TÜM HABERLER

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ TOLGA TİRYAKİ İL BİRİNCİSİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Sporlarının 12 Ocak 2022 tarihinde düzenlediği okullar arası Boks müsabakalarında Genç Erkekler B kategorisinde GKV Özel Fen Lisesi öğrencisi Tolga TİRYAKİ Gaziantep İl Birincisi olarak Türkiye Şampiyonasında İlimizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

#sporbaşarımız

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


2022 YKS'DE ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN ÖĞRENCİLERİMİZDEN ANLAMLI ZİYARET

2022 Yükseköğretim Kurumlan Sınavı (YKS)'de Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden Türkiye genelinde ilk 1000 öğrenci arasında yer alan ve 7 derece elde eden öğrencilerimiz Tuğçe Yücel, Selen Boyno, Sinan Özcan Açıkgöz ve İrem İyiköşker GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Av. Seyhan Fesli'yi makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Fesli Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının 58 yıldır eğitim alanında Türkiye'ye önemli katkılar sunduğunu ifade ederek tüm öğrencileri kutladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki elde edilen başarıların ekip çalışmasının sonucu olduğunu ifade ederek "Ulusal başarılara gururla imza atmamızı sağlayan öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba da öğrencilerimizi kutlayarak başarılarının devamını diledi.

GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Av. Seyhan Fesli tarafından öğrencilerimize üstün başarı plaketi, cumhuriyet altını ve başarı belgesi takdim edildi.

#YKS2022

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GKV FEN LİSESİ ÖĞRENCİMİZ DİLA BALOĞLU, 15 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİNDE İL BİRİNCİSİ OLDU

Gaziantep Küçükler ve Yıldızlar Satranç Turnuvaları 8-9 Ocak 2022 tarihleri arasında Şehitkâmil Belediyesi Atatürk Spor Ve Kültür Merkezi'nde düzenlenmiştir. Gaziantep Kolej Vakfı Fen Lisesi öğrencimiz Dila BALOĞLU, 15 yaş kızlar kategorisinde il birincisi olarak 22-29 Ocak 2022 de Antalya'da yapılacak olan Türkiye Yıldızlar Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

#satranç

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GKV BİYOPLASTİK TAKIMIMIZ TRABZON FİNALİNDE

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Karadeniz 2022’ ye Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Biyoplastik Takımımız, Biyoteknolojik İnavasyon kategorisinde 3592 başvurudan kabul gören 89 takımdan Gaziantep İlimizi temsil eden tek takımdır. Organik evsel atıklardan biyoplastik elde ederek Trabzon finallerinde İlimizi temsil etmiştir. Bu önemli projede emeği geçen danışman öğretmenimiz Şule Kozanoğlu, öğrencilerimiz Tolga Tiryaki ve Umut Kozanoğlu’nu tebrik ederiz.

#teknofest2022

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


2022 YKS GURUR TABLOMUZ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

#YKS2022

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ BARTU ÇAKIR ŞAMPİYON OLDU

7 Ocak 2022 tarihinde ilimiz de yapılan okullar arası Kick Boks (Point Fighting) müsabakalarında Genç erkekler B kategorisinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi öğrencisi Bartu Çakır şampiyon olup, 24-27 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

#kickboks

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


2022 TEKNOFEST TRABZON FİNALLERİNE KALAN PROJEMİZ

Dünyanın en büyük teknoloji yarışması, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali 2022 de Gaziantep Kolej Vakfı Fen Lisesini temsilen bu sene de GKV Biyoplastik takımı olarak biz de varız. Takımımız danışman öğretmenimiz Şule Kozanoğlu, öğrencilerimiz Tolga Tiryaki ve Umut Kozanoğlu “Çöpten Biyoplastiğe” adli proje ile Türkiye'nin en büyük atık tesisinden olan, Avrupa Birliği destekli Mekanik Biyolojik Ayrıştırma tesisindeki organik evsel atıklardan, doğa dostu biyoplastik elde etmiştir.

Biyoteknoloji inavasyon lise fikir seviyesinde 640 projeden Trabzon finallerine çıkmaya hak kazanmıştır. Çok kapsamlı bu projeyle bizi temsil eden, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

#teknofest2022

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİ YKS 2022’DE BAŞARI GELENEĞİNİ DEVAM ETTİRDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinin 2022 YKS de elde ettikleri başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutlar, emeği geçen tüm velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

#YKS2022

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


2022 AVRUPA OKULLAR SANTRANÇ ŞAMPİYONASI’NIN ŞAMPİYONU TÜRKİYE OLDU

23 ülkeden 195 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası bugün oynanan final maçları ile sona erdi. Yunanistan'da 32 sporcumuzun ülkemizi temsil ettiği şampiyonadan üstün başarı ile dönüyorlar.

Şampiyonada dereceye giren Gaziantep Kolej Vakfı Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencimiz 15 yaş kızlar kategorisinde Dila BALOĞLU Üçüncülük madalyası alarak bayrağımızı dalgalandırdı ve Rodos’ta bizi gururlandırdı. Başta öğrencimiz olmak üzere şampiyonada yarışan ve dereceye girerek yüreğimizi gururla kabartan bütün sporcularımızı yürekten tebrik ediyoruz.

#satranç

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


LİTVANYA’DA ERASMUS+ PROJE TOPLANTISINDA SON GÜN

25-29 Nisan tarihleri arasında planlanan ERASMUS+ Projesi Litvanya ajandası 5.ve son gününde STEAM ders gözlemleri yapıldı okulumuz öğretmenleri tarafından Biyoloji ve Fizik dersleri verildi.

Öğle yemeğinin ardından gerçekleştirilen sertifika töreninde Litvanya, Portekiz ve okulumuzun görevli öğretmen ve öğrencilerine Litvanya proje koordinatörü Ernesta Smalinske tarafından hediye ve sertifikalarının takdim edilmesinin ardından etkinlik programı sona erdi.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus+

#uluslararasiprojetoplantisi

 

LAST DAY IN ERASMUS+ PROJECT IN LIUTHANIA

Carried out in its due time, (25th - 29th of April) 5th and last day activities were completed with the Biology and Physics lessons given by the Turkish teachers. The agenda carried on with lunch and finalized by the closing session and Certificate ceronomy. All the Lithuanian, Portuguese and Turkish teams were given their gifts and certificates by the Lithuanian Project Coordinator.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus+

#internationalprojectmeeting


ERASMUS+STEAM PROJESİ 4.GÜN ETKİNLİKLERİ STEM BİLİM MERKEZİ VE VGTU ÜNİVERSİTESİNDE TAMAMLANDI

Öğrenci Hareketliliği programına katılan öğrencilerimiz VGTU Mühendislik ve Teknik Üniversitede verilen derslere katılarak gözlem yaptılar. Dersler sonunda yapılan değerlendirme testlerinde ise başarılı performanslarından dolayı ödüllendirildiler.

Öğretmen hareketliliği sürecinde ise öğretmenlerimiz PANEVEZIO STEAM Merkezine giderek düzenlenen Biyoloji, Kimya, Fizik, Robotik ve Biyokimya alanlarında yapılan çalışmaları gözlemleyerek bilgi edindiler, yapılan aktivitelerle katılım sağlayarak 4.gün programını tamamladılar.

#steamproje

#erasmus+

#erasmushareketliliği

#proje

 

ERASMUS+ STEAM PROJECT DAY 4 ACTIVITIES HAVE COMPLETED IN PANEVEZIO MINTIES STEAM CENTER & VGTU UNIVERSITY

Today our students have participated and observed the lectures given at Engineering and Technical University. They were rewarded because of their successful participation.

Our teachers have visited one of the STEAM Facility Center in PANEVEZYS and were informed about the studies carried out by the center upon the disciplines of Biology, Chemistry, Physics, Robotics and Biochemistry.

#steamerasmus+

#project

#erasmusstudent

#projectmobility


LİTVANYA’DA İKİNCİ GÜN

Avrupa birliği tarafından yürütülen Erasmus+programı kapsamında 2 yıldır uygulanan Avrupa Birliği K229 STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU adlı proje 3. uluslararası toplantısı, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri katılımıyla 2. gününde devam ediyor.

Bugün olan etkinlikte, öğrenci ve öğretmenlerimiz üniversite gezisi yaptılar ve mühendislik alanında atölye çalışmasına katıldılar. Sonrasında bir kasaba turu düzenlendi ve Litvanya tarihi hakkında bilgi edindiler. Gün geleneksel Litvanya halk oyunları aktivitesiyle sona erdi.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus

#uluslararasiprojetoplantisi

#kültürelgeziler

#halkoyunlari

 

SECOND DAY IN LITHUANIA

The 3rd international meeting of the European Union K229 STEAM MODEL INTEGRATION IN GENERAL EDUCATION, which has been implemented for 2 years within the scope of the Erasmus+ program carried out by the European Union has been going on in Lithuania. Our students and teachers visited a university which is well known with engineering studies and observed some areas where machines work. Then, they attended a town tour. The day ended with the folk dance of Lithuanian culture. Lithuanian team did teach how to dance to the students and teachers.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus

#internationalprojectmeeting

#culturaltrips

#folkdance


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI OZEL FEN LİSESİ ERASMUS+AB KAPSAMINDA LİTVANYA’DA

Avrupa birliği tarafından yürütülen Erasmus+programı kapsamında 2 yıldır uygulanan Avrupa Birliği K229 STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU adlı proje 3. uluslararası toplantısı, Türkiye ve Portekiz ekiplerinin katılımıyla Litvanya’da bugün başladı.

Proje toplantısı 25-29 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacaktır ve Türkiye’ den toplantıya 6 öğrenci ve 5 öğretmen katılım sağlamaktadır. Toplantı karşılama ve ısınma aktiviteleri ile başladı. Ardından proje konusu kapsamında atölye çalışmaları gerçekleşti. Litvanya- Türkiye-Portekiz grubu öğrencileri kendi ekosistem modellerini sundular. İlk gün programı şehir merkezinde düzenlenen geziyle son buldu.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus

#uluslararasiprojetoplantisi

#ekosistem

#evsahibilitvanya

 

GKV IS IN LITHUANIA WITHIN THE SCOPE OF ERASMUS+ PROJECT.

1. The 3rd international meeting of the European Union K229 STEAM MODEL INTEGRATION IN GENERAL EDUCATION, which has been implemented for 2 years within the scope of the Erasmus+ program carried out by the European Union, will be held in Lithuania with the participation of Turkish and Portuguese teams. The project meeting will be held between 21-25 February 2022 and 5 teachers and 5 students from Turkey, Lithuania and Portugal attend. The meeting has begun with warm-up activities. Students and teachers went in for workshops about circular economy. Students from each country presented their eco-system models. The first day meeting ended up with the city tour organized by Lithuanian team.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus

#internationalprojectmeeting

#ecosystmem


LİTVANYA VE PORTEKİZDEN GELEN PROJE PARTNERLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPAN GKV ÖZEL FEN LİSESİ, PROJENİN TÜRKİYE ETKİNLİK TAKVİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

21-25 Şubat tarihleri arasında planlanan ERASMUS+ Projesi Türkiye ajandası 5.ve son gününde Biyoloji STEAM DERSİ yapıldı. Laboratuvar ortamında yapılan DNA konulu ve içerikli derste öğrenciler aktif rol alarak, kullandıkları DNA kitleri ile Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Fen Laboratuvarında kendi DNA örneklerini belirlemeyi öğrendiler. Öğle yemeğinin ardından gerçekleştirilen sertifika töreninde Litvanya, Portekiz ve okulumuzun görevli öğretmen ve öğrencilerine GKV ÖZEL Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki tarafından hediye ve sertifikalarının takdim edilmesinin ardından etkinlik programı sona erdi.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus+

#uluslararasiprojetoplantisi

 

HOSTING LITHUANIAN AND PORTUGESE TEAMS, GAZİANTEP COLLEGE FOUNDATION PRIVATE SCIENCE HIGH SCHOOL STUDENTS HAVE COMPLETED THE ERASMUS+ PROJECT TURKEY AGENDA SUCCESFULLY.

 

Carried out in its due time, (21th-25th February) 5th and last day activities went on with Biology STEAM lesson which was based on DNA. The students have learned and experienced on how to determine their own DNA samples by using related toolkits in GKV science laboratory. The agenda carried on with lunch and finalized by the closing session and Certificate ceronomy. All the Lithuanian, Portuguese and Turkish teams were given their gifts and certificates by the GKV Schools General Principal İsmet Tiryaki.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus+

#internationalprojectmeeting


ERASMUS+ TOPLANTISI KAPSAMINDA 4. GÜN ETKİNLİĞİMİZ PORTEKİZ TAKIMINDAN KİMYA ÖĞRETMENİNİN ‘GERİ DÖNÜŞÜM’ TEMALI DENEY DESTEKLİ DERS ANLATIMIYLA BAŞLADI

Öğrencilerimiz “DÖNGÜSEL EKONOMİ” alanında başlamış oldukları sözlük oluşturma aktivitesine devam ettiler.

Türkiye takımından Fizik öğretmeni “KÜRESEL ISINMA VE ETKİLERİ” temalı ders anlatımı yaptı. Etkinliğimiz Mekanik Biyolojik Ayrıştırma tesisini ziyaretle son buldu.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus+

#uluslararasiprojetoplantisi

#mekanikbiyolojikayrıştırmatesisi

 

Our 4th day meeting which was organized on the scope of Erasmus+ project, Portuguese Chemistry teacher gave a lecture about “RECYCLING” and made an experiment in the science laboratory. Our students continued to prepare the dictionary theme of which is “CIRCULAR ECONOMY”. Turkish team teacher had a lesson about “GLOBAL WARMING AND ITS EFFECTS”. Finally, Portuguese, Lithuanian, Turkish students and teachers visited Mechanical Resolution Institution.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus+

#internationalprojectmeeting

#mechanicalresolutioninstitution


PORTEKİZ, LİTVANYA, ÖZEL GAZİANTEP KOLEJ VAKFI FEN LİSESİ ÖĞRECİLERİ TARİHİN SIFIR NOKTASINDA BULUŞTULAR

Litvanya, Portekiz ve Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi öğrencileri proje programının 3. gününde kültürel ve tarihi bir yolculuğa çıktılar. Şanlıurfa’nın eşsiz tarihi ve turistik yerleri olan Göbeklitepe, Harran ve Balıklıgöl ‘ü ziyaret ettiler. Gezilen yerler ile ilgili tarihi ve kültürel bilgiler edinmelerinin yanı sıra yöresel lezzetleri deneme ve bolca anı biriktirme imkanı da buldular.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus+

#uluslararasiprojetoplantisi

#kültürelgeziler

#göbeklitepe

#harranevleri

#balıklıgöl

#yerellezzetler

 

GAZİANTEP COLLEGE FOUNDATION PRIVATE SCIENCE HIGH SCHOOL, PORTUGESE AND LITHUANIAN STUDENTS MEET AT THE ZERO POINT OF HISTORY, GÖBEKLİTEPE.

On the 3rd day of the project meeting at Gaziantep College Foundation Private High School, the whole project team including Lithuanian-Portuguese-Turkish students and teachers took a historical journey in Şanlıurfa. The students enjoyed their times by visiting the unique places Göbeklitepe, Harran city and Balıklıgöl. They were guided with the historical and background information of the places they had visited.Beside being a historical trip,the students had the chance of collecting nice memories and tried local foods.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus+

#internationalprojectmeeting

#culturaltrips

#localfood


AVRUPA BİRLİĞİ K229 STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU ADLI PROJE 2.ULUSLARARASI TOPLANTISI

Avrupa birliği tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında 2 yıldır uygulanan Avrupa Birliği K229 STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU adlı proje 2. uluslararası toplantısı, Litvanya ve Portekiz ekiplerinin katılımıyla Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesinde 2. gününde devam ediyor.

Bugün olan etkinliğimize Litvanyalı öğretmeninin “GERİ DÖNÜŞÜM” temalı ders anlatımıyla başladı. Sonrasında öğrenciler uluslararası gruplara ayrıldılar ve “DÖNGÜSEL EKONOMİ” alanında ilgili kavramları ingilizce tanımlayarak kendi dillerindeki karşılıklarını yazarak bir sözlük oluşturma çalışması başlattılar. Program Zeugma Mozaik Müze gezisi ile devam etti. Gün sonunda yerel lezzetlerin sergilendiği bir restaurantta akşam yemeği etkinliği düzenlendi.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus+

#uluslararasiprojetoplantisi

#kültürelgeziler

 

The 2nd international meeting of the European Union K229 STEAM MODEL INTEGRATION IN GENERAL EDUCATION, which has been implemented for 2 years within the scope of the Erasmus+ program carried out by the European Union has been going on at Gaziantep College Foundation Private Science High School with the participation of Lithuanian and Portuguese teams. The Lithuanian teacher gave a lecture about “RECYCLING”. Then, the students started to make a thematic dictionary project in international groups. The teachers and students visited Zeugma Mosaic Museum. At the end of the day, the participants had their dinner in a restaurant where local food is served.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus+

#internationalprojectmeeting

#culturaltrips

#localfood


AVRUPA BİRLİĞİ K229 STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU ADLI PROJE 2.ULUSLARARASI TOPLANTISI BAŞLADI

Avrupa birliği tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında 2 yıldır uygulanan Avrupa Birliği K229 STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU adlı proje 2. uluslararası toplantısı, Litvanya ve Portekiz ekiplerinin katılımıyla Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesinde başladı.

Proje toplantımız kapsamında 21- 25 Şubat 2022 tarihleri arasında Fen, Biyoloji, Matematik, Kimya ve İngilizce ders anlatımları, “Döngüsel Ekonomi” çerçevesinde ilgili tesis ziyaretleri ve kültürel geziler yapılacaktır.

#avrupabirliği

#erasmus+

#uluslararasiprojetoplantisi

#kültürelgeziler

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları

 

The 2nd international meeting of the European Union K229 STEAM MODEL INTEGRATION IN GENERAL EDUCATION, which has been implemented for 2 years within the scope of the Erasmus+ program carried out by the European Union has begun at Gaziantep College Foundation Private Science High School with the participation of Lithuanian and Portuguese teams. There will be Science, Biology, Maths, Chemistry and English lessons. We will visit some institutions about “Circular Economy” and make some cultural trips.

#europeanunion

#erasmus+

#internationalprojectmeeting

#culturaltrips

#gaziantepcollegefoundationprivateschools


GKV ÖZEL FEN LİSESİ ERASMUS+AB KAPSAMINDA PORTEKIZ VE LITVANYAYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Avrupa birliği tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında 2 yıldır uygulanan Avrupa Birliği K229 STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU adlı projenin 2. uluslararası toplantısı, Litvanya ve Portekiz ekiplerinin katılımıyla Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesinde gerçekleştirilecektir.

Proje toplantımız 21- 25 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır ve Türkiye, Litvanya ve Portekiz’den 13 öğretmen ve 21 öğrenci katılacaktır.

#gaziantepkolejvakfı

#avrupabirliği

#erasmus+

#uluslararasiprojetoplantisi

 

GKV IS HOSTING PORTUGAL AND LITHUANIA WITHIN THE SCOPE OF ERASMUS+ PROJECT.

The 2nd international meeting of the European Union K229 STEAM MODEL INTEGRATION IN GENERAL EDUCATION, which has been implemented for 2 years within the scope of the Erasmus+ program carried out by the European Union, will be held at Gaziantep College Foundation Private Science High School with the participation of Lithuanian and Portuguese teams. Our project meeting will be held between 21-25 February 2022 and 13 teachers and 21 students from Turkey, Lithuania and Portugal will attend.

#gaziantepcollegefoundation

#europeanunion

#erasmus+

#internationalprojectmeeting


TEKNOFEST 2021 YARIŞMASINDA DERECE ALAN ÖĞRENCİLERİMİZDEN ANLAMLI ZİYARET

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları BİYOMEDİKAL takımı lise fikir seviyesinde 3.olan takımımız Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY’u makamında ziyaret etti. Teknofest Biyomedikal takımı danışmanından proje ile ilgili bilgiler alan Sayın Ersoy duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY şampiyon öğrencilerimize başarı plaketlerini takdim ederek, projede emeği geçen proje danışmanımızı ve tüm öğrencilerimizi tekrar kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

#teknofest2021

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL FEN LİSESİ ERASMUS+ AB PROJESİ KAPSAMINDA PORTEKİZ’DE

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi olarak 2 yıldır yürüttüğümüz Avrupa Birliği KA229 Stratejik okul ortaklığı projemizin, ilk uluslararası toplantısı Portekiz’in Covilha şehrindeki ortak okulumuzun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Proje, TÜRKİYE’den ​Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi, PORTEKİZ’den Escola Secundária Campos de Melo ve LİTVANYA’dan Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto İnzinerijos Licejus okulları ile ortak olarak yürütülüyor. Projemiz, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alan ve giderek daha çok önem kazanan STEAM, Science (Fen), Technology (Teknoloji ), Engineering (Mühendislik), Art (Sanat) ve Mathematics (Matematik) eğitimini kapsıyor.

STEAM modelinin genel eğitime entegrasyonu konu alan projede çalışmalar, geçtiğimiz 2 yıl boyunca online olarak gerçekleştirilirken, projede yer alan ortak ülke ve okullardaki öğrenci ve öğretmenlerimizin katılacağı ulus ötesi proje toplantılarının ilki, 7-13 Kasım 2021 tarihlerinde Türkiye, Litvanya ve Portekiz’den toplam 10 öğretmen ve 30 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Hafta boyunca döngüsel ekonomi, ekosistem, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm, mikro plastikler ve sıfır atık toplumu konularında çalışmalar yapıldı. Öğrencilerimiz Kimya, Biyoloji, Jeoloji, Tarih, Müzik, Ekoloji ve İngilizce Derslerinden oluşan birçok STEAM dersi uygulamaları ve workshoplarını deneyimlediler. Farklı ekosistem modelleri üzerinde çalışmalar, sunumlar, dijital poster tasarımları, prototip çizimleri yaptılar. Ayrıca, Estremoz’ da bir bilim merkezi olan, Ciencia Viva Center’da uzmanlar tarafından gerçekleştirilen “Dünya - Dinamik Gezegen “ ve “Anı Görmek – Dünya -Hangi Gelecek?” iki farklı tura katılarak müthiş deneyimler elde ettiler.

#gaziantepcollegefoundation

#erasmusplus

#ulusalajans

#abbaskanligi

#steam


GKV’de SANAT, LİSE’de HAYAT VAR

“GKV’de sanat, lisede hayat var” sanat topluluğunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Lise bölümünde gerçekleşen sanat etkinliğinde, performanslarını sergileyen topluluk üyelerini kutlar sanat yolculuklarında başarılar dileriz.

#GKVSanat

#GaziantepKolejVakfıÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİ OKUL MECLİSİ BAŞKANLIK SEÇİMİ YAPILDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Cemil Alevli Koleji (IB) Okul Meclisi temsilcileri seçildi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde yapılan Öğrenci Meclisi seçimleri için öğrencilerimiz demokratik haklarını kullanarak oy verme işlemlerini gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz seçme seçilme hakkını kullanarak ve Kendilerini temsil edecek Meclis üyelerini seçmek amacıyla sandığa gidip oylarını verdiler.

Yoğun geçen propaganda ve çalışmalar sonucunda yapılan oy sayımına göre;

GKV Özel Fen Lisesi Okul Meclisi başkanı Fen 11/A sınıfından Deniz KÖRCÜK

GKV Özel Anadolu Lisesi Okul Meclisi başkanı Anadolu 11/A sınıfından Eyüp Murat KILIÇ

GKV Özel Cemil Alevli Koleji Okul Meclisi başkanı Esma Ayça TABUR seçilmişlerdir.

#GKVSeçim

#GKVOkulMeclisi

#GKVÖzelLiseleri

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP’TE ERASMUS+ PROJELERİ YÜRÜTEN OKULLAR ONLİNE TANITIM TOPLANTISINDA BULUŞTULAR

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği 14-15-16 Ekim Erasmusdays etkinlikleri kapsamında, Gaziantep’te Erasmus+ projeleri yürüten okullar online tanıtım toplantısında buluştular. Yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin yüksek katılım sağladığı etkinlikte Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi olarak yürüttüğümüz “Creation and Integration of STEAM Model in General Education” projemizi ve uluslararası etkinliklerimizi tanıttığımız toplantıda, proje koordinatörümüz Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman, Erasmus+ kulübü öğretmenimiz Merve Anul Kayış ve öğrencimiz Öykü Sönmez sunumlarını gerçekleştirdiler.

#ulusalajans

#erasmusplus

#erasmusdays2021

#gaziantepkolejvakfıözelokulları


“ATAM’A ÖZLEM”

Lise Öğrencimiz Rana Cingisiz’in karakalem canlı performans etkinliği, lise bölümünde tüm öğrencilerimizin ve tüm sanatseverlerimizin beğenisine sunuldu.

#SaygıylaAnıyoruz

#10Kasım

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


TEKNOFEST 2021 YARIŞMASINDA OKULUMUZ TÜRKİYE 3. OLDU

Türkiye’nin en büyük festivali Teknofeste, 2021 yılında 81 il, 111 ülke, 44.912 takım, 200.000 genç başvurmuş ve 13.000 proje finale kalmıştır. Biyoteknolojik İnovasyon kategorisinde 750 başvurudan, 85 proje kabul görmüş ve Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları BİYOMEDİKAL takımı lise fikir seviyesinde 3. olmuştur. “Fıstıktan Maskeye” adlı projeleriyle, atık fıstık kırmızı kabuklarıyla maske elde eden takımımızı, proje danışmanımız Şule Kozanoğlunu, öğrencilerimiz, Umut Kozanoğlu, Tolga Tiryaki, Berke Şekeroğlunu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

#teknofest2021

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI TEKNOFEST2021 YARIŞMASINDA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri, Teknofest2021 yarışmasında Biyoteknik İnovasyon Kategorisinde 21 projeden 3. olan “FISTIKTAN MASKEYE” projesi ile finalde. Danışman Öğretmenimiz   Şule Kozanoğlu eşliğinde öğrencilerimiz Umut Kozanoğlu, Berke Şekeroğlu ve Tolga Tiryaki, ayrıca Cemil Alevli Koleji öğrencimiz Efe İsmail Yıldırım, İHA yarışması Döner Kanat kategorisinde finalistler arasında yer almıştır. 21-26 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan yarışmada okulumuzu temsil edeceklerdir. Öğrencilerimize yarışmada başarılar dileriz.

#TEKNOFEST2021
#GaziantepKolejVakfıÖzelLiseleri
#CemilAlevliKoleji
#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİNDE ALZHEİMER FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencilerine Alzheimer farkındalık semineri gerçekleştirildi.

Tüm dünyada ve ülkemizde Alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve erken dönem tepsinin öneminde farkındalık yaratmak için 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü olarak kutlanmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Alzheimer hastalarına yönelik kurulmuş olan Moral Evi Alzheimer Merkezi Tanıtımı ve Alzheimer Hastalığı bilgilendirme semineri Gerontolog Bilge BALCI ve Psikolog Gizem Aysuda YILMAZ tarafından gerçekleştirilmiştir. Alzheimer hastalığına ve erken tanının önemine değinilen seminer öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi görmüş olup, seminer soru-cevap ile son buldu.

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


TEKNOFEST 2021 YARIŞMASINDA 3.OLAN TAKIMIMIZA ÖDÜL

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları BİYOMEDİKAL takımı lise fikir seviyesinde 3.olan takımımıza hediye ve sertifikaları Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Müdürü Engin BİBA tarafından takdim edildi. Bu projede emeği geçen proje danışmanımızı ve tüm öğrencilerimizi tekrar kutlar, başarılarının devamını dileriz.

#teknofest2021

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


GKV ÖZEL FEN LİSESİ ÖĞRENCİMİZ DİLA BALOĞLU 14 YAŞ SATRANÇ ŞAMPİYONASI KIZLAR KATOGORİSİNDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 27 Ağustos-03 Eylül 2021 tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi / Konya ‘da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasına 1.370 sporcu katılmıştır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi Öğrencimiz Dila BALOĞLU 14 yaş kızlar kategorisinde Türkiye Birincisi olmuş ve Milli Takıma girerek Ülkemizi ve Okulumuzu Dünya ve Avrupa Yaş Grupları turnuvalarında temsile hak kazanmıştır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencimiz Beren KALYONCU’ da 10 yaş kızlar kategorisinde Türkiye 12.si olmuş ve Milli Takıma girmiştir. Dereceye giren öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

#SatrançBaşarımız

#GaziantepKolejVakfıÖzelOkulları


#ERASMUSDAYS 2020 KUTLU OLSUN!

15-16-17 Ekim Erasmus Günleri kapsamında; Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesinde yürüttüğümüz Avrupa Birliği KA229 Stratejik Okul Ortaklığı projesinde yer alan ülkelerle, “Erasmus projesinde yer almanın getirdiği beceriler, yetkinlikler ve tecrübeler” konulu uluslararası bir video konferans gerçekleştirdik.

15 Ekim 2020 Türkiye saatiyle 19.00’da gerçekleşen ve Litvanya ve Portekiz’deki ortak okullarımızdan öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı online etkinlikte, öğrencilerimiz daha önce Erasmus projelerinde yer alan Portekizli ve Litvanyalı öğrencilere çeşitli sorular yönelttiler. Öğrenciler arasında deneyim paylaşımının amaçlandığı etkinlikte, bir Erasmus projesinde yer almanın getirdiği fırsatlar, beceriler, yetkinlikler ve deneyimler üzerine soru-cevap oturumunun yanı sıra Portekizli ve Litvanyalı öğrencilerin paylaştığı sunumlar, fotoğraflar ve hikâyelere de yer verildi.

STEAM Modelinin Genel Eğitime Entegrasyonunu konu alan Avrupa Birliği KA229 Stratejik Okul Ortaklığı projesinde, TÜRKİYE’den Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi, PORTEKİZ’den Escola Secundária Campos de Melo ve LİTVANYA’dan Vilniaus Gedimino technikos universiteto inzinerijos licejus ortak okullar olarak yer alıyor.

#ErasmusDays

#GKVÖzelFenLisesi


2021 YKS’YE DOĞRU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerine yönelik YKS ve Motivasyon konulu seminer 12. sınıflardan sorumlu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Duygu Yıldız tarafından gerçekleştirildi. Seminerde Pandemi sürecinde psikolojik dayanıklılığı arttırmanın akademik başarıdaki etkilerinden ve öneminden bahsedilerek karşılaşılabilecek akademik değişikliklerin üstesinden nasıl gelebilecekleri konusunda bilgiler paylaşıldı. GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba, Akademik Müdür Yardımcısı Özge Ataker, 12. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı ve Sınav Koordinatörü Murat Öngen tarafından 2020 YKS analizleri ders bazında değerlendirilerek GKV Özel Liseleri 2020 YKS başarıları paylaşıldı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde gelenek haline gelen ”BAŞARI”nın adımlarını takip edebilmeleri için öğrencilere tavsiyelerde bulunuldu.

#GKVÖzelLiseleri

#YKS2021


FRANZ KAFKA’NIN ÖLÜMSÜZ ESERİ “DÖNÜŞÜM” ÖĞRENCİLERİMİZİN RESİMLERİYLE HAYAT BULUYOR

GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Zümresi ve GKV Özel Liseleri işbirliğinde dünya edebiyatının ölümsüz eserleri arasında yer alan Franz Kafka’nın “Dönüşüm” adlı kitabı için kapak tasarım yarışması düzenleniyor.

Yarışma, Franz Kafka’nın bu eseriyle, özellikle öğrencilerimizin dikkatlerini kitaplar ve edebi eserler üzerine çekmeyi amaçlıyor. İmgelerle dolu anlatımı ve akılda oluşturduğu labirentlerle sanata, estetiğe, tasarıma ilgi duyan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 9, 10, 11, 12. sınıf öğrencilerimizi “Kitap Kapağı Tasarımı” üzerinde çalışmaya, yaratıcılıklarını bu alanda da hayata geçirmeye davet ediyoruz.

#GKVSanat


GKV ÖZEL LİSELERİ VELİ- ÖĞRENCİ- ÖĞRETMEN BULUŞMALARI

GKV Özel Liselerinde Covid-19 tedbirleri kapsamında rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisiyle danışman öğretmenler veli ve öğrenci görüşmeleri gerçekleştirdi. 

Toplantı öğrenci ve velilerimize yönelik olarak yönetici, danışman öğretmen ve rehberlik ve psikolojik danışman tarafından yapıldı. Toplantıda 9. sınıf öğrenci ve velileri ile tanışmanın yanı sıra 9, 10 ve 11. sınıf görüşmelerinde öğrenci ve velilere uzaktan eğitim detayları verildi ve sınıf bazında akademik bilgilendirmeler gerçekleştirildi. 

Veli ve öğrencilerimize rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi ve danışman öğretmen çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılırken yöneticiler tarafından da süreç değerlendirmesi yapıldı. 

#GKVÖzelLiseleri

#GKV


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN YKS BAŞARISI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden 2019-2020 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrencilerden 36’sı Tıp Fakülteleri, 14’ü Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerine, 29’u Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri, 3’ü Hukuk Fakülteleri, 9’u Fen Edebiyat Fakülteleri, 16’sı İktisat ve İşletme Fakülteleri, 7 öğrenci de yurt dışında dünyanın en prestijli üniversitelerinde yükseköğrenim hakkı kazandı.

YKS şampiyonu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin LGS başarılarından sonra YKS’de elde ettikleri başarılar da eğitim-öğretimde 57. yılını kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının başarılarına yeni başarılar ekledi.

Sonuçlarla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, “Kuruluşunun 57. yılını kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda bu yıl da üstün bir başarı elde etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yoğun akademik çalışmaları sonucunda öğrencilerimiz Türkiye’nin ve dünyanın prestijli üniversitelerine yerleşerek başarımızı taçlandırmışlardır. Emek ve çabalarından ötürü tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder özverilerinden dolayı velilerimize teşekkür ederim” dedi.

#YKS2020

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelOkulları

#GKVÖzelLiseleri

#Gaziantep

#SınavBaşarısı


12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU KAPSAMINDA DERSLERİNE BAŞLADI

YKS’ye hazırlanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerimiz Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak YKS hazırlık derslerine başladı. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize sağlık ve başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı dileriz.

#GKVÖzelLiseleri

#YKS


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN 17 ÖĞRENCİ 61 DERECE İLE YKS’de İLK 5.000’de

GKV ÖZEL LİSELERİNDEN 17 ÖĞRENCİ 61 DERECE İLE YKS’de İLK 5.000’de 

ÖĞRENCİLERİMİZE ANLAMLI ÖDÜL 

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) koordinasyonunda düzenlenen törende Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 2020’de Türkiye’de ilk 5 bin arasında yer alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden 17 öğrencimiz elde ettikleri 61 derece karşısında başarı bursu ile ödüllendirildi. 

Düzenlenen törene Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, saygıdeğer milletvekilleri ve oda başkanları katıldı. 

Öğrencilerimizi ve YKS 2020’de başarılarıyla Gaziantep’in gururu olan tüm gençlerimizi kutlarız. 

#YKS2020

#Gaziantep

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelLiseleri


GKV ÖZEL LİSELERİ AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

GKV ÖZEL LİSELERİ AKADEMİK ve İDARİ MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ 

2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel Liseleri Akademik Müdür Yardımcısı Özge ATAKER, Müdür Yardımcısı ve Sınav Hazırlık Koordinatörü Murat ÖNGEN olmuştur. Ali DİRGEN, 2006 yılından bugüne GKV Özel Liseleri İdari Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlayan Özge ATEKER, 2006’da Celal Bayar Üniversitesi, biyoloji bölümünü kazandı. 2008 yılında Türkiye Biyoloji Öğrencileri Platformu’nda (BİYOP) Eş Başkanlık yapıp, Türkiye çapında birçok üniversitede kongreler ve çalıştaylar düzenledi. 2010 yılında dereceyle mezun oldu. İzmir’de Sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı ve İzmir Belediyesinin başlattığı Abla-Abi-Kardeş Projesinde 2 yıl sahada çalıştı. 2011 yılında Pedagojik Formasyonunu tamamlayıp, 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. DNA İzolasyon Laboratuvar sorumlusu olarak çalışıp, kanser üzerine çalışmalarını tamamladı. 2010 yılından beri çeşitli kurumlarda başta biyoloji olmak üzere, mikrobiyoloji, biyokimya, biyoistatistik gibi alan eğitimlerinin yanı sıra müdür ve müdür yardımcılığı gibi yöneticilik görevlerini de üstlendi. Öğrenim hayatı boyunca aldığı İngilizce eğitimini İrlanda’da tamamlayan Özge Ataker, 2015 yılında GKV Cemil Alevli Kolejinde IB biyoloji öğretmeni olarak işe başlayan Özge Ataker, 2020 yılında Akademik Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Gaziantep doğumlu Murat Sadık ÖNGEN, eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olduktan sonra Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisansını Gaziantep Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı'nda yaptı. Gaziantep Üniversitesindeki görevinden ayrılarak özel bir lisede matematik öğretmeni olarak çalıştı. 2006 yılından bu yana Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde Matematik Öğretmeni, Matematik zümre başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2020 yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerine Müdür Yardımcısı ve Sınav Hazırlık Koordinatörü olarak atandı. 

Gaziantep doğumlu Ali DİRGEN, eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2001 yılında Almanya'da tüm kademelerde stajını tamamladıktan sonra 2002 yılından itibaren özel okullarda öğretmen, Zümre Başkanı ve Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur.2006 yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış olup, halen okulumuzda görevine devam etmektedir. 

GKV Özel Liseleri Akademik ve İdari Müdür Yardımcılarımıza görevlerinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelLiseleri


GKV ÖZEL LİSELERİ MÜDÜRLÜĞÜNE ENGİN BİBA ATANDI

GKV ÖZEL OKULLARI GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSUYLA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR 

GKV ÖZEL LİSELERİ MÜDÜRLÜĞÜNE ENGİN BİBA ATANDI 

Akademik başarılarının yanı sıra spor ve sanat alanlarında da elde ettiği başarılarıyla 57 yıldan bu yana bölgenin ve ilimizin gururu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları güçlü ve donanımlı öğretmen ve idareci kadrosuyla 2020 -2021 eğitim-öğretim yılına hazır. 

Yeni eğitim-öğretim yılında GKV Yönetim Kurulu kararıyla GKV Özel Liseleri Müdürü olarak atanan Engin BİBA göreve başladı.

Akademik donanımı ile okullarımızın liseler bölümüne okul müdürü olarak katkı sunacak olan Biba, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2004-2005 yıllarında Kosova Topluluklar ve Geri Dönüş Bakanlığı’nda Koordinatör olarak görev yapan Biba, Yeni Dönem Gazetesi’nde psikoloji içerikli köşe yazıları yazdı. Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nde lise son sınıf öğrencilerine yönelik rehberlik etkinlikleri ve dernek faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen kurultaylarda çeşitli sunumlar düzenledi. Biba aynı zamanda Ankara’da bulunan bir özel okulda Rehber öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür ve Eğitim Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2017-2019 yılları arasında GKV Özel Liselerinde Müdür Yardımcısı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Sınav Hazırlık Koordinatörü olarak görev yapan Engin BİBA, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında GKV Özel Liseleri Müdürü olarak atandı. 

GKV Özel Liseleri Müdürü Engin BİBA’ya yeni görevinde başarılar dileriz. 

#GaziantepKolejVakfı

#GKVÖzelLiseleri


YKS 2020’DE ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN ÖĞRENCİLERİMİZDEN ANLAMLI ZİYARET

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020'de Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden Türkiye genelinde ilk 1000 öğrenci arasında yer alan ve 11 derece elde eden öğrencilerimiz Beyza Yıldız, Mustafa Filik, Erkan Yıldırım, Muhammed Üçler Çetin, Kaan İyiköşker GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Ersoy Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının 57 yıldır eğitim alanında Türkiye’ye önemli katkılar sunduğunu ifade ederek tüm öğrencileri kutladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki elde edilen başarıların ekip çalışmasının sonucu olduğunu ifade ederek “Ulusal başarılara gururla imza atmamızı sağlayan öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba da öğrencilerimizi kutlayarak başarılarının devamını diledi.

GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy tarafından öğrencilerimize üstün başarı plaketleri, cumhuriyet altını ve başarı belgeleri takdim edildi.

#YKS2020


GKV ÖZEL LİSELERİ GENÇ ERKEKLER BASKETBOL TAKIMI BÖLGE ŞAMPİYONASINDA YARI FİNALE KALDI

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 10 ilin katılımı ile düzenlenen bölge şampiyonasında okulumuz kendi grubunda Mardin il birincisi ile yaptığı maçı 103/ 30 skor ile kazanarak Türkiye yarı finallerinde Gaziantep ilimizi temsil edecektir.


“MATEMATİK NEREYE GİDİYOR?” ADLI SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Liseleri 11. ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik; lise idaresi katkılarıyla, Matematik ve Geometri alanlarında yeni nesil sorular üzerine çalışmaları bulunan İbrahim Turan Başay ile Mahsum Öztürk tarafından “Matematik Nereye Gidiyor?” adlı söyleyişi düzenlendi.

Konuşmacılar yeni nesil matematik soruları hakkında matematiğin kökeni ile ilgili bilgiler ışığında öğrencilerimizi bilgilendirdi. Matematik önyargıları ile nasıl baş edebileceklerini öğrencilerimizle paylaşan konuşmacılarımız bu doğrultuda Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlık sürecinde hangi adımlar üzerinde durmaları gerektiklerine değindi. Soru – cevap bölümü ile devam söyleşinin sonunda GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir konuşmacılara günün anısına hediyelerini takdim etti.


GKV ÖZEL OKULLARI SPOR KULÜBÜ U14 ERKEKLER BASKETBOL TAKIMI BAŞARISI

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen U14 Erkekler Basketbol Müsabakaları sonucunda GKV Özel Okulları Spor Kulübü U14 Erkekler Basketbol Takımı yenilgisiz il şampiyonu oldu.

Şampiyon olan takımımız 11-15/02/ 2020 tarihleri arasında Niğde ilinde düzenlenecek olan U14 Erkekler Bölge Şampiyonası turnuvasına katılarak okulumuzu ve ilimizi temsil edecekler.


GKV ÖZEL LİSELERİ 11. VE 12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YKS TATBİKATI UYGULANDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri okul idaresi ve Rehberlik Servisi işbirliğiyle 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için gerçeğini aratmayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tatbikatı düzenlendi. Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi amfilerinde düzenlenen sınavlarda öğrencilerimizin gerçek sınav atmosferini önceden yaşamaları amaçlandı. Üniversite adaylarının motivasyonlarının artması ve gerçek sınav hissi oluşturması için yapılan sınavda öğrencilerimize birebir ÖSYM’nin sınav koşulları uygulandı.


GAZİANTEP KENT KONSEYİ BAŞKANI DR. SAMET BAYRAK’I AĞIRLADIK

Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kent Konseyi Başkanı, Araştırmacı, Dr. Samet Bayrak’ın katılımı ile “Gaziantep Harbi, Gaziantep Harbinin Bilinmeyenleri” konulu konferans düzenlendi. Konferansa GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, öğretmenlerimiz ve lise öğrencilerimiz katıldı.

Fransız ordusunun bu şehri almak için 11 ay bütün gücü ile saldırdığını belirten Dr. Bayrak, “Antep Savunması, bu eşsiz kahramanlığı ile hem kendini hem de Güneydoğu Anadolu'yu düşman işgalinden kurtardı. Kurtuluş ve gaziliğe giden yolda koca bir tarih kitabını dolduracak kadar acı, hüzün veren ancak şeref, gurur ve onur destanı yazıldığını ifade eden Bayrak; “Antep Harbi unutulmamalı, kuşaklar birbirine aktarmalı ve belleklerde canlı tutulmalı. Günümüz olayları ile birlikte değerlendirip yol göstericimiz olmalıdır. Bize bugünleri armağan eden geçmişlerimize sonsuza dek minnet ve şükran borçluyuz” diye konuştu.


GKV ÖZEL LİSELERİ GENÇ ERKEKLER BASKETBOL TAKIMI İL BİRİNCİSİ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından düzenlenen il genelinde toplam il genelinde toplam 50 okulun katıldığı Liseler Arası Basketbol Müsabakalarında GKV Özel Liseleri Genç Erkekler Basketbol Takımı kendi grubunu lider olarak tamamlayarak İL BİRİNCİSİ oldu.

Ocak ayı içerisinde okul takımımız ilimizi ve okulumuzu bölge şampiyonasında temsil edecek. Öğrencilerimizi ve Antrenörlerimiz Vedat Oğuzcan ve Mahmut Şahinler’i tebrik ediyor bölge şampiyonasında başarılar diliyoruz.


“ZAMANIN ESİR OLDUĞU ŞEHİR GAZİANTEP” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak’ın arşivinden de fotoğrafların yer aldığı “Zamanın Esir Olduğu Şehir Gaziantep” fotoğraf sergisi açıldı. GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Osman Kıratlı, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, idarecilerimiz ve öğrencilerimizin açılışını yaptığı sergide Gaziantep’e dair 60 adet fotoğraf yer alıyor.

Sergide aynı zamanda GKV Özel Liseleri öğrencileri tarafından “Çizgilerle Gaziantep” workshopu düzenlenerek sergi ziyaretçileri için eski Gaziantep fotoğraflarının karakalem çizimleri canlı performans eşliğinde sergilendi.

GKV Özel Anaokulu öğrencilerimiz ise gelenekten geleceğe Gaziantep kültürünün yaşatılması için bakır ve el sanatlarından oluşan bir sergi düzenlediler.


GKV ÖZEL LİSELERİ SINIFLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri tarafından 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi. Öğrencilerimizde Gaziantep’in kurtuluş mücadelesi ve şanlı direnişe dair farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışmada 6 farklı sınıf ve 18 öğrenci yarıştı.

GKV Özel Liseleri Sosyal Bilgiler Zümresi koordinasyonunda düzenlenen bilgi yarışmasının jüri üyeliği öğrenciler tarafından yapıldı. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı anlara sahne olan bilgi yarışmasında öğrencilere 15 soru yöneltildi.

Her sorunun 10 puan üzerinden değerlendirildiği GKV Özel Liseleri Sınıflar Arası Bilgi Yarışması’nın kazananı GKV Özel Fen Lisesi \ Fen9B sınıfı oldu. Kazanan sınıfın ödülleri 25 Aralık 2019 Çarşamba günü (yarın) düzenlenecek resmi törende takdim edilecek. Öğrencilerimizde Gaziantep’in kurtuluş mücadelesi ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi ve yarışmayı kazanan Fen9B sınıfı öğrencilerini kutlarız.


EĞİTİM UZMANI SÜLEYMAN BELEDİOĞLU İLE “ÇALIŞMA ORTAMLARININ SINAV BAŞARISI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ”

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerimize yönelik; Eğitim Uzmanı Süleyman Beledioğlu tarafından ‘’Çalışma Ortamlarının Sınav Başarısı Üzerindeki Etkileri’’ konulu seminer düzenlendi. Sayın Beledioğlu sunumunda çalışma alışkanlıkları ile başarı ilişkisi, yanlış çalışma alışkanlıklarının sonuçları, çalışma ortamının ders çalışma üzerindeki etkisi ve ders çalışırken neler yapılması gerektiği konusunda değerli bilgilerini öğrencilerimizle paylaştı.


GKV ÖZEL LİSELERİ GENÇ ERKEKLER BASKETBOL TAKIMI KURTULUŞ KUPASI’NIN SAHİBİ

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl etkinlikleri kapsamında Şehitkâmil Belediyesi tarafından düzenlenen Liseler Arası 7. Geleneksel Basketbol Kurtuluş Kupası’nda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Genç Erkekler Basketbol Takımı finalde karşılaştığı Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi’ni 72-30’luk skorla yenerek namağlup şampiyon oldu. Öğrencilerimizi kutlarız.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN ORYANTIRING BAŞARISI

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından düzenlenen “Okullar Arası Gençler Oryantiring Müsabakaları”nda GKV Özel Liseleri öğrencimiz Senay Bozduman il 3.’sü oldu. GKV Özel Liseleri Oryantiring Takımı da aynı zamanda Genç Kız B kategorisinde il 3’lüğü elde etti.

Müsabakaya katılan tüm sporcularımızı ve Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Tarhan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.


GKV ÖZEL ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİNDEN AFS’DE BÜYÜK BAŞARI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencilerimizden Muhammed Doğan TATLI, 1974 yılından beri Türk Kültür Vakfı tarafından organize edilen AFS Kültürlerarası Programları kapsamında AFS Okul programının yazılı ve mülakat sınavlarını başarıyla geçip, 2020-2021 okul yılı için yurtdışında lise eğitimine hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, bu deneyimde kendisine başarılar diliyoruz.


ÖZDEBİR TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVINDA ŞAMPİYONLAR GKV’DEN

ÖZDEBİR Yayınları tarafından 9. ve 10. sınıflar düzeyinde düzenlenen Türkiye geneli deneme sınavı sonuçlarına göre Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi’nden 2 öğrencimiz TÜRKİYE BİRİNCİSİ, 1 öğrencimiz TÜRKİYE İKİNCİSİ, 1 öğrencimiz Türkiye 9.’su oldu. Öğrencilerimiz hem Gaziantep ve bölge genelinde hem de ülke genelinde elde ettikleri başarılardan dolayı GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap ÖZDEMİR tarafından “GKV Başarı Madalyası” ile ödüllendirildiler.

Madalya takdim töreninde ayrıca okullarımızda uygulanan Kazanım Değerlendirme Deneme Sınavları’nda derece elde eden öğrencilere de Sayın Özdemir tarafından madalya takdim edildi.


"ATATÜRK’Ü ANLAMAK" KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri tarafından Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında “Atatürk’ü Anlamak” konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Ayhan Doğan katıldı. GKV Özel Liseleri 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği söyleşi sonunda GKV Özel Liseleri Müdiresi Sayın F. Mehtap Özdemir günün anlam ve önemine dair katılımlarından dolayı Sayın Doç. Dr. Ayhan Doğan’ı kutlayarak okulumuz adına hediyelerini takdim etti.


GKV ÖZEL OKULLARINDA 96. YIL CUMHURİYET ORATORYOSU SAHNELENDİ

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 96 yıl önce 29 Ekim’de bizlere armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törende coşkuyla kutlandı.

GKV Özel Okullarında yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen töreni Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Sayın Celal Ersoy, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın İsmet Tiryaki, idareciler, veliler, öğretmenler ve öğrenciler izledi.

GKV Özel Okulları Konferans Salonu’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Sayın Dağlı konuşmasında; “Atatürk ilke ve inkılaplarını ve Cumhuriyet değerlerini en iyi bizler biliriz. Vatan sevgisini, bayrak sevgisini en iyi biz biliriz. Yardımlaşmayı, sevgi ve saygıyı en iyi bizler biliriz. Ancak bilmek yetmez, öğretmek gerek öğretin çocuklara kardeşliği, anlamak yetmez, anlatmak gerek, anlatın çocuklara atalarımızı, sevmek yetmez, sevdirmek gerek sevdirin çocuklara vatan ve bayrağımızı, cumhuriyetimizi yaşamak yetmez, yaşatmak gerek mutluluğu, özgürlüğü, paylaşmayı. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurup bizlere armağan eden M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve Cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 96. yaşı kutlu olsun.” dedi. Tören GKV Özel Liseleri öğrencileri eşliğinde Cemal Oğuz ÖCAL’ın “Atatürk ve Cumhuriyet” adlı şiiri, Gençlerin Gözünden Cumhuriyet” adlı kompozisyon, GKV Özel Okulları Korosu Uyanış Marşı, Vatan Marşı, 10. Yıl Marşı, GKV Özel Anaokulu Vals Gösterisi ve Zeybek Gösterisi devam ederek “96. Yıl Cumhuriyet Oratoryosu” ile son buldu.


AFS KÜLTÜRLERARASI PROGRAMLARI 2020 – 2021 BAŞVURULARI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencilerine yönelik AFS Kültürlerarası Programları 2020 – 2021 Başvuruları ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak aynı zamanda 1995-1996 eğitim-öğretim yılı mezunlarımızdan ve bir AFS gönüllüsü olan Sina Gümüşburun katıldı.

AFS programları geleceğin liderlerine, küresel vatandaşlarına ve değişim yaratıcılarına, farklı kültürel ortamlara etkin bir şekilde dahil olmak, yol göstermek ve bu ortamlarda iş birliği yapmak için gerekli 21. Yüzyıl kültürlerarasılık becerilerini kazandıran ve onları harekete geçiren bir program olarak 1974 yılından beri Türk Kültür Vakfı tarafından organize edilmektedir.

AFS Okul Programı’na katılan öğrenciler, farklı sürelerde farklı bir ülkede gönüllü ailelerin yanında kalarak liseye devam ederler ve sıradışı bir kültürlerarası öğrenme ve değişim deneyiminin parçası olma şansını yakalayabilirler.


9. SINIF VELİLERİMİZ İÇİN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Liseleri 9. sınıf velilerimiz için Veli Bilgilendirme Semineri düzenlendi. Düzenlenen seminerde GKV Özel Liseler Müdiresi Sayın F. Mehtap ÖZDEMİR 9. sınıflar ile ilgili genel bilgiler verdikten sonra Liseler Akademik Müdür Yardımcısı Sayın Mevlüt DUMAN akademik süreç ve deneme sınavları hakkındaki bilgileri paylaştı. Liseler İdari Müdür Yardımcısı Sayın Ali DİRGEN idari işleyiş, okul düzeni, kural, disiplin ve yönetmelikler ile ilgili velilerimizi aydınlattı. GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) Koordinatörü Özlem KARA IB sınıflarındaki uygulamalar, işleyiş ve IB programı hakkında bilgiler verdi. 9. sınıflar Rehberlik Öğretmeni Merve Çoban öğrenci uyum, rehberlik servisi işleyişi, bu süreçte ailelere düşen görevleri velilerimizle paylaştı. Merve Çoban’ın ardından Okul Psikoloğu Didem Peri Dalkılıç öğrenci gelişimi, psikolojik destek, aile içi iletişim ve ergenlik döneminden bahsettikten sonra toplantı sona erdi.


11. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK YKS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 11. sınıf öğrencilerine Rehberlik Öğretmeni Duygu Yıldız tarafından “YKS Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. Seminerde “Yükseköğretim Kurumları Sınavı” kapsamında TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) alanları hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak öğrencilere izlenecek yol haritası anlatıldı. Farklı oturumların içerikleri hakkında yapılan bilgilendirmelerde okul başarı puanına dikkat çekilerek, temel yeterlilik becerilerinin arttırılmasına yönelik vurgular yapıldı ve bölüm seçimlerinde baraj puanlarının önemi aktarıldı. TYT-AYT sisteminin tanıtıldığı seminer öğrencilerimizin katkılarıyla son buldu.


GKV ÖZEL LİSELERİ SINIFLAR ARASI VOLEYBOL TURNUVASI

GKV Özel Okulları Ozan Can Akkuş Spor Salonu’nda organize edilen GKV Özel Liseleri Sınıflar Arası Voleybol Turnuvası nefes kesen maçlara sahne oldu.
Sınıflara takım ruhunu kazandırmak ve sınıflar arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvada Fen 9C sınıfı şampiyon oldu.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


GKV ÖZEL LİSELERİ 9.SINIFLAR OKULUNA HOŞ GELDİN PARTİSİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerine bu yıl başlayan 9. sınıf öğrencilerimize yönelik “Okuluna Hoş Geldin Partisi” düzenlendi.

9. sınıf öğrencilerimizin doyasıya eğlendiği etkinliğimize GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı, müdür yardımcılarımız ve 9.sınıflardan sorumlu öğretmenlerimiz katıldı.

Parti öğrencilerimizin karaoke alanında söylediği şarkılar eşliğinde devam etti. Gecenin sonunda tüm öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin katılımıyla pasta kesim töreni ile son buldu.


12. SINIF VELİLERİMİZ İÇİN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerinin velilerine yönelik “YKS Bilgilendirme ve Motivasyon” semineri düzenlendi. Seminer başlangıcında GKV Özel Liseler Müdürü Mehtap Özdemir ve Sınav Hazırlık Koordinatörü Engin Biba; öğrencilerin genel durumu ve sınava hazırlık sürecinde uygulanan sistemler hakkında bilgi verdi. Ardından Rehberlik Öğretmenleri Bilge Kılıç ve Buse Taşdemir Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili puan hesaplamaları, ders dağılımları, sınav içeriği, tarihi ile ilgili detaylı bilgileri velilerimizle paylaştı.

Sınav sürecine dair bilgilerin verilmesinin ardından Okul Psikoloğu Didem Peri Dalkılınç tarafından; bir sınav öğrencisi olmak ve bir sınav öğrencisinin ebeveyni olmanın oluşturduğu durumlar üzerinde duruldu.


GKV ÖZEL LİSELERİNDE YENİ DÖNEM 11. ve 12. SINIF YKS HAZIRLIK KURSU BAŞLADI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Okul Müdürlüğümüzce Haziran 2020'de üniversite sınavlarına girecek olan 12. sınıf öğrencilerimiz ile 11. sınıf öğrencilerimiz için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Hazırlık Kursu başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir; “Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Hazırlık Kursu ile temel amacımız uzman ve deneyimli öğretmen kadromuz ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasına rehberlik etmek, öğrencilerimizin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını karşılamak, YKS’ye en iyi ortamda hazırlanmalarını sağlamak, akademik başarılarını artırmak, hayal ettikleri üniversiteyi kazanmalarını sağlamaktır.

Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına da hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Umut ediyoruz ki 56 yıldan bu yana olduğu gibi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında da üstün akademik başarıları okulumuza kazandıracağız. Emeği geçen tüm GKV Özel Liseleri akademik kadrosuna sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.


YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI 2019’DA (YKS) TÜRKİYE SIRALAMASINDA İLK 1000 ÖĞRENCİ ARASINA GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ VALİLİK HUZURUNDA

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2019’da Gaziantep’ten Türkiye sıralamasında ilk 1.000 öğrenci arasına girerek üstün başarı gösteren 48 öğrenciye Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden ilk 1.000 öğrenci arasına girerek 17 derece elde eden 3 öğrencimizin de yer aldığı törene GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, 12. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Engin Biba, Rehber Öğretmen Bilge Kılıç ile birlikte velilerimiz de katıldı.


GKV ÖZEL LİSELERİ’NDEN GELENEKSEL ATA’YA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

“Atatürk’ü Anma Haftası” etkinlikleri kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 81. yıl dönümü anısına Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri “Geleneksel Ata’ya Saygı Yürüyüşü” düzenledi. Yürüyüşe GKV Özel Liseleri idarecileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.


YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI 2019’DA (YKS) TÜRKİYE SIRALAMASINDA İLK 1000 ÖĞRENCİ ARASINDA YER ALAN ÖĞRENCİLERİMİZDEN ZİYARET

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2019’da Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden Türkiye genelinde ilk 1.000 öğrenci arasında yer alan, 17 derece elde eden 3 öğrencimiz Berkay Şekeroğlu, Abdullah Sungur Ilgaz ve Mehmet Emin Kılıç GKV Özel Okulları Genel Müdür Vekili Sayın İsmet Tiryaki ve GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir’i ziyaret etti. Ziyarete ayrıca GKV Özel Liseleri 12. Sınıflardan Sorum Müdür Yardımcısı Engin Biba da katıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdür Vekili Sayın İsmet Tiryaki üstün başarılarından dolayı şampiyon öğrencilerimizi tebrik ederek başarı plaketi ve Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Şampiyon öğrencilerimizin YKS 2019 sonuçlarına göre yerleştiği üniversite ve bölümler; Berkay Şekeroğlu Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Abdullah Sungur Ilgaz İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İngilizce), Mehmet Emin Kılıç Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (% 100 burslu) Öğrencilerimizi kutlarız.


GKV ÖZEL LİSELERİ MEZUNİYET TÖRENİ (2018-2019)

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.


KOLEJ VAKFI II. ULUSAL FORUMU (KOLUF'19) DÜZENLENEN GENEL KURUL İLE SON BULDU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Kolej Vakfı II. Ulusal Forumu  (KOLUF’19) 4. gün düzenlenen Genel Kurul ile sona erdi.  Türkiye’nin dört bir yanında yer alan okullar;  Koç Lisesi, Üsküdar Amerikan Koleji, TED Okulları,  Bahçeşehir Koleji, Özyeğin Üniversitesi, İELEV, Özel Sanko Okulları, Hacettepe Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Özel Sedat Akdoğan Koleji, Marmara Koleji, Marmara Üniversitesi, Ortadoğu Koleji, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi, Bahçeşehir Üniversitesi dahil olmak üzere 45 okuldan 120 öğrencinin delege, komite başkanı, gazeteci olarak görev aldığı forum dün düzenlenen Genel Kurul sonrası sona erdi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genel Kurul,  Konferans Başkanı Hasan Başkurt’un açılış konuşması, hazırlanan taslak örneğini okuması ve delegelere Genel Kurul kurallarını açıklamasıyla resmi olarak başlamış oldu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler ülkemizin genel sorunlarını detaylı bir şekilde ele alıp komite başkanları eşliğinde seviyeli bir şekilde tartıştılar.

KOLUF’19 Genel Kurul’da komiteler 3 gün boyunca tartıştıkları sorunlara buldukları çözüm önerilerini adeta birer milletvekili gibi meclis ortamında kurulun onayına sundular.

Komitelerin karar taslakları tek tek ele alındı, tartışılarak oylandı. Her komite, kendi ürettiği tasarının kabul edilmesi için olağanüstü çaba sarf etti.

Her komite kendi konusu için gerekli taslakları hazırlarken akademik bilgi, beceri ve birikimlerini ortaya koydular. Katılımcı tüm öğrenciler, güncel konularla ve sorunlarla ilgili, takım ruhuyla çalışarak, somut kanıtlarla ortaya bir tez çıkarabilme ve tezini forum topluluğunun önünde saygı çerçevesinde sunabildiklerini gösterdiler.

Kolej Vakfı II. Ulusal Forumu (KOLUF’19) Konferans Başkanı Hasan Başkurt, Başkan Yardımcıları Zeynep Genç, Ege Tektunalı, GKV Özel Liseleri öğrencileri ve KOLUF’19 Baş Organizatörü Tunga Başkaya ve Zeynep Aydoğan, Başkan Yardımcıları Berkay Ünlü ve Cansu Sezen Erpolat, KOLUF’19 Editörleri Taylan Kırcı, Yiğit Doğan ve Ertuğrul Yıldız’ın teşekkür konuşmaları ile sona erdi.

KOLUF’19 editör ekibinin 3 gün boyunca yaptıkları çekimden derledikleri fotoğraf ve video görüntüleri ile hazırlanan kapanış videosunu da izleyen gençler güzel anılar ve dostluklar biriktirerek şehrimizden ayrıldılar.

Gaziantep ve Türkiye’nin çok değerli okullarından katılan tüm öğrencilere teşekkür ederiz.

KOLUF’19’DA YER ALAN KOMİTELER

Güvenlik Komitesi

GÜNDEM:  Artan bireysel silahlanma sonucu toplumda oluşan korku durumunu engellemek adına nasıl bir yol izlenmelidir?

Ekonomi Komitesi

GÜNDEM:  Yerli üretim olan İHA ve SİHA’ların yurt dışı pazarına daha çok taşınması adına hangi yol izlenmelidir?

Doğal Yaşam Komitesi

GÜNDEM: Günümüzde görmezden gelinen en büyük sorunların başında hayvan ticareti ve sokak hayvanlarının sahiplenilmesi gelmektedir. Evcil hayvan satın alan veya sokak hayvanı sahiplenen insanlar yem, aşı ve bakım masrafları gibi sebeplerden dolayı ya satın aldıkları hayvanı sokağa terk etmekte ya da sahiplendikleri hayvanları beslemeye devam edememektedir. Bu ve bunun gibi birçok sorun bir araya geldiğinde yaşanan dram gözler önüne serilmektedir. Hayvanlarımızın daha iyi bakılıp sahiplenilmesi için yapılması gereken uygulamalar nelerdir? 

Eğitim Komitesi

GÜNDEM: Günümüzde eğitime özel sektör tarafından yapılan yatırımın artması, devlet okullarının eğitimde rekabet etme gücünün yetersiz kalması ve özel girişimlerin ön plana çıkması ile öğrenciler arasında adaletin sorgulandığı barizdir. Bu durumlar göz önüne alındığında devlet kurumlarının eğitimde özel sektörle yarışabilir hale gelmesi ve öğrenciler arasındaki fırsat eşitliğini sağlayabilmesi için neler yapılmalıdır? 

Kültür ve Sanat Komitesi

GÜNDEM: Günümüzde artan dijitalleşme ile birlikte dergi, gazete ve kitap benzeri yazılı yayınların basılması azalmış aynı zamanda okuma oranları da düşmüştür. Dijitalleşme ile eş doğrultuda hareket ederek bu dengeyi nasıl sağlayabiliriz? 

Dış İlişkiler Komitesi

GÜNDEM: Brexit anlaşması ile birlikte Avrupa’nın en güçlü ülkelerinden olan İngiltere’nin Avrupa Birliğinden ayrılma süreci başlamıştır. Böyle güçlü bir üyenin birlikten ayrılması sonucu meydana gelen boşluğu doldurmak amacıyla Avrupa Birliğinin yeni bir politikası oluşacaktır. Bu süreçte Türkiye’nin izlemesi gereken politika nasıl olmalıdır?


STEAM MODELİNİN GENEL EĞİTİME ENTEGRASYONU KONULU PROJEMİZ AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU TARAFINDAN HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi olarak başvurusunu yaptığımız Avrupa Birliği KA229 Stratejik Okul Ortaklığı projemiz 98.290 Euro hibeyle kabul edildi.

Projemiz, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alan ve giderek daha çok önem kazanan STEAM, Science (Fen), Technology (Teknoloji ), Engineering (Mühendislik), Art (Sanat) ve Mathematics (Matematik) eğitimini kapsıyor.

Projenin ortakları:

TÜRKİYE Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi

PORTEKİZ Escola Secundária Campos de Melo.

LİTVANYA Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Inzinerijos Licejus

STEAM modelinin genel eğitime entegrasyonunu konu alan ve önümüzdeki 2 yıl boyunca uygulanacak olan projede, ortaklarımızla çeşitli etkinlikler yürütülüp ortak ülkelerde öğrenci ve öğretmenlerimizin katılacağı proje toplantıları düzenlenecektir.

Emeği geçen başta GKV Özel Okulları Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerimizi kutlarız.


“TEKNOLOJİYE BAĞIMLI YAŞAMA!”

GKV Özel Fen Lisesi, Cemil Alevli Koleji (IBDP) ve Anadolu Lisesi 9.10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz için GKV Özel Liseleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla seminer düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Rehber Öğretmenleri Didem Peri Dalkılınç, Duygu Yıldız ve Zeynep Kavsara tarafından verilen seminerlerde öğretmenlerimiz teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydanın yanı sıra kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolmasının ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanmasının çok ciddi zararlara sebep olabileceğine değindi. GKV Özel Liseleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi ayrıca bağımlılığın tanımını yaparak internet ve teknoloji bağımlılığının diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak ifade etti.

Teknoloji bağımlılığının en sık rastlanılan belirtileri; Yalnızca birkaç dakika diyerek saatler harcamak, çevrenizdekilere ekran karşısında geçirdiğiniz zaman hakkında yalan söylemek, uzun süre bilgisayar kullanmaktan dolayı fiziksel sorunlardan şikâyet etmek, insanlarla internet üzerinden konuşmayı yüz yüze konuşmaya tercih etmek, internete girmek için yemek öğünlerinden, derslerden ya da randevulardan ödün vermek, bilgisayarınızın başında çok fazla zaman geçirdiğiniz için suçluluk duyuyorken bir yandan da büyük bir zevk almak ve bu iki duygu arasında gidip gelmek, bilgisayarınızdan uzak kaldığınız zaman gergin ve boşluktaymış gibi hissetmek.

Bağımlılığı kontrol altına alma yöntemleri; Günlük internet kullanım saatlerini değiştirin. Haftalık internet kullanımı çizelgeleri hazırlayın. Yapmayı isteyip de fırsat bulamadığınız faaliyetleri bir deftere yazın ve internet kullanmak için yoğun istek duyduğunuzda yazdıklarınızdan birini yapın.


TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI’NDA BÖLGEDEYİZ

GKV Özel Liseleri Kimya Öğretmeni Mustafa KÖSELER danışmanlığında, GKV Özel Liseleri Fen10A sınıfı öğrencimiz Muhammet Umut Dinç tarafından hazırlanan proje TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Biyoloji dalında bölge projeleri arasına seçildi.

Micromeria Congesta (halk dilinde kaya yarpuzu) bitkisinin kanser hücrelerine karşı etkisini inceleyen proje 25-28 Şubat 2019 tarihlerinde “2019 Yılı Bölge Sergisi”ne katılacak.

Proje Adı: Micromeria Congesta Bitkisi Uçucu Yağ Ekstraktının İnvitro Kanser Hücreleri Üzerindeki Antikanser ve Apoptosize Etkisinin Ölçülmesi ve İlgili Genlerin Expresyonlarının RealTime PCR ile Analizleri.


12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK “STRESİMLE BAŞ EDEBİLİRİM” ATÖLYE ÇALIŞMALARI

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerine yönelik Okul Psikoloğu Didem Peri Dalkılınç tarafından ‘’Stresimle Baş Edebilirim’’ konulu eğitim seminerleri düzenlendi. Seminerler 3 gün boyunca 12. sınıf öğrencilerine gruplar halinde uygulandı. Bu etkinlik ile sınav grubu öğrencilerinin yaşadığı stres durumları karşısında neler yapılabileceği, doğru nefes alıp vermenin stresi azaltmadaki rolü uygulamalı olarak gösterildi. Eğitimin devamında nefes egzersizlerinin faydaları, hangi durumlarda nasıl kullanmaları gerektiği üzerine bilgiler verildi.

Etkinlik sonrasında öğrencilere güne hangi müzikler ile başlayabilecekleri ve stresi bilimsel olarak azalttığı kanıtlanmış müzik listesi öğrencilerimizle paylaşıldı.


12. SINIFLAR “YKS BİLGİLENDİRME VE MOTİVASYON” SEMİNERİ

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerine yönelik “YKS Bilgilendirme ve Motivasyon” semineri düzenlendi. GKV Özel Liseleri Sınav Hazırlık Koordinatörü Engin BİBA ve Rehberlik Öğretmeni Bilge KILIÇ tarafından verilen seminerde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili puan hesaplamaları, ders dağılımları, sınav içeriği, tarihi ile ilgili detaylı bilgiler öğrencilerle paylaşıldı. Ayrıca seminer kapsamında etüt sistemi ve Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde sınava hazırlık sürecinde faydalanabilecekleri imkanlar hakkında bilgiler de verildi. Sınava hazırlık sürecinin başında olan öğrencilerin içsel motivasyonunu arttırmayı amaçlayan seminerde dışsal motivasyonu arttırmaya yönelik olarak GKV Özel Liseleri Rehberlik Servisi’nden nasıl yararlanabilecekleri detaylı olarak anlatıldı.


VERİMLİ DERS ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ VE TEST TEKNİKLERİ

Öğrencilerimizin var olan ilgi ve yeteneklerini üst düzeyde kullanabilmesi ve akademik başarısı yüksek bireyler olarak yetişmesi okulumuzun en büyük hedefleri arasındadır. Bu kapsamda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise Rehberlik Servisi tarafından 9.,10. ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik “Verimli Ders Çalışma Yöntemleri ve Test Teknikleri” konulu seminer düzenlendi. GKV Özel Liseleri Rehberlik Öğretmenleri Duygu Yıldız, Zehra Doğan ve Merve Çoban tarafından düzenlenen seminerde öğrencilerin motivasyon düzeylerini arttırmaya yönelik teknikler paylaşılarak, etkili ders çalışma yöntemleri ve doğru test çözme basamakları detaylı olarak anlatıldı.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN ÜNİVERSİTE SİMÜLASYON SINAVI

GKV Özel Liseleri tarafından 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için gerçeğini aratmayan simülasyon sınavı bugün gerçekleşti.

Toplam 162 öğrencinin katılımıyla Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi amfisinde gerçekleşen sınav ile YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) öncesinde öğrencilerimiz gerçek bir sınav deneyimi yaşama fırsatı elde etti.

Öğrencilerimizin stres, kaygı ve heyecanlarını dengelemeyi amaçlayan, salon yerleşimi ve kitapçık türleri gibi en ince detayların bile düşünüldüğü etkinlik GKV Özel Liseleri 12. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Engin Biba liderliğinde düzenlendi.

ÖSYM'nin tüm kurallarının eksiksiz uygulandığı sınava, öğrenciler kendi imkanları geldi. Gerçek sınavdaki gibi kimliksiz ve sınav başlama saatinden sonra gelen öğrenciler binaya alınmadı.

Zamanlama sınırlamasının olduğu, sınav kitapçıklarının poşet içerisinde teslim edildiği sınavda öğrencilere uyulması gereken kurallar da hatırlatıldı. Sınavda ayrıca 7 öğretmen de gönüllü olarak görev aldı.


GKV ÖZEL LİSELERİ ÇUKUROVA 12. KİTAP FUARI’NDA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Gezi Kulübü tarafından 300’den fazla yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı Çukurova 12. Kitap Fuarı’na (TÜYAP) gezi düzenlendi.GKV Özel Liselerinden 100 öğrenci ve 8 öğretmenin katılımları ile gerçekleşen gezide öğrencilerimiz oluşturulan stantlarda yazarlarla sohbet etme ve aldıkları kitapları imzalatma fırsatı bulurken aynı zamanda fuar kapsamında düzenlenen kültürel söyleşilere de katıldılar.


GKV’Lİ ALTIN KULAÇLAR “OKULLAR ARASI LİSE GENÇLER YÜZME YARIŞMALARI”NDA BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ

2018-2019 eğitim-öğretim yılı Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullar Arası Lise Gençler Yüzme Yarışmaları”nda büyük başarı elde ettik.Kâmil Ocak Kapalı Yüzme Havuzu’nda 2 gün süren müsabakalarda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri etkili performanslar göstererek her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli dereceler alarak okulumuzu en iyi şekilde temsil etti.

Öğrencilerimizin dereceleri;

50 m kurbağa: 1.’lik (altın madalya )

100 m kurbağa: 1.’lik (altın madalya )

50 m serbest: 2.’lik (gümüş madalya )

100 m serbest: 3.’lük (bronz madalya )

50 m sırt üstü: 3.’lük (bronz madalya )

Yarışmalar sonucunda üstün performans sergileyen takımımız bireysel ve takım olarak toplamda 14 madalya elde etti. GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir okulumuzu başarı ile temsil eden öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Tarhan’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


ÖZDEBİR TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI’NDA BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİK

ÖZDEBİR Türkiye Geneli Deneme Sınavı’nda (liseler arası) 9. sınıflar kategorisinde GKV Özel Liseleri öğrencilerinden 1 öğrenci Türkiye BİRİNCİSİ oldu. Gaziantep genelinde 1 il BİRİNCİSİ, ilk 10’da 3 öğrenci, 10. sınıflar kategorisinde Türkiye genelinde ilk 10’da 2 öğrenci, 11. sınıflar kategorisinde Türkiye genelinde ilk 10’da 1 öğrenci, il genelinde ilk 10’da 4 öğrenci yer aldı. GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir derece elde eden tüm öğrencilerimizi kutlayarak başarı sertifikalarını takdim etti.


GKV ÖZEL LİSELERİ ALMAN GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

GKV Özel Liseleri 9. ve 10. sınıf öğrencileri Almanca Öğretmeni Özgül Besler rehberliğinde Alman Günü etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında öğrencilerimiz Alman kültürünü yansıtan şarkılar, oyunlar, yiyecekler ve drama gösterisi eşliğinde adeta görsel bir şölen sundular. Lise Konferans Salonu’nda açılışı yapılan Alman Günü etkinliğine GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman da katıldı.

Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman konuya dair yaptığı açıklamada kültür günlerinin öğrencilerimizin yabancı dil ve sosyal becerilerinin gelişimine katkı sağlayacağını belirterek farklı kültürler ile ilgili farkındalıklarını arttıracağına değindi.
----------------------------------------
GKV Privat Schulen feierte “Deutscher Tag” Unsere Schülerinnen und Schuler haben mit Hilfe ihrer Deutschlehrerin Özgül Besler euch den heutigen schon lange geplanten und organisierten “Deutscher Tag” mit der dazu gehörenden Deutschen Kultur vorgestellt. Um die Deutsche Kultur besser darzustellen haben unsere Schülerinnen und Schüler passend zum Thema Essen und Trinken, Spiele, Lieder und Theaterstücke für euch vorbeiratet.

GKV Privat Schulen Schulleiterin Fatma Mehtap Özdemir und Fremdsprache Abteilung Direktorin Selin Yaman sorgt dafür, dass Kultur-Tage, Sprache und Soziales wissen jedes Jahr an höchster Prioritât stehen und mit viel spaß und Kreativitât gelernt werden.


GKV ÖZEL LİSELERİ ROBOTİK-KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI

GKV Özel Liseleri ve Bilişim Teknolojileri Bölümü işbirliğinde “Robotik-Kodlama Atölyesi” açıldı.

Öğrencilerimize analitik ve eleştirel düşünme, problem çözebilme, kendi oyunlarını ve robotlarını yaratabilme, tasarım odaklı düşünme gibi önemli becerileri kazandırmayı hedeflediğimiz Robotik-Kodlama Atölyesi’nin açılışına GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan ve Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ve Robotik Kulübü öğrencileri katıldı.

“Hayal Edebiliyorsan, Üretebilirsin”

Konuyla ilgili açıklama yapan GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir “Öğrencilerimizin 21. yy becerilerine sahip, bilişsel, sistematik ve algoritmik düşünme becerileri gelişmiş, üreten bir birey olabilmelerine katkı sağlamak için oluşturduğumuz atölyede Scratch, MS Kodu Game Lab, Python, JavaScript, C ve C++ dillerini öğretiyoruz.

Akıllı cihaz tasarımında ise mBlock for Scratch, Scratch for Arduino, Arduino Ide, Raspberry Pi, Lego Mindstorms Ev3 ve Vex Robotics kullanılıyor.

Erken yıllardan itibaren teknolojiyi kullanarak hayallerini gerçekleştirebilmeleri için Robotik-Kodlama Atölyesi’ni kurma kararı aldık. Emeği geçen öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz" dedi.


TARİHE ALTIN HARFLERLE KAZINMIŞ ANTEP SAVUNMASI 97 YAŞINDA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı etkinlikleri kapsamında öğrencilerimize milli mücadelenin önemini aktarmak amacıyla “25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu” resmi töreni düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Edebiyat Öğretmeni Sevda Yeşil liderliğinde lise öğrencilerimiz tarafından hazırlanan törene GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokulu Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut katıldı.

1889-1970 yılları arasında yaşamış Antep'i Gaziantep yapan kahramanlardan aynı zamanda Çanakkale Gazisi Tüfekçi Yusuf’un torunu olan Şule Sayın törenin onur konuğu olarak yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir yaptığı konuşmasında: “Değerli gençler, bu topraklar “Yapamam deme yapan senden üstün değildir” diyen Tüfekçi Yusuf’un, Kilis yolunu düşmana dar eden Şahinbey’in, annesini koruyan ilk şehidiniz Şehitkamil’in, Fransızları püskürten Karayılan’ın sizlere bıraktığı topraklardır. Gaziantep savunmasında tanıdığımız kahramanlarımız kadar görünmeyen kahramanlar da vardı. Özdemir Bey, Nuri Pazarbaşı ve niceleri şuan siz değerli öğrencilerimizin eğitim gördüğü okulumuzun kurucusu merhum Cemil Alevli de onlardan biriydi. Gaziantep Kolej Vakfı’nı kurmadan yıllar önce Balıklı cephesi sorumlusu olarak görev almıştı. Bizler de GKV Özel Okullarının eğitim neferleri olarak her zaman Antep savunmasındaki ruhu ilke edinip ülkemizin ve ilimizin gelişmesi için yılmadan çalışmaya, şehitlerimizin kazandığı zaferleri bilimsel, akademik ve kültürel başarılarla taçlandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Yapamam deme yapan senden üstün değildir” Törenin onur konuğu Tüfekçi Yusuf’un torunu Şule Sayın ise yaptığı konuşmasında Tüfekçi Yusuf’un Çanakkale Zaferi ve Antep Savunması’nda büyük başarılara imza atmış Gaziantep sevdalısı olduğundan bahsetti. Sayın: “Tüfekçi Yusuf, tüfek konusundaki tamir becerisinden dolayı tüfekçi lakabını almıştır, aynı zamanda Antep Savunması'nda İmalat-ı Harbiye Ustaları'ndan biridir. Kendisine ait "yapamam deme, yapan senden üstün değildir" sözü, Antep Savunması sırasında nice zorlukları aşma gücünü kendinde nasıl bulduğunu anlatmaktadır. Ürettiği tüfekler ve yetiştirdiği çıraklarla milli mücadeleye katkıda bulunmuş değerli bir zanaatkardır” dedi.

Törenin program akışı GKV Özel Liseleri Orkestrası: Mor Meni türküsü, kahramanlık destanı drama, Oratoryo, lirik dans çello eşliğinde “Memleketim” şarkısı, “Eledim” türküsü “25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu” konulu bilgi yarışması ödül töreni ile devam ederek kapanışta GKV Özel Liseleri Orkestrası: Karayılan Türküsü ile son buldu.


“25 ARALIK BİR KAHRAMANLIK DESTANI” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Kurtuluş Savaşı’nın kıvılcımı olan 25 Aralık Antep Savunması ve kahramanlığın 97. yılı kapsamında GKV Özel Liseleri tarafından “25 Aralık Bir Kahramanlık Destanı” konulu konferans düzenlendi.

Bir halkın kendi imkanları ile bir yandan açlıkla mücadele ederek verdiği onurlu mücadele hakkında öğrencilerimizde farkındalık yaratmayı amaçlayan konferansa konuşmacı olarak Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, Tarih ve Atatürk İlke ve İnkılapları Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Biçici katıldı.

Sayın Biçici konuşmasında 30 Ekim 1918 – 25 Aralık 1921 tarihleri arasında tam olarak 3 yıl 2 ay süren milli mücadeleyi tüm detaylarıyla kronolojik sıralamaya göre öğrencilerimizle paylaştı. Milli mücadele öncesi savaşlar, coğrafi konum ve antlaşmalara da değinen Sayın Biçici TBMM tarihinde ilk kez bir “Gazi”lik ünvanının Gaziantep’e verildiğinin altını çizdi.

Biçici yaptığı konuşmasında; “Türkiye’de Antep Savunması, Çanakkale Zaferi ve daha nice verdiğimiz milli mücadele Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ayrı düşünülemez. Çünkü O, hiçbir zaman halkı yalnız bırakmamış direktifleri doğrultusunda yönetmiştir. Antep Savunması gibi nice kahramanlık öykülerini iyi anlayabilmek için, Atatürk’ün bu konudaki düşünceleri ve birbirini tamamlayan Atatürk ve mücadele kavramları arasındaki ilişkiyi ortaya koymak gerekir.” şeklinde konuştu.


GKV’05 GÖZDE ŞEKERCİOĞLU “İÇ SESİN SENİN REHBERİN” KONULU KONFERANSTA ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

GKV Özel Okulları Mezun & Öğrenci Buluşmaları kapsamında GKV Özel Fen Lisesi 2004-2005 eğitim-öğretim yılı mezunu Gözde Şekercioğlu “İç Sesin Senin Rehberin” konulu konferansta kariyer yolculuğunu ve sosyal girişime doğru yönelen başarı hikayesini GKV Özel Liseleri öğrencileri ile paylaştı.

Garanti Bankası, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye’nin en başarılı kadın girişimcileri arasında yer alan GKV’05 Gözde Şekercioğlu yaptığı konuşmasında mesleki bilgi birikimi ile hayallerini nasıl bir araya getirdiğine dair öğrencilerimizi aydınlattı.

Tasarım ve sosyal faydayı buluşturduğu, odağında etki yaratmak olan sosyal girişimi “Önemsiyoruz”daki çalışmalara da değinen Şekercioğlu: “Çocukların temel haklarına kavuştuğu bir dünya vizyonu ile çalışmalar yürüten Önemsiyoruz Sosyal Girişimi, çocukların yaşamındaki değişim için ebeveynler ile birlikte çalışıyor. Ebeveyn çocuk bağını kuvvetlendirecek ürün ve hizmetler geliştiriyor. Kamu Kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları için tamamlayıcı bir hizmet sunuyor.

Önemsiyoruz Sosyal Girişimi, Dernek ya da Vakıf'tan farklı bir tüzel kişiliğe sahip. Kar amacı güden ancak elde ettiği karı etki alanını genişletmek ve sosyal etkisini büyütmek için kullanmaktadır.”dedi.

GKV’li gençlere sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirirken özellikle yapmaktan kaçınmaları gerekenler konusunda da bilgiler veren Şekercioğlu’na program sonunda GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir tarafından hediye takdim edildi.


GKV ÖZEL LİSELERİ GENÇ KIZLAR VOLEYBOL TAKIMI'NDAN ZİYARET

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları tarafından koordine edilen Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası’nda bütün maçları kazanarak namağlup ünvanla şampiyon olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Genç Kızlar Voleybol Takımı, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, Voleybol Antrenörü Ali Bağcı ve GKV Özel Liseleri Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Tarhan ile birlikte GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Genel Müdür Sayın Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan ve Sayın İsmet Tiryaki’yi makamlarında ziyaret ederek mutluluklarını paylaştılar.


VOLEYBOLUN PARLAYAN YILDIZI GKV

Gaziantep Gençlik Spor ve Okul Sporları tarafından düzenlenen ve Kâmil Ocak Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen okullar arası genç kızlar voleybol müsabakalarında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri tüm maçlarda üstün bir performans göstererek taraflı tarafsız herkesin gönlünü fethetti.

Turnuva boyunca sergilediği güzel oyun ve centilmen davranışları ile alkış toplayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri şampiyonluk hedeflediği turnuvada mutlu sona ulaştı.

Grup maçlarında Şehit Ömer Harun Demir Kız Anadolu İHL ve Ada Kolejini 2-0 ile geçen takımımız bir sonraki rakibi Arif Nihat Asya Anadolu Lisesini de 2-0 ile geçerek adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde aynı skorla Şehitkâmil Belediyesi Anadolu Lisesinin eleyen GVK’nin sultanları, yarı finale çıktı. Yarı finalde Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesini güzel oyun ve 2-0 geçen takımımız final maçında da son iki yılın şampiyonu olan Cumhuriyet Lisesini 3-0 gibi net bir skorla geçerek turnuvayı yenilgisiz ve set vermeden tamamlayarak şampiyon oldu.

Akademik başarının yanı sıra sosyal ve sportif becerileri olan öğrenciler yetiştirmeyi ilke edinen Gaziantep Kolej Vakfı bu ilke doğrultusunda şehrimize ve ülkemize değer katan bireyler yetiştirmeye devam edecektir. Emeği geçen beden eğitimi öğretmenimiz Murat TARHAN, Voleybol Antrenörümüz Ali BAĞCI’ya teşekkür eder ve öğrencilerimizi canıgönülden kutlarız. Bölge şampiyonasında ilimizi temsil edecek takımımıza başarılar dileriz.

SPORCULAR:

HATİCE MİSLİNA BOZKURT

BELKIZ EDA ŞANLI

ÖZGE ÖZCAN

ZERYA SATICI

BÜŞRA ARSLAN

AYŞE KARAKUŞOĞLU

SEZİN YAŞAR

GÜLCE SU YOLDAŞ

İREM ÖZÇENGEL

CEREN SIĞINDI

SUDE ERDOĞAN


25 ARALIK GAZİANTEP’İN KURTULUŞ MÜCADELESİ KONULU BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluş Mücadelesi’nin 97. yılı anısına GKV Özel Liseleri 9. sınıflar arasında bilgi yarışması düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir’in de katıldığı yarışma GKV Özel Liseleri Tarih ve Edebiyat Zümresi işbirliğinde düzenlendi.

7 ayrı grupta 21 öğrencinin mücadele ettiği ve 4 öğrencinin jüri olarak görev aldığı bilgi yarışmasında öğrencilere 15 soru yöneltildi ve toplam 60 dakika sürdü.

Her sorunun 10 puan üzerinden değerlendirildiği yarışmayı GKV Özel Fen Lisesi \ Fen9B sınıfı kazandı. Kazanan sınıfın ödülleri 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluş Mücadelesi töreninde takdim edilecek.

Öğrencilerimizde Gaziantep’in kurtuluş mücadelesi ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmanın kazanan sınıfı Fen9B öğrencilerini kutlarız.


GKV ÖZEL LİSELERİ TOPLUM HİZMETLERİ KULÜBÜ'NDEN ANLAMLI DESTEK

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrenci kulüpleri, öğrencilerimizi farkındalıkları yüksek, çevresine duyarlı, bulunduğu toplumun ihtiyaçlarına seslenebilen bir anlayışla yetiştirme hedefindedir.

Öğrencilerimiz lider öğretmenleri ile işbirliği halinde kulüpler çalışmalarında gönüllü olarak yer alır.

Geçtiğimiz günlerde bu örnek çalışmalardan bir tanesini Toplum Hizmetleri Kulübü gerçekleştirdi. Kulüp üyesi öğrencilerimiz, GKV Özel Liseleri Müdür Yardımcısı Nöfer Çiftçioğlu, kulüp lider öğretmenleri GKV Özel Liseleri Matematik Öğretmeni Atıf Kılınç ve Felsefe Öğretmeni Dilber Göktekin ile birlikte Gaziantep Onkoloji Hastanesi'ni ziyaret ederek toplam 55 çocuğa aldıkları hediyeleri takdim ettiler.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN İŞARET DİLİ İLE SEMİNER

GKV Özel Liseleri Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi koordinasyonunda engellilerle empatiyi arttırma etkinlikleri kapsamında işaret dili kullanılarak seminer düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan onaylı işaret dili eğitimi belgesine sahip 11. sınıflardan sorumlu Rehber Öğretmen Fatma Zehra Doğan liderliğinde düzenlenen seminerde GKV Özel Fen Lisesi, GKV Özel Cemil Alevli Koleji ve GKV Özel Anadolu Lisesinden gönüllü öğrencilerimiz arkadaşlarıyla engelli bireylerin günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları ve onlara daha fazla nasıl yardımcı olmamız gerektiği konusunda bilgileri işaret dilini de kullanarak paylaştılar.

Seminere izleyici olarak katılan öğrencilerimiz arasından seçilen gönüllülerin gözlerini bağlayarak görme engelli, kulaklık takıp sesleri algılamalarını engelleyerek işitme engelli ve tekerlekli sandalye kullanarak yürüme engelli bireylerin yaşamlarını deneyimleyerek empati kurmaları sağlandı.

Program sonunda “Sev Kardeşim” adlı şarkı işaret dili kullanılarak seslendirildi.


MEZUNUMUZ GÖZDE ŞEKERCİOĞLU TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİLERİ ARASINDA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi 2004-2005 eğitim-öğretim dönemi mezunlarımızdan Gözde Şekercioğlu, Garanti Bankası, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) işbirliğiyle bu sene 12. kez düzenlenen, büyük ve küçük ölçekli işletmeye sahip, bulunduğu yörede fark yaratan ve sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretmiş tüm kadın girişimcileri destekleyen “Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması 2018” finalistleri arasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

2015 yılında temellerini attığı sosyal girişimi “Önemsiyoruz” ile Şekercioğlu, Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması 2018'de 2500 başvuru arasından seçilen 21 kadından biri oldu.

Çocukların temel haklarına kavuştuğu bir dünya vizyonu ile çalışmalar yürüten Önemsiyoruz Sosyal Girişimi, çocukların yaşamındaki değişim için ebeveynler ile birlikte çalışıyor. Ebeveyn çocuk bağını kuvvetlendirecek ürün ve hizmetler geliştiriyor. Kamu Kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları için tamamlayıcı bir hizmet sunuyor. Bugüne dek 2 kamu kurumu, 8 sivil toplum kuruluşu, 10'dan fazla şirket ile yaptığı çalışmalar kapsamında 140'dan fazla çocuk ve ebeveyn ile saha çalışması gerçekleştirdi. Sunduğu çözüm önerisi, 2019 itibariyle Türkiye'nin dört bir yanına ulaşacak bir modele dönüşüyor. Ekibindeki uzman psikolojik danışmanlar, tasarımcılar ve öğretmenler ile birlikte disiplinlerarası bir çalışma yürütüyor.

Mezunumuz Gözde Şekercioğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada Önemsiyoruz Sosyal Girişiminin, Dernek ya da Vakıf'tan farklı bir tüzel kişiliği olduğunu vurguladı ve kar amacı güden ancak elde ettiği karı etki alanını genişletmek ve sosyal etkisini büyütmek için kullandığını belirtti.

Hapishanede annesi ile yaşayan 0-6 yaş aralığındaki çocuklara oyun ve oyuncak, annelere gelişim rehberliği programı ulaştırdıkları Bir Kucak Oyuncak projesi kapsamında, T.C Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonrasında, Gaziantep E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kasım ayı itibariyle 12 haftalık programlarına başladılar.


GKV ÖZEL LİSELERİ ÖĞRENCİLERİ POSTER SUNUMLARIYLA ÜLKELERİ ve RENKLERİ TANITTI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri A10A ve A10B sınıfı öğrencilerimiz “Diversity and Unity Among Different Countries” adlı etkinlikte farklı ülkelere ait kültürleri, renklerin anlamları ve psikolojik etkilerini hazırladıkları poster sunumları ile İngilizce olarak anlattı.

GKV Özel Okulları Yabancı Diller koordinatörlüğünde GKV Özel Liseleri İngilizce Öğretmenleri Aynur Şavklıyıldız, Selin Yaman ve Fatma Özseven’in desteği ile öğrencilerimiz tarafından hazırlanan posterlerin sunumları hem diğer öğrencilerimize hem de GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir ve GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin’e İngilizce olarak yapıldı.


OKULUMUZUN AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU (EYP) KULÜBÜ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

13-16 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara’da Türkiye’den 200 Avrupa Gençlik Parlamentosu üyesi öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Avrupa Ulusal Gençlik Parlamentosu (EYP -National Selection Turkey ) seçimlerine GKV Özel Cemil Alevli Koleji Delegasyonu olarak katılan öğrencilerimiz 7 jüri değerlendirmesi sonucu uluslararası yapılacak olan tüm konferanslara davet edilme hakkı kazandılar.

GKV Özel Cemil Alevli Koleji Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) 11. sınıf öğrencisi Bilge Temel 13 - 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde 88. Avrupa Gençlik Parlamentosu Uluslararası Konferansı’na;

C11A sınıfı öğrencimiz Zeynep Özharat 04-09 Nisan 2018 tarihlerinde Almanya’nın Flensburg şehrinde yapılan Ulusal Gençlik Konferansı’na ve C11A sınıfı öğrencimiz Melisa Ece Yılmaz 10-15 Nisan 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Kordoba kentinde yapılan 13. Ulusal Seçim Konferansı’na katılarak ülkemizi ve okulumuzu başarı ile temsil ettiler.

Öğrencilerimiz, Avrupa’nın siyasi geleceğinin tartışıldığı oturumlarda yasa tasarıları, barışçıl çözüm önerileri ve akademik çalışmaları ile okulumuzun gurur kaynağı oldular.

GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IBDP) Koordinatörü Özlem Kara yaptığı açıklamada; “Gaziantep Kolej Vakfı Avrupa Gençlik Parlamentosu Kulübü öğrencilerimiz her yıl iki kez yapılan ve lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen ulusal seçimler için yıl boyu kulüp çalışmalarımızla hazırlanmaktadırlar. Dünya sorunlarının tartışıldığı ve güncel konular üzerine araştırmaların yapıldığı kulüp çalışmalarında öğrencilerin farklı bakış açıları ve dünya sorunlarına farkındalık geliştirmeleri beklenmektedir. Kulüp çalışmalarında akademik dilin İngilizce olması öğrencilerimizin uluslararası platformda kendilerini ifade edebilmelerini sağlamaktadır. Öğrencimizle gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir konuya dair yaptığı açıklamada Avrupa’nın siyasi geleceğinin ve güncel konularının tartışıldığı bu tür akademik çalıştaylar öğrencilerimizin aktif olarak katılımlarını Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri olarak her zaman desteklediklerini belirtirken uluslararası çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

Öğrencilerimize ayrıca GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir tarafından başarı belgesi ve kitap armağan edildi.


DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE UNICEF’E DESTEK OLDUK

Çocuk hakları konusunda dünyadaki en geniş çaplı çalışmaları yapan UNICEF ve Dünya Education işbirliği ile hayata geçirilen “#GoBlue and Donate Books” kampanyasına GKV Özel Okulları olarak destek verdik.

Kampanya kapsamında okulumuzda ‘Her Çocuk İçin Eğitim’ mesajıyla satışı yapılan her kitapla UNICEF’e bağış yapmış olduk.Herkesi mavi renkli kıyafetler giyerek çocuk hakları konusuna dikkat çekmeye davet eden UNICEF’in #GoBlue projesi için okulumuzda düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle kampanyaya dikkat çektik.

Kampanya kapsamında okulumuzu ziyaret eden UNICEF eğitim danışmanlarından Ülkem Buckley ise UNICEF’in tüm dünya çocuklarının hakları için yaptığı çalışmalar ve çocuklar için verdiği tüm destekler konusunda öğrencilerimizi aydınlattı.


DÜNYA FELSEFE GÜNÜ’NÜ FELSEFE SOKAĞINDA KUTLADIK

1946 yılında Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı, Ioanna Kuçuradi’nin önerisi ve Unesco’nun kabulü ile “Dünya Felsefe Günü” her yıl Kasım ayının 3. Perşembe günü tüm dünyada kutlanmaktadır.

GKV Özel Liseleri Felsefe Öğretmenleri Dilber Göktekin ve Duygu Yıldız koordinasyonunda ve lise öğrencilerimizin çalışmalarıyla oluşturdukları “Felsefe Sokağı”nın açılışı ile Dünya Felsefe Günü’nü kutladı.

Açılışa GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, Müdür Baş Yardımcısı Mevlüt Duman, Müdür Yardımcıları Nöfer Çiftçioğlu, Engin Biba, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldılar.

İnsanı kendi ile buluşturan, “daha iyi insan, daha iyi dünya” vizyonunu gerçekleştirmenin yolu olarak kabul görmüş Felsefe’ye dair oluşturulan sokakta Filozoflar Geçidi, lise 10. ve 11. Sınıf öğrencilerimizin kendi çizimlerinden oluşan Nietzche, Socrates, Hegel, Aristoteles, ilk Türk kadın Filozof Kuçuradi gibi filozofların portre çizimleri ve karikatürleri, Felsefe Ağacı, Erdemler Saati gibi çalışmalar yer almaktadır.


GKV ÖZEL LİSELERİNDE YKS ÇALIŞMALARI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretim programlarında yapılan değişikliklerden dolayı 2019 Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı’na (YKS) (TYT, AYT VE YDT) girecek olan adayların sorumlu oldukları ders içerikleri Talim Terbiye Kurulu tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. GKV Özel Liseleri Müdürlüğü’nün yenilenen programlara göre öğretim programlarının güncellenmesine dair Haziran ayında başlattığı çalışma, Talim Terbiye Kurulu’nun 2019 YKS konu ve kazanımlarını kamuoyuyla paylaşması neticesinde nihai şeklini aldı. YKS’de adayların sorumlu olduğu konu ve kazanımlar branşlara göre sınıflandırılarak Zümre Öğretmenler Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda 12. sınıf eğitim öğretim faaliyetleri 2019 YKS konu ve kazanımları çerçevesinde yeniden yapılandırıldı. Bununla birlikte 12. sınıf çalışmalarının koordinasyonunu sağlayan Rehberlik Servisi öğrenciler için hazırlanan çalışma programlarını ve ders dışı öğretim faaliyetlerini 2019 YKS kapsamında güncellendi. Son olarak GKV Özel Okulları Ölçme ve Değerlendirme Birimi deneme sınavlarına ait ölçme ve değerlendirme sonuçlarını 2019 YKS konu ve kazanımları çerçevesinde elde edecek şekilde çalışmalarını tamamladı.


ÖĞRENCİLERİMİZ ALMANCA GÜNÜ’NDE ALMAN KÜLTÜRÜNÜ TANITTI

GKV Özel Liseleri 9. ve 10. sınıf Almanca Kulübü öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları Almanca Günü’nde Alman dilini ve Alman kültürünü tanıttı. Alman kültürünü yansıtan yiyecekler hazırlayan öğrencilerimiz panolarda ve sınıflarda Alman tarihi ve kültürünü yansıtan sunumlar yaptı.

Kültürler arası etkileşimi arttırmayı amaçlayan etkinlikte öğrencilerimiz Almanca dilini kullanabilme imkanı bulurken, aynı zamanda Alman tarihini ve kültürünü daha yakından öğrenme fırsatı yakaladılar.


GKV ÖZEL LİSELERİNDE SEÇİM ZAMANI

55 yıl önce Merhum Cemil Alevli’nin vizyonuyla kurulan okullarımızda demokrasi kültürünü yaşatmak ve demokrasinin okulumuzdaki yerleşik önemini öğrencilerimize aktarmak amacıyla tüm birimlerde düzenlediğimiz “Öğrenci Temsilcileri” seçim heyecanı bugün GKV Özel Liselerinde yaşandı.

GKV Özel Fen Lisesi, Cemil Alevli Koleji ve Anadolu Lisesi öğrenci temsilcileri lise öğrencilerimizin oylarıyla demokratik, adil ve şeffaf bir seçim ortamında belirlendi.

Yapılan oylama sonuçlarına göre;

GKV Özel Fen Lisesi Öğrenci Temsilcisi Taha Özcan,

GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) Öğrenci Temsilcisi Zeynep Özharat,

GKV Özel Anadolu Lisesi Öğrenci Temsilcisi Osman Yılmaz olarak belirlendi.

Seçilen öğrencilerimizi GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah Dağlı tebrik ederek öğrencilerimize temsilcilik görevlerinde başarılar diledi.

Seçilen tüm öğrencilerimizi kutlarız.


11. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

GKV Özel Liseleri 11. sınıf velilerimiz için YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Önümüzdeki yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan öğrencilerimizin velilerine yönelik düzenlenen toplantıya GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, Müdür Baş Yardımcısı ve 11. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Mevlüt Duman, 12. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Engin Biba, 11. Sınıflardan Sorumlu Rehber Öğretmen Fatma Zehra Doğan ve 11. sınıflardan sorumlu branş öğretmenlerimiz katıldı.

Toplantıda YKS ile ilgili güncel bilgiler Fatma Zehra Doğan, 11. ve 12. sınıf düzeyinde okulumuzda uygulanan sınava hazırlık süreci Engin Biba, devam-devamsızlık durumu Mevlüt Duman, çalışma takvimi, akademik süreç ve yenilikler Mehtap Özdemir tarafından yapılan sunumla velilerimizle paylaşıldı.


GKV ÖZEL LİSELERİ 9.SINIFLAR- OKULUNA HOŞ GELDİN PARTİSİ - GARDEN PARTY DÜZENLENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri'ne bu yıl başlayan 9. sınıf öğrencilerimize yönelik "Garden Party" temalı Okuluna Hoş geldin Partisi düzenlendi.

9. sınıf öğrencilerimizin doyasıya eğlendiği etkinliğimize GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokul Müdürü Sayın Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa Şenel, GKV Özel Anaokulu Müdürü Sayın Gökçen Bulut, müdür yardımcılarımız ve 9.sınıflardan sorumlu öğretmenlerimiz katıldı.

Garden Party temalı etkinliğimiz öğrencilerimizin karaoke alanında söylediği şarkılar eşliğinde devam etti. Gecenin sonunda tüm öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin katılımıyla pasta kesim töreni ile son buldu.


12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YKS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerimiz için YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde 12. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Engin Biba ve 12. Sınıflardan Sorumlu Rehber Öğretmen Bilge Bozgeyik Kılıç YKS (Yükseöğretim Kurumları Sınavı) içeriği hakkında öğrencilerimizi aydınlattı.

Bilge Bozgeyik Kılıç yaptığı sunumda soru dağılımları, sınav süresi, puan değerlendirmeleri, bölümlere göre başarı sıralamaları, sınav takvimi, güncel bilgiler ile ilgili bilgi verirken Müdür Yardımcısı Engin Biba özellikle sınav sistemiyle ilgili değişim sürecinin yakından takipçisi olduklarının altını çizdi. Seminer soru cevap bölümü ile son buldu.


GKV ÖZEL LİSELERİ REHBERLİK SERVİSİ SİBER ZORBALIĞI ANLATTI

Siber zorbalık okullarda ve gençler arasında yaygınlaşan ciddi bir tehlike olarak ele alınıyor. GKV Özel Okulları olarak özellikle sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte her yıl öğrencilerimize yönelik siber zorbalık ve bilişim suçları konusunda farkındalık yaratan seminerler düzenliyoruz.

GKV Özel Liseleri Rehberlik Servisi koordinatörlüğünde yapılan çalışmalar doğrultusunda ilk etapta 9. sınıf öğrencilerimiz için Siber Zorbalık ve Bilişim Suçları semineri düzenlendi.

GKV Özel Liseleri Rehber Öğretmenleri Didem Peri Dalkılıç ve Fatma Zehra Doğan tarafından yapılan sunumda internet kullanımının hayatımızın bir parçası olduğu fakat bu kullanımın yasal sakıncaları ve internetin fazla kullanılmasının öğrencilerimize verdiği zararlar aktarıldı.

Siber zorbalığın görülme biçimlerini online kavga, zarar verme, iftira, başka kimliğe bürünme, öfke dolu kırıcı mesajlarla alay etme, başkasının bilgilerini internet ortamında izinsiz kullanma, dışlama, siber tehdit ve siber taciz olarak sıralayan öğretmenlerimiz TCK’da bilişim suçları ile ilgili maddeler, bilişim suçu istatistikleri gibi bilgilere de değindi.

Çağımızın dijital tehdidi siber zorbalık konusu önümüzdeki günlerde 10. Ve 11. sınıf öğrencilerimiz için de ele alınacak.

 

SİBER ZORBALIĞA KARŞI AİLELERİN ALACAĞI ÖNLEMLER

-      Siber zorbalara karşı çocuklarınızı sürekli gözetim altında tutmaya özen gösterin.

-      Çocuklarınızın vücut mahremiyetini açıkça gösteren fotoğraflarını paylaşmaktan kaçının.

-      Kullandığı sosyal medya hesaplarını sürekli gözetim altında tutun.

-      Çocuğunuza ait her bilgiyi sosyal medya platformlarından paylaşmayın.

-      Çocuğunuzla arkadaş olun.

-     Sosyal medya kullanımını sınırlandırarak çocukların ilgisini farklı mecralara yönlendirin. Bu ilgi alanları müzik, spor, edebiyat, sanat olarak çeşitlendirilebilir.


GKV ÖZEL LİSELERİ ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

GKV Özel Okullarında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencilerimizin akademik yeteneklerinin yanı sıra kültür&sanat, spor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek pek çok kulüp çalışması bulunmaktadır.

Kulüp çalışmalarıyla öğrencilerimiz, okul adına düzenlenen bir etkinliğe katkı sağlamanın önemini kavrar ve birey olarak gelişirken sağladıkları katkının önemini fark ederler.

Etkinlik sürecinde çeşitli sosyal roller üstlenerek özgüven, ekip çalışması, analitik düşünme ve liderlik yetenekleri geliştirir, yaşama hazırlanırlar. İngilizce ve Türkçe Müzikal gibi önemli organizasyonlarımız öğrenci kulüplerimizin değerli katkıları ile gerçekleşir ve öğrencilerimiz öğretmenlerinin liderliğinde aktif olarak rol alır.

Bu bağlamda öğrenci kulüplerimizin okulumuza sağladığı katkıyı öğrencilerimize aktarmak üzere geçtiğimiz günlerde ilki GKV Özel Liseleri 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz için gerçekleştirilen öğrenci kulüpleri tanıtım toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Toplantıya GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir ve öğrenci kulüplerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Nöfer Çiftçioğlu, kulüp danışman öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Her bir kulüp çalışması ile ilgili sunumlar daha önce kulüplerde aktif olarak görev almış öğrencilerimiz tarafından yapıldı.

GKV Özel Liseleri Öğrenci Kulüpleri:

Kültür ve Edebiyat Yayın Kulübü,

Robotik Kodlama Kulübü,

Toplum Hizmeti Gönüllüleri Kulübü,

İngilizce Tiyatro Kulübü,

Türkçe Tiyatro Kulübü,

Gezi İnceleme Kulübü,

TÜBİTAK ve Proje Kulübü,

Spor Kulübü,Görsel Sanatlar Kulübü,

Türkçe Münazara Kulübü,

FCE Kulübü,

GKV Talks Kulübü,

Dans Kulübü


GKV ÖZEL LİSELERİ 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi, Cemil Alevli Koleji (IB) ve Anadolu Lisesi yönetici ve eğitim kadrosu 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili tüm akademik hazırlıklarını Veli & Öğretmen Buluşmaları kapsamında düzenlenen toplantılarda tüm lise velilerimizle paylaşıyor.

Buluşmalar, yöneticiler ve tüm lise eğitim kadrosu tarafından düzenlenen toplantılarda yeni eğitim-öğretim yılı için yapılan tüm hazırlıklar veplanlamalar hakkında 9.10.11. ve 12. sınıf velilerinin bilgilendirilmesini amaçlıyor.

İlk etapta 9. sınıf velilerimiz, düzenlenen toplantıda GKV Özel Liseleri yönetici ve eğitim kadrosu ile bir araya geldi. GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir tüm velilere hitaben yaptığı konuşmasında 2018-2019 eğitim-öğretim yılı GKV Özel Fen Lisesi, Cemil Alevli Koleji (IB) ve Anadolu Lisesi akademik takvimi, izlenecek akademik süreç, yaz süresince yapılan hazırlıklar, uygulamalar ve etkinlik planlamaları hakkında bilgi verirken Lise Müdür Baş Yardımcısı Mevlüt Duman ve 9. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı Nöfer Çiftçioğlu okul kuralları ile ilgili bilgileri velilerimizle paylaştı.

GKV Özel Liselerinde uygulanan yabancı dil eğitim modelinin GKV Yabancı Diller Direktörü Sayın Cristina Gültekin tarafından anlatıldığı veli buluşmalarında 9. sınıflardan sorumlu branş öğretmenlerimiz ders içerikleri ve 9. sınıf boyunca izleyecekleri yol haritasını tüm velilerimize yaptıkları sunumlarla paylaştı.

Düzenlenen toplantılarda lisede görevli eğitim kadrosuyla tanışma ve birebir görüşme fırsatı yakalayan velilerimiz önümüzdeki süreçte de çeşitli organizasyonlarda yönetici ve öğretmenlerimizle bir araya gelecek. Veli&Öğretmen Buluşmaları 10.11.ve 12.sınıf velilerimiz için de devam edecek.


12. SINIFLAR BİLGİLENDİRME ve MOTİVASYON TOPLANTISI

GKV Özel Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Cemil Alevli Koleji (IB)12. sınıf öğrencilerimiz için sınav hazırlık süreci, motivasyon ve okul kuralları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir açılış konuşmasını yaptığı bilgilendirme toplantısında disiplin kuralları hakkında bilgiler verdi. Çeşitli kararların öğrencilerle paylaşıldığı toplantının ikinci bölümünde Müdür Yardımcısı Engin Biba ve 12.sınıflardan sorumlu Rehber Öğretmen Bilge Kılıç ise sınav sistemi, verimli ders çalışma teknikleri, zaman yönetimi, motivasyon konularında öğrencilerimizi aydınlattı.


GKV MÜTEVELLİ-YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. NÜKET ERSOY'DAN ÖZDEMİR'E ZİYARET

Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, GKV Özel Liseler Müdürü olarak yeni eğitim-öğretim yılında göreve başlayan Sayın Mehtap Özdemir'i ziyaret etti. Sayın Ersoy Özdemir'e yeni görevinde başarılar dilerken 55 yıl önce kurulan GKV Özel Okullarının vizyonuyla öğrenciler yetiştirilmesini temenni etti.

GKV Özel Liseleri Baş Müdür Yardımcısı Mevlüt Duman, Müdür Yardımcıları Nöfer Çiftçioğlu ve Engin Biba'nın da yer aldığı ziyarette GKV Özel Liseler Müdürü Mehtap Özdemir 55 yıllık bir tarihe sahip olan GKV Özel Okulları ailesinin bir parçası olmaktan onur duyduğunu ve göreve layık olacağını ifade etti.


GKV ÖZEL LİSELERİ MÜDÜRÜ MEHTAP ÖZDEMİR OLDU

GKV Özel Liselerinde gerçekleştirilen yeni görevlendirmeye göre GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap ÖZDEMİR oldu.

Yeni görevi nedeniyle bir açıklama yapan Özdemir; “Kuruluşunun 55.yılında olan GKV Özel Okulları ailesinin bir ferdi olarak ekip arkadaşlarım ve öğretmenlerimizle birlikte GKV Özel Liselerinin başarılarına nicelerini ekleyeceğiz. Bundan 55 yıl önce okullarımızın kurucusu Merhum Cemil ALEVLİ önderliğinde başlayan eğitim kıvılcımının bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Yeni eğitim-öğretim döneminin şimdiden başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Mehtap ÖZDEMİR hakkında: 1977 Gaziantep doğumlu olan Mehtap Özdemir Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Ekonomisi Teftiş ve Planlama bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Özdemir 2001 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak İngilizce Öğretmenliği görevine başladı. 2009-2013 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda Projeler Koordinatörü olarak çalıştı. MEB tarafından düzenlenen birçok ulusal ve uluslararası projede aktif olarak yer aldı. Eğitim gönüllüsü olarak sivil toplum kuruluşlarında Girişimcilik , Yabancı Dil, Erasmus alanlarında proje eğitimleri düzenledi. 2014 yılı itibariyle Avukat Mahmut Düşün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü olarak görev aldığı kurumda yöneticilik kariyeri başlamış oldu.

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi itibariyle GKV Özel Liseleri Müdürü olarak göreve başlayan Sayın Mehtap ÖZDEMİR’e başarılar dileriz.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN TÜRKİYE’NİN SEÇKİN ÜNİVERSİTELERİNE GEZİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinin geleneksel üniversite gezisi 07-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında 111 öğrenci ve 8 rehber öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Geziye Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen ve Anadolu Liseleri 11. sınıflardan 111 öğrenci ve 8 öğretmen katıldı.

Gezide İstanbul’daki Boğaziçi, Koç, Sabancı, Özyeğin, Yeditepe, Acıbadem, Bahçeşehir, Bilgi, Okan, Kadir Has; Ankara’daki Hacettepe ve Bilkent gibi seçkin üniversiteler ziyaret edildi.

Beş gün süren gezide üniversite öğrencileri ve üniversite hocaları tarafından üniversite tanıtımları yapıldı ve kampüs turları gerçekleştirildi. Bu tanıtımlarda okul öğrencilerimizin soruları tanıtım görevlileri tarafından cevaplanarak öğrencilerin üniversiteler hakkında daha sağlıklı bilgi almaları sağlandı.

Üniversite tanıtımlarında ziyaret edilen üniversitelerin çoğunda GKV mezunu öğrenciler de görev aldı.

Ankara’daki üniversite gezilerinin ardından öğrencilerimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü manevi huzurunda ziyaret etti.


ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ 10.SINIFLAR

GKV Özel Liseleri Rehberlik Servisi tarafından 10. sınıf öğrencilerimize yönelik değişiklik gösteren sınav sistemi hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.
GKV Özel Liseleri Rehber Öğretmeni Tuğçe Çayırgan tarafından verilen seminerde soru sayıları, sınav içeriği, sınav süresi, oturumlar ve tarihler ile ilgili detaylı bilgiler öğrencilerimizle paylaşıldı.

Konuşmasında gelecek yıl öğrencilerimizi bekleyen müfredat değişikliğinin altını çizen Çayırgan, sistemli ve düzenli çalışma ile ancak başarının sağlanabileceğine dikkat çekti.

Konferans sonunda GKV Özel Liseler Müdürü Hakan Anlıaçık öğrencilerimiz için bu yıl planlanan yaz kursunun içeriğinden ve öneminden bahsetti. Anlıaçık özellikle 9.,10. sınıf konularının tekrarının ve pekiştirilmesinin iyi yapılmasının gerekliliğini aksi takdirde 12. sınıfta öğrencilerin zorlanabileceğine vurgu yaptı. Konferans soru cevap bölümü ile son buldu.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENİ

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 99. yıl dönümü, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda coşkuyla kutlandı.

GKV Özel Liseleri tarafından hazırlanan resmi tören programı GKV Özel Okulları tören alanında gerçekleşti.

Törene, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, idareciler, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı. GKV Özel Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Özharat ve Mustafa Filik’in sunuculuğunu yaptığı program Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseler Müdürü Hakan Anlıaçık, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından tören;
Seher Çalık (GKV Özel Anadolu Lisesi 9A) “Bandırma Vapuru” şiir,
Beşir Efe Saraçoğlu (GKV Özel Fen Lisesi 9A) Atatürk’ün Samsun’a çıkışı hakkında bilgi,
Cansu Erpolat (GKV Özel Anadolu Lisesi 10A) “ Bir Gemi Yanaştı Samsun’a” adlı şiir,

Beşir Efe Saraçoğlu (GKV Özel Fen Lisesi 9A) “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Anadolu 9A ve 9B sınıfı öğrencileri, A9B sınıfı öğrencisi Hüseyin Utku Çapan’ın liderliğinde “Gençliğin Ata’ya Cevabı”

GKV Özel Liseleri öğrencilerimizi Ali Tuna Küçükparmak, Deniz İrem Gündoğdu, Ömer Faruk Gülşen, Deniz Özaslan ve Özgür İkida'nın mini konseri ile devam etti.

Şehitkâmil Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi’nin muhteşem gösterisiyle son bulan resmî törenin ardından öğrenciler okul bahçesinde gün boyu devam eden ve eğlenceli birçok etkinliğin gerçekleştirildiği gençlik şölenine katıldılar.


GKV ÖZEL LİSELERİ MEZUNİYET TÖRENİ (2017-2018)

GKV Özel Liseleri 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi mezunları için kep atma töreni düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene Gaziantep Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Sayın Avni Gökalp, Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Sayın Celal Ersoy, Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Hakan Anlıaçık, GKV Özel Okulları idarecileri, GKV Özel Liseleri öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı.

Toplam 146 öğrencimizin mezuniyet sevinci yaşadığı tören, GKV Özel Liseleri Dans Kulübü öğrencilerinin gösterileriyle başladı.

Açılış konuşmalarını GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Hakan Anlıaçık’ın yaptığı törende bayrak-flama devir teslim töreninin ardından okul birinci, ikinci, üçüncülerine ve uluslararası üniversitelere yerleşen IB programı mezunlarına başarı plaketleri takdim edildi.

GKV Özel Fen Lisesi BİRİNCİSİ Oya Suran, GKV Özel Anadolu Lisesi BİRİNCİSİ Gülbin Mileni Sağlam, GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) BİRİNCİSİ Nida Kadayıfçı oldu. Kendilerine başarı plaketlerini GKV Mütevelli Kurulu Üyesi Sayın Gamze Aşnük takdim etti.

GKV Özel Fen Lisesi İKİNCİSİ Aydeniz Sönmez, GKV Özel Anadolu Lisesi İKİNCİSİ Zeynep Sarsu, GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) İKİNCİSİ Emine Zeynep Ulutaş oldu. Plaketleri GKV Mütevelli Kurulu Üyesi Sayın İdris ERTAŞKIN tarafından takdim edildi.

GKV Özel Fen Lisesi ÜÇÜNCÜSÜ Oğuzhan Güngördü, GKV Özel Anadolu Lisesi ÜÇÜNCÜSÜ Berfin Ateşsönmez, GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) ÜÇÜNCÜSÜ Feysal Kethüda oldu ve başarı plaketlerini GKV Mütevelli Kurulu Üyesi Sayın Levent İnal’dan aldılar.

ÖĞRENCİLERİMİZ IB PROGRAMIYLA YURTDIŞINDAKİ ÜNİVERSİTELERDEN KABUL ALDI

Uluslararası Bakalorya (IB) akreditasyonuna sahip sayılı okullar arasında yer alan ve şehirde ve bölgede başarıyla uygulayan GKV Özel Cemil Alevli Koleji öğrencilerinden;

Nida Kadayıfçı İNGİLTERE UCL LONDRA ÜNİVERSİTESİ/HUKUK,

Feysal Kethüda KANADA TORONTO ÜNİVERSİTESİ/BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ,

Zeynep Ulutaş AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ/GEORGIA TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SİNİRBİLİM,

Ece Yağcı A.B.D./PEPPERDINE ÜNİVERSİTESİ EKONOMİ,

Yağmur Özüpak İNGİLTERE BUCKINGHAM ÜNİVERSİTESİ/PSİKOLOJİ VE EKONOMİ,

Hakan Küçükarslan İNGİLTERE GREENWICH ÜNİVERSİTESİ/İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ,

Emre Özkeçeci İNGİLTERE MANCHESTER ÜNİVERSİTESİ/İŞLETME bölümlerine kabul aldı.

IB programını üstün başarıyla tamamlayan öğrencilerimize başarı plaketleri GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar ve Gaziantep Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Sayın Avni Gökalp tarafından takdim edildi.

Mezun öğrencilerimiz temsili diplomalarını GKV Özel Liseleri idareci ve öğretmenlerinden aldılar.

Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz.


GKV KARİYER GÜNLERİ’NDE KAPANIŞ GÜNÜ \\ MEZUNLAR & ÖĞRENCİLER BULUŞMASI

GKV Özel Liseleri Rehberlik Servisi ve GKV Mezunlar Komisyonu işbirliğinde düzenlenen 8. GKV Kariyer Günleri’nin kapanış gününün teması Sağlık Bilimleri oldu.

Sağlık Bilimleri alanında eğitim alan ve mesleki kariyerlerine bu doğrultuda yön veren GKV mezunları; GKV’00 mezunu Doktor Hasan Erkurt, GKV’01 mezunu Diş Hekimi Buket Çikolar Erkurt, GKV’02 mezunu Uzman Eczacı Fulya Katmerci Altunsoy, Rekonstrüksiyon Estetik Uzmanı Nesrin Gümüş 11 . sınıf öğrencilerimizle bir araya gelen konuşmacılar arasında yer aldı.


GKV KARİYER GÜNLERİ’NDE 2. GÜN \\ MEZUNLAR & ÖĞRENCİLER BULUŞMASI DEVAM EDİYOR

GKV Özel Liseleri tarafından her yıl 11. sınıf öğrencilerimizin gelecekteki meslek seçimlerine yön vermek amacıyla düzenlenen 8. GKV Kariyer Günleri’nin Mühendislik-Mimarlık ayağı tamamlandı.

2 yıldan bu yana GKV Mezunlar Komisyonu ve GKV Özel Liseler Rehberlik Servisi işbirliğinde düzenlenen ve GKV mezunlarının konuşmacı olarak davet edildiği Kariyer Günleri’nin Mühendislik-Mimarlık bölümünde mezunlarımız 11. sınıf öğrencilerimizle bir araya geldi.

GKV’90 mezunu Endüstri Yüksek Mühendisi Özge Renklidağ, GKV’96 mezunu Bilgisayar ve Elektrik-Elektronik Mühendisi Elçin Kalender, GKV’07 mezunu Yazılım Mühendisi Mehmet Çataldeğirmen, GKV’07 mezunu Mimar Nihat Akınal, GKV’07 mezunu Mimar Mustafa Kahraman, Mühendislik-Mimarlık bölümünün konuşmacıları arasında yer aldı.


EFSANE “THE FIGHTER” MÜZİKALİ İLE HAYAT BULDU

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri İngilizce Tiyatro Kulübü, toplam 75 öğrenci, 25 öğretmen, 7 teknik ekibin yer aldığı dev kadro ile dünyaca ünlü Rocky efsanesinin müzikal versiyonunu The Fighter adıyla sahneledi.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen müzikale GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Sayın Celal Ersoy, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana A.B.D.Konsolosu Sayın Linda S. Specht, Adana A.B.D. Eğitim Ateşesi Sayın Jenny Curatola Wozniak, Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri Sayın Doç. Dr. Ayhan Doğan, GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can Hoşcan, Sayın İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Hakan Anlıaçık, idareciler, öğretmenler, veliler ve il genelinden çok sayıda sanatsever katıldı.

7 farklı ülkeye özgü dans gösterisi ile başlayan müzikalde aynı zamanda 75 performanscı ile 5 farklı dans koreografisi sahnelendi. Tüm dünyada 1976 yılında başlayan Rocky efsanesi 2012 yılında müzikale uyarlandı ve Broadway müzikalleri arasında hatırı sayılır bir yer edindi. GKV Özel Liseleri İngilizce Tiyatro Kulübü tarafından “The Fighter” adıyla hayat bulan müzikalde boks sahneleri için özel olarak ring tasarlandı. Toplam 107 kişilik kadronun 1 yıldır uzun uğraşlarla üzerinde çalıştığı müzikalin yönetmenliğini GKV Özel Liseler Müdürü Hakan Anlıaçık yaptı.

Unutulmaz boksör Rocky Balboa rolünde GKV Özel Liseleri öğrencilerinden Barça Ercan, Adrian rolünde Ece Kılınç, Apollo rolünde Ömer Faruk Gülşen ve Ivan Drago rolünde Kaan Özsavaş yer aldı. Bu harika gösteride emek veren tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve teknik ekibi kutlar, yoğun ilgi göstererek katılan tüm seyircilere teşekkür ederiz.


GKV KARİYER GÜNLERİ 8 YAŞINDA

GKV Özel Liseleri tarafından her yıl 11. sınıf öğrencilerimizin gelecekteki meslek seçimlerine yön vermek amacıyla düzenlenen GKV Kariyer Günleri’nin 8. yılında da mezunlarımızı ağırladık.

2 yıldan bu yana GKV Mezunlar Komisyonu ve GKV Özel Liseler Rehberlik Servisi işbirliğinde düzenlenen Kariyer Günleri “Eşit Ağırlık”, “Mühendislik-Mimarlık” ve “Sağlık Bilimleri” bölümlerinden oluşuyor.

Eşit Ağırlık bölümü ile start alan açılış gününde GKV’94 mezunu Girişimci\Yurtdışı Eğitim Danışmanı Canan Severoğlu, GKV 2000 mezunu Avukat Orhan Durur, GKV’06 mezunu Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Funda Esin Fakılı, GKV’09 mezunu Psikolog Gözde Kıratlı öğrencilerimizle bir araya geldi.

GKV mezunu olarak meslek seçimi ve iş hayatına atılmanın öneminden bahseden mezunlarımız mesleklerinin gerektirdiği eğitim, avantajları ve dezavantajları ve geleceğe dair mesajlarıyla 11. sınıf öğrencilerimize GKV’li olmanın ruhunu aktardılar.


İSTANBUL EFENDİSİ MÜZİKALİ SAHNELENDİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Atatürkçü Düşünce ve Tiyatro Kulübü'nün 8 aylık yoğun uğraşlarla hazırlamış olduğu; 37 öğrenci, 7 öğretmen, 5 teknik personelin görev aldığı, “İSTANBUL EFENDİSİ MÜZİKALİ" sahnelendi.

GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY, Sayın Celal ERSOY, GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can HOŞCAN, Sayın İsmet TİRYAKİ, GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Hakan ANLIAÇIK, idareciler, öğretmenler ve velilerimizin katıldığı müzikalde il genelinden de çok sayıda sanatsever bizlerle birlikteydi.

RENGÂRENK BİR GECE…

Osmanlı'nın çok kültürlü yaşantısının izlerini taşıyan ve İstanbul folklorundan örnekleri çağdaş bir anlatımla sergileyen müzikal oyun, izleyenlerine danslı, müzikli, eğlenceli ve rengârenk bir gece yaşattı. Geniş oyuncu kadrosu, birbirinden ilgi çeken dekor ve kostümleriyle de büyük beğeni toplayan oyunda, Lale devri sonrasında dönemin toplumsal yapısı, sosyal ilişkileri ve yozlaşan değerleri hiciv yoluyla anlatıldı.

DAKİKALARCA ALKIŞLANDI

Dekorundan ses sistemine, oyuncularından dansçılarına kadar GKV Özel Okulları bünyesinde görevli öğretmen, öğrenci ve çalışanların yer aldığı bu dev müzikalin danışmanlığını GKV Özel Liseleri Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Mustafa Alıcı ve Demet Tekerekoğlu yaptı. Yoğun ilgi gören müzikalimizde görev alan tüm ekip dakikalarca alkışlandı.

Müzikal öncesinde ayrıca GKV Özel Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin resimlerinden oluşan yıl sonu karma resim sergisi de ziyaretçilerle buluştu.


GKV ÖZEL LİSELERİ MEZUNİYET BALOSU DÜZENLENDİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında GKV Özel Liselerinden mezun olacak toplam 147 öğrenci için mezuniyet balosu düzenlendi.

GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Sayın İsmet TİRYAKİ, Sayın Can HOŞCAN, GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Hakan ANLIAÇIK, İdareciler ve velilerin katıldığı gece, öğrencilerimizin resmi seremoni dansı ile başladı.

Gecede resmi seremoninin ardından GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Hakan ANLIAÇIK, Müdür Baş Yardımcısı Sayın Mevlüt DUMAN, Müdür Yardımcıları Sayın Engin BİBA, Sayın Nöfer ÇİFTÇİOĞLU'na mezun öğrenciler günün anısına çiçek takdimleri ile teşekkürlerini sundu.


GKV Özel Okulları Fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması İstanbul elemelerine katılıyor

Türkiye genelinde yaklaşık 500 okulun katıldığı 21. Fizy Liseler Arası Müzik Yarışması İstanbul elemeleri 23-24 Mart tarihlerinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenleniyor.

GKV Okul Orkestrası yarışmada bir Pink Floyd klasiği olan “Another brick in the wall” adlı parçayla performans sergileyecek. Finaller 28 Nisan 2018 tarihinde. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Solistler \ Melike Ünal (A10B), Zeynep Özharat (C10A)
Gitar \ Tunga Başkaya (F10C)
Bas gitar \ Ömer Faruk Gülşen (A10B)
Klavye \ Emre Güzeldal (F10B)
Davul \ Emir Kervancıoğlu (A10C)


GKV Özel Okulları Liseler Arası TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması'nda “Kimya” dalında Bölge Birincisi

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Liseler Arası TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması’nda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri 1.844 proje arasında Adana Bölge Finalleri’nde Kimya dalında ADANA BÖLGE BİRİNCİSİ oldu. GKV Özel Fen Lisesi 10 A sınıfı öğrencilerinden Efe Cahit Külah ve Levent Özkeklikçi’nin hazırladığı “Çevreye Duyarlı Yağ Alıcı Korozyon Önleyici Özel Deterjan” adlı proje Ankara’daki final yarışmasına gitmeye hak kazandı.Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının Adana Bölge finallerinde birinci olması, okullarımızın yalnız eğitimde ve sanat, kültür, spor gibi aktivelerde değil bilimsel çalışmalarda da lider olduğunu bir kez daha kanıtladı. Öğrencilerimize Ankara finallerinde başarılar dileriz.


Okulumuzun Oryantiring başarısı

8 Mart 2018 tarihinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından Erikçe Macera Kampı’nda düzenlenen Okullar Arası Genç Kız-Erkek Oryantiring Müsabakaları tamamlandı. Birçok okulun katılım sağladığı yarışlarda okulumuz büyük başarı göstererek birçok derece elde etti.

Ali Taha Çetin Genç Erkek Ferdî (B) İl 1.si

Mert Kimya Genç Erkek Ferdî (B) İl 2.si

Alperen Çelik Genç Erkek Ferdî (A) İl 2.si

Öğrencilerimizi kutlarız.


GKV Özel Liseleri Vehbi Koç Lisesi EYP Çalıştasyı'na katıldı

GKV Özel Liseleri EYP Kulübü (European Youth Parliament-Avrupa Gençlik Parlamentosu) 1-4 Mart tarihleri arasında Vehbi Koç Vakfı Vakfı Özel Lisesinde düzenlenen EYP Çalıştayı’na katıldı.

Gençlerin uluslararası gündemi doğru okumasını, kültürler arası farklılıkları kucaklamasını, sorunların çözümüne gönüllü ve katılımcı olmasını hedefleyen bir portal olan EYP (European Youth Parliament-Avrupa Gençlik Parlamentosu) çalıştaylarına düzenli olarak katılan öğrencilerimiz akademik dilin İngilizce olduğu çalıştayda kadın hakları, enerji, gıda güvenliği, çevre, tüketici hakları, eğitim, kültürel mirasların korunması gibi temalar etrafında farklı komitelerde yenilikçi çözümler ürettiler.

Çalıştaya GKV Özel Liselerinin yanı sıra Robert Koleji, Emine Örnek Okulları, İzmir Türk Koleji, Enka Okulları, TED Antalya ve Kayseri Kolejleri, Tarabya İngiliz Okulları da katıldı.


Türkiye’nin ilk Kariyer ve Eğitim Koçu Elgiz Henden “Yeni Nesil Meslek Seçimi”ni anlattı

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından kabul aldığı akreditasyonlarla Türkiye’nin ilk Profesyonel Kariyer ve Eğitim Koçu olan Elgiz Henden, 8.9.10.11. sınıf düzeyindeki öğrencilerimiz ve velilerimize “Yeni Nesil Meslek Seçimi”nin yollarını anlattı.

Global Eğitim Organizasyonu (GEO) ve İz Koçluk işbirliği ile düzenlenen seminerlerde ilk olarak öğrencilerimizle bir araya gelen Henden öğrencilerimize hayatlarının gidişatını belirleyecek olan meslek seçimi evresinde yaşayabilecekleri durumları ve yapmaları gerekenleri aktardı.

Temel Koçluk Becerileri, Yaşam Koçluğu ve Kariyer Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu gibi eğitimlerden sonra profesyonel olarak Kariyer ve Eğitim Koçluğu yapan Elgiz Henden’in öğrencilerimizin meslek seçimlerine yönelik açıklamaları şu yönde oldu:

*Pek çok insan gibi sizler de sürekli “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna defalarca maruz kaldınız. Belki de çoğunuz bundan sonraki yaşamına yön verecek meslek seçimi evresinde çeşitli gelgitler yaşıyor ve kararsız.

*İşte bu noktada önemli olan hedefinize kilitlenmek, odağınızı belirlemek ve zamanınızı çok iyi yönetmektir. Bunun için de mutlaka gelişen dünyaya uyum sağlamaya ve çağın gerektirdiği becerilere sahip olmaya özen gösterin.

* Sahip olmanız gereken 21.yüzyıl becerileri: Yaratıcılık, eleştirel düşünme ve problem çözme, iletişim ve işbirliği, bilgi okur-yazarlığı, medya okur-yazarlığı, esneklik ve uyum, girişimcilik, meraklılık, sebat etmek, cesaret, uyum sağlamak, sosyal ve kültürler arası beceriler, üretkenlik ve sorumluluk, liderlik.

*Geleceğin mesleklerinden bazıları: Artırılmış Gerçeklik Mühendisliği, Genetik Danışmanlğı, Robotik Sorunlar Avukatlığı.

*Bir alanda uzmanlaşın! Unutmayın, bir şeyi derinlemesine bilen ama bildiğini her alanda, her modelde, her yerde yapabilen ve her kurum-kişiye sunabilenler başarılı olacak.

“Çocuğunuza meslek seçiminde nasıl yardımcı olursunuz?”

Henden veliler için düzenlenen oturumda yaptığı açıklamalarda özellikle velilerin çocuklarını yönlendirmeden destek olmaları ve çocuklarını objektif olarak gözlemleyip tanımaları gerektiği konusuna vurgu yaptı.

Henden:

“Türkiye’de gençleri ilgi alanlarına yönlendirmeye, gelecekleri için bir kariyer planı oluşturmaya 9. sınıftan itibaren başlanıyor. Oysa öne çıkan bir yeteneği varsa, örneğin müziğe ya da bir spor dalına özel bir yatkınlığı varsa, 9. sınıfı beklenmeden desteklenmesi daha doğru olacaktır. Dolayısıyla çocuğunuzu objektif olarak gözlemlemeniz, onu iyi tanımanız çok önemli. Yönlendirmeyi sonrasında yapmalısınız.

Bir gün uyandığında oyuncu olmak isteyecek, bir gün uyandığında mühendis, ertesi gün aşçı. Birçok seçeneğin arasında dalgalanırken, sizin onu yönlendirmeden destek vermeniz çok önemli. Aksi takdirde, yaparken mutlu olmayacağı, sadece moda olduğu için, çok para kazandıracağını düşündüğü için ya da en yakın arkadaşı o mesleği istiyor diye seçtiği bir kariyeri olabilir. Sonra bir bakmışsınız sabah işe giderken suratı asık insanlardan birine dönüşüvermiş.

*Doğru desteğin ilk adımı olarak çocuğunuzun kendisini tanımasına yardımcı olun. Kişisel özelliklerini bilmesi çok önemli.

*Meslekleri tanımasına destek olun.

*Planlama yapın. Eğer sıcak baktığı bir meslek varsa, bunun için yapılması gerekenleri, atılacak adımları birlikte belirleyebilirsiniz. Öncelikle kendi kişisel özellikleri bakımından bu işi yapmaya uygun mu, birlikte onu değerlendirin.

*Doğru meslek seçimi ve doğru kariyer yönlendirmesine yönelik birçok bilimsel test de mevcut. Bu testleri araştırın, gerekirse profesyonel destek alın. “dedi.


11. sınıf velilerimiz için toplantı düzenlendi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 11. sınıf velilerimize yönelik “Yeni Sınav Sistemi ve 12. Sınıflar Etüt Sistemi” sunumu gerçekleştirildi. Sunumda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Müdürü Hakan ANLIAÇIK 11. sınıflar genel işleyişiyle ilgili bilgi verdi. 12. sınıflar Müdür Yardımcısı Engin BİBA ve 12. sınıf Rehber Öğretmeni Bilge BOZGEYİK KILIÇ 12. sınıf etüt sisteminin içeriğiyle ilgili kapsamlı bilgiler verdi. 11 ve 12. sınıf öğretmenlerimizin de yer aldığı seminerde velilerimiz bu yıl ve gelecek yıl çalışmalarımız hakkında öğretmenlerimizle bire bir görüşme sağlayarak merak ettikleri sorulara yanıt aldı. Sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilerimizin bu süreçte neler yapmaları gerektiği, süreci nasıl daha olumlu geçirebileceği konusunda püf noktalara değinen idareci ve öğretmenlerimiz sunumlarını soru cevap bölümüyle sonlandırdı.


Gençler Karate Müsabakaları'nda GKV başarısı

Katıldığı her branşta öncelikli olarak spor ahlakı ve Kolej ruhunu yansıtan sporcular yetiştirmeyi ilke edinen okulumuz, takım sporlarında gösterdiği başarıları bireysel sporlarda da göstermeye devam ediyor.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından 15 Şubat 2018 tarihinde düzenlenen Gençler Karate Müsabakaları tamamlandı.

GKV Özel Liseleri öğrencilerimiz karate genç kızlar-erkekler (A ve B) kategorilerinde birçok okulun katıldığı müsabakada büyük başarı göstererek okulumuzu en iyi şekilde temsil ettiler.

GKV Özel Fen Lisesi öğrencimiz Erdem Ünal 66 kg’da gümüş madalya,

GKV Özel Fen Lisesi öğrencimiz Mehmet Barış Borlu 74 kg’da bronz madalya,

GKV Özel Fen Lisesi öğrencimiz Elif Sıla Şahingözü 52 kg’da bronz madalya,

GKV Özel Anadolu Lisesi öğrencimiz Fatma Derin Şahinoğlu 60 kg’da bronz madalya aldı.

Öğrencilerimizi ve müsabakalarda yarışan tüm okulların öğrencilerini kutlarız.


11. sınıf öğrencilerimiz için 'Yeni Sınav Sistemi ve Okulumuzda Uygulanan Etüt Sistemi' anlatıldı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 11. sınıf öğrencilerine yönelik “Yeni Sınav Sistemi ve Okulumuzda Uygulanan Etüt Sistemi" hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Sunumda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Müdürü Hakan ANLIAÇIK 11. sınıfların genel işleyişiyle ilgili bilgi verdi. Rehber Öğretmen Tuğçe ÇAYIRGAN yeni sınav sistemini anlattı. 12. Sınıflar Müdür Yardımcısı Engin BİBA ve 12. Sınıf Rehber Öğretmeni Bilge BOZGEYİK KILIÇ 12. sınıf etüt sisteminin içeriğiyle ilgili kapsamlı bilgi verdi. Okulumuz Genel Müdür Yardımcısı İsmet TİRYAKİ’nin de öğrencilerimize yönelik konuşmasıyla devam eden sunum ilgiyle dinlendi. Sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilerimizin bu süreçte neler yapmaları gerektiği, süreci nasıl daha olumlu geçirebileceği konusunda püf noktalara dikkat çekildi. İdareci ve öğretmenlerimiz sunumlarını soru cevap bölümüyle sonlandırıldı.


GKV MUN Kulübü ‘Barış ve Güven’ temalı konferansta

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri MUN Kulübü (Modern United Nations) Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Liselerinde gerçekleşen “Barış ve Güven” temalı SOBILMUN’a (Birleşmiş Milletler Simulasyonu Konferansı) Birleşmiş Milletler'e üye olan ülkeleri ve kurumları temsil ederek katıldılar.

GKV Özel Okulları öğretmenlerinden Bilge Didem Korkmaz rehberliğinde konferansa delege olarak katılan GKV Özel Cemil Alevli Koleji öğrencileri Zehra Ulutaş, Yaren İlaslan, Mithatcan Albayram, Rüveyda Deniz Kablan, Mehmet Sami Kethuda, Çağla Karabaşlık; GKV Özel Fen Lisesi öğrencisi Eftal Kale yüksek performanslarıyla dikkat çekti. Öğrencilerimiz Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey, Brezilya Federal Senatosu, Dünya Ekonomik Forumu, Afrika Birliği Kalkınma Konferansı, Lozan Barış Konferansı, Birleşik Krallık Kabinesi ve Kriz komitesi 2. Dünya Savaşı’ndan oluşan toplam 9 komitede bu komitelerle ilgili önceden belirlenen sorunlar üzerine çözüm önerileri sundu.


Yüzme branşındaki başarımız

Yüzme branşında her sene başarıdan başarıya koşan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bu yıl yine geleneği bozmadı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından Kâmil Ocak Kapalı Yüzme Havuzu'nda düzenlenen “Okullar Arası Genç Kız Yüzme Müsabakaları”nda öğrencimiz Çağla Özeren üstün bir performans sergileyerek;

50 m kurbağalamada gümüş,

100 m kurbağalamada gümüş,

200 m kurbağalamada gümüş,

100 m serbestte bronz madalya alarak katıldığı tüm yarışlarda okulumuzu başarı ile temsil etti.

Öğrencimizi kutlarız.


Hayatını lösemili çocuklara adadı, binlerce kişilik gönüllü ordusuna ulaştı

Oyuncu ve Bir Dileğim Var Derneği Başkanı Alper Türedi bugün okulumuzda lise ve ortaokul öğrencilerimizle bir araya geldi ve gönüllü çalışmalarından bahsetti.

Bundan tam 16 sene önce küçük kızını Lösemi hastalığı nedeniyle kaybeden Türedi, bu süreçten sonra başka lösemi hastası çocukların dileklerini gerçekleştirmek ve onlara destek olmak için yaşamaya başladı.

Tedavi gören tüm çocuklar onlar için “Melek”, dilekleri gerçekleştiren üyeler de “Gönüllüler” oldu. Derneğin amacı dileği olan tedavi sürecindeki meleklerle o dilekleri gerçekleştirecek gönüllüleri buluşturmak.

İstanbulda’ki 6 hastane ile başlayan sosyal sorumluluk hareketi bugün Samsun, Antalya, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Erzurum, Şanlıurfa ve Diyarbakır ile büyümeye devam ediyor.


Uzmanlarımız 17. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'na katıldı

GKV'li uzmanlar, Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi” konulu 17. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'na katıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, Ölçme Değerlendirme Birimi Uzmanı Çiğdem Reyhanlıoğlu, GKV Liseler Müdür Yardımcısı Engin Biba, Psikolojik Danışmanlar Fatma Zehra Doğan ile Aslı Sertkaya etkinlik süresince eğitimde yeni gelişmeler ve uygulamalarla ilgili meslektaşlarıyla karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak deneyimlerini paylaştılar.


GKV Özel Liseleri 12.sınıf öğrencilerimiz sömestr etüt programında

GKV Özel Liseleri 12. sınıf öğrencilerimiz sömestr dönemine özel hazırlanan programla çalışmalarına devam ediyor.

Her gün mutlaka 1 deneme sınavının uygulandığı program kapsamında öğrencilerimiz günde 3 ders saati öğretmenlerimizle soru çözümlerine katılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan 12. Sınıflardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Engin Biba; “Öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecine destek olmak amacıyla sömestr dönemine özel bir planlama yaptık. Bu süreçte öğrencilerimiz günde 3 ders saati, haftada toplam 15 saat uzman kadromuzla soru çözme fırsatına sahipler. Disiplinli ve planlı ders çalışma alışkanlığını da edindiren etüt programımızda her gün 1 deneme sınavı uyguluyoruz.” dedi.


Öğrencimiz Özlem Koçakgöl'ün Tekvando derecesi

Spor başarılarımız ardı ardına gelmeye devam ediyor.

Takım sporlarında olduğu kadar bireysel sporlarda da başarı elde eden okulumuzun Fen Lisesi öğrencisi Özlem Koçakgöl, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından düzenlenen Okullar Arası Genç Kızlar (A) Tekvando Müsabakaları'nda büyük başarı elde ederek il üçüncüsü oldu.

Öğrencimizi kutlarız.


Her Branşta GKV

Sporun her branşında göz kamaştıran Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Okul Sporları tarafından düzenlenen “Okullar Arası Genç Kızlar B Voleybol Müsabakaları” sonucunda il ikincisi oldu. Öğrencilerimizi ve müsabakaya katılan tüm okulları kutlarız.


GKV'li Öğrencilerimiz Çukurova 11. Kitap Fuarı'nda

GKV Kültür Gezileri kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerimiz TÜYAP Çukurova 11. Kitap Fuarı'na katıldı.

Geleneksel kitap fuarı gezisinde öğrencilerimiz panel, söyleşi, şiir dinletisi gibi kültürel etkinlikleri izlemenin yanı sıra aralarında Gülten Dayıoğlu, Üstün Dökmen, İpek Ongun, Canan Tan, Nilgün Ilgaz gibi yazar, şair ve karikatüristin bulunduğu stantları ziyaret ederek onlarla tanışma şansını yakaladı.


GKV YİNE ŞAMPİYON

5. Geleneksel Şehitkamil Belediyesi Kurtuluş Kupası Liseler İl Şampiyonası'nda GKV Genç Erkekler Lise Takımı Özel Sanko Okullarını 20 sayı farkla yenerek şampiyon oldu. (GKV 70 \\ Özel Sanko Okulları 50) Öğrencilerimizi ve şampiyonaya katılan tüm okulların tüm öğrencilerini kutlarız.


ÖĞRENCİLERİMİZ III. ALMAN LİSESİ EĞİTİM FORUMU’NA KATILDI (ALEF III)

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri EYP (European Youth Parliament) Kulübü 22-25 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen III. Alman Lisesi Eğitim Forumu’na (ALEF III) katıldı.

GKV Özel Okulları Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Burcu Altınbaş’ın rehberliğinde foruma delege olarak katılan Anadolu ve Fen Lisesinden Cansu Erpolat, Zeynep Karakaş, Elif Yıldız, Barış Borlu, Fahri Açıkgöz, İlker Ersan ve Cemil Alevli Kolejinden Mithatcan Albayram, Cemal Bayraktar, Zülay Önen yüksek performanslarıyla dikkat çekti.

Fen Lisesi 12B sınıfı öğrencisi Dilara Petek, Cemil Alevli Koleji 12A sınıfı öğrencisi Ece Yağcı, Cemil Alevli Koleji 10A sınıfı öğrencisi Yeliz Müftüoğlu 4 gün süren konferans boyunca günlük olarak gazetelerin çıkarılmasından sorumlu olan medya ekibinde gazeteci olarak yer aldılar.

GKV Özel Cemil Alevli Kolejinden 2016-2017 eğitim-öğretim yılında başarıyla mezun olarak Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşen değerli öğrencilerimizden Berhan Öngen ise foruma (Yeditepe Üniversitesi Çeviri Bilimi) Video Editörü olarak katıldı.

Öğrencilerimiz Ulusal Forum’un hem yönetici hem delegasyon ekibinde yer alarak üstün başarı gösterdi ve bizleri oldukça gururlandırdı.

Gençler forumda bölgesel kalkınma, cinsiyet eşitliği ve kadın hakları, kültür, toplum sağlığı, ekonomi, suç faaliyetlerinin önlenmesi, sivil hak ve özgürlükler, çevre ve dış ilişkiler komitelerini oluşturarak bu komitelerle ilgili önceden belirlenen sorunlar üzerine çözüm önerileri aradılar; düzenlenen oryantasyon eğitimi ile komitelerinde tanışma, kaynaşma ve konuları gözden geçirme etkinliklerinde bulundular. Komite çalışmalarında oldukça demokratik bir havada komite sorunlarını dinleyip bu sorunlara çözüm önerileri geliştirdiler.

Forumun son gününde komite sözcüleri çözüm yönergelerini diğer komitelere sundu. Öğrenciler komite yönergelerini soru-cevap şeklinde tartıştı, ardından yönergeler oylamaya sunuldu ve Dış İlişkiler Komitesi en yüksek oyu aldı. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin öz güven duygularının gelişimine paralel ülke sorunlarıyla yakından ilgilenmeleri ve sorunlara çözüm üretebilmeleri açısından da büyük önem taşıyor. Ekip ruhu ile yürütülen çalışmalarda yeni arkadaşlıklar ve dostlukların da kapıları aralanırken öğrencilerimiz ülke ve dünya politikaları hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Önümüzdeki süreçlerde bu tür etkinliklerde yer almaya devam edeceğiz.


MİLLİ MÜCADELENİN EN ŞANLI, EN ŞEREFLİ, EN ONURLU ZAFERİNİ KUTLADIK

25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri tarafından 'Gaziantep Kurtuluş Mücadelesi Oratoryosu' sahnelendi.

GKV Özel Liseler Müdürü Hakan ANLIAÇIK tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Kurtuluş Destanı adlı şiir öğrencimiz C10A Zeynep ÖZHARAT tarafından okundu. “Kara imiş şu Antep’in yazısı” video gösterimi, 25 Aralık Antep’in Kurtuluş Mücadelesi Oratoryosu, “Uyan Şahin Uyan Uyanmaz mısın” şiiri video gösteriminin ardından okulumuzun halk oyunları ekibinin gösterisi ile son buldu.

Antep'in kahramanlık destanına dair:

“Halk, kadın-çocuk-genç yaşlı demeden el birliğiyle, hiçbir destek almadan kendi imkanlarıyla mücadele verdi. Bu yönüyle tarihe kahramanlık destanı olarak geçti.

Kıtlığa rağmen direnişten taviz vermeden onuru, namusu, bağımsızlığı için 6.317 (nüfusunun 3'te 1'i) şehit verdi.

Yani şehrin %25‘ i, farklı bir ifadeyle dört kişiden biri şehit oldu. Sağ kalanların tamamı gazi oldu.

Gerek Ankara Hükümeti, gerek Mustafa Kemal Paşa ve yakın silah arkadaşları ve hatta Fransız komutanları; Antepliler için mücadele sonrasındaki ifadelerinde hep bir ağızdan kahramanlık ve olağanüstülükten bahsettiler.

1921'de şehir Atatürk'ün "Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? onlar yalnız Gaziantep'i değil, bütün Türkiye'yi kurtardılar." övgüsüne layık oldu.

Antep Savunması Türk tarihine çok önemli kahramanları da kazandırdı; Şehit Kamil, Şahin Bey, Karayılan, Özdemir Bey gibi isimler ölümsüzlerden birkaçıdır.

Bu yüce mücadelenin nişanesi olarak Antep’e GAZİLİK unvanı verilmiş; bir ulusun kahramanı olan ve aynı unvanın da sahibi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, nüfusunu Gaziantep’e aldırarak, Anteplilerle hemşeri olarak, onları onore etmiştir."

Şehitlerimizi saygıyla, vefayla ve rahmetle anıyoruz.


GKV ÖZEL LİSELERİ CEMİL ALEVLİ KOLEJİ AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU BAŞARISI

GKV Özel Liseleri Cemil Alevli Koleji olarak katıldığımız Bursa Emine Örnek Özel Liseleri 21. Ulusal Seçim Konferansı'nda öğrencilerimiz üstün başarı gösterdi ve rakiplerini geride bıraktı.

Toplamda 52 öğrencinin seçildiği EYP Ulusal Seçim Konferansı’na katılan 5 öğrencimizden;

C11A Mahmoud Akkad beşinci,C10A Mehmet Sami Kethüda altıncı olmuş ve Litvanya’nın Başkenti Vilnus’ta düzenlenecek olan 87. Uluslararası EYP Konferansı’na yönetici olarak katılma hakkını kazandılar.

C10A Melisa Ece Yılmaz yurt dışında yapılacak tüm konferanslara yönetici olarak katılma hakkı kazandı.C10A Zeynep Özharat ise yedeklerde birinci sırada yer alarak EYP’de resmî yönetici olma hakkını korudu.

Liseler Müdürümüz Hakan Anlıaçık, 21.EYP Ulusal Seçim Konferansı'nda üstün başarı gösteren tüm öğrencilerimizi ve kulüp danışman öğretmenimizi kutlayarak gençlerin akademik ve sosyal gelişimlerine olanak tanıyan bu tür akademik etkinliklerin devam edeceğini bildirdi.

EYP =European Youth Parliament (Avrupa Gençlik Parlamentosu)


“ÖZGÜRLÜK” ALTIN MADALYA GETİRDİ

GKV Özel Cemil Alevli Koleji öğrencimiz PreIB C9A Nazlı Ceren Par St. Mark’s Uluslararası Online Resim Yarışması’nda birinci olarak altın madalyaya layık görüldü.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen ve İngiltere, Macaristan, Polonya, Hırvatistan, Filipinler gibi ülkelerin de katıldığı resim yarışmasında GKV Özel Cemil Alevli C9A öğrencisi “Özgürlük” temalı akrilik çalışması ile 119 eser arasında birinci oldu.

28 Ocak 2018 tarihinde Hindistan Yeni Delhi Open Art Gallery’de öğrencimizin eseri sergilenecek. Kendisini ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


YÜZMEDE MİLLİ GURUR

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları yüzme branşında millî gurur yaşadı.

GKV Özel Liseleri öğrencisi İsmail Kara yüzme branşında Millî Takım’a seçildi.

Yüzme Millî Takımı seçmelerine 50 metre serbest stilinde katılan sporcular arasında en iyi üçüncü dereceyi yüzerek Millî Takım’a davet edilen öğrencimiz, 1-3 Aralık 2017 tarihinde Yunanistan'ın Selanik şehrinde düzenlenen müsabakalarda da 100 metre serbest stilinde kendi yaş ve kategorisinde en iyi 2. dereceyi elde etti.

Okulumuza ve Millî Takım’ımıza haklı gururu yaşattı. Öğrencimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak başarılarının devamını diliyoruz.


GKV ENKA GENÇLİK FORUMU'NDA

Gaziantep Kolej Vakfı Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Kulübü 10 delege ile Enka Okullarının 7. Ulusal Gençlik Forumu'na katıldı.

Forum bu yıl “Değişim Rüzgârı” temasıyla düzenlendi.

İngilizce olarak gerçekleşen ve dört gün süren konferansta öğrenciler, “Değişim Rüzgârı” felsefesiyle hareket ederek geleceğe karşı farklı çözümlerle bakabilecekleri çözüm önerilerini, siyasi, sosyal, ekonomik haklarla çevre ve insan hakları alanlarında oluşturmaya çalıştılar.

Avrupa Gençlik Parlamentosu kulüp öğretmeni Demet Akdoğan eşliğinde katıldıkları Enka Gençlik Forumunda Cemil Alevli Koleji öğrencilerinden Zeynep Nur Hasırcı başarılı açılış konuşmasıyla dikkat çekti.

Okulumuzun mezun öğrencilerinin de yer aldığı Enka Gençlik Forumu'na katılan Esra Dokuzluoğlu, Serdar Özdem, Yiğit Özkanlı, Berfin Çöçelli, İlkay Saka, Begüm Güngör, Yaren İlaslan, Dicle Sude Dalkuş, Zeynep Nur Hasırcı, Ayşe Karakuşoğlu adlı öğrencilerimiz başarılı çalışmaları sonucunda sertifika almaya hak kazandılar.


ODTÜ REKTÖR DANIŞMANI KALAY ÖĞRENCİLERİMİZE NANOTEKNOLOJİYİ ANLATTI

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektör Danışmanı ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Fakültesi’nde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eren Kalay, GKV Özel Fen Lisesi öğrencilerine malzemelerin teknoloji ile nasıl iyileştirilip geliştirilebileceğini anlattı.

Nanoteknoloji alanında atom fiziği, atomun parçacıkları, atomun yapısı gibi konularla ilgili de detaylı açıklamalarda bulunan Sayın Kalay program sonunda öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİ CEMİL ALEVLİ KOLEJİ 21.ULUSAL SEÇİM KONFERANSINA KATILDI

EYP Turkey 21. Ulusal Seçim Konferansı 01-05 Aralık 2017 tarihleri arasında Bursa’da yapıldı. Ev sahipliğini Özel Emine Örnek Eğitim Kurumlarının yaptığı 21. Ulusal Seçim EYP Türkiye’de, Gaziantep Kolej Vakfı Cemil Alevli Koleji öğrencilerinden C11A Mahmoud Akkad,  C10A Melis Ece Yılmaz, C10A Zeynep Özharat, C10A Bilge Temel ve C10A Sami Kethüda ön elemeleri geçerek yarışmada okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Akademik dilin İngilizce olduğu seçim konferansına Türkiye genelinden 14 okuldan 92 öğrenci katıldı.

Dış İlişkiler, Çevre ve İnsan Sağlığı, Kadın Hakları, Endüstri ve Enerji, Sürdürülebilir Balıkçılık, Ulaşım ve Turizm komite konularının yer aldığı seçim konferansında öğrencilerimiz farklı okullardan oluşturulan komite grupları ile dört gün boyunca toplam 25 oturumda komite konuları üzerinde tartışıp, sorunları belirleyip, çözüm önerileri sundular. Konferansın son gün gerçekleşen genel kurulda ise Cemil Alevli Koleji delegeleri açılış konuşması, cevap hakkı, karşı atak ve kapanış konuşmaları gibi çeşitli görevler üslenerek konferansa aktif olarak destek verirken konferans öncesi yaptıkları çalışma ve araştırmaları sergileme fırsatı buldular.EYP Yönetim Kurulu tarafından oluşturulan on altı kişilik jüri, konferansa katılan tüm delegeleri sürekli izleyerek öğrencilerin performanslarını değerlendirdi. Değerlendirme sonuçlarının 15 Ocak 2018 tarihinde resmî olarak açıklanacağını bildiren konferansın jüri başkanı Rüstem Tamer Özgen yaptığı açıklamada, jüri değerlendirmelerinde öğrencilerde akademik İngilizce, grup çalışma becerisi, kritik düşünebilme ve ülkemizi yurt dışı konferanslarında hakkıyla temsil edebilecek yüksek profil özellikleri aradıklarını ifade etti.

Konferans sonucunda toplam otuz öğrencinin seçileceğini ve yurt dışında yapılacak olan ulusal ve uluslararası konferanslara katılma hakkı kazanan öğrencilerin resmî EYP Türkiye üyesi olacaklarını belirtti.


BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (BAÜ) REKTÖR DANIŞMANI TURGAY POLAT ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Danışmanı Turgay Polat GKV Özel Liseleri öğrencilerine değişen dünya düzeni ile ortaya çıkan yeni bir kavram olan "GELECEĞİN İNSANI" olmayı anlattı.

Sayın Polat GKV'li gençlere iyi bir üniversite tercihi için tavsiyelerde bulundu:

"-Artık öğrencilere şu bölümü seç, bu bölümü seç diyemeyiz. Çünkü dünya artık bizim bildiğimiz dünya değil ve sürekli değişiyor.

-Şu anda önemli olan öğrencilere oturup sadece ders mi anlatacağız yoksa onları birçok farklı beceri ile donatıp hangi alana yönelirse yönelsin etkin bir gelecek kurmasını mı sağlayacağız konusuna açıklık getirmek.

-Sizler mutlaka dünyayı tanıyan, küresel insanlardan olun.-En az 1 yabancı dil öğrenin.

- Bölüm değil üniversite seçmenin her zaman daha değerli olduğunu unutmayın.

-Seçeceğiniz üniversitenin yurt dışı bağlantıları ve imkanlarına mutlaka dikkat edin.

-Tercih edilen üniversitenin hayata ne kadar yakın olduğu, şirketlerle ne kadar bağlantılı olduğu, ne kadar staj yaptırdığı, kişiyi ne kadar işin içindeki insanlarla bir arada tuttuğu çok önemli.

-Şu anda geleceğin mesleğine sahip olmak değil geleceğin insanı olabilmek daha da anlamlı’’ diyerek konuşmasını noktaladı.


“HADİ SEN DE OYNA”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde öğrencilerimizin empati ve paylaşım bilincini geliştirmek amacıyla oyuncak kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında toplanan oyuncaklar yaş aralıklarına uygun olarak Gaziantep/Nizip Mustafa Nevzat Tuncel Ortaokulu ve Yeni Yazı İlköğretim Okullarına ulaştırıldı. Paylaşma duygusunu yaşayan öğrencilerimiz daha birçok etkinlikte bir araya geleceklerini belirtti. Kampanyaya destek veren öğrencilerimiz bu okullardaki kardeşleriyle oyuncaklarını paylaşmanın mutluluğunu yaşarken oyuncakları alan öğrencilerin de oyuncaklara kavuşma anı ve yaşadıkları mutluluk sorumluluk adına her şeye değerdi. Kampanyamıza destek veren tüm öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.


GKV ÖZEL LİSELERİNDEN “ATATÜRK’Ü ANMA VE ANLAMA” SÖYLEŞİSİ

Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri ve Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Ayhan Doğan tarafından Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında 8 Kasım 2017 Çarşamba günü lise öğrencilerimize yönelik Atatürk’ü Anma ve Anlama Söyleşisi gerçekleştirildi.

Sayın Ayhan, Osmanlıdan başlayarak Türk tarihini değerlendirdi ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl kurduğunu, ne tür zorluklarla mücadele ettiğini anlattı. Söyleşisinin sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı. Bu keyifli söyleşi öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlendi.


GKV ÖZEL LİSELERİNDE "GÜVENLİ İNTERNET" KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

01.11.2017 Çarşamba günü Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde  9.,10., 11. Sınıf öğrencilerimize yönelik “Güvenli İnternet” konulu seminer verildi.  Seminer başlangıcında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki; öğrencilerimize güvenli internet kullanımının önemi, sosyal medyanın olumsuz yanları ve etkileri konusunda bilgilendirmede bulundu. Okul Müdürü İsmet TİRYAKİ “İnternet eğitim için güçlü bir araçtır, bu yönde kullanımın öğrencilerimize çok daha faydalı olacağını, internet ve sosyal medyanın bilinçli kullanımının önemine” değindi.

Seminerin ikinci bölümü Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise Rehberlik Servisi koordinasyonunda devam etti. İnternet insanlar arasında etkili bir iletişim kurmanın, bilgiye ve eğitsel kaynaklara ulaşmanın en güçlü ve kolay yollarından birisidir. İnternet ve uygulamalarının eğitimde kullanımı çok çeşitli faydalar ve öğrencilerin gelişimlerine büyük katkılar sağlayabilir.

İnternet gençler için hem eğlence, hem paylaşım, hem de bir öğrenme aracıdır, fakat internetin yaygınlaşmasına paralel olarak getirdiği olumsuzluklar yadsınamaz.


12. SINIFLARA YÖNELİK TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ SUNUMU

30.10.2017 Pazartesi günü saat 10.30’da 12. sınıf öğrencilerimize yönelik “Test Çözme Teknikleri” semineri yapıldı. Okulumuz rehber öğretmeni Bilge Bozgeyik Kılıç tarafından yapılan sunumda öğrencilerimizin test çözerken kullanmaları gereken teknik bilgiler aktarıldı.

Yeni adıyla Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda daha başarılı olabilmek adına bu teknik bilgilerin kullanımıyla bir adım daha önde olabileceklerini vurgulayan rehber öğretmenimiz, sunumunda “bilgi, yorum, dikkat ve hız” ana başlıklarından yola çıktı. Bu ana başlıklardan hareketle turlama tekniği, soruyu doğru anlama ve yorumlama, kodlamayla ilgili de paylaşımlarda bulunarak sunumunu tamamladı.


TEDx TALKS KONFERANSI

GKV Özel Cemil Alevli Koleji geleceği şekillendirmede önemli etkisi olan “TEDx TALKS” (Teknoloji, Eğlence, Tasarım) konferansına katıldı. Paylaşmaya değer fikirlerin farklı konuşmacılar tarafından dile getirildiği konferans “Değişim Rüzgârı” teması ile 28 Ekim'de İstanbul Vizyon Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti. TED video arşivinin de gücüyle yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan veren konuşmacılarla GKV Özel Cemil Alevli Koleji öğrencilerine  yeni fikirler, tartışmalarla zenginleşen bir dünya yaşattı.


GKV ÖZEL CEMİL ALEVLİ KOLEJİ (IB) TOPLUM HİZMETLERİ KULÜBÜ ÇALIŞMALARI

GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IB) Topluma Hizmet Kulübü öğrencileri kulüp çalışmaları kapsamında her yıl bir devlet okulu öğrencilerine gönüllü eğitimler veriyor. Bu yıl belirlenen kardeş devlet okulu Mehmet Emin Zekiye Üstünel İlköğretim Okulu öğrencilerini okulumuzda ağırlayan öğrencilerimiz, İngilizce, Yaratıcı Drama ve Origami eğitimlerine başladı.


GKV ÖZEL OKULLARINDA ATATÜRK HAFTASINDA 2. SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

GKV Özel Okullarında Atatürk Haftası çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Okulumuzda bugün 2. serginin açılışı yapıldı. GKV Özel Liseleri ve Görsel Sanatlar Zümresi işbirliğinde düzenlenen sergide Koleksiyoner Mehmet Yavuz'un 1938 tarihinden itibaren milli bayramlarda ve 10 Kasım tarihlerinde yayınlanan gazetelerden oluşan özel koleksiyonundan seçilen önemli parçalar sergilendi. Yavuz'un 1950'li yıllarda başladığı gazete arşivleme çalışması Atatürk ve Milli Bayram ve Yas günlerine dair orijinal gazeteleri kapsıyor. Bu nadide çalışmaların yer aldığı sergi GKV ÖO İdari Bina Fuaye Alanı'nda 11 Kasım'a kadar gezilebilecek.


ERGENLİK VE SOSYAL DAVRANIŞ SEMİNERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise bölümünün hazırlamış olduğu “Ergenlik ve Sosyal Davranış ” konulu seminer 25 Ekim 2017 Çarşamba günü 9 ve 10.  sınıf öğrencilerimize kız ve erkek olmak üzere iki ayrı oturum şeklinde verildi. Sunum, erkek öğrencilerimize Şehitkâmil Rehberlik ve Araştırma Merkezi Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenleri Mehmet Ataş ve Kürşat Dönmez tarafından verildi. Kız öğrencilerimize ise rehber öğretmenler Tuğçe Çayırgan, Zehra Doğan ve biyoloji öğretmenleri Taliye Eraslan ve Yelda Güler tarafından yapıldı. Öğrencilerimize; ergenlik dönemi özellikleri, bu dönemde yaşanan sorunlar ve bunların çözüm yolları hakkında anahtar bilgiler verildi. Aile, arkadaşlık ve sosyal ilişkilerle ilgili doğru davranış biçimleri vurgulandı ve soru-cevap kısmında öğrencilerin merak ettikleri sorular yanıtlandı.


GKV ÖZEL LİSELERİNDE DEMOKRASİ UYGULAMASI

24.10.2017 tarihinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde büyük bir seçim heyecanı yaşandı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Cemil Alevli Kolejlerinde ayrı ayrı yapılan seçim çalışmalarında her okul kendi okul öğrenci meclis başkanını seçti. GKV Özel Liselerinde her yıl yapılan seçimler bu sene daha heyecanlı geçti.

Öncelikle her sınıf kendi içinde gizli oy açık tasnif sistemi ile sınıf öğrenci temsilcisini seçti. Ardından her üç okuldan toplam 7 öğrenci okul meclis başkanlığı için aday oldu. Sonrasında bazı adaylar diğer adayları desteklemek amacıyla adaylıktan çekildi. Kalan beş aday, çok etkili bir seçim kampanyasından sonra 24 Ekim günü sandıkta yarıştı.

Büyük bir katılımla gerçekleşen seçimde GKV Özel Anadolu Lisesinden A11E sınıfı öğrencisi Mert Bulut 265 geçerli oyun 186’sını alarak Okul Öğrenci Meclis Başkanı oldu. A11A sınıfından Mehmet Utku Çolak 64 oy aldı. GKV Özel Fen Lisesinde ise F9C öğrencisi Kaan Özsavaş 233 geçerli oyun 122’sini alarak meclis başkanı oldu. F10C sınıfı öğrencisi Fahri Açıkgöz ise 111 oy aldı. GKV Özel Cemil Alevli Kolejinde ise C10A öğrencisi Mehmet Semi Kethüda 22 geçerli oyun 22’sini alarak meclis başkanı olmaya hak kazandı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri ve adayları, bu seçim sürecinde demokrasi kültürünü içselleştirdi. Üç yeni meclis başkanı, hemen toplantı yaparak kendi yönetimlerini oluşturdu ve icraatlar için yol haritası çıkardı.


GKV ÖZEL LİSELERİ 3. ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ EĞİTİM FORUMU’NDA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri EYP(European Youth Parliemant) Kulübü 20-23 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen III. Üsküdar Amerikan Lisesi Eğitim Forumu’na (ÜALEF) katıldı. GKV Özel Okulları öğretmenlerinden Burcu Altınbaş ve Özlem Kara’nın rehberliğinde foruma delege olarak katılan Anadolu ve Fen Lisesinden Tunga Başkaya, İlker Ersan, İrem Duru Özkoçak, Zeynep Bilginsoy, Defne Atay, Ceren Kılyar, Begüm Güngör ve Cemil Alevli Kolejinden Berfin Çöçelli, Dicle Dalkuş, E.Yaren İlaslan, Ezgim Küçükoğlu, Melis Ocak, Nazlı Ceren Par, Serdar Özden, Öykü Meriç, Zehra Ulutaş, Melisa Ece Yılmaz, Bilge Temel, Yeliz Müftüoğlu yüksek performanslarıyla dikkat çekti. GKV Özel Cemil Alevli Kolejinden 2016-2017 eğitim-öğretim yılında başarıyla mezun olarak Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşen Oğulcan Cenkcimenoğlu (Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği) III. Üsküdar Amerikan Lisesi Eğitim Forumu’na İnsan Hakları Komite Başkanı olarak, Berhan Öngen( Yeditepe Üniversitesi Çeviri Bilimi) ise Video Editörü olarak katılmıştır. Öğrencilerimiz Ulusal Forumun hem yönetici hem delegasyon ekibinde yer alarak üstün başarı göstermiş ve bizleri oldukça gururlandırmıştır.

Gençler forumda ekonomi, eğitim, insan hakları, teknoloji, dış ilişkiler, adalet, çevre ve sağlık komiteleri oluşturarak bu komitelerle ilgili önceden belirlenen sorunlar üzerine çözüm önerileri aradılar; düzenlenen oryantasyon eğitimi ile komitelerinde tanışma, kaynaşma ve konuları gözden geçirme etkinliklerinde bulundular. Komite çalışmalarına alanında uzman akademisyenlerin de katılımıyla öğrenciler uzman bakış açısıyla komite sorunlarını dinleyip bu sorunlara çözüm önerileri geliştirdiler.

Forumun son gününde İsmail Küçükkaya da öğrencilerle buluşarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. İsmail Küçükkaya “Demokratik, özgürlükçü, evrensel değerleri benimseyen, yüreği insan sevgisiyle dolu, dünya sorunlarına duyarlı ve bu sorunlar için kafa yoran, bu sorunlara çözüm üreten, Atatürkçü bir Türkiye için buradayız. Burada 4 gün boyunca konuştuğunuz konular hepimizin hassasiyetle üzerinde durduğu konular. ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ demiş Mustafa Kemal Atatürk. Sorgulayalım, eleştirelim, önce okuduklarımızı kendi süzgecimizden geçirelim, sonra kendi fikirlerimizi, çözüm önerilerimizi oluşturalım ve bunu duyurmaya çalışalım.” diyerek gençlere adeta ‘Umudunuzu yitirmeyin! mesajını yineleyerek konuşmasını tamamladı.

Forumun son gününde komite sözcüleri çözüm yönergelerini diğer komitelere sundu. Öğrenciler komite yönergelerini soru-cevap şeklinde tartıştı, ardından yönergeler oylamaya sunuldu ve Ekonomi Komitesi en yüksek oyu aldı. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin öz güven duygularının gelişimine paralel ülke sorunlarıyla yakından ilgilenmeleri ve sorunlara çözüm üretebilmeleri açısından da büyük önem taşıyor. Ekip ruhu ile yürütülen çalışmalarda yeni arkadaşlıklar ve dostlukların da kapıları aralanırken öğrencilerimiz ülke ve dünya politikaları hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Önümüzdeki süreçlerde bu tür etkinliklerde yer almaya devam edeceğiz.

 


ZAMANI ETKİN KULLANMA SEMİNERİ

19.10.2017 Perşembe günü Akademisyen Ferhat Şahin tarafından 12. sınıf öğrencilerimize yönelik “Zamanı Etkili Kullanma” konulu bir seminer verildi. Sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerimize zamanın önemi, sürenin nasıl doğru kullanılacağı, zamanı faydalı kullanmanın 10 yolu gibi konularda nokta atışı bilgiler sunuldu. Ferhat Şahin, bu süreçte öğrencilerin neler yapmaları gerektiğini ve bu süreyi nasıl verimli geçirebileceklerini anlattı. Başarının püf noktalarını da anlattığı sunumunu soru cevap bölümüyle sonlandırdı.


GKV ÖZEL LİSELERİ DOĞA KAMPINDA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri olarak her yıl çeşitli aktivitelerle öğrencilerimizin farklı branşlar ile tanışmasını istemekteyiz. Bu branşları yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri için de onların eğlenceli bir ortamda bu branşlarla buluşmasını sağlamaktayız.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Spor Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgiyle karşılanan “Doğa Kampı ve Doğa’da Yaşam” etkinliğimiz bu yıl 11.10.2017 tarihinde Erikçe Macera Kampı Eğitim Merkezinde düzenlendi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da doğa kampı öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. Düzenlenen doğa kampı etkinliklerinde öğrencilerimize doğada yaşam ile ilgili bilgiler verilirken kamp merkezinde bulunan parkurlarda öğrencilerimiz bunu bizzat deneyimleme fırsatı buldu. Etkinlikte oldukça eğlenen ve etkinlikten memnun ayrılan öğrencilerimiz alınan bilgilerin ve deneyimleme fırsatı buldukları etkinliklerin ileriki yaşamlarında faydalı olacağını düşündüklerini söylediler.


GKV ÖZEL LİSELERİ ÖĞRENCİ MECLİSİ’NDEN PERA KONSERİ

GKV Özel Liseleri Okul Öğrenci Meclisi'nin GKV Özel Okulları öğrenci, öğretmen, mezun ve çalışanlarına yönelik düzenlediği PERA Konseri oldukça coşkulu geçti.

DJ performansı ile başlayan etkinlikte GKV Mezunlar Orkestrası da sahne aldı.

Grup Pera sahneye çıktığında oldukça heyecanlı bir öğrenci grubu ile karşılaştı.

Pera Konseri’ne destek veren öğrencilerimize ve katılan herkese çok teşekkür ederiz.


11. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YKS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

GKV Özel Liseleri 11. sınıf öğrencilerimiz için geçen yıl değişiklik gösteren sınav sisteminin yenilikleri anlatıldı.

Soru sayıları, sınav içeriği, sınav süresi, oturumlar ve tarihler ile ilgili detaylı bilgilerin öğrencilerimizle paylaşıldığı toplantıya gelecek yıl 12.sınıf olacak öğrencilerimiz katıldı. 11.sınıflardan sorumlu Rehber Öğretmen Fatma Zehra Doğan öğrencilerimizin kaygı düzeylerini minimum seviyeye indirmek, sınava hazır bulunuşluk düzeylerini maksimum seviyeye çıkarmak amacıyla özellikle 11. sınıf düzeyinin öneminden bahsetti.

Seminer sonunda GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın Mehtap Özdemir ve 12.sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Engin Biba öğrencilerimiz için bu yıl yapılması planlanan akademik çalışmaların içeriğinden, takibinden ve öneminden bahsetti. Konferans soru cevap bölümü ile son buldu.


12. SINIFLAR İÇİN “SINAVA HAZIRLANIRKEN” KONULU MOTİVASYON SUNUMU DÜZENLENDİ

Çarşamba günü Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde 12. sınıf öğrencilerine yönelik ‘’Sınava Hazırlanırken’’ konulu motivasyon sunumu gerçekleştirildi. Hasan Kalyoncu Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Mustafa Batuhan KURTOĞLU’nun Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileriyle bir araya geldiği sunum ilgiyle dinlendi. Sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilerimizin bu süreçte neler yapmaları gerektiği, süreci nasıl daha olumlu geçirebileceği konusunda püf noktalara dikkat çeken Kurtoğlu sunumunu soru cevap bölümüyle sonlandırdı.


9. SINIFLAR VELİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Saat 16.30'da başlayan kokteylde bir araya gelen velilerimiz ardından sınıflara alınarak ders öğretmenleri, rehber öğretmenleri, mentör öğretmenleri ile tanıştılar. GKV Özel Liseler Müdürü İsmet TİRYAKİ, 9. sınıflar müdür yardımcıları ve öğretmenlerimiz okulumuzdaki genel işleyiş ve program hakkında bilgilendirmede bulundular. Velilerimiz tüm branş öğretmenleri, rehber öğretmenler ve mentör öğretmenleri ile tanışarak sorularını sorma fırsatı buldular.


GKV’NİN TÜRKİYE MÜNAZARA ŞAMPİYONLARINA ÖDÜL YAĞDI

İstanbul Acıbadem Üniversitesinde gerçekleştirilen 3'üncü Türkiye Münazara Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri münazara takımında görev alan öğrenciler düzenlenen törenle ödüllendirdi. Türkiye şampiyonu ekibin 2017-2018 eğitim öğretim yılındaki şampiyonalarda da iddialı olduğu açıklandı.

Acıbadem Üniversitesinde gerçekleştirilen 3'üncü Türkiye Münazara Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri münazara takımı 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılış töreninde ödüllendirildi. Yarışmanın şampiyon öğrencilerini kutlayan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar ve Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, öğrencilere başarı sertifikalarını verirken GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy tarafından özel olarak verilen ödülleride taktim etti. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarını Türkiye şampiyonluğuna götüren Münazara Takımı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ferit Aslan önderliğinde Ece Oğuzhan, Mustafa Okan Araz, Ekin Utku Kanevetçi, Nilüfer Kardo ve Mehmet Emin Kılıç'tan oluştu. Gaziantep’in gururu haline gelen ve elde ettikleri Türkiye Şampiyonluğuyla isimlerinden sıkça söz ettiren ekip 2017-2018 eğitim öğretim yılında da başarılara imza atmaya hazır olduklarını ifade ettiler. Düzenlenen törende GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Ersoy ve Avukat Aysel Tokatlı başarılı öğrencileri kutlayarak günün anısına hatıra fotoğraf çektirdi.


GKV'Lİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI NÜKET ERSOY'LA BULUŞTU

İstanbul Acıbadem Üniversitesinde gerçekleşen 3. Türkiye Münazara Şampiyonasında İstanbul Robert Koleji yenerek Türkiye Şampiyonu olan GKV Özel Liseleri Münazara takımı Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy'u makamında ziyaret etti. Şampiyonları kutlayan Ersoy şampiyon öğrencilerle uzun uzun sohbet ederek münazara şampiyonasında yaşananlar hakkında bilgiler aldı.

İstanbul Acıbadem Üniversitesinde gerçekleştirilen 3. Türkiye Münazara Şampiyonası Türkiye Şampiyonu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri münazara takımı GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan'la birlikte Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy'u makamında ziyaret ettiler. Ziyarete Gaziantep Kolej Vakfı Münazara Takımı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ferit Aslan ve münazara ekibinden Ece Oğuzhan, Mustafa Okan Araz, Ekin Utku Kanevetçi, Nilüfer Kardo ve Mehmet Emin Kılıç katıldı.

Şampiyon öğrencilerden katıldıkları şampiyona hakkında bilgiler alan Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy öğrencileri kutlayarak "Okullarda elbette akademik başarılar çok önemli. Ancak yarınları yaşayacak ve yaşatacak olan gençlerimizin sadece akademik bilgilerle değil sosyal, kültürel, sportif ve sosyal sorumluluk projelerine katılımlarının sağlanarak zengin bir donamıma sahip olmalarının sağlanması onların gelecek yaşamları için büyük önem taşıyor. Bugün Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri ülkemizin en prestijli okullarıyla aynı kategorilerde yarışarak önemli derecelere imza atıyor. Bütün bunlar elbette bir tesadüf değil, 53 yıllık birikim ve tecrübenin başarıya yansıtılmış halidir. Sizleri kutluyor, başarılarınızda desteklerini esirgemeyen ailelerinize ve kurumumuz öğretmen ve idarecilerinize teşekkür ediyorum. Elde ettiğiniz başarı ferdi değil, takım halinde ortaya konulmuş onur verici bir başarıdır. Gaziantep'i en iyi şekilde temsil ederek aldığınız bu sonuçlardan dolayı hepinizi ayrı ayrı kutluyorum" dedi.

Türkiye'de ilk kez Anadolu'dan şampiyon çıktı. Bugüne kadar çeşitli dönemlerde İstanbul'da gerçekleştirilen münazara yarışmalarında ilk kez Anadolu'dan bir şampiyon çıktını ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan "Öğrencilerimizi kutluyoruz. Anadolu'dan bu alanda ilk kez şampiyon olan takım ünvanını almışlardır. Bu tür etkinliklerle öğrencilerimizin güncel konulara olan duyarlılıklarının arttırılması ve gündemi takip eden nesiller olarak yetişmelerinin sağlanması da gerçekleştirilmektedir. Önümüzdeki yıllarda da yine kurumlarımız bünyesinde öğrencilerimizin bu tür ulusal ve uluslararası yarışmalarda görev alması için gerekli çalışmalarımız devam edecektir. GKV Özel Okulları bünyesinde öğrencilerin kendilerini ifade etmeleri konusundaki çalışmalar anaokulu sıralarında başlamakta, okul öncesi eğitim alan öğrencilerimiz hazırladıkları sunumlarla kendilerini, ailelerini ve günlük olayları arkadaşlarıyla paylaşabilme öz güvenine kavuşmaktadır. Elbette bu çalışmalar bütün eğitim öğretim kurumlarımızda koordineli bir şekilde devam etmekte, ilkokul, ortaokul ve sonunda liselerimizde eğitim alan öğrencilerimiz bu alanda adeta uzmanlaşmaktadır. Bizlere şampiyonluk gururunu yaşatan öğrencilerimizi ve onları yarışmalara hazırlayan öğretmenlerimizi kutluyorum" ifadelerini kullandı.Şampiyon öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğraf çektiren Ersoy öğrenci ve idarecileri kutlayarak başarılar diledi.


GKV EGE GEZİSİ

22 Mayıs-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğretmen ve öğrencileri Ege Kültür Gezisi’ne katılmışlardır. Geziye 9. ve 10. sınıflardan toplam 32 öğrenci katılmıştır. Gezide Ege Bölgesi’nde bulunan tarihî ve turistik yerler ziyaret edilmiştir. Efes Antik Kenti, 7 Uyurlar, Kuşadası, Şirince Köyü, Meryem Ana Evi, İsabey Camii, Artemis Tapınağı, Pamukkale Köyü, Travertenler, Hierapolis Antik Kenti, Çeşme tekne turu (Akvaryum Koyu, Mavi Koy, Eşek Adası, Cennet Adası), Alaçatı, İzmir gezilen yerler arasındadır. Öğrenciler bu gezide tarihî yerleri tanımış ve kültürlerini arttırmışlardır.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONU

27 Mayıs Cumartesi İstanbul Acıbadem Üniversitesinde gerçekleşen 3. Türkiye Münazara Şampiyonası final müsabakaları tamamlandı. Bu müsabakalarda önce İstanbul Kabataş Anadolu Lisesini eleyen Gazi şehrimizin gururu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları münazara takımı, yarı finalde İzmir Özel Ege Lisesini ve finalde ise İstanbul Robert Kolejini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Bir yıllık uzun bir maraton olan 3. Türkiye Münazara Şampiyonasında toplam 14 maçın 12’sini kazanarak oldukça başarılı bir grafik çizen ve kırılması zor bir rekora imza atan Gaziantep Kolej Vakfı Münazara Takımı Öğrencileri Ece Oğuzhan, Mustafa Okan Araz, Ekin Utku Kanevetçi, Nilüfer Kardo ve Mehmet Emin Kılıç şampiyonaya damgalarını vurup bu mutluluğu ve gururu şehrimize getirdikleri için keyifli olduklarını dile getirdi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar ise “Münazara, sadece yarışma platformlarında değil günlük hayatta da kişinin fikrini savunabilmesi, inandırıcılığını arttırabilmesi, kişiye araştırma becerisi kazandırması ve en önemlisi kişinin toplum önünde etkili konuşabilmesi gibi güzel birtakım özelliklerini geliştirmesi bakımından çok önemli bir etkinliktir. Biz okul içerisinde ve dışarıda öğrencilerimize bu doğrultuda olanak sağlamakta ve onların bu özelliklerinin gelişmesine imkân tanımaktayız. Öğrencilerimizin ise bu imkânlardan en güzel şekilde faydalanıp böylesine prestijli bir yarışmada Türkiye Şampiyonluğunu okulumuza getirmesi bizi gururlandırdı. Bu başarıdaki emeklerinden dolayı liseler müdürümüz İsmet Tiryaki’yi münazara takım öğretmenlerimiz Ferit Aslan ve Demet Tekerekoğlu’nu ve özellikle de takım öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dilerim.” diyerek Gaziantep Kolej Vakfı ailesi olarak bu konuda öğrencileri daha fazla destekleyeceklerini belirtti.


GKV'Lİ ÖĞRENCİLER KATI SANATI SERGİSİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri güzel sanatlar alanındaki yeteneklerini bir biri ardına açtıkları sergilerle sürdürüyor. Öğrenciler, Primall Sergi alanında Türk sanatlarının en önemli dallarından birisi olan ve günümüzde unutulmaya yüz tutmuş sanatlar arasında yer alan katı sanatıyla ilgili çalışmalarını sergiledi. Açılışı GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan tarafından gerçekleştirilen sergide bir birinden güzel 34 eser yer aldı.

Öğrenciler büyük heyecan yaşadı. GKV Özel Okulları Türk Sanatları Öğretmeni Serpil Ertem rehberliğinde Kâtı Sanatı çalışmalarını sürdüren GKV Cemil Alevli Koleji 10 IB ( Uluslararası BAKALORYA) sınıfı öğrencileri Sanat Kulübü kulüp saati derslerinde CAS kapsamında yaptıkları çalışmaları sergilemenin heyecanını yaşadı.

En gözde sanat dalı GKV Özel Okulları Türk Sanatları Öğretmeni Serpil Ertem, katı sanatının bir kağıt veya deri üzerindeki yazı, motif veya şeklin çıkartıldıktan sonra başka bir yüzeye yapıştırılması sureti ile yapılan ve süsleme sanatı olduğunu belirterek, Türk Sanatları arasında özel bir yere sahip olduğunu ifade etti. Ertem çalışmaların büyük bir titizlikle yürüttüklerini de sözlerine ekleyerek, öğrencilerinin okul saatleri dışında 52 saat özverili ve disiplinli bir çalışma örneği sergilediğini kaydetti. Açılış töreninde özveri ile çalışan öğrencileri kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan "Öğrencilerimizin akademik başarılarını olumlu yönde etkileyen bu tür sanatsal ve kültürel faaliyetlere öncülük etmekten mutluluk duymaktayız. Bu çalışmada emeği geçen kulüp rehber öğretmenini ve özveri ile çalışan 10IB sınıfı öğrencilerini ve öğrencilerimize tarihsel süreçten günümüze kadar ulaşabilen bu geleneksel Türk Sanatını öğrettiği için Türk Sanatları Öğretmenimiz Serpil Ertem'e, GKV Cemil Alevli Koleji IB Koordinatörü Özlem Kara'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.


GKV ÖZEL LİSELERİ MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLEDİ

GKV Özel Okullarının her biriminden öğrencilerinin sanat dolu performansları ile; tören öncesinde, piyano dinletisi eşliğinde kokteyl ve GKV Özel Ortaokul 5.6. ve 7. sınıf öğrencilerinin özel karma resim sergisi ile karşılanan velilerimiz için törende GKV Özel Liseleri Dans Kulübü üyesi öğrencilerinin dans performansı beğeni ile karşılandı.

GKV Özel Liseleri Mezuniyet Töreni, bayrak-flama devir teslim töreni ile başladı.Törende ayrıca GKV Özel Fen Lisesi Birincisi Mekselina Kalender, İkinci Büşra Abdülkadiroğlu, Üçüncü Melike Doğan, GKV Özel Anadolu Lisesi Birincisi Edip Can Sevindi, İkinci Kaan Alkan, Üçüncü Tuba Göğüş, GKV Özel Okulları Cemil Alevli Koleji Birincisi İlayda Dayıoğlu, İkincisi Elif Dinç, Üçüncü Osman Gül ile YGS Türkiye sıralamasında ilk 1000 öğrenci arasında yer alan öğrencilerimiz; Yusuf Çelikaslan, Kamil Berk Çöçel, Fatma Zehra Diken, Hasan Can Gesoğlu, Mine Can, Mekselina Kalender, Cemil Alevli Koleji IB programını başarıyla tamamlayarak dünyanın seçkin üniversitelerinden kabul alan Oğulcan Cenkcimenoğlu, Jiwon Shim ve Osman Gül'e başarı plaketleri takdim edildi.

Okul birincilerinin anlamlı konuşmaları ile devam eden törende ayrıca GKV Başarı Kürsü'süne birinciler tarafından anı çivileri çakıldı.

Törende ayrıca Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerine 19 yıldır özverili çalışmalarıyla katkıda bulunan, okullarımızda İngilizce tiyatronun gelenekselleşmesinde büyük emeği olan, birçok öğrencinin hayatına dokunan ve geleceğinin şekillenmesinde rol oynayan, aralarında okulumuza dünya birinciliği de kazandıran sosyal sorumluluk projelerinin gönüllü üstlenicisi değerli İngilizce öğretmenimiz Sayın Nursev Kadıoğlu, kendi isteğiyle bu dönem sonunda emekliye ayrılması nedeniyle anlamlı bir konuşma yaptı. Günün anısına GKV Özel Liseleri Müdürü Sayın İsmet Tiryaki tarafından plaket takdim edildi.

GKV Özel Liseleri Mezuniyet Töreni açılış konuşmasını yapan GKV Özel Liseler Müdürü Sayın İsmet Tiryaki; Öğrencilerimizi Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan, topluma karşı sorumluluk duyan bireyler olarak hayata ve bir üst öğrenim kuruma hazırlama misyonu üstlendiklerini dile getirdi. Tiryaki sözlerine şöyle devam etti: "Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Bu senede önceki yıllarda olduğu gibi, hem bireysel anlamda hem de kitlesel olarak YGS ve LYS’de başarılarına yenilerini ekledi. Liselerimizin YGS’de elde ettiği Türkiye dereceleri ilk ikiyüzde bir öğrenci, ilk beşyüzde 4 öğrenci, ilk binde toplam 6 öğrenci olmak üzere 26 derece, ilkonbinde 44 öğrenci toplam 212 derece, İlk onbeş binde toplam 50 öğrenci 259 derece elde etmiş ve her üç öğrencimizden biri ilkonbeşbinde yer almıştır.

Öğrencilerimizin Haziran ayında yapılacak olan LYS sınavında çok daha iyisini yaparak, üst sıralarda yer alacağından, en iyi dereceleri okulumuza getireceğinden eminiz. YGS’de dereceye öğrencilerimizi, Cemil Alevli Kolejinden mezun olan ve dünyanın seçkin üniversitelerinden kabul alan öğrencilerimizi, ailelerini ve bu başarının mimarı öğretmenlerimizi kutluyorum." dedi. Tören kapanışında GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit Taşlıyar ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Hoşcan tarafından idarecilerimize çiçek takdim edildi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI'NDA 19 MAYIS SPOR ŞÖLENİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen çeşitli sportif etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını coşkuyla kutladı.

Bir birinden farklı sportif faaliyet ve yarışmaların gerçekleştirildiği etkinlikler gün boyu sürerken GKV'nin efsane basketbol takımı Genç Erkekler Basket Bol Takımı beden eğitimi zümresinde görev alan öğretmen ve idarecilerle bir gösteri maçı gerçekleştirdi. Nefeslerin tutulduğu gösteri maçında izleyenlere adeta bir basketbol şöleni yaşatıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını etkinlikleri şölen tadında kutlandı. Etkinlikler çerçevesinde GKV Özel Okulları Beden Eğitimi Zümresi tarafından düzenlenen sportif yarışmalar büyük dikkat çekerken öğrencilerin yarışmalardaki yüksek performansı dikkat çekti. Gaziantep'in efsaneleşen GKV Genç Erkekler Basketbol Takımı düzenlenen etkinliklerde öğretmenleriyle bir gösteri maçı yaptı. Maça birinci yarıda öğretmenlerle çıkan GKV Spor Kulübü Başkanı Can Hoşcan ikinci yarıda lise takımında oynayarak sporculara moral verdi. 19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının büyük bir coşkuyla kutlandığını ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan "Kurumumuz bünyesindeki beden eğitimi spor zümresi tarafından hazırlanan etkinlikler gerçekten gençlerimizin kutlamaları dolu dolu yaşamasını sağlamıştır. Program kapsamında beden eğitimi öğretmenlerimizin düzenlediği çeşitli sportif yarışmalar yapıldı. Yapılan sportif yarışmalara öğrenciler büyük ilgi gösterdi ve rekor düzeyde katılım sağlandı. Müsabakalar sonunda günün anısına dereceye giren öğrenciler madalya ile ödüllendirildiler. Renkli ve coşkulu ve geçen etkinliklerde en görkemli kısmı beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler arasında yapılan basketbol maçının yanı sıra okullarımızın beden eğitimi öğretmenleriyle öğrenciler arasındaki gösteri maçı büyük ilgi gördü. Bir birinden farklı sportif etkinlik ve yarışmaların gerçekleştirildiği kutlamalarla kutlamalarımız adeta şölen havasında geçti. Etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen beden eğitimi zümresini ve öğrencilerimizi kutluyorum" dedi. GKV Özel Okullarında düzenlenen etkinlikler kapsamında basket bol gösteri maçının yanı ayak tenisi, futbol hedef yarışması, mini voleybol, streetball (sokak basketbolu ) bilek güreşi ve hazine avı yarışması gerçekleştirildi.


19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı okul bahçesinde şenlik havasında kutlandı. GKV Özel Anadolu Lisesi öğrencisi Begüm Özkulalı ve GKV Özel Fen Lisesi öğrencisi Ali Ekin İşcan’ın sunuculuğunu yaptığı program Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. 

Liseler Müdür Başyardımcısı Sayın Mevlüt Duman, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 

Fen 11B sınıfı öğrencisi Dilara Petek, Mesut Tarcan’ın “Bandırma Vapuru” şiirini okudu. Ardından Anadolu 11 B sınıfı öğrencisi Betül Çapkur, Atatürk’ün Samsun’a çıkışı hakkında bilgi verdi. Sonra Anadolu 11 B sınıfı öğrencisi Ahmet Can Işık, Cahit Külebi’nin “ Bir Gemi Yanaştı Samsun’a” adlı şiirini okudu.

Fen 11C sınıfı öğrencisi Metehan Gökçek, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni seslendirdi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri, Fen 11C sınıfı öğrencisi Erdem Adıgüzel’in liderliğinde “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı okudu.

Törende yıl içinde etkinliklerde görev alan öğrencilere lise idarecileri başarı belgesi takdim etti. Şehitkâmil Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi’nin muhteşem gösterisiyle son bulan resmî törenin ardından öğrenciler okul bahçesinde gün boyu devam eden ve eğlenceli birçok etkinliğin gerçekleştirildiği gençlik şölenine katıldılar.


GKV ÖZEL LİSELERİ 53. YIL MEZUNLARINA MUHTEŞEM BALO

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 2016-2017 mezunları için GKV Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen baloda öğrenci ve velileri gönüllerince eğlendi. Özel bir hotelde düzenlenen baloya GKV Özel Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Cemil Alevli Kolejinden bu yıl mezun olacak öğrenciler velileriyle birlikte katıldı. 2016-2017 eğitim öğretim yılda mezun olacak öğrenciler için okul aile birliği tarafından baloda öğrenciler velileriyle birlikte gönüllerince eğlendi. GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Ortaokul Müdürü Nadir Gürsel, İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut’un yanı sıra velilerin de davet edildiği baloda öğrenciler ve velileri gönüllerince eğlendi. Geçiş seremonisinin ardından okul idarecilerine teşekkür çekleri veren öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu. Mezuniyet pastasının da kesildiği baloda öğrenciler anne ve babalarıyla dans etmeyi de ihmal etmedi.

Gaziantep Kolej Vakfı Fen Lisesinden 48, Anadolu Lisesinden 92, Cemil Alevli Kolejinden 12 öğrenci olmak üzere bu yıl GKV Özel Liselerinden toplam 152 mezun oluyor.


GKV ÖZEL LİSE ÖĞRENCİLERİ ZORRO MÜZİKALİNİ İNGİLİZCE SAHNELEDİ

Gaziantep’te özel bir lise ve ortaokul öğrencileri tarafından Zorro Müzikali İngilizce sahnelendi. 69 lise ve ortaokul öğrencisinin rol aldığı müzikalde, öğretmen ve okul idarecilerinden oluşan toplam 19 kişilik teknik ekip de görev yaptı. Yoğun ilgi gören müzikal, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Gaziantep Kolej vakfı Özel Okullarının geleneksel hale getirdiği ve her yıl sahnelediği Türkçe ve İngilizce oyunlar ve müzikaller kategorisinde bu yıl Zorro Müzikalini dev bir kadro sahneledi. GAÜN Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen müzikalde, rol alan öğrenciler davetliler tarafından hayranlıkla alkışlandı. Salonu dolduranların hayranlıkla izlediği müzikalin bitiminde ise öğrenciler Türk bayraklarıyla görsel şov yaptı. Müzikali, Gaziantep Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı, Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, Mütevelli Kurulu Üyeleri Avukat Aysel Tokatlı, Gamze Aşnük, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Ortaokul Müdürü Nadir Gürsel, İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut ile çok sayıda davetli izledi.

İkisi ortaokul, toplam 69 öğrenci rol aldı

Ünlü Zorro Müzikalinde GKV Özel Liselerinden 67, GKV Özel Ortaokulundan iki olmak üzere toplam 69 öğrencinin rol aldı. Müzikalin öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki uzun ve yorucu çalışmaların sonucu sahneye hazırlanan müzikalin bütün aşamalarında gerek öğrencilerin gerekse öğretmen ve idarecilerin önemli roller üstlendiğini ifade etti. Tiryaki, müzikalin hazırlanmasına emeği geçenleri ve başarılı performans sergileyen öğrencileri kutladı.

Dev bir teknik kadro ve oyuncu ekibi rol aldı

Müzikalin yönetmenliğini yapan GKV Özel Liseleri İngilizce öğretmeni Hakan Alnıaçık’ta uzun süren çalışmaların ardında müzikalinin sahnelenmesinin kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. GKV Özel Liseleri ve ortaokulu öğrencilerinin rol aldığı müzikalde, 1919 yılında Johnston Mc Culley tarafından oluşturulan, birçok kitapta,filmde ve televizyon dizisine konu olan hikayede ezilen ve fakir halkının yardımına koşan, işgalci İspanyol askerleriyle geceleri kılık değiştirip savaşan maskeli kahraman Zorro’nun tutuklanmasıyla başlar. Eşi öldürülüp kızı kaçırılan Zorro’nun yıllar sonra hapisten kaçması ve intikamını alması için bir sokak serserisi olan Alejandro’yu eğitme çabalarıyla devam eder. İyilerin ve kötülerin savaşında aynı zamanda büyük bir aşk yaşanıyor. İntikam, bağımsızlık mücadelesi, aşk ve savaş ile geçen Zorro’nun hikayesinde özgürlük sevdası kötüleri yenmeyi başarma tutkusu anlatıldı.

Oyuncu kadrosunun tamamı öğrenci GKV’lilerin sahnelediği Zorro müzikalinde toplam 69 öğrenci rol aldı. Okul öğrencileri öğrenciler Eren Ekrem Sevinçer, Begüm Güngör, Alp Kervancıoğlu, Erkan Yıldırım, Baran Aytekin, İlker Ersan, Beste Kanevetçi, Mustafa Filik, İlkay Saka, Sude Balat, Anıl Ülger, Eylül Bektaş, Dicle Demirci, Serra Uygur, Cesur Söylemez, Berke Karadayı, Mehmet Sami Kethuda, Erce Aybey, M. Ünal Ercan, Suat Savrun, Melike Ünal, Rabia İrem Durmuş, Sevilay Kılıç, A. Kadir Kantar, Turhan Torunoğlu, Orhan Söylemez, Özge Aksoy, Yusuf Uğur, Ahmet Kıratlı, Ela Temur, Murat Günindi, Zeynel Şireci, Ece Atakan, Eylül Destan Kış, Emre Abdulkadiroğlu, Alptekin Boran, Ezgi Portakal, İpek Karabiber, Gülin Buzul, Fayat Bay, Zehra Bulguroğlu, Sevilay Işık, Nisan Tatar, Şevval Çelikaslan, Hilmican Erkol, Müslüm Kaya, M. Emre Erceylan, Kaan Alnıaçık, Mahmut Can Evyapan, Melih Karalar, Sena Nil Eltemur, Hüseyin İlbay, Bilge Balsu, Beyza Albay, Coşkun Algın, Abuzer Çağlar, Babür Sayın, Fadıl Bulut, Kerem Köçe, Yaren Kaya, Mert Bulut, Eray Akıncı, Ata Erel Gürel, Gökçe Özdemir, Bertan Günay, Utku Güç, Dilara Petek, Batın Korkmaz ve Ayberk Nalbantoğlu görevleni başarıyla yerine getirdi.

Teknik Kadro

Yönetmenliğini GKV Özel Okulları öğretmenlerinden Hakan Alnıaçık’ın yaptığı müzikalde yönetmen yardımcılığını Bilge Didem Korkmaz yaptı. Diğer yardımcılıkları ise Berkay Tahtacı, Özlem Emirmahmutoğlu, Zeynep Kırtan, Ömer Cengiz, İrem Güzel, Ali Dirgen(İlkokul Müdür Yardımcısı) ve Ahmad Abusaed üstlendi. Müzikalin dans eğitimenleri Oscar Kadirbyek, Victor Sanguinez ve Alone Şen yaparken dekorlar Hayal Bazoğlu, Şeyma Aslantaş, Ahmet Öz ve Kamil Altındiş oldu. Teknik servis ekibinde ise Erhan Çağlı, Muhammet Ali Erdemir, Mustafa Özbal ve Mehmet Keçe görev aldı.Büyük ilgi gören müzikalin sonunda GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan ile Liseler Müdürü İsmet Tiryaki oyuncuları kutlayarak günün anısına birer çiçek verdi. Oyuncuları ayakta alkışlayan izleyiciler sahne alan öğrencilerle adeta fotoğraf çektirme yarışına girdi. Müzik, dekor, kostüm ve danslarıyla büyük ilgi gören Zorro Müzikalinin önümüzdeki dönemlerde farklı illerde de sahnelenmesi yönünde talepler geldiği ifade edildi.


GKV'DE JEOLOJİK DEVİRLERİN KAPILARI ARALANDI

"Tabiat ve Doğa Varlıklarını Koruma Derneğinin genç araştırmacıları Gaziantep Kolej Vakfı Liseleri öğrencilerine jeolojik devirlerin kapılarını açtı.

Jeolojik devirlerin kapılarının aralandığı ve antik döneme ait birçok canlının fosillerinin sergilendiği etkinlik kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel liseleri öğrencileri jeolojik dönemler ve bu dönemlerde ki yaşam şekillerini yakından tanıma şansı yakaladı.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki "Doğal yaşamın korunması ve geliştirilmesi yönündeki çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atan okullarımız bu kezde jeolojik dönemlere ait yaşamların gözler önüne sergilendiği bir etkinlikle öğrencilerinin antik dönemlerdeki canlı türlerini yakından görmesini sağladı. Gaziantep Kolej Vakfı ile Tabiat ve Doğa Varlıklarını Koruma Derneğinin ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikte dernek üyeleri çeşitli hayvan fosillerini muhteşem bir şekilde sergilediler ve tanıttılar. Günümüzde yaşayan ve koruma altına alınan ilginç hayvanları yaptıkları sunumlar ile meraklı gözler önüne serdiler. 9, 10, 11. sınıf Fen ve Anadolu lisesi öğrencilerimizin dikkatle izlediği bu sunumlar, gençlerimize doğadaki canlıları korumanın önemini vurguladı. Okulumuza getirdikleri muhteşem fosil sergisi merakla gezildi. Gaziantep Kolej Vakfı her alanda olduğu gibi çevreci yaklaşımları ile de eğitime ne kadar önem verdiğini bir kez daha göstermiş oldu. Etkinliğin gerçekleşmesinde bizlere destek veren Tabiat ve Doğa Varlıklarını Koruma Derneği başkan ve üyelerine teşekkür ediyoruz" dedi. Öğrenciler sergide yer alan fosiller ve koruma altına alınan hayvan türleriyle ilgili merak ettikleri bir çok konuyu uzmanlara sorarak bilgi sahibi oldular.


GKV ÖZEL LİSELERİ DÜNYA BİRİNCİSİ

GKV Özel Liselerinin 3 yıl önce dünya birincisi olduğu “Engellilere Empatiyi Arttırma” projesi kapsamında başlatmış olduğu ve tamamen öğrenci merkezli olan proje uygulamasında yer alan öğrenciler çok güzel çalışmalara imza atmaya devam ediyorlar. Gelecek nesillere bırakabilecek, yaşanabilir bir dünya için sosyal sorumluluk projelerini sosyal bir felsefe olarak düşünen öğrencilerimiz, tüm engelli ve engelsiz bireylerin toplumda bir arada yaşarken yapabilecekleri pek çok aktivitenin olduğunu göstermek adına eğitimlerini tamamladıktan sonra okulumuza 4 engelli gurubunu davet ettiler ve hep birlikte çalışmalar yaparak projenin sürdürebilirliğini sağladılar. Bu yıl da GAP Görme Engelliler, Ali Süzer İşitme Engelliler ve Abdülkadir Konukoğlu Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Okulundan gelen öğrencililerle iki gün süresince görsel, sanatsal ve fiziksel pek çok çalışma gerçekleştirdiler.


OLUF 2017

GKV Özel Liseleri ve Cemil Alevli Koleji öğrencileri ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının ev sahipliği yaptığı 05-07 Mayıs tarihleri arasında OLUF 17 Ulusal Formuna katıldı. Ulusal çalıştayın 'Başarı Nedir?' konulu açılış konuşması yılın iletişimcisi seçilen Özgür Aksuna tarafından yapıldı. Farklı okullardan 135 delegenin katıldığı ulusal çalıştayda öğrenciler konferans öncesi hazırlandıkları konu başlıklarını ve araştırmalarını komitelerinde  tartışıp çözüm önerilerini dile getirdiler. 12 komiteden oluşan çalıştayda GKV Özel Liseleri EYP Kulübü delegeleri özgün fikirlerini ve haklı gerekçelerini çalıştay formatında dile getirdiler. GKV Delegasyonu olarak aktif bir çalıştayı başarı ile tamamlayan öğrencilerimizi yürekten kutlarız.

GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki; amacı, dünyadaki  politik, ekonomik ve sosyolojik sıkıntıların tartışıldığı, irdelendiği ve barışçıl çözümlerin arandığı bu tür gençlik forumlarına GKV Özel Okulları olarak destek vermeye devam edeceklerini bildirdi.


GKV KARİYER GÜNLERİ’NİN KAPANIŞINDA MEZUNLAR SAĞLIK BİLİMİ MESLEKLERİNİ ANLATTI

GKV Lise Rehberlik Servisi ve Mezunlar Ofisi işbirliği ile düzenlenen GKV Kariyer Günleri kapanış gününün teması Sağlık Bilimi meslekleri oldu.

Sağlık Bilimi meslekleri tanıtım gününde Doktor, Diş Hekimi, Fizyoterapist ve Eczacı olan 4 mezunumuz GKV öğrencileri ile bir araya geldiler. 

DOKTOR ALİ KEMAL YAMAN - GKV 2000 mezunu

1982 Ankara doğumlu olan Kemal YAMAN Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesini tam burslu kazanarak 2000 yılında okulumuz GVK’den mezun olmuştur.

GKV’de okuduğu yıllarda basketbol, voleybol, masa tenisi takımlarında oynadı ve okul orkestrasında yer aldı. 2 sene tiyatro oyunlarında başrol olarak oynadı. 

Okul öğrenci birliği başkanlığı yaptı ve 2000 yılında lisesinin ilk mezunları arasında mezun oldu. Ardından Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Zorunlu hizmetini Gaziantep'te tamamladı. Halen Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde çalışmaktadır.

2009 yılında yine lisemizin ilk mezunlarından Selin Göktekin ile evlendi.

DİŞ HEKİMİ KUTLU ŞEFİK AKYOL - 2001 mezunu

1983 yılında Ankara'da doğdu. 2001 yılında GKV Özel Lisesinden mezun oldu.2009 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenimini tamamladı. İzmir ve Gaziantep'te çeşitli kliniklerde meslek hayatını sürdürdü.

2012 yılında Dentarmoni Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurdu. Diş hekimliğinde modern teknoloji ve gelişmeleri takip ederek mesleki kariyerini sürdüren Dt. Kutlu Şefik Akyol'un cerrahi ve implantoloji konusu mesleki ilgi alanıdır.

ECZACI DİDEM ÇELEMLER SOYDİNÇ - 2002 mezunu

02 Mayıs 1984 Gaziantep doğumlu olan Didem Çelemler Soydinç 2002 GKV mezunudur.

GVK’den mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin tamamlamıştır.10 yıldır Çelemler Eczanesi’nin Eczacısı olarak görev yapmaktadır.

FİZYOTERAPİST ŞEBNEM KUZUDİŞLİ - 2005 mezunu

İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini GVK’de tamamladı.

2006 yılında Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne başladı. 2010 yılında mezun olduktan sonra Ankara'da çalışma hayatına başladı. Ankara’da kısa bir süre özel fizik tedavi merkezinde, daha sonra 6 ay kadar da  özel eğitim merkezinde çalıştıktan sonra KPSS ile Ankara Polatlı Duatepe Devlet Hastanesine atandı.

2013 yılında tayin isteyip Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesinde çalışmaya başlayan Şebnem Kuzudişli 4 yıldır aynı kurumda çalışıyor.  Aynı zamanda Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans programına devam ediyor.


GKV KARİYER GÜNLERİNDE EŞİT AĞIRLIK MESLEKLERİ TANITILDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından düzenlenen geleneksel kariyer günleri kapsamında eşik ağırlık bölümü mezunlarının tercih edebileceği mesleklerin tanıtımı yapıldı. GKV Özel Okullarından mezun olmuş eski öğrencilerden Modacı Çağnur Karuserci, Girişimci Umut Can Türkhan, Avukat Eda Sofuoğlu ve Psikolog Dilara Dai’nin katıldığı söyleşi büyük ilgi gördü.

Öğrencilere geleceğin mesleklerini tanıtmayı ve meslek seçimlerinde yardımcı olmayı amaçlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları geleneksel olarak her yıl düzenlediği ve eski öğrencilerini konuk olarak aldığı Kariyer Günlerinde bu kezde eşit ağırlık bölümünden mezun olan öğrencilerin tercih edebileceği meslek dallarının tanıtımını yaptı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Rehberlik Servisi ve Mezunlar Ofisi işbirliği ile düzenlenen GKV Kariyer Günlerinde Modacı Çağnur Karuserci, Girişimci Umutcan Türkhan, Avukat Eda Sofuoğlu ve Psikolog Dilara Dai konuşmacı olarak katılarak öğrencilere sahip oldukları mesleklerle ilgili bilgiler verdi. Öğrencilerin büyük ilgisini çeken söyleşide zaman zaman duygusal anlarda yaşandı.  Düzenlenen söyleşinin ardından GKV Özel Liseleri Müdür Yardımcısı Mevlüt Duman katılımcılara günün anısına çeşitli hediyeler ve çiçek vererek teşekkür etti.


2017 GKV ÜNİVERSİTELER BULUŞMASI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinin geleneksel üniversite gezisi 24-28 Nisan 2017 tarihleri arasında 91 öğrenci ve 6 rehber öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi. Geziye Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen ve Anadolu Liseleri 11. sınıflardan 91 öğrenci ve 6 öğretmen katıldı.

Gezide İstanbul’daki Boğaziçi, Koç, Sabancı, Yeditepe, Acıbadem, Bahçeşehir,  Bilgi, Okan, Kadir Has; Ankara’daki ODTÜ, Hacettepe ve Bilkent gibi seçkin üniversiteler ziyaret edildi.

Beş gün süren gezide üniversite öğrencileri ve üniversite hocaları tarafından üniversite tanıtımları yapıldı ve kampüs turları gerçekleştirildi. Bu tanıtımlarda okul öğrencilerimizin soruları tanıtım görevlileri tarafından cevaplanarak öğrencilerin üniversiteler hakkında daha sağlıklı bilgi almaları sağlandı.

Üniversite tanıtımlarında ziyaret edilen üniversitelerin çoğunda GKV mezunu öğrencilerin görev alması, öğrencilerimizin üniversitelerle ilgili bilgilerini daha da somutlaştırdı. Mezun öğrencilerimizin üniversitelerde böyle sosyal çalışmalarda görev alması bizleri gururlandırdı.

Bu gezi sayesinde öğrenciler İstanbul ve Ankara’da hayalini kurdukları üniversiteleri ve üniversite yaşamını tanımış, böylece gelecek yıl üniversite tercihleri konusunda akıllarına takılan birçok soru’nun cevabını bulmuşlardır. Ayrıca bu gezi sırasında buralardaki tarihî ve kültürel mekânları ziyaret etme fırsatı bulmaları öğrenciler için sosyal ve kültürel yönden büyük bir kazanım olmuştur. Böyle kültürel gezilerimiz önümüzdeki yıllarda da devam edecektir.


GKV KARİYER GÜNLERİNDE MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK TANITILDI

Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının eski mezunları mimarlık ve mühendislik mesleklerinin tanıtımıyla ilgili söyleşi düzenlendi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından düzenlenen ve eski mezunlarıyla öğrencilerin buluştuğu Kariyer Günleri sürüyor. Etkinlik kapsamında Mimarlık ve Mühendislik Günü çerçevesinde bu kez de Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları eski mezunlarımızdan Mimar Kamil Samlı, İnşaat Mühendisi Özgür Muşlu ve Endüstri Yüksek Mühendisi Özge Renklidağ GKV'li öğrencilerle buluşarak mesleki kariyerleri hakkında bilgiler verdiler. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kariyer günlerinde mimarlık ve mühendislik konularında merak edilen soruları da yanıtlayan Mimar Kamil Samlı, İnşaat Mühendisi Özgür Muşlu ve Endüstri Yüksek Mühendisi Özge Renklidağ başarıya giden yolun sırlarını da açıkladılar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının eski mezunlarıyla buluşmanın sağlandığı kariyer günlerinin büyük bir fayda sağladığını ifade eden öğrenciler geçmiş yıllarda aynı sıralarda okuyan öğrencilerin günümüzde mesleki anlamda güzel yerlere gelmiş olmalarını görmenin kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu belirttiMesleklerini tanıttılar.

Mesleki seçim aşamasındaki öğrencilerin geleceklerini yönlendirmek ve seçimlerine yardımcı olmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen kariyer günlerinin önemine değinen Gaziantep Kolej Vakfı Rehberlik Zümre Başkanı İpek Kundak, "53 yıldır eğitim alanında önemli hizmetler gerçekleştiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları özellikle lise öğrencilerine yönelik düzenlediği kariyer günlerinde kendi mezunlarını ağırlayarak öğrencilere birçok meslek dalı hakkında bilgiler verilmesini sağlamaktadır. Bugün konuk olarak ağırladığımız eski öğrencilerimiz meslekleriyle ilgili bilgiler verdikleri gibi Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında edindikleri deneyimlerini de öğrencilerimizle paylaşmakta, üniversite yıllarıyla ilgili okullarımızdan aldıkları destekler ve bu desteklerle birlikte elde ettikleri kazanımları yaşamlarından kesitler halinde sunmaktadırlar. Böylece mevcut öğrencilerimiz geleceklerine yönelik mesleki seçimlerinde merak ettikleri birçok konu hakkında aydınlatılmaktadır. Bu uygulamalarımız hafta boyunca sürecektir" dedi.

Söyleşilerin sonunda GKV Özel Liseleri Müdür Yardımcısı Ülkü Ulutaş, konuşmacılar Mimar Kamil Samlı, İnşaat Mühendisi Özgür Muşlu ve Endüstri Yüksek Mühendisi Özge Renklidağ'a günün anısına birer çiçek vererek teşekkür etti.


GKV’DE KARİYER GÜNLERİ DENİZ ÖZÇELİK’LE START ALDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'Kariyer Günleri', okulun mezunlarından uluslararası başarılara imza atan Deniz Özçelik'in caz konseriyle başladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında 7'nci 'Kariyer Günleri'nde, mezun ve günümüzde toplumun farklı noktalarında çeşitli iş kollarında önemli yerlere gelmiş isimleri ağırlamaya başladı. 'Kariyer Günleri', mezunlardan uluslararası birçok başarıya imza atan Deniz Özçelik’in caz konseriyle başladı. GKV Özel Okulları önümüzdeki günlerde de bir çok ünlüyü ağırlayacak. Kariyer günlerinin startının verildiği törene; GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, Mütevelli Kurulu üyesi Avukat Aysel Tokatlı, Genel Müdür Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Rehberlik Zümre Başkanı İpek Kundak ile çok sayıda davetli katıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının 53 yıldır binlerce mezun verdiğini ve bu mezunların Türkiye ve dünyanın birçok yerinde önemli görevlerde bulunduğunu ifade eden GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Deniz Özçelik’in özel bir öğrenci olduğunu ve farklı alanlarda birçok yeteneğe sahip olduğunu söyledi. Ersoy, şöyle konuştu:

"Çalışan herkes mühendis olabilir, mimar olabilir, birçok meslek alanında başarılı olabilir ama bir Maria Callas veya bir Leyla Gencer olamaz. Deniz Özçelik sahip olduğu yetenekle bu sanatçılar arasında yıldızı parlayacak uluslararası bir isim olmaya aday. O mezun olduğu yıl ailesinin isteğiyle üniversite tercihini yaptı ve kazandı. Ancak ondaki yetenek onu daha sonra Amerika’ya taşıdı ve şimdi hayallerinin peşinde koşuyor. Ben onu gelecekte Maria Callas ve Leyla Gencer gibi evrensel isimler arasında göreceğime inanıyorum. Sevgili çocuklar sizler çevrenizin üzerinize monte etmeye çalıştığı mesleki rollerin değil, kendi hayallerinizin peşinde koşun. Kendi hayallerinizi gerçekleştirmek için çalışın. Sahip olduğunuz yetenekleri ortaya çıkararak sevebileceğiniz ve iz bırakabileceğiniz meslekleri edinmeye çalışın. Eminim başaracaksınızdır. Bugün Deniz Özçelik’in bunu başardığını hep beraber gördük. Kendisinin daha nice ulusal ve uluslararası başarılarda rol alacağına inanıyorum."

'Kariyer Günleri'nin öğrencilerin gelecekte seçecekleri meslek dalları için büyük önem taşıdığını ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Liseleri Rehberlik Koordinatörü İpek Kundak ise, "Gaziantep Kolej Vakfı Okulları, Gaziantep’te yaşayan herkesin bir şekilde temasının olduğu bir okul, bir kültür ve bir yaşam geleneğidir. Bugün geleneksel olarak düzenlediğimiz kariyer günlerinin 7’ncisinde öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikteyiz. Aynı zamanda mezunumuz olan eğitimini Amerika’da tamamlamış. Deniz Özçelik bugün bizlerle beraber ve açılış konserimiz yapılıyor. Öğrencilerimize ve velilerimize hem akıllarındakileri sormak için bir fırsat tanıyacağız. Hem de mezunlarımızı öğrencilerimizi bir araya getiriyoruz" diye konuştu.

Kolej Vakfı 2007 yılı mezunlarından Deniz Özçelik, caz konseri sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kolej Vakfından mezun olduktan sonra Boğaziçi Elektronik Mühendisliği bölümünü 2 yıl okudum. O sırada İstanbul Üniversitesi Müzikal Bölümüne birincilikle kabul edildim ve 2 yıl eğitim gördüm. Daha sonra Amerika’daki Berklee College of Music okuluna tam burslu olarak kabul edildim. Şu anda Türkiye’de Bilgi Üniversitesinde müzik okuyorum ve kendi albüm çalışmalarıma ve sahne almaya devam ediyorum. Kolej Vakfında iken kendimi şu anda evimde gibi hissediyorum. Sahneye çıkarken biraz heyecanlandım ama gerçekten burası benim en rahat olduğum bir yer. Burası beni ben yapan yerlerden en özeli.Kolej Vakfı sanat, kültür etkinlikleri ile gerçekten öğrencilerin kendi kariyerlerini belirlemesine dair çok önemli yollar çiziyor. Atatürk ilkeleri doğrultusunda çok müthiş bir eğitim veriyorlar ve ben bu okulda okuduğum için çok mutluyum."

Gaziantep Kolej Vakfı Konferans Salonunda gerçekleşen caz konserine öğrencilerin yanı sıra katılan davetliler de keyfli dakikalar yaşadı.


GKV İNGİLİZCE MÜZİKALDE ZORRO SAHNELENİYOR

GKV Özel Liseleri tarafından sahnelenecek olan İngilizce müzikalde bu yıl Zorro seyircilerle buluşacak. Lise bölümünden toplam 67, ortaokul bölümünden 2 toplam 70 GKV öğrencisinin yer aldığı müzikal,  12 Mayıs Cuma, saat 20.00’da Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gösterimde olacak.

1919 yılında Johnston McCulley tarafından yaratılan ve dünya klasikleri içinde yer alan, birçok kitapta, filmde ve televizyon dizisine konu olan hikaye, ezilen ve fakir halkının yardımına koşan, işgalci İspanyol askerleriyle geceleri kılık değiştirip savaşan maskeli kahraman Zorro’nun tutuklanmasıyla başlar.

Eşi öldürülüp kızı kaçırılan Zorro’nun yıllar sonra hapisten kaçması ve intikamını alması için bir sokak serserisi olan Alejandro’yu eğitme çabalarıyla devam eder. İyilerin ve kötülerin savaşında aynı zamanda büyük bir aşk yaşanacaktır: Alejandro ve Elana

İntikam, bağımsızlık mücadelesi, aşk ve savaş ile geçen Zorro’nun hikayesinde özgürlük sevdası  kötüleri yenmeyi başaracaktır.


VERİMLİ DERS ÇALIŞMA VE TEST TEKNİKLERİ SEMİNERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Lise Bölümünün hazırlamış olduğu Verimli Ders Çalışma Yöntemleri ve Test Teknikleri konulu seminer 10. Sınıf öğrencilerine verilmiştir. Sunum rehber öğretmen Tuğçe Çayırgan tarafından verilmiş olup, 10. Sınıf öğrencilerine etkili ders çalışma yöntemleri ve doğru test çözme basamakları detaylı olarak anlatılmıştır. Seminer sonrasında öğrencilerin soruları cevaplanmıştır.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİNDE KOMPOZİSYON VE ŞİİR DERECELERİ

22 Mart Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GASKİ Genel Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Su ve Atıksu” konulu kompozisyon yarışmasında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi F11A sınıfı öğrencisi Emine Betül Erdoğan il ikincisi oldu ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda protokolün katılımıyla ödülünü aldı. Öğrencimiz Emine Betül Erdoğan’a ikincilik ödülü olan tablet bilgisayarı ve başarı belgesini Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin takdim etti.

Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından ulusal çapta düzenlenen “Baştacı Annelerimiz” temalı şiir yarışmasında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi F10 B öğrencilerinden Ceren Alioğlu, Gaziantep il birincisi oldu ve Ankara’da tüm il birincisi olan öğrencilerle Türkiye çapında yarışmaya hak kazandı.

Öğrencilerimiz Emine Betül Erdoğan’ı ve Ceren Alioğlu’nu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİNDE "LYS MOTİVASYON SEMİNERİ”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Rehberlik Servisi organizasyonunda, Bonus Hoca olarak da tanınan çeşitli TV programlarında Eğitim Editörlüğü yapan Süleyman BELEDİOĞLU,  Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan programda; sınavlara hazırlanma yöntemleri, etkili ders çalışma teknikleri, öğrenme stratejileri ve stresin başarıya olan etkisine değindi. Süleyman Beledioğlu “Temel branşlarda okuyun, yoksa geleceğin sürüneni siz olursunuz. Müzik eşliğinde ders çalışmayın. Sınavlarda yasak olanları değil, serbest olanları yapın. Stresin sizin üzerinizden beslenmesine asla izin vermeyin.” diyerek öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Özellikle sınav stresi ve beyin öğrenmesi üzerine yaptığı bilimsel saptamalardan söz etti.

Tüm öğrenci ve öğretmenlerin büyük bir ilgi ile izledikleri programda Bonus Hoca ile öğrenciler yüksek sesle hedeflerindeki üniversite ve bölümü dile getirdiler. Süleyman Beledioğlu “Doğru insanların doğru bir hedefe inançla yönlenmeleri hâlinde başarı mutlaka gelecektir. Koşullarınız ne olursa olsun yolunuza devam edin.” sözleriyle seminerini tamamladı.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI TÜBİTAK’TA KİMYA PROJESİNDE BÖLGE İKİNCİSİ

TÜBİTAK tarafından bu yıl 48.si düzenlenen lise öğrencileri arası proje yarışmasında GKV Özel Fen Lisesi 9. sınıf öğrencilerinden Efe Cahit Külah ve Levent Özkeklikçi kimya alanındaki “Fotokimyasal Yöntemlerle Atık Sulardaki Organik Kirliliklerin Giderilmesi” projesi ile bölge 2.si olarak büyük bir başarı yakaladılar.

Bölge illerinden 1700 projenin başvurduğu ve 100 projenin sergilendiği yarışmada Kimya dalında 2. olan öğrencilerimizi ve projede danışmanlık yapan kimya öğretmenimiz Mustafa Köseler’i kutluyoruz.


GKV’Lİ 'KİTAP DOSTLARI'NA ÖDÜL

53. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Kapsamında, liselerimizden en çok kitap okuyan öğrencilerimize her yıl olduğu gibi bu yıl da ödülleri verildi.

Ödül almaya hak kazanan öğrencilerimiz:

9. sınıfların birincisi Ünal Ercan,

10. sınıfların birincisi Ceren Alioğlu,

11. sınıfların birincisi Selen Özdinç,

12. sınıfların birincisi Mahmut Caner Öztürk oldu. 

Ödüllerini veren GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki, okuyan, öğrenen, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirilmesinde kütüphanelerin ve kitap okumanın önemini vurgulayarak, akademik ve sosyal alanda olduğu kadar entelektüel alanda da en iyi şekilde yetiştirmenin temel hedeflerimizden biri olduğunu belirterek öğrencilerimizi kutladı.


ARAMIZDAN AYRILIŞININ 45. YILDÖNÜMÜNDE CEMİL ALEVLİ GKV’DE ANILDI

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının kurucusu merhum Cemil Alevli ölümünün 45. yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen bir törenle anıldı.

Cemil Alevli’nin kurucusu olduğu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen anma törenine Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy, Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Celal Ersoy, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Kasım Ateş ve Sayın Can Hoşcan ile çok sayıda yönetici, öğretmen ve öğrenci ve katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Hoşcan, Cemil Alevli’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından seçilerek tekstil eğitimi almak için Almanya’ya gönderilen 5 gençten biri olup önemli bir vizyon ve misyon sahibi olduğunu, yaşamını Gaziantep’in gelişmesine adadığını, sanayi alanındaki başarılarını; ekonominin gelişmesinde, kentin modernleştirilmesinde, ulaşım sorunlarının çözülmesinde de gösterdiğini ifade etti.

Gaziantep’te birçok okul yaptırarak bunları halkın hizmetine verdiğini, son olarak 1963 yılında bugünkü GKV Özel Okullarının temelini attığını ve 1972 yılına kadar okullarımızın gelişmesi için yaşamının son dönemini tamamen bu işe vakfettiğini, bugün kendisinin kurduğu okullarda olduğu gibi GKV Özel Okullarında da her biri Gaziantep kent vizyonuna ve ülke kalkınmasına önemli katkılar sağlayacak binlerce öğrenci yetiştiğini, Gaziantep’in Cemil Alevli’ye çok şey borçlu olduğunu söyledi ve “Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından öğrencimiz Dilara Petek Can Yücel’in “Ben Hayatta En Çok Babamı Sevdim” şiirini okudu. Sunuculuğunu öğrencilerimizden Mehmet Ali Koyuncu ve Gökçe Darbaz’ın yaptığı anma programında öğrencimiz Ahmet Can Işık merhum Cemil Alevli’yi canlandırdı. Cemil Alevli’yle ilgili hazırlanan kısa filmin izlenmesinin ardından Cemil Alevli Koleji öğrencileri Merhum Cemil Alevli’nin çok sevdiği “Eğer” (Rudyard Kipling) adlı şiiri seslendirdiler. Daha sonra da Merhum Cemil Alevli’ye yazdıkları bir mektubu topluca yüksek sesle okudular. Programın sonunda Ortaokul Türkçe öğretmeni Ahmet Ertaş Cemil Alevli için yazdığı şiiri Ortaokul müzik öğretmeni Gökhan Hüsünbeyi’nin kemanı ve 7. sınıf öğrencisi Mina Haratoğlu’nun gitarı eşliğinde seslendirdi. Gökhan Hüsünbeyi de bestelediği şiiri keman ve gitar eşliğinde okudu.

GKV Özel Okullarında düzenlenen anma töreninin ardından Gaziantep Asri Mezarlıkta bulunan mezarı başında da anılan Cemil Alevli’nin kent sanayisine olduğu kadar sosyal yaşamına da önemli katkılar sağladığı açıklandı.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI LİSELERİ TÜRKİYE MÜNAZARA FİNALİSTİ

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Işık Üniversitesi Maslak Kampüsünde düzenlenen ve Türkiye’nin önde gelen liselerinin kıyasıya yarıştığı 3. Türkiye Münazara Şampiyonası 2. turları tamamlandı. Siyasetten sağlığa, insan haklarından ekonomiye birçok alanda yapılan sert tartışmalarda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri yine göz doldurdu. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ferit Aslan rehberliğinde, Mustafa Okan Araz, Ece Oğuzhan, Nilüfer Kardo, Ekin Utku Kanevetçi ve Mehmet Emin Kılıç’tan oluşan GKV Münazara Takımı Türkiye’nin birçok başarılı okulunu geride bırakarak finale yükselip Gazi şehrimize yine büyük bir gurur yaşattı.

GKV Liseleri Müdürü Sayın İsmet Tiryaki: “Münazara, çocuklarımızın ufkunu genişleten, onlara yeni bakış açısı kazandıran, birçok farklı konu ile ilgili entelektüel birikim kazanmalarını sağlayan önemli bir etkinliktir. Münazara sadece bu tarz organizasyonlarda değil hayatımızın her döneminde karşımızdakini ikna edebilmek, konunun özüne inip sorunları tespit etmek ve bu sorunları çözecek analizler üretmek konusunda insanlara yetiler kazandıran bir uğraştır. Çocuklarımızın böyle bir etkinlikle ilgilenmesi bizi mutlu ederken kazandıkları bu yetileri başarılarla taçlandırması ise ayrıca bir gurur kaynağıdır. Şehrimizi ve okulumuzu en güzel şekilde temsil ettikleri için öğrencilerimi kutlarım.” sözleriyle öğrencileri tebrik ederken bu başarıların devamının geleceğini müjdeledi.


GKV ÖZEL LİSELERİ OCAK ADLI OYUNLA SAHNEDE

Ünlü yazar Turgut Özakman’ın kaleme aldığı Ocak adlı oyun GKV Özel Liseleri öğrencileri tarafından Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi. Yoksullukla mücadele eden bir ailenin gelişen olaylar karşısında takındıkları tavır ve bir birlerine sevgiyle sarılmalarının anlatıldığı oyun izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Atatürkçü Düşünce ve Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenen Turgut Özakman’ın Ocak adlı oyunu ayakta alkışlandı. GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, Mütevelli Kurulu Üyesi Dr. İdris Ertaşkın, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Kasım Ateş ve Can Hoşcan’ın da katıldığı gala gecesinde yüksek performansla sahne hakimiyetini sağlayan öğrenciler ayakta alkışlandı. Oyun öncesi bir konuşma yapan GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki sahne sanatlarının ve tiyatronun önemini belirterek GKV Özel Okullarının sanata verdiği önemi gözler önüne serdi. Dört çocuk, anne, baba ve büyük anneden oluşan orta halli bir ailenin yoksulluğun ve yokluğun yol açtığı çatışmalara rağmen sevgiyle ayakta durmaya çalışmasının anlatıldığı Ocak adlı oyunda GKV Özel Liseleri öğrencilerinden Damla Tişkaya, Erdem Adıgüzel, Metehan Gökçek, Yiğit Meriç, Berkin Çupurbaş, Elif Gökalp, Deniz Ali Turan ve Beste Serin rol alırken oyunu sahneye GKV Özel Liseleri Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Şehnaz Özer ve Mahmut Münir Oğuz hazırladı. Oyunun sahne dekorları ise Hayal Bazoğlu, Şeyma Aslantaş, Emine Korkmaz, Ahmet Öz ve Kamil Altındiş tarafından hazırlandı. Mustafa Özbal ve Mehmet Keçe’nin teknik ekipte rol aldığı oyunun yardımcı görevlileri ise Kadir Taşçılar ve Döne Bağlam oldu.  Öğrencilerin oyunu sahnelerken  gösterdikleri yüksek performans ve sahne hakimiyeti izleyicileri adeta büyülerken oyunun sonunda izleyicilerle birlikte oyuncular çeşitli milli marşlar seslendirerek ülke ve bayrak sevgisini gözler önüne sermeyi ihmal etmedi. Oyunun sonunda GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Kasım Ateş ve Can Hoşcan oyunda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere gecenin anısına birer çiçek vererek oyuncuları kutladılar.


GKV ÖZEL LİSELERİ ÖĞRENCİLERİ ULUSAL GENÇLİK FORUMUNDA

24-27 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen Tarsus Amerikan Lisesi Ulusal Forumuna (TACEF) katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri katıldıkları etkinliklerde yaptıkları çalışmalar, sunumlar ve yaratıcı düşünceleriyle fark yarattı.

Ortaöğretim gençliğinin ülke sorunlarına duyarlığını arttırmak, bunu yaparken de ülkemizin farklı yörelerinde farklı kültürlerle ancak aynı eğitim felsefesi ile yetişen gençlerin ülke sorunlarına yaklaşım ve çözümlerinde ortak düşünebilmelerini sağlamak ve bu şekilde üretken, öz güveni gelişmiş bireyler olmalarına yardımcı olmak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerinin katıldığı Tarsus Amerikan Lisesi Ulusal Forumu başarıyla tamamlandı. Ulusal Foruma Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesinde faaliyet gösteren GKV Özel Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Özel Cemil Alevli Koleji öğrencileri katıldı. Forum süresince GKV Özel Liseleri öğrencileri TED Bursa Koleji, TED Kayseri Koleji, TED Hatay Koleji, İstek Vakfı Okulları, İstanbul Tarabya İngiliz Lisesi, Maltepe Uğur Okulları ve Özel Sanko Okulları gruplarıyla ortak çalışmalar yaptılar.

Gençler forumda sosyal yaşam, sağlık, insan hakları, güvenlik, eğitim, dış İlişkiler, Çevre ve Bilişim komitelerini oluşturarak bu komitelerle ilgili önceden belirlenen sorunlar üzerine çözüm önerileri aradılar. Düzenlenen oryantasyon eğitimi ile komitelerinde tanışma, kaynaşma ve konuları gözden geçirme etkinliklerinde bulunan öğrenciler, çalışmalarını başarıyla tamamladı. Tarsus Amerikan Lisesi Ulusal Forumunda belirlenen sorunlara çözüm önerileri getirerek çözüm yönergeleri oluşturdular. Forumun son gününde komite sözcüleri çözüm yönergelerini diğer komitelere sundu. Öğrenciler komite yönergelerini soru-cevap şeklinde tartıştı, ardından yönergeler oylamaya sunuldu ve kültür komitesi en yüksek oyu aldı. GKV Özel Liseleri bünyesinde bu tür faaliyetler gösteren Avrupa Gençlik Parlamentosu kulübü olarak bu tür etkinliklere katılarak ve ev sahipliği yaparak öğrencilerimizin yaşadıkları ülke ve dünya sorunlarıyla yakından ilgilenmeleri ve sorunlara barışçıl çözümler üretebilme becerilerinin gelişmesini sağlamayı hedeflemekteyiz.


“OKUL İÇİN DEĞİL, YAŞAM İÇİN ÖĞRENME” SÖYLEŞİSİ

YGS sonrası motivasyon için 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü Öğretim Üyesi Sedat Örsel, “Okul İçin Değil, Yaşam İçin Öğrenme” konulu söyleşi yaptı. Söyleşide “Temel eğitimi aile verir ve onu hayata hazırlar.”  diyen Örsel, azimli, kararlı ve dirençli olmanın öneminden söz etti. Üniversitenin bir okul değil, mesleğin ilk basamağı olduğunu, aile ve okulların geride kaldığını, kişinin suyu kendi köklerinde araması gerektiği üzerinde durdu.

Örsel “Kendinize hedefler koyun, kaliteli yaşayın, hobi edinin, bolca kitap okuyun. Her ne yaparsanız yapın, ilerlemeye devam edin… Yoksa gelir sizi geçerler.” sözleriyle öğrencileri motive etmeye çalıştı. Sayın Örsel’i ilgiyle dinleyen öğrenciler, söyleşi sonunda konuğumuza birçok soru yönelttiler.


GKV ÖZEL OKULLARINDA GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI SEMİNERİ

Lise ve ortaokul öğrencileri için 4 ayrı oturumla düzenlenen seminerde, niçin güvenli internet kullanmamız gerektiği örneklendirilerek anlatılmış ve internet kullanımı için izlenmesi gereken güvenlik aşamaları üzerinde durulmuştur. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı  Çocuk Suçları Müdürlüğü’nden gelen polis memuru Zamir Çiriş öğrencilerimize hayati önem taşıyan kapsül niteliğinde bilgiler sunmuş ve öğrencilerimiz de merak ettikleri soruların cevaplarını birinci ağızdan öğrenme fırsatı bulmuşlardır.


12. GKV ELT KONFERANS


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI’NDA 'ORATORYO' SAHNELENDİ

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında sahnelenen 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' oratoryosu izleyenleri büyüledi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde düzenlenen törenle İstiklal Marşı’mızın kabulünün 96'ncı yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklere GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş, Liseler Müdürü İstem Tiryaki, öğretmen ve idarecilerin yanı sıra öğrenciler katıldı. 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı saygı duruşunda bulunuldu, 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' oratoryosu sahnelendi. Oratoryo izleyenleri büyülerken etkinlikte Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin anlatıldığı belgesel de izletildi. Oratoryoya katılan öğrenciler İstiklal Marşının 12 kıtasını seslendirerek izleyenlerin alkışını topladı.


GKV’NİN ŞAMPİYON EKİPİ MEHMET YAĞCI’YI ZİYARET ETTİ

Elazığ’da gerçekleştirilen Genç Erkekler Basketbol Bölge Şampiyonasında namağlup unvanla şampiyonluğu elde eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Türkiye finallerindeki maçları için hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Genç Erkekler Basketbol Takımı Elazığ’da elde ettiği bölge şampiyonasının ardından Türkiye finalleriyle ilgili hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şampiyon ekip diğer taraftan şampiyonluk sevincini paylaşmak ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmek için Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı’yı makamında ziyaret ettiler.

Yağcı bölge şampiyonunun kendi ilçesinden çıkmasının kendisi için önemli bir ayrıcalık olduğunu ifade ederek şampiyon ekibi kutladı. Ziyarete GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Tarhan, KV Özel Okulları basketbol antrenörleri Mahmut Şahinler ve Vedat Oğuzcan’da eşlik etti.

Şehitkamil ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren bütün okullarda okul sporlarının yangın bir şekilde uygulandığını, takım sporlarının yanı sıra ferdi sporlara da önem verildiğini ifade eden Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı “Eğitim ve spor bir birinden ayrılmaz bir bütündür. Spor alanında ilçemizde okullarımız aktif olarak bütün okul sporlarını icra etmekte, beden eğitimi öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimizin özverili çalışmalarıyla öğrencilerimiz başarıdan başarıya koşmaktadır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının eğitim alanındaki başarılarını sportif alanlardaki başarılarla taçlandırmasını taktirle izliyorum. Bölge şampiyonu olan sporcularımızın Türkiye finallerinde de Gaziantep’i en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ile sportif faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunan GKV Özel Okulları ekibi Gaziantep’e şampiyonluk kupası getirmek için söz verdi.


GKV'NİN ŞAMPİYON EKİBİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Elazığ’da gerçekleştirilen Genç Erkekler Basketbol Bölge Şampiyonasında namağlup unvanla Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonluğunu kazanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri takımı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’yi ziyaret etti.

Gaziantep'te gerçekleştirilen Liselerarası Genç Erkekler Basketbol Şampiyonasında yenilgi almadan şampiyon olan GKV Özel Liseleri Genç Erkekler Basketbol takımı Elazığ'da gerçekleştirilen bölge şampiyonasında da namağlup unvanını koruyarak bölge şampiyonu oldu. Şampiyonluk ipini göğüsleyen takımın sporcularıyla birlikte GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, takım antrenörleri Vedat Oğuzcan ve Mahmut Şahinler Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete'yi makamında ziyaret etti. Ziyaretten çok memnun olduğunu ifade eden Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete GKV Özel Okullarının birçok alandaki başarısını takdirle izlediğini ve son olarak elde edilen bölge şampiyonasının Gaziantep için büyük önem taşıdığını ifade etti. Şampiyon takımın öğrencilerini ve spor adamlarını kutlayan Mete takımın Türkiye şampiyonu olmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

"Spor eğitimin en önemli paçalarından birisidir"

Sporun eğitimin bir parçası olduğunu ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan da 2016-2017 eğitim öğretim yılında sadece takım sporlarıyla değil ferdi sporlar alanında da önemli başarılara imza atıldığını belirterek, okul sporlarının bütün dallarının Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında başarıyla uygulandığını kaydetti.

Hedefin Türkiye Şampiyonası'nda Gaziantep'i en iyi şekilde temsil etmek olduğunu ifade eden Hoşcan, şampiyonluk kupasını kazanmak için üzerine düşenleri yapacaklarını vurguladı.

Gaziantep'in başarıları hak eden bir kent olduğunu vurgulayan Hoşcan, "Haziran ayına kadar sürecek olan ligde takımız ilk maçını Diyarbakır deplasmanında oynayacak. Ardından Kahramanmaraş ve Hatay'da yapacak. Müsabakalarda 32'lik gurup içerisinden önde ilk 16'ya ardından da Türkiye finaline kalmayı planlıyoruz. Şampiyon takım ilk maçını 22 Mart'ta Diyarbakır'da yapacak" dedi.


GAZİANTEP KOLEJ VAKFI'NDA ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle okul sporlarının çeşitli branşlarında derece elde eden başarılı sporcular ödüllendirildi.

2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen okul sporlarıyla ilgili takım ve bireysel branşlarda katıldıkları etkinliklerde çeşitli dereceler elde eden GKV Özel Okulları öğrencileri ödüllendirildi. GKV Özel Okullarında düzenlenen törende elde edilen başarıların tesadüf olmadığını ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan bireysel ve takım sporlarının bir çok GKV Özel Okullarında uygulandığının altını çizerek Genç Erkekler Basketbol Takımının Türkiye finallerinde şampiyonluk için mücadelesini sürdürdüğünü belirtti. Can Hoşcan, şunları söyledi:

"2016-2017 eğitim öğretim yılında da bir çok alanda olduğu gibi sporda da öğrencilerimizin başarıları hepimizi mutlu etti. Gerek il dereceleri gerekse bölgesel başarıları sadece okullarımızı değil, kentimizinde spor alanındaki başarısı olarak kamuoyunda taktirle karşılandı. Genç erkekler basketbol takımımız geçtiğimiz günlerde Gaziantep’i temsilen katıldığı bölge şampiyonasında bölge şampiyonluk kupasını kentimize getirmeyi başardı. Önümüzdeki günlerde de takımımız Türkiye finallerinde oynamaya devam edecek. Umuyorum ki bu uzun yolun sonunda da basketbol takımımızın şampiyon olmasını diliyoruz."

Konuşmaların ardından sporcu ve teknik adamlara çeşitli ödüller verildi.


GKV'LİLER KOÇ EYP 2017'DE