TÜM HABERLER

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİ İLKOKULA GURURLA UĞURLADIK

2021-2022 eğitim-öğretim yılı ilköğretim hazırlık sınıfı öğrencileri için Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlenen diploma töreni büyük ilgi gördü.

Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli Yönetim Kurulu Başkanı Seyhan Fesli, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel Anaokulu Müdürü Selda Bozkurt, idareci, öğretmen ve velilerin yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirilen törende coşku ve duygu dolu anlar yaşandı.

Müzik dinletisi ve dans gösterisi ile başlayan gecede Mütevelli Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nükhet Ersoy'un mesajının okunmasının ardından Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Müdürü Selda Bozkurt açılış konuşmasını yaptı. Sayın Bozkurt, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” özdeyişi yolunuzu aydınlatan ışık olsun dedi. Öğrencilerimize mezuniyet belgeleri öğretmenleri tarafından takdim edildi.

2021- 2022 eğitim -öğretim yılını güzel anılarla tamamlayarak ilkokula adım atacak GKV Özel Anaokulu öğrencilerimizi kutlarız.

Sevgili öğrencilerimiz, GKV ışığının yolunuzu ömür boyu aydınlatmasını dileriz.

#GKV1963

#GKVÖzelAnaokulu

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GKV ÖZEL ANAOKULU VE İLKOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZIN 102. YILINI COŞKU İLE KUTLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu ve İlkokulu öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 102. yılını coşku ile kutladı.

#23NisanMutluOlsun

#Yaşasın23Nisan

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


İLKOKUL HAZIRLIK GRUBU İNGİLİZCE DRAMA GÖSTERİSİ

İngilizce derslerimizde süreç önemlidir. Öğrencilere, ingilizce dramanın kazanımlarının yanında ingilizce kelimeler öğretir ve zamanla kelimeler cümleye dönüşür… İlkokula Hazırlık Grubu öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hazırladığı İngilizce Drama gösterilerinde “Mother Goat and Baby Goats” “The Little House” adlı oyunlar sahnelendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

#ingilizcedrama

#GKVÖzelAnaokulu

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA 25 ARALIK SERGİSİ

25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Yılı Kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri Gaziantep’in gelenek, görenek ve kültürünün yansıtıldığı  bir sergi düzenlendi. Sergiyi ziyaret eden öğrenciler tarihte yolculuk yaptı.

 #25AralıkGaziantepinKurtuluşu

#25Aralık1921

#GKVÖzelAnaokulu

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU PANORAMİK MÜZE GEZİSİNDE

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri Gaziantep’in kurtuluşunun 100. yılında Antep savunmasını, 360 derece Panoramik Müze de tarihi bir yolculuğa çıkarak bunun heyecanını yaşadılar. Müze gezisi sırasında rehber eşliğinde direnişin kahramanları, savaşta kullanılan eşyalar, yöresel kıyafetler ve kazı çalışmaları ile öğrencilerimiz milli mücadele önemini hissederek yaşadılar.

#25AralıkAntepinKurtuluşu

#GKVÖzelAnaokulu

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET BAYRAMI HEYECANINI YAŞADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri Cumhuriyet Bayramı heyecanını yaşadı..

#GKVCumhuriyetBayramı

#GKVÖzelAnaokulu

#GKVÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULUNDA CUMHURİYET COŞKUSU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencilerimiz Cumhuriyetin kuruluş öyküsünü marşlar ve dans gösterileri eşliğinde sahneye taşıdı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama töreni, İngilizce Cumhuriyet sözleri, Cumhuriyet draması (Oratoryo) Zeybek, Vals ve Okul korusunun gösterileri ile sona erdi. 

#GKVCumhuriyetBayramı

#GKVÖzelAnaokulu

#GKVÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU TANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda 2021-2022 eğitim öğretim yılında yeni öğrencilerimizin hem öğretmenleri hem de sınıf arkadaşlarıyla tanışmalarını ve birlikte iyi vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla tanışma kokteyli düzenlendi. Etkinlikte öğrencilerimiz öğretmenleriyle küçük gruplar halinde drama, resim, beden eğitimi, müzik ve İngilizce’ ye yönelik hazırlanmış olan etkinliklerle ve oyunlarla keyifli zaman geçirdiler.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU KAMP ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

“Doğayı anlamanın en iyi yolu onu deneyimlemektir.” sözünden yola çıkarak Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu, öğrenci ve öğretmenlerimiz ile kamp etkinliği düzenledi. Etkinlikte  öğrencilerimiz öğretmenleriyle küçük gruplar halinde dans, müzik ve beden eğitimine yönelik hazırlanmış olan etkinliklerle ve oyunlarla keyifli zaman geçirdiler.

#GaziantepKolejVakfıÖzelAnaokulu

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA ORİGAMİ GÜNÜ

Origami Japonca, “ori” (katlamak) ve “gami” (kağıt) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiş olup kağıt katlama sanatına verilen addır.Çocuklar için etkili bir eğitsel araçtır ve tekrar eden eylemlerle şematik öğrenmeye örnek oluşturur,estetik duygusunun gelişmesini sağlar.

11 Kasım Dünya Origami Günü'nde GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce öğretmenleriyle çeşitli etkinlikler yaparak daha sonrasında da devam edecek olan çalışmalara bir başlangıç yapmış oldular.

#worldorigamiday

#gkvkindergarten


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI

#DünyaÇocukKitaplarıHaftası

#GKVÖzelAnaokulu


SATURDAY ENGLISH GKV KINDERGARTEN

Beginning from 2019-2020 academic year, we are having “Half Day English” programme in GKV Kindergarten and this year we are proud to announce that we will also be applying Saturday English programme every week with a different concept.

We’ve started with our “Back to School” concept today and our kids had experienced an enjoyable and fruitful day in the school.

2019-2020 Eğitim öğretim yılı itibariyle GKV Özel Anaokulumuzda "Half Day English" (Yarım Gün İngilizce) programı uygulanmaktadır. Bu yıl da, her hafta farklı bir konsept çerçevesinde Cumartesi günleri “Saturday English” programımızı ayrıca uygulayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Programımız bugün itibariyle “Okula Dönüş” konsepti ile başladı ve çocuklarımız hem eğlenceli hem de verimli bir günü deneyimlemenin keyfini yaşadılar.


GKV ÖZEL ANAOKULU’NUN MİNİK ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET BAYRAMI HEYECANINI YAŞADI

GKV Özel Anaokulu’nun minik öğrencileri Cumhuriyet Bayramı heyecanını yaşadı.. 

#GKVCumhuriyetBayramı

#GKVÖzelAnaokulu

#GKVOkulları


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA SEÇİM VAR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak düzenlenen “Oyunu Ver Filmini İzle” etkinliği kapsamında izleyecekleri animasyon filmleri dün yapılan seçimle sandık başına giderek belirledi.

#GKVdeSeçimVar

#GKVÖzelAnaokulu


AVRUPA DİLLER GÜNÜ'NÜ KUTLADIK

26 Eylül Avrupa Diller Günü'nü, Almanca,Fransızca ve İngilizce başta olmak üzere birçok dilde gerçekleştirilen etkinliklerle anaokulumuzda kutladık.

We have celebrated 26th September European Day of Languages in our Kindergarten with a variety of different activities in many languages especially in English,German and French.

#EuropeanLanguagesDay


GKV ÖZEL ANAOKULU’NDA ALINAN TÜM ÖNLEMLER İLE YAZ OKULU PROGRAMIMIZ BAŞLAMIŞTIR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesinde yer alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu’nda alınan tüm önlemler ile Yaz Okulu kapsamında, oryantasyon /uyum programımız başlamıştır.

Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarı dolu bir eğitim öğretim yılı dileriz.

#GKVÖzelAnaokulu

#GKVÖzelOkulları


GKV ÖZEL ANAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE SELDA BOZKURT ATANDI

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

Akademik başarılarının yanı sıra spor ve sanat alanlarında da elde ettiği başarılarıyla 57 yıldan bu yana bölgenin ve ilimizin gururu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları güçlü ve donanımlı öğretmen ve idareci kadrosuyla 2020 -2021 eğitim-öğretim yılına hazır. 

Yeni eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel Anaokulu Müdürü olarak atanan Selda BOZKURT göreve başladı. 

Akademik donanımı ile okullarımızın anaokulu bölümüne okul müdürü olarak katkı sunacak olan Bozkurt, lisans eğitimini Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Teftiş ve Planlama bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Gaziantep’te birçok eğitim kurumunda Okul Öncesi Öğretmenliği ve Eğitim Koordinatörlüğü görevinde bulunan Bozkurt 2014 yılından bu yana Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda Okul Öncesi Öğretmeni ve Eğitim Koordinatörü olarak görev yaptı. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Anaokulu Müdürü olarak atandı. 

GKV Özel Anaokulu Müdürü Selda BOZKURT’a yeni görevinde başarılar dileriz.

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelAnaokulu


“ÇOCUK VE OYUN, OYUNUN ÖNEMİ” ADLI VELİ ATÖLYESİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Okulları Rehberlik bölümü tarafından Anaokulu velilerimiz için “Çocuk ve Oyun, Oyunun Önemi” adlı veli atölyesi düzenlendi.

GKV Özel Anaokulu Rehberlik Öğretmeni Cansu Koçak ve Okul Psikoloğu Didem Peri Dalkılınç işbirliğiyle anaokulu velilerimize çocuklarımızın gelişim sürecinde oynanan oyunların önemi anlatılırken, oyunlar eşliğinde çocuklarımızın neler hissettiği ve hangi alanlarda geliştiği uygulamalı etkinlikler ile gösterilmiştir.

Çocuğun yaşamının ayrılmaz bir parçası ve gelişiminin en önemli aracı olan oyun ve gelişim alanları velilere aktarılırken, verimli zaman geçirmek dediğimiz kavramın da tam olarak ne olduğu üzerinde duruldu ve farkındalık sağlandı.

Çocuklarımızın en doğal öğrenme ortamı olan oyunları birlikte oynayarak eğlenceli, bol kahkahalı bir atölye gerçekleştirildi.


GKV ÖZEL ANAOKULU SANDVİÇ GÜNÜ

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce ders etkinliği olarak sağlıklı beslenme ile ilgili konuşup, kendi sandviçlerini hazırlayarak hem eğlendiler hem öğrendiler.

Today is International Sandwich Day and in English lessons, our KG students realized speaking activities on healthy diet, learned how to make sandwiches and had a great fun.

#internationalsandwichday

#gkvkindergarten


GKV ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İÇİN 100. GÜN ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Anaokulu öğrencileri için 100. gün etkinliği düzenlendi. GKV’li minikler okulların açıldığı ilk günden itibaren geçen 100. güne özel matematik ve sanat etkinlikleri ile dolu bir gün geçirdi. Özellikle arkadaşlık ve sevgi temalarının öne çıktığı etkinlikler kapsamında öğrencilerimiz 100 nesne kullanarak hazırladıkları t-shirtleri giydiler. Anaokulunda geçen 100. gün etkinlikleri sonunda günün anısına pasta kesim töreni düzenlendi.


GKV ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ “İLKOKULDA 1 GÜN” HEYECANINI YAŞADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencilerimiz bir gün boyunca ilkokul derslerine girerek ilkokul öğrencisi olmanın heyecanını yaşadı.

Heyecan, sevinç ve merakla Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu kapısından akademik eğitim hayatına adım atan öğrenciler “İlkokulda Bir Gün” tamamlamanın mutluluğunu öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte yaşadılar.

İlkokulda derse giren öğrencilerimiz heyecan ve merak ile dersleri takip ettiler. İlkokul öğretmenlerinin hazırladığı dans, yaratıcı drama ve oyunlar ile eğlenen anaokulu öğrencilerimiz günü ikramlar ve fotoğraf çekimi ile tamamladılar. GKV Özel Anaokulu öğrencilerimize günün anısına çekilen fotoğrafları GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren, GKV Özel Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut tarafından takdim edildi.


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA COVİD-19 ÖNLEMLERİ DİKKATE ALINARAK ÇOCUKLARIMIZ İLE KAMP ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda Covid-19 önlemleri dikkate alınarak çocuklarımız ile kamp etkinliği düzenlendi.

#GKVÖzelAnaokulu

#GKVÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU ÖĞRETMENLERİNİN CANLANDIRMALARIYLA ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YENİ YIL TEMALI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğretmenlerinin canlandırmalarıyla öğrencilerimiz için yeni yıl temalı tiyatro oyunu sahnelendi. Gösteride ayrıca 5 yaş grubu öğrencilerimizin de dans gösterisi yer aldı.


GKV’Lİ MİNİKLER İÇİN ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencilerimiz için Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Atatürk büstüne çiçek bırakılması, GKV Özel Anaokulu öğretmenlerinden oluşan koro eşliğinde Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylenmesi eşliğinde devam eden programda öğrencilerimiz Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı kısa bir film izledi. Hazırlık 2 sınıfından Ada Çelikkalkan adlı öğrencimiz tarafından “Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim” adlı şiirin okunmasının ile son bulan programın ardından anaokulu öğrencilerimizin Ata’ya yazdığı mektuplar sergilendi.


GKV ÖZEL ANAOKULU’NUN MİNİK ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET BAYRAMI HEYECANINI YAŞADI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu’nda coşkuyla kutlandı.

GKV Özel Anaokulu’nda yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Cumhuriyet Valsi, slide gösterisi, Cumhuriyet’ten sonraki meslek gruplarının Atatürk’e verdiği sözler, İngilizce drama gösterisi ve zeybek dansı ile devam eden tören Cumhuriyet ve Atatürk şarkılarından oluşan koro ile son buldu. Töreni GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Sayın Selin Yaman ve Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı Sayın Hayal Bazoğlu izledi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KORTEJİNDEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Öğrencilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortejinden Renkli Görüntüler. 


GKV ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ SONBAHARIN DOĞADAKİ YANSIMALARINI İNCELEDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencilerimiz sonbaharın gelişiyle okul bahçesinde doğadaki değişimi gözlemledi.

Mevsim özelliklerini fark ederek nelere ihtiyaç duyulduğunu, havaların serinlemesine ve yağışlara bağlı olarak doğadaki değişikliklerin nedenlerini yaparak yaşayarak, doğada gözlem yaparak öğrendiler.


GKV’Lİ MİNİK AŞÇILARIN “TURŞU GÜNÜ”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 4 yaş grubu öğrencilerimiz düzenlenen “Turşu Günü”nde turşu kurmanın püf noktalarını eğlenerek öğrendiler. Çocuklarda ölçü ve miktar gelişimi başta olmak üzere günlük yaşam becerileri, el-göz koordinasyonu, neden-sonuç ilişkisi ve sabırlı olmak gibi pek çok konuda gelişimlerinin hedeflendiği etkinlikte öğrencilerimiz oldukça keyifli anlar yaşadı.


GKV’Lİ MİNİKLER KAMP ETKİNLİĞİNDE

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri için 27 Eylül Cuma akşamı birbirinden eğlenceli aktivitelerle dolu dolu gerçekleştirdiğimiz “Geleneksel Anaokulu Çadır Kampı” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Gece boyunca ateş etrafında müzik öğretmenleri ile çocuk şarkıları söyleyen GKV'li minikler, dans öğretmenleri ile açık havada dans etmenin, sıcak çikolata eşliğinde açık hava film kuşağı ile en sevdikleri animasyon filmleri izlemenin mutluluğunu yaşadı.


GKV ÖZEL ANAOKULU VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 5 ve 6 yaş öğrenci velilerinin katılımı ile GKV Özel Anaokulunda “Veli Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut düzenlenen veli toplantısında 2019-2020 eğitim - öğretim yılında uygulanacak okul Öncesi Eğitim Programı, Ingilizce Eğitim Programı, etkinlikler ve projeler hakkında velilere bilgiler verdi. Öğrencilerin derslerine giren okul öncesi öğretmenleri, İngilizce öğretmenleri, Rehberlik öğretmenleri ve diğer branş öğretmenleri de çocuklarla ilgili gelişimeler hakkında velileri bilgilendirerek velilerin sorularını yanıtladı.


2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ İLK HAFTASINI DÜZENLENEN ‘ANAOKULUNA HOŞ GELDİN’ PARTİSİ İLE SONLANDIRDIK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Okula Hoş Geldin’ partisi bu yıl da anaokulu öğrencilerinin okula uyum sürecini keyifli bir hale getirdi.

Eğitim hayatlarına Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda ‘merhaba’ diyen anaokulu öğrencileri düzenlenen ‘Okula Hoş Geldin’ partisinde yeni öğretmenleri ve arkadaşlarıyla kaynaşma fırsatı buldu. Minik GKV’lilerin okula alışma dönemlerini eğlenceli bir şekilde geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Anaokulu oyun alanında düzenlenen partide öğrenciler, okulun ilk haftası öğrendikleri okul şarkılarını Müzik öğretmenleri eşliğinde coşku içinde seslendirdi.


GKV’NİN MİNİK RESSAMLARINDAN KARMA RESİM SERGİSİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri dönem sonu karma resim sergisi açılışı yapıldı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Korkmaz rehberliğinde hazırlanan sergide 157 anaokulu öğrencimize ait resim yer aldı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sonuna gelinmesiyle birlikte öğrenciler dönem boyunca yaptıkları çalışmalardan oluşan sergiler açmaya başladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri de dönem içerisinde yaptıkları en güzel resimlerden oluşan karma sergilerini açarak sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi açılışına GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Hoşcan, GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Sayın Hayal Bazoğlu ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.Sergi açılışının ardından sergide yer alan resimleri inceleyen okul idarecileri ve öğretmenler minik ressamları kutladı.


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında GKV Özel Anaokulu öğrencilerimize ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

Konuşmacı olarak, aynı zamanda velimiz olan, Çocuk Diş Hekimi Erkan Onur Akgün’ün katıldığı etkinlikte çocuklarda okul öncesi dönemde beden sağlığının önemli bir parçasını oluşturan ağız ve diş sağlığı konusunda bilgiler öğrencilerimizle paylaşıldı.


“MYSTERY PARTY” RENKLİ ANLARA SAHNE OLDU

Gizemli, renkli ve eğlenceli temasıyla “Mystery Party” GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz için renkli anlara sahne oldu.

Dekor, kostümler ve ikramların partinin temasına uygun olarak özenle hazırlandığı etkinlikte öğrencilerimiz örümcek avı, süpürge yarışı, bowling ve pinyata oyunlarıyla doyasıya eğlendi.


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA İLK SEÇİM HEYECANI

Okulumuzda, Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, hoşgörü, saygı ve adalet bilincinin geliştirilmesi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünü anaokulundan itibaren her kademedeki öğrencimizin kazanması yönünde çalışmalar yapıyoruz.

Bu çalışmalarımız kapsamında ilk olarak GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz seçim heyecanını yaşadı. İzleyecekleri sinema filmini verdikleri oylarla belirleyen öğrencilerimiz ilk kez oy kullanma heyecanını ve mutluluğunu öğretmenleriyle paylaştı.


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİN CAN DOSTLARIYLA MUTLULUĞU

Tüm hayvanların yaşam hakkına sahip olduklarının hatırlanması açısından önem taşıyan 04 Ekim Hayvanları Koruma Günü okulumuzda hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Bu bilinçle yola çıkan GKV Özel Anaokulu öğrencileri, bu anlamlı günde çeşitli etkinlikler düzenleyerek doğal yaşam zincirinde hayvanların rolü ve hayvanları korumanın önemi konusundaki farkındalıklarını geliştirdiler.

Öğretmenlerinin hayvan hakları ile ilgili hazırladığı sunumları izleyen miniklerimiz besledikleri evcil can dostlarını okula getirerek arkadaşları ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadı.


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ ‘OKULUMDA İLK ÇADIR KAMPIM’ ETKİNLİĞİNDE

GKV Özel Anaokulu öğrencilerine sanatı ve eğlenceği doğada deneyimletmeği amaçlayan "Okulumda İlk Çadır Kampım" etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Gece boyunca ateş etrafında müzik öğretmenleri ile gitar eşliğinde çocuk şarkıları söyleyen GKV'li minikler, dans öğretmenleri ile açık havada dans etmenin mutluluğunu yaşadı. Açık hava film kuşağı ile en sevdikleri animasyon filmleri izleyen öğrencilerimize gecenin sonunda çadırlarında sınıf öğretmenleri en sevdikleri masal kitaplarını okudu.


GKV ÖZEL ANAOKULU VELİLERİ ANAOKULU İDARECİ VE ÖĞRETMEN KADROSU İLE BİR ARAYA GELDİ

GKV Özel Anaokulunda düzenlenen tanıtım toplantısında velilerimiz 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi açılışı öncesinde tüm anaokulu eğitim kadrosu ile tanışma fırsatı yakaladı.

Okula uyum sürecinin bir parçası olan tanıtım toplantısına GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen BULUT, anaokulunda görev yapan tüm sınıf öğretmenleri, Yabancı Dil, Spor, Sanat, Rehberlik alanındaki eğitim kadrosu yer aldı.

Öğretmenlerimiz yeni dönemde uygulanacak eğitim-öğretim programları, sosyal faaliyetler, uyulması gereken okul kuralları konusunda tüm katılan velileri aydınlattı.
GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut velilere yönelik yaptığı konuşmasında yeni döneme yönelik yaz boyunca yaptıkları hazırlıklardan, akademik hedeflerden ve anaokulunda uygulanan eğitim yaklaşımlarından bahsederek tüm eğitim kadrosunu tanıttı.

ANAOKULUNDA YENİ DÖNEM MONTESSORI, GEMS, PRESCHOOL PRODIGIES, SOSYAL ve DUYUŞSAL ÖĞRENME PROGRAMLARI İLE BAŞLIYOR

Bulut yaptığı konuşmasında; “GKV Özel Okulları olarak öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin anaokulundan itibaren ele alınması gerektiğine inanıyoruz.

Dolayısıyla GKV Özel Anaokulunda hayata geçirdiğimiz eğitim yaklaşımları ve uygulamalar ile öğrencilerimizi bir sonraki eğitim basamağı olan ilköğretim basamağına en doğru şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda çocukların daha bağımsız ve liderlik becerileri ile öne çıkması, sakin ve özgür bir ortamda öğrenmenin gerçekleşmesi ve çocukların bireysel farklılıklarına odaklanmak amacıyla Montessori yaklaşımını hayata geçirdik. Bu yaklaşımda Matematikle ilgili kavramları Montesorri metaryalleriyle eğlenceli hale getirerek daha somut bir öğrenme gerçekleştirmeyi sağlıyoruz. Anaokulu öğrencimizi bu sayede bir sonraki eğitim basamağı olan ilköğretime hazırlıyoruz. Diğer hayata geçirdiğimiz model olan GEMS (Great Explorations in Math and Science) Eğitimi ile çocukların küçük yaşlarda bilim ve deneylere ilgi duymasını sağlıyoruz.

21. yüzyıl çocuklarının eğitimcileri olarak yeni dünya bizden akademik başarıya odaklanmamızı beklese de geleceğin yetişkinlerini yetiştirmek esas odak noktamız. Sosyal ve Duygusal Öğrenme programıyla amacımız öğrencilerimizin empati kurma, şefkat gösterme, akranlarıyla iyi geçinme, zorbalıktan kaçınma, öfke yönetimi, kendini sakinleştirme gibi özelliklerini geliştirmektedir.

Bu derste, öğretmenlerin öğrencileri ile kuracakları ilişkilerde ve sınıflarında sosyal duygusal öğrenme becerileri ve duygusal zekayı içeren teknikleri uygulayacağız.

Öğrencilerimizin sanat alanındaki gelişimlerini desteklemek amacıyla PreSchool Prodigies sistemini uygulayacağız. 4-13 yaş çocuk grubunu kapsayan program ile çocuklarımıza müziğin eğlenceli yanını göstererek müzikal becerileri ve öğretileri kazandırmayı hedefliyoruz.

Dönem içerisinde sizlerle tekrar bir araya gelerek, sizlerle koordineli bir şekilde sürdüreceğimiz eğitim döneminin başlamasını heyecanla bekliyoruz. Tüm bu çalışmaları elbette desteğinizle hayata geçireceğiz. 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin hepimize başarı ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.


GKV’Lİ MİNİKLERİN SATRANÇ BAŞARISI

Gaziantep Satranç İl Temsilciliği ve özel bir spor kulübü tarafından 2 kategoride 66 sporcunun katılımı ile 19 Mayıs Nar Şenliği Minikler Satranç Turnuvası düzenlendi.

GKV Özel Anaokulu öğrencileri Beyza İpek Yılmaz “6 Yaş Minik Kızlar” kategorisinde il dördüncüsü, Mustafa Yağız Özgan “6 Yaş Minik Genel” kategoride il dördüncüsü oldu.

Turnuva bitiminde yapılan ödül töreninde dereceye giren ve turnuvaya katılan toplam 15 minik GKV’li öğrencimize kupa ve madalya takdim edildi.

#gkvspor #gkvözelanaokulu

GKV ÖZEL ANAOKULU DERECESİ

6 YAŞ MİNİK KIZLAR KATEGORİSİ

İL DÖRDÜNCÜSÜ: BEYZA İPEK YILMAZ ( MUTLU FİLLER )

6 YAŞ MİNİK GENEL KATEGORİSİ

İL DÖRDÜNCÜSÜ: MUSTAFA YAĞIZ ÖZGAN ( NEŞELİ PAPAĞANLAR )

TURNUVAYA KATILIM MADALYASI KAZANANLAR

ADA CERAN ( AKILLI PANDALAR )

MİRAY KARAKUŞ ( BİLGİN KANGURULAR )

ELİS SERRA AKIN ( CESUR ASLANLAR )

ELİF ECE AKGÜN ( DAHİ FOKLAR )

ELİF BELİS GERİŞ ( MUTLU FİLLER )

BEKİR BUDUMLU ( GEZGİN PENGUENLER )

EMİR KAYRA ÜNNÜ ( GEZGİN PENGUENLER )

EFE AYHAN ( CESUR ASLANLAR )

İBRAHİM YAKUP KIZILHAN ( ÇALIŞKAN KAPLUMBAĞALAR )

ÖMER ÇETİNDAĞ ( DAHİ FOKLAR )

BERAT ÖZDARAKÇI ( EĞLENCELİ YUNUSLAR )

MERİÇ DEMİRCİOĞLU ( EĞLENCELİ YUNUSLAR )

AHMET EYMEN ÖZGAN ( NEŞELİ PAPAĞANLAR )


GKV’Lİ MİNİKLER KEP ATTI - GKV ÖZEL ANAOKULU KEP TÖRENİ 2018

GKV Özel Anaokulu 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi (6 yaş) mezunları ilkokula ve yeni bir eğitim hayatına doğru ilk adımı düzenlenen kep töreni ile attı.

Tören toplam 220 GKV Özel Anaokulu öğrencisinin vals ve modern dans gösterileri ile başladı. Öğrencilerimizin 1 yıl boyunca hazırlandıkları dans gösterileri ve Türkçe, İngilizce, Rusça şarkılarla koro çalışmaları izleyenleri büyüledi.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Sayın Celal Ersoy, Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, GKV Özel Okulları idarecileri, GKV Özel Anaokulu öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı.

GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut yaptığı açılış konuşmasında öğrencilerini ilkokula uğurlarken ileride başarılarla dolu haberleri almayı umut ettiğini belirterek öğrencilere Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, başarı ve mutluluk dolu bir hayat diledi.

GKV Özel Anaokulu idareci ve öğretmenlerine yıl boyunca verdikleri emek ve özverili çalışmalarından dolayı çiçek takdim edildi. Öğrenciler tören sonunda temsili diplomalarını sınıf öğretmenlerinden aldılar.

Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz.


30. ULUSLARARASI ÇOCUK RESİMLERİ YARIŞMASI'NDAKİ BÜYÜK BAŞARIMIZ

Mizyal Sanat Galerisi tarafından düzenlenen 30. Uluslararası Çocuk Resimleri Yarışması'nda 18 Ülkeden 6.500 resimle katılım sağlandı.

GKV Özel Ortaokulu 7/E sınıfından öğrencimiz Endamnur Gülsoy altın kategoride, 
GKV Özel Anaokulu öğrencileri; Elis Serra Akın altın kategoride,
Elif Beliz Geris bronz kategoride,
Gökçem Kalender "Sergilenmeğe değer" kategoride odule layik görüldü. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimiz Hayal Bazoğlu ve Emine Korkmaz’ı kutlarız.


GKV ÖZEL ANAOKULU 5 YAŞ PERFORMANS GÜNÜ ŞENLİĞİ

GKV Özel Anaokulu 5 yaş grubunda yer alan toplam 70 öğrenci dönem boyunca yabancı dil, spor, sanat alanındaki uygulamalarını ailelerine sundu.

5 Yaş Performans Günü Şenlikleri adı altında düzenlenen etkinlikte GKV'li minikler İngilizce performans, dans gösterisi, Çocuk Yogası ve satranç alanındaki yeteneklerini aileleriyle paylaştılar.

ÇOCUKLARLA AYNI ANDA AİLELER DE YOGA'DA

Etkinlikte ayrıca 5 yaş grubundaki öğrencilerimiz Çocuk Yogasını okul bahçesinde doğayla iç içe anne ve babalarıyla birlikte yapma fırsatı buldu.

Doğa, insan ve hayvan figürleri taklit edilerek uygulanan Çocuk Yogası'nda anlatılan hikayeler eşliğinde öğrencilerimizin bedenlerinin sağlıklı gelişimine bu sayede katkı sağlanmış oldu.

Çocukların eğlenmelerini sağlayan Çocuk Yogası doğru nefes çalışmalarıyla hem onların rahatlayıp sakinleşmelerine yardımcı oluyor hem de yaptıkları duruşlarla bedenlerinin sağlıklı gelişimini sağlıyor.


GKV ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ EKOLOJİ DERSİNDE BİTKİ YETİŞTİRİYOR

Havaların güzelleşmesi ve baharın gelişiyle GKV Özel Anaokulu öğrencileri “Ekoloji” dersini özel olarak hazırlanan sera bahçelerine sebze ekerek işledi. 14 sınıf ve 282 öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı uygulamalı derste, öğrencilerimiz edindikleri doğa sevgisiyle ektikleri sebze tohumlarının filizlenmesini şimdiden dört gözle bekliyor.


54. Kütüphaneler Haftası'nda GKV Özel Anaokulu ziyareti

54. Kütüphaneler Haftası (26 Mart - 01 Nisan) kapsamında anaokulu öğrencilerimiz GKV Özel Okulları Kütüphanesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette öğrencilerimize kitap sevgisini aşılamak, kitabın hayatımızdaki önemini kavratmak ve kütüphanelerin önemini vurgulamak amacıyla GKV Özel Okulları Kütüphane Sorumlusu Duygu Duygulu Dardağan bir konuşma yaptı.

Okuma alışkanlığı ve kitap sevgisinin erken yaşta kazandırılmasının önemine değinen Dardağan; "Hiçbir kitaplık kütüphaneler kadar zengin değildir.Bu amaç ile kütüphane ziyaretinde GKV'li miniklerimizin kitapları inceleyip kütüphane kuralları hakkında bilgi sahibi olmaları büyük önem taşıyor. Anaokulu seviyesinde bu tür ziyaretler ayrıca onları ilkokul döneminde kütüphaneye hazırlıyor." dedi


GKV Özel Anaokulu öğrencilerinden Çanakkale oratoryosu

GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı kapsamında günün anısına oratoryo sahneledi.


GKV Özel Anaokulundan “geri dönüşüm”e destek

Anaokulu öğrencilerimiz geri dönüşümün doğaya verdiği katkıya dikkat çekmek için ailelerinin atık malzemelerden tasarladığı kostümlerle defile düzenledi.

Çöp poşeti, plastik bardak ve tabak, gazete kağıtları, karton atıkları kullanılarak hazırlanan kostümleri giyen öğrencilerimiz renkli görüntüler oluşturdu.

Çevreye kontrolsüz bir şekilde bırakılan atıkların bugünümüzü, yarınımızı, gelecek nesilleri tehdit eden en büyük unsur olduğu konusunda farkındalık yaratmak amacını taşıyan defile ile aynı zamanda öğrencilerimizde çevre bilincinin oluşması da hedeflendi.


GKV Özel Anaokulunda Sanat Haftası mozaik atölyesi ile devam ediyor

Anaokulunda Sanat Haftası akrilik boya çalışmalarının ardından mozaik atölyesi ile devam ediyor.


“Masalını Unutan Çocuk” sahnelendi

Gizem Taştan ve Mert Paşaoğlu’nun yazıp yönettiği çocuk oyunu “Masalını Unutan Çocuk” okulumuzda anaokulu öğrencilerimiz için sahnelendi.

Oyun, zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren, kitap okumaya pek de meraklı olmayan kahramanımız Ali’nin, bir gece annesinden gizli bilgisayar oyunu oynarken uyuya kalması ve kendini masallar dünyasında bulmasıyla başlar. Ali, ansızın içine düştüğü bu farklı evrende, ilk olarak Çizmeli Kedi ile karşılaşır. Masallar dünyasına nasıl geldiğini anlamaya çalışan Ali, evine dönmenin yollarını aramaya başlar. Bu yolculukta daha sonra Nasreddin Hoca, Bremen Mızıkacıları, Kurbağa Prens, Küçük Karabalık ve Şirinler ile tanışan Ali acaba evine dönmenin yolunu bulabilecek midir?


Sanat Haftası'nda minik ressamlar hünerlerini sergiledi

GKV Özel Anaokulu öğrencileri Sanat Haftası'nda ünlü ressamların eserlerini akrilik boya çalışmasıyla renklendirdi. Öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerinin keşfedilmesi açısından önem taşıyan Sanat Haftası etkinlikleri Cuma gününe kadar anaokulunda devam edecek.


GKV'li minikler Gezegen Evi ve Bilim Merkezi'ni keşfediyor

GKV Özel Anaokulu Gaziantep Gezegen Evi ve Bilim Merkezi'ne gezi düzenledi. 6 yaş- 222 öğrenciden oluşan gruplarımız sınıf öğretmenleri eşliğinde gezegen evini keşfettiler. Astronomi ve fizik oyunlarının yer aldığı gezide anaokulu öğrencilerimiz ayrıca boyama çalışması ve gezegen eğitiminde uzay mekiği de yapma şansı yakaladı.


GKV'li minikler “Hikaye Kumbaram” etkinliğinde biriktirdikleri paralarla kitap aldı

GKV'li minikler “Hikaye Kumbaram” etkinliğinde biriktirdikleri paralarla kitap aldı.

GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz kumbaralarında biriktirdikleri paralarla oluşturulan kitap standından kendi seçtikleri kitapları aldı. Etkinlikle öğrencilerimize tutumlu olmak, tasarruf yapmak ve kitap sevgisini aşılamak amaçlandı.


GKV'NİN MİNİK PANDOMİM SANATÇILARI

Pandomim sanatçısı Murat Doğan ve arkadaşları GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz için sahne aldı. Öğrencilerimizin sürpriz kostümleri ile karşılaşan sanatçılara okulumuzda sergiledikleri değerli performanstan dolayı teşekkür ederiz.

Pandomim hakkında:

Pandomim (Pandomima) en basit anlatımıyla; sözsüz tiyatro oyunudur. Kısaca "mim" olarak ifade edilir.

Pandomimde sanatçı, yüz mimiklerini, el, kol ve beden hareketlerini kullanarak temayı anlatmaya çalışır. Bir anlamda pandomim, evrensel bir tiyatro dili olarak kabul edilir.

Milattan önceki dönemlerde Mim sanatının uygulandığı görülmüştür. Mim sözcüğü "taklit etmek" veya "temsil etmek" anlamına gelen Grekçe "mimeisthai" sözcüğünden gelir. Fransızca "pantomime" kökenli bir sözcüktür.

En ünlü pandomim sanatçılarına örnek olarak Marcel Marceau Charlie Chaplin, Laurel ve Hardy sayılabilir.

"Sessiz dil" pandomim, 17. yüzyıldan sonra, bale içinde de yer almaya başlamıştır.

Örnek bazı pandomim ifadeleri

* Bir elin yürek üzerine konması "aşk" duygusunu ifade eder.

* Gözler üzerine yerleştirilen ellerin aşağıya dogru çekilmesi "gözyaşı" izlenimi verir.

* Sıkılmış yumrukların baş üzerinde sallanması "öfke"yi anlatır;

* Ağzını ve gözünü kocaman açmak şaşkınlığı belirtir.


MİNİK GKV’LİLER 21 ARALIK YILIN EN UZUN GECESİNİ BİRLİKTE GEÇİRDİ

Yaparak - yaşayarak öğrenme modelinin başarıyla uygulandığı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda 290 öğrenci ve 34 öğretmen 21 Aralık yılın en uzun gününü çeşitli etkinliklerle kutladı. Dünyanın güneş etrafındaki hareketleri, uzay ve gezegenlerin hareketleri konularının da işlendiği etkinlik kapsamında minik öğrenciler doyasıya eğlendi.


GKV ÖZEL ANAOKULUNDAN BİLİNÇLİ ANNE SEMİNERİ

GKV Özel Anaokulu, Veli Seminerleri kapsamında Bilinçli Anne Semineri düzenledi.

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Filiz Kılıç'ın konuşmacı olarak katıldığı seminere anaokulu velileri büyük ilgi gösterdi.

Sayın Kılıç'ın annelere verdiği mesajlarda, önemle değindiği değerli bilgiler arasında:

-Çocuklarının okul ortamındaki davranışları,

-Çocukların teknoloji ve özellikle sosyal medya kullanımındaki sorumluluğu,-Ödül-ceza dengesi,-Kardeşler arası iletişim ve kardeş kıskançlığı,

-Çocuklarda sorumluluk duygusunun aşılanması,

-Çocuğun birey olmasına fırsat verilmesi gibi aile ortamında anne - çocuk iletişimini etkileyen konular yer aldı.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULUNDA SONBAHAR DANSI ETKİNLİĞİ

Sonbaharın gelişiyle birlikte Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Öğrencileri mevsimsel değişiklikleri konu alan etkinlikleriyle gündeme damgalarını vurmaya başladı. Okul bahçesinde düzenlenen ve yaklaşık 290 öğrenci ve 45 öğretmenin katıldığı son bahar dansı izleyenleri büyülerken minik öğrencilerin müzik eşliğindeki dansları aldıkları drama eğitiminin sahneye yansıması açısından dikkat çekti. Birlik ve beraberliğin yanı sıra ekip çalışmasının da en iyi performanslarından birisi olan gösteriler çocuk haklarıyla ilgili birçok konuyu da sahneye yansıttı.

Yaparak yaşayarak eğitim modelinin Anadolu’daki en önemli adresi olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları sosyal sorumluluk projeleri ve bir birinden farklı etkinlikleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. 290 öğrenci ve 45 öğretmenden oluşan dans ekibi mevsimsel geçişleri sahnelemek ve sonbaharla doğada meydana gelen değişimi gözler önüne sermek için sahneledikleri Sonbahar Dansında izleyenleri adeta büyülediler. Ekip çalışması birlik ve beraberliğin sağlanmasını da simgeleyen gösteride sağlanan görsel uyumda dikkat çekti. Başlarındaki yaprak taçları ve kıyafetlerindeki mevsimsel renklerle dikkat çeken öğrencilerin okul bahçesinde çizdiği koreograf dikkat çekti. Çocuk Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve bütün öğretmen ve öğrencilerin görev aldığı gösterilerde veliler gösterileri cep telefonlarıyla kaydetmek ve anı ölümsüzleştirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Bireysel ve kitlesel etkinliklerin büyük bir titizlik ve öz verili çalışmalarla gerçekleştirildiğini ifade eden GKV Özel Okulları Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut “Çocuk Haftası etkinlikleri kapsamında bireysel yaşam hakkının doğal süreçlerde meydana gelen değişimleri gözler önüne sermeyi hedefleyen gösterilerimizde minik öğrencilerimiz son baharla birlikte meydana gelen doğal değişiklikleri ve bu değişimin canlıların yaşamındaki yerini anlatan bir gösteri gerçekleştirdi. Bu etkinlikte birbirinden farklı branş öğretmenlerimiz büyük bir uyum içerisinde görev alarak kendileriyle ilgili bölümleri başarıyla icra etti. Beden eğitimi zümremiz, görsel sanatlar zümremiz, drama zümremiz, rehberlik ve müzik zümremiz koreografideki çalışmalarını başarıyla yaparak öğrencilerin görsel anlamda uyum içerisinde hareket etmesini sağladı. Bu bir ekip işidir ve GKV Özel Okulları ekip çalışmasında örnek bir kurum olma özelliğini bu güzel etkinlikte de göstermiştir” dedi. Öğrencilerin okul bahçesinde kurulan doğal sahnede ahenk içerisinde dans etmesi ve üstlendikleri rolleri başarıyla tamamlaması konukların da büyük ilgisini çekti.


GKV’DE 'ATA’YA MEKTUPLAR' SERGİSİ AÇILDI

Birbirinden farklı etkinliklerle Atatürk haftasını kutlayan GKV Özel Okullarında minik öğrenciler de anlamlı bir sergi açtı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 'Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar' projesi kapsamında Atatürk’e yazılan mektuplardan oluşan sergi okul fuayesinde açıldı.

Atatürk’ün vefatının 79'uncu yılı anma etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri okul fuayesinde hazırlanan Atatürk köşesini çiçeklerle süsleyerek manevi huzurunda saygı duruşu yaptı. Minik öğrenciler daha sonra Atatürk’e olan özlem ve sevgilerini kendi cümleleriyle anneleriyle paylaşarak anneleri tarafından kaleme alınan mektuplara mektuplardan oluşan serginin açılışını okul fuayesinde Okul Müdürü Gökçen Bulut ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirdiler.

Atatürk hakkındaki duygu ve düşüncelerini annelerine anlatan minik öğrenciler, duyguların kaleme alınarak mektuba dönüşmesini sağladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, yapılan çalışmanın öğrenci, okul, veli ve öğretmen işbirliği için önemli sonuçlar oluşturduğunu, kurum içerisindeki etkinliklere velilerin aktif olarak katılımının sağlandığını ifade ederek, "Atatürk’ün vefatının 79'uncu yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen anma törenlerimiz arasında 'Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar' projesi önemli bir yer tutuyor. Atatürk hakkında öğrendikleri bilgilerini duygularıyla pekiştiren öğrencilerimiz anne veya babalarının yardımı ile bu duygu ve düşüncelerinin mektuplara yansıtılmasını sağlıyor. Öğretmenlerimizde bu konuda velilerimize ve öğrencilerimize rehberlik yaparak ortaya güzel sonuçların çıkmasını sağlıyor. Bu tür etkinliklerimizle velilerimizin gerek okullarımızda gerekse evlerinde çocuklarıyla eğitim anlamında daha fazla ilgilenmelerini sağlıyor. Atatürk’ün vefatının 79'uncu yılı anma etkinliklerimiz hafta boyunca çeşitli faaliyetlerle devam edecektir. Sınıflarımızda Atatürk’ün yaşamından kesitler gerek öğretmenlerimiz tarafından belgesellerle desteklenerek, gerekse çocuk yazarlar tarafından anlatılacaktır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının diğer kurumları tarafından yapılan bütün etkinlikleri de öğrencilerimizle birlikte takip edeceğiz" dedi.


GKV ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM BİR CUMHURİYET KORTEJİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu ve İlkokulu öğrencileri hafta boyunca yaptıkları etkinliklerle Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşku ile kutladı. GKV eğitim kampüsünde gerçekleştirilen Cumhuriyet yürüyüşünde miniklerin coşkusu izleyenleri adeta büyüledi.


GKV’Lİ MİNİKLERİN KARAGÖZ HACİVAT HEYECANI

Geleneksel kültür mirasımıza ait olan orta oyun (Karagöz-Hacivat ve Keloğlan) tiyatrosunu doğaçlama oynayan tiyatro oyuncuları, GKV ‘li miniklerimize keyifli ve bol kahkahalı bir gün yaşattılar. Bu tür etkinliklerle okul öncesi çocuklarımıza, tiyatro kültürünü benimsetmenin yanı sıra, hayal güçlerinin gelişimini, problem çözme becerilerini, sosyokültürel ve iletişimsel kabiliyetlerini desteklemek amaçlanmıştır. GKV Özel Anaokulu öğrencilerine, etkinliklerimiz evrensel ölçütlerde sevgi, barış, iyi niyet ve paylaşımcılık kavramlarını aşılayıcı şekilde belirlenir.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU'NDA ÖĞRETMEN-VELİ BULUŞMASI

Gaziantep Kolej Vakfı öğretmenleri velilerle buluşarak okul, öğrenci, öğretmen veli iş birliğinin gelişimini hızlandırıyor.

GKV Özel Anaokulunda gerçekleştirilen birinci veli toplantısında bir araya gelen veliler öğrencilerinin gelişimi hakkında bilgi alırken uygulanmakta olan programlar ve öğrencilerinin okul sonrası gerçekleştirmesi gereken çalışmalar hakkında öğretmenlerle karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

Başarılı bir eğitim için velinin çocukta meydana gelen değişimi takip etmesi ve okulla sürekli temas halinde bulunması gerektiğini ifade eden GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, “2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk veli buluşmasını kurumlarımızda gerçekleştirerek öğrencilerimizin gelişimi hakkında anne ve babalara gerekli bilgileri verdik. Uygulanan eğitim programının çocuklara olumlu yansımalar sağladığını ifade eden velilerimizle sürekli irtibat halinde olmak ve okul, aile, çocuk ve öğretmen işbirliğinin kesintisiz olarak devam etmesini istiyoruz. Başarılı bir eğitim için elbette eğitim kurumları kadar velilere de birçok görev düşmektedir. Karşılıklı görüş alışverişiyle eğitimde kalitenin arttırılması sağlanmaktadır” dedi. GKV Velileriyle buluşuyor etkinliği kapsamında gerçekleştirilen veli buluşmasında GKV Özel Anaokulunda görev yapan branş öğretmenleri de velilerle tanıştırılarak derslerde ki etkinlikler hakkında bilgiler verildi. Veli öğretmen buluşmasının faydalı bir uygulama olduğunu ifade eden GKV’li veliler çocuklarıyla ilgili bir çok konuda bilgi sahibi olduklarını ifade ederek uygulamanın sürmesini istediklerini de ifade ettiler.


GKV'DE KODLAMA EĞİTİMİ ANA SINIFINDA BAŞLIYOR

Öğrencilerin gelişen teknoloji ve bilişim dünyasından daha iyi yararlanmaları ve gelecek yaşamlarında bu sistemlere hakim olabilmelerini amaçlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, kodlama eğitimine ana sınıflarından itibaren vermeye başladı. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeni Bahar Birimoğlu Başar, kodlama eğitiminin öğrenciler için büyük önem taşıdığını ve 21.yüzyılın olmazsa olmazları arasında yer aldığını ifade ederek uygulamanın yıl boyunca devam edeceğini ifade etti.

Çocukların erken yaşlarda sistematik düşünme ve problem çözme becerisi kazanmasında önemli yeri olan kodlama eğitimi, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Anasınıfından itibaren başlıyor. Anaokulu öğrencilerinin kodlama eğitimine büyük ilgi gösterdiğini anlatan öğretmen Bahar Birimoğlu Başar, "Öğrencilerimizin bilişsel ve algoritmik düşünme becerisini geliştirmek, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olmalarını sağlamak için kodlama eğitimlerine ayrıca önem veriyoruz. Anasınıfında başlayan kodlama eğitimi ilkokul ve ortaokul yıllarında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersleri ile devam ediyor. Kodlama öğrenmenin bir dil öğrenmek kadar gerekli ve önemli olduğunun farkında olan bir kurum olarak, yeni eğitim öğrenim dönemimizde de eğitimlerimizi daha da arttırarak ve geliştirerek devam edeceğiz. Öğrencilerimiz bilgisayar laboratuvarında bilgisayar ile aynı dili konuşarak, ayrıca kodlama mantığı ile de eğlenerek üst düzey öğrenme sağlayıp, kendi oyunlarını ve uygulamalarını yapmayı ve hayal güçleri ile üretmeyi öğrenecek. Kodlama dersi ile öğrencilerimizin analitik ve eleştirel düşünme, problem çözebilme ve tasarım odaklı düşünme gibi önemli becerileri kazandırmayı hedeflenmektedir" diye konuştu.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL ANAOKULU 54.YILIN STARTINI EĞİTİMDE YENİLİKLERLE VERECEK

2017-2018 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tamamlayan ve öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim seminerlerini uygulamalı olarak gerçekleştiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları okul öncesi eğitimde de birçok yenilikle öğrencilerin daha iyi koşullarda geleceğe hazırlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları okul öncesi eğitim alanında görev yapan sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen hizmet içi eğitim seminerleri hakkında bilgiler veren GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, yapılan bütün çalışmaların daha kaliteli bir eğitim için olduğunu ifade etti. 18 Eylül pazartesi günü başlayacak olman yeni eğitim öğretim yılına hazır olduklarını belirten Bulut, "Öğretmenlerimiz yaz tatili boyunca yurt içi ve yurt dışında bir çok eğitim programına katılarak okul öncesi eğitim alanındaki yenilikleri yakından takip etme imkanı buldu. 2017-2018 eğitim öğretim yılında da uygulayacağımız Montessori eğitim sistemiyle ilgili konunun uzmanlarıyla öğretmenlerimiz bir araya gelerek bir çok alanda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Son olarak Montessori matematik eğitimi konulu seminer konunun uzmanı Montessori Eğitim Danışmanı Emel Çakırgöz Wilibrand tarafından gerçekleştirildi. Öğretmenlerimizle uygulamalı olarak üç gün süre ile gerçekleştirilen eğitim gayet verimli geçti" diye konuştu.


GKV ÖZEL ANAOKULU MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Anaokulu 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi mezuniyet töreni düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Dans Kulübü üyesi öğrencilerinin dans gösterileri ile başlayan tören, bayrak-flama devir teslim töreni, anaokulu öğrencilerinin İngilizce, İtalyanca, Rusça, Türkçe ve işaret dili ile 5 farklı dilde koro performansı ile devam etti.

GKV Özel Anaokulu Mezuniyet Töreni açılış konuşmasını yapan Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut uzun ve yoğun bir eğitim-öğretim sürecinin başlangıcının okul öncesi eğitim olduğu, bireyin tüm yaşamını etkileyen ve telafisi olmayan önemli yıllar olduğuna dikkat çekti.

Tören GKV'li miniklere temsili diploma teslim töreni, emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve idarecimize çiçek takdimleri ve 10. yıl marşı eşliğinde son buldu.


GKV ÇOCUK ŞENLİĞİ VE OLİMPİYATLARINA BÜYÜK İLGİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen 2. GKV Çocuk Şenliği ve Olimpiyatları büyük ilgi gördü.

2016-2017 eğitim öğretim yılı yılsonu etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen 2. Geleneksel Çocuk Festivali ve Olimpiyatları büyük ilgi görürken minik öğrencilerin sahnede sergilediği danslar ve sportif etkinlikler davetlilerin yoğun ilgisini gördü. Çeşitli dans gösterilerinin yanı sıra spor etkinliklerinin de gerçekleştirildiği şenlikte, öğrenciler, anne ve babaları ile birlikte ter dökerek, hünerlerini sergiledi. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Okulları Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, öğrenciler ve velilere yönelik gerçekleştirilen 2. GKV Geleneksel Çocuk Şenlikleri ve Olimpiyatlarına yoğun ilgi gösterildiği ve öğrencilerin ebeveynleriyle bütün günü birlikte geçirerek birçok etkinliğe katıldıklarını belirtti. Danslar ve sportif etkinlikler değişik yaş guruplarındaki öğrencilerin büyük ilgisini çekerken spor ve sanatsal faaliyetlerin bir arada yer alması velilerinde büyük ilgisini çekti. Gün boyu süren etkinliklerin kapanışında bütün öğrencilerin katılımı ile toplu dans etkinliği yapıldı. Öğretmenler, anne ve babaların da eşlik ettiği dans gösterileri katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı. Geleneksel hale dönüştürülen etkinliğin önümüzdeki yıllarda da sürdürüleceği açıklandı.


GKV ANAOKULU, BABALARI AĞIRLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu, annelerden sonra bu kez de babaları okulda ağırlayarak öğrencilerle buluşturdu.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları okul, öğrenci, veli ve öğretmen birlikteliğinin daha sağlıklı ortamlarda sürdürülebilmesi ve eğitimde başarı grafiğinin yükseltilmesi için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek annelerden sonra bu kez de anaokulunda babaları ağırladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Rehberlik Öğretmeni Ayşe Duygu Kılıç tarafından gerçekleştirilen günümüzde baba olmak konulu söyleşinin ardından okul öncesi eğitimin önemi ve aile okul ilişkileri hakkında bilgiler verildi.

Okul öncesi eğitim sürecinde okul, aile ve öğretmen iş birliğinin eğitimde başarıya giden yolun en önemli anahtarı olduğunu ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut "2016-2017 eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz onlarca ortak etkinlik okul, aile ve öğretmen işbirliğinin gelişmesinde büyük rol oynadı. Geçtiğimiz günlerde anneleri ağırladığımız kurumlarımızda bu kez de babaları ağırladık. Rehber öğretmenimiz Ayşe Duygu Kılıç gerçekleştirdiği sunumda öğrencilerin başarısında okul aile iş birliği ve babanın başarıdaki rolünü anlatan bir söyleşi gerçekleştirdi. Karşılıklı olarak birçok konuda görüş alış verişinde bulunduğumuz öğrenci babalarıyla önümüzdeki süreçte de gerçekleştirilecek çalışmalarımızı paylaştık. Eğitimin bütün süreçlerinde öğrencilerin başarısı onlara sadece okul ve öğretmenlerin verdiği destek değil, aynı zamanda ailelerin vereceği destekle daha güçlenecektir" dedi.

Söyleşinin ardından babalar kendi çocukluk anılarını da paylaşarak geçmiş günlerini hafızalarında canlandırdı.

 


GKV'Lİ MİNİKLER OKULLARINDA EVCİL HAYVANLARI AĞIRLADI

Çevre ve doğal dengenin korunması için yürütülen çalışmalara bir yenisini ekleyen GKV Özel Anaokulu okula getirilen evcil hayvanlarla öğrencileri buluşturdu.

Evcil hayvanları yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler onların bakımı ve beslenmesiyle ilgili çeşitli bilgilerde edindi.Doğal dengenin ve canlıların korunmasına yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle sürekli kamuoyunda gündem oluşturan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri bu kez okullarında hayvanları ağırladı. Vet-Pet Klinik Müdiresi Seda Sarıbaşak ve veterinerlerinden Tuba Tuzlu tarafından öğrencilere evcil hayvanların bakımı ve beslenmesiyle ilgili bilgiler verilirken öğrenciler okula getirilen evcil hayvanları yakından inceleyerek onlarla ilgili bakım ve beslenme teknikleri hakkında bilgi sahibi olurken bazı öğrenciler de veterinerliğe soyunarak hayvanları sağlık kontrolünden geçirdi. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut "Evcil hayvanların çocuklar üzerindeki pozitif etkilerini ve onlara kazandırdığı yetileri bir uzman tarafından onlara aktarmak ve farkındalık yaratmak hedefindeyiz. Bu anlamda Veteriner Hekimimiz Tuğba Tuzlu Çerkezoğlu, gönüllü olarak okulunuzda eğitimler vermektedir. Projemizin öncelikli hedefi elbette eğitim. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamakla beraber, onlara doğru bilgilerle evcil dostlarıyla ilgili eğitimler verilmektedir. Düzenli periyodlarda veteriner hekimimiz okulumuzu ziyaret etmekte ve çocuklara evcil hayvanların bakımı, beslenmesi, eğitimi ve onlarla birlikte yaşamanın pozitif etkileri hakkında bilgiler vermektedir. Soru-cevap günleriyle kafalarındaki soru işaretleri gidererek Kedi ve köpeklere nasıl yaklaşmaları gerektiği uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Çocuklar evlerindeki evcil hayvanlarıyla okula gelebilecek ve veteriner hekimimize sormak istediği soruları sorabilme fırsatı sunulmaktadır. Bu yolla öğrencilerimizin yaşadığı çevreyi ve canlıları keşfetmesi, yakından tanıması sağlanmaktadır" dedi.

Doğal dengenin korunması için eğitim kurumlarına büyük görevler düşüyor

GKV Özel Anaokulu Neşeli Tavşanlar Sınıfı Öğretmeni Melike Açıkkol'da yapılan etkinliklerin öğrenciler üzerinde olumlu sonuçlar doğurduğunu ifade ederek "Çocuklarımıza doğa, çevre ve hayvan sevgisini küçük yaşta aşılamak zorundayız. Küresel dengenin korunması için eğitim kurumlarına bu anlamda büyük görevler düşüyor. Bu tür etkinliklerle öğrencilerimiz canlılar dünyasını keşfederken onlarında bu evrenin bir parçası olduğu ve yaşam alanlarının korunması gerektiği yönündeki bilgilerini pekiştiriyorlar" dedi.


GKV’Lİ MİNİKLER YÜZLERCE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında okul öncesi eğitim gören minik öğrenciler Gaziantep Kolej Vakfı Hatıra Ormanına fidan diktiler. Dedeler, nineler, anne ve babaları buluşturan etkinlik kapsamında yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Akademik başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel alandaki etkinlikleriyle de adından sıkça söz ettiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları düzenlediği fidan dikme etkinliğiyle dedeler, nineler ve torunları bir araya getirerek unutulmaz anıların yaşanmasını sağladı. Yüzlerce fidanı toprakla buluşturan etkinlikte üç kuşak bir araya gelirken didelerin torunlarına tabiatı korumaya yönelik altın öğütleri dikkat çekti.

Üç nesil doğal dengeyi korumak için hem fikir

Sabahın erken saatlerinde torunlarıyla birlikte GKV Özel Okullarına gelen dedeler, nineler anne ve babalar GKV eğitim kampüsündeki anaokulunda toplantı. Torunlarıyla birlikte rehber öğretmenlerden ve konunun uzmanlarından fidan dikmeyle ilgili temel bilgileri aldıktan sonra sınıf öğretmenleriyle birlikte Gaziantep Kolej Vakfı Hatıra Ormanına gittiler.  Torunlar dede ve nineler öğretmen ve idarecilerle birlikte geldikleri tören alanında herkes fidan dikmenin doğayı korumak ve gelecek nesillere iz bırakmak için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kavrayarak vatandaşlık görevlerinin gereğini yaptılar. Torunlarıyla birlikte ortak bir etkinlikte bulunmanın kendileri için büyük bir heyecan ve unutulmaz bir anı olduğunu ifade eden dede ve nineler GKV Özel Okullarının farkındalık oluşturarak fidan dikme çalışmalarına farklı bir boyut kazandırdığını söyleyerek okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

Hem fidan diktik hem doğa aşkını aşıladık

Doğal dengenin korunmasına yönelik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında fidan dikme etkinliğinin her yıl tekrarlandığını ifade eden GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut bu yılda yüzlerce fidanı toprakla buluştururken minik öğrencilere ağaç, orman ve tabiat sevgisinin de aşılandığını ifade etti.


MİNİK GKV’LİLER KÜTÜPHANEYİ ÇOK SEVDİ

Mart ayının son pazartesi başlayan Kütüphane Haftası kutlamaları kapsamında minik öğrencilerimiz, okul kütüphanemizi ziyaret ettiler. Erken yaşlarda kütüphaneyle tanışan çocuklar gelecekte kendini rahatça ifade edebilen özgüveni olan bireyler olarak ortaya çıkacaktır fikriyle öğrencilerimiz kütüphane kurallarını öğrenip kitapları incelediler.

Ana okul Müdiremiz Gökçen Bulut “Bu etkinlikteki temel amacımız öğrencilerimize kitap ve kütüphane alışkanlıklarını küçük yaşta kazandırmaktır. Kitapsız büyüyen çocuk, susuz ağaca benzer. Yeni neslin kitap okuyan ve okumayı seven bireylerini yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” diyerek kitap okumanın ve kütüphanelerin önemine dikkat çekti. Etkinlik sonrası öğrencilerimize kitabın önemini vurgulayan kitap ayraçları hediye edildi.


GAZİANTEP'TE KOLEJLİLERDEN 'SU' MESAJI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu öğrencileri, 'Damlaya Damlaya Su Biter' projesi kapsamında bir birinden farklı etkinliklerle dikkatleri suya çekmeyi başardı.

Etkinliklere sahne sanatlarıyla da destek veren öğretmenleri suyun insan yaşamı için olduğu gibi doğal yaşamın korunması açısından da önemini gözler önüne serdi.Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen 'Damlaya Damlaya Su Biter' projesi büyük dikkat çekti. Öğretmenlerinin de yardımıyla hazırladıkları afişlerin yanı sıra sınıflarında yaptıkları resimlerinde yer aldığı görselleri okul fuayesine asan öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde yağmur dansı yaparak ayrı bir renk kattı. Üzerlerindeki damla motifli tişörtlerle dikkat çeken öğrenciler gerçekleştirdikleri gösterilerle izleyenleri adeta büyüledi. GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, "Doğal yaşamın korunması, insanların olduğu gibi canlıların da nitelikli ve kaliteli yaşam sürebilmesi için çocuklarımızın küçük yaşta birçok konuya karşı duyarlılığını arttırmayı hedefleyen projelerimizi uygulamaya devam ediyoruz. Su elbette sadece insanlar için değil, doğada yaşayan bütün canlılar için büyük önem taşıyor. Suyumuzu korumak ve su tasarrufunu alışkanlık haline getirmek için öğretmenlerimizin rehberliğinde birçok etkinliği hafta boyunca gerçekleştirdik. Görsel sanatlar derslerindeki ana tema su konusu oldu. Sahne sanatlarının da destek verdiği çalışmalarımızda öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimiz su dansı yaparak suyun dünya için önemine dikkat çektiler. 'Damlaya damlaya su biter' sloganıyla yola çıkan ve bu çerçevede öğretmenlerinin hazırladığı etkinlikleri tamamlayan öğrenciler, hem öğrendiler, hem de sosyal yeteneklerini olumlu şekilde geliştirecek güzel bir etkinliğin tamamlayıcısı oldular. Bizler etkinliklerimizi bir güne değil, bir haftaya yayarak sürdürdük. Temelde de öğrencilerimiz okula başladığı günden bu yana canlı ve doğa yaşamı açısından en önemli değerler olan hava, su, toprak ve bunların içinde hayati açıdan en önde geleni su, minik öğrencilerin ana çalışma konusu olarak ele alınmaktadır" diye konuştu.

Öğrencilere küçük yaşta doğal yaşamın özelliklerini kavratan GKV Özel Okullarının doğal dengenin korunmasına yönelik çalışmaları eğitim öğretim yılı boyunca çeşitli faaliyetlerle sürdürdüğünün de altını çizen Gökçen Bulut, " Bu doğrultuda suyun değeri, susuzluk tehlikesi, suyun doğru ve yanlış kullanım şekillerini kavrayan öğrenciler bu konuda duygu, düşünce ve öğrendiklerini dile getirmek amacıyla birçok bireysel ve grup etkinliği gerçekleştirdiler. Su hakkında topladıkları çeşitli görselleri bir araya getirerek pano oluşturdular. Gaziantep Kolej Vakfı Özel okulları olarak su ve su kaynaklarını doğru kullanmak, suyu israf etmemek ve geleceğe bir damla su bırakabilmek adına yaptıkları güzel çalışmalarından dolayı Balıklar sınıfı öğrencilerini kutluyor, suyu ve suyun değerini bilen davranışlarını ileri yıllarda da hayatlarının odak noktasına yerleştirmelerini umut ediyoruz" dedi.


GKV'Lİ MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK MESAJLAR

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri gerçekleştirdikleri faaliyetle önemli mesajlar vererek, büyüklerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında okul öncesi eğitim almakta olan öğrencilerin bir birinden farklı etkinlikleri dikkat çekerken Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde down sendromlu arkadaşlarını da unutmadı. Öğrencilerin sınıf ve okul panosuna yaptığı resimler ve öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları afişler dikkat çekerken ayaklarına giydikleri farklı renkli çoraplar da büyük ilgi gördü. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Okul Müdiresi Gökçen Bulut, "Öğencilerimizin sadece akademik alanda değil, sosyal ve toplumsal konularda da duyarlı birer birey olabilmeleri yönündeki çalışmalarımız bir birinden farklı etkinliklerimizle pekişiyor. Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle öğrencilerimiz sınıflarında ve okul genelinde etkinlikler yaparak büyüklere önemli mesajlar verdi. Down sendromu'nun genetik düzensizlik sonucu insanın 21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom bulunması ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan genetik bir farklılıktır. Down sendromlu çocuk sahibi olan ailelerin öncelikle bunu kabullenmesi ardından da çocukları için neler yapabileceğini planlaması gerekir. Bizler etkinliklerimizle öğrencilerimize bu durumdaki çocukların da toplumun bir parçası olduğunu ve kendilerinden hiçbir farkları olmadığını anlatmaya çalıştık. Down sendromlu çocukların sıradan çocukların yaptığı pek çok şeyi yapabildikleri, ama daha geç yaptıkları unutulmamalıdır. Bu nedenle ona karşı sabırlı olmak hem gelişimi açısından hem de onun topluma kazandırılması açısından önemlidir. Toplumu oluşturan diğer bireylerinde bu anlamda bu tür çocuklarımızı yalnız bırakmaması ve onların yaşamlarını kolaylaştırmaları için gerekli her türlü destekten kaçınmamaları önemlidir. Bu çocuklar da toplumun birer parçası ve önemli birer bireyidir" dedi.


GKV’Lİ MİNİK PİYANİSTTEN MİNİ KONSER

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ana sınıfı öğrencisi Cem Aksel Pamukçu okulun son günü arkadaşlarına mini bir konser verdi.

Akademik başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleriyle de adını sıkça duyuran Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri yetenekleri doğrultusunda geliştiriliyor. Minik piyanist Cem Aksel Pamukçu okulun son günü arkadaşlarına bir sürpriz yaparak mini bir konser verdi. Öğrenciler kadar velilerin de büyük ilgisini çeken konserde minik piyanist yeteneklerini sergiledi. GKV Özel Anaokulu Müzik Öğretmeni Olena Osyka Şen’in rehberliğinde piyano eğitimi alan minik öğrenci çaldığı bir birinden güzel parçalarla arkadaşlarına müzik ziyafeti Sundu. Gelecekte ulusal ve uluslararası çapta bir piyanist olmak istediğini ifade eden GKV Anaokulu 6 yaş grubu öğrencisi Cem Aksel Pamukçu piyano eğitimini sürdüreceğini belirtti.

Mini konser sonrası Cem Aksel Pamukçu’yu yalnız bırakmayan anne ve babası oğullarıyla günün anısına hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.


MİNİK GKV’LİLER DÖNEM SONU ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri için düzenlenen dönem sonu etkinliklerinde minik öğrenciler Türkçe ve İngilizce şarkılar seslendirirken hazırlanan çeşitli drama gösterileriyle hünerlerini sahnede gösterdi.2016-2017 eğitim öğretim yılının son gösterilerini gerçekleştiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri bir birinden güzel şarkıları sahnede seslendirirken öğretmenleri rehberliğinde hazırladıkları bir birinden farklı gösteriyle de çeşitli mesajlar verdiler. Türkçe ve İngilizce olarak seslendirdikleri parçalar eşliğinde gönüllerince eğlenen minik öğrenciler dönemin yorgunluğunu da attı. Karne öncesi gerçekleştirilen etkinliklerde dönem boyunca edindikleri birçok kazanımı sahnelere yansıtan minik öğrencilerin yüksek performansı dikkat çekti. Öğrencilerin büyük bir başarıyla birinci yılı tamamladığını ifade eden Okul Müdiresi Gökçen Bulut, “2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci dönemini başarıyla tamamlıyoruz. Öğrencilerimiz dönem boyunca elde ettikleri kazanımları ve öğrendikleri bir çok şeyi sahneye taşıyarak sahne sanatlarındaki hünerlerini de sergiledi. Yoğun bir dönem geçirdik. Özellikle görsel sanatlar, yabancı dil eğitimi ve birçok sosyal sorumluluk projesiyle öğrencilerimizin en iyi koşullarda yarınlara hazırlanmasını sağladık. Düzenlenen etkinlikler bir dönemin özeti niteliğindeydi. Karne öncesi bu etkinliğimizde öğrencilerimiz adeta dönemin yorgunluğunu da attı. İkinci yarı yılında aynı başarılarla geçeceğine inanıyoruz” diye konuştu.


GKV ANAOKULU'NDA ANNE OLMAK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Anaokulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Ayşe Duygu Kılıç tarafından Anaokulu velilerimize bilinçli anne etkinliği düzenlendi. Annelerimiz, günlük yaşantının koşturmacası içinde unuttukları annelik duygusunu geçmişe yolculuk yaparak duygusal paylaşımlarla tekrar farkındalık kazandılar. Doğum anından başlayarak anneliğin annelerden öğrenildiği ve çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğiyle ilgili anne tutumlarından bahsedildi. Ayrıca annelerin zorlandığı birçok alanda fayda sağlayıcı pratik bilgiler verildi. Duygusal anların sıkça yaşandığı etkinliğe ilgi oldukça yoğundu. Çocuk kişilik gelişiminde anne ve babanın önemini bilen GKV Anaokulu bu tür aile ilişkileri çalışmalarına sıkça yer vermeye devam edecektir.


GKV’Lİ ÖĞRENCİLERDEN GAZİANTEP ARENAYA TAM PUAN

Gaziantep Kolej Vakfı ilkokul, ortaokul, lise futbol takımlarıyla anaokulunun minikler öğrencileri öğretmenlerinin rehberliğinde Gaziantep Arena’yı ziyaret ettiler.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları futbol takımlarıyla anaokulu öğrencileri Gaziantep Arenayı ziyaret ederek incelemelerde bulunup kısa bir sürede olsa antrenman yaparak penaltı çalıştılar. Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan “Gaziantep ve Türkiye için büyük bir gurur haline gelen Gaziantep Arena’da sporcu ve öğrencilerimizle incelemelerde bulunduk, hizmete girmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz” dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı ilkokul, ortaokul, lise futbol takımlarıyla anaokulunun minikler öğrencileri öğretmenlerinin rehberliğinde Gaziantep Arenayı ziyaret ederek incelemeler yaptılar. Gaziantep’in 36 bin kişilik yeni modern UEFA kriterlerine uygun ve her türlü uluslararası müsabakaya ev sahipliği yapabileceği bir stadyum olan Arenanın kısa süre sonra hizmete gireceğini öğrenen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları sporcu ve öğrencileri heyecanlandı. GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan öğrencilerin ve sporcuların Gaziantep Arenaya hayran kaldığını ve gelecekte burada top koşturmayı hayal ettiklerini ifade ederek, “GKV Özel Okulları okul sporlarının bütün dallarında aktif olarak faaliyet göstermekte, son dönemlerde de kurduğumuz futbol takımlarıyla hayalinde yeşil saha olan öğrencilerimizin bu alandaki yeteneklerinin geliştirilmesi yönünde çabalarımız devam etmektedir. Gazianteplilerin ortak gururu olan Gaziantep Arenaya öğrencilerimiz ve futbol takımlarımızla birlikte inceleme gezisi düzenledik. Gerçekten sadece Gaziantep’e değil Türkiye’ye yakışır marka bir spor kompleksi olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İnşallah eksikleri kısa bir sürede tamamlanır ve öğrencilerimizle birlikte burada maç izleme keyfini çıkarırız” diye konuştu.

GKV’li futbol takımları kısa sürede olsa Gaziantep Arenada antrenman yapmak fırsatı yakalayarak Arenata top koşturmanın heyecanını da tattılar. Gaziantep Arenaya hayran kalan öğrenciler çim saha üzerinde ve tribünlerde hatıra fotoğraflar çektirmeyi ihmal etmedi.


GKV’Lİ MİNİK KALPLERDEN ATA’YA MEKTUPLAR

Atatürk’ün vefatının 78.yılı anma etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri velileriyle iş birliği yaparak “Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesini başarıyla gerçekleştirdi. Atatürk’e olan özlem ve sevgilerini kendi cümleleriyle anneleriyle paylaşan minik kalplerinin bu duyguları anneleri tarafından mektuplara dönüştürüldü. Proje kapsamında yazılan mektuplar hafta boyunca okulun fuayesinde sergilenecek.

Gaziantep kolej Vakfı Özel Okullarının minik öğrencileri Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesiyle anne ve babalarıyla birlikte Atatürk’e mektup yazdılar. Atatürk hakkındaki duygu ve düşüncelerini annelerine anlatan minik öğrenciler bu duyguların kaleme alınarak mektuba dönüşmesini sağladılar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut yapılan çalışmanın öğrenci, okul, veli ve öğretmen işbirliği için önemli sonuçlar oluşturduğunu, kurum içerisindeki etkinliklere velilerin aktif olarak katılımının sağlandığını ifade ederek “Atatürk’ün vefatının 78.yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen anma törenlerimiz arasında “Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesi önemli bir yer tutuyor. Atatürk hakkında öğrendikleri bilgilerini duygularıyla pekiştiren öğrencilerimiz anne veya babalarının yardımı ile bu duygu ve düşüncelerinin mektuplara yansıtılmasını sağlıyor. Öğretmenlerimizde bu konuda velilerimize ve öğrencilerimize rehberlik yaparak ortaya güzel sonuçların çıkmasını sağlıyor. Bu tür etkinliklerimizle velilerimizin gerek okullarımızda gerekse evlerinde çocuklarıyla eğitim anlamında daha fazla ilgilenmelerini sağlıyor. Atatürk’ün vefatının 78.yılı anma etkinliklerimiz hafta boyunca çeşitli faaliyetlerle devam edecektir. Sınıflarımızda Atatürk’ün yaşamından kesitler gerek öğretmenlerimiz tarafından belgesellerle desteklenerek, gerekse çocuk yazarlar tarafından anlatılacaktır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının diğer kurumları tarafından yapılan bütün etkinlikleri de öğrencilerimizle birlikte takip edeceğiz” dedi. Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesi kapsamında yazılan mektupların okulun fuayesinde hafta boyunca sergileneceği de bildirildi.


SATRANÇ ŞAMPİYONU GKV’LI HASAN’A BOYU KADAR KUPA

Gaziantep Satranç İl Temsilciliği ve Caffeeshop iş birliğiyle gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Şenliğine katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencisi Hasan Demir Gedikkaya kategorisinde turnuva şampiyonluğunu kazanarak boyu kadar kupasını aldı.

Akademik başarılarıyla dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri sosyal, kültürel ve sportif alanlardaki başarılarını da sürdürüyor. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Gaziantep Satranç İl Temsilciliği ve Caffeeshop iş birliğiyle gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Şenliğine katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Gezgin Penguenler Sınıfı öğrencisi Hasan Demir Gedikkaya kategorisinde birinci oldu.

Düzenlenen törenle şampiyonluk kupasını alan minik öğlenci adeta boyunda büyük bir kupaya sahip oldu. GKV Özel Okulları öğrencilerinin takım sporlarında olduğu gibi bireysel sporlarda da yeteneklerini sergileyerek birçok başarıya imza attıklarını ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş, “Öğrencimizi kutluyoruz. Öğrencimizin yetiştirilmesinde büyük çabalar sarf eden ailesi ve satranç antrenörümüz Süleyman Okan başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor önümüzdeki süreçlerde daha büyük başarılara imza atmasını bekliyoruz” dedi.Minik şampiyon kupa sevincini ailesi ve öğretmenleriyle paylaştı.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI'NDA CUMHURİYET COŞKUSU

Cumhuriyetin kuruluşunun 93.yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştiren öğrencileri sergiledikleri muhteşem tabloyla göz kamaştırdı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin büyüleyen Cumhuriyet yürüyüşü büyük ilgi gördü. GKV Özel Okulları eğitim kampüsünde bando takımı eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe okul öncesi eğitim öğrencileriyle ilkokul ve ortaokul öğrencileri de katıldı. Bayraklarla donatılan kurumda öğrencilerin ellerindeki bayrak ve dövizlerle yürüyüşü alkışlanırken minik öğrencilerin heyecanları gözlerden kaçmadı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin hafta boyunca devam edeceğini ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93.yıl dönümünü bütün kurumlarımızda coşkuyla kutluyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüze yaklaşık bin beş yüz öğrencimiz katıldı. Bando eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşte öğrencilerimizin de en az bizler kadar heyecanlı oluşu ve yürüyüşteki heyecanları dikkat çekti. Cumhuriyet Bayramıyla ilgili kurumlarımızın bütün birimlerinde bir birinden farklı etkinlikler, söyleşiler ve etkinlikler gerçekleştirilecektir” dedi.

Cumhuriyet Yürüyüşünde izleyenlerin alkışlarını alan öğrenciler kendileri için düzenlenen farklı etkinlikleri de yakından takip ederek Cumhuriyet ve kazanımlarıyla ilgili faaliyetlere katıldılar.


GKV’Lİ MİNİKLERE İLK DEMOKRASİ DERSİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları anaokulu öğrencileri izleyecekleri filmleri yapılan seçimle belirleyerek ilk demokrasi dersini aldılar.

GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut Cumhuriyetin kazanımlarının öğrencilere uygulamalı olarak anlatıldığını “Oyunu ver Filmini İzle projesiyle ilk kez sandık başına gidildiğini belirterek “Öğrencilerimiz film saatlerinde izleyecekleri filmleri sandık başına giderek verdikleri oylarıyla belirledi” dedi.

Öğrenciler izleyecekleri çizgi filmi oy vererek seçtilerCumhuriyet haftası etkinlikleri kapsamında bir birinden farklı etkinliklerle öğrencilere cumhuriyetin kazanımları ve demokrasinin önemini anlatan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında anaokulu öğrencileri seçim sandığına gitti. Öğrenciler izleyecekleri çizgi filmler verdikleri oylarla belirleyerek en çok izlemek istedikleri filmleri Oyunu ver Filmini İzle Projesi kapsamında belirlediler. Bir birlerinin görüşlerine büyük saygı gösteren öğrenciler seçim sonucu belirlenen filmleri birlikte izleyerek sinema izleme keyfini de sürdüler. GKV Özel Anaokulunun Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin öğrencilere çok şey kazandırdığını ifade eden Okul Müdiresi Gökçen Bulut “Cumhuriyetin kazanımları ve demokrasinin önemini farklı etkinlikler ve projelerle küçük öğrencilerimize anlatıyoruz. Son olarak haftanın belirli günlerinde uygulanan sinema saati kapsamında öğrencilerimizin izlemek istedikleri filmleri sandıkla belirlemesi için seçim yaptık. Oyunu ver Filmini İzle Projesi kapsamında seçim öncesi filmlerin afişleriyle tanıtımları yapıldı. Her filme bir renkle gösterildi. Sandığa giden öğrencimiz tıpkı seçimlerde olduğu gibi kabine girerek izlemek istediği filmin belirlenen rengini zarfa koyarak sandığa attı. Oy kullandığını belirlemek izinde isminin karşısına parmak izini basarak oyunu kullandığını gösterdi. Bu güzel uygulamayla çoğunluğun verdiği karara uyulması gerektiğini ve seçimlerde nasıl oy kullanıldığını öğrenmiş oldular. Buna benzer uygulamalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecektir.

Cumhuriyet haftası etkinliklerimiz bu yıl bir birinden farklı çalışmayla hafta boyunca sürecektir” diye konuştu.

Minik GKV’liler yapılan seçimlerin ardından seçimde en çok oyu alan filmleri birlikte izleyerek gönüllerince eğlendiler.


GKV’Lİ MİNİKLERE BİRİNCİ SINIFTAN MEKTUP GELDİ

“Okul öncesi eğitim alan öğrencilerin ilkokulda kendilerini bekleyen eğitim süreci hakkında çeşitli eğitici faaliyetlerle uzmanlar eşliğinde bilgilendirilmesi gelecekte okul fobisinden korunmaları için önemli bir çalışmadır.”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında okul öncesini tamamlayarak ilkokul birinci sınıfa gidecek öğrencilere yönelik gerçekleştirilen Birinci Sınıftan Mektup Var Projesinde minik öğrencilere birinci sınıfta yaşayacakları birçok konu Rehberlik servisinde görev yapan psikologlar Gökçen Bindal ve Fatoş Okuyucu eşliğinde kuklaların da kullanıldığı etkinliklerle tanıtıldı.  

2015-2016 eğitim öğretim yılının son günlerine gelindiği şu günlerde birçok öğrenci bir üst sınıfa geçmenin heyecanını yaşarken yeni eğitim yaşamlarını bir üst kurumlarda sürdürecek öğrenciler arasında da okullarından ve öğretmenlerinden ayrılma duygusunun verdiği hüzün yaşanıyor. Bu yıl GKV Özel Anaokulunda okul öncesi eğitimini tamamlayan öğrenciler ilkokul birinci sınıfa gitmenin heyecanını yaşarken okullarından da ayrılmanın hüznünü yaşıyor. GKV Özel Okulları Rehberlik Servisi tarafından hazırlanan “Birinci Sınıftan Mektup Var Projesi” kapsamında bu yıl birinci sınıfa gidecek olan öğrencilere GKV Özel Okulları birinci sınıf öğrencileri tarafından birer mektup yazılarak gönderildi. Bir üst sınıfın güzelliği ve eğitimdeki yerini anlatan mektuplar minik öğrencilere okunarak onların gelecek yıla hazırlanmaları sağlandı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisi Anaokulu Psikoloğu Gökçen Bindal ve İlkokul Psikoloğu Fatoş Okuyucu yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek “Anaokulu öğrencileri bu yıl anaokulunda mezun olup yepyeni bir döneme merhaba demek için yolun sonundalar. Bir yandan anaokulundan ayrılmanın buruk duygusu diğer yandan ise 1. Sınıf olacaklarının heyecanını ve sevincini yaşamaktadırlar. Onları ilkokula, yeni bir döneme hazırlamak çocuğun sosyal duygusal açıdan hazır olması ve iç dünyalarını dışa vurmaları çocuklar için önemlidir. Çünkü okul çağı çocuğun aile yuvasından çıkıp dış dünyaya açıldığı toplumsal çevreye iyice karıştığı çağdır. Çocuklarla anaokulunda neler yaptıklarını, orada kendilerini nasıl hissettiklerini ve oradan ayrılacakları için içsel olarak neler yaşadıklarını ve ilkokulda nelerle karşılaşacaklarını konuşmak paylaşmak çocuklara iyi gelecektir. Çocuklarla hem anaokulundan ayrılmanın üzüntüsünü, ilkokula başlamanın da sevincini yaşatacak uygulamalar yaptık. Çocukların keyif alarak izlediği ve erken çocukluk döneminde eğitimde önemli eğitim materyali olan kuklalarla çocukların iç sesini dışa vurmaları sağlandı. “1.sınıftan mektup var” adlı projede 1. Sınıflar 1.sınıfla ilgili yaşadıkları deneyimlerini anaokulu öğrencileriyle paylaşmak için mektup yazdılar. Daha sonra bu mektuplar anaokuluna gönderilerek; gelen mektupları minik GKV lilere okuduk. Okula başlamak çocukların yeni bir sosyal çevreye girmesi, bağımsızlığa adım atmasıdır. 1.sınıfta öğrencilerini, kendi ayaklarının üzerinde durmasını sağlayan bazı sorumluluklar beklemektedir. Bu yüzden çocuklarla önceden ne yaşayacağını bilmesi konusunda konuşmak, oyunlarla o süreci anlatmak; 1.sınıfı daha rahat atlatmalarını sağlamaktadır. Bu uygulamayla çocuklar hem duygularını hem de kendilerini daha rahat ifade etmektedir. Bir sorunla karşılaştığında ise etrafındakilerden yardım almayı öğrenmelerini sağlamaktadır. Bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyor; yeni eğitim-öğretim dönemine bilinçli ve sağlıklı şekilde başlamalarını temenni ediyorum” dediler.


ANAOKULU SATRANÇ ŞENLİĞİ TURNUVASI ÖDÜLLERİ

28 Mayıs 2016 tarihinde özel bir anaokulu, bir avm ve Gaziantep Satranç İl Temsilciliği katkılarıyla, bir avm’de yapılan, Anaokulu satranç şenliği turnuvası 58 sporcunun katılımı ile sonuçlanmıştır. Turnuvaya katılıp İlk 5 dereceye girenlere kupa ve turnuvaya katılan tüm miniklere katılım madalyası verilmiştir.

Turnuva sonunda kupa ve katılım madalyası alan öğrencilerimiz;

ELA OVAYOLU  KUPA  (CESUR ASLANLAR - HATİCE YENER)

ELA IŞIL AKSOY  MADALYA  (MUTLU FİLLER - SİBEL SARIBAŞ)

H.DEMİR GEDİKKAYA  MADALYA  (NEŞELİ TAVŞANLAR – MELİKE AÇIKKOL)

ÇAĞAN TÜTÜNCÜLER  MADALYA  (EĞLENCELİ YUNUSLAR – NİLGÜN KARA)

BATU BEYHAN  MADALYA  (DAHİ FOKLAR – ZÜHAL BURNUKARA)

URAS GÖKNEL  MADALYA  (MUTLU FİLLER - SİBEL SARIBAŞ)

ANIL BUĞRA ULUSOY  MADALYA  (EĞLENCELİ YUNUSLAR – NİLGÜN KARA)

BARTU SACIR  MADALYA  (AKILLI PANDALAR – ZENO ÖZDAL)

ÇAĞAN MERT DEMİR  MADALYA  (DAHİ FOKLAR – ZÜHAL BURNUKARA)


160 MİNİK ÖĞRENCİ TÖRENLE KEP ATTI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokullarında bu yıl okul öncesi dönemle ilgili eğitim öğretimini tamamlayan 160 öğrenci için kep töreni düzenlendi. Törende lise öğrencilerinin danslarıyla, ortaokul öğrencilerinin bayrak şovları geceye damgasını vurdu.

Kuruluşunun 52'nci yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan, 2015-2016 eğitim öğretim yılında da gerek akademik, gerekse sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif başarılarıyla adından söz ettiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları anaokulu öğrencileri için düzenlenen kep töreni izleyenleri büyüledi. GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, Mütevelli ve Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Özgün, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Kasım Ateş ve Can Hoşcan’ın yanı sıra bir çok davetlinin katıldığı kep töreninde GKV Özel Liseleri öğrencilerinin muhteşem dans gösterileri ve Ortaokul öğrencilerinin bayrak şovları ilgi gördü. Eğitimin bütün kademelerinde 52 yıllık başarı dolu öykülerin merkezi olan GKV Özel Okulları'nda minikler kadar anne ve babalarının da heyecanları gözlerden kaçmadı. Okul öncesi eğitimin önemine değinen GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, yaparak yaşayarak eğitim modelinin en iyi şekilde uygulandığını ve 160 öğrencinin başarıyla mezun edildiğini ifade etti. Düzenlenen kep töreninde GKV Özel Liseleri öğrencilerinin dans gösterileri ve ardından ortaokul öğrencilerinin bayrak şovu büyük ilgi çekti.

Anaokulu öğrencileri öğrendikleri bir birinden güzel İngilizce parçaları sahnede seslendirirken konukların büyük bir kısmı onlara eşlik etti. Gecenin geç saatlerine kadar süren etkinliklerin ardından sınıf öğretmenleri sembolik olarak öğrencilere düzenlenen diplomalarını verdi. Keplerin fırlatılmasının ardından tören son buldu. GKV Özel Anaokulunda okul öncesi eğitimini tamamlayan 160 öğrencinin ilkokul eğitimi için GKV Özel İlkokulu'na kayıt yaptırdığı da açıklandı.


GKV ÇOCUK ŞENLİĞİ VE OLİMPİYATLARINDA MUHTEŞEM FİNAL

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen Geleneksel Çocuk Festivali ve Olimpiyatlarında minik öğrencilerin sahnede sergilediği danslar ve sportif etkinlikler büyük ilgi gördü.Yıl sonu etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen Çocuk Şenliği ve Olimpiyatları büyük ilgi gördü.

Çeşitli dans gösterilerinin yanı sıra spor etkinliklerinin de gerçekleştirildiği GKV Çocuk Şenliği ve Olimpiyatlarda minik öğrenciler anne ve babalarıyla gün boyu katıldıkları etkinliklerde ter dökerken hünerlerini sergiledi. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Okulları Anaokulu Müdiresi öğrenciler ve velilerinin yönelik gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Şenlikleri ve Olimpiyatlarına yoğun ilgi gösterildiği ve öğrencilerin ebeveynleriyle bütün günü birlikte geçirerek birçok etkinliğe katıldıklarını belirtti. Danslar ve sportif etkinlikler değişik yaş guruplarındaki öğrencilerin büyük ilgisini çekerken spor ve sanatsal faaliyetlerin bir arada yer alması velilerinde büyük ilgisini çekti.

Gün boyu süren etkinliklerin kapanışında bütün öğrencilerin katılımı ile toplu dans etkinliği yapıldı. Öğretmenler, anne ve babaların da eşlik ettiği dans gösterileri katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı.


GKV’Lİ DEDE VE NİNELER TORUNLARIYLA FİDAN DİKTİ

Gaziantep’te doğal dengenin korunması ve çocuklarda ağaç sevgisinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen ve üç kuşağı bir araya getiren “Dedem, ninem, annem ve babamla fidan dikiyorum” etkinliği kapsamında dedeler ve torunlarıyla birlikte fidan dikti.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından düzenlenen “Dedem, ninem, annem ve babamla fidan dikiyorum” etkinliği ile Dülükbaba’da yer alan GKV Özel Okulları Hatıra Ormanına yaklaşık bin fidan dikildi. Çocukların dedeleri ile birlikte buluştuğu etkinlikte fidan diken aileler, unutulmaz anlar yaşadı. Akademik başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel alandaki etkinlikleriyle de adından sıkça söz ettiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, sabahın erken saatlerinde torunlarıyla birlikte GKV Özel Okullarına gelen dedeler ve nineler GKV eğitim kampüsündeki anaokulunun yolunu tuttu. Torunlarıyla birlikte rehber öğretmenlerden ve konunun uzmanlarından fidan dikmeyle ilgili temel bilgileri aldıktan sonra sınıf öğretmenleri ve okul idarecilerinin rehberliğinde Dülükbaba Ormanlarında yer alan Gaziantep Kolej Vakfı Hatıra Ormanına gittiler. GKV Özel Anaokulu öğrencileri ellerindeki pankartlarla da dikkat çekerken dede ve nineler torunlarıyla birlikte fidan dikmenin, gelecek yaşamlara hayat vermenin heyecanını yaşadılar. Torunlar dede ve nineler öğretmen ve idarecilerle birlikte geldikleri tören alanında herkes fidan dikmenin doğayı korumak ve gelecek nesillere iz bırakmak için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kavrayarak vatandaşlık görevlerinin gereğini yaptılar. Torunlarıyla birlikte ortak bir etkinlikte bulunmanın kendileri için büyük bir heyecan ve unutulmaz bir anı olduğunu ifade eden dede ve nineler GKV Özel Okullarının oluşturduğu farkındalık ile fidan dikme çalışmalarına farklı bir boyut kazandırdığını söyleyerek okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür etti.


MİNİK GKV’LİLERDEN SU DAMLASI VE YAĞMUR DANSI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri tarafı “Su hayattır, susuz yaşam olmaz” sloganıyla yola çıkarak hazırladıkları etkinliklerde suyun canlıların yaşamındaki önemine dikkat çekerek insanların su tüketiminde dikkatli olması gerektiğini vurguladılar.

Doğal kaynakların korunması ve tasarrufa dikkat çekmek amacıyla Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen ve Dünya Su Gününün de kutlandığı etkinlikte minik öğrenciler birer su damlasını temsil eden kostümleriyle dikkat çekti. Öğretmenleriyle birlikte okul salonlarında çeşitli danslar sergileyen minik öğrencilerin suyun önemi vurgulayan resimleri de dikkat çekti. Doğayı ve doğal kaynakları korumanın çocuklara küçük yaşta bir alışkanlık olarak kazandırıldığına dikkat çeken Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut “Hızla tükenen doğal kaynaklarımız arasında özellikle su bütün canlılar için büyük önem taşıyor. Dünyanın birçok bölgesinde içilebilir su bulunamazken mevcut kaynakların korunması ve tasarruflu kullanılmasına dikkat çekmek, canlıların yaşamında suyun önemini vurgulamak amacıyla öğrencilerimizle ortaklaşa düzenlediğimiz etkinliğimiz başarılı geçti. Konuyla ilgili düşüncelerini resimlerle anlatan minik öğrencilerimiz adeta birer su damlası gibi birlikte dans ederek bu anlamlı günü kutladılar” dedi. Etkinlikler kapsamında okulda bulunan bitkilere de su veren öğrenciler dünya su kaynaklarının korunması için etkinliklerine devam edeceklerini de ifade ettiler.


MİNİK GKV’LİLER BAŞKAN FADILOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Yaparak yaşayarak öğrenme metodunun etkin olarak uyguladığı GKV Özel Anaokulunda öğrenciler gelecekteki meslekleriyle ilgili olarak kurdukları hayallerini gerçekleştirmek için meslekleri tanıma gezilerine katılıyor. Şehitkâmil Belediyesini ziyaret eden minikler Başkan Fadıloğlu’ndan belediyecilik hakkında bilgi aldılar.

“Hayallerim Geleceğimdir” projesi kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrenciler ve öğretmenleriyle okul idarecileri Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu ziyaret ederek isteklerini dile getirdiler. Minik öğrenciler hazırladıkları çeşitli projelerden oluşan isteklerini Başkan Fadıloğlu’na anlatarak uygulanması için destek istediler. Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu minik öğrencilerin isteklerinin kendisi için önemli bir yol haritası olacağını ve istekleri içeren özenle yapılmış kâğıtları tek tek inceleyeceğini, uygulanabilir olanları uygulayacağını ifade etti.

Hayallerim geleceğimdir projesi başarıyla uygulanıyor

Öğrencilerin kurdukları hayalleri hedefleri olarak görmeleri ve bu hedefleri gerçekleştirmek için aldıkları eğitiminde desteğiyle yol haritası oluşturabilmelerinin önemli olduğunu ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş bu tür gezilerin anlamlı ve bir o kadar öğrencilerin belleklerinde yer eden kalıcı faaliyetler olduğunu ifade ederek Şehitkamil belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür etti. Ziyaretle ilgili bir değerlendirmede bulunan GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut ise Hayallerim Geleceğimdir Projesi kapsamında öğrencilerin yaşadıkları çevrelerdeki mesleklerle ilgili merak ettiklerini öğrenmek ve geleceklerini şekillendirmek amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlara inceleme gezileri düzenlediklerini belirterek “Bugün öğrencilerimizle Şehitkâmil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret ettik. Öğrencilerimiz öğretmenlerinin de rehberliği ile ilçe belediyemizden beklentilerini ve yapılmasını istedikleri çalışmaları hazırladıkları resimlerle başkanımıza sundular. Bu tür gezilerle öğrencilerimiz meslekleri tanırken o mesleklerin insan yaşamındaki fonksiyonları hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Bizleri kabul ederek zaman ayırdığı ve öğrencilerimizle tek tek yakından ilgilendiği için Şehitkâmil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyoruz” dedi. İsteklerini Başkan Fadıloğlu’a ileten minik GKV’liler gördükleri ilgiden memnun kalarak Şehitkâmil Belediyesinden ayrıldılar. Meslek tanıma gezilerinin önümüzdeki süreçte de devam edeceği ifade edildi.


DIŞ GÖRÜNÜŞE GÖRE YARGILAMAYALIM

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Proje Ekibi öğrencileri, sürdürmekte oldukları “Demokrasi Bilinci” başlıklı projelerinin ilk adımı olan “Dış Görünüşe Göre Yargılamayalım” temalı eğitimlerini, GKV Özel Okulları Anaokulunda miniklere slayt ve tiyatro gösterisiyle gerçekleştirdiler. Proje ekibi verilen eğitimin sonucunda kişilerdeki her çeşit farklılığın, iletişime ve insanların toplum yaşantısındaki rollerine engel olmadığı bilincini verdi. Proje rehber öğretmeni Nursev Kadıoğlu, bu eğitimlerle çocuklarımıza küçük yaşta demokrasi bilincini yerleştirmeye daha sonra uygulanacak farklı temalarla devam edeceklerini bildirdi.


MİNİK GKV'LİLERİN EVCİL HAYVANIMLA OKULDAYIM PROJESİ İLGİ GÖRÜYOR

Evlerinde yetiştirdikleri evcil hayvanlarıyla birlikte okula gelen GKV Özel Anaokulu öğrencileri bir birinden farklı türlerden oluşan hayvanları okul fuayesinde bir araya getirerek adeta mini bir hayvanat bahçesi oluşturdu. Canlılar dünyasını mercek altına alan minik öğrencilerin hayvan sevgisi ise herkesi duygulandırıyor.

Evcil Hayvanımla Okula Gidiyorum Projesi kapsamında GKV Özel Anaokulu öğrencileri evlerinde besledikleri hayvanlarıyla birlikte okula gelerek çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiler. Öğrenciler balık, kuş çeşitleri, tavşan, kaplumbağa gibi çeşitli evcil ev hayvanlarıyla birlikte okula gelerek okul fuayesinde mini bir hayvanat bahçesi oluşturdu. Öğrencilerin ilgiyle ziyaret ederek hayvanları incelediği etkinlikte minik öğrencilerin hayvan sevgisi herkesi duygulandırdı. Dünya’yı paylaştığımız canlılarla ilgili her türlü bilginin öğrencilere etkinlikler yoluyla aktarılmaya çalışıldığını ifade eden GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut “Evcil Hayvanımla Okula Geliyorum Projesi kapsamında ay boyunda haftanın belli günlerinde öğrencilerimiz evlerinde besledikleri evcil hayvanları okula getirerek diğer arkadaşlarıyla birlikte ortak etkinlikler gerçekleştirirken onların yaşam alanları hakkında da bilgiler ediniyorlar. Çocuklarımızın dünyayı paylaştığımız diğer canlıların yaşam haklarına saygılı olması ve onlarla birlikte yaşamanın keyfini yaşaması amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerin diğer safhalarında ise öğrenciler inceledikleri evcil hayvanlarla ilgili resim ve değişik etkinlikler yaparak duygularını ifade ediyorlar. Gerek öğrencilerimizin gerekse velilerimizin büyük ilgi gösterdiği proje kapsamındaki etkinliklerimiz Şubat ayı boyunca okullarımız genelinde devam edecektir” dedi.  Okulun fuayesini adeta bir hayvanat bahçesine dönüştüren minik öğrenciler ise farklı türlerdeki birçok hayvanı bir arada görme şansı yakalayarak onları yakından gözlemleme şansı yakalıyor.


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZE “GERİ DÖNÜŞÜM” KONULU SUNUM YAPILDI

Gaziantep Kolej Vakfı lise öğrencileri 14.01.2016 tarihinde anaokuluna giderek oradaki öğrencilere "geri dönüşüm" konulu sunum yaptılar. Bu sunumda anaokulu öğrencilerine hem geri dönüşümle ilgili bilgi verdiler hem de beraber geri dönüşüm faaliyetleri yaptılar. Bu faaliyetlerle anaokulu öğrencileri geri dönüşüm bilinci kazanırken yaratıcılıklarını da geliştirdiler. Bu bilincin küçük yaşta kazanılmasının öneminin farkında olan lise öğrencileri, yaptıkları çalışmalarla anaokulundaki öğrencilerin büyük ilgisini çekti.


GKV’Lİ MİNİKLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Ne güzeldir bir dilek tutup tuttuğun dileğin gerçekleşmesi… GKV anaokulu öğrencileri kardeş okulumuzdaki küçük arkadaşlarının dileklerini gerçekleştirdiler. Minicik yüreklerine sevgi doldurup ellerinde onların hayalleri ile buluştular. Sevgi ve paylaşma duygularını hiç tanımadığın biriyle de yaşayabileceğini gösterdiler.

Uzakta da olsan, tanımasam da seni, hayalini gerçekleştirmek, çok mutlu etti beni sözleriyle tüm anneleri duygulandıran miniklerimizin bu duyarlı etkinliğinin herkese örnek bir davranış olmasını diliyoruz.


“COOKING CLASS” ETKİNLİĞİMİZ

Cookies are ready for the new year!

“Cooking Class” ile başlayan yeni yeni yıl etkinliklerimiz Crazy hair party ile devam etti.

Cooking Class etkinliğinde öğrencilerimizin İngilizceyi günlük yaşamla ilişkilendirerek daha eğlenceli öğrenmeleri sağlandı. İngilizce şarkılar eşliğinde leziz kurabiyeler yapan minikler kendi yaptıkları kurabiyeleri aileleriyle birlikte yediler.


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ ENGELLİLER KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Çocuklarda olumlu temel alışkanlıkların kazandırıldığı en kritik yaşlar 3-10 yaş aralığıdır. Bu önemli evrede özellikle okul öncesi dönem ve ilkokul yılları, çocuklara Değerler Eğitimi’nin verilmesi anlamında en uygun dönemlerdir. Okullar, çocuklar için bu altın çağda her bir değeri titizlikle ele alarak onların güzel yaşam alışkanlıkları ve becerileri kazanmalarında büyük önem taşımaktadırlar. Değerler eğitimi, toplumun içinde samimi, insancıl, saygılı, kendisinin ve yaşadığı toplumun sorumluluğunu alan, bilinçli bireylerin yetiştirilmesi anlamında son derece önemlidir.

Bu bağlamda çalışmalar başlatan GKV Özel Okulları Liseleri öğrencileri kendi yazmış oldukları oyunla engellilere empati duyma bilincini vermeye çalıştılar. Bu eğitim kapsamında; anaokulu öğrencilerine farklı engelli grupların beklentileri, onlara nasıl davranılması gerektiği, dışlanmadan toplumda eşit koşullarda birlikte yaşamanın önemi anlatıldı. Öğrenciler büyük bir ilgiyle izlediler ve görüş belirttiler.

Proje Koordinatörü öğretmeni Nursev Kadıoğlu 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında dünya birinciliği kazanan “Engellilere Empatiyi Artırma Projesinin” sürdürülebilirliğinin yanı sıra, bu öğretim yılında da “Çevre ve Demokrasi bilincinin arttırılması projesi” kapsamında kalıcı değerlerin verileceği eğitimlerin devam edeceğini belirtti.


GKV ÖZEL ANAOKULUNDA SHOPPING DAY

Dilin doğal bir etkinlik oluşu nedeniyle GKV Özel Okullarında dil öğretiminde tek bir yöntem uygulamak yerine, bir dil atmosferi oluşturulmaktadır. Bu atmosferde, her öğrenciye dil öğrenme olanağı ve ortamı sağlanmaktadır. Bu bağlamda Anaokulumuzda dili işlevsel hale getirmek için Anaokulu İngilizce Öğretmenlerinin hazırlamış olduğu “shopping day” günü minik öğrenciler tarafından çok sevildi.

Amacımız; İngilizce kullanımının sadece dersliklerle sınırlı kalmamasının ve dili pratikte de kullanmasını sağlamak ve öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirmektir.


MİNİK GKV’LİNİN YÜREĞİNDEN ANNENİN KALEMİNE ATA’YA MEKTUPLAR

Gerçekleştirdikleri bir birinden farklı etkinlikle dikkat çeken GKV’li öğrenciler Atatürk haftası etkinlikleri kapsamında duygularını annelerine anlatarak Atatürk’e mektup yazdılar. Annelerinin çocuklarının duygularını kaleme döktüğü etkinlik sonrası muhteşem bir sergi ortaya çıktı. Sergiyi ziyaret edenler çocukların duygularını hayranlıkla okuma şansı yakaladı.

Atatürk haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdikleri etkinliklerle dikkat çeken GKV Özel Okullarında minik öğrenciler de bir birinden güzel etkinlikle dikkat çekiyor. Duygularını annelerine anlatarak bunların mektup haline gelmesini sağlayan minik GKV’liler yazılan mektuplardan oluşan sergilerini okullarında açtı. Çocukça duyguların anlatıldığı Atatürk sevgisiyle dolu mektuplar bir anda velilerin ilgi odağı haline geldi. Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında okul, öğrenci ve veli denklemini faaliyetlerle kurduklarını ifade eden GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut “Öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz birçok faaliyetimizde anne ve babaların da etkinliklerin içerisinde yer almasını sağlıyoruz. Atatürk Haftası nedeniyle gerçekleştirilen mektup yazma etkinliğimizde öğrencilerimiz duygularını anne ve babalarına anlatarak bunları kaleme almalarını istedi. O saf ve temiz duyguların kâğıtlarda cümlelere dökülmesi elbette hepimizi mutlu etti. Anneleriyle ortak gerçekleştirdikleri bu etkinlik sonucu yazılan mektuplardan oluşan sergimiz hafta boyunca okullarımızda açık bulunacak. Yapılan bu çalışma eğitimin olmazsa olmazlarının başında gelen okul, aile, çocuk öğretmen denkleminin güzel bir işleyiş ürünüdür. Ailelerin eğitime dönük çalışmaların içerisine çekilmesi çocukların başarılı bir eğitim almasında önemli rol oynamaktadır" dedi.


GKV ANAOKULU’NDA MİNİKLERİN CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Gaziantep kolej vakfı özel anaokulu minikleri yüreklerinde taşıdıkları büyük Atatürk sevgisiyle cumhuriyet bayramını coşkuyla kutladılar.Anaokulu öğrencileri cumhuriyet yürüyüşü yaparak okul bahçesinde herkesin ilgi odağı oldu. Söyledikleri sözler ve marşlarla cumhuriyetlerine sahip çıkan minikler renkli barış partilerinde cumhuriyet pastası keserek eğlendiler.


GKV ÖZEL OKULLARINDA CUMHURİYET VE ATATÜRK HAFTASI ETKİNLİĞİ BAŞLADI

Bugün GKV Özel İlkokulu ve Anaokulunun hazırlamış olduğu 29 EKİM Cumhuriyet Bayramı tören programı bahçede yapılan muhteşem programla yapıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Bando takımının canlı performansı törene renk kattı. Açılış ve saygı duruşununum ardından bando eşliğinde okunan İstiklal Marşı çok duygu selinin yaşanmasına neden oldu. GKV öğrencileri Cumhuriyet’e ve Atatürk’e bağlılıklarını okudukları şiirlerle bir kez daha gösterdiler. Bu yıl 1.sınıfa başlayan minik öğrencilerin heyecanı gözden kaçmadı. Program İlkokul Müdürü Mustafa ŞENEL’in konuşmasının ardından sahne alan zeybek grubu büyük alkış aldı. Bandonun verdiği “Cumhuriyet Konseri” büyük beğeni topladı. Son olarak bando eşliğinde çalınan 10. Yıl Marşı eşliğinde, GKV öğrencilerinden oluşan büyük bir grubun sunduğu bayrak gösterisiyle son buldu.


ANAOKULU KÜÇÜKLER SANAT AKADEMİSİ

GKV Özel Anaokulunda daha önceden planlığı üzere sanat etkinliklerine çok önem verilmektedir.

Bu öğretim yılının başlamasıyla, anaokulu öğrencileri amfibide çizdikleri resimleri drama yaparak anlatırken büyük keyif aldılar. Yeni düzenlen anaokulu bahçesinde, yetişkinler gibi gayet ciddi bir şekilde şövalyede resim çizip boyadılar.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ANAOKULU’NDA VELİ TOPLANTISI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı ilk veli toplantısını yaptı. Toplantıda anaokulu akademik program ve sosyal etkinlik uygulamaları hakkında veliler bilgilendirdi.

Fuayede hazırlanan kokteylde birbirleriyle tanışıp kaynaşma imkanı buldular. Veliler, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarını tercih ettikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Veliler, sınıflarına giderek çocuklarının sandalyelerine oturarak empati kurmaya çalıştılar ve çocuklarının bir gün boyunca bulundukları sınıflarında yapılan uygulamaları sınıf öğretmenlerin akıllı tahta da hazırlanan sundukları görselleri hayranlıkla izlediler. Veliler sınıf ve branş öğretmenleriyle yakından tanışma fırsatı bulurken yabancı İngilizce öğretmeni ilgi odağı oldu. Anaokulu müdürü Gökçen BULUT yaptığı konuşmada : “Gaziantep kolej Vakfı Özel Okulları ailesinin bir parçası olduğu için onur duyduğunu Ayrıca hem kendisinin hem de öğrencilerin çok şanslı olduklarını, çalışkan, deneyimli ve donanımlı bir kadroyla çalışmaktan onur duyduğunu dile getirerek,  GKV yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Ayrıca öğrencilerin okula uyum sürecinin çok olumlu geçtiğini velilerin bu süreci atlatırken katkılarının büyük olduğunu, okul olarak öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlama aşamasında, tüm süreçte yanlarında olmalarından dolayı desteklerini her zaman hissedecekleri için, velilerine teşekkür etti.


GKV ÖZEL OKULLARI YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA TÖRENLE BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, 2015-2016 eğitim-öğretim yılına 28 Eylül 2015 Pazartesi günü düzenlenen görkemli bir törenle başladı. Uzun bir tatil döneminin ardından okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşan öğrencilerimiz, GKV Özel Okulları bahçesinde gerçekleştirilen açılış töreniyle ders başı yaptı. Çok sayıda öğrenci velisinin de katıldığı törende GKV yöneticileri ve öğretmenleri öğrencileriyle bir araya gelmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadı. Okullarımız kuruluşunun 52. yılında kapılarını yeni eğitim-öğretim yılının coşkusuyla açtı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit TAŞLIYAR, tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir dönem diledi. GKV Özel Liseleri öğrencilerinin “ Engelsiz Yaşam” adlı sosyal sorumluluk projesiyle dünya birinciliği kazanmaları nedeniyle proje sorumlusu öğretmen ve öğrencilere GKV Genel Müdürü Müfit TAŞLIYAR plaketlerini vererek öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Ayrıca TEOG sınavında Türkiye 1.si olan İrem ATEŞ duygu ve düşüncelerini belirten bir konuşma yaptı. GKV Özel Ortaokul Müdürü Ali BOZGEYİK İrem ATEŞ’e plaketini verip öğrencisini tebrik etti. 10. Yıl Marşı ve GKV 50. Yıl Marşı coşkuyla okunurken havaya bırakılan kırmızı balonlar güzel bir görüntü oluşturdu ve öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı. Tören alanından sınıflarına giren öğrencilerimiz büyük istek ve ideallerle derse başladılar. GKV ailesi olarak öğrencilerimize 2015-2016 eğitim-öğretim yılında sağlık ve başarı dolu günler dileriz.


ANAOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu öğrencileri, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılını muhteşem bir kep töreni ile tamamladılar.

10 Haziran 2015 tarihinde okul bahçesinde düzenlenen diploma töreni, anaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin geçişinin ardından İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı. Törene katılan değerli velilerimizin ve konuklarımızın alkışları eşliğinde sahnede yerini alan minik öğrenciler,  birbirinden güzel çocuk şarkılarını seslendirdikleri koro ile izleyenlerin beğenisini kazandılar.

Anaokulu öğrencileri, Eğitim ve öğretim hayatının ilk basamağına adım attıkları Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu çatısında başarılı bir yılı bitirmenin belgesi olarak sınıf öğretmenlerinden temsili diplomalarını aldılar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı mezuniyet töreni 10.Yıl Marşı eşliğinde görkemli bir şekilde sona erdi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ailesi olarak eğitim hayatına atılan bu ilk adımın aydınlık hayatlara yolculuk yolunda değerli bir ışık tutacağının huzuru ve gururu ile sevgili öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.


MİNİK ADIMLARLA DANSIN BÜYÜSÜ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu  öğrencileri, 04 Haziran 2015 günü ‘Minik Adımlarla Dansın Büyüsü’ isimli dans gösterisi ile tüm izleyenlerin beğenisini kazandılar. Şehitkamil Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede sahnede yerini alan minik öğrenciler, kostümleriyle, koreografinin güzelliğiyle kendilerini izleyen büyüklerine göz dolduran bir dans gösterisi sergilediler.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu Müdürü Neslihan Türkistanlı’nın açılış konuşmasıyla başlayan program,  5 yaş grubu öğrencileri tarafından hazırlanan, İngilizce ve Türkçe koro ile devam etti. Kız öğrencilerin bale gösterisi minik balerinlerimizin romantik bir şovuna dönüştü.  Anaokulu 6 yaş öğrencilerinin dans potporisi ile devam deden programda Ege yöresinden zeybek, , Marmara Bölgesi’nden roman havası, Kafkas yöresi dansları, Karadeniz ve Gaziantep yöresi halk oyunları gösterisi ve karma yöresel halk dansları sergilendi.

Program sonunda 10. Yıl marşı ve okul marşı eşliğinde hep birlikte coşkulu bir şekilde dans ederek günün başarısını yaşayan öğrencilerimizi, onları yetiştiren değerli velilerimizi ve emek veren öğretmenlerimizi Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak kutluyoruz.


GKV ANAOKULU OLİMPİYATLARI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu öğrencileri Mayıs ayı içerisinde düzenlenen spor, heyecan ve performans dolu aktif bir etkinlikle hünerlerini sergilediler. GKV Anaokulu öğrencilerinin bir yıl boyunca çeşitli branş dallarında yaptıkları çalışmalar sonucu elde ettikleri kazanımları kullanarak katıldıkları spor aktivitesi, öğrencilerin yeteneklerini kullanmaktaki başarılarını bir üst seviyeye çıkardı. Bu başarının yanısıra öğrencilerimizin el beceri koordinasyonuna yönelik olarak başarılı bir aktivite gerçekleştirilmiş oldu.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları spor salonunda gerçekleşen ve Beden Eğitimi Öğretmeni Recep Öztürk tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilerin tamamlayacakları çeşitli zorluk derecesindeki 10 parkur okçuluk, jimnastik, atletizm, engelli atlama, dart, çim hokeyi ve sıçrama hareketlerinden oluşan,  kuvvet ve çabukluk çalışmalarını içerecek şekilde hazırlandı. Çalışmaya büyük bir heyecan ve merakla başlayan öğrenciler, öncelikle yaşlarına uygun olarak hazırlanmış parkurların önünde yerlerini aldılar. Gruplar halinde hareketli bir şekilde parkurları tamamlamaya çalışan çocuklar önlerindeki her parkurun sonuna kadar ellerinden gelen tüm beceri ve gayreti gösterdiler.

GKV Anaokulu 2015 Yılı Olimpiyatları’nı tamamlamayı başaran her öğrenci, GKV Özel Okulları Onur Madalyaları’ ile ödüllendirildi. Geleceğe sosyal, bilişsel ve motor kabiliyetleri açsından gelişmiş ve sosyal beceri anlamında hazırlanmış bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak, minik öğrencilerimizi bu başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZDEN GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu öğrencileri Proje ve Tasarım dersi etkinlikleri kapsamında yürütülen ‘Geri dönüşüm ve Değerlendirme Projesi için artık materyalleri değerlendirerek yaptıkları 3 boyutlu proje çalışmalarıyla yaratıcılıklarını ve yeteneklerini sergilediler.

Günümüzde doğa ve çevre koruma faaliyetleri açısından önemli bir anlam kazanan geri dönüşüm konusu, okul öncesi dönemde çocukların çevre bilincini kazanmaları ve bu amaçla artık materyallerin değerlendirilmesi yoluyla gerçek anlamda geri dönüşüm ve değerlendirme örneklerini algılamaları açısından önemli bir yer tutmaktadır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu eğitim programına yerleştirdiği doğa ve çevre koruma etkinlikleri ile bu günden geleceğe doğal kaynaklarımızı korumanın, tutumlu olmanın, değerlendirilebilecek ürünlerin geri kazanımının yollarını göstermeye çalışmaktadır.

Bu amaçla 2015-2016 eğitim ve öğretim dönemi boyunca anaokulu öğrencilerinin evden getirdikleri çeşitli artık materyaller öğrencilerle birlikte tasarlanarak üç boyutlu model çalışmaları oluşturulmuştur. Bu çalışma esnasında renklendirme, birleştirme ve kaynaştırma işlemleri çeşitli tekniklerle birleştirilerek öğrenciler tarafından birebir uygulama yoluyla şekillendirilmiştir. Pet bardaklar, tuvalet kağıdı ruloları, artık süngerler, karton kutular, düğmeler, plastik toplar, çeşitli oyuncak parçaları, kalemler ve artık kumaş parçalarının kullanıldığı etkinliklerde öğrencilerimiz her malzemenin değerlendirilebileceğini gördükten sonra günlük hayattaki geri dönüşüm konusunu daha doğru bir şekilde somutlaştırmışlardır.

Anaokulu öğrencilerimizin yaratıcılıklarını yetenekleriyle birleştirerek kendi grup sanat eserlerini oluşturmalarına olanak sağlayan bu tür çalışmalar, parçadan bütüne ulaşma yoluyla eğitimlerine katkıda bulunmaktadır. Yaratıcılıklarını kullanarak meydana getirdikleri bu güzel çalışmadan dolayı öğrencilerimizi kutluyoruz.


MİNİK GKV’LİLERİN ANNELER GÜNÜ COŞKUSU

Anneler günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen törende renkli sahnelerin yaşandığı GKV Özel Anaokulunun minik öğrencileri öğretmenlerinin anneler gününü kutlamayı unutmadı. Öğretmenlerine çiçekler armağan eden minik öğrenciler, anneleri için de özel olarak hazırladıkları hediyeleri paketlediler. Anneleri için hazırladıkları ve üzerinde “Dünyanın En Tatlı Annesi” ibaresinin yazılı olduğu sertifikaları da pazar günü annelerine vermek üzere evlerine götürdüler.

GKV Özel Okullarının çeşitli kademelerinde düzenlenen anneler günü etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler  günün anlam ve önemine ilişkin şarkılar seslendirip şiirler  okudular. Ayrıca öğrencilerin anneler günü  için yazdıkları kompozisyonlar duygulu anlar yaşattı.


GKV ANAOKULU VELİ TOPLANTISI YAPILDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk veli toplantısı 09.11.2013 Cumartesi günü, velilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Sınıf öğretmenleri ile sınıflarda birebir görüşerek hem bireysel, hem de sınıf içi değerlendirmelerin yapıldığı veli toplantısı, eğitim değerlendirmesi açısından başarılı geçti. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Atanur Vergili, toplantı süresince sınıflarda velilerimizle görüşerek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Anaokulu branş ve sosyal etkinlik derslerine giren öğretmenler, Anaokulu Müdürü Neslihan Türkistanlı eşliğinde sınıflarda görüşmeler yaparak velilerimize eğitim uygulamalarımız hakkında bilgiler vererek görüşlerini aldılar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, genç ve dinamik kadrosuyla öğrencilerimizin eğitimlerini en doğru şekilde sürdürmeleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir. Öğrencilerimize ve velilerimize mutlu ve başarılı bir öğretim yılı dileriz.


GKV ANAOKULU’NDA YENİ YIL EĞLENCESİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri okulda düzenlenen yılbaşı eğlencesiyle 2012 yılını uğurlayıp 2013’e merhaba dediler. Minik GKV’liler eğlence için en güzel giysilerini giyerek okula geldiler. Öğrencilerimiz programın başlamasını heyecanla beklediler. Noel Baba, sınıfları dolaşarak herkesi partiye davet etti. Yeni yıl eğlencesinde arkadaşları ve öğretmenleriyle müzik eşliğinde doyasıya eğlenen minikler, pasta keserek yeni yıla mutlu bir şekilde girdiler.

GKV ANAOKULUNDA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladılar. Minik GKV ‘liler Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları için kendi bayraklarını yaptı. Proje dersi çalışmalarında her öğrenci kendi bayrağını farklı tekniklerle boyayıp hazırladı. Bu bayrakların bir araya getirilmesi ile yaklaşık 180 bayrağın bulunduğu bir bayrak duvarı oluştu ve anaokulu girişinde sergilendi. Okulun birçok yeri ve özellikle sınıflar bayraklarla ve balonlarla süslendi. Anaokulu tiyatro salonunda yapılan Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreninde İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Çiçekler Sınıfı öğrencileri, ‘Atatürk ve Cumhuriyet Ağacı’ isimli programı sundular. Mavi Boncuklar Sınıfı geleceğin büyükleri olarak Ata’ya Söz Veriş’i canlandırdılar. Balıklar ve Yıldızlar sınıflarının hazırladığı koro ile öğrenciler marşlar eşliğinde bayram coşkusunu yaşadılar. Hafta süresince okulda marşlar çalındı.

GKV ANAOKULUNDA YAŞAM

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu, okullarımızın kuruluşunun 50. yılında yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışını devam ettirmenin gururu ile 2013-2014 eğitim- öğretim yılı etkinliklerine başladı. Okulumuza ilk kez başlayan anaokulu öğrencileri, uyum haftasında başlatılan uyum programı çerçevesinde sosyal becerilerinin arttırılmasına yönelik etkinlikleri başarıyla sürdürüyorlar. Minik GKV’liler sınıf öğretmenleri ve rehberlik birimi tarafından farklı ilgi alanlarında hazırlanan eğlenceli etkinliklerle okul yaşamına çok çabuk uyum sağlayarak yoğun bir eğitim yılı yaşayacaklar. İngilizce, Proje ve Tasarım, Tenis, Jimnastik, Bilgisayar, Müzik, Satranç, Beden Eğitimi, Halk oyunları, Bale ve benzeri sosyal etkinlik derslerinde öğrencilerimiz mutluluk içerisinde kendilerini ilkokula hazırlayacak çalışmalar yapıyorlar. Minik GKV’ lilere eğitim ve öğretim yaşamlarında mutluluk ve başarılar dileriz.

GKV ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ TURŞU YAPIMINI ÖĞRENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri kış turşusu kurmak için kolları sıvadı. Minik GKV’liler bu etkinlikte mevsim sebzelerini ve bu sebzelerin insan sağlığı üzerindeki yararlarını öğrenirken diğer yandan da kışın sofralarımızda sevilerek tüketilen yiyeceklerin başında gelen turşu yapımını yaşayarak öğrendiler. Sınıf öğretmenleri ve okul rehber öğretmeninin gözetiminde turşu yapan GKV Özel Anaokulu 5 yaş grubu öğrencileri, turşu yapımındaki inceliklere de dikkat ettiler. Etkinlikle ilgili bilgi veren GKV Özel Anaokulu Müdürü Neslihan Türkistanlı, " Proje ve Tasarım Dersi öğretmenimiz Gözde Ekim ve sınıf öğretmenlerimizin rehberliğinde 5 yaş öğrencilerimizle düzenli olarak mutfak etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz. Öğrencilerimiz bu etkinliklere büyük ilgi gösteriyor. Gerçek mutfak ortamında öğrencilerimize kış sebzelerini tanıtarak, turşu yapımını uygulamalı olarak öğretiyor ve onların yaparak yaşayarak öğrenme sürecine destek oluyoruz. Turşu yapımında önce lahana, salatalık, havuç, taze fasulye ve karnıbahar gibi turşuluk malzemeleri öğretmenimizin yardımıyla yıkadık, kestik ve kavanozlara doldurduk. Bunun üzerine sarımsakları koyduk ve en son turşu suyunu ekledik. Kavanozların kapaklarını kapattıktan sonra turşuların olmasını beklemeye başladık. Öğrencilerimiz kendi yaptığı turşular olunca eve götürüp afiyetle yiyeceklerdir" dedi. Minik öğrenciler evlerinden getirdikleri turşu kavanozlarını büyük bir özenle hazırladıkları turşuları aileleriyle yiyecekleri günü sabırsızlıkla bekliyorlar.

GKV ÖZEL ANAOKULU CUMHURİYET DUVARI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu öğrencileri, Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş Yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için anaokulu proje alanında yüzlerce resim ve bayraktan oluşan çok renkli bir Cumhuriyet Duvarı hazırladılar. Cumhuriyet Duvarı, anaokulu öğrencilerimizin “Cumhuriyet Bayramı” konulu resim çalışmaları ve parmak boyası ile renklendirdikleri Türk bayraklarının bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Anaokulu öğrencilerinin özgürce çalışan hayal güçlerinin, sonsuz ufuklar yaratmaya eğilimli yetenekleri ile birleşmesinin en güzel örneği olan proje etkinliği, velilerimizin ve ziyaretçilerimizin büyük beğenisini kazandı. Küçük yaşlarda cumhuriyet sevgisi ve bilinciyle yetişen GKV’ li minikler Cumhuriyet Bayramı coşkusuna kendi yaptıkları bu eserleri ile katkıda bulunurken, birlikte çalışarak kocaman bir eser meydana getirmenin de sevincini yaşadılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİN MANDALA ETKİNLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri proje ve tasarım etkinliklerinde mandala çalışması yaptılar. Mandala tekniği boyama yoluyla öğrencileri sakinliğe yönlendirerek rahatlatan bir etki yapmaktadır. Bu çalışmadan sonra öğrencilerde daha verimli grup çalışması yapma, uyumlu davranma ve dersi dikkatli dinleme gibi olumlu gelişmeler gözlemlenmektedir. Minik GKV’liler etkinlikte Atatürk resimleriyle birleştirilmiş mandala resimlerini, mandala tekniğine uyarak boyadılar. Bu çalışmada öğrencilerimiz hem farklı bir boyama tekniğini öğrendiler, hem de rahat bir ortamda dinlenerek uygulama yaptılar.

GKV ÖZEL ANAOKULU ETKİNLİĞİ ATATÜRK KALBİMİZDE RESİMLERİMİZLE YAŞIYOR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası süresince düzenlenen çeşitli sanat etkinliklerinde yaratıcılıklarını kullanarak birbirinden güzel çalışmalar gerçekleştirdi ve Atatürk’ü andı. Proje ve Tasarım dersinde yapılan resim etkinliklerinde ‘Atatürk yaşasaydı onunla birlikte ne yapmak isterdin?’ sorusunun yanıtını hayal dünyalarında canlandırıp resimlendiren minik öğrencilerimiz ortaya birbirinden yaratıcı ve özgün resimler çıkardılar. Hayallerinde Atatürk’ün sırtına binip gezen, onunla oyunlar oynayan, düşmanlara karşı yurdumuzu onun askeri olarak savunan öğrencilerimizin minik yüreklerine yerleşmiş Atatürk sevgisi, görülmeye değer bir resim sergisi meydana getirdi. Okulumuzun danışma bölümünde sergilenen resimler, izleyenlerin beğenisini kazandı. Sınıf etkinlikleri sırasında yapılan boyama çalışmaları bir araya getirilerek Atatürk köşesi oluşturuldu. Atatürk resimleri ile birlikte Anıtkabir’in canlandırıldığı kolaj çalışması, Şirinler ve Kelebekler sınıfı öğrencilerinin birbirinden güzel eserleri bir araya getirilerek oluşturuldu. Minik GKV’liler bu etkinlikle çok sevdikleri Atatürk’ü kalplerinde yaşattı.

GKV ÖZEL ANAOKULU “BEN KİMİM” ETKİNLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu’ nda öğrencilerin, benlik algısını geliştirmek ve okula uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla “Ben Kimim” etkinliği gerçekleştirildi. Proje ve Tasarım dersi kapsamında ilk proje konusu olarak ele alınan “Ben Kimim” etkinliğinde minik GKV’liler kendi bireysel çalışma kağıtlarında okulu ve evi simgeleyen çalışmalar ve ailelerinin resimlerini çizerek bir dosya oluşturdu. Dosyalarını tamamlayan öğrenciler, arkadaşlarına çalışmalarını tanıtan sunum yaptılar. Öğrencilerimiz sunumlarında arkadaşlarına okulları, aileleri ve sınıflarındaki bireysel konumlarını ve yaşadıkları çevreleri anlatırken hayal dünyalarını, yapmak istediklerini ve gelecekle ilgili düşüncelerini de anlattı. Etkinlikle ilgili bilgi veren GKV Özel Anaokulu Müdiresi Neslihan Türkistanlı, okul öncesi eğitimin çocukların bireysel özelliklerinin ön plana çıkmasına büyük katkı sağladığına dikkat çekerek, çocukların küçük yaşlarda kendilerini ifade edebilmelerinin çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Neslihan Türkistanlı, “GKV Özel Anaokulu’ nda öğrencilerimizin bireysel gelişiminin arttırılması yönünde birçok çalışma yürütmekteyiz. Yapılan her çalışma onların okula alışması yanında kişilik gelişiminin olumlu yönde etkilenmesi ve bireysel gelişimlerinde önemli kazanımlar sağlamaktadır. Okulumuzun Proje ve Tasarım Dersi Öğretmeni Gözde Ekim rehberliğinde yürütülen “Ben Kimim” çalışmasının amacı öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini kendi hazırladıkları görsel çalışmalarla sunum haline getirmeleri ve sınıf arkadaşlarıyla paylaşmalarıdır. Çalışmalar sırasında öğrencilerin görsel sanatlar alanındaki yetenekleri geliştirilirken kendilerini anlatabilmeleri için kullandıkları sözcükler ve argümanlar onların çevreyle ilgili gözlemler yapmasını, bu gözlemlerini resimlere ve görsel sunumlara aktarmalarını sağlamıştır. Bu tür çalışmalarımız ilerleyen günlerde daha yoğun bir şekilde sürecektir. İlk sunumlarını gerçekleştiren minik öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz” dedi.

DEDEDEN TORUNA GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu öğrencileri ve değerli büyükleri, 2 Nisan 2015 tarihinde doğa ve aile sevgisini birleştiren, katılımcılarına mutlu anılar bırakan bir etkinlik gerçekleştirdiler. Orman Haftası nedeniyle Mavi boncuklar ve Yıldızlar sınıflarının hazırladığı etkinlikte öğretmenleri tarafından ‘ağacın hayatımızdaki önemi, faydaları ve geleceğimiz için önemi’ gibi konularla önceden bilgilendirildikten sonra dede ve nineleri ile birlikte fidan dikme şansını ve keyfini yaşadılar. Baharın ilk günleri ile doğanın uyanışından ilham alan bu yararlı ve anlamlı etkinliği gerçekleştirmek üzere anaokuluna davet edilen miniklerin dede ve nineleri, torunlarıyla el ele vererek kendileri için ayrılmış olan çam fidanlarını özel saksılara yerleştirdiler. Anaokulu öğrencileri, yaptıkları işin önemini ve mesuliyetini taşıyarak etkinliğin her adımını büyük bir mutlulukla tamamladılar. Öğrencilerimiz tarafından korumaya alınan çam fidanları, ilerleyen dönemde gerçek yerlerine yerleştirilinceye kadar minik eller tarafından sulanıp büyütülmek üzere okulumuzun bahçesinde ayrılan bölüme yerleştirildiler. Çevre ve doğa sevgisini gelecek nesillere güvenle aktarmak üzere birçok etkinlik gerçekleştiren GKV Özel Okulları, bu etkinlikte ‘dededen toruna geleceğimiz emin ellerde’ diyerek ağaç sevgisini minik kalplere yerleştiren, kazanımları bol bir etkinlik gerçekleştirmiştir.

DAMLAYA DAMLAYA SU BİTER

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Anaokulu Balıklar sınıfı öğrencileri, yaptıkları etkinlikle suyun önemini hem anladılar, hem de çevrelerine aktarmaya çalıştılar. Dünya Su günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte ‘Damlaya damlaya su biter’ sloganıyla yola çıkan ve bu çerçevede öğretmenlerinin hazırladığı etkinlikleri tamamlayan öğrenciler, hem öğrendiler, hem de sosyal yeteneklerini olumlu şekilde geliştirecek güzel bir etkinliğin tamamlayıcısı oldular. Canlı ve doğa yaşamı açısından en önemli değerler olan hava, su, toprak ve bunların içinde hayati açıdan en önde geleni su, minik öğrencilerin ana çalışma konusu olarak ele alındı. Bu doğrultuda suyun değeri, susuzluk tehlikesi, suyun doğru ve yanlış kullanım şekillerini kavrayan öğrenciler bu konuda duygu, düşünce ve öğrendiklerini dile getirmek amacıyla birçok bireysel ve grup etkinliği gerçekleştirdiler. Su hakkında topladıkları çeşitli görselleri bir araya getirerek pano oluşturdular. Gaziantep Kolej Vakfı Özel okulları olarak su ve su kaynaklarını doğru kullanmak, suyu israf etmemek ve geleceğe bir damla su bırakabilmek adına yaptıkları güzel çalışmalarından dolayı Balıklar sınıfı öğrencilerini kutluyor, suyu ve suyun değerini bilen davranışlarını ileri yıllarda da hayatlarının odak noktasına yerleştirmelerini umut ediyoruz.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE ENGELİLERE EMPATİYİ ARTTIRMA SUNUMU

GKV Özel Liseleri öğrencileri ve koordinatör öğretmenleri, gelecek nesillere bırakılabilecek yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, ICT Seagulls (Uluslararası Bilişimci Martılar) organizasyonuna ‘Engellilerde Empatiyi Artırma’ adını verdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle başvurmuşlar ve projeleri kabul edilmiştir. Tamamen öğrenci merkezli olan bu proje, gönüllü öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri toplantılar ve fikir alışverişlerinden sonra ortaya çıkan ve öğrencilerin bir plan dahilinde özverili çalışmalarının sonucunda engellilere olan empatiyi artırma konusundaki hedeflerini gerçekleştirecekleri uluslar arası bir yarışma kapsamında lider öğretmenimizin yardımıyla yürütülmektedir. Projenin amacı toplumda bu konuya farkındalığı ve engellilere duyulan empatiyi arttırmak. Bu amaca ulaşmak için öğrenciler en başından beri bir plan dahilinde ve kendi yarattıkları fikir ve uygulamaları gerçekleştirerek birçok çalışma yaptılar. Kendi yaptıkları ürünleri satarak projede yapacakları harcamalar için bir bütçe oluşturdular ve projede tasarladıkları afiş, giyecekleri Tişört ve benzeri ihtiyaçlarını bu tür organizasyonlardan sağlamaya çalışmaktalar. Grup logolarını ve sloganlarını kendi bulan öğrenciler, toplumun empati seviyesini ölçebilecekleri anket soruları hazırladılar ve bu anketleri farklı yaş gruplarına uygulayarak objektif değerlendirmeler yapabilmek çin istatiksel olarak akademik ölçütlerle proje raporunda sunacaklar. Bu veriler doğrultusunda empatiyi artırma amacıyla sunumların ve eğitimlerin anaokulu seviyesinden başlamasına karar veren öğrenciler, hazırladıkları empati konulu skeç, görme , işitme , bedensel engelliler ve otizmli bireylerin yaşadıkları zorluklarla ilgili resim ve konuşmaları ve ayrıca işitme engellilerin kullandığı dile örnekler vererek yaptıkları sunumu bu yaşa uygun konuyla ilgili boyama çalışması yaparak tamamladılar. Öğrencilerin kendi hazırladıkları skeçte çocukların empati kavramını anlayabilmeleri için bu konuya dikkat çeken kısa bir oyun sergilendi. Çocukların etraflarında , çevrelerinde gördüğü karşılaştığı ve çok fazla bilmedikleri engeliler hakkında bilgi verilip bu konuda bilinçlendirildi. Engellilere olan empatinin küçük yaşta kazanılmasının önemi anlaşılmış ve bu doğrultuda bir takım eğitimler ve aktiviteler birinci dönem olduğu gibi ikinci dönemde de devam edecektir.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE SEVİNCİ VE YILSONU SERGİSİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri, 2013-2014 eğitim öğretim yılını geride bırakarak karne almanın heyecanını yaşadılar. Öğrencilerimiz, velilerimizin de katıldığı ve çeşitli etkinliklerle renklendirilen karne gününde karnelerini ve hediyelerini öğretmenlerinden aldılar. Karnelerini alan minik GKV’liler, tatil sevincinin yüzlerine yansıdığı bu anlamlı günde, sağlık ve mutluluk dilekleriyle öğretmenleri ve arkadaşlarıyla vedalaştılar. Karne gününde açılan ve öğrencilerimizin “Proje ve Tasarım” dersinde yaptığı çalışmalardan oluşan ‘Becerikli Eller Yılsonu Sergisi’ de ilgiyle izlendi. Sergide canlıların yaşam alanlarını anlatan üç boyutlu maket projeler, grup resim çalışmaları, kolaj resim çalışmaları, artık materyal değerlendirme çalışmaları, özgün anlatımlı çevre koruma afiş tasarımları ve mozaik çalışmaları yer aldı. Proje ve Tasarım öğretmenimiz Gözde Ekim’in rehberliğinde yürütülen proje çalışmalarında aktif görev alan ve bilim dünyasıyla çevreci projeler kapsamında ilk kez tanışan 5-6 yaş grubu öğrencilerinin birbirinden güzel eserleri velilerimizin beğenisini kazandı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu olarak sevgili öğrencilerimizi gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir tatil dönemi diliyoruz.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZDEN 25 ARALIK GÖSTERİSİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümünde muhteşem bir gösteri sergiledi. 25 Aralık kutlama töreninde 6. yaş Balıklar, Mavi Boncuklar ve Yıldızlar sınıfı öğrencileri, yaşlarından beklenmeyecek bir performans göstererek izleyenlerin beğenisini kazandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını Anaokulu Müdürü Neslihan Türkistanlı yaptı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Yönetim Kurulu Başkanı Celal Ersoy, yönetici, öğretmen ve çok sayıda velimizin katılımıyla gerçekleşen program, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Atanur Vergili’nin günün anlam ve önemini belirten konuşması ve minik öğrencilerin Gaziantep türkülerinden oluşan koro performansıyla devam etti. ’Antepli Şahin’ adlı oratoryo sırasında öğrencilerin başarısı ve Müzik öğretmeni Esra Baykan’ın sesinden duygulu Gaziantep türküleri, izleyenleri etkiledi. Gaziantep halkının 92 yıl önce yaşadığı kurtuluş mücadelesini drama yoluyla büyük bir olgunlukla sahneleyen minik GKV’liler izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Kurtuluş mücadelesinin ardından zafer coşkusu sırasında yaşananları simgeleyen Gaziantep yöresine ait Halk oyunu gösterisi ile program sona erdi. İstiklal Savaşımızın sembolü olan Gaziantep’in kahramanlık mücadelesini küçük yaşta öğrenmeye başlayan ve bunu büyüklerine sunan GKV’li minik öğrencilerimizi bu anlamlı gösterileri için kutlarız.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZDEN GÜZ VE YAPRAK ETKİNLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencilerinin sonbaharı geride bıraktığımız Kasım ayının son günlerinde gerçekleştirdiği güz etkinliği sergisi, velilerimizden ve konuklarımızdan büyük ilgi gördü. Turuncu, sarı, kırmızı ve kahverenginin yüzlerce tonunu zevkle izlediğimiz doğa ve Gaziantep’te tam anlamıyla yaşanan güz mevsimi, anaokulu öğrencilerimizin çalışmalarına ilham konusu oldu. Proje ve Tasarım dersinde yapılan güz etkinliğinde minik GKV’liler, sonbaharın coşkusunu yaratıcılıklarıyla birleştirerek, birbirinden güzel sanat eserleri oluşturdu. Sonbahar mevsiminin belirgin özelliklerinin yaşatılmaya çalışıldığı etkinlikte öğrencilerimiz, okulumuz bahçesinde gezinti yaparak yapraklara, toprağa dokunup mevsimin güzel havasını hissederek sonbahar hakkındaki bilgilerini tazelediler. Sınıfta yapılan söyleşilerde sonbaharın renkleri ve mevsim özellikleri pekiştirildi. Yapılan çeşitli toplu ve bireysel çalışmalarda yaratıcılıklarını kullanan minikler özgün eserler meydana getirmenin sevincini yaşadılar. Anaokulumuzun danışma bölümünde sergilenen güz etkinliği sergisi sonbaharın sıcak renklerini yansıtan farklı bir ortam yarattı. Minik öğrencilerimizi içlerindeki sıcacık duygularını, sarı, kırmızı ve turuncunun birbirinden güzel tonlarıyla dışa yansıtan yaratıcılıklarından dolayı kutluyoruz.

OKULDA İLK ADIMLAR ETKİNLİĞİ

Yeni eğitim-öğretim döneminin ilk günlerine eğlenceli ve öğretici çalışmalarla başlayan GKV Özel Anaokulu öğrencileri, ‘Okulda İlk Adımlar’ etkinliğini gerçekleştirdiler. Proje ve Tasarım dersi kapsamında, minik GKV’ lilerin anaokuluna uyumunu sağlamak amacıyla hazırlanan etkinlikte, öğrencilerin hem duyuşsal hem de eğitsel becerilerini kullanmaları hedeflendi. Öğrenciler önce beyaz kartonları, kendi yüz şekillerini ve kişisel özelliklerini aktarabildikleri ölçüde çizerek ve boyayarak resimlendirdiler. Kendi maskelerini tamamlayan minikler, maskelerini parti şapkası ile süslediler. Sınıfça düzenlenen tanışma partisinde her öğrenci kısa bir sunumla kendisini sınıf arkadaşlarına tanıttı. Doğaçlama olarak hazırlan bu mini sunumda öğrenciler isimlerini söyleyerek aileleri, anne ve babalarının meslekleri, yapmaktan hoşlandıkları aktiviteler hakkında bilgi verdi. Sosyal ve duyuşsal açıdan gelişimlerini sağlıklı şekilde tamamlamaya yönelik bu etkinlikle öğrencilerimiz okula uyum, arkadaşlarıyla iletişim ve kendilerini ifade etme konusunda oldukça yararlı bir çalışma gerçekleştirdi. Aramıza yeni katılan minik GKV’ lilere hoş geldin der, sağlıklı ve başarılı bir eğitim yaşamı dileriz.

GKV ÖZEL ANAOKULU İNGİLİZCE HİKAYE PROJESİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu tarafından her yıl düzenlenen muhteşem yılsonu gösterilerinde 6 yaş grubu öğrencileri bu yıl ilk kez yeni bir proje sergilemeye hazırlanıyorlar. “İngilizce Hikaye Anlatma Projesi” adını taşıyan ve 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı süresince devam edecek etkinlikte, öğrencilerimiz yılsonunda bir final sunumu yapacaktır. İngilizce Hikaye Anlatma Projesi, öğrencilerimiz tarafından tamamen İngilizce olarak hazırlanan, evrensel özellikte modern bir ortamda, çocukların sosyal ve bilişsel gelişimine katkıda bulunan etkili çözüm yollarını içeren bir projedir. GKV Özel Anaokulu 6 yaş grubu öğrencilerimiz Eric Carle’ın yazdığı ‘The Very Hungry Caterpillar’ (Aç Tırtıl) hikayesini proje kapsamında yıl sonunda sahneleyeceklerdir. Bu projenin genel amacı, çocuklara geniş bir yelpazede küçük görevler vererek, onların dinleyerek, tekrarlayarak, yorumlayarak beceri ve geniş bir dünya görüşü kazanmalarını sağlamaktır. Dil öğrenimi açısından hikaye anlatma, çocukların hikayeye merakını ve isteyerek konuşma kabiliyetini arttıracağından oldukça yararlıdır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu İngilizce Bölüm Başkanı Sultan Ulu ve İngilizce Öğretmenleri Connie Ede ile Euginia Ankudinova tarafından yürütülen proje, çeşitli sınıf içi etkinliklerle uygulanmaya başladı. Projenin uygulanması sırasında sınıf içi etkinliklere ek olarak, renkli kartonlardan aç tırtılı simgeleyen proje sanat çalışması yapıldı. Anaokulu öğrencilerimiz, proje tanıtımı için düzenlenen ‘Aç Tırtıl Partisi’nde sandviçlerden kocaman bir tırtıl yaparak hem afiyetle yediler, hem de bolca dans edip eğlendiler.

ANAOKULUMUZDA MANDALA-BÜYÜLÜ ÇEMBER ÇALIŞMASI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu’nda 1 Aralık 2014 günü öğrencilerimizin tümüne mandala-büyülü çember çalışması uygulandı. Mandala, büyülü çember anlamına gelen, kökeni çok eskilere dayanan, dünyayı ve yaşamı, varoluşu sembollerle, geometrik desenlerle anlatan bir bütündür. Daire veya merkez anlamına gelen ve boyama meditasyonu olan mandala, belirgin bir şekilde duran merkez noktası etrafına şekiller ve desenler yerleştirilmesiyle yapılır. Mandala çocukları stres ortamından uzaklaştırarak boyama yoluyla sakinliğe ulaştırır, rahatlatıcı bir etki yaratır. Bu çalışmadan sonra yapılan grup çalışmasında, çocuklar daha uyumlu hale gelirler. Mandala çalışması dıştan içe veya içten dışa boyanır. Önemli olan sırayı bozmamaktır. Mandala boyama tekniği çocukların, şekil-zemin ayrımı ve mekân ilişkilerini algılama becerilerinde anlamlı farklılık oluşturur ve onların kendi yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olurken, dikkat sürelerinin de uzamasını sağlar. GKV Özel Anaokulunda yapılan mandala boyama etkinliğinde hafif bir klasik müzik eşliğinde, hazırlanan çalışmaları boyayan 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, dikkatlerini toplayarak ve kurallara uyarak çalışmayı tamamlamayı başardılar. Çalışmaların değerlendirilmesiyle yaratıcılıklarını, dikkatlerini ölçmeyi amaçlayan anaokulu rehberlik servisi, çalışmaları hemen değerlendirmeye almıştır. Önümüzdeki günlerde öğrenci velilerimiz bu değerlendirmelerle ilgili olarak anaokulu rehberlik servisimiz tarafından bilgilendirilecektir.

GKV ÖZEL ANAOKULUNDA EN GÜZEL BAYRAM

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasını birbirinden renkli etkinliklerle kutladı. Minik GKV’liler okulumuz bahçesinde yapılan boyama etkinliğinde Çocuk Bayramı ve Atatürk konulu resimleri parmak boyalarıyla boyadılar. Türk Bayrağı temalı resmi el baskıları ile tamamlayan öğrencilerimiz görsel sanat ve grup çalışması açısından anlam kazanan bu güzel etkinlikte oldukça eğlenceli vakit geçirdiler. Anaokulumuz konferans salonunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Töreni’nde ise 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimiz sınıfça hazırlanan programları sundular. Birbirinden güzel ve anlamlı çocuk şarkılarını seslendirerek sunumlarını tamamladılar. Çocuk Bayramı'nı tüm coşkusuyla ve anlamıyla yaşayan minikler, programın bitiminde kendileri için hazırlanan hediyelerle mutlu oldular. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tam anlamıyla yaşama imkânı bulan minik GKV' lileri ve tüm dünya çocuklarını kutluyoruz.

51. KÜTÜPHANE HAFTASI OKULUMUZDA BİRBİRİNDEN GÜZEL ETKİNLİKLERLE COŞKUYLA KUTLANDI

Öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamak amacıyla kutlanan hafta süresince, kütüphanemiz ilgi odağı oldu. İlkokul öğrencilerimiz, kitap ve kütüphane sevgilerini anlattıkları resimler ile kütüphanemizi şenlendirdiler. Anaokulundaki bütün öğrencilerimiz kütüphaneyle buluştu. Miniklerimiz kütüphane kurallarını öğrenirken keyifli bir zaman geçirdiler. Kütüphaneden aldıkları kitapları okumaya çalışırlarken gösterdikleri gayret takdire şayandı. Kütüphanecimizin okuduğu hikâyelerle keyiflenen miniklerimize kitapları tanıması ve sevmesine yönelik konuşmalar yapıldı. Çocuklarda okuma alışkanlığının geliştirilmesi için birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit TAŞLIYAR "Her yıl lise, ortaokul, ilkokul ve anaokulu öğrencilerimizin ortaklaşa gerçekleştirdiği GKV Okuma Zinciri etkinliğinde bu yıl da anaokulu öğrencilerimizin okul kütüphanesiyle tanışması, kütüphane kavramını algılamaları ve sevdikleri kitapların kendilerine okunmasını amaçladık. Çocuklarımıza küçük yaşlarda okuma alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığın yaşamları boyunca devamlılığını sağlamak için düzenli etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinlikler bilinçli okuyan ve kendisini geliştiren nesiller yetiştirmemize büyük katkı sağlamaktadır" dedi. GKV Özel Okulları Kütüphane Sorumlusu Duygu DUYGULU "Okuma alışkanlığının arttırılması ve geliştirilmesine yönelik etkinliklerimizde çeşitli okullara kitap bağışında bulunmanın yanında kendi okulumuzda okuma zinciri, güzel okuma ve en çok kitap okuyan öğrenci yarışmaları gibi çalışmalar yapıyoruz. Kütüphanemiz her gün büyük bir coşkuya sahne oluyor. Sınıf bazlı etkinlikler yanında okul genelinde çok katılımlı etkinliklerimiz devam ediyor. Kütüphane Haftasını geçen yıllar olduğu gibi, bu yıl da bayram coşkusuyla kutladık" dedi.

MİNİK GKV’LİLERDEN KIZILAY CANLANDIRMASI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Mavi Boncuklar sınıfı öğrencileri geçtiğimiz günlerde Kızılay Haftası kapsamında yapılan etkinliklerle yaparak ve yaşayarak öğrenmenin keyfini yaşadılar. Mavi Boncuklar sınıfı öğrencileri, 29 Ekim-4 Kasım haftasında Türk Kızılay’ının 146. yaşını çeşitli etkinliklerle kutladılar. Yapılan etkinliklerde öğrencilerimize Türk Kızılay’ının görevleri, faaliyetleri ve kapsamı anlatıldı. Deprem, sel gibi doğal afetlerde ihtiyacı olanlara yardım elini uzatan Kızılay’ın bu konudaki çalışmalarını tanıtmak amacıyla öncelikle deprem canlandırması yapıldı. Hazırlanan deprem maketi ve bu maketin hareket ettirilmesiyle deprem anı yaşatıldı. Çocuklarla birlikte bir enkaz alanına gidilerek depremden sonra Kızılay’ın faaliyetleri, her öğrencimiz bir Kızılay görevlisiymiş gibi düşünülerek drama yoluyla canlandırıldı. Canlandırma sırasında kimi Kızılay görevlisi, kimi de kazazede rolü alan minik öğrenciler, görevlerini başarıyla yerine getirdiler. Etkinlik sonunda hem eğlenen, hem de öğrenen öğrenciler, eğlenceli vakit de geçirdiler. Türk Kızılay’ı Gaziantep Şubesi çalışanlarının okulumuzu ziyareti sırasında etkinlik öncesi aktarılan bilgiler pekiştirildi. Sınıfta yapılan deprem tatbikatında ise bir deprem anında yapılması gerekenler öğrencilere kısaca aktarıldı.

GKV ÖZEL ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ YIL KURABİYESİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri İngilizce öğretmenleriyle yeni yıl kurabiyesi etkinliği yaptı. İngilizce öğretmenlerimiz önce malzemeleri İngilizce olarak tanıttı ve öğrencilere tekrar ettirdi. Daha sonra hamurun hazırlanışı İngilizce açıklamalı gösterildi. Hamur hazır olunca yılbaşı ağacı şeklindeki kalıplarla kesildi ve kalıptan çıkan kurabiyeler renkli şekerleme ve çikolatalarla süslendi. Son işlem kurabiyelerin fırında pişirilmesiydi. Öğretmenlerimiz fırından çıkan nefis kokulu kurabiyeleri çok güzel paketlere koyarak miniklere yeni yıl hediyesi olarak verdiler. Öğrencilerimiz çok keyif aldıkları bu etkinlikte kurabiye yapımını öğrendiler ve İngilizcelerini geliştirdiler. Sevgili minik GKV’lilere kurabiye tadında mutlu yıllar diliyoruz.

GKV ÖZEL ANAOKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kutlamaları kapsamında evden getirdikleri meyve, pasta, kuruyemiş gibi yiyecekleri sınıfta paylaşarak yerli malı konusunu işlediler. Etkinlik sırasında hem paylaşmanın mutluluğunu hem de sağlıklı beslenme kurallarını tekrar eden öğrenciler, öğretmenlerinden yerli malı yiyecekler hakkında da bilgi aldılar. Öğrencilerimizde yerli malı kullanımı bilincinin oluşması ve yaygınlaşmasını hedefleyen etkinlik öğrencilerin ilgisini çekti. Neşe içinde annelerinin gönderdiği yiyecekleri paylaşan minik GKV’liler eğlenceli bir gün geçirdi.

GKV ÖZEL ANAOKULUNDA SÖYLEŞİ YENİ BAŞLANGIÇLAR, YENİ UMUTLAR

Eğitim Bilimleri Uzmanı ve Danışmanı Doç. Dr. Erten Gökçe, 2 Ekim 2013 Çarşamba günü GKV Özel Anaokulu velileri ile “Eğitimde Yeni Başlangıçlar, Yeni Umutlar” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Örgün eğitim-öğretim sürecine GKV Özel Anaokulu’ nda başlayan öğrencilerimizin bu önemli yolda en doğru şekilde yürümelerini misyon edinen okulumuz, yıl boyunca düzenlenen seminer, söyleşi ve bilgilendirme toplantıları gibi etkinliklerle velilerimizle verimli bir etkileşim kurmayı hedeflemektedir. Doç. Dr. Erten Gökçe, söyleşide okul öncesi çağı çocuğunun temel gelişimsel özelliklerini ele alarak eğitim sürecinde okulun katkısı, olumlu veli davranışları, doğru yönlendirme ve çocuklarımızı daha iyi anlama gibi konular hakkında çok yararlı bilgiler verdi. Söyleşi, velilerimizin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi. Programın ardından anaokulu velilerimize katılım belgesi verildi. Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür eder, minik öğrencilerimizin öğrenim yaşamı boyunca başarılı ve sağlıklı günler dileriz.

GKV ÖZEL ANAOKULUNDA MİNİK ÇEVRECİLER YETİŞİYOR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Yıldızlar Sınıfı ve Kuşlar Sınıfı öğrencileri, Tema Vakfı tarafından uygulanan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nca desteklenen ‘Minik Tema’ programı çerçevesinde çevre ve doğa koruma etkinliklerine başladı. Minik Tema 2010 yılından bu yana uygulanan bir “Erken Çocukluk Çevre Eğitimi Programı”dır. Programın amacı erken çocukluk dönemindeki çocukların doğa ile bağlarını güçlendirmek, doğada kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, öğretmenlere ise doğa ile ilgili bir etkinlik havuzu sunarak bu etkinlikleri çeşitli materyallerle desteklemektir. 2013-2014 eğitim öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yenilenen eğitim programına uyumlu hale getirilen Minik Tema Programı, okul öncesinde 48 aydan itibaren, çevre gönüllüsü öğretmen ve öğrencilerle birlikte yürütülmektedir. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu çevre eğitimine verdiği önemi vurgulayarak, çekirdekten çınara insan yetiştirme anlayışıyla Minik Tema Programına destek vermektedir. Okulumuzun çok yönlü eğitim anlayışı ile öğrencilerimiz çok yönlü olarak yaşama hazırlanmaktadır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Yıldızlar Sınıfı öğrencileri ‘Minik Tema‘ Programı kapsamında yaptıkları ‘Ağacınla Tanış’ etkinliğinde okulumuz bahçesinde doğayla iç içe ve eğlenceli zaman geçirdiler. Bahçede gruplar halinde yerlerini alan öğrenciler öncelikle grupça birer ağaç seçtiler. Öğrencilerin seçtiği ağaçların üzerindeki ağaç bilgilendirme tabelası yardımıyla öğretmenleri tarafından ağaç hakkında bilgi sahibi oldular. Öğretmenlerinin yönergeleriyle ağaçlarına dokunan, yakından izleyen, ağaçların kabuklarını ve yapraklarını inceleyen öğrenciler grupça el ele tutuşarak ağaçlarına koruma kalkanı oluşturdular. Sınıfta devam eden etkinlikte öğrenciler bu deneyimlerini öğretmenleri ve arkadaşlarıyla “Ben ağaç olsam ne hissederdim? Ağacım konuşabilseydi bana neler söylerdi?” sorularına yanıtlar vererek yaratıcılıklarını konuşturdular. Minik çevreciler, kendi seçtikleri ağaçların resimlerini çizerek bu ağaçları resimlerinde ölümsüzleştirdiler.


HER ÇOCUK HAKLARIYLA DOĞAR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri, 20 Kasım 2014 tarihinde Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı. Sınıf öğretmenlerinin anlatımıyla çocuk hakları hakkında bilgilendirilen minik öğrenciler, sınıf içerisinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler. Yirminci yüzyılın başlarında çocukların erişkinlerden farklı haklara sahip olduğu ve bu hakların ayrıca tanınması gerektiği görüşü ağırlık kazanmıştır. Bu konuda değişik ülkelerde başlayan girişimlerle güçlenen çocuk hakları fikri, Birleşmiş Milletler ‘in ortak bir sözleşme hazırlamasıyla önemli bir aşamaya gelmiştir. Çocuk Hakları Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde imzaya açılmış ve ülkemiz tarafından 1995 yılında kabul edilmiştir. Anaokulumuzda yapılan etkinlikte, öğrencilerimiz tarafından Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin en önemli maddeleri esas alınarak hazırlanan çeşitli tanıtıcı panolar ve 3 boyutlu afiş çalışmaları okulumuzun giriş bölümünde sergilendi. Öğrencilerimize birer çocuk olarak haklarıyla doğmanın, bu hakların korunmasının ve gelecek yaşamlarında haklarını bilen ve koruyan bilinçli bireyler olarak yetişmenin vurgulandığı etkinlikler, hafta boyunca devam etti. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak öğrencilerimizin ve tüm dünya çocuklarının Çocuk Hakları Günü’nü kutluyoruz.

GKV ÖZEL ANAOKULUNDA HABİTAT VE SANAT ÇALIŞMASI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 6 yaş grubu öğrencileri Proje ve Tasarım Dersi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte sulak alanları ve sulak alan hayvanlarını canlandırdıkları bir duvar resmi yaptılar. Öğrencilere doğa sevgisi ve çevre koruma bilinci aşılanması amacıyla gerçekleştirilen S.O.S Projesi kapsamında, suyun ve sulak alan hayatını korumanın önemini öğrenerek çevre ile ilgilenmeye başlayan minikler bu çalışmalarına güzel bir sanat etkinliğini de ekleyerek projeyi devam ettirdiler. Parçadan bütüne ulaşma tekniğiyle tasarlanan sanat çalışmasında yaratıcılıklarıyla görsel ürünlerin en güzel örneklerini meydana getirmeyi başaran öğrenciler, hem eğlendiler hem de öğrendiler. Sulak alan habitatını barındıran her türlü bitki ve hayvan türünün resimlerini boyayarak ve çizerek renklendiren GKV’li minikler daha sonra bu parçaları doğaçlama şekilde bir araya getirerek büyük bir canlı habitatı tablosu oluşturdular. Fonda kalan parçaları ve boşlukları da farklı tekniklerle boyadıktan sonra sergileyen minik öğrencilerimizi bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

GKV ÖZEL ANAOKULU KARDEŞİME OKULUMU TANITIYORUM ETKİNLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda öğrencilerimizin 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde okulöncesi eğitime başlayacak kardeşlerine okulumuzu tanıtmak amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Kardeşime okulumu tanıtıyorum etkinliğine öğrencilerimiz minik kardeşleri ile birlikte katıldılar. Hazırlanan programda anaokulumuz aday öğrencilerimize tanıtıldı. Geleceğin GKV’lileri ablaları ve ağabeyleri ile sınıflarda örnek derslere girdi. Birlikte anaokulu sinemasında film izlendikten sonra yüz boyama, el baskısı ve bileklik takı hazırlama gibi eğlenceli çalışmalar yapıldı. Çeşitli ikramların ardından hediyelerini alan minikler velilerimizle birlikte anaokulumuzdan çok mutlu ayrıldılar. Yeni öğrencilerimizi okulumuzda konuk etmek bizim için çok zevkli bir etkinlik oldu.

GKV ÖZEL ANAOKULUNDA DUYGULU 10 KASIM TÖRENİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 75. Yılında duygulu ve anlamlı bir törenle andı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Mütevelli Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy ve okullarımız eğitim danışmanı Doç. Dr. Erten Gökçe’nin katılımıyla gerçekleşen anma töreni değerli velilerimizin beğenisini kazandı. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra programın açılış konuşmasını GKV Özel Anaokulu Müdiresi Neslihan Türkistanlı yaptı. ‘Atatürk’ sinevizyon gösterisi ve keman eşliğinde ‘Atatürk Şiiri’nin okunmasının ardından Şirinler, Çiçekler ve Arılar sınıfı öğrencileri Atatürk’ün üstün özelliklerinin ve hayatından bazı kesitlerin yansıtıldığı ‘Atatürk Oratoryosu’ nu sergilerken duygulu anlar yaşandı. Uğurböcekleri ve Kuşlar sınıflarının da katılımıyla oluşan okul korosu, birbirinden güzel Atatürk şarkılarını seslendirdi. Atatürk Sevgisi’ni her fırsatta yaşatmaya çalışan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları minicik kalplerden büyüklerin duygulu beğenisine doğru kurduğu köprüyle Atatürk sevgisini bir kez daha yaşadı ve yaşattı.

GKV ÖZEL ANAOKULU’NDA VELİ TOPLANTISI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 2014-2015 eğitim-öğretim yılı ilk veli toplantısı 18 Ekim 2014 Cumartesi günü yoğun katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya büyük ilgi gösteren velilerimiz, okul yöneticilerimiz, sınıf, branş ve rehber öğretmenlerimizle toplu ve bireysel görüşmeler yapma imkanı buldu. Sınıf öğretmenlerinden yıl içerisinde uygulanacak etkinlikler ve öğrencilerin okula uyumu hakkında bilgi alan veliler, çocuklarını Gaziantep Kolej Vakfı Özel okullarının köklü birikimine ve güvenilir eğitim anlayışına teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Anaokulu branş derslerine giren öğretmenler, velilerimize derslerin amaç ve içerikleri hakkında bilgi vererek görüşlerini aldı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu, her zaman olduğu gibi, öğrencilerimizin yeni eğitim yılında da ilköğretime en iyi şekilde hazırlanmalarına yönelik çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir. Öğrencilerimize ve velilerimize mutlu ve başarılı bir eğitim yılı dileriz.

GKV ÖZEL ANAOKULU’NDA EN COŞKULU BAYRAM

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Özel Anaokulu öğrencileri ‘Cumhuriyet Atatürk Haftası’ etkinliklerini başlattı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da GKV Özel Anaokulu'nda sevinç ve coşkuyla kutlandı. Minik GKV’liler ‘Biliyoruz ki; Bugün 29 Ekim'de ulusça, kıvançla kutladığımız bir milli gündür. Biliyoruz ki; Bugün bizim için önemli ve değerli bir gündür’ sözleriyle cumhuriyeti kutladı. Anaokulumuzda Cumhuriyet Bayramı Töreni saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Anaokulu Müdiresi Neslihan Türkistanlı yaptı. Tören Mavi Boncuklar, Balıklar, Yıldızlar ve Kelebekler sınıflarının hazırladığı ‘Cumhuriyet’in Bize Kazandırdıkları’ isimli dramayla devam etti. Dramada, Cumhuriyet’in ve Atamızın bize kazandırdığı yenilikler, Cumhuriyet’ten öncesi ve sonrası 6 yaş öğrencilerimiz tarafından karşılaştırmalı olarak anlatıldı. Cumhuriyet ve Atatürk inkılapları sayesinde kazandıklarımız, izleyen öğrencilerimizden büyük alkış aldı. Törenin devamında öğrenci koromuz birbirinden güzel cumhuriyet şarkıları sundu. Cumhuriyeti coşkuyla kutladığımız program, ‘Onuncu Yıl Marşı’ eşliğinde sona erdi.

GKV ÖZEL ANAOKULU’NDA CUMHURİYET BAYRAMI SANAT ETKİNLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri, Proje ve Tasarım dersinde gerçekleştirilen sanat etkinliğinde hem Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadılar, hem de tüm yeteneklerini sergilediler. Origami (kâğıt katlama) ve kesme tekniklerini kullanarak kâğıttan fenerler yapan öğrenciler, bunları kendi yaratıcılıklarıyla süslediler. Kumaş parçaları, ponpon, boncuk ve renkli kâğıtları yapıştırarak birbirinden gösterişli olarak hazırlanan kâğıt fenerler okulumuzun girişinde sergilenerek cumhuriyetimizin parlayan ışıklı ruhunu simgelediler. Öte yandan GKV Özel Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz de farklı boyama teknikleri kullanarak hazırladıkları Türk bayraklarını sınıflarına asarak sergiledi. ‘Cumhuriyet Bayramı’ konulu resim çalışmasında ise öğrencilerimiz kendilerini çizerek canlandırdı ve resimlerini boyayarak renklendirdi. Çalışmalarını tamamlayan minik GKV’ liler grup çalışmasında kendi karakteristik çizgileriyle, Cumhuriyet Bayramının coşkusunu gönüllerince yaşadı. GKV Anaokulu’nun yaratıcı minik ellerini bu güzel ve anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

GKV ÖZEL ANAOKULU’NDA ANLAMLI CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda Cumhuriyet Bayramı minik öğrencilerimizin, değerli velilerimizin, yönetici ve öğretmenlerimizin katılımıyla büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünün gururu ve kıvancını kutladığımız bu güzel günde Çiçekler ve Arılar sınıfı öğrencilerimizin emekle, sevgiyle, hazırladığı Cumhuriyet Bayramı kutlama programı beğeniyle izlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızla başlayan programın açılış konuşmasını Anaokulu Müdiresi Neslihan Türkistanlı yaptı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Atanur Vergili ise yaptığı konuşmada ‘Ya İstiklal Ya Ölüm ‘ diyerek çıkılan Cumhuriyet yolunda yaklaşık bir yüzyılı geride bırakmanın, demokratik, laik ve cumhuriyetimize içten bağlı öğrenciler yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu yüce ülküyü bizimle paylaşan ve bize destek olan velilerimize teşekkür ederiz’ dedi. Tören, Arılar sınıfı öğrencilerinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuması ve Çiçekler Sınıfı öğrencilerinin ‘Atatürk ile Vals ve Zeybek’ temalı dans gösterisi ile devam etti. Törenin devamında hazırlanan ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ korosu birbirinden güzel cumhuriyet şarkılarını seslendirdi. Cumhuriyeti coşkuyla kutladığımız program, ‘Onuncu Yıl Marşı’ eşliğinde sona erdi. Çiçekler ve Arılar sınıfı öğrencilerinin boyama etkinliği olarak hazırladıkları afiş çalışması da kutlamalarının güzel birer ürünü olarak okul girişinde sergilendi. Cumhuriyet zaferi, her şeyini kaybetmiş bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Cumhuriyetin yılmaz bekçisi Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak Türk milletinin yeniden doğuşu olan bu en büyük bayramı kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ailesinin ve yüce ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.


GKV ÖZEL ANAOKULU YILDIZLAR SINIFININ GAZİANTEP’İN DEĞERLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Yıldızlar Sınıfı öğrencileri, Proje ve Tasarım dersinde Gaziantep’in tarihi ve kültürel değerlerini anlatan bir proje etkinliği gerçekleştirdi. Projede Gaziantep’ in önemli simgeleri Zeugma Mozaik Müzesinde sergilenen Çingene Kızı portresi, Gaziantep Kalesi, Şehit Kamil portresi, Antep baklavası ve Antep fıstığı figürleri konu edilerek ve farklı resim teknikleri kullanılarak çok aşamalı bir çalışma gerçekleştirildi. Yıldızlar Sınıfı’nın minik öğrencileri, Gaziantep’ in kurtuluşunu simgeleyen ve milli mücadele sırasında canını ortaya koyan Şehit Kamil ve annesinin canlandırıldığı portreyi sünger baskısı tekniği ile bir sanat çalışması haline getirdi. Sünger baskısı ile renklerin geçişinin kullanıldığı projede özgürlüğü simgeleyen kuşlar ile fon oluşturularak yapılan sanat etkinliği, öğrencilerimizin eğlenerek yaptıkları bir etkinlik oldu. Gaziantep Kalesi’nin resmi ise sünger baskısı ve kolaj tekniği ile tamamlanarak canlandırıldı. Çingene Kızı portresi 80 parçalık bir puzzle haline getirilerek parçadan bütüne yaklaşma tekniği ile tamamlandı. Diğer bir çalışmada ise Antep fıstığı resmi gerçek fıstık kabukları ile süslenerek çerçevelendi. Gaziantep’in bir başka önemli simgesi olan Antep baklavasının anlatıldığı proje etkinliğinde baklavanın yapım aşamaları anlatılarak resimleri boyandı. Bu etkinlikte görev alan gruptaki öğrenciler, sınıf arkadaşlarına Antep baklavasının yapım aşamalarını mini bir sunum ile aktardılar. Bu proje etkinliğinde çalışan öğrencilerimizi bu etkin ve yararlı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

GKV ÖZEL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN İNGİLİZCE GÖSTERİSİ THE VERY HUNGRY CATERPILLAR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Balıklar ve Yıldızlar sınıfı öğrencileri İngilizce 'The Very Hungry Caterpillar' (Aç Tırtıl) öyküsünü 5 Mayıs Pazartesi günü sahneledi. Etkinlik İngilizce Zümre başkanı Sultan Ulu ve İngilizce Öğretmeni Connie Ede tarafından GKV Özel Anaokulu İngilizce eğitimine paralel bir proje olarak eğitim yılı başından itibaren yürütüldü. 'The Very Hungry Caterpillar' uygulandığı süreçte okul öncesi dönem çocuklarının masalsı hayal güçlerini rahatlıkla kullanabildikleri bir ortam oluşturdu. İngilizceyi günlük hayattaki gibi kullanarak hareketlerle ve dramatizasyon yöntemi ile canlandırma yapılması amaçlanan gösteride öğrencilerimiz büyük başarı gösterdiler. 'The Very Hungry Caterpillar' öyküsünde ormandaki aç tırtıl önüne gelen tüm meyve ve lezzetli yiyecekleri yemesine rağmen bir türlü karnını doyuramaz. Sonunda birçok lezzetli yiyeceği yiyip bitirir ve doyduğunu anlar. Karnı doyup beslenen ve büyüyen tırtıl kozasını örer ve kelebek olup yeniden hayata gözlerini açar. Öykünün canlandırmasında minik GKV’liler hareketlerle, danslarla ve müzikle büyük bir uyum içerisinde rollerini sergiledi. Öğrencilerimiz, GKV Özel Okullarının yabancı dil eğitimine verdiği öneme paralel olarak başarılı bir İngilizce performans sergiledi. Minik öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi emek, yetenek ve uyum gerektiren bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

GKV ÖZEL ANAOKULUNDA KIŞ UYKUSU VE KARDAN ADAM ETKİNLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri, kışın en soğuk dönemini yaşadığımız bu karlı günlerde proje ve tasarım dersi etkinliğinde ‘Kış Uykusuna Yatan Hayvanlar’ çalışması yaptı. Bu etkinlik kışın sembolü olan büyük bir kardan adam yapımıyla başladı. Gazete kâğıtları kullanılarak kardan adamın vücudu ortaya çıktı ve pamuklarla süslenip aksesuarlar eklenince çok sevimli bir kardan adamımız oldu. Etkinliğimizde “Kış uykusu nedir? Kış uykusuna hangi hayvanlar yatar?” gibi sorulara cevap aradık ve bu hayvanların resimlerini inceleyerek bilgi edindik. Karton kutulardan kış uykusuna yatan hayvanların maket yuvalarını yaptık. Yuvaların içini gazetelerle doldurarak tamamladıktan sonra kış uykusuna yatan hayvan oyuncaklarımızı da bu yuvalara yerleştirdik. Kardan adam ve kış yuvaları birleşince okulumuzun proje alanında sergilediğimiz projemiz bizlere çok güzel bir kış manzarası yaşattı.

 


 

© Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | Tüm Hakları Saklıdır.