OUR ACTIVITIES

ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Öğrencilerimize kişisel, eğitsel, mesleki konularda rehberlik etmek ve problemlerinin çözümünde yardımcı olmak çalışmalarımızın ana kapsamını oluşturmaktadır. Çalışmalarımızı aşağıdaki şekilde gruplandırabiliriz:

A. Sınıf çalışmaları: Psikolojik danışman ve sınıf danışman öğretmenlerinin dönüşümlü olarak kullandığı Rehberlik ve Yönlendirme Dersleri’nde, öğrencilerin arkadaşlık ilişkileri, iletişim, oryantasyon, dikkat ve düşünme becerilerini geliştirici faaliyetler uygulanmaktadır. Her bir sınıf düzeyinde farklı farklı uygulanan yıllık 30 etkinlik ile  öğrencilerimizin zihinsel ve sosyal gelişimleri desteklenmektedir.

D. Bireysel öğrenci görüşmeleri: GKV rehberlik birimi olarak en temel ilkelerimiz gizlilik ve güvendir. Öğrencilerimizin başarılı ve aynı zamanda ruhsal anlamda da sağlıklı ve mutlu bireyler olmaları maksadıyla yaptığımız bireysel görüşmeler profesyonel bir yaklaşımla sürdürülmektedir.

VELİLERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Öğrenciye yaklaşımda, bireye özgü ve ihtiyaca yönelik olarak, veli ve öğretmenin ortak tutumlar içinde olması, sağlıklı bireylerin gelişmesinde büyük bir öneme sahiptir. Bu amaçla, velilerimizle karşılıklı bilgi akışını sağlamak ve faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirme yapmak çalışmalarımızın temel dayanaklarından birini oluşturmaktadır. Her ay düzenli yapılan veli toplantıları, ihtiyaç ve talep doğrultusunda düzenlenen söyleşi günleri ile “Ergenlik Dönemi ve Gelişim Özellikleri”, “Güvenli Aile Ortamı”, “Sınav Sürecinde Başarılı Veli Tutumları”, “Aile İçinde İletişim Çatışmaları ve Empati” başlıklı seminer çalışmalarımız bu kapsamdadır. Ayrıca rehber öğretmenimiz ve lise psikoloğumuz ile ihtiyaç duyan tüm velilerimiz her gün mesai saatleri içinde özel görüşmeler yapabilmektedir.

 


 

           
     

Copyright Gaziantep College Foundation | 2015 | All Rights Reserved