Arşivimiz

GKV ÖZEL OKULLARINDA 55. EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Yarım asrı aşkın süredir binlerce öğrenciyi geleceğe hazırlayan ve Merhum Cemil ALEVLİ’nin vizyonuyla kurulan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında 55. eğitim-öğretim yılı tüm birimlerde düzenlenen törenlerle başladı.

GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY, Sayın Celal ERSOY, GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Sayın Müfit TAŞLIYAR, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Can HOŞCAN, Sayın İsmet TİRYAKİ, birim müdürleri, tüm öğretmenler, veliler ve tüm öğrencilerimizin katıldığı törenler 55. yıl heyecanı ve coşkusu ile düzenlendi.

GKV Özel İlkokulunda düzenlenen açılış töreninde tüm ilkokul öğrencilerine hitaben bir konuşma yapan GKV Özel İlkokul Müdürü Sayın Mustafa ŞENEL; “55 yıldır büyük işler başaran okulumuzda tüm paydaşlarımızın azmi, hedefleri ve hayalleri ile asırlar sürecek yeni başarılara imza atmanın kararlılığı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılına hep beraber hazırız. Biz öğretmenler için her yıl yeni bir heyecan ve yeni bir umuttur. Atamızdan bize miras kalan vatanımız, bağımsızlığımız, bayrağımız, cumhuriyetimiz ve siz sevgili öğrenciler yeni nesillerimiz her şeyden ve herkesten önce biz öğretmenlere emanettir. Okuyan, düşünen, anlayan, anlamlandıran, yaratıcı, yenilikçi, dizayn eden ve inşa eden bir toplum olma yolunda büyük bir adım atarak başlıyoruz yeni yıla. Daha bugünden biliyorum ki senenin sonu geldiğinde hedeflerimizin ve amaçlarımızın tamamına ulaşmış olacağız. Yeni eğitim öğretim yılımız hepimize hayırlı uğurlu olsun. Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından GKV Özel İlkokulunda 20 yıl boyunca yüzlerce öğrenciye sınıf öğretmenliği yapan Sayın Gülistan SALICI’ya gösterdiği özveri ve emekten dolayı GKV Mütevelli Kurulu Üyesi Sayın Osman KIRATLI tarafından hizmet plaketi takdim edildi. Sayın Salıcı yaptığı konuşmasında GKV ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu dile getirerek Gaziantep Kolej Vakfı kültürü ile yüzlerce öğrenciyi yetiştirme fırsatı tanıyan başta GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY olmak üzere tüm GKV ailesine teşekkürlerini sundu.

GKV Özel İlkokul öğrencilerinin ilköğretim haftasına dair şiirleri ile renklenen törende öğrencilerimiz ayrıca GKV Özel Okulları marşını seslendirdi. GKV Özel Okulları Müzik Öğretmenleri ve öğrencileri ile oluşturulan orkestra tarafından seslendirilen parçalar eşliğinde devam eden törende GKV Özel Okulları mezunu, velisi ve aynı zamanda GKV Özel İlkokulu İngilizce Öğretmeni olan Müge TEYMUR tüm ilkokul öğrencilerine duygu ve düşüncelerini dile getirdiği bir konuşma yaptı.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışında ayrıca Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS 2018) derece yapan öğrencilerimize başarı belgeleri ve ödülleri GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi. Açılış töreni GKV Özel Anaokulu öğrencilerinin GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı ve değerli üyelerine çiçek takdimleri ile son buldu.

GKV Özel Ortaokulunda düzenlenen törende de 55. eğitim-öğretim yılı açılışının coşkusu hakimdi. Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan GKV Özel Ortaokulu Müdürü Sayın Abdullah DAĞLI; "55 yıl önce Merhum Cemil Alevli'nin vizyonu ile kurulan ve Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nüket Ersoy’un önderliğinde eğitimde tarih yazan GKV Özel Okullarının siz değerli velilerine şahsım ve meslektaşlarım adına teşekkür ederim. Değerli Velilerimiz, emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, çağdaş, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, cumhuriyete inancı sonsuz, kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden; bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen, sevgi dolu bireyler olarak yetiştireceğimizden kuşkunuz olmasın. Sevgili Öğrenciler, unutmayalım ki eğitimde feda edilebilecek tek bir fert dahi yoktur. Bu sözlerden hareketle okulumuza yakışır yıllar geçirmeniz gayesindeyiz. Biz öğretmenlere ve velilere düşen görev; öğrencilerimizin daha iyi eğitim almasını sağlamak ve evrensel değerlere ulaşmaları için gerekli koşulları oluşturmaktır. Hedefimiz, ülkemizi büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği gibi uygar medeniyetlerin seviyesine çıkarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Bu öğretim yılının başarılı, huzurlu geçmesi dileklerimle, yuvanıza hoş geldiniz diyorum”dedi.
GKV Özel Ortaokulu öğrencilerinin şiirleri ile devam eden tören GKV Özel Okulları mezunu ve aynı zamanda GKV Özel Ortaokulu Matematik Öğretmeni olan Selin ÜNVERDİ’nin öğrencilere hitaben yaptığı konuşması ile son buldu.

GKV Özel Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Cemil Alevli Koleji (IB) öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve velilerinin katılımları ile düzenlen açılış töreninde GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Mehtap ÖZDEMİR açılış konuşmasını yaptı.Özdemir tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik yaptığı konuşmasında;“Sayın Velilerimiz,Kıymetli Öğretmenlerimiz ve Sevgili Öğrenciler, kuruluşunun 55.yılında olan GKV Özel Okulları ailesinin bir ferdi olarak öğretmenlerimiz ve sizlerle birlikte GKV Özel Liselerinin başarılarına nicelerini ekleyeceğiz. Bundan 55 yıl önce okullarımızın kurucusu Merhum Cemil ALEVLİ önderliğinde başlayan GKV Mütevelli-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nüket ERSOY ile taçlanan eğitim kıvılcımının Atatürk ilke ve devrimleri ışığında büyük başarılarla bugünlere gelmesi kuşkusuz sizlerin varlığı ve azmi sayesinde. Yeni başarılarla 55. eğitim-öğretim döneminin şimdiden mutluluk ve huzur getirmesini gönülden diliyorum”dedi.

GKV Özel Liselerinde düzenlenen açılış töreninde YKS 2018’de derece yapan öğrencilerimize GKV Özel Liseler Müdürü Sayın Mehtap ÖZDEMİR tarafından başarı belgeleri takdim edildi.


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır