SANAT & KÜLTÜR

GKV'LİLERE ÖDÜL YAĞMURU

2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılında katıldıkları sportif yarışmaların yanı sıra birçok alandaki etkinliklerde başarı elde eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Kuruluşunun 53.yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen etkinliklere katılarak Gaziantep'in adını başarıyla temsil ederek duyurmaya devam ederken 2016-2017 eğitim öğretim döneminin ikinci yarı yılında çeşitli yarışmalarda derece elde eden öğrencilerini ödüllendirdi. GKV Özel İlkokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen ödül törenine GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan'ın yanı sıra okul idarecileri, öğretmenler ve veliler de katıldı. Başarıların hiçbir zaman tesadüf olmadığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, uzun ve yorucu çalışmalar sonucu elde edilen başarıların insan yaşamında gelecekte büyük önem taşıyacağını ifade etti. Hoşcan, öğrencilerin akademik çalışmalara paralel olarak mutlaka sportif ve kültürel faaliyetlerde yer alması gerektiğini ifade ederek başarılı öğrencileri kutladı. Okul Müdürü Mustafa Şenel'de yaptığı konuşmasında 2016-2017 eğitim öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olarak geride kaldığını, bireysel ve takım sporlarında gerek il gerekse ülke düzeyinde GKV Özel Okullarının iddiasını sürdürmeye devam edeceğini ifade etti. Konuşmaların ardından çeşitli alanlarda derce elde eden öğrencilerin ödülleri verildi. Öğrencilerin sportif alanlardaki başarılarına destek veren GKV Özel Okulları Beden Eğitimi öğretmenleri Mehmet Altan ve Recep Öztürk'e de katkılarından dolayı birer teşekkür plaketi verildi. GKV Özel İlkokulu öğrencilerinin yetenekleri doğrultusunda akademik çalışmalara paralel olarak sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda etkin olarak faaliyet gösterebilmeleri için gerekli desteğin verileceği de açıklandı.
GAZİANTEP KOLEJ VAKFI'NIN MİNİK ŞAİRLERİ ŞİİRLERİYLE ÖDÜL ALDI

25 Aralık Gaziantep'in Düşman İşgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 'Değirmendeki Şahin Yavruları' isimli şiir yarışmasında Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri çeşitli ödüller aldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 4'üncü sınıf öğrencileri Alara Kasapseçkin 'On dört Küçük Yürek' ve Nazlı Işıl Koper '14 Çocuk' isimli şiirleri ile katıldıkları yarışmada çeşitli ödüller aldı. Yazdıkları şiirleriyle dikkat çeken öğrenciler, mutluluklarını okul arkadaşları ve idarecileriyle paylaştı. Akademik çalışmaları yanında öğrencilerin yeteneklerini geliştirici uygulamalarıyla da dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin elde ettikleri sonuçların mutluluk verici olduğunu ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, "Öğrencilerimizi okuyan, anlayan ve en önemlisi muhakeme eden öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Onların bu çalışmaları sayesinde ülkemiz gelişmiş ülkeler arasında yerini alacaktır. Okuma ve yazma etkinliklerimiz sadece sözde bir etkinlik değildir. Öğretim sürecimizi hiç aksatmadan yıl boyunca öğrencilerimizin yazma yeteneklerini geliştirici etkinlikler yaparak öğrencilerimizin çevresindeki hayata duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş, farklılıklara saygılı, kendi kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Yarışma sonucunda derece elde eden minik öğrenciler de gelecekte Türk edebiyatının önemli şairleri arasında yer almak istediklerini, şiir yazmanın kendileri için bir tutku olduğunu vurguladı.


 

       

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır