiz için Cumhuriyet Balosu düzenledik. Şık kıyafetlerle öğrencilerimiz, cumhuriyetin esası olan çağdaş yaşama yakışır bir şekilde baloya katıldılar. Okul korosu söylediği marşlarla güzel bir dinleti sundu. Okul öğrenci temsilcisi seçimleri yapıldı. Öğrencilerimiz daha küçük yaşlarda aday olma, oy kullanma, seçme ve seçilme duygusunu yaşayarak cumhuriyet ve demokrasi ruhunu hissettiler. Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bando takımının önderliğinde okul bahçesinde çok güzel bir kortejimiz oldu. Bayrakların dalgalandığı bu programda bilhassa Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bando takımına eğitim programımıza sundukları bu eşsiz katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.


AVRUPA KODLAMA HAFTASINDA GKV KODLUYOR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri Avrupa Kodlama Haftası etkinliğini 16-20 Ekim 2017 tarihleri arasında “Minecraft Macerası” kodlama oyunu ile tamamladılar.

Hızla gelişen dünyada teknolojik gelişmelere yön verecek ürünler ortaya koyabilen, stratejik ve eleştirel düşünebilen, problem çözebilen, yaratıcı bireyler yetiştirebilmemiz için "ilkokulda kodlama" dersi çok önemlidir. Kodlama dersi için müfredat oluşturan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, bu eğitim sistemi ile çocukların küçük yaşta programlama kavramını keşfetmelerini, kullandıkları dijital araçları daha faydalı kullanmaya başlamalarını, sürekli yenilenen teknolojileri takip etmelerini ve uyum sağlayabilmelerini, çocuklar için yapılandırdığımız öğretim ortamları ile yaratıcılıklarını ve analitik düşünebilmeleri, oluşturdukları projeler ile özgüvenlerini geliştirmeyi, bir problemi analiz edip çözüm üretebilmelerini sağlamayı hedefliyor.

GKV’li öğrenciler kendi programlarını ve yazılımlarını yapabilmek için kodlama etkinliklerine Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersiyle, Kodlama kulübü ve Kodlama kursuyla yıl boyunca devam edecektir.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ, 15 EKİM DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ İÇİN KOLLARI SIVADI

Dünya’ da ilk kez 2011 yılında Türkiye’de kutlanmaya başlanan 15 Ekim Dünya El Yıkama gününde Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu “hijyen elçileri” yetiştirmeye devam ediyor. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), 15 Ekim tarihini “Dünya El Yıkama Günü” olarak kabul etmesi ve katkılarıyla hayata geçirilen ve kısa sürede bilim adamları, hekimler, aileler desteğini alan Dünya El yıkama Günü, bu sene de okulumuzda daha sağlıklı bir yaşam için hijyen ve El yıkamanın önemini vurgulamak amacıyla çeşitli etkinliklerle değerlendiriliyor.

16 Ekim 2017 Pazartesi günü Okulumuzda yapılan etkinlikler çerçevesinde Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Filiz TABUR KÖSE etkinlikler çerçevesinde, öğrenciler ile buluşarak Dünya El yıkama Günü ve Hijyenin önemi çalışması ile öğrencilerimize el yıkama konusunda bilinçlenmelerine destek veriyor. Mikroplardan olabildiğince sterilize edilmiş bir hayatın en temel unsurunun aslında el yıkamak olduğuna dikkat çeken Dr. Filiz TABUR KÖSE, öğrencilerimizle yaptığı atölye çalışmalarıyla “Altı adımda El yıkamanın Önemini” anlattı.

El yıkamasında sadece sıklık değil aynı zamanda elimizi nasıl yıkadığımız da çok önemli bir faktör olduğunu belirten Dr. Filiz TABUR KÖSE; “Bakteriler, doğru yıkanmadığı sürece ellerimizde barınmaya devam ederler. Doğru el yıkama, hem doğru materyallerin kullanılması hem de yıkarken izlediğimiz adımlarla alakalıdır. Suyun altında ne kadar ovalarsak ovalayalım,  sabun olmadan ellerimizi bakterilerden arındırmaya yetmez, kirler görünse de bakteriler çıplak gözle görülemez.” dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel’de El temizliği ve Hijyenin önemine vurgu yaptığı konuşmada " El yıkama ve Hijyen;  sağlığın, hastalıklardan korunmanın,  kısaca mikroplardan korunmanın bizim elimizde olduğunu gösterir. “Öğrencilerimize Kişisel temizliğin önemini aşılayarak, hijyene ulaşmanın doğru yolunu keşfedebilmiş nesiller yetişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Öğrencilerimiz yaptığımız bu etkinlikler sayesinde kişişel temizliğin ve hijyen kavramlarını daha iyi anlayacaklardır. Yaptığımız tüm sosyal etkinlikler ile öğrencilerimizin çevresindeki hayata duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, kendi kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. 15 Ekim Dünya El Yıkama günü, sevdiklerimizi doğru hijyen alışkanlıkları ile korumanızı başlatacağınız gün olsun, herkesin 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü kutlu olsun!” diye konuştu.


ANKARA TCDD KURULUŞ YILDÖNÜMÜ SATRANÇ TURNUVASI

Ankara Satranç İl temsilciliği, TCDD Genel Md.-TCDD'yi Geliştirme ve TCDD Personeli D.Y.V.-ATG TCDD 161.kuruluş yıldönümü anısına yapılan ödüllü satranç turnuvası 14 - 15 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara / Yenimahalle’de gerçekleştirilen, TCDD 161.kuruluş yıldönümü satranç turnuvası tamamlanmıştır. Turnuva bitiminde yapılan ödül töreni sonunda dereceye giren sporcularımız Kupa ve madalya alarak GKV Özel Okullarını gururlandırmıştır.

OKULUMUZUN DERECESİ

 8 YAŞ GENEL KATEGORİSİ


ANKARA ŞAMPİIYONU: HASAN DEMİR GEDİKKAYA 1 / F

(150.00 TL + Kupa +  Madalya ödülü almıştır)


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ, GERİ DÖNÜŞÜMÜ DESTEKLİYOR

Akademik çalışmaları yanında öğrencilerinin sosyal yeteneklerini geliştirici uygulamalarıyla da dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, MÖP tesisleri ziyareti ile geri dönüşümün öneminin yerinde inceledi. Etkinliğin sonunda öğrencilere geri dönüşümle elde edilen kalemler ve defterler hediye edildi.

Okulda yapılan geri dönüşüm kampanyalarının sonucunda toplanan atık maddelerin ayrıştırılmasını ve çalışmaları yerinde incelemek amacıyla Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri tarafından bir çalışma ziyareti yapıldı. Yapılan ziyarette GKV öğrencileri, geri dönüşümle ilgili merak ettikleri soruları sordular. Atıkların nasıl ayrıştırıldığı gözlemlediler. Oldukça keyifli ve katılımı yüksek geçen etkinlikte,  GKV öğrencileri için aldıkları bilgiler ile geri dönüşüm artık çok daha keyifli olacak.

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel geri dönüşümün önemine vurgu yaptığı konuşmada " Geri dönüşüm, bize çevremizdeki hayatı, doğayı,  kısaca yaşamın bizim elimizde olduğunu gösterir. Geri dönüşüm ile Doğal kaynaklarımız korunur, Enerji tasarrufu sağlanır, Atık miktarı azalır, Geri dönüşüm ekonomiye katkı sağlar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak öğrencilerimizi okuyan, anlayan ve en önemlisi muhakeme eden öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz yaptığımız bu etkinlikler sayesinde geri dönüşümü daha iyi anlayacaklardır. Yaptığımız tüm sosyal etkinlikler ile öğrencilerimizin çevresindeki hayata duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, kendi kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.


CAMBRIDGE SINAVLARINA KATILAN GKV’LİLER SERTİFİKALARINI ALDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle 2016-2017 Cambridge Sınavlarına katılan öğrencilere törenle sertifikaları verildi. GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, "Kurumlarımızda yabancı dil eğitimi önemli bir yer tutmakta ve Cambridge gibi uluslararası seviye belirleme sınavlarında alınan sonuçlar elbette uygulanan eğitimin başarısını gözler önüne sermektedir" dedi.

2016-2017 Eğitim öğretim yılında düzenlenen Cambridge Sınavlarına katılan öğrenciler Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında törenle sertifikalarını aldı. 2016-2017 eğitim öğretim yılında Cambridge Young Learners sınavlarına Starters kategorisinde 30 öğrenci, Movers kategorisinde 31 öğrenci ve Flyers kategorinde de 48 öğrenci olmak üzere toplam 109 öğrenci katıldı. Düzenlenen törende yabancı dil eğitiminin önemini anlatan GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirilecek dil eğitimiyle ilgili yeni uygulamalar hakkında da bilgiler vererek şöyle dedi:

"Son dönemde yaşanan sınav sistem değişiklikleri bize şunu göstermiştir ki, çocuklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları yüksek akademik başarısının yanında spor, sanat ve yabancı dil eğitimini en üst seviyede yapmayı kendine hedef koymuş ve yol haritasını bu vizyon üzerine belirlemiştir. Bundan sonra inşa edilecek okullarımız da bu hedef göz önünde tutularak inşa edilecektir. Yabancı dil eğitiminde en çok önem verdiğimiz konu dış değerlendirme ölçekleridir. Lise kısmımızda 2012 yılından beri faaliyet gösteren Cemil Alevli Koleji Uluslararası Bakalorya Diploma Programı uygulamakta, öğrencilerine yurt dışında tescil edilen ve tüm dünyada geçerli olan bir diploma alma imkanı sunmaktadır. Bugün sertifikalarını dağıtacağımız Cambridge sınavları da çocuklarımızın 4 temel dil becerisi olan okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında kendi yaş gruplarındaki seviyelerini göstermektedir. Ayrıca tüm okulu kapsayacak bir akreditasyon sistemi üzerinde çalışmalarımız başlamıştır. Öğretmenlerimiz düzenli olarak denetlenecek ve yaşam boyu öğrenme felsefesiyle sürekli olarak eğitim alacak ve kendilerini geliştireceklerdir. Bu sayede de okullarımızdaki yabancı dil eğitimi her yıl daha ileriye gidecektir.

"Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Cristina Gültekin de uygulanan sınav sisteminin yararlarını değerlendirerek dil eğitiminde uygulanan sınavların önemine vurgulayarak, "İngilizcenin bir dünya dili olarak zorunluluk haline geldiği günümüzde öğrenim sürecinin dünya standartlarına göre ölçme ve değerlendirmeye tabii tutulması artık çok doğal. Avrupa ortak dil programı çerçevesince belirlenmiş dil seviyeleri A1 başlangıç düzeyinden C2 uzmanlık düzeyine kadar uzanıyor. Bu düzeylerde kişinin İngilizce bildiğini kanıtlayan uluslararası geçerli bir belgeyi alması uluslararası geçerliliği olan bir yabancı dil sınavında başarılı olmasıyla mümkündür. Bu sebeple Gaziantep Kolej Vakfı Özel okulları olarak her yıl Cambridge Üniversitesi Sınav Değerlendirme kuruluşu işbirliği ile yapılan Cambridge sınavlarına farklı seviye gruplarında katılmaktayız. İngilizce öğrenimi uzun ve önemli bir süreçtir. Çocuklarımızın bu eğitime erken yaşta başlaması büyük bir şanstır. Bu süreçte her seviyede ölçme ve değerlendirmenin yapılabilmesi çok önemli bir ayrıcalıktır. Bu sınavlar yabancı dil eğitiminde esas olan dinleme-konuşma/okuma-yazma gibi dört temel beceriyi ölçmektedir. Sınavlar bizim dışımızda Cambridge Üniversitesi’nin Türkiye yetkilisi olan kuruluşların görevlendirdiği gözetmenler tarafından uygulanmaktadır. Yine Cambridge Üniversitesi tarafından yetkilendirilmiş bağımsız öğretmenler tarafından konuşma becerileri ölçülmektedir. İngiltere’ye gönderilerek değerlendirmeleri yapılmaktadır. Bugün burada dünyanın dört bir yanında düzenlenen Cambridge English sınavlarına giren ve kendi yaş grupları içinde başarılar elde eden öğrencilerimizi kutlamak için bulunuyoruz. İngilizce eğitiminde başarıyı teşvik eden, öğrencilerimizin uluslararası platformda seviyeleri gösteren ve yine uluslararası geçerliliği olan bu sınavlara geçtiğimiz yıl üç kategoride katıldık. Bu seviyeler Starters/Movers ve Flyers düzeyleridir. 2017-2018 Eğitim öğretim yılında bu seviyelerin devamı olan Ket ve Pet düzeylerinde de katılım sağlanacaktır" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları okul idareci ve öğretmenleri tarafından törenle verildi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında uygulanan yabancı dil eğitiminden memnun olduklarını ifade eden öğrenci velileri de her geçen yıl çocuklarındaki yabancı dil gelişiminin bu tür sınavlarla denetlenmesinin kendileri için önemli olduğunu ifade ederek GKV Özel Okulları idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.


GKV'DE MİNİK BARIŞ ELÇİLERİ TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri beyaz barış güvercinleri uçurarak dünya barış gününü kutladı, her sınıftan bir öğrenci barış elçisi olarak seçilerek dünya barışına katkı sağlamak için çalışmaya başladı. Minik barış elçilerinin heyecanları gözlerinden okunuyordu.

21 Eylül tarihinde kutlanan Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri bir tören düzenledi. Her sınıftan seçilen barış elçilerine elçilik beratları GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan ve İlkokul Müdürü Mustafa Şenel tarafından verildi. Dünya barışı için çalışmalar yürütecek olan minik barış elçileri bu kapsamda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek dünya barışına katkı sunmaya çalışacak. Diğer taraftan dünya barış günü kapsamında düzenlenen törende Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri; 'Peace One Day' sloganı ile bu özel günü beyaz güvercinler uçurarak kutladı. Gaziantep Kolej Vakfı İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, "Okulumuz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğretmenleri Fatma Okuyucu, Gökçen Bindal ve Gökçe Uslu Montessori eğitiminin bir parçası olan Barış Köşesi programını okulumuza uyarladılar ve özgün bir çalışma olarak her sınıftan bir Barış Elçisi seçimleri yaparak öğrencilerin bu sürece aktif katılımlarını sağladılar. Okullarda barış eğitimi uygulamalarının yaygınlaştırılması, hepimizin arzu ettiği barış dolu bir yaşam için büyük bir adım olacaktır. Öğrencilerimiz daha ilkokul çağında Barış Elçisi olmak gibi bir misyon edinmişlerdir. Geleceğe güvenle bakabilmemiz için bu programın tüm dünyada yayılmasını ümit ediyorum" diye konuştu.

Düzenlenen törende yapılan konuşmaların ardından barış elçisi olarak seçilen minik öğrenciler dünya barışına ilk katkıyı sunmak için sembolik olarak seçilen üç beyaz güvercini gökyüzüne bırakarak ilk barış mesajlarını verdiler. GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğretmenleri Fatma Okuyucu, Gökçen Bindal, Gökçe Uslu ve Fatma Okuyucu Hekim, seçilen barış elçilerinin önümüzdeki süreç içerisinde bir birinden farklı projelerle dünya barışına katkı sağlamak için çalışacakları, GKV Özel Okulları bünyesinde değişik kademelerde faaliyet gösteren diğer eğitim kurumlarının da etkinliklerde görev alacağını ifade etti.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU VE ORTAOKULUNDA UYUM HAFTASI BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR

Yeni eğitim sezonunda ilk kez birinci sınıfa başlayacak öğrenciler ve beşinci sınıfa geçen öğrencilere yönelik uygulanmakta olan uyum haftası etkinlikleri başarıyla sürüyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk kez okula gidecek ve beşinci sınıfa geçen öğrencilere uygulanan uyum haftası etkinlikleri, Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu ve Ortaokulunda başarıyla devam ediyor.

Yeni eğitim sezonunda kuruluşunun 54. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarındaki uyum etkinliklerine öğrencilerin yanı sıra velileri de ilgi gösteriyor. Uygulamalarda okulla ilgili öğrencilere birçok bilgiler aktarılırken okul ve sınıf kurallarının yanı sıra birlikte eğitim öğretim görecekleri arkadaşlarıyla aralarındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik de bilgiler veriliyor. Sınıf öğretmenleri eşliğinde eğitim gören öğrenciler okulumu tanıyorum programı çerçevesinde de okulda çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ortak kullanım alanlarını ve okulun diğer bölümlerini mercek altına alıyor. Başarıyla uygulanan programının 15 Eylül Cuma günü sona ereceğini ifade eden GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel “2017-2018 eğitim öğretim yılının startını geçtiğimiz hafta öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz hizmet içi eğitim programlarımızla verirken 11 Eylül pazartesi itibarıyla birinci sınıf öğrencilerimize yönelik uyum haftası programımızı başarıyla sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin yanı sıra velilerimizin de yoğun ilgi gösterdiği program kapsamında öğrencilere sınıf içi ve okul içi kurallar anlatılırken çeşitli etkinliklerle öğrenciler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi de sağlanıyor. Öğretmenleriyle ilk kez tanışan öğrencilerimizin okulun çeşitli birimlerini tanımaları da sağlandı. Velilerimizle de eğitim süresince koordinasyon sağlanarak okul aile ve öğretmen iş birliğinin geliştirilmesi yönünde karşılıklı görüş alışverişlerimiz oldu. Program okullarımızda başarıyla uygulanıyor. 15 Eylül Cuma günü son bulacak olan programın ardından 18 Eylül Pazartesi günü normal eğitim öğretim faaliyetlerine başlayacağız” dedi.

GKV Özel Ortaokulu Müdürü Nadir Gürsel ise uygulamalar ile öğrencilerde önemli davranış ve kazanımların elde edildiğini ifade etti.


GKV'Lİ MİNİKLERDEN YILSONU GÖSTERİSİ

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu ikinci sınıf öğrencileri yıl sonu etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen şenlikte aileleriyle buluşarak hazırladıkları gösterilerle maharetlerini sergiledi. Türk bayrakları ile şov gerçekleştiren minik öğrencilerin tişörtlerinde ise anne ve babalarının fotoğrafları yer aldı.

2016-2017 eğitim öğretim yılının son günlerine gelirken okullarda ki yıl sonu etkinlikleri de göz kamaştırmaya devam ediyor. GKV Özel İlkokulu ikinci sınıf öğrencileri modern dans, halk oyunları, Türkçe ve İngilizce koro, minikler orkestrası, step aerobik gösterisi ve bayrak takımı gösterisi ile anne ve babalarına keyifli bir zaman geçirtti. Eğitsel kulüp etkinlikleri kapsamında hazırlanan program ile öğrenciler yıl boyunca yaptıkları sahne sanatları çalışmalarını sergileme fırsatı bulmuş oldular. Atatürk ve Zübeyde Hanım temalı video tüm izleyenlere duygusal anlar yaşattı. GKV Özel İlkokulu müdürü Mustafa Şenel, "Öğrencilerimizin sahnede bir sanat becerisini ortaya koyması, seyirci karşısında konuşma yapabilmesi, dans edebilmesi, şarkı söyleyebilmesi tam olarak onlara kazandırmayı hedeflediğimiz haklı bir öz güven çalışmasının sonucudur. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi. Gösterilerin sonunda GKV Özel İlkokulu orkestrasının seslendirdiği çeşitli marşlar eşliğinde Türk bayraklarıyla gerçekleştirilen bayrak şov ayakta alkışlandı. Minik öğrencilerin giydikleri tişörtlerde anne ve babalarına ait fotoğraflar da yer alırken, annelerine günün anısına birer karanfil hediye etmeyi ihmal etmedi.


GKV'Lİ MİNİK BASKETÇİLER ŞAMPİYON

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Minikler Basketbol Turnuvasında namağlup unvanla şampiyon olan GKV Özel İlkokulu Minikler Basketbol Takımı şampiyonluk kupasını GKV Özel Okullarına götürdü.

2016-2017 eğitim öğretim yılında bir çok spor dalında başarıdan başarıya koşun GKV Özel Okulları öğrencileri bu kez de Şehitkamil Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Minikler Basketbol Turnuvasında namağlup unvanla şampiyonluğunu ilan etti. Sporun eğitimin en önemli parçası olduğunu ifade eden GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, elde edilen başarıların uzun süren meşakkatli çalışmaların sonucu olduğunu ifade ederek, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Şehitkamil Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Minikler Basketbol Turnuvasına katılan takımımız yenilgisiz şampiyon olmuştur. 10 okulun mücadele ettiği turnuva minikler düzeyinde kız ve erkek takımlarıyla toplam 135 sporcu öğrenci ile turnuvaya katılım bağlamıştır. Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu basketbol takımı tüm rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaştı. Başarıya ulaşan GKV Özel İlkokulu basketbol takımı oyuncularına Şehitkamil Belediyesi tarafından kupa, madalya ve katılım sertifikası verildi. Yüzme, Pentatlon, Atletizm, Jimnastik takımlarının ardından GKV Özel İlkokulu basketbol takımı da 2016-2017 eğitim öğretim yılını kupa ile tamamladı. Öğrencilerimizi ve onları en iyi şekilde müsabakalara hazırlayan beden eğitimi öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" diye konuştu.


GKV ÖZEL İLKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Okullarının her biriminden öğrencilerinin sanat dolu performansları ile; tören öncesinde GKV Özel İlkokul öğrencilerinin piyano dinletisi eşliğinde kokteyl ve GKV Özel Ortaokul 5.6. ve 7. sınıf öğrencilerinin özel karma resim sergisi ile karşılanan velilerimiz için törende GKV Özel Liseleri Dans Kulübü üyesi öğrencilerinin dans performansı dikkat çekti.

GKV Özel İlkokulu Mezuniyet Töreni, bayrak-flama devir teslim töreni ile başladı, İlkokul öğrencilerimizin Türkçe ve İngilizce koro performansı ile devam etti. Törende ayrıca GKV Özel İlkokulu Öğrenci Temsilcisi Derin Tekerekoğlu da günün anısına dair bir konuşma yaptı.

GKV Özel İlkokulu Mezuniyet Töreni açılış konuşmasını yapan İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Uygarlık düzeyine ulaşabilmek için, ilim irfan sahibi bir toplum olabilmek için azimle çalışmaya devam etmeliyiz." cümlesi ile başladı. Şenel mezun öğrencilerine hayatları boyunca GKV Ailesinin ferdi olarak aldıkları eğitimle uzun ve mutlu bir yaşam geçirmeleri temennilerinde bulundu.

İlkokul öğrencilerimize temsili diploma teslimlerinin yapıldığı törende GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Hoşcan tarafından emeği geçen sınıf öğretmenlerimize çiçek takdim edildi.


GKV'LİLERE ÖDÜL YAĞMURU

2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılında katıldıkları sportif yarışmaların yanı sıra birçok alandaki etkinliklerde başarı elde eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Kuruluşunun 53.yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen etkinliklere katılarak Gaziantep'in adını başarıyla temsil ederek duyurmaya devam ederken 2016-2017 eğitim öğretim döneminin ikinci yarı yılında çeşitli yarışmalarda derece elde eden öğrencilerini ödüllendirdi. GKV Özel İlkokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen ödül törenine GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan'ın yanı sıra okul idarecileri, öğretmenler ve veliler de katıldı. Başarıların hiçbir zaman tesadüf olmadığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, uzun ve yorucu çalışmalar sonucu elde edilen başarıların insan yaşamında gelecekte büyük önem taşıyacağını ifade etti. Hoşcan, öğrencilerin akademik çalışmalara paralel olarak mutlaka sportif ve kültürel faaliyetlerde yer alması gerektiğini ifade ederek başarılı öğrencileri kutladı. Okul Müdürü Mustafa Şenel'de yaptığı konuşmasında 2016-2017 eğitim öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olarak geride kaldığını, bireysel ve takım sporlarında gerek il gerekse ülke düzeyinde GKV Özel Okullarının iddiasını sürdürmeye devam edeceğini ifade etti. Konuşmaların ardından çeşitli alanlarda derce elde eden öğrencilerin ödülleri verildi. Öğrencilerin sportif alanlardaki başarılarına destek veren GKV Özel Okulları Beden Eğitimi öğretmenleri Mehmet Altan ve Recep Öztürk'e de katkılarından dolayı birer teşekkür plaketi verildi. GKV Özel İlkokulu öğrencilerinin yetenekleri doğrultusunda akademik çalışmalara paralel olarak sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda etkin olarak faaliyet gösterebilmeleri için gerekli desteğin verileceği de açıklandı.


MİNİK GKV’LİLER SANATIN RENKLERİYLE ANADOLU’YU CANLANDIRDILAR

Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk danslarının sahnelendiği Sanatın Renkleri adlı gösteride Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu dördüncü sınıf öğrencileri izleyicilere muhteşem bir gece yaşattı. Görsel sanatlarla ilgili büyük bir serginin de açıldığı gecede öğrencilerin sahne performansları büyük alkış aldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları geleneksel olarak her yıl düzenlediği ve dördüncü sınıf öğrencilerinin sahne aldığı Sanatın Renkleri Gecesinde bir birinden güzel halkoyunlarıyla Anadolu’yu bir baştan bir başa adeta dolaşarak izleyenleri büyüledi. ŞKM’de düzenlenen geceye Gaziantep Vali Yardımcısı Yaşar Aksanyar, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Ortaokul Müdürü Nadir Gürsel, Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut ile çok sayıda davetli katıldı.

Sanatın Renkleri Gecesinin açılış konuşmasını yapan GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel insan yaşamında sanatın önemini vurgulayarak “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının temel değerlerinden birisidir, sanat eğitimi. Öğrencilerimizi sanatın her alanında yetiştirmek misyonumuzdur. Müziğimiz ve danslarımız bizim öz kültürümüzden geleceğimize uzanan bir köprüdür aslında. Müzik ve dans ayrılmaz bir bütündür. Şarkılarımız ve danslarımız toplumsal bir varlık olarak ortak duamız, sevincimiz ve acımızdır aslında. Örneğin, bugün bu sahnede seyredeceğimiz halk dansları içerisinde binlerce yıllık figürlere tanıklık edeceğiz. Vatanımızın dört bir yanından rengarenk danslarımızı coşkuyla seyredeceğiz. Sadece Gaziantep’in değil aynı zamanda tüm Türkiye’nin medarı iftiharı olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarına can veren Sayın Nükhet Ersoy’a ve Sayın Celal Ersoy’a GKV ailesinin her bir bireyi adına öncellikle yürekten şükranlarımızı sunuyorum. Bu muhteşem gecenin hazırlanmasını sağlayan GKV ailesine ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Muhteşem danslar büyüledi

GKV Özel İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin sahnelediği muhteşem dans gösterileri izleyenleri büyülerken izleyicilere adeta kısa bir Anadolu turu attırıldı. Gecede öğrenciler mini piyano ve keman konserinin ardından dev bir koro eşliğinde bir birinden güzel parçayı seslendirdiler. İzleyicilerin de eşlik ettiği koronun ardından Anadolu’nun çeşitli yörelerinden halk danslarını sahneye taşıyan öğrencilerin gösterdikleri yüksek performans ayakta alkışlandı. Öğrenciler Artvin, Adana, Zeybek, Gaziantep halkoyunlarından da figürleri sahnelemeyi ihmal etmedi. Gecenin sonunda GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar ve Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan öğrencilere teşekkür ederek günün anısına emeği geçen öğretmenlere birer çiçek verdi. Onuncu yıl marşıyla geceye veda eden öğrenci ve izleyiciler sahne alan öğrencileri ve öğretmenleri kutladı.


GKV'Lİ MİNİKLERİN ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

Annelerine sürpriz yapan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencileri annelerini okulda ağırlayarak onlar için hazırladıkları gösterileri sundu.Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu birinci sınıf öğrencileri Anneler Günü etkinlikleri kapsamında hazırladıkları bir dizi gösteriyle Anneler Gününü kutladı. Birinci sınıf öğrencileri hazırladıkları sahne programını sergiledi. Programda küçük öğrenciler, danslı, müzikli ve şiir gösterileri ile annelerine eğlenceli anlar yaşattı. Okul bahçesinde kurulan sahnede gösterilerini sergileyen öğrenciler, şenlik havasında anneler gününü kutladı. Programda öğrenciler anneleriyle resim standında boyama etkinliğine de katıldı. Anneleriyle satranç da oynayan öğrenciler, program sonunda hazırladıkları Anneler Günü özel şarkısı ile duygulu anlara neden oldu.


GKV'Lİ DİLA BALOĞLU SATRANÇTA YİNE ŞAMPİYON OLDU

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Gaziantep Satranç İl temsilciliği ve Şehitkamil Belediyesi tarafından 22 - 23 Nisan 2017 tarihlerinde Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde gerçekleştirilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı satranç turnuvasında Gaziantep genelinden yaklaşık 600 öğrenci ve sporcunun çeşitli kategorilerde oynadığı turnuva İki gün sürdü.

Şehitkamil belediyesi bu yıl ödül olarak Her kategoride ilk 3 dereceyi alan sporculara Kupa, madalya ve özel satranç takımı verecektir. 4.5.6. olan sporcularda madalya alacak olup dereceye giren sporculara başarı belgesi verilecektir.

Dereceye giren başarılı satranççılarımız ödüllerini 25 Nisan 2017 Salı günü saat 17.30 da Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenecek olan törenle alacaktır. 

OKULUMUZUN DERECELERİ

7 YAŞ GENEL KATEGORİSİ

İL İKİNCİSİ: HASAN DEMİR GEDİKKAYA     GKV ANAOKULU

7 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ

İL ALTINCISI: NAZ AYALP     1/D

8 YAŞ GENEL KATEGORİSİ

İL İKİNCİSİ: ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER     1/D

İL BEŞİNCİSİ: MEHMET ALİ ARI     2/C

16 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ

İL BİRİNCİSİ: DİLA BALOĞLU     4/D


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI’NDA TBMM KURULUŞU CANLANDIRILDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Türkiye’de büyük bir coşkuyla kutlanmaya başladı.Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy’un da katılımıyla çeşitli etkinliklerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında sevinç ve duyusal anlar bir arada yaşandı. Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ile kutladılar. GKV’li öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Türkçe ve İngilizce şarkılar seslendirerek, modern dans ve halk danslarını sergiledi. Şiir performansıyla da beğeni toplayan öğrenciler, Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasından TBMM’nin açılışına kadar olan süreci tiyatro gösterisi ile canlandırdı.

Atatürk videosu izleyen velileri ve öğrencileri duygulandırdı. Kutlamalara Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy ve Celal Ersoy, Genel Müdür Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Okul Müdürleri Mustafa Şenel, Nadir Gürsel ve İsmet Tiryaki, idareci ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, "Çocuklar, milletin geleceğidir. Mustafa Kemal Atatürk çocuklara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, milli bayramımız olan 23 Nisanı ülkemizin geleceği çocuklarımıza armağan etmiştir. Türkiye cumhuriyetini emanet edeceğimiz öğrencilerimizin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Milli bayramlarımız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada çocuklar gibi el ele yaşamak ümidiyle, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun" dedi.

Kutlamaların büyük bir heyecanla izleyen davetliler gösterileri gerçekleştiren öğrencileri ayakta alkışladı.


GKV’Lİ ÖĞRENCİLER, YAZAR ETKİNLİKLERİYLE OKUMAYI DAHA ÇOK SEVİYOR

Akademik çalışmaları yanında öğrencilerinin sosyal yeteneklerini geliştirici uygulamalarıyla da dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, günümüz yazarlarını atölye çalışmaları ile öğrencileri ile bir araya getirerek yazarlık eğitimi verdi. Etkinliğin sonunda çocuk kitabı yazarları Sayın Renan Özdemir ve Banu Bozdemir öğrencilere okudukları kitaplarını imzaladı.

Yaklaşan Dünya Kitap günü ve Kütüphaneler haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yazar etkinliklerinde çocuk kitabı yazarları Renan Özdemir ve Banu Bozdemir ile söyleşi ve atölye çalışmaları yapıldı. GKV öğrencileri, okudukları kitaplarla ilgili merak ettikleri soruları sordular. Öyküleri nasıl yazdıklarını öğrendiler. Kitaptaki kahramanları dramatize ederek, canlandırdılar. Oldukça keyifli ve katılımı yüksek geçen etkinlikte, GKV öğrencileri için aldıkları bilgiler ile kitap okumak artık çok daha keyifli olacak.

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu müdürü Mustafa Şenel kitap okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmada "Kitaplar, bize çevremizdeki hayatı, arkadaşlığı, dostluğu kısaca yaşamı öğretir. Kitaplar, istediğimiz her şeyi bize öğretmeye hazır sadık dostlarımızdır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak öğrencilerimizi okuyan, anlayan ve en önemlisi muhakeme eden öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz yaptığımız bu etkinlikler sayesinde okumayı daha çok sevecekler. Yaptığımız tüm sosyal etkinlikler ile öğrencilerimizin çevresindeki hayata duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, kendi kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.


GKV'NİN MİNİK KULAÇLARI ŞAMPİYONLUĞU KUCAKLADI

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 2016-2017 Okul Sporları Minikler Yüzme Şampiyonasında Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu sporcuları katıldıkları kategorilerde iki şampiyonluk kupasını okullarına taşımayı başardı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Minikler Yüzme Takımı 2016-2017 Okul Sporları Minikler Yüzme Şampiyonasında iki şampiyonluk kupası elde ederken minik kızlar takımı da il üçüncülüğünü elde ettiler. Alleben Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen ve 285 sporcunun katıldığı şampiyonaya GKV Özel İlkokulu dört ayrı takım halinde katılarak dört ayrı kategoride mücadele etti. Minik Erkek B Kategorisinde takım halinde il şampiyonu olurken, bayrak yarısında da il şampiyonluğunu elde ettiler. Minik Kızlar B Kategorisinde ise GKV'li kız takımı il üçüncüsü oldu. GKV Özel İlkokuluna iki şampiyonluk kazandıran Minik Erkekler Yüzme Takımında Ata Çelikkalkan, Arda Güleç, Fetih Buğra Kahraman, Aksel Pamkuçu ve Hüseyin Cem Kuzu görev alırken minik kızlar yüzme takımında ise Zeynep Moshini, Duru Zencidi, Zeynep Yurtyapan, Öykü Güler ve Berra Çelikkalkan görev aldı.

"Başarı uzun soluklu ve kararlı çalışmaların ürünüdür"GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan başarılı sporcuları kutladıklarını ifade ederek, okul sporları içerisinde yüzme sporunun önemli bir yer tuttuğunu kaydetti. GKV'de gerek bireysel gerekse takım spor dallarının tamama yakınının uygulandığını belirten Hoşcan, "Minik öğrencilerimizi elde ettikleri başarılardan dolayı kutluyorum. Başarı uzun soluklu ve kararlı çalışmaların ürünüdür. Kurumlarımızda spor ve sportif etkinlikler önemli bir yer tutmaktadır. Okul sporlarında yer alan ferdi ve takım sporlarının tamama yakını kurumlarımızda uygulanmakta, bu dallardaki yetenekli sporcularımızın başarılı olması için gerekli her türlü destek verilmektedir. Hepsini yürekten kutluyorum. Sporcularımızın yetiştirilmesinde emeği geçen kurumumuz beden eğitimi zümresini ve sporcuları yarışmalara hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Mehmet Altan ile Recep Öztürk ile velilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bundan sonra öğrencilerimizin daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyorum" dedi.


GKV’DE 40 ESERDEN OLUŞAN SERGİ AÇILDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 40 eser den oluşan Atölyede Renk Var Sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Görsel Sanatlar Kulübü öğrencileri tarafından 40 eserden oluşan Atölyede Renk Var Sergisi düzenlenen töreni açıldı. Açılışa GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş, Okul Müdürü Mustafa Şenel, Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Hayal Bazoğlu, Görsel Sanatlar Öğretmeni Şeyma Aslantaş ve çok sayıda öğrenci katıldı. Görsel sanatların bütün dallarının çocuk gelişiminde önemli bir yer tuttuğunu ifade eden GKV Özel Okulların Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş öğrencilerin gelişiminde resim ve el becerisine dayalı çalışmaların önemli rol oynadığını kaydetti. Ateş, sergide eseri bulunan öğrencileri de kutladı. 40 eserin yer aldığı sergi de öğrencilerin farklı tekniklerde hazırladıkları bir birinden değerli eserler yer aldı.

Serginin Nisan ayı boyunca ziyarete açık kalacağını ifade eden Görsel Sanatlar Öğretmeni Şeyma Aslantaş öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesi için kulüp çalışmalarının önemli bir rol oynadığını ifade etti.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİLERİNDEN ‘E-ATIK’ PROJESİNE DESTEK

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri Özel Cemil Alevli Lisesi öğrencilerinin koordine ettiği e-atık projesine getirdikleri kullanılmaz durumdaki eski elektronik atıklarla katkı sağladılar.

GKV’li öğrenciler evlerinde kullanılamaz halde bulunan TV kumandası, kablo, cep telefonu gibi elektronik atıklarını okul koridorlarındaki geri dönüşüm kutularına attılar. Üçüncü sınıf öğrencilerinden oluşan komisyon üyesi öğrenciler projeyi destekleyen öğrencilere kurabiye ve kek dağıttılar.

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu e-atık proje komisyonu rehber öğretmeni Buket Yılmazkaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İnsanların ilkokul çağı, çevre dostu bireyler olarak yetişmeleri ve yaşama dair hassasiyet kazanmaları için en ideal dönemdir. Biz de Özel GKV İlkokulu olarak Özel Cemil Alevli Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları bu projede istekli bir şekilde çalışmaktayız.” dedi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN SATRANÇ BAŞARISI

04–09 Nisan 2017 tarihleri arasında TBMM tarafından 5 Nisan 1925 yılında Kahramanmaraş'a verilen, İstiklal Madalyasının 92. yıl dönümü dolayısıyla, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası'nın 8.si Batıpark Spor Salonu'nda düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi.

47 bin TL ödüllü turnuvanın ödül törenine; Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri WIM Nilüfer Çınar Çorlulu ve Ulaş Demirci, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Dairesi Başkanı Cevdet Kabakçı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan, protokol üyeleri, davetliler, sporcular ve aileleri katıldı.

Belarus, Ukrayna, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Türkmenistan, Kosova, Bulgaristan ve Suriye ile Türkiye'nin çeşitli illerinden 510 sporcunun A, B, C ve D kategorilerinde yarıştığı turnuvada; En İyi Bayan Sporcu, En İyi Yerel Sporcu, En İyi 1500 UKD ve Altı Sporcular, En İyi Reytingsiz Sporcular, En İyi 50 Yaş ve Üzeri Sporcular, En İyi 16 Yaş ve Altı Sporcular ve Teşvik Ödülleri olmak üzere kategorilerinde dereceye girenlere Kupa, madalya ve ödülleri verildi.

OKULUMUZUN DERECELERİ

EN İYİ 7 YAŞ SPORCU ÖDÜLÜ

Uluslararası 5 Nisan madalya günü BİRİNCİSİ:  ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER 1/D

Ödül olarak: 100 TL almıştır.

(7-8-9 Yaş) D GENEL KATEGORİSİ

Uluslararası 5 Nisan madalya günü İkincisi:  ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER 1/D

Ödül olarak: Kupa + Madalya + 600 TL almıştır.

Uluslararası 5 Nisan madalya günü Onuncusu:  KUTAY SAKMAK 2/E

Ödül olarak: 100 TL almıştır.

(10-11-12 Yaş) C GENEL KATEGORİSİ

Uluslararası 5 Nisan madalya günü BİRİNCİSİ:  DİLA BALOĞLU 4/D

Ödül olarak: Kupa + Madalya + 750 TL almıştır.

EN İYİ 10 YAŞ SPORCU ÖDÜLÜ

Uluslararası 5 Nisan madalya günü BİRİNCİSİ:  DİLA BALOĞLU 4/D

Ödül olarak: 100 TL almıştır.

EN İYİ BAYAN SPORCU ÖDÜLÜ

Uluslararası 5 Nisan madalya günü BİRİNCİSİ:  DİLA BALOĞLU 4/D

Ödül olarak: 250 TL almıştır.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ EĞİTİMİNDE

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri Dünya Sağlık Günü kapsamında eğitim aldılar.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 7 Nisan tarihi Dünya Sağlık Günü olarak kabul edilmektedir. Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu bu özel günde öğrencilerin sağlıkla ilgili konulara dikkatini çekmek ve onları sağlıklı yaşamla ilgili bilgilendirmek üzere doktor velilerini ağırladı. Birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin katılım sağladığı programda ağız ve diş sağlığı konusunda Diş Hekimi Fatma Bilen ve genel sağlık konusunda Çocuk Doktoru Ayşe Demirçubuk’un interaktif sunumu ile öğrenciler kısa zamanda önemli pek çok şey öğrendiler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu müdürü Mustafa Şenel, “Biz, okul olarak öğrencilerimiz için her zaman sağlıklı ve hijyenik bir öğrenme ortamı sunma çabası içerisindeyiz. Bu iki hususta öğrencilerimizin pasif değil aktif katılımlarını önemsiyoruz. Öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam sürmeleri için üzerlerine düşen sorumluluğu almalarını bekliyoruz. Bu nedenle bir eğitim kurumu olarak onları sağlıklı yaşama dair bilinçlendirmek gibi görevimiz de bulunmaktadır. Dünya Sağlık Günü kapsamında okulumuza gelerek öğrencilerimizi bilgilendiren, onların farkındalığını artıran değerli velilerimiz Diş Hekimi sayın Fatma Bilen ve Çocuk Doktoru sayın Ayşe Demirçubuk’a tüm öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.


GKV'Lİ MİNİKLERİN MOZAİK SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Gaziantep Kolej Vakfının minik öğrencileri özenerek yaptıkları mozaiklerden oluşan ilk sergilerini açtı. Sergide incelemeler yapan GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy minik öğrencileri kutlayarak ilgi duydukları sanat dallarıyla ilgilenmelerini söyledi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri sanatın bir çok dalıyla ilgili çalışmaları sürdürürken mozaik sanatıyla tanışan minik öğrenciler yaptıkları mozaiklerden oluşan ilk sergilerini Türk sanatları öğretmeni Serpil Ertem rehberliğinde açtı. Açılış törenine GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş, GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel ve Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut katıldı. Açılış töreninin ardından öğrenciler kendi yaptıkları mozaikler hakkında bilgiler verdi. Sergide incelemeler yapan GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, minik öğrencileri kutlayarak sanatın insan yaşamında ki yeri ve önemi hakkında bilgiler verdi. Ersoy öğrencilerden mutlaka birkaç sanat dalıyla ilgilenmeleri gerektiğini de ifade ederek sergiye katkı sağlayan öğrenci, öğretmen ve idarecileri kutladı.

Türk sanatlarının bütün dallarıyla ilgili Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Türk Sanatları Öğretmeni Serpil Ertem mozaik sanatı hakkında bilgiler vererek "Gaziantep Paleolitik dönemden beri insanlığın yaşadığı bir coğrafyadır. Bu coğrafya ve üzerinde kurulan devletler gerek Fırat nehri gerekse coğrafi konumu sebebi ile ekonomik ve kültürel açıdan oldukça zenginleşmişlerdir. Mozaik sanatı da bu zengin kültürün en önemli parçalarından biridir. Bizler GKV ailesi olarak yaşadığımız topraklarda ki bu zenginlikleri çocuklarımıza tanıtmayı ve öğretmeyi hedefledik. Bugün açtığımız bu sergi Ana Okulu ve İlk Okul öğrencilerimizin büyük bir heyecan ve emeklerle yaptığı eserlerden oluşmaktadır. Ben ve okul yönetimimiz bu toprakların geçmişine ait olan gerek modern gerekse geleneksel Türk sanatlarını tanıtmak ve öğretmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda da öğrencilerimizin sevgisi, sabrı ve heyecanı bizlere umut olmaktadır" diye konuştu.


GKV’Lİ ÖĞRENCİLER, “SAĞLIKLI BEYİN, SAĞLIKLI ZİHİN, SAĞLIKLI DÜŞÜNCE, SAĞLIKLI FİKİR.” SLOGANI İLE DÜNYA BEYİN HAFTASINI KUTLADILAR

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri Dünya Beyin Haftasını hazırladıkları posterlerle kutlayarak tüm okulda farkındalık yarattılar. Sağlıklı bir beyin için neler yapılması gerektiğini hazırladıkları görsellerle sergileyen öğrenciler beyin maketini de ilgiliyle incelediler. GKV İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, “13 – 18 Mart haftası Dünya Beyin Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı sağlıklı beynin yaşam tarzımızla paralellik gösterdiği hususunda insanlarda farkındalık yaratmaktır. Spor yapmak, dengeli beslenmek, kitap okumak, bulmaca çözmek, yabancı dil öğrenmek, rutinin dışına çıkmak, seyahat etmek, sohbet etmek, zeka oyunları oynamak, sanatla ilgilenmek, kaliteli uyku uyumak, stresten uzak durmak, müzik dinlemek, kelime dağarcığını artırmak, açık havada yürüyüşler yapmak ve farklı düşünme tarzı edinmek gibi egzersizler beyin gelişimi için elzemdir. Sağlıklı bir öğrenme ve yaşam ortamı için sağlıklı bir zihinsel yapıya ihtiyaç vardır. Zihnimizin sağlık durumu biyolojik olarak beyin yapımızla da alakalıdır. Bu projede büyük emeği olan görsel sanatlar öğretmenlerimiz Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem’e, projeye fikirleriyle katkı sağlayan müdür yardımcımız Uğur Özeren’e ve yaratıcılıklarını her gün biraz daha geliştirerek geleceğin sanatçıları olma yolunda küçük adımlarla ilerleyen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.


GKV’Lİ MİNİK SPORCULARDAN 3 KUPA 13 MADALYA BAŞARISI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları Federasyonu tarafından 23 Şubat tarihinde jimnastik şampiyonası düzenlendi. Şahinbey Spor Salonunda yapılan şampiyonaya il genelinden pek çok okuldan jimnastik sporuna gönül veren öğrenciler katılım sağladılar.

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu bu şampiyonadan üç kupa ve on üç madalya ile dönme başarısı gösterdi. Minik erkekler A kategorisinde takım olarak il şampiyonu olan GKV’li öğrenciler, minik kızlar B kategorisinde il üçüncüsü, minik kızlar A kategorisinde il dördüncüsü oldular.

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu müdürü Mustafa Şenel “Öğrencilerimizi erken yaşta sporla tanıştırmayı ve onları farklı spor branşlarında yetiştirmeyi amaçlıyoruz. 12 öğrenciden oluşan Jimnastik takımımız aylardır antrenmanlarını aksatmadan ve hevesle sürdürmektedir. Takımı çalıştıran beden eğitimi öğretmenlerimiz özveri ile çalıştılar ve okulumuza başarılı bir takım daha kazandırdılar. Velilerimiz de çocuklarının sportif gelişimi için her zaman destek oldular. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Küçük yaşta büyük başarılar kazanan öğrencilerimizin başarılarının hayat boyu devamını diliyorum.“ dedi.


GKV’Lİ ÖĞRENCİLER HER ALANDA OLDUĞU GİBİ SPORDA DA BAŞARILAR KAZANMAYA DEVAM EDİYORLAR

Okul Sporları ve Yüzme İl Temsilciliği 2016-2017 faaliyet programında yer alan “Okullar Arası Modern Pentatlon” yarışmalarının ilkokul ayağı 20 Şubat tarihinde yapıldı. Kamil Ocak Stadyumunda yapılan koşu müsabakası sonrası kapalı yüzme havuzunda yapılan yüzme yarışmasında Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri 4 derece alarak GKV adına bir başarıya daha imza attılar.

Dördüncü sınıf öğrencisi Dila Baloğlu’nun il birincisi olduğu yarışmada ikinci sınıf öğrencileri Nilay Çelik il ikincisi, Naz Oral ve Polat Çupurbaş il dördüncüsü oldu. Dokuz öğrenciden oluşan bir takımla yarışmaya katılan Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu müdürü Mustafa Şenel “Gelişmiş ülkeler arasında yer almak istiyorsak spor etkinlikleri ile zenginleştirilmiş bir eğitim programını sıkı sıkıya takip etmek zorundayız. Biz GKV ailesi olarak üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeyi hedefleyen bir kurumuz. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, onlarda büyük emekleri olan velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULU SATRANÇ BAŞARISI

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Kavaklık Rotary Kulübü ile Gaziantep Satranç İl temsilciliği tarafından 18 - 19 Şubat 2017 tarihlerinde Özel bir okulda gerçekleştirilen 32 sporcunun katılım hakkı olan turnuvada 2009 doğumlular ve 2010 doğumlular kategorilerinde katılımı ile tamamlanmıştır.

Turnuva ödülü 2009 doğumlular ve 2010 doğumlular ilk 3 derece kupa 4,5,6 dereceler madalya olmak üzere toplam 6 kupa ve 6 madalya şeklindedir.

Turnuvanın ödül töreni daha sonra açıklanacak bir tarih sonunda dereceye giren sporcularımız kupa ve madalyalarını alacaklardır.

OKULUMUZUN DERECESİ

2010 DOĞUMLULAR KATEGORİSİ

İL BİRİNCİSİ: HASAN DEMİR GEDİKKAYA   Anaokulu/Gezgin Penguenler

İL BEŞİNCİSİ: ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER   1/D

2009 DOĞUMLULAR KATEGORİSİ

İL BİRİNCİSİ: KUTAY SAKMAK   2/E

İL BEŞİNCİSİ: MEHMET ALİ ARI   2/C


GKV ÖZEL OKULLARINDA NOTERLİ KAYIT HEYECANI

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel İlkokulu 2017/2018 eğitim-öğretim yılı 1. sınıf ön kayıtları için Divan Otelde düzenlenen muhteşem kokteylin ardından noter huzurunda kura çekilişi ile kayıt sırası belirlenendi.  Ön kayıtların şeffaf bir ortamda gerçekleştirilmesi veliler tarafından takdirle karşılandı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, geçmiş yıllarda yaşanan kayıt izdihamının yaşanmasını önlemek için uygulamaya koyduğu noterli kayıt sistemiyle 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ilkokul 1. sınıfa yeni başlayacak öğrencilerin kayıt işlemlerini başlattı. Divan Otelde düzenlenen kokteylin ardından 2017-2018 eğitim öğretim yılında birinci sınıf okutacak olan öğretmenlerin tanıtımı, yabancı dil eğitimi ve eğitim programları anlatıldı. Tanıtımların ardından yeni eğitim öğretim yılında birinci sınıfa başlayacak olan öğrencilerin, kayıt sıra kurası çekimi gerçekleşti.  Büyük bir heyecanın yaşandığı kura çekiminde velilerin zaman zaman duygulandığı da dikkat çekti. Düzenlenen tanıtım ve kura çekiliş törenine GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Kasım Ateş, Can Hoşcan, İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut ile öğretmen ve idarecilerin yanı sıra çok sayıda veli katılımı olduğu görüldü. GKV Özel Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut: “ 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrencilerinin okul öncesi eğitimini en iyi şekilde alabilmeleri ve mezun olduklarında önemli kazanımlara sahip olabilmeleri için büyük bir titizlikle çalışmalar yapmaktayız. Anaokulu eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerin GKV Özel İlkokuluna eğitimlerine devam edeceklerini ve başarılarının devamını diliyorum. En az ben de sizin kadar heyecanlıyım.” dedi. GKV Özel Okullarında bütün kurumların bir birinin tamamlayıcısı olduğunu ifade eden İlkokul Müdürü Mustafa Şenel de 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanacak eğitim modelleri ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler vererek yeni sınıf öğretmenlerinin tanıtımını yaptı. 

Veliler arasında dengenin korunması için noterli kayıt sistemi seçildi

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yardımcısı Kasım Ateş  "Akademik başarılarıyla yarım asrı aşkın bir süredir ülke kalkınmasına eğitim alanında önemli hizmetler veren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları'nın; okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve liselerine yönelik her yıl yoğun talep oluyor. Özellikle ilkokul 1. sınıf ön kayıtlarında adeta izdiham yaşanıyor ve velilerimiz bir gün önceden akşam saatlerinde okula gelerek kayıt saatinin başlamasına kadar bütün geceyi okulda geçirmek zorunda kalıyordu. Bu sorunu gidermek amacıyla; geçtiğimiz yıllarda noter huzurunda sıra çekilişi yöntemini uygulamaya başladık.  Başvurular öğrenci kontenjanlarımızın üzerinde olunca bu yöntemle hem kayıt sırası, hem de velilerimizin öğretmen tercihi hakkını koruyabilmek, bütün velilere eşit yaklaşım sergilemek ve çağa uygun bir şekilde süreci okulumuza yaraşır bir şekilde yönetmek için büyük çaba sarf edilmektedir. Bu yıl da tamamen şeffaf ve açık bir şekilde noterli çekilişe katılarak kayıt sıra numarası alan velilerimizin,  çocuklarıyla ilgili kayıt işlemlerini, başarıyla tamamladık" dedi.

Öğrenciler heyecanlı veliler mutlu

Noter huzurunda yapılan ön kayıt sıra tespit uygulamasından bir hayli memnun olduklarını ifade eden öğrenci velileri de şöyle konuştu: "Önceki yıllarda günün erken saatlerinde, hatta bir gün önceden okula gelerek sıra almak için adeta nöbet tutuyorduk. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının ön kayıt sıra numarası için uygulaması sistemi bize büyük rahatlık getirdi. Uygulamanın hayata geçirilmesini sağlayan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar’ın şahsında bütün GKV ailesine teşekkür ediyoruz. Herhangi bir zorluk yaşamadık. Belirtilen saatte geldik ve sıra çekilişine katılarak çocuklarımızı herhangi bir kargaşa yaşamadan rahatça kaydettirdik" dediler. Noter huzurunda kayıt işlemiyle ilgili kura çekiminde kendi sıralarını kendileri çekmek isteyen minik öğrencilerin heyecanı kadar velilerin heyecanları da gözlerinden okunuyordu. Kura sonrası kayıt işlemlerinin başarıyla tamamlandığı da ifade edildi.


GKV'Lİ DİLA, SATRANÇ ŞAMPİYONU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencisi ve milli takım oyuncusu Dila Baloğlu, katıldığı son turnuvada da şampiyonluğu kimseye kaptırmayarak satranç sporundaki kariyerine yeni başarı ekledi.

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Gaziantep Satranç İl temsilciliği tarafından Zümrüt Anka Etüt merkezinde gerçekleştirilen 2016-2017 Gaziantep Kadınlar İl Birinciliği Satranç Turnuvasına katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Dila Baloğlu, turnuvanın şampiyonluğunu elde ederek birinci oldu. Katıldığı birçok turnuvada yerel, ulusal ve uluslararası başarılara sahip olan milli takım sporcusu GKV'li Baloğlu önümüzdeki süreçte de Gaziantep'in satranç sporuyla adını duyurabilmek için çalışacağını ifade ederek, okullarda bütün çocukların bu sporla ilgilenmesi yönünde çağrı da yaptı. Baloğlu, kazandığı şampiyonluk kupasını okuluna götürerek öğretmen ve sınıf arkadaşlarıyla başarısının mutluluğunu paylaştı.

Satranç turnuvası 1 kategoride toplam 20 sporcunun katılımı ile tamamlanmış olup turnuvanın ödül töreni turnuva bitiminde yapılmış olup, ilk 3 sporcuya kupaları verilmiştir.

OKULUMUZUN DERECESİ

GAZİANTEP İL BİRİNCİSİ:   DİLA BALOĞLU    4/D


GKV’LİLERDEN, 'BENİM EŞSİZ YUVAM' PROJESİ

Benim Eşsiz Yuvam' projesine imza atan Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri proje kapsamında hazırladıkları canlıların yaşam alanları konu alan maketlerini sergiledi.

Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra dönem boyunca bir çok çalışmaya imza atan GKV Özel İlkokulu öğrencilerinin dönem sonunda 'Benim Eşsiz Yuvam' projesiyle bütün canlıların yaşam alanlarını mercek altına almasıyla ortaya güzel sonuçlar çıktığını ifade eden GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel; "Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu ikinci sınıf öğrencileri 'Benim Eşsiz Yuvam' projesi ile canlıların yaşam alanlarını inceledikleri bir çalışma yaptılar. Bu proje ile öğrencilere her canlının bir yuvası vardır bilinci kazandırılmak amaçlanmaktadır. Öğrenciler bu etkinlik çerçevesinde istedikleri her türlü malzemelerle yaratıcılıklarını da geliştirme fırsatı buldular. Ayrıca anne ve babalarıyla birlikte çalıştıkları bu projede onlarla etkili zaman geçirme şansı elde etmiş oldular. Çevrelerinde yaşayan tüm canlıların yaşam alanlarına saygılı olma değeri kazanan öğrenciler açtıkları sergi ile beğeni topladılar" dedi.

Okul fuayesinde açılan ve büyük ilgi gören proje sergisine emeği geçenleri kutlayan GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel emeği geçen öğretmenleri, öğrencileri ve velileri tebrik etti.


GKV'Lİ MİNİK SATRANÇÇILAR ÖDÜLLE DÖNDÜ

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Antepia ve Mado yönetimi ile Gaziantep Satranç İl temsilciliği tarafından 07 - 08 Ocak 2017 tarihlerinde Mado Antepia‘da gerçekleştirilen 45 sporcunun 10 yaş ve altı genel, 10 yaş ve altı kızlar kategorilerinde katılımı ile tamamlanmıştır.

Turnuva ödülü 10 yaş ve altı genel, 10 yaş ve altı kızlar ile 2010 doğumlu 7 yaş sporcularda ilk 3 derece kupa 4, 5, 6 dereceler madalya olmak üzere toplam 9 kupa ve 9 madalya şeklindedir.

Turnuva bitiminde yapılan tören sonunda dereceye giren sporcularımız Mado Antepia yöneticileri tarafından Kupa ve madalya ile ödüllendirilmişlerdir.

OKULUMUZUN DERECESİ

7 YAŞ GENEL KATEGORİSİ

İL İKİNCİSİ:  HASAN DEMİR GEDİKKAYA  Anaokulu / Gezgin Penguenler (Kupa kazanmıştır)

İL ÜÇÜNCÜSÜ:   ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER 1 / D (Kupa kazanmıştır)


10 YAŞ GENEL KATEGORİSİ (2007-2008-2009-2010 Doğumlular)

İL ALTINCISI:   KUTAY SAKMAK 2 / E (2009 Doğumlu)


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI'NIN MİNİK ŞAİRLERİ ŞİİRLERİYLE ÖDÜL ALDI

25 Aralık Gaziantep'in Düşman İşgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 'Değirmendeki Şahin Yavruları' isimli şiir yarışmasında Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri çeşitli ödüller aldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 4'üncü sınıf öğrencileri Alara Kasapseçkin 'On dört Küçük Yürek' ve Nazlı Işıl Koper '14 Çocuk' isimli şiirleri ile katıldıkları yarışmada çeşitli ödüller aldı. Yazdıkları şiirleriyle dikkat çeken öğrenciler, mutluluklarını okul arkadaşları ve idarecileriyle paylaştı. Akademik çalışmaları yanında öğrencilerin yeteneklerini geliştirici uygulamalarıyla da dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin elde ettikleri sonuçların mutluluk verici olduğunu ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, "Öğrencilerimizi okuyan, anlayan ve en önemlisi muhakeme eden öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Onların bu çalışmaları sayesinde ülkemiz gelişmiş ülkeler arasında yerini alacaktır. Okuma ve yazma etkinliklerimiz sadece sözde bir etkinlik değildir. Öğretim sürecimizi hiç aksatmadan yıl boyunca öğrencilerimizin yazma yeteneklerini geliştirici etkinlikler yaparak öğrencilerimizin çevresindeki hayata duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, kendi kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Yarışma sonucunda derece elde eden minik öğrenciler de gelecekte Türk edebiyatının önemli şairleri arasında yer almak istediklerini, şiir yazmanın kendileri için bir tutku olduğunu vurguladı.


KURTULUŞ BAYRAMINDA GKV'YE ÇİFTE ŞAMPİYONLUK

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İnşaat Mühendisleri odası Gaziantep şubesi ve Gaziantep Satranç İl temsilciliği tarafından 24 - 25 Aralık 2016 tarihlerinde Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, İnşaat Mühendisleri odası Gaziantep şubesi 5.geleneksel 25 Aralık Gaziantep’in kurtuluşu satranç turnuvası tamamlanmıştır.

Satranç turnuvası 6 kategoride toplam 150 sporcunun katılımı ile tamamlanmış olup turnuvanın ödül töreni daha sonra bildirilecek bir tarihte yapılacaktır.

OKULUMUZUN DERECESİ

10 YAŞ ALTI KIZLAR KATEGORİSİ (2006-2007 Doğumlular)

İL BİRİNCİSİ: DİLA BALOĞLU 4/D

12 YAŞ ALTI GENEL KATEGORİSİ (2004-2005 Doğumlular)

İL BİRİNCİSİ: ONUR UTKU BATMAZ 7/A


ÖZLEDİĞİM BARIŞI UÇURTMAMDA YANSITTIM

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul 2. Sınıf öğrencileri İngilizce skills dersinde okudukları "The Kite" (Uçurtma) kitabı ile ilgili "Benim Uçurtmam" adlı projeyi başarıyla tamamladılar. İngilizce öğretmenimiz Mamadou Cahmpy Tiemtore ve diğer İlkokul İngilizce öğretmenlerimiz rehberliğinde  yürütülen projede öğrenciler, kitabın ana temaları olan dostluk, sevgi ve barış hakkında yabancı dilde çeşitli çalışmalar yaptılar. Bu evrensel değerleri kendi yaptıkları uçurtmalarına işleyip, kendi ürünlerini ortaya koydular. Bu proje ile yaparak ve yaşayarak öğrenme modeline uygun örnekler sergilediler.


GKV’LİLER KURTULUŞ SATRANÇ TURNUVASINDAN BAŞARIYLA DÖNDÜ

25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu Satranç Turnuvasına katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri katıldıkları kategorilerde çeşitli dereceler elde ederek isimlerini başarı listesine yazdırdı.

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Antepia ve Gaziantep Satranç İl temsilciliği tarafından gerçekleştirilen, 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu Satranç Turnuvasına katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri katıldıkları kategorilerde çeşitli dereceler elde etti. 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu Satranç Turnuvası 6 yaş kategorisinde yarışan Çağan Tütüncülen il üçüncülüğünü, GKV Özel Anaokulu öğrencisi Hasan Demir Gedikkaya il dördüncülüğünü, 7 yaş kategorisinde Mehmet Ali Arı il üçüncülüğü, turnuva genel kategorisinde; Mehmet Utku Karakaş il beşinciliğini kazandı. Böylece kolejliler, katıldıkları turnuvadan çeşitli dereceler elde etmeyi başardı. Satranç sporuyla yeni tanışan minik GKV’liler önümüzdeki süreçlerde yerel, bölgesel ve ulusal düzeylerde daha büyük başarılar elde etmek için çalışacaklarını ifade etti.


GKV ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ SORUNLARINI BARIŞ KÖŞESİNDE ÇÖZÜYOR

Montessorri eğitiminde yer alan “Barış Masası“ uygulamasının okulumuza uyarlanarak, ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan “Barış Köşesi” projesi kasım ayı itibariyle uygulanmaya başlamıştır.

Günümüzde şiddet olaylarının artması barış eğitimini kaçınılmaz kılmaktadır. Kişisel çatışmaların ve şiddetin yaşandığı toplumumuzda, okullarda barışçıl bir ortamın sağlanması, çatışma çözme becerilerinin kazandırılması kuşkusuz çok önemlidir. Bu nedenle öğrencilerimizin iletişim, empati, öfke yönetimi, problem çözme ve arabuluculuk becerilerini gelişmeye yönelik bir çok çalışma yapılmaktadır.

GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi tarafından yürütülen ve sınıf öğretmenlerinin de destekledikleri “Barış Köşesi Projesi” başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Sınıflarda oluşturulan Barış Köşelerini öğrenciler ihtiyaç duydukları zamanlarda kullanıyorlar. Öğrencilerimiz sorunların dürüst bir yaklaşımla, barışçıl bir şekilde halledilebileceklerini öğreniyorlar. Barış Elçisi olarak seçilen öğrenciler, arabuluculuk görevi ile Barış Köşesinin doğru şekilde kullanımına katkı sağlıyorlar.

GKV Özel İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi uzmanları: “Tüm yıl sürmesi planlanan bu projeyle öğrencilerimizi hayata, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, öfke yönetimini sağlayabilen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” diyerek proje hakkında bilgi verdiler.


BİLGİSAYAR BİLİMLERİ EĞİTİM HAFTASINDA GKV KODLUYOR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri “Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftasında”, 5-9 Aralık 2016 tarihleri arasında kod yazarak oyunlarını oynadılar. Günümüzde “kod okuryazarlığı” önemli bir kavram olarak öne çıkmaktadır. Kod yazmak inovatif düşünmeyi ve girişimciliği teşvik etmektedir.  Code.Org girişimi, tüm dünyada herkesi kod yazabilmeleri için cesaretlendirmekte ve çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinlikler kapsamında “Hour of Code” kampanyasına Dünyanın birçok ülkesinden binlerce öğrenci katılmıştır.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu, habitat derneği işbirliği ile kodlama etkinliği gerçekleştirmiştir. Bu etkinliğin amacı; kodlama dersi ile öğrencilerimizin analitik ve eleştirel düşünme, problem çözebilme, tasarım odaklı düşünme gibi önemli becerileri kazandırmayı hedeflenmektedir.


SATRANÇTA EN BAŞARILI SPORCU ÖDÜLÜ GKV’Lİ ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER’E

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Özel bir Avm ve Gaziantep Satranç İl temsilciliği tarafından 03 - 04 Aralık 2016 tarihlerinde Özel bir Avm ‘de gerçekleştirilen, 2016 -2017 Etkinlik Dönemi Gaziantep Küçükler İl Birinciliği satranç turnuvası 170 sporcunun çeşitli kategorilerde katılımı ile tamamlanmıştır.  Turnuva bitiminde yapılan tören sonunda dereceye giren sporcularımıza İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete tarafından verilen, 7-D sinema bileti, 3 oyun bileti, Lunapark bileti ve karting biletinden oluşan bir adet zarf almışlardır.

OKULUMUZUN DERECESİ

8 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ

İL BİRİNCİSİ: RABİA TAŞAR    2/A

7 YAŞ GENEL KATEGORİSİ

İL ÜÇÜNCÜSÜ: HASAN DEMİR GEDİKKAYA     Anaokulu - Gezgin Penguenler

7 YAŞ GENEL KATEGORİSİ

EN BAŞARILI SPORCU ÖDÜLÜ: ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER    1/D

11 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ

İL İKİNCİSİ: RABİA TAŞAR    5/E


20 KASIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ÖZEL GAZİANTEP KOLEJ VAKFI OKULLARINDA ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri 18 yaşından küçük her bireyin bir çocuk olarak vazgeçilmez haklara sahip olduğunu şarkılar söyleyerek ve bildirilerini okuyarak tüm öğrencileri ve programı seyretmeye gelen konukları bilgilendirdiler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Gaziantep Kolej Vakfı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş, “Bir okulun bir varlık nedeni vardır: O da çocuklardır”. Çocuklar, aileleri için olduğu kadar biz öğretmenleri, ülkemiz ve dünyamız için de çok önemli, en değerli varlıklardır.  25 milyon çocuk nüfusuna sahip olan ülkemiz için de çocuklarımızın haklarını bilmesi ve ona sahip çıkması biz yetişkinler için öğretici bir unsurdur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” dedi.

Sözlerini tüm dünya milletlerinin çocuklarına sevgi ve saygılarını ifade ederek bitiren Sayın Ateş, çocuklara “Haklarınızla kalın!” mesajı verdi.


ÖZEL GAZİANTEP KOLEJ VAKFI İLKOKULU FUTBOL TAKIMINDA OYNAYAN ÖĞRENCİLER GAZİANTEPSPOR’LU AĞABEYLERİYLE TANIŞTILAR

Haftasonu yapacakları Süper Lig maçının hazırlıklarına devam eden Gaziantepspor’lu futbolculara moral ve motivasyon minik futbolcu kardeşlerinden geldi. Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulunda öğrenim gören ve bir yandan da okul spor kulübünde futbol eğitimi alan öğrenciler örnek aldıkları profesyonel futbolcu ağabeylerini ziyaret etti. Konyaspor ile yapacakları maç öncesi gerçekleşen bu ziyarette baklava ikram eden öğrenciler şehirlerini en iyi şekilde temsil eden futbolcu ağabeylerine ligde başarılar dilediler.

Teknik direktör İsmail Kartal ile de tanışma imkanı bulan öğrenciler futbol üzerine sohbet ettiler. Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Gaziantep Kolej Vakfı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, “Öğrencilerimizin yalnızca akademik değil aynı zamanda sanat, spor ve sosyal alanlarda da gelişimi bizim için çok önemli. Okulumuz spor kulübünde aktif olarak futbol eğitimi alan öğrencilerimizin Gaziantepspor’da forma giyen profesyonel ağabeyleri ile tanışmaları ve onları kendilerine rol model almaları onlar için hayat boyu unutamayacakları bir tecrübedir. Bizi en güzel şekilde ağırlayan Gaziantepspor’un teknik heyetine ve futbolcularına teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyoruz.” dedi.

Takımla fotoğraf çekimi sonrası okullarına dönen minik sporcular bu fırsatı kendileri için sağlayan futbol antrenörlerine ve okul yönetimine teşekkür ettiler.


GKV’Lİ ÖĞRENCİLERDEN GAZİANTEP ARENAYA TAM PUAN

Gaziantep Kolej Vakfı ilkokul, ortaokul, lise futbol takımlarıyla anaokulunun minikler öğrencileri öğretmenlerinin rehberliğinde Gaziantep Arena’yı ziyaret ettiler.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları futbol takımlarıyla anaokulu öğrencileri Gaziantep Arenayı ziyaret ederek incelemelerde bulunup kısa bir sürede olsa antrenman yaparak penaltı çalıştılar. Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan “Gaziantep ve Türkiye için büyük bir gurur haline gelen Gaziantep Arena’da sporcu ve öğrencilerimizle incelemelerde bulunduk, hizmete girmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz” dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı ilkokul, ortaokul, lise futbol takımlarıyla anaokulunun minikler öğrencileri öğretmenlerinin rehberliğinde Gaziantep Arenayı ziyaret ederek incelemeler yaptılar. Gaziantep’in 36 bin kişilik yeni modern UEFA kriterlerine uygun ve her türlü uluslararası müsabakaya ev sahipliği yapabileceği bir stadyum olan Arenanın kısa süre sonra hizmete gireceğini öğrenen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları sporcu ve öğrencileri heyecanlandı. GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan öğrencilerin ve sporcuların Gaziantep Arenaya hayran kaldığını ve gelecekte burada top koşturmayı hayal ettiklerini ifade ederek, “GKV Özel Okulları okul sporlarının bütün dallarında aktif olarak faaliyet göstermekte, son dönemlerde de kurduğumuz futbol takımlarıyla hayalinde yeşil saha olan öğrencilerimizin bu alandaki yeteneklerinin geliştirilmesi yönünde çabalarımız devam etmektedir. Gazianteplilerin ortak gururu olan Gaziantep Arenaya öğrencilerimiz ve futbol takımlarımızla birlikte inceleme gezisi düzenledik. Gerçekten sadece Gaziantep’e değil Türkiye’ye yakışır marka bir spor kompleksi olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İnşallah eksikleri kısa bir sürede tamamlanır ve öğrencilerimizle birlikte burada maç izleme keyfini çıkarırız” diye konuştu.

GKV’li futbol takımları kısa sürede olsa Gaziantep Arenada antrenman yapmak fırsatı yakalayarak Arenata top koşturmanın heyecanını da tattılar. Gaziantep Arenaya hayran kalan öğrenciler çim saha üzerinde ve tribünlerde hatıra fotoğraflar çektirmeyi ihmal etmedi.


ÖZEL GKV İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ “DÜNYA ŞEHİRLERİ GÜNÜ” ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri İngilizce öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları Dünya Şehirleri sunumlarını başarıyla yaptılar. Öğrenciler bu etkinlik ile İngilizce konuşma becerilerini ve topluluk karşısında konuşma özgüvenlerini de geliştirdi.  Farklı ülkelerin büyük şehirlerini fotoğraflarla tanıtan ve tanıyan öğrenciler dünya vatandaşı olarak yetiştirildikleri GKV Okullarının en önemli amaçlarından birini de kazanım olarak elde etmiş oldu. Resim dersinde meşhur dünya şehirleri silüeti boyama çalışması ile küçük yaş grubu öğrenciler de farkındalık kazanmış oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel GKV İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, “New York, Moskova, Tokyo, İstanbul gibi dünyanın en büyük şehirlerini tanıma ve tanıtma fırsatı yakalayan öğrencilerimiz Dünya Şehirleri Günü kapsamında güzel bir etkinliğe imza atmıştır. Öğrencilerimize ve bu çalışmalarında onlara yardımcı olan ve onları en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan İngilizce öğretmenlerimize ve Dünya Şehirleri logosunu öğrencileriyle birlikte hazırlayan Görsel Sanatlar öğretmenimize teşekkür ediyorum.” dedi.


GKV'LİLERİN ATATÜRK HAFTASI SATRANÇ ŞAMPİYONASI BAŞARISI

Gaziantep Satranç İl temsilciliği, Özel bir spor kulübü ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından 12 - 13 Kasım 2016 tarihlerinde Atatürkçü Düşünce Derneği’nde gerçekleştirilen, Atatürk Haftası satranç turnuvası 32 sporcunun katılımı ile tamamlanmıştır.

Turnuva bitiminde yapılan ödül töreni sonunda dereceye giren sporcularımız madalya alarak GKV Özel Okullarını gururlandırmıştır.

OKULUMUZUN DERECESİ

EN İYİ BAYAN SPORCU ÖDÜLÜ

İL ÜÇÜNCÜSÜ: RABİA TAŞAR 2/A

(Madalya + Tişört ödülü almıştır)

GENEL KATEGORİ ÖDÜLÜ

İL DÖRDÜNCÜSÜ: KUTAY SAKMAK 2/E

(Madalya + Tişört ödülü almıştır)

İL BEŞİNCİSİ : ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER 1/C

(Madalya + Tişört ödülü almıştır)


ÇEVRE DOSTU GKV'Lİ MİNİK ERDEM MAVİ KAPAK AVCISI OLDU

GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy'u makamında ziyaret ederek mavi kapak toplama alışkanlığı hakkında bilgi veren minik Erdem, Nüket Ersoy'un da takdirini topladı.

Dört yaşından bu yana mavi kapak toplayarak hem doğayı korumaya hem de engelli insanlara el uzatmaya çalışan 9 yaşında ki GKV Özel İlkokulu 3.sınıf öğrencisi çevre dostu Mehmet Erdem Çiftçi çevresindeki küçüklere olduğu gibi büyüklere de örnek oluyor.

GKV Özel İlkokulu 3.sınıf öğrencisi olan Mehmet Erdem Çiftçi sınıfındaki bütün arkadaşlarının kapak toplamasını isterken oturduğu mahalle sakinleri de adeta minik Erdem için seferber oluyor. Erdem toplanan kapakları Şahinbey Belediyesine vererek oradan aldığı tekerlekli sandalyeyi de bir ihtiyaç sahibine verip aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışma anlamında da kendince küçük ama insanlık için büyük adımlar atıyor. GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy'u annesi Dilek Sazlık Çiftçi ile birlikte makamında ziyaret ederek yürüttüğü kapak toplama çalışmalarıyla ilgili bililer veren küçük Erdem Ersoy'un da ilgisini çekti. Minik Erdem'i kutlayan GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy "Eğitim kurumlarının doğaya ve çevreye karşı duyarlı olmayı öğrencilere kavratarak geleceğe yönelik projelerle destek olmaları onlarda bu durumu en önemli kazanım haline getirmektedir. Öğrencimiz Erdem'i yürekten kutluyorum. Ben de bundan sonra Erdem'e destek olmak için ona kapak toplama kampanyasında destek olacağım" dedi.

Mavi kapak toplamaya okul öncesi dönemde başladı.

Mavi kapak toplamaya GKV Özel Anaokulunda başladığını, o dönemde yürütülen bir projenin kendisini derinden etkilediğini ve çevrenin temiz tutulması, doğanın korunması için var gücüyle çalışma yönünde kendi kendine karar aldığını ifade eden Mehmet Erdem Çiftçi bu çabasıyla herkese örnek olmayı da sürdürüyor. Sınıf arkadaşlarıyla birlikte bu tür projelere destek veren Çiftçi'nin sınıf öğretmeni Selver Karadağ'da Erdem'in çevre dostu bir insan olduğunu ve çevreye karşı duyarlılığının bir çok insana örnek oluşturduğunu ifade ederek öğrencisiyle haklı olarak gurur duyduğunu ifade ediyor.

Doğa dostu projeler öğrencileri etkiliyor.

Çocuklarının doğa dostu ve çevreci yetişmesinde GKV Özel Okullarının önemli yer tuttuğunu ifade eden anne Dilek Sazlık Çiftçi'de yaptığı değerlendirmede "Anaokulundan itibaren son altı yıldır oğlumuz doğaya zarar verdiği için mavi kapakları toplayarak biriktiriyor. Evimizin neredeyse her köşesi bu kapaklarla dolu. Biriken kapakların bir engelliye tekerlekli sandalye olmasını sağlıyor. Elbette oğlumuzun bu hassasiyetinde geçmiş yıllarda GKV'de düzenlenen çevreci bir projenin etkisi oldu. Ama o bu kazanımını sürdürmeye devam ediyor. Bizlerde aile bireyleri olarak, anne ve babası, kardeşi ve diğer akrabaları onun bu dileğini gerçekleştirmesi için kapak toplamasına yardımcı oluyoruz. İnşallah iyi bir doğa dostu, iyi bir çevreci ve başarılı bir doktor olarak ülkemize, milletimize hizmet verecektir. Bugün Sayın Nüket Ersoy'u makamında ziyaret ederek kendisine eğitime sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ettik. Eğitim gönüllüsü insanların çocuklarımızın geleceğine doğru yön verişini yaşayarak görüyoruz" dedi. Minik Erdem önümüzdeki yıllarda çevre konulu daha büyük ve geniş kapsamlı projelerde rol almak istediğini de ifade etti.